Dell Pro Max 16 Plus nastavuje nový standard pro 16palcové mobilní pracovní stanice. Spojuje nejnovější procesory Intel Core HX „Arrow Lake“ s impozantními grafickými kartami NVIDIA Blackwell RTX PRO. Tento stroj, navržený pro profesionály, kteří na cestách vyžadují výkon stolního počítače, je konstruován tak, aby bez kompromisů zvládal náročné inženýrské, designové a kreativní úlohy.
Pro Max 16 Plus se umístil na vrcholu řady notebooků Dell Pro Max a nabízí vyšší výkon než základní Pro Max 16 i štíhlejší Pro Max 16 Premium. Jeho jádrem je škálovatelný procesor Intel Core Ultra 9 285HX, 55wattový, 24jádrový čip s turbo boostem 5.5 GHz. Všechny konfigurace procesorů podporují technologii Intel vPro Enterprise, což posiluje jeho firemní certifikaci. Všechny tyto funkce jsou k dispozici od 2 779 dolarů.
Grafické možnosti se liší od integrované grafiky (zajímavé je, že je součástí základního modelu) až po grafickou kartu NVIDIA Blackwell RTX PRO 1000, přičemž nejvyšší verzí je RTX PRO 5000 s působivými 24 GB paměti GDDR7. Za zmínku stojí i specifikace úložiště a paměti, které poskytují až 12 TB úložiště prostřednictvím tří slotů M.2 Gen5 a nabízejí 128 GB paměti DDR5-6400 prostřednictvím modulu CAMM2 od Dellu.
Možnosti displejů sahají od základního IPS panelu s rozlišením 1920 x 1200 až po živý OLED dotykový displej s rozlišením 3840 x 2400, jaký je k dispozici v našem testovaném kusu. Panel střední třídy s rozlišením 1920 x 1200 nabízí jas 500 nitů, variabilní obnovovací frekvenci 120 Hz a plné pokrytí DCI-P3. Díky více než 100 certifikacím ISV mohou kreativní profesionálové očekávat bezproblémový chod svých aplikací.
Bezpečnostní funkce jsou připraveny pro podniky, včetně čtečky otisků prstů, podpory čipových karet, NFC, 8MP infračervené kamery pro rozpoznávání obličeje a softwaru Dell Control Vault 3. Balíček doplňuje standardní tříletá záruka, která podtrhuje jeho roli jakožto seriózního nástroje pro seriózní práci.
Specifikace Dell Pro Max 16 Plus
| Procesor | Intel Core Ultra 5 245HX
Intel Core Ultra 7 265HX Intel Core Ultra 9 285HX Vše s technologií Intel vPro Enterprise |
| Operační systém | Windows 11 Pro
Ubuntu Linux 24.04 LTS |
| Memory | 16 GB–128 GB CSoDIMM nebo CAMM2, 1 slot |
| Grafické karty | Intel integrovaná grafika
NVIDIA RTX PRO 1000 8GB NVIDIA RTX PRO 2000 8GB NVIDIA RTX PRO 3000 12GB NVIDIA RTX PRO 4000 16GB NVIDIA RTX PRO 5000 24GB |
| Skladování | Až 3x M.2 SSD, každý 4TB
Dostupné RAID 0/1/5 |
| Display | 16 palců 16:10
1920×1200, 300 nitů, 45 % NTSC, 60 Hz, nedotykový displej 1920×1200, 500 nitů, 100% DCI-P3, 120Hz VRR, nedotykový displej 3840×2400, 500 nitů, OLED, dotykový displej |
| Fotoaparát | 8MP infračervený senzor |
| Bezdrátové připojení k síti | Intel Wi-Fi 7 BE200, s Bluetooth 5.4 nebo bez něj
Dostupné mobilní širokopásmové připojení |
| Baterie | 6článková 96Whr |
| Napájecí adaptér | 165W nebo 280W |
| Funkce zabezpečení | Infračervená webkamera
čtečka otisků prstů Čtečka čipových karet NFC Control Vault 3 |
| Rozměry a hmotnost | 1.22 x 10.18 x 14.17 palce
Počáteční hmotnost: 5.63 liber |
| Záruka | Standardní tři roky, oprava na místě následující pracovní den |
Stavět a navrhnout
Pro Max 16 Plus je neuvěřitelně robustní a držitelem certifikace MIL-STD-810H pro odolnost v náročných prostředích. Materiálová kombinace společnosti Dell se silně zaměřuje na udržitelnost a zahrnuje recyklovaný plast, recyklovaný hořčík a kobalt a bioplasty. V ruce se šasi zdá být mimořádně pevné, bez patrného ohybu. Zkrátka je postavené jako tank.
Fyzicky se jedná o robustní stroj, kde přenosnost ustupuje výkonu. S tloušťkou 3,6 cm (včetně nožiček) a hmotností od 2,2 kg není stavaný na časté cestování. Jeho rozměry 26,4 x 36,4 cm (10.18 x 36,17 cm) jsou však na 16palcový displej s poměrem stran 16:10 poměrně kompaktní. Webkamera je umístěna nahoře a je vybavena posuvnou clonou pro ochranu soukromí. Náš testovaný kus je vybaven infračervenou verzí pro biometrické funkce (rozpoznávání obličeje).
Z estetického hlediska je designový jazyk společnosti Dell až příliš nenápadný. Šedočerný exteriér a decentní branding zdůrazňují, že se jedná o produkt spíše než o formu, než o funkci. Řada Pro Max Premium nabízí více šmrncu na úkor výkonu a možností rozšíření.
Komplexní výběr portů začíná na levém okraji:
- 2.5Gb/s RJ45 Ethernet
- Výstup HDMI 2.1
- Dva porty Thunderbolt 5 (USB-C)
- čtečka karet SD
- Volitelný slot pro čipové karty SmartCard
Napájecí adaptér se připojuje k jednomu z portů Thunderbolt 5.
na pravé straně:
- Zvukový konektor 3.5mm
- Thunderbolt 4 (USB-C)
- Dva porty USB 3.2 Gen1 typu A
- Slot pro zámek
Na zadní hraně nejsou žádné porty. Bezdrátové připojení zajišťuje modul Intel BE200 s podporou Wi-Fi 7 a Bluetooth 5.4. V uživatelských konfiguracích lze připojení Bluetooth vynechat. K dispozici je také mobilní širokopásmové připojení 5G.
Obrazovka a vstupní zařízení
Náš recenzovaný kus představuje vlajkovou loď Dellu – OLED panel s dotykovým ovládáním s rozlišením 3840 x 2400, který poskytuje vynikající vizuální věrnost. Barvy jsou zářivé, což z něj po kalibraci dělá silného kandidáta pro pracovní postupy, kde jsou barvy kritické. S jasem 500 nitů je jasnější než většina OLED displejů, což zvyšuje použitelnost v dobře osvětleném prostředí. Přestože se jedná o prémiový produkt, bez váhání bych ho zaškrtl ze seznamu možností, protože displej vypadá opravdu dobře.
Klávesnice Dell se skvěle hodí pro dlouhé psaní díky klávesám plné velikosti, které poskytují lehký a citlivý pocit s jasnou hmatovou odezvou. Bílé podsvícení zajišťuje viditelnost i v tlumeném prostředí. Rozložení je sice do značné míry konvenční, ale nerovnoměrná velikost kláves se šipkami může občas způsobit chybné stisknutí. Zvláštní nevýhodou je umístění kláves Home a End, které jsou sdíleny s klávesami F11 a F12. Povolení klávesy Fn-Lock (Fn + Esc) pro upřednostnění funkčního řádku vás nutí stisknout klávesy Fn + F11 nebo F12 pro přístup k nim. Samostatné klávesy Page Up a Page Down by byly vítány, ale místo toho se jedná o sekundární funkce na klávesách se šipkami nahoru a dolů – které jsou již tak nejnepraktičtějšími klávesami v clusteru. Tlačítko napájení, které se nachází vpravo nahoře, slouží také jako snímač otisků prstů.
Velkoryse dimenzovaný touchpad doplňuje 16palcový design s hladkým antireflexním povrchem, který zajišťuje přesné sledování a pohodlnou navigaci. Nezaznamenali jsme žádné problémy s odmítáním dlaně.
Možnost upgradu
Pro Max 16 Plus je navržen s ohledem na rozšíření a nabízí dobrý potenciál pro upgrade. Disponuje třemi sloty M.2 Gen5 pro úložiště, slotem CAMM2 pro upgrade paměti a několika modulárními komponenty, včetně vyměnitelných portů USB-C.
Přístup k vnitřním částem je jednoduchý: odstraňte obvodové šrouby a zvedněte spodní panel zezadu dopředu. Uvnitř vás přivítá robustní chladicí systém se třemi ventilátory a rozměrná 96Whr baterie. Paměťový modul CAMM2 se nachází vpravo dole, pod samostatným chladičem, a je lemován sloty M.2. Z fotografie je těžké to rozeznat, ale slot M.2 vlevo je ve skutečnosti naskládaný slot se dvěma disky M.2 ve stejné oblasti. Bezdrátová karta M.2, kterou si také může uživatel vyměnit, se nachází těsně nad baterií.
Co se týče teploty během provozu, Dell Pro Max 16 Plus si vede dobře jak v oblasti hluku, tak i v oblasti zahřívání. Během našich testů s vysokou zátěží grafického a procesorového výkonu se platforma sice zahřívala, ale nic nadměrného, co by způsobilo problém s používáním. Ventilátory udržovaly teplotu systému pod kontrolou, se slyšitelným pohybem vzduchu, ale bez hučení.
Výkonnostní měřítka
Testovaný Pro Max 16 Plus je konfigurován následovně:
- Intel Core Ultra 9 285HX
- NVIDIA RTX PRO 5000 (175W TDP)
- 128GB DDR5-6400 CAMM2
- 2x 4TB SSD 5. generace RAID 0
Náš recenzovaný model stojí přibližně 8 900 dolarů, ačkoli se jedná o cenu za kus na Dell.com ; většina prodejů probíhá prostřednictvím partnerských prodejců, u kterých pravděpodobně získáte lepší cenu.
Pro srovnání používáme dvě 18palcové pracovní stanice, počínaje HP ZBook Fury G1i 18 , který má stejný procesor a grafickou kartu jako náš Pro Max 16 Plus, ale s 64 GB RAM DDR5-5600 a jedním 2TB SSD diskem Gen5. Zahrnuli jsme také Dell Pro Max 18 Plus s konfigurací identickou s naším Pro Max 16 Plus.
Počítačové vidění s umělou inteligencí Procyon
Benchmark Procyon AI Computer Vision Benchmark měří výkon inferenčních systémů umělé inteligence napříč CPU, GPU a dedikovanými akcelerátory pomocí řady nejmodernějších neuronových sítí. Vyhodnocuje úlohy, jako je klasifikace obrazu, detekce objektů, segmentace a superrozlišení, s modely včetně MobileNet V3, Inception V4, YOLO V3, DeepLab V3, Real ESRGAN a ResNet 50. Testy probíhají na několika inferenčních enginech, včetně NVIDIA TensorRT, Intel OpenVINO, Qualcomm SNPE, Microsoft Windows ML a Apple Core ML, což poskytuje široký pohled na efektivitu hardwaru a softwaru. Výsledky jsou prezentovány pro modely optimalizované pro float i integer, což nabízí konzistentní a praktické měřítko výkonu strojového vidění pro profesionální úlohy.
Vzhledem k podobné výzbroji těchto strojů nejsou podobné výsledky překvapivé.
| Výsledky CPU (průměrný čas v ms) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
| Celkové skóre počítačového vidění s umělou inteligencí | 195 | 185 | 190 |
| MobileNet V3 | 1.00 ms | 0.94 ms | 0.97 ms |
| ResNet 50 | 6.98 ms | 7.46 ms | 7.29 ms |
| Počátek V4 | 19.53 ms | 20.47 ms | 20.76 ms |
| DeepLab V3 | 24.15 ms | 25.74 ms | 24.02 ms |
| YOLO V3 | 44.53 ms | 45.50 ms | 44.59 ms |
| REAL-ESRGAN | 1,934.18 ms | 2,281.80 ms | 2,043.35 ms |
| Výsledky integrované grafiky CPU (průměrná doba v ms) | |||
| Celkové skóre počítačového vidění s umělou inteligencí | 156 | 116 | 149 |
| MobileNet V3 | 1.35 ms | 1.45 ms | 1.35 ms |
| ResNet 50 | 8.86 ms | 13.00 ms | 8.90 ms |
| Počátek V4 | 22.71 ms | 30.54 ms | 27.60 ms |
| DeepLab V3 | 37.80 ms | 42.53 ms | 38.68 ms |
| YOLO V3 | 54.03 ms | 127.34 ms | 57.56 ms |
| REAL-ESRGAN | 1,878.42 ms | 1,980.22 ms | 1,910.57 ms |
| Výsledky GPU (průměrný čas v ms) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
| Celkové skóre počítačového vidění s umělou inteligencí | 1,032 | 890 | 1,023 |
| MobileNet V3 | 0.55 ms | 0.57 ms | 0.54 ms |
| ResNet 50 | 1.20 ms | 1.54 ms | 1.22 ms |
| Počátek V4 | 3.00 ms | 4.11 ms | 3.05 ms |
| DeepLab V3 | 13.05 ms | 12.78 ms | 12.82 ms |
| YOLO V3 | 5.63 ms | 6.78 ms | 5.80 ms |
| REAL-ESRGAN | 88.56 ms | 100.18 ms | 90.35 ms |
| Výsledky TensorRT (průměrný čas v ms) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
| Celkové skóre počítačového vidění s umělou inteligencí | 1,609 | 1,014 | 985 |
| MobileNet V3 | 0.26 ms | 0.43 ms | 0.50 ms |
| ResNet 50 | 0.98 ms | 1.69 ms | 1.86 ms |
| Počátek V4 | 3.01 ms | 5.26 ms | 6.01 ms |
| DeepLab V3 | 3.97 ms | 5.89 ms | 5.34 ms |
| YOLO V3 | 3.22 ms | 5.76 ms | 6.19 ms |
| REAL-ESRGAN | 90.17 ms | 110.30 ms | 91.66 ms |
UL Procyon: Generování textu pomocí umělé inteligence
Benchmark generování textu s využitím umělé inteligence (AI Text Generation Benchmark) Procyon zefektivňuje testování výkonu LLM s využitím umělé inteligence (AI LLM) tím, že poskytuje stručnou a konzistentní metodu hodnocení. Umožňuje opakované testování napříč různými modely LLM a zároveň minimalizuje složitost velkých velikostí modelů a proměnných faktorů. Byl vyvinut ve spolupráci s předními výrobci hardwaru pro umělou inteligenci a optimalizuje použití lokálních akcelerátorů umělé inteligence pro spolehlivější a efektivnější hodnocení výkonu. Níže uvedené výsledky byly testovány pomocí TensorRT.
Zde vidíme, že oba produkty Dell mají oproti HP značný náskok, což může naznačovat, že grafická karta Dell má vyšší maximální limit výkonu, což umožňuje lepší výkon.
| UL Procyon: Generování textu pomocí umělé inteligence | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
| Celkové skóre Phi | 4,475 | 3,904 | 4,083 |
| Čas do prvního tokenu výstupu Phi | 0.237 s | 0.265 s | 0.274 s |
| Výstupní tokeny Phi za sekundu | 185.118 tokenů/s | 157.446 tokenů/s | 178.614 tokenů/s |
| Celková doba trvání fí | 16.314 s | 19.025 s | 17.133 s |
| Celkové skóre Mistralu | 4,295 | 3,823 | 3,993 |
| Čas do prvního tokenu na výstupu Mistralu | 0.347 s | 0.379 s | 0.370 s |
| Výstupní žetony Mistralu za sekundu | 140.546 tokenů/s | 121.511 tokenů/s | 134.228 tokenů/s |
| Celková doba trvání Mistralu | 21.665 s | 24.843 s | 22.887 s |
| Celkové skóre Lamy3 | 3,763 | 3,418 | 3,547 |
| Čas do prvního tokenu výstupu Llama3 | 0.344 s | 0.357 s | 0.370 s |
| Výstupní tokeny Llama3 za sekundu | 119.741 tokenů/s | 102.637 tokenů/s | 114.741 tokenů/s |
| Celková doba trvání Llama3 | 25.165 s | 29.068 s | 26.319 s |
| Celkové skóre Lamy2 | 4,155 | 3,711 | 4,044 |
| Čas do prvního tokenu výstupu Llama2 | 0.546 s | 0.566 s | 0.558 s |
| Výstupní tokeny Llama2 za sekundu | 69.709 tokenů/s | 57.620 tokenů/s | 67.484 tokenů/s |
| Celková doba trvání Llama2 | 42.506 s | 50.608 s | 43.855 s |
UL Procyon: Generování obrazu AI
Benchmark Procyon AI Image Generation poskytuje konzistentní a přesnou metodu pro měření výkonu inferenčních výpočtů umělé inteligence napříč různým hardwarem, od nízkoenergetických NPU až po špičkové GPU. Zahrnuje tři testy: Stable Diffusion XL (FP16) pro špičkové GPU, Stable Diffusion 1.5 (FP16) pro středně výkonné GPU a Stable Diffusion 1.5 (INT8) pro zařízení s nízkou spotřebou energie. Benchmark používá optimální inferenční engine pro každý systém, což zajišťuje spravedlivé a srovnatelné výsledky.
