Dell OptiPlex Micro Plus 7020 je kompaktní stolní pracovní stanice určená pro firemní prostředí s omezeným prostorem. Díky malým rozměrům je vhodná pro call centra, malé kanceláře nebo maloobchodní prodejny. Díky přizpůsobitelným hardwarovým možnostem ji lze konfigurovat pro zvládání různých profesionálních úkolů, od multitaskingu až po střední pracovní zátěž, a je navržena pro snadnou integraci do různých pracovních prostředí.
OptiPlex 7020 Micro Plus: Procesory
Dell OptiPlex Micro Plus 7020 nabízí řadu procesorů, což firmám usnadňuje přizpůsobit výkon jejich specifickým potřebám. Díky podpoře procesorů Intel Core 13. generace se snaží vyvážit výkon a energetickou účinnost, od Intel Core i3 pro základní kancelářské úkoly až po Core i9 pro náročnější pracovní zátěž. Tato flexibilita umožňuje firmám vybrat si konfiguraci, která nejlépe vyhovuje jejich provozu.
Pojďme si rozebrat možnosti procesorů:
- Intel Core i3 14100 a i3 14100TTyto základní procesory jsou ideální pro základní úkoly, jako je prohlížení webu, úprava dokumentů a lehký multitasking. Oba procesory disponují 4 jádra a 8 vláken, s turbo taktovacími frekvencemi až 4.7 GHzTyto systémy jsou skvělé pro firmy s minimálními nároky na zpracování a nabízejí spolehlivý výkon za nižší náklady.
- Intel Core i5 14500, i5 14500T, i5 14600, a i5 14600TTyto procesory Core i5, které jsou k dispozici ve standardní (65 W) i nízkopříkonové (35 W) variantě T, představují slušnou střední cestu pro uživatele, kteří potřebují o něco více výkonu pro multitasking, správu tabulek a databázové operace. 6 výkonnostních jader, 8 efektivních jader, a Vlákna 20Tyto procesory zvládnou větší pracovní zátěž, což z nich činí vhodnou volbu pro uživatele, kteří pravidelně spouštějí více aplikací najednou.
- Intel Core i7 14700 a i7 14700TTyto procesory nabízejí 8 výkonnostních jader, 12 efektivních jader, a Vlákna 28, díky čemuž jsou vhodnější pro náročnější prostředí, jako je grafický design, lehká střih videa nebo analýza dat. Jsou také energeticky úsporné, s turbo taktovacími frekvencemi dosahujícími až 5.4 GHz.
- Intel Core i9 14900 a i9 14900TProcesory Core i9 jsou špičkové a jsou určeny pro ty, kteří potřebují vysoký výkon. 24 jádra (8 výkonných jader a 16 efektivních jader) a Vlákna 32, tyto procesory jsou optimalizovány pro vysoce intenzivní multitasking a virtualizaci. Turbo rychlosti dosahují až 5.6 GHz, což poskytuje slušný výpočetní výkon pro firmy, které se spoléhají na náročné výpočty.
Každý procesor je také spárován s grafikou Intel UHD Graphics (UHD 730 u modelů Core i3 a UHD 770 u modelů Core i5 až i9), která může v závislosti na konfiguraci podporovat až tři nebo čtyři externí displeje.
Jako integrovaná grafická karta není navržena pro náročnou grafickou práci, ale je vhodná pro primární případy použití pracovní stanice. Tato grafická karta snadno zvládá úkoly, jako jsou prezentace, videokonference, správa dat a webové aplikace. Je praktickou volbou pro prostředí zaměřená na produktivitu a multitasking bez vysokých grafických nároků.
OptiPlex 7020 Micro Plus: Úložiště a paměť
OptiPlex 7020 nabízí také řadu možností úložiště a paměti. Podporuje paměti DDR5 s rychlostí až 5600 MT/s a můžete jej konfigurovat s až 64 GB RAM. I když se to ve srovnání s výkonnějšími pracovními stanicemi nemusí zdát jako ohromná kapacita, stále je to dostatečné množství pro zvládání náročného multitaskingu a aplikací náročných na paměť. Co se týče úložiště, můžete OptiPlex Micro Plus 7020 vybavit disky SSD s rozhraním PCIe NVMe, což vám poskytne až 2 TB rychlého úložiště. Navíc podporuje konfigurace RAID, pokud chcete extra ochranu dat.
OptiPlex 7020 Micro Plus: Design a budování
S výškou pouhých 182 mm, šířkou 36 mm a hloubkou 178 mm je dostatečně malý pro montáž za monitor, pod stůl nebo dokonce na zeď, což uvolňuje cenné místo na stole. Navzdory svým malým rozměrům nabízí tento systém solidní výkon a spoustu možností připojení, díky čemuž je ideální pro moderní kanceláře s omezeným prostorem. Je také kompatibilní s VESA, takže jej lze snadno namontovat za monitor nebo na zeď, což pomáhá šetřit místo a omezit nepořádek s kabely. Model 7020 se také vyznačuje beznářadovou konstrukcí šasi pro snadnou údržbu nebo upgrady, jako je přidání paměti nebo výměna úložiště.
Pokud jde o konektivitu, přední porty Micro Plus 7020 zahrnují port USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) s technologií PowerShare, která umožňuje rychlé nabíjení zařízení, i když je systém vypnutý. Dále disponuje portem USB 3.2 Gen 2×2 Type-C (20 Gbps) pro rychlý přenos dat, který je ideální pro externí úložiště nebo připojení monitoru prostřednictvím alternativního režimu DisplayPort. Univerzální audio konektor a přepínatelný linkový vstup/výstup také podporují sluchátka s mikrofonem, reproduktory a další zvuková zařízení, takže základní připojení jsou snadno dostupná.
V zadní části má Micro Plus 7020 tři výstupy DisplayPort 1.4a, které umožňují připojení až tří 4K monitorů při 60 Hz, což je cenná funkce pro multitasking na více displejích. Dva porty USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) poskytují další možnosti připojení periferií s vysokými přenosovými rychlostmi, zatímco port USB 3.2 Gen 1 (5 Gb/s) s funkcí Smart Power On umožňuje zapnout systém pomocí zařízení připojeného přes USB, jako je myš nebo klávesnice.
Pro větší flexibilitu obsahuje zadní panel volitelný port I/O modulu, který lze konfigurovat s HDMI, VGA, sériovým portem nebo USB typu C, v závislosti na vašich specifických potřebách připojení. Možnosti doplňuje standardní ethernetový port (RJ45), který podporuje kabelové síťové rychlosti až 1 GbE pro spolehlivé a rychlé připojení.
Obrázek níže ilustruje efektivní a kompaktní design počítače OptiPlex 7020. Jeho komponenty jsou uspořádány tak, aby dosahovaly vysokého výkonu i při tak malém prostoru.
Systém obsahuje několik užitečných funkcí fyzického zabezpečení, jako je slot pro zámek Kensington a kroužek pro visací zámek, které jej zabezpečí a zabrání krádeži nebo neoprávněné manipulaci. Podporuje také detekci vniknutí do šasi a TPM 2.0, čímž chrání váš hardware a data před neoprávněným přístupem.
Specifikace Dell OptiPlex Micro Plus 7020
| Složka | Specifikace |
|---|---|
| Operační systémy | Windows 11 Pro, angličtina, brazilská portugalština, francouzština, španělština |
| Možnosti paměti |
|
| Možnosti skladování |
|
| Možnosti procesoru |
|
| bezpečnostní řešení |
|
| Záruka a podpora | Standardně 36 měsíců, k dispozici volitelné upgrady |
| Náhodná ochrana před poškozením | Nevyplněno |
| Klávesnice a myš | Bezdrátová klávesnice a myš Dell Pro – KM5221W černá – americká angličtina |
| porty | Přední:
Zadní:
|
| Rozšiřující sloty |
|
| Rozměry a hmotnost |
|
| bezdrátový | Intel Wi-Fi 6E AX211, 2×2, 802.11ax, Bluetooth® 5.3, interní anténa |
| Možnosti napájení |
|
OptiPlex 7020 Micro Plus Výkon
Pro testy výkonu jsme použili umírněnější sestavu OptiPlexu 7020. Konfigurace zahrnovala:
- Operační systémWindows 11 64bitová verze (10.0.22631)
- ProcesorProcesor: Intel i7-14700
- Memory: 16GB DDR5 RAM
- Skladování1TB SSD disk RAID 0
- GrafikaGrafická karta Intel UHD 770 (integrovaná)
- Rozlišení: 2560 x 1440 pixelů
I když toto nastavení poskytuje solidní výkon pro každodenní úkoly, absence dedikované grafické karty a střední množství paměti RAM omezovaly naši schopnost spouštět náročnější benchmarky, jako je například test komprese 7-zip.
Také jsme porovnali jeho výkon se dvěma podobnými systémy: ASUS NUC 14 Pro a NUC 13 Pro. NUC 13 Pro má procesor Intel Core i7-1360P, 32 GB paměti RAM DDR4 3200 a 500GB SSD disk Samsung PM9A1a, což nabízí více paměti pro multitasking a potřeby ukládání dat. ASUS NUC 14 Pro tento výkon posouvá na vyšší úroveň procesorem Intel Core Ultra 7 165H, 16 GB rychlejší paměti RAM DDR5 5600, grafikou Intel Arc Graphics a stejným 500GB SSD diskem Samsung PM9A1a.
SPECviewperf 2020
Naším prvním testem je SPECviewperf 2020, celosvětový standard pro měření grafického výkonu profesionálních aplikací v programovacích rozhraních OpenGL a Direct X. Sady zobrazení (neboli benchmarky) reprezentují grafický obsah a chování ze skutečných aplikací, aniž by bylo nutné aplikace samotné instalovat. Nejnovější verze tohoto benchmarku prošla koncem loňského roku významnými aktualizacemi, včetně nových sad zobrazení převzatých ze stop nejnovějších verzí aplikací 3ds Max, Catia, Maya a Solidworks. Kromě toho přidala podporu pro displeje s rozlišením 2K i 4K ve všech sadách zobrazení.
Zde OptiPlex 7020 dosáhl skromných výsledků v inženýrských úlohách (jako jsou Creo a Solidworks) a obecném modelování (Maya) ve srovnání se systémy s dedikovanými grafickými procesory. Jeho vysoké skóre v oblastech, jako je Energy-03, naznačuje, že si dokáže poradit s vizualizacemi s velkým objemem dat pro aplikace, jako je analýza energetického sektoru nebo geoprostorové práce, ale (jak je uvedeno výše) není optimální pro náročnou grafiku nebo 3D návrh.
| SPECviewperf2020 Zobrazení (čím vyšší, tím lepší) | OptiPlex 7020 (Intel i7-14700, 16 GB RAM DDR5) |
| 3dsmax-07 | 7.07 |
| Catia-06 | 5.94 |
| Creo-03 | 10.05 |
| Energie-03 | 4837.19 |
| Mája-06 | 18.3 |
| Lékařské-03 | 0.99 |
| Snx-04 | 6.59 |
| Solidworks-05 | 6.21 |
Luxmark
Dalším 3D benchmarkem, který používáme, je LuxMark, nástroj pro benchmarking grafických karet založen na OpenCL.
V LuxMarku vykazuje OptiPlex 7020 v porovnání s ASUS NUC 14 Pro zajímavé výsledky. V testu Hallbench OptiPlex zaostává se skóre 1 359, což je méně než NUC s 2 033.
Ve scéně „Jídlo“ se NUC opět ujímá vedení se skóre 789 oproti 629 u OptiPlexu, což naznačuje, že NUC by mohl být o něco efektivnější pro menší nebo méně náročné renderovací úlohy na GPU.
| Luxmark (vyšší znamená lepší) | OptiPlex 7020 (Intel i7-14700, 16 GB RAM DDR5) | ASUS NUC 14 Pro (Intel Ultra 7 165H, 16GB DDR5 5600) |
| Hallbench | 1,359 | 2,033 |
| jídlo | 629 | 789 |
Inference umělé inteligence UL Procyon
UL Procyon odhaduje výkon pracovní stanice pro profesionální aplikace. Test jsme provedli na každém systému, jednou na CPU a jednou na GPU, pomocí TensorRT.
V tomto benchmarku vykazují OptiPlex 7020 a ASUS NUC 14 Pro srovnatelný výkon v několika úlohách, ale liší se v klíčových oblastech. Například oba systémy dosahují shodných časů na MobileNet V3 (1.33 ms), což naznačuje paritu ve zvládání úloh s lehkou inferencí. U těžších úloh má OptiPlex 7020 obecně mírný náskok, jak je vidět u DeepLab V3 (38.17 ms vs. 41.74 ms u NUC 14 Pro) a Inception V4 (36.46 ms vs. 38.15 ms), což naznačuje, že by mohl být vhodnější pro zpracování složitější inference s využitím umělé inteligence.
Mezitím v testu Real-ESRGAN (simulujícím pracovní zátěž s vysokým rozlišením) vede ASUS NUC 13 Pro s časem 2 587,07 ms, zatímco OptiPlex i NUC 14 Pro mají pomalejší časy (3 714,41 ms a 4 205,32 ms). Zajímavé je, že NUC 13 Pro oba překonává v testu YOLO V3, což znamená, že si vede lépe s úlohami detekce objektů.
| Průměrné inferenční časy UL Procyon (nižší je lepší) | OptiPlex 7020 (Intel i7-14700, 16 GB RAM DDR5) | ASUS NUC 14 Pro (Intel Ultra 7 165H, 16GB DDR5 5600) | ASUS NUC 13 Pro (Intel i7-1360P, 32GB DDR4 3200) |
| MobileNet V3 | 1.33ms | 1.33ms | 6.73ms |
| ResNet 50 | 11.98ms | 12.41ms | 11.74ms |
| Počátek V4 | 36.46ms | 38.15ms | 33.46ms |
| DeepLab V3 | 38.17ms | 41.74ms | 72.88ms |
| YOLO V3 | 90.31ms | 102.86ms | 61.66ms |
| Skutečný-ESRGAN | 3,714.41ms | 4,205.32ms | 2,587.07ms |
y-cruncher
y-cruncher je vícevláknový a škálovatelný program, který počítá pí a další matematické konstanty na biliony číslic. Od svého vzniku v roce 2009 se stal populárním nástrojem pro benchmarking a zátěžové testování pro přetaktovače a hardwarové nadšence. Schopnost programu využít všechna dostupná vlákna CPU z něj činí vynikající test výpočetního výkonu a stability systému.
V testu y-cruncher dosáhl OptiPlex 7020 doby dokončení výpočtu 1 miliardy číslic pí za 28.739 sekundy, čímž překonal jak ASUS NUC 14 Pro (38.375 sekundy), tak NUC 13 Pro (51.281 sekundy). OptiPlex 7020 má znatelnou výpočetní výhodu, zejména v úlohách s více vlákny a vysokou zátěží CPU. I když je NUC 14 Pro pomalejší, čas je úctyhodný, zatímco NUC 13 Pro zaostává pravděpodobně kvůli starší architektuře procesoru a paměti DDR4. OptiPlex 7020 se zdá být lepší volbou pro uživatele, kteří upřednostňují hrubý výpočetní výkon v matematicky náročných úlohách.
| y-cruncher (celkový výpočetní čas) | OptiPlex 7020 (Intel i7-14700, 16 GB RAM DDR5) | ASUS NUC 14 Pro (Intel Ultra 7 165H, 16GB DDR5 5600) | ASUS NUC 13 Pro (Intel i7-1360P, 32GB DDR4 3200) |
| 1 miliarda číslic | 28.739 sekund | 38.375 sekund | 51.281 sekund |
Mixér OptiX
Blender OptiX je open-source 3D modelovací aplikace. Skóre je „vzorků za minutu“, kde vyšší skóre znamená lepší výsledek. Zkoumáme tři různé verze tohoto benchmarku.
V nejnovější verzi Blenderu 4.2 prokazuje OptiPlex 7020 solidní renderovací schopnosti, zejména ve složitých scénách, jako je „Monster“, kde dosáhl 158 658 vzorků za minutu, čímž výrazně překonal NUC 14 Pro (105 061) a NUC 13 Pro (81 940). Skóre OptiPlexu v režimech „Junkshop“ a „Classroom“ zůstává také konkurenceschopné, což odráží solidní vícevláknový výkon, který je v nejnovější verzi Blenderu obzvláště vhodný pro 3D modelování.
| Blender 4.2 vzorků CPU za minutu (čím vyšší, tím lepší) | OptiPlex 7020 (Intel i7-14700, 16 GB RAM DDR5) | ASUS NUC 14 Pro (Intel Ultra 7 165H, 16GB DDR5 5600) | ASUS NUC 13 Pro (Intel i7-1360P, 32GB DDR4 3200) |
| Netvor | 158.658 | 105.061 | 81.940 |
| Veřejné haraburdí | 89.735 | 69.350 | 49.911 |
| Třída | 48.972 | 49.893 | 33.966 |
V Blenderu 4.1 a 4.0 vykazuje OptiPlex 7020 různé výsledky napříč třemi scénami. Scéna „Monster“ v Blenderu 4.0 dosáhla solidních 259 385 vzorků za minutu. V Blenderu 4.1 však toto číslo kleslo na 105 061, což je podstatný pokles, který pravděpodobně ukazuje na odlišné požadavky na vykreslování v aktualizované verzi. Ve scéně „Junkshop“ si OptiPlex ve verzi 4.0 vedl stabilně s 83 906 vzorky za minutu, ve verzi 4.1 se však jen mírně snížil na 69 350. Výkon ve scéně „Classroom“ zůstává konzistentní s drobnými změnami z 51 806 ve verzi 4.0 na 49 893 ve verzi 4.1.
| OptiPlex 7020 (Intel i7-14700, 16 GB RAM DDR5) | Blender 4.1 | Blender 4.0 |
| Netvor | 105.061 | 259.385 |
| Veřejné haraburdí | 69.350 | 83.906 |
| Třída | 49.893 | 51.806 |
Geekbench 6
Geekbench 6 je multiplatformní benchmark, který měří celkový výkon systému. Prohlížeč Geekbench umožňuje porovnat s ním jakýkoli systém.
Výsledky ukazují slušný výkon CPU pro OptiPlex 7020s, který dosáhl 2 858 bodů v jednojádrových testech a 17 116 bodů ve vícejádrových testech, což je znatelně lepší výsledek než u ASUS NUC 14 Pro a NUC 13 Pro. Zejména náskok OptiPlexu ve vícejádrových testech ukazuje jeho výhodu v úlohách, které těží z více vláken a vyšší propustnosti CPU, díky čemuž je lépe vhodný pro vícevláknové aplikace.
Integrované grafické karty Arc od NUC však dosahují v oblasti výkonu GPU napřed. 14 Pro dosahuje solidních 33 758 bodů, zatímco 13 Pro dosahuje 16 389. S grafickou kartou Intel UHD 770 dosahuje OptiPlex mnohem skromnějšího skóre 8 317.
| Geekbench 6 (Vyšší znamená lepší) | OptiPlex 7020 (Intel i7-14700, 16 GB RAM DDR5) | ASUS NUC 14 Pro (Intel Ultra 7 165H, 16GB DDR5 5600) | ASUS NUC 13 Pro (Intel i7-1360P, 32GB DDR4 3200) |
| Jednojádrový procesor | 2,858 | 2,480 | 2,617 |
| Vícejádrový procesor | 17,116 | 11,959 | 11,269 |
| GPU | 8,317 (Intel UHD 770) |
16 389 (GPU Arc) | 16 389 (GPU Arc) |
Blackmagic RAW Speed Test
Nástroj pro benchmarking výkonu Blackmagic RAW Speed Test měří schopnosti systému zvládat přehrávání a editaci videa pomocí kodeku Blackmagic RAW. Vyhodnocuje, jak dobře systém dokáže dekódovat a přehrávat video soubory ve vysokém rozlišení, a poskytuje snímkovou frekvenci pro zpracování na bázi CPU i GPU.
V testu Blackmagic RAW Speed Test vykazuje OptiPlex 7020 silný dekódovací výkon CPU pro přehrávání videa ve vysokém rozlišení a dosahuje 90 FPS pro 8K záběry, čímž výrazně překonává ASUS NUC 14 Pro (56 FPS) i NUC 13 Pro (46 FPS).
Výkon OptiPlexu však klesá na 19 FPS při dekódování založené na GPU s využitím OpenCL, což je výrazně méně než 45 FPS u NUC 14 Pro a 29 FPS u NUC 13 Pro. Tento rozdíl opět zdůrazňuje výhodu grafických procesorů Arc v modelech NUC pro zpracování přehrávání a editace videa akcelerovaného GPU.
| Blackmagic RAW (vyšší znamená lepší) | OptiPlex 7020 (Intel i7-14700, 16 GB RAM DDR5) | ASUS NUC 14 Pro (Intel Ultra 7 165H, 16GB DDR5 5600) | ASUS NUC 13 Pro (Intel i7-1360P, 32GB DDR4 3200) |
| 8K procesor | 90 FPS | 56 snímků za sekundu | 46 FPS |
| 8K OPENCL | 19 FPS | 45 snímků za sekundu | 29 FPS |
Test rychlosti disku Blackmagic
Spustili jsme populární test rychlosti disku Blackmagic Disk Speed Test s primárním úložným diskem systému. OptiPlex 7020 je vybaven dvěma SSD disky SK Hynix BC901 s kapacitou 512 GB, zatímco dva počítače ASUS NUC používají 500GB SSD disk Samsung PM9A1a.
V tomto ohledu OptiPlex 7020 nabízí silný úložný výkon s rychlostí čtení 6 408,3 MB/s a rychlostí zápisu 4 623,1 MB/s, čímž v obou metrikách překonává ASUS NUC 14 Pro i NUC 13 Pro. OptiPlex si udržuje náskok i ve výkonu zápisu s výrazným náskokem před NUC 14 Pro (3 649,8 MB/s) a NUC 13 Pro (3 669,8 MB/s).
| Test rychlosti disku Blackmagic (čím vyšší, tím lepší) | OptiPlex 7020 (Intel i7-14700, 16 GB RAM DDR5) | ASUS NUC 14 Pro (Intel Ultra 7 165H, 16GB DDR5 5600) | ASUS NUC 13 Pro (Intel i7-1360P, 32GB DDR4 3200) |
| číst | 6,408.3MB / s | 4,521.9MB / s | 4,819.9MB / s |
| Napsat | 4,623.1MB / s | 3,649.8MB / s | 3,669.8MB / s |
Cinebench R23
Cinebench R23 je benchmarkový nástroj, který vyhodnocuje výkon procesoru systému vykreslením složité 3D scény pomocí enginu Cinema 4D.
OptiPlex 7020 dosáhl ve vícejádrovém výkonu 17 723 bodů, čímž překonal ASUS NUC 14 Pro (16 655 bodů) a NUC 13 Pro (12 034 bodů). Tento výsledek zdůrazňuje lepší zvládání vícejádrových úloh OptiPlexem díky procesoru Intel i7-14700. V jednojádrovém výkonu OptiPlex také vede s 2 043 body, mírně nad NUC 13 Pro (1 926 bodů) a NUC 14 Pro (1 800 bodů). Pokud jde o poměr MP, OptiPlex s 8.67x se docela blíží 9.25x u NUC 14 Pro, i když je výrazně nad 6.25x u NUC 13 Pro, což ukazuje, že OptiPlex se pro vícejádrové úlohy škáluje efektivněji napříč jádry.
| Cinebench R23 (Vyšší znamená lepší) | OptiPlex 7020 (Intel i7-14700, 16 GB RAM DDR5) | ASUS NUC 14 Pro (Intel Ultra 7 165H, 16GB DDR5 5600) | ASUS NUC 13 Pro (Intel i7-1360P, 32GB DDR4 3200) | |
| Vícejádrové | Body 17,723 | Body 16,655 | Body 12,034 | |
| Jednojádrový | Body 2,043 | Body 1,800 | Body 1,926 | |
| Poměr MP | 8.67 x | 9.25 x | 6.25 x | |
Cinebench 2024
Cinebench 2024 rozšiřuje benchmarkové možnosti R23 přidáním vyhodnocení výkonu GPU.
OptiPlex 7020 vede ve vícejádrovém výkonu s 1 007 body a překonává tak ASUS NUC 14 Pro (901 bodů) a NUC 13 Pro (671 bodů). V jednojádrovém výkonu vede OptiPlex také se 120 body a překonává tak NUC 14 Pro (105 bodů) a NUC 13 Pro (113 bodů). Poměr MP je u OptiPlexu podobně silný s 8.39x, ačkoli NUC 14 Pro tentokrát vede s 8.59x.
| Cinebench R24 (Vyšší znamená lepší) | OptiPlex 7020 (Intel i7-14700, 16 GB RAM DDR5) | ASUS NUC 14 Pro (Intel Ultra 7 165H, 16GB DDR5 5600) | ASUS NUC 13 Pro (Intel i7-1360P, 32GB DDR4 3200) |
| Vícejádrové | Body 1,007 | Body 901 | Body 671 |
| Jednojádrový | Body 120 | Body 105 | Body 113 |
| Poměr MP | 8.39 x | 8.59 x | 5.95 x |
Závěr
Dell OptiPlex Micro Plus 7020 je vysoce výkonný kompaktní stolní počítač. Nabízí solidní výkon ve své třídě a možnosti přizpůsobení přizpůsobené pro firemní prostředí, kde je klíčová efektivita a spolehlivost prostoru. Díky procesorům Intel Core 13. generace, od základních modelů i3 až po vysoce výkonné modely i9, nabízí 7020 Micro Plus široký výběr vhodný pro úkoly od standardního multitaskingu až po náročnější zpracování dat. Jeho kompaktní design je navíc ideální pro instalace ve stísněných prostorech, například za monitory nebo pod stoly.
Co se týče výkonu, OptiPlex 7020 obecně překonává ASUS NUC 13 a NUC 14 Pro v úlohách náročných na CPU. Jeho konfigurace s procesorem Intel i7-14700 vykazuje solidní vícejádrový výkon, díky čemuž je vhodný pro aplikace, které těží z většího výpočetního výkonu, jako jsou technické simulace a některé nenáročné 3D modelovací úlohy. I když nemá dedikovanou grafickou kartu, stále si vede v benchmarkech, jako jsou Cinebench R23 a SPECviewperf 2020, a vykazuje slušný výkon pro profesionální aplikace náročné na CPU.
Díky slušnému výkonu, funkcím pro zajištění spolehlivosti, jako je TPM 2.0, a možnostem fyzického zabezpečení je Dell OptiPlex Micro Plus 7020 vhodnou volbou pro firmy, které upřednostňují bezpečnou správu dat, efektivní zpracování a snadnou obsluhu v prostředí s omezeným prostorem.




Amazon