StorageReview.com

Recenze Dell Latitude 9450 2 v 1

Koncový uživatel  ◇  Workstation

Konvertibilní notebook Dell Latitude 9450 2 v 1 jistě potěší manažery vrcholového managementu a mobilní pracovníky svým okázalým designem a vynikajícími vstupními zařízeními.

Specifikace zařízení Dell Latitude 9450 2 v 1

Dell Latitude 9450 2-in-1 je špičkový ultrapřenosný notebook pro manažery a firemní cestovatele. Tento notebook je v podstatě technologickou modernizací modelu Latitude 9440 2-in-1 z roku 2023. Nyní je vybaven procesory Intel Core Ultra s umělou inteligencí, přezdívanými Meteor Lake.

Čipy řady U, které používá, mají jmenovitý příkon 15 wattů, což je pro tuto třídu notebooků vhodné, ačkoli se drží generické grafiky Intel namísto výkonnější grafiky Arc, která se nachází v čipech Core Ultra řady H.

Dell Latitude 9450 2 v 1

Vybrané procesory, jako například Core Ultra 7 165U v našem recenzovaném modelu, disponují technologií vzdálené správy Intel vPro . Mezi další specifikace patří až 64 GB RAM LPDDR5-7467 a 2TB SSD disk.

Specifikace zařízení Latitude 9450 2-v-1 jsou následující:

Procesor Procesor Intel „Meteor Lake“ Core Ultra řady U (základní výkon procesoru 15 wattů) s technologií Intel vPro
Operační systém Windows 11
Grafické karty Intel Graphics
Display 14” 16:10 2560×1600, IPS, podpora pera
Memory Až 64 GB LPDDR5-7467 (připájená)
Skladování M.2 2242
Porty a sloty 3x Thunderbolt 4 (USB-C), 1x univerzální audio jack, 1x slot pro klínový zámek, 1x nano SIM (pouze WWAN)
Rozměry (VŠŠ) a hmotnost 0.59~0.64 x 12.2 x 8.47 palce

Počáteční hmotnost: 3.38 liber

Touchpad Touchpad pro spolupráci s haptickými funkcemi
Fotoaparát 1080p při 30 snímcích za sekundu, FHD RGB IR
Zvuk a reproduktory Stereo reproduktory s technologiemi Realtek a Waves MaxxAudio® Pro, 12 W, s výstupem pro subwoofer

Duální mikrofony

bezdrátový Intel BE200 Wi-Fi 7 2×2 s Bluetooth 5.4
Baterie Baterie 60 Whr, podpora ExpressCharge, 3článková
Výkon 65W AC adaptér, USB typu C, splňuje požadavky TCO Gen9

Konstrukce a design notebooku Dell Latitude 9450 2 v 1

Řada Dell Latitude 9000 vždy vypadala elegantně a tento notebook 2 v 1 Latitude 9450 nijak zvlášť neovlivňuje jeho vzhled. Jeho vnější kovový plášť působí mimořádně pevně a bez ohledu na to, jak jsme s ním zacházeli, nevykazuje žádné vrzání ani prohýbání. Tento notebook Latitude splňuje testy Ministerstva obrany USA pro odolnost a spolehlivost v extrémních podmínkách.

Víko pro Dell Latitude 9450 2 v 1

Tento Latitude se vyznačuje robustním a ekologickým provedením. Notebook obsahuje 22 % recyklovaného materiálu, hliníkové víko z něj dělá 75 % recyklovaného materiálu, nožičky šasi z 42 % biogumy a kryt ventilátoru z 28 % plastu z oceánu. Notebook má také certifikace Energy Star 8.0, TCO Gen 9 a EPEAT Gold. Obal je navíc 100% recyklovatelný.

Společnost Dell uvádí, že Latitude 9450 je nejmenší 14palcový komerční počítač na světě; jeho rozměry se pohybují od 0.59 do 0.64 x 12.2 x 8.47 palce (výška x šířka). S hmotností 3.38 libry je však poměrně tučný. (Ultrapřenosný notebook by ideálně vážil méně než tři libry.) Při použití jako tablet je to pořádná náruč, čehož se dosáhne otočením obrazovky o 360 stupňů. Režim tabletu by měl být u konvertibilních počítačů vnímán spíše jako bonus.

Mezi porty na levé hraně patří 3.5mm univerzální audio jack, Thunderbolt 4 (USB-C) a slot Wedge lock. Na pravé hraně se nacházejí další dva porty Thunderbolt 4 a u modelů s WWAN slot pro nano-SIM kartu. Dodávaný 65wattový napájecí adaptér lze zapojit do libovolného portu Thunderbolt 4. Dell si zaslouží body za zahrnutí konektoru pro sluchátka, i když porty USB-A nejsou k dispozici, takže s sebou budete pravděpodobně muset nosit adaptéry. Pravděpodobně budete potřebovat adaptéry pro samostatný video výstup; všechny porty Thunderbolt 4 podporují výstup DisplayPort. Interně je tento Latitude vybaven novým čipem Intel BE200 s podporou Wi-Fi 7 a Bluetooth 5.4.

Dell Latitude 9450 2 v 1 levé porty Dell Latitude 9450 2 v 1 pravé porty

Klávesnice tohoto notebooku Latitude se nazývá nulová mřížka, protože mezi klávesami není žádná mřížka, takže jsou větší, než se očekávalo. Píše se na nich pohodlně a mají dobrý chod a hmatovou odezvu. Toto je první notebook, který jsme testovali s klávesou Copilot na klávesnici, hned vedle klávesy Alt napravo od mezerníku. Co se týče tepla z klávesnice nebo spodní části, při velkém zatížení jsme zaznamenali zahřívání notebooku, ale ne nadměrné.

Klávesnice 2 v 1 pro Dell Latitude 9450

Haptická zpětná vazba touchpadu Latitude je další unikátní funkcí, kterou začínáme vídat u špičkových notebooků. Je velká a funguje velmi dobře pro většinu gest, i když jsme zaznamenali určité nesrovnalosti při klikání a tažení. Funkce pro spolupráci z Latitude 9440 2-in-1 navazují i ​​na tento model. (Klikněte na tento odkaz a přečtěte si o nich vše.)

Dotyková obrazovka má vysokou odezvu. Poměr stran 16:10 a rozlišení 2560×1600 jsou vynikající pro produktivitu. Má také podporu aktivního pera. Není k dispozici žádná možnost upgradu obrazovky.

Výkon zařízení Dell Latitude 9450 2 v 1

Nyní si tento nový Latitude otestujeme v našem benchmarkovém souboru. Náš recenzovaný model má následující specifikace:

  • Intel Core Ultra 7 165U vPro
  • 32 GB LPDDR5-7467 RAM
  • 512GB SSD
  • Wi-Fi 7
  • 3letá záruka s opravou na místě následující pracovní den
  • Cena: $ 2,983

Výše uvedená cena je cena za jeden kus na Dell.com, ale Dell nám uvádí, že prostřednictvím jeho webu se prodává pouze asi 1 % notebooků Latitude; většina jednotek je zakoupena prostřednictvím partnerských kanálů.

Porovnáme notebook Latitude 9450 2-in-1 s jeho předchůdcem, modelem Latitude 9440 2-in-1, který jsme testovali s procesorem Core i7-1365U, 32 GB RAM a 1TB SSD diskem. Pokud jde o výkonnostní metriky, prozkoumali jsme výdrž baterie s využitím sady Procyon Battery Life Suite. S jasem obrazovky na 50 % jsme naměřili výdrž baterie 14 hodin a 8 minut.

SPECviewperf 2020

Naším prvním testem je SPECviewperf 2020, celosvětový standard pro měření grafického výkonu profesionálních aplikací v rozhraních pro programování aplikací OpenGL a Direct X. Sady zobrazení (neboli benchmarky) představují grafický obsah a chování ze skutečných aplikací, aniž by bylo nutné aplikace samotné instalovat. Nejnovější verze tohoto benchmarku prošla koncem loňského roku významnými aktualizacemi, včetně nových sad zobrazení převzatých ze stop nejnovějších verzí aplikací 3ds Max, Catia, Maya a Solidworks. Kromě toho přidala podporu pro displeje s rozlišením 2K i 4K ve všech sadách zobrazení.

Latitude 9450 by se v reálném světě na podobné úkoly nepoužil, ale benchmark splnil, takže mu patří všechna čest. V tomto testu máme k dispozici pouze čísla pro Latitude 9450.

SPECviewperf2020 Zobrazení (čím vyšší, tím lepší) Dell Latitude 9450 2 v 1 (Core Ultra 7 165U)
3dsmax-07 11.75
Catia-06 9.43
Creo-03 14.99
Energie-03 2.52
Mája-06 42.16
Lékařské-03 6.3
Snx-04 6.17
Solidworks-05 22.58

Luxmark

Dalším 3D benchmarkem, na který se podíváme, je LuxMark, nástroj pro benchmarking grafických karet založených na OpenCL. Latitude 9450 zde zakolísal, výrazně za Latitude 9440 s technologií Iris Xe. Od nové grafiky Intel jsme očekávali lepší výsledky, ale ovladače možná ještě nejsou dostatečně vyspělé. Ať tak či onak, výkon grafické karty u takových notebooků není příliš důležitý, takže pojďme dál.

Luxmark (vyšší znamená lepší)
Dell Latitude 9450 2 v 1 (Core Ultra 7 165U) Dell Latitude 9440 2 v 1 (Core i7-1365U)
Hallbench 1,534 2,349
jídlo 666 1,090

7-zipová komprese

Také jsme začali testovat integrovanou paměť programu 7-Zip na noteboocích. Latitude 9450 často zaostával za svým předchůdcem o značné rozdíly.

7-Zip kompresní benchmark
  Dell Latitude 9450 2 v 1 (Core Ultra 7 165U) Dell Latitude 9440 2 v 1 (Core i7-1365U)
Komprese
Aktuální využití CPU 649% 528%
Aktuální jmenovitý proud/spotřeba 6.698 GIPS 8.002 GIPS
Proud 43.476 GIPS 42.224 GIPS
Výsledné využití CPU 779% 537%
Výsledné hodnocení/použití 5.495 GIPS 8.543 GIPS
Výsledné hodnocení 40.511 GIPS 45.468 GIPS
Dekomprese  
Aktuální využití CPU 1125% 1105%
Aktuální jmenovitý proud/spotřeba 4.789 GIPS 4.114 GIPS
Proud 53.858 GIPS 45.437 GIPS
Výsledné využití CPU 1104% 1134%
Výsledné hodnocení/použití 4.632 GIPS 4.351 GIPS
Výsledné hodnocení 51.083 GIPS 49.372 GIPS
Celkové hodnocení
Celkové využití CPU 941% 836%
Celkové hodnocení/využití 5.063 GIPS 6.447 GIPS
Celkové hodnocení 45.797 GIPS 47.420 GIPS

Blackmagic RAW Speed ​​​​Test

Naším dalším testem je nový test Blackmagic RAW Speed. Latitude 9450 si vedl o něco lépe než Latitude 9440, což je vítané znamení, protože v mnoha dosavadních testech platil opak.

Blackmagic RAW Speed ​​​​Test
Kategorie Dell Latitude 9450 2 v 1 (Core Ultra 7 165U) Dell Latitude 9440 2 v 1 (Core i7-1365U)
8K procesor 35 32
8K OPENCL 29 27

Test rychlosti disku Blackmagic

512GB SSD disk notebooku Latitude 9450 dosáhl průměrných rychlostí pro OEM disk, a to 3 632,8 MB/s při čtení a 1 176,2 MB/s při zápisu.

Test rychlosti disku Dell Latitude 9450 2 v 1 BlackMagic

y-cruncher

y-cruncher je vícevláknový a škálovatelný program, který dokáže vypočítat pí a další matematické konstanty na biliony číslic. Od svého uvedení na trh v roce 2009 se stal populární aplikací pro benchmarking a zátěžové testování pro přetaktovače a hardwarové nadšence. V tomto testu máme pouze čísla pro Latitude 9450.

y-cruncher (celkový výpočetní čas) Dell Latitude 9450 2 v 1 (Core Ultra 7 165U)
1 miliarda číslic 65.027 sekund
2.5 miliardy 200.030 sekund

Geekbench 6

Geekbench 6 je multiplatformní benchmark, který měří celkový výkon systému. Srovnání s libovolným systémem najdete v prohlížeči Geekbench . Zde máme také čísla pro Latitude 9450.

Geekbench 6 (Vyšší znamená lepší) Dell Latitude 9450 2 v 1 (Core Ultra 7 165U)
Jednojádrový procesor 2,362
Vícejádrový procesor 10,008
GPU 17.748

Cinebench R23

Tento benchmark využívá všechna jádra a vlákna CPU k vygenerování celkového skóre. V tomto testu máme k dispozici pouze čísla pro Latitude 9450.

Cinebench R23 (Vyšší znamená lepší) Dell Latitude 9450 2 v 1 (Core Ultra 7 165U)
Vícejádrové 9,696
Jednojádrový 1,748

Cinebench 2024

Také jsme spustili nejnovější test Cinebench. Stejně jako některé další testy zde, i tento jsme spustili teprve nedávno, takže máme data pouze pro Latitude 9450.

Cinebench 2024 (Vyšší hodnota znamená lepší) Dell Latitude 9450 2 v 1 (Core Ultra 7 165U)
Vícejádrové 561
Jednojádrový 99

Inference umělé inteligence UL Procyon

UL Procyon odhaduje výkon pracovní stanice pro profesionální aplikace. Toto je další nedávný test, kde máme k dispozici pouze čísla pro Latitude 9450. Z těchto čísel nevyplývá mnoho závěrů, kromě toho, že CPU je obvykle pro operace s umělou inteligencí mnohem pomalejší než GPU, i když ne vždy; v subtestu DeepLab V3 byl rychlejší.

Průměrné inferenční časy UL Procyon (nižší je lepší) Dell Latitude 9450 2 v 1 (Core Ultra 7 165U) Dell Latitude 9450 2 v 1 (grafika Intel)
MobileNet V3 3.71 4.92
ResNet 50 48.00 19.42
Počátek V4 147.98 66.58
DeepLab V3 147.95 174.35
YOLO V3 348.92 85.14
Skutečný-ESRGAN 10,423.52 4,417.86
Celkové skóre 32 57

Závěr

Vedoucí pracovníci a firemní cestovatelé, kteří hledají nejelegantnější konvertibilní notebook 2 v 1, by měli důrazně zvážit Latitude 9450 2 v 1. Jeho robustní kovová konstrukce, vynikající vstupní zařízení a dotyková obrazovka s poměrem stran 16:10 z něj činí impozantní platformu pro produktivitu. Je to také jeden z prvních notebooků, které jsme viděli s klávesou Copilot na klávesnici.

Jedinou oblastí, kde tento Latitude neohromil, byl výkon, kde často zaostával nebo se jen těsně vyrovnal předchozímu modelu Latitude 9440 2-in-1, a to i přes přechod na procesory Intel „Meteor Lake“ Core Ultra. To platilo zejména v grafickém oddělení. Zdá se však, že má pro své zamýšlené úkoly dostatek výkonu.

Celkově vzato si Latitude 9450 2-in-1 zaslouží naše silné doporučení jako tenký špičkový konvertibilní 2-in-1 pro firmy.

Stránka produktu Latitude 9450 2 v 1

Zapojte se do StorageReview

Zpravodaj | YouTube | Podcast iTunes / Spotify | Instagram | Twitter | TikTok | RSS kanál

Charles P. Jefferies

Jsem celoživotní technologický nadšenec a recenze spotřebitelských i podnikových technologií se věnuji od roku 2005. Specializuji se na notebooky, tablety a podnikový hardware. Jsem absolventem Rochester Institute of Technology. Mimo práci miluji posilovnu, čtení a fotografování.