Stejně jako v předchozím benchmarku se Dell opět ujímá vedení před HP. Pro Max 18 Plus má o něco lepší skóre než jeho menší sourozenec, pravděpodobně kvůli většímu tepelnému prostoru.
| UL Procyon: Generování obrazu pomocí umělé inteligence | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
| Stabilní difúze 1.5 (FP16) – Celkové skóre | 3,687 | 3,120 | 3,540 |
| Stabilní difúze 1.5 (FP16) – Celkový čas | 27.119 s | 32.043 s | 28.245 s |
| Stabilní difúze 1.5 (FP16) – rychlost generování obrazu | 1.695 s/obrázek | 2.003 s/obrázek | 1.765 s/obrázek |
| Stabilní difúze 1.5 (INT8) – Celkové skóre | 44,101 | 32,824 | 39,329 |
| Stabilní difúze 1.5 (INT8) – Celkový čas | 5.669 s | 7.616 s | 6.356 s |
| Stabilní difúze 1.5 (INT8) – rychlost generování obrazu | 0.709 s/obrázek | 0.952 s/obrázek | 0.795 s/obrázek |
| Stabilní difúze XL (FP16) – Celkové skóre | 3,170 | 2,701 | 3,017 |
| Stabilní difúze XL (FP16) – celkový čas | 189.260 s | 222.133 s | 198.869 s |
| Stabilní difúze XL (FP16) – rychlost generování obrazu | 11.829 s/obrázek | 13.883 s/obrázek | 12.429 s/obrázek |
SPECworkstation 4
Benchmark SPECworkstation 4.0 je komplexní nástroj pro vyhodnocení všech klíčových aspektů výkonu pracovních stanic. Nabízí reálné měření výkonu CPU, grafiky, akcelerátoru a disku, což profesionálům zajišťuje data pro informovaná rozhodnutí o jejich investicích do hardwaru. Benchmark zahrnuje specializovanou sadu testů zaměřených na pracovní zátěže AI a ML, včetně úloh datové vědy a inferenčních testů ONNX založených na běhovém prostředí, což odráží rostoucí význam AI/ML v prostředí pracovních stanic. Zahrnuje sedm vertikál a čtyři hardwarové subsystémy a poskytuje podrobné a relevantní měření výkonu dnešních pracovních stanic.
Všechny tři stroje si v tomto testování vedly přibližně stejně, s občasnou mírnou výhodou ve prospěch Dellů.
| SPECworkstation 4.0.0 (čím vyšší, tím lepší) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
| AI a strojové učení | 2.48 | 2.26 | 2.49 |
| Energie | 2.49 | 2.20 | 2.31 |
| Finanční služby | 1.66 | 1.63 | 1.64 |
| Life Sciences | 1.50 | 2.46 | 2.64 |
| Média a zábava | 2.66 | 2.51 | 2.23 |
| Produktový design | 2.35 | 2.16 | 2.39 |
| Produktivita a rozvoj | 1.35 | 1.19 | 1.37 |
SPECviewperf 15
SPECviewperf 15 je standardem v oboru pro hodnocení výkonu 3D grafiky napříč API OpenGL, DirectX a Vulkan. Zavádí nové úlohy, jako například blender-01 (Blender 3.6), unreal_engine-01 (Unreal Engine 5.4, DirectX 12) a enscape-01 (Enscape 4.0, Vulkan ray tracing), spolu s aktualizovanými trasami pro 3ds Max, CATIA, Creo, Maya a Solidworks. Díky přepracovanému grafickému rozhraní, podpoře moderních aplikací a pokročilým úlohám renderování poskytuje SPECviewperf 15 konzistentní a reálný vhled do výkonu profesionální grafiky.
Konzistentně lepší skóre notebooků Dell dále naznačuje, že pravděpodobně mají větší prostor pro výkon grafického procesoru.
| SPECviewperf (vyšší znamená lepší) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
| 3dsmax-08 | 98.71 | 87.03 | 97.60 |
| mixér-01 | 83.23 | 78.03 | 79.46 |
| catia-07 | 113.18 | 100.55 | 107.91 |
| creo-04 | 247.79 | 238.38 | 238.60 |
| energy-04 | 170.27 | 153.43 | 161.60 |
| únik-01 | 86.70 | 77.57 | 84.84 |
| mája-07 | 232.48 | 217.67 | 224.80 |
| lékařské-04 | 210.51 | 183.39 | 206.08 |
| solidworks-08 | 145.56 | 110.66 | 143.13 |
| unreal_engine-01 | 93.46 | 79.85 | 87.22 |
LuxMark
LuxMark je benchmark GPU, který využívá LuxRender, open-source ray-tracing renderer, k vyhodnocení výkonu systému při zpracování vysoce detailních 3D scén. Tento benchmark je relevantní pro posouzení grafických renderovacích schopností serverů a pracovních stanic, zejména pro vizuální efekty a architektonické vizualizační aplikace, kde je přesná simulace světla klíčová.
| LuxMark (vyšší znamená lepší) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
| Hallbench | 29,605 | 26,594 | 29,019 |
| Jídlo | 13,042 | 11,500 | 12,684 |
7-zipová komprese
Benchmark komprese 7-Zip vyhodnocuje výkon CPU během kompresních a dekompresních úloh a měří počet instrukcí za sekundu (GIPS) a využití CPU. Vyšší GIPS a efektivní využití CPU naznačují vynikající výkon.
