StorageReview.com

Nejlepší firemní notebooky pro práci v roce 2026: Žebříček testovaný v laboratoři

Aktualizováno 13. října 2026: Kopie povolení pro styl domu; tipy a data nezměněny.

Každý notebook, který je zde hodnocen, prošel laboratoří StorageReview. Firemní notebooky jsou hodnoceny podle jiných kritérií než spotřebitelské počítače: spravovatelnost, zabezpečení firmwaru, provozuschopnost a výdrž baterie spolu s rychlostí benchmarků, a každý systém na této stránce byl testován podle všech těchto kritérií. Nic není hodnoceno podle specifikace a každý výběr odkazuje na recenzi obsahující data.

Pole pro rok 2026 je nejsilnější, jaké jsme pokryli. Dva stroje vydržely 26 hodin naměřené výdrže baterie, všichni tři dodavatelé křemíkových procesorů (Intel, AMD a Qualcomm) nyní dodávají důvěryhodné firemní platformy a každý současný systém je vybaven NPU. Níže uvedený výběr zahrnuje sedm rolí, pro které si firemní kupující pronajímají notebooky.

Na první pohled

Kategorie Systém Plošina Klíčový výsledek Full Review
Nejlepší firemní notebook celkově Dell Pro 7 14 Intel Core Ultra 7 366H, 64 GB, vPro PCMark 10 z 8 438 s výdrží baterie 26 hodin 18 minut při hmotnosti 2.80 lb Recenze Pro 7 14 Intel
Nejlepší výdrž baterie Dell Pro 5 14 Intel Core Ultra X7 368H, Arc B390, 64GB LPCAMM2 26 hodin 48 minut, nejdelší naměřená výdrž baterie notebooku Recenze Pro 5 14 Intel
Nejlepší 2 v 1 HP EliteBook X Flip G1i Core Ultra 7 258V, 32GB 24 hodin 34 minut, nejdelší výsledek výdrže konvertibilní baterie v naší laboratoři Recenze EliteBooku X G1i
Nejlepší 16palcový Dell Pro 5 16 AMD Ryzen AI 9 HX PRO 470, 64GB SODIMM 103.9 GIPS v 7-Zip, nejsilnější procesor s trvalou stabilitou na trhu Recenze Pro 5 16 AMD
Nejlepší firemní notebook AMD HP EliteBook X G1a Ryzen AI 9 HX 375, 64 GB Vícejádrový Cinebench R23 s 21 013 jádry a dotykovým OLED displejem s rozlišením 2.8 K Recenze EliteBooku X G1a
Nejlepší tenký a lehký výkonný počítač HP EliteBook X G2i Core Ultra 7 366H, 32GB LPDDR5x 2.4 lb s 3K 120Hz OLED, PCMark 10 s 9 209 body a výdrží baterie 17 hodin a 13 minut Recenze EliteBooku X G2i
Nejlepší firemní notebook ARM HP EliteBook 6 G1q Snapdragon X Plus, 45 TOPS NPU, 32 GB 19 hodin 35 minut na baterii při hmotnosti 3.17 kg Recenze EliteBooku 6 G1q

Výběry

Celkově nejlepší firemní notebook: Dell Pro 7 14 Intel

Dell Pro 7 14 Intel, nejlepší firemní notebook v našem žebříčku testovaných v laboratoři pro rok 2026

Pro 7 14 Intel dosáhl v našem testu PCMark 10 nejvyššího celkového skóre ze všech firemních notebooků, a to 8 438, a to v nejtenčím Pro šasi od Dellu s hmotností 2.80 liber a naměřenou výdrží baterie 26 hodin a 18 minut. Procesor Core Ultra 7 366H a 64GB LPDDR5x udržují produktivní zátěž rychle (Geekbench 6 multi-core 16 787) a SSD disk Gen5 dosáhl v Blackmagic rychlosti čtení 8.4 GB/s.

Sloupec ovladatelnosti je plně zkontrolován: Intel vPro s AMT, Hardware Shield, Dell SafeBIOS a testování nad rámec standardních požadavků MIL-STD. Jediným upozorněním naší recenze je, že vyměňuje trvalý výkon CPU za přenositelnost, takže náročné úlohy kompilace nebo vykreslování patří na větší stroj. V době testování byl uveden na 5 600 dolarů za jeden kus.

Recenze: Dell Pro 7 14 Intel Recenze: 26 hodin výdrže baterie v nejtenčím notebooku Pro od společnosti Dell

Nejlepší výdrž baterie: Dell Pro 5 14 Intel

Dell Pro 5 14 Intel, firemní notebook s nejdelší výdrží baterie, jakou jsme kdy naměřili

Pro 5 14 Intel drží nejdelší výdrž baterie, jakou jsme kdy u notebooku naměřili, a to 26 hodin a 48 minut v testu PCMark 10 Modern Office, a bezpochyby se umístil na prvním místě v našem žebříčku výdrže baterie notebooků . Není to však jen stroj zaměřený na efektivitu: Core Ultra X7 368H je spárován s grafickou kartou Arc B390, která dosahuje skutečných výsledků (Blender Monster s 366.6 vzorky za minutu), a 7-Zip dosahuje 89.4 GIPS.

Je to také ten opravitelný stroj: 64 GB paměti LPCAMM2 je vyměnitelná, nikoli pájená, a SSD disk Gen5 je uživatelsky přístupný. Díky technologiím vPro, certifikaci FIPS 140-3 TPM, ControlVault 3+ a kvantově odolnému ověřování BIOSu je to stroj pro flotilu, který pracuje na tři směny. Cena za jeden kus v době testování 5 492 dolarů.

Recenze: Dell Pro 5 14 Intel Recenze

Nejlepší 2v1: HP EliteBook X Flip G1i

Konvertibilní firemní notebook HP EliteBook X Flip G1i s 24hodinovou výdrží baterie

Flip G1i je nejdéle běžící konvertibilní počítač, který jsme testovali, s výdrží 24 hodin a 34 minut, a jeho véčkový sourozenec, EliteBook X G1i, je hned za ním s 23 hodinami a 31 minutami. Lunar Lake Core Ultra 7 258V poskytuje silnou odezvu jednoho jádra (Geekbench 6 na 2 840) při velmi nízké spotřebě energie a 48 TOPS NPU kvalifikuje tento pár pro funkce Copilot+.

Bezpečnostní příběh HP je tím, co odlišuje ostatní produkty: vestavěný Endpoint Security Controller, automatická izolace hrozeb, vzdálené vyhledávání a uzamčení a tříletá licence HP Wolf Pro Security v balení. Základní cena Flipu v době recenze byla 1 499 dolarů, což z něj dělalo jeden z nejdostupnějších strojů na této stránce.

Recenze: Recenze HP EliteBook X G1i a Flip G1i

Nejlepší 16palcový: Dell Pro 5 16 AMD

Dell Pro 5 16 AMD, nejlepší 16palcový firemní notebook v našem laboratorním testování

Pro kupující, kteří dávají přednost stolnímu počítači, je Pro 5 16 AMD nejsilnějším trvale výkonným modelem: 103.9 GIPS v 7-Zip a 18 764 GHz v Cinebench R23 multi-core, což jsou oba nejlepší výsledky v této oblasti, a to díky Ryzen AI 9 HX PRO 470. 16palcový WQXGA panel s jasem 500 nitů nabízí samostatnou numerickou klávesnici a 64 GB standardní paměti SODIMM umožňuje levné upgrady.

Baterie je stále slušná s výdrží 15 hodin a 22 minut a ovladatelnost AMD PRO spolu s Dell SafeBIOS a SafeID splňují všechny požadavky IT kontroléru. V naší recenzi jej označili za nejlepší volbu pro kupující, kteří chtějí větší obrazovku a vyšší výkon při dlouhém zatížení CPU, a data to potvrzují. Cena za jeden kus v době testování byla 4 648 dolarů.

Recenze: Recenze Dell Pro 5 16 AMD

Nejlepší firemní notebook AMD: HP EliteBook X G1a

Firemní notebook HP EliteBook X G1a s procesorem AMD a OLED displejem

EliteBook X G1a je nejsilnější 14palcový stroj s procesorem AMD, který jsme v této třídě testovali: jeho procesor Ryzen AI 9 HX 375 dosáhl v testu Cinebench R23 vícejádrového výkonu 21 013, což je nejlepší vícejádrové číslo na této stránce, spolu s NPU s výkonem 55 TOPS a 64 GB paměti. Dotykový OLED displej s rozlišením 2880×1800 je nejhezčím panelem na trhu a celá sada váží od 1,4 kg.

Baterie dosahuje střední výdrže 10 hodin a 48 minut, což je kompromis za OLED displej a dlouhodobou výdrž CPU. HP Wolf Pro Security Edition a plnohodnotný Windows Hello pokrývá firemní požadavky. S cenou 2 749 dolarů, testovaných v době recenze, je většina této stránky lepší, ale v multi-core výkonu ji překonává.

Recenze: Recenze HP EliteBook X G1a

Nejlepší tenký a lehký notebook pro manažery: HP EliteBook X G2i

HP EliteBook X G2i, nejlepší tenký a lehký firemní notebook pro manažery v našem testování z roku 2026

EliteBook X G2i v tomto ohledu překonává Dell Pro 14 Premium ve všech třech bodech, kterými se tato kategorie zabývá. Je lehčí, váží 1,2 kg (při testování), vydrží déle (17 hodin a 13 minut) a je podstatně rychlejší, s celkovým skóre 9 209 v PCMark 10 oproti 7 175 u Dellu. Toto skóre je také lepší než u Dell Pro 7 14 Intel, který v této desce celkově vede, s dílčím skóre produktivity 18 859, které odvádí většinu práce.

Intel Core Ultra 7 366H je usazen za 14palcovým 3K OLED displejem s obnovovací frekvencí 120 Hz a celek váží méně než většina 13palcových strojů. Výhodou je výdrž baterie oproti véčkovým notebookům Dell Pro, které na panelech s nižším rozlišením vydrží více než 26 hodin; data z benchmarků HP ukazují stejný směr, s přibližně 31 hodinami přehrávání videa na 300nitovém OLED displeji oproti zhruba 23 hodinám na zde použitém 500nitovém panelu. Pokud chcete displej, platíte za něj při běhu.

Recenze: Recenze HP EliteBook X G2i: 17 hodin výdrže baterie OLED v 2.4 kg vážícím vlajkovém modelu firemní třídy

Nejlepší firemní notebook s procesorem ARM: HP EliteBook 6 G1q

Firemní notebook HP EliteBook 6 G1q s procesorem Snapdragon ARM

EliteBook 6 G1q je varianta s ARM procesorem, která konečně dává smysl: 19 hodin 35 minut výdrže baterie z 1,36 kg vážícího šasi, přičemž Snapdragon X Plus v testu Geekbench 6 dosáhl 11 408 jádrového výkonu. Jeho 45 TOPS Hexagon NPU mu také vyneslo místo v žebříčku Nejlepší tenké a lehké NPU systémy v našem žebříčku Nejlepší notebooky pro lokální AI , kde lokálně zvládl modely 3B a 4B s použitelnými rychlostmi.

Úvahy jsou obvyklé pro ARM: před nasazením celé flotily zkontrolujte seznam kompatibility aplikací a mějte na paměti, že PCMark 10 na této platformě neběží, takže srovnání mezi flotilami se spoléhá na Geekbench a 7-Zip. HP Sure Click a Sure Sense se zabývají zabezpečením koncových bodů. Cena v době recenze se pohybuje kolem 3 100 dolarů.

Recenze: Recenze HP EliteBook 6 G1q: Celodenní výkon v lehkém notebooku

Také testováno

Tyto systémy prošly stejným laboratorním procesem. Některé se nacházejí těsně mimo naše dvouleté datové okno a některé z důvodů, které recenze uvádějí, nedosahují žádného místa v dané kategorii.

  • Dell Pro 7 14 AMD: přenosná varianta s procesorem AMD PRO o hmotnosti 2.80 kg a výdrží baterie 19 hodin a 28 minut; zde ji EliteBook X G1a překonává díky vícejádrovému procesoru a nižší ceně.
  • Dell Pro Rugged 14Stupeň krytí MIL-STD-810H a IP53 v poloodolném šasi s displejem s jasem 1 100 nitů; neprošel standardním testem baterie, takže nebyl v žebříčku ohodnocen, ale v této řadě je to nejlepší řešení pro práci v terénu.
  • Lenovo ThinkPad X9 14 Aura EditionElegantní OLED zařízení s výdrží 15 hodin a 10 minut, ale v naší recenzi se zdá, že se jedná o spotřebitelský notebook; bez možností vPro, SmartCard ani WWAN.
  • HP EliteBook 1040 G11: naše dřívější nejlepší volba pro špičkový 14palcový firemní notebook (22 hodin 8 minut výdrže baterie); jeho recenze ze srpna 2024 je již za námi zaznamenanými dvěma lety.
  • Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 12": 2.42librový standard pro prémiové ultralehké lodě pro firmy; recenze z července 2024, nyní mimo datové okno.
  • Lenovo ThinkPad X1 2 v 1, 9. generaceNaše předchozí doporučení ohledně konvertibilních počítačů s technologií ThinkShield a standardem MIL-SPEC 810H; recenze z července 2024, nyní mimo datové okno.
  • Dell Latitude 7450 Ultralight: 2.33 libry, nejlehčí firemní notebook, který jsme testovali, s patrným ohýbáním šasi; recenze z července 2024, nyní mimo datové okno.
  • Dell Pro 14 Premium (2026): modernizovaná vlajková loď z hořčíku s hmotností 1,25 kg, panelem Tandem OLED QHD+, výdrží baterie 16 hodin a 30 minut a skóre PCMark 10 z 8 482. EliteBook X G2i je sice mnohem blíže k přední části než jeho předchůdce, ale zůstává lehčí s hmotností 1,2 kg, rychlejší s hmotností 5 209 kg a má delší výdrž baterie 17 hodin a 13 minut. Recenze prémiového notebooku Dell Pro 14

Jak se řadíme

Každý notebook na této stránce testoval stejnou sadu testů: PCMark 10 pro celkovou produktivitu, Geekbench 6, Cinebench, 7-Zip a y-cruncher pro výpočetní výkon, úložiště na dodaném SSD disku a PCMark 10 Modern Office pro výdrž baterie, měřeno do vypnutí. Pro firmy je stejně důležité jako rychlost: kromě běžných čísel klademe důraz i na platformy pro správu (Intel vPro, AMD PRO), zabezpečení firmwaru a provozuschopnost. Stroje bez těchto funkcí se zde neumisťují bez ohledu na výkon.

Žebříčky vycházejí z posledních dvou let z recenzí, takže složení odráží aktuální technologie; starší systémy se přesouvají do kategorie Také testované s uvedením data recenzí. Ceny se rychle mění, takže jakákoli částka v dolarech je cena za testovaný kus v době recenze, což také není cena, kterou platí velkoodběratelé. Nevydáváme žádná tvrzení o hodnotě bez kontroly aktuálních cen v konfigurátoru dodavatelů a pokud je ověříme, šek datujeme.

Často kladené otázky k firemním notebookům

Jaký je nejlepší firemní notebook v roce 2026?

Dell Pro 7 14 Intel je naší celkovou volbou: nejvyšší skóre v PCMark 10, jaké jsme u firemního notebooku naměřili (8 438), výdrž baterie 26 hodin a 18 minut a plnohodnotná správa vPro a SafeBIOS při hmotnosti 1,26 kg. Pokud je prioritou baterie, jeho sourozenec Pro 5 14 Intel vydrží o 30 minut déle a má vyměnitelnou paměť; pokud je prioritou trvalý výkon CPU, vede Dell Pro 5 16 AMD.

Co dělá z notebooku firemní notebook?

Správa a zabezpečení, ne jen symbol důvěryhodnosti: nástroje pro správu vozidel, jako je Intel vPro s AMT nebo AMD PRO s DASH, umožňují IT oddělením nasazovat, opravovat a vzdáleně deaktivovat počítače ve velkém měřítku; ochrana firmwaru, jako je Dell SafeBIOS a HP Endpoint Security Controller, chrání bootovací řetězec; a kontrolní seznam doplňují možnosti TPM 2.0, čipové karty a WWAN. Lenovo ThinkPad X9 14 je varovným příkladem: skvělý notebook, který naše recenze nakonec zařadila mezi spotřebitelské, protože tyto funkce postrádal.

Který firemní notebook má nejdelší výdrž baterie?

Dell Pro 5 14 Intel s výdrží baterie 26 hodin a 48 minut v testu PCMark 10 Modern Office dosáhl nejdelší výdrže baterie notebooku v historii laboratoře StorageReview. Firemní počítače obecně dominují našemu žebříčku výdrže baterií notebooků : firemní kupující oceňují úsporné křemíkové baterie a velké baterie.

Intel, AMD nebo Snapdragon pro firemní flotilu?

Všechny tři nyní nabízejí důvěryhodné možnosti, což před dvěma lety neplatilo. Intel přináší nejširší instalovanou základnu pro správu vPro a v Lunar Lake a Core Ultra Series 3 i výjimečné výsledky v oblasti baterie. Stroje AMD PRO konkurují vícejádrovou propustností (dva systémy Ryzen AI 9 HX zde dosahují nejlepších výsledků v Cinebench na stránce). Snapdragon poskytuje nejlepší výkon na watt ve třídě tenkých a lehkých zařízení se standardní výhradou ověření kompatibility aplikací před spuštěním.

Mohou firemní notebooky provozovat lokální umělou inteligenci?

Stále častěji ano, protože každý stroj z let 2025-2026 na této stránce má NPU s výkonem mezi 45 a 55 TOPS, což stačí pro funkce Copilot+ a malé lokální modely, a EliteBook 6 G1q se rovnou dostal do našeho žebříčku Nejlepší notebooky pro lokální AI . U větších modelů chcete samostatné GPU nebo stroje s velkou unifikovanou pamětí, kterým se tato stránka podrobně věnuje.