StorageReview.com

Dell Pro Max 18 Plus: Výkon Blackwell RTX PRO 5000 na cesty!

Koncový uživatel  ◇  Workstation

Začátkem tohoto roku jsme se podívali na Dell Pro 14 Premium , kompaktní firemní notebook s procesory Intel Lunar Lake, OLED displeji a designem zaměřeným přímo na manažery a profesionály na cestách. Tento systém kladl důraz na přenositelnost, integrovaný výkon a prémiové funkce v menším provedení. Dell Pro Max 18 Plus naopak představuje opačný konec řady profesionálních mobilních zařízení Dell.

Zatímco Pro 14 Premium se zaměřuje na mobilitu, Pro Max 18 Plus je pracovní stanice třídy náhrady stolního počítače, navržená pro profesionály, kteří potřebují maximální výpočetní výkon, rozsáhlou zobrazovací plochu a spolehlivost podnikové úrovně. Díky procesorům Intel Arrow Lake Core Ultra řady HX s technologií vPro a grafickým kartám NVIDIA RTX PRO, včetně RTX PRO 5000, je tato platforma určena pro inferenci umělé inteligence, renderování, inženýrství a další datově náročné pracovní postupy, kterým menší systémy nemohou konkurovat.

Pohled na Dell Pro Max 18 Plus zepředu.

Pro Max 18 Plus také nabízí podporu pro až 256 GB paměti CAMM2, podporu úložiště Gen5 SSD a pokročilý chladicí systém pro zajištění trvalého výkonu. Jeho rozsáhlý 18palcový QHD+ 120Hz displej poskytuje pracovní prostor s přesným podáním barev pro kreativní a profesionální aplikace. Zároveň podnikové funkce, jako je správa vPro, možnosti zabezpečení a certifikace ISV, zajišťují, že se bezproblémově začlení do firemního prostředí.

Společnost Dell nám k recenzi poskytla plně nakonfigurovaný systém. Zatímco základní konfigurace v době recenze na dell.com začíná na 3 488 dolarech, plně nakonfigurovaný systém, který jsme testovali, má cenu 9 245,52 dolarů . Díky tomu se Pro Max 18 Plus stává vlajkovou lodí profesionální mobilní řady Dell a nabízí funkce věžové třídy v jediném mobilním provedení.

Specifikace Dell Pro Max 18 Plus

Níže uvedená tabulka uvádí kompletní škálu funkcí, technických specifikací a možností konfigurace dostupných v rámci řady Dell Pro Max 18 Plus.

vlastnost Technické specifikace
Číslo modelu Dell Pro Max 18 PLUS, MB18250
Procesor
  • Intel Core Ultra 5 245HX (13 TOPS NPU, 14C/14T, až 5.1 GHz, 55 W)
  • Intel Core Ultra 7 265HX (13 TOPS NPU, 20C/20T, až 5.3 GHz, 55 W)
  • Intel Core Ultra 9 285HX (13 TOPS NPU, 24C/24T, až 5.5 GHz, 55 W)
Operační systém
  • Windows 11 Pro
  • Windows Home 11
  • Ubuntu Linux 24.04

Poznámka: Systém Windows 10 22H2 je podporován pouze v případě, že koncoví uživatelé přejdou na nižší verzi. Podpora se řídí plánem ukončení podpory systému Microsoft Windows 10.

Memory
  • Moduly CAMM (Post RTS): 64 GB (1×64 GB, 7200 MT/s, dvoukanálový), 128 GB (1×128 GB, 7200 MT/s, dvoukanálový), 256 GB (2×128 GB, ≥4400 MT/s, jednokanálový)
  • Moduly CAMM (počáteční): 64 GB (1×64 GB, 6400 MT/s), 128 GB (1×128 GB, 6400 MT/s)
  • Moduly CSoDIMM (RTS): 16 GB (1×16 GB, DDR5-6400, bez ECC), 32 GB (2×16 GB), 64 GB (2×32 GB)
  • CSoDIMM (po RTS): 96 GB (2 × 48 GB)
Primární úložiště
  • SSD disky Gen4: 512 GB / 512 GB SED / 1 TB SED / 2 TB SED / 4 TB SED
  • SSD disky 5. generace: 1 TB SED / 2 TB SED
Grafika