Vyšší hodnocení od Dellů může naznačovat, že jejich paměti CAMM2 překonávají konfiguraci SODIMM od HP, i když je také možné, že Delly mají větší výkonnostní rezervu CPU. Ať tak či onak, Pro Max 16 Plus mírně zaostává za svým větším soupeřem.
| 7-Zip kompresní benchmark (vyšší znamená lepší) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | ||
| Komprese | |||||
| Aktuální využití CPU | 1,905% | 1,796% | 1,769% | ||
| Aktuální jmenovitý proud/spotřeba | 7.275 GIPS | 5.692 GIPS | 6.252 GIPS | ||
| Proud | 138.244 GIPS | 102.234 GIPS | 110.594 GIPS | ||
| Výsledné využití CPU | 1,891% | 1,780% | 1,805% | ||
| Výsledné hodnocení/použití | 7.270 GIPS | 5.731 GIPS | 6.399 GIPS | ||
| Výsledné hodnocení | 137.459 GIPS | 102.012 GIPS | 115.536 GIPS | ||
| Dekomprese | |||||
| Aktuální využití CPU | 2,226% | 2,208% | 2,187% | ||
| Aktuální jmenovitý proud/spotřeba | 7.175 GIPS | 6.411 GIPS | 7.229 GIPS | ||
| Proud | 159.735 GIPS | 141.545 GIPS | 158.102 GIPS | ||
| Výsledné využití CPU | 2,242% | 2,213% | 2,202% | ||
| Výsledné hodnocení/použití | 7.276 GIPS | 6.608 GIPS | 7.074 GIPS | ||
| Výsledné hodnocení | 163.149 GIPS | 146.208 GIPS | 155.801 GIPS | ||
| Celkové hodnocení | |||||
| Celkové využití CPU | 2,067% | 1,997% | 2,004% | ||
| Celkové hodnocení/využití | 7.273 GIPS | 6.170 GIPS | 6.737 GIPS | ||
| Celkové hodnocení | 150.304 GIPS | 124.110 GIPS | 135.669 GIPS | ||
Blackmagic RAW Speed Test
Blackmagic RAW Speed Test je nástroj pro benchmarking výkonu, který měří schopnosti systému zvládat přehrávání a editaci videa pomocí kodeku Blackmagic RAW. Vyhodnocuje, jak dobře systém dokáže dekódovat a přehrávat video soubory ve vysokém rozlišení, a poskytuje snímkovou frekvenci pro zpracování na bázi CPU i GPU.
| Blackmagic RAW Speed Test | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
|---|---|---|---|
| 8K procesor | 128 | 112 | 130 |
| 8K OPENCL | 168 | 182 | 184 |
Test rychlosti disku Blackmagic
Blackmagic Disk Speed Test vyhodnocuje výkon úložiště měřením rychlosti čtení a zápisu a poskytuje tak informace o schopnosti systému zvládat datově náročné úlohy, jako je střih videa a přenos velkých souborů.
| Test rychlosti disku (čím vyšší, tím lepší) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
| číst | 7,776.1 MB/s | 6,554.2 MB/s | 7,755.6 MB/s |
| Napsat | 6,022.0 MB/s | 5,728.0 MB/s | 5,734.7 MB/s |
Blender 4.5
Blender je open-source 3D modelovací aplikace. Tento benchmark byl spuštěn pomocí utility Blender Benchmark. Skóre se měří ve vzorcích za minutu, přičemž vyšší hodnoty znamenají lepší výkon.
| CPU Blenderu (vzorky za minutu, vyšší je lepší) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
| Netvor | 237.1 | 203.91 | 208.48 |
| Veřejné haraburdí | 150.7 | 132.23 | 131.17 |
| Třída | 94.5 | 88.19 | 92.26 |
| Blender GPU (vzorky za minutu, vyšší je lepší) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
| Netvor | 3,928.6 | 3,710.99 | 3,875.04 |
| Veřejné haraburdí | 2150.1 | 2056.19 | 2,149.53 |
| Třída | 2010.2 | 1,888.38 | 2000.89 |
y-cruncher
y-cruncher je vícevláknový a škálovatelný program, který dokáže vypočítat pí a další matematické konstanty na biliony číslic. Od svého uvedení na trh v roce 2009 se stal populární aplikací pro benchmarking a zátěžové testování pro přetaktovače a hardwarové nadšence.
Pro Max 16 Plus si vedl zhruba stejně dobře jako ZBook a ani jeden z nich nedokázal dohnat Pro Max 18 Plus, který se jen tak rozpaloval.
| Y-Cruncher (celkový výpočetní čas) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
|---|---|---|---|
| 1 miliard | 20.081 s | 22.042 s | 22.782 s |
| 2.5 miliard | 59.228 s | 64.911 s | 64.209 s |
| 5 miliard | 142.822 s | 161.295 s | 150.615 s |
| 10 miliard | 311.805 s | 359.489 s | 332.901 s |
Geekbench 6
Geekbench 6 je multiplatformní benchmark, který měří celkový výkon systému.
| Geekbench 6 (vyšší znamená lepší) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
|---|---|---|---|
| Jednojádrový procesor | 2,977 | 3,010 | 3,032 |
| Vícejádrový procesor | 20,717 | 18,694 | 20,978 |
| GPU OpenCL | 240,530 | 194,740 | 245,286 |
V-Ray
V-Ray Benchmark měří výkon renderování pro CPU, GPU NVIDIA nebo obojí pomocí pokročilých enginů V-Ray 6. Využívá rychlé testy a jednoduchý systém hodnocení, který uživatelům umožňuje vyhodnotit a porovnat renderovací schopnosti jejich systémů. Je to nezbytný nástroj pro profesionály, kteří hledají efektivní přehled o výkonu.
| Vray (vyšší znamená lepší) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
|---|---|---|---|
| Skóre | 8,191 | 7,820 | 7,804 |
Topaz Video AI
Topaz Video AI je profesionální aplikace pro vylepšování a obnovu videa pomocí pokročilých modelů umělé inteligence. Podporuje úkoly, jako je převod záběrů na 4K nebo 8K, zostřování rozmazaného obsahu, redukce šumu, vylepšení detailů obličeje, kolorování černobílých záběrů a interpolace snímků pro plynulejší pohyb. Sada obsahuje integrovaný benchmark, který měří výkon systému napříč různými algoritmy pro vylepšení videa a poskytuje jasný přehled o tom, jak dobře hardwarové platformy zvládají náročné úlohy zpracování videa s umělou inteligencí.
| Benchmark Topaz Video AI (počet snímků za sekundu, vyšší je lepší) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Model | 1X | 2X | 4X | 1X | 2X | 4X | 1X | 2X | 4X |
| Artemis | 31.10 | 16.94 | 4.22 | 25.22 | 10.87 | 3.42 | 29.50 | 12.34 | 3.36 |
| Duhovka | 27.77 | 16.07 | 4.16 | 23.31 | 12.85 | 3.43 | 27.25 | 4.40 | 3.74 |
| Proteus | 28.56 | 18.70 | 4.70 | 24.45 | 13.22 | 3.68 | 27.34 | 16.92 | 4.66 |
| Gaia | 38.53 | 5.88 | 4.27 | 27.18 | 5.06 | 3.21 | 7.85 | 5.61 | 3.91 |
| Nyx | 0.86 | - | - | 0.78 | - | - | 7.86 | - | - |
| Nyx Fast | 19.64 | - | - | 17.39 | - | - | 18.31 | - | - |
| Rhea | - | - | 3.20 | - | - | 2.81 | - | - | 3.14 |
| RXL | - | - | 3.06 | - | - | 2.74 | - | - | 3.03 |
| Hyperion HDR | 19.39 | - | - | 18.76 | - | - | 19.12 | - | - |
| Apollo | 33.49 | - | - | 28.35 | - | - | 33.14 | - | - |
| Aion | 25.06 | - | - | 22.73 | - | - | 24.35 | - | - |
| APFast | 43.90 | - | - | 38.21 | - | - | 59.29 | - | - |
| Chronos | 20.43 | - | - | 18.25 | - | - | 19.92 | - | - |
| CHFast | 30.88 | - | - | 26.17 | - | - | 27.82 | - | - |
PCMark 10
PCMark 10 je standardní benchmark určený k měření celkového výkonu systému v moderních kancelářských prostředích. Obsahuje aktualizované úlohy pro Windows 10 a vyhodnocuje každodenní úkoly, včetně produktivity, prohlížení webu, videokonferencí a tvorby obsahu. Benchmark se snadno spouští, nabízí víceúrovňové hodnocení (od celkového hodnocení až po detailní skóre úlohy) a zahrnuje specializované testy výdrže baterie a úložiště. Zatímco UL Solutions nyní doporučuje Procyon pro novější testování založené na aplikacích, PCMark 10 zůstává spolehlivým a široce používaným nástrojem pro hodnocení obecného výkonu počítače.
| PCMark 10 (vyšší znamená lepší) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
|---|---|---|---|
| Skóre | 8,581 | 8,667 | 8,471 |
Procesor 3DMark
Profil CPU v 3DMark hodnotí výkon procesoru napříč šesti úrovněmi vláken: 1, 2, 4, 8, 16 a maximum vláken. Každý test spouští stejnou simulační zátěž založenou na boidu, aby se posoudila efektivita škálování CPU při různém počtu vláken s minimálním zapojením GPU. Benchmark pomáhá identifikovat efektivitu jednoho vlákna a také potenciál vícevláknového zpracování pro úkoly, jako je hraní her, tvorba obsahu a vykreslování. Skóre při osmi vláknech se často shoduje s moderním herním výkonem s DirectX 12, zatímco výsledky pro 1–4 vlákna odrážejí starší herní scénáře nebo scénáře esportů.
| Profil CPU v 3DMark (čím vyšší, tím lepší) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
|---|---|---|---|
| Max vlákna | 16,497 | 16,297 | 16,832 |
| 16 Vlákna | 13,224 | 13,868 | 13,658 |
| 8 Vlákna | 7,658 | 7,275 | 9,028 |
| Vlákna 4 | 4,583 | 4,865 | 4,799 |
| Vlákna 2 | 2,435 | 2,476 | 2,464 |
| Vlákna 1 | 1,234 | 1,264 | 1,263 |
Úložiště 3DMark
Benchmark úložiště 3DMark testuje herní výkon vašeho SSD disku měřením úloh, jako je načítání her, ukládání postupu, instalace herních souborů a nahrávání hraní. Vyhodnocuje, jak dobře si vaše úložiště poradí s reálnými herními aktivitami, a podporuje nejnovější technologie úložišť pro přesné informace o výkonu.
| Úložiště 3DMark (vyšší znamená lepší) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
|---|---|---|---|
| Skóre | 2,368 | 2,304 | 2,172 |
Baterie PCMark
Pro měření výdrže baterie mobilních systémů používáme PCMark 10. Obsahuje benchmark Modern Office, který poskytuje realistické posouzení výdrže baterie během typických pracovních úkolů. Simuluje každodenní kancelářské činnosti, jako je psaní dokumentů, prohlížení webu a účast na videokonferencích, s vestavěnými obdobími nečinnosti, které odrážejí, jak lidé používají své notebooky. Nejde jen o špičkový výkon; zaměřuje se na trvalé používání při mírném zatížení. Pomáhá vám pochopit, jak dlouho můžete očekávat, že notebook vydrží během dne kancelářské práce.
Výdrž baterie je významnou silnou stránkou Pro Max 16 Plus oproti Pro Max 18 Plus, a to i přes relativně malý výkonnostní pokles, jak je patrné z benchmarků. ZBook se umístil mezi těmito dvěma modely.
| Baterie Pcmark (vyšší znamená lepší) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
|---|---|---|---|
| Uplynulý čas | 3 hodin 39 minut | 4 hodin 48 minut | 6 hodin 21 minut |
Závěrečné myšlenky
Dell Pro Max 16 Plus nastavuje nový standard pro 16palcové mobilní pracovní stanice a nabízí výkon blížící se úrovni stolního počítače v provedení, které je mnohem přenosnější než jeho 18palcový sourozenec. Přestože není ultralehký, dosahuje přesvědčivé rovnováhy mezi výkonem a mobilitou a nabízí téměř identický výkon jako Pro Max 18 Plus s dvojnásobnou výdrží baterie. Kvalita provedení je špičková a OLED displej je naprosto ohromující. Možnosti rozšíření jsou stejně působivé, se slotem CAMM2 pro snadné rozšíření paměti a třemi sloty M.2 pro úložiště. Klávesnice si zaslouží částečnou chválu; je hmatová a responzivní, ale kazí ji některá neintuitivní rozhodnutí o rozvržení. Celkově vzato Pro Max 16 Plus splňuje svůj slib výkonu pracovní stanice na cestách a zaslouží si naše nejvyšší doporučení.
Žebříček: Dell Pro Max 16 Plus je naší nejlepší mobilní pracovní stanicí v žebříčku nejlepších mobilních pracovních stanic.
Žebříček: Dell Pro Max 16 Plus drží pozici v žebříčku Nejlepší notebooky pro lokální umělou inteligenci v kategorii Nejlepší 16palcové vyvážení.




Amazon