StorageReview.com

Recenze serveru Dell PowerEdge C6615

Enterprise  ◇  Server

Platforma Dell PowerEdge řady C má šasi o výšce 2U, které podporuje čtyři servery v kategorii modulární infrastruktury Dell. V závislosti na pracovním zatížení lze systém řady C konfigurovat se dvěma různými typy uzlů: jednopaticovým uzlem AMD C6615 nebo dvoupaticovým uzlem Intel C6620.

Naše recenze se zaměří na šasi řady C, které má čtyři jednopaticové uzly AMD EPYC připojené k osmipozicové propojovací desce disků E3.S PCIe Gen5.

Přední strana serveru Dell PowerEdge C6615

Z hlediska úložiště lze platformu nastavit s 2.5″ zadní deskou disků SFF, která podporuje až 24 disků NVMe SSD, nebo s podporou Gen5 s využitím 8pozicové zadní desky E3.S. Tyto disky jsou interně připojeny přímo ke každému uzlu, s rovnoměrným rozdělením mezi čtyři servery. Například v konfiguraci s 24 pozicemi vidí každý uzel šest disků; v konfiguraci s 8 pozicemi vidí každý uzel dva disky.

Šasi C6600 nabízí sdílené redundantní napájecí zdroje a chlazení pro čtyři instalované uzly, i když kromě toho je každý uzel spravován nezávisle. Na rozdíl od spravovaného blade šasi s portálem pro správu šasi se tedy jedná spíše o čtyři malé servery PowerEdge pod jednou kovovou střechou. Každý uzel C6615 má vyhrazená síťová připojení, rozhraní iDRAC a sloty PCIe pro rozšíření.

Specifikace uzlu Dell PowerEdge C6615

C6615 Specifikace
Procesor Jeden procesor AMD EPYC s až 64 jádry
Memory 6 slotů DDR5 DIMM, podpora RDIMM o max. kapacitě 576 GB (6 x 96 GB), rychlost až 4800 MT/s
Řídicí systémy pro ukládání dat Interní řadiče (RAID): PERC H755N, PERC H355
Interní bootování: Boot optimalizovaný úložný subsystém (NVMe BOSS-N1): HWRAID 1, 2 x M.2 SSD
Interní 12Gb/s SAS HBA (bez RAID): HBA355i
Softwarový RAID: S160
dostupnost Redundantní disky a zdroje s možností výměny za provozu
Šachta Přední pozice:
Až 16 2.5palcových disků SAS/SATA (HDD/SSD) s max. kapacitou 61 TB
Až 16 2.5palcových disků SATA/NVMe s maximální kapacitou 15.36 TB v konfiguraci s univerzální propojovací deskou
Až 16 x 2.5 palce na základní desce NVMe
Až 8 slotů E3.s na propojovací desce pevných disků NVMe SSD
Hot swap, redundantní napájecí zdroje 3200 W 277 V AC nebo 336 V DC
2800W titanový 200–240 V AC nebo 240 V DC
2400W Platinum 100–240 V AC nebo 240 V DC
1800W titanový 200–240 V AC nebo 240 V DC
Rozměry Výška – 40.0 mm (1.57 palce)
Šířka – 174.4 mm (6.86 palců)
Hloubka – 549.7 mm (21.64 palce), 561.3 mm (22.10 palce) – konfigurace SAS/SATA nebo NVMe nebo E3.S nebo univerzální
Hmotnost 3.7 kg (8.15 liber)
Vestavěná správa IDRAC9
IDRAC Direct
IDRAC RESTful API s Redfish
Servisní modul IDRAC
Software OpenManage Plugin CloudIQ pro PowerEdge
OpenManage Enterprise
Integrace OpenManage Enterprise pro VMware Vcenter
Integrace OpenManage pro Microsoft System Center
Integrace OpenManage s centrem pro správu systému Windows
Plugin pro správu napájení OpenManage
Plugin služby OpenManage
Plugin pro správu aktualizací OpenManage
integrace BMC Truesight
Microsoft System Center
Integrace OpenManage se ServiceNow
Integrace OpenManage s centrem pro správu systému Windows
Plugin pro správu napájení OpenManage
Plugin služby OpenManage
Plugin pro správu aktualizací OpenManage
Bezpečnost Bezpečná šifrovaná virtualizace AMD (SEV)
Bezpečné šifrování paměti AMD (SME)
Kryptograficky podepsaný firmware
Šifrování dat v klidu (SED s lokální nebo externí správou klíčů)
Zabezpečené spouštění, zabezpečené ověření komponent (kontrola integrity hardwaru)
Zabezpečené vymazání
Křemíkový kořen důvěry
Uzamčení systému (vyžaduje IDRAC9 Enterprise nebo Datacenter)
TPM 2.0 FIPS, certifikace CC-TCG, TPM 2.0 China NationZ
Vestavěná karta NIC 1 x 1 GBE
Zadní porty 1 x USB 3.0
1 x ethernetový port IDRAC
1 x port IDRAC Direct (Micro-AB USB)
1 x Mini-DisplayPort
Sloty PCIE Až 2 sloty PCIe x16 Gen5 s nízkým profilem
1 x OCP 3.0 x16 Gen5
Operační systém a hypervizory Kanonický server Ubuntu LTS
Microsoft Windows Server s technologií Hyper-V
Red Hat Enterprise Linux
SUSE Linux Enterprise Server
VMware ESXi/vSAN

Stavět a navrhnout

Šasi Dell PowerEdge C6600 a uzly C6615 nabízejí mimořádně hustou výpočetní kapacitu pro scénáře nasazení, které potřebují minimalizovat fyzický prostor využívaný v rackovém prostředí. To je vhodné pro hyperkonvergovaná řešení provozovaná v clusterovém prostředí, která vyžadují více uzlů nebo výpočetně náročné úlohy, jež nevyžadují spotřebu 4U nebo 8U v porovnání s tradičními servery 1U nebo 2U. Šasi má půdorys 2U s hloubkou 30 palců (76 cm). Hmotnost šasi se může v závislosti na konečné konfiguraci zvýšit. Společnost Dell uvádí maximální hmotnost 16pozicové konfigurace C6600 se všemi nainstalovanými disky na 43,6 kg (43,9 kg).

SSD disky Dell PowerEdge C6615 E3.S

Přední strana systému je ve srovnání s jinými platformami PowerEdge poměrně jednoduchá, bez výrazného označení Dell. Tento typ serveru nenabízí standardní rámeček PowerEdge, ale disky a vstupy pro ventilátory jsou vpředu a uprostřed. Přední strana sestavy E3.S C6600 má uprostřed osm SSD disků Gen5 NVMe, po stranách kterých jsou vstupy pro chladicí ventilátory.

Přední ventilátory pro Dell PowerEdge C6615

Boční vývody šasi obsahují vyhrazená tlačítka napájení pro každý uzel a informační tlačítka indikující stav nebo problémy daného uzlu.

Pohled zezadu na Dell PowerEdge C6615

Každý uzel C6615 má v porovnání s tradičním serverem 1U nebo 2U zhuštěné rozložení portů v zadní části šasi. Mezi porty patří USB, iDRAC, konektor displeje a servisní port USB.

Detailní záběr uzlu serveru Dell PowerEdge C6615

Pro síťové připojení je k dispozici slot OCP pro různé možnosti rozhraní (náš model má čtyřportovou 25GbE síťovou kartu) a k dispozici jsou také dva sloty PCIe. Jak slot OCP, tak i duální slot PCIe nabízejí rozhraní Gen5.

Otevřením šasi PowerEdge C6600 získáte přehled o uspořádání chlazení, rozvodu napájení a I/O cest pro disky. Kabely PCIe/SAS z propojovací desky disků jsou vedeny přímo ke každému uzlu pomocí rychlospojek, které také přenášejí data a napájení.

V závislosti na vnitřní konfiguraci každého uzlu se disky připojují přímo k základní desce nebo ke kartě PERC pro hardwarové možnosti RAID.

Konektory šasi Dell PowerEdge C6615

Kromě chlazení a napájení uzly nesdílejí žádné další zdroje.

Chladič procesoru Dell PowerEdge C6615

Výkon serveru Dell PowerEdge C6615

Testované specifikace uzlů

Všechny čtyři naše uzly C6615 mají identickou konfiguraci. Porovnáme je a ukážeme průměrný výkon napříč uzly.

  • 1 x procesor AMD EPYC 8534P s 64 jádry
  • 6 x 96 GB DDR5 4800 MB/s (576 GB)
  • Windows Server Standard 2022
  • Spouštěcí SSD disk Dell RAID1 BOSS
  • 2 SSD disky PCIe Gen5 E3.S

V našich výkonnostních testech byly uzly provozovány paralelně, aby se dosáhlo celkového skóre, které zohledňovalo sdílené zdroje napájení a chlazení.

Úložná výkonnost

Každý ze čtyř uzlů Dell Power Edge C6615 obsahuje bootovací disk BOSS RAID1 SSD a dvě pozice E3.S pro podnikové SSD disky Gen5. I když karta BOSS není žádným zádrhelem, nabízí výrazně odlišný výkonnostní profil než SSD disky E3.S.
Ačkoli se velká část této recenze zaměří na celkový výkon na úrovni systému, v rámci čtyřrohových úloh jsme se obou typů úložišť v tomto systému lehce dotkli. Náš první test se zaměřil na bootovací skupinu SSD disků BOSS RAID1.

Dell BOSS RAID1 Přečtěte si Výkon Výkon zápisu
Sekvenční 1MB Q32/4T 2,963MB / s 1,067MB / s
Náhodné 4K Q32/8T 600,786 IOPS (0.426 ms) 249,819 IOPS (1.024 ms)

Dále jsme se podívali na jeden SSD disk Gen5 E3.S, který v našem recenzním systému zahrnoval i 7.68TB SSD disk KIOXIA CM7 Read-Intensive.

KIOXIA 7.68 TB CM7-R Přečtěte si Výkon Výkon zápisu
Sekvenční 1MB Q32/4T 13,736MB / s 7,089MB / s
Náhodné 4K Q32/8T 931,671 IOPS (0.266 ms) 768,739 IOPS (0.329 ms)

Cinebench R23

Maxonův Cinebench R23 je benchmark pro vykreslování CPU, který využívá všechna jádra a vlákna CPU. Spustili jsme ho pro vícejádrové i jednojádrové testy. Vyšší skóre znamená lepší výsledek. Zde jsou výsledky pro všechny čipy EPYC.

V Cinebench R23 se všechny čtyři uzly nacházely kolem horní hranice 74 000 v testu s více jádry, přičemž uzel 3 se postupně dostal na 75 000. V testu s jedním jádrem si všechny čtyři uzly udržely mnohem blíže, uzly 1 a 4 dosáhly 1 088. Uzel 3 zaostával pouze o 8 bodů a uzel 2 o 5 bodů napřed. Celkově měly všechny uzly pouze drobné rozdíly ve výkonu, typické pro různé procesory, přestože se jedná o stejný model.

Cinebench R23  Uzel 1 Uzel 2 Uzel 3 Uzel 4 Průměrný
Vícejádrový procesor 74,877 74,961 75,011 74,745 74,898.5
Jednojádrový procesor 1,088 1,093 1,084 1,088 1,088.25
Poměr MP 64.84 68.60 69.17 68.70 67.83

Cinebench 2024

Maxonův Cinebench 2024 je benchmark pro vykreslování CPU a GPU, který využívá všechna jádra a vlákna CPU. Spustili jsme ho pro vícejádrové i jednojádrové testy. Protože tyto uzly nemají GPU, máme k dispozici pouze vícejádrové a jednojádrové testy.

V Cinebench 2024 zůstaly všechny uzly blízko sebe, s minimálními odchylkami v obou částech, vícejádrové i jednojádrové. Průměrný výkon byl 4 509 bodů pro vícejádrový a 67.25 bodů pro jednojádrový procesor s MP Ratio 66.98.

Cinebench 2024 Uzel 1 Uzel 2 Uzel 3 Uzel 4 Průměrný
Vícejádrový procesor 4,544 4,577 4,436 4,481 4,509.5
Jednojádrový procesor 68 68 65 68 67.25
Poměr MP 66.79 67.23 68.21 65.69 66.98

CPU Geekbench 6

Geekbench 6 je multiplatformní benchmark, který měří celkový výkon systému. Tento test zahrnuje část s testem CPU a část s testem GPU, ale protože tyto uzly nemají GPU, máme k dispozici pouze čísla CPU. Vyšší skóre znamená lepší výsledky.

V Geekbenchu ​​jsme viděli těsná čísla až do uzlu 3, který mírně poklesl na jedno- a vícejádrových procesorech. Průměr mezi všemi uzly byl 1 687 na jednojádrovém a 19 319,5 na vícejádrovém.

CPU Geekbench 6 Uzel 1 Uzel 2 Uzel 3 Uzel 4 Průměrný
Jednojádrový 1,707 1,708 1,625 1,708 1,687
Vícejádrové 19,544 19,234 18,999 19,501 19,319.5

Procesor Blenderu 4.0

Další na řadě je Blender OptiX – open-source 3D modelovací aplikace. Tento benchmark byl spuštěn pomocí utility Blender Benchmark CLI. Skóre je vzorků za minutu, kde vyšší znamená lepší.

Uzly C6615 vykazovaly poměrně konzistentní výsledky. Průměrné skóre bylo 591.79 na Monster, 415.88 na Junkshop a 311.74 na Classroom.

Procesor Blenderu 4.0 Uzel 1 Uzel 2 Uzel 3 Uzel 4 Průměrný
Netvor 595.23 593.51 584.35 594.07 591.79
Veřejné haraburdí 415.26 415.11 418.05 415.08 415.88
Třída 308.57 312.91 312.69 312.78 311.74

Procesor Blenderu 4.1

Blender OptiX 4.1 přináší nové funkce, jako je odšumování akcelerované GPU, zefektivnění procesu vykreslování a zkrácení doby potřebné pro úlohy odšumování. Navzdory těmto vylepšením je celkové zlepšení výkonu v benchmarkových skóre oproti verzi 4.0 minimální, což naznačuje pouze mírné zvýšení efektivity.

Opět vidíme konzistentní čísla napříč všemi hrami, s průměry 587.22 u Monster, 420.20 u Junkshop a 306.60 u Classroom.

Procesor Blenderu 4.1 Uzel 1 Uzel 2 Uzel 3 Uzel 4 Průměrný
Netvor 590.46 590.58 584.76 583.08 587.22
Veřejné haraburdí 418.38 416.71 426.73 419.03 420.20
Třída 306.86 304.81 308.95 305.79 306.60

7-zipová komprese

Oblíbený nástroj 7-Zip má vestavěný paměťový benchmark, který demonstruje výkon procesoru. V tomto testu jej používáme, pokud je to možné, se slovníkem o velikosti 128 MB.

Napříč všemi uzly bylo zaznamenáno slušné skóre. V celkovém hodnocení jsme zaznamenali celkové využití CPU 5 778,75 %, celkové hodnocení/využití 4.355 GIPS a celkové hodnocení 252 GIPS.

Procesor Blenderu 4.1 Uzel 1 Uzel 2 Uzel 3 Uzel 4 Průměrný
Komprese
Aktuální využití CPU 5,548% 5,549% 5,633% 5,585% 5,578.75%
Jmenovitý proud / Spotřeba 4.256 GIPS 4.210 GIPS 4.156 GIPS 4.177 GIPS 4.20 GIPS
Proud 236.158 GIPS 233.626 GIPS 234.092 GIPS 233.285 GIPS 234.290 GIPS
Výsledné využití CPU 5,536% 5,537% 5,601% 5,553% 5,556.75%
Výsledné hodnocení / využití 4.193 GIPS 4.202 GIPS 4.172 GIPS 4.168 GIPS 4.184 GIPS
Výsledné hodnocení 232.118 GIPS 232.631 GIPS 233.691 GIPS 231.443 GIPS 232.470 GIPS
Dekomprese
Aktuální využití CPU 5,973% 6,027% 5,992% 6,014% 6,001.5%
Jmenovitý proud / Spotřeba 4.543 GIPS 4.501 GIPS 4.565 GIPS 4.509 GIPS 4.530 GIPS
Proud 271.343 GIPS 271.287 GIPS 273.507 GIPS 271.196 GIPS 271.833 GIPS
Výsledné využití CPU 5,997% 6,015% 5,999% 5,990% 6,000.25%
Výsledné hodnocení / využití 4.537 GIPS 4.519 GIPS 4.550 GIPS 4.499 GIPS 4.526 GIPS
Výsledné hodnocení 272.066 GIPS 271.775 GIPS 272.946 GIPS 269.509 GIPS 271.574 GIPS
Celkové hodnocení
Celkové využití CPU 5,767% 5,776% 5,800% 5,772% 5,778.75%
Celkové hodnocení / Použití 4.365 GIPS 4.360 GIPS 4.361 GIPS 4.333 GIPS 4.355 GIPS
Celkové hodnocení 252.092 GIPS 252.203 GIPS 253.318 GIPS 250.476 GIPS 252.022 GIPS

Test rychlosti Blackmagic Raw

K vyhodnocení, jak stroje v reálném světě dekódují RAW soubory, jsme využili test rychlosti Raw od společnosti Blackmagic. Tento test může zahrnovat využití CPU i GPU, ale my budeme testovat pouze využití CPU.

Všechny čtyři uzly vykazovaly extrémně podobný výkon s průměrem 119.75 FPS.

Test rychlosti Blackmagic Raw Uzel 1 Uzel 2 Uzel 3 Uzel 4 Průměrný
8K procesor 121 FPS 121 FPS 118 FPS 119 FPS 119.75 FPS

Test rychlosti disku Blackmagic

Dalším testem je Blackmagic Disk Speed ​​Test. Tento test spouští 5GB ukázkový soubor pro měření rychlosti čtení a zápisu. Protože je jednovláknový, nezobrazí nejvyšší rychlosti disku, ale i tak poskytuje dobrý přehled.

C6615s mají uvnitř kartu BOSS, která využívá dva disky M.2 v poli RAID1, takže výkon je kvůli spolehlivosti mírně snížen. U rychlosti zápisu jsme zaznamenali průměrnou rychlost 991.6 MB/s a u rychlosti čtení průměrnou rychlost 2 801 MB/s.

Test rychlosti disku Blackmagic Uzel 1 Uzel 2 Uzel 3 Uzel 4 Průměrný
Napsat 999.8 MB/s 977.4 MB/s 991.4 MB/s 997.7 MB/s 991.6 MB/s
číst 2,807.4 MB/s 2,790.1 MB/s 2,828.0 MB/s 2,780.4 MB/s 2,801.5 MB/s

Y Cruncher

y-cruncher je vícevláknový a škálovatelný program, který dokáže vypočítat pí a další matematické konstanty s rozložením v biliony číslic. Od svého uvedení na trh v roce 2009 se stal populární aplikací pro benchmarking a zátěžové testování pro přetaktovače a hardwarové nadšence.

Pro naše průměrné rychlosti jsme zaznamenali 9.5 sekundy pro 1 miliardu, 24.20 sekundy pro 2.5 miliardy a 50.73 sekundy pro 5 miliard. Při výpočtech s vyššími platnými číslicemi jsme zaznamenali 105.73 sekundy pro 10 miliard, 288.85 sekundy pro 25 miliard a 633.5 sekundy pro 50 miliard.

Y Cruncher (celkový výpočetní čas v sekundách) Uzel 1 Uzel 2 Uzel 3 Uzel 4 Průměrný
1 miliard 9.587 9.459 9.350 9.633 9.507
2.5 miliard 24.490 24.225 23.334 24.740 24.197
5 miliard 51.427 50.990 49.303 51.214 50.734
10 miliard 107.084 107.646 103.772 107.443 105.736
25 miliard 291.918 290.944 280.632 291.902 288.849
50 miliard 641.709 640.289 619.100 640.917 635.504

Benchmark počítačového vidění UL Procyon s umělou inteligencí

Nástroj UL Procyon AI Inference je navržen tak, aby měřil výkon pracovní stanice v profesionálních aplikacích. Je třeba poznamenat, že tento test nevyužívá možnosti více procesorů. Konkrétně tento nástroj porovnává schopnost pracovní stanice zpracovávat úkoly a pracovní postupy řízené umělou inteligencí a poskytuje podrobné posouzení její efektivity a rychlosti při zpracování složitých algoritmů a aplikací umělé inteligence.

Pro tento test používáme Procyon V2.7.0. V tomto testu platí, že nižší časy jsou lepší. Průměry napříč uzly byly 3.91 ms na MobileNet V3, 8.4.0 ms na Resnet50 a 29.47 ms. U ostatních skóre jsme zaznamenali 30.96 ms na DeepLab V3, 44.68 ms na YOLO V3 a 2008.65 ms na Real-ESRGAN. Celkové skóre uzlů dosáhlo průměru 133.5.

Počítačové vidění UL Procyon
(Průměrná doba odvozování)
Uzel 1 Uzel 2 Uzel 3 Uzel 4 Průměrný
MobileNet V3 3.87 ms 3.94 ms 3.84 ms 4.00 ms 3.91 ms
ResNet50 8.47 ms 8.45 ms 8.23 ms 8.46 ms 8.40 ms
Počátek V4 29.76 ms 29.55 ms 28.74 ms 29.84 ms 29.47 ms
DeepLab V3 30.39 ms 30.21 ms 33.18 ms 30.07 ms 30.96 ms
YOLO V3 44.71 ms 44.58 ms 44.79 ms 44.63 ms 44.68 ms
Skutečný-ESRGAN 2003.18 ms 1971.97 ms 2018.26 ms 2041.18 ms 2008.65 ms
Celkové skóre 134 134 133 133 133.5

Závěr

Uzly Dell PowerEdge C6615 nabízejí jeden procesor AMD EPYC s až 64 jádry a šest sloty DDR5 s podporou 96GB modulů DIMM. Šasi C6600, které tyto uzly obsahuje, nabízí několik konfigurací úložiště. Náš recenzovaný systém má propojovací desku 8x E3.S Gen5 SSD. V provedení C6600 má každý uzel přístup ke dvěma z těchto SSD disků; šasi poskytuje pouze napájení a přímý kabelový přístup k diskům. Pro správu nabízí každý C6615 iDRAC; šasi nemá žádnou vyhrazenou správu.

V našich výkonnostních testech jsme nezávisle posoudili schopnosti každého uzlu C6615 a zprůměrovali skóre všech čtyř, abychom identifikovali výkonnostní anomálie. Data o výkonu ukazují, že uzly fungují konzistentně, bez odchylek nebo nerovnoměrného výkonu. Tato předvídatelnost je klíčová pro poskytovatele služeb a hyperškálovatelné zákazníky, kteří mohou těžit z takovýchto hustých systémů.

Systém jsme shledali dobře navrženým pro zamýšlené použití; jedinou výtkou je relativně omezená podpora SSD disků Gen5 – pouze dva disky na uzel. Společnost Dell by pravděpodobně naznačila, že zákazníci s vysokou výpočetní kapacitou nepotřebují tolik lokálního úložiště a chlazení většího počtu disků Gen5 představuje vážnou technickou výzvu, a pravděpodobně má pravdu, my prostě dáváme přednost více diskům před méně téměř při každé příležitosti. Ještě jedna poznámka, kterou stojí za zmínku, zde recenzujeme C6615, ale jak je uvedeno v horní části této recenze, Dell pro tuto platformu nabízí i další typy uzlů. C6620 s procesorem Intel se dodává v kapalinou chlazené verzi, což může některé zaujmout.

Výpočetní uzly Dell PowerEdge C6615 poskytují poskytovatelům služeb úžasnou kombinaci výkonu na U v racku. Už jsme viděli spoustu konfigurací 2U4N, ale tento design umožňuje větší šířku a tím i flexibilitu rozšíření v každém serveru než mnoho konkurenčních systémů. Spojte skvělý design se softwarem pro správu, jako je iDRAC a OpenManage Enterprise, a konečný výsledek nás velmi nadchne.

Stránka produktu Dell PowerEdge C6615

 

Zapojte se do StorageReview

Zpravodaj | YouTube | Podcast iTunes / Spotify | Instagram | Twitter | TikTok | RSS kanál

Kevin O'Brien

Uvnitř laboratoře StorageReview Lab vyhodnocuji produkty a spolupracuji s lídry v oboru na vývoji nových testovacích prostředí. Doma vychovávám rodinu.

Předchozí příspěvek:

Další příspěvek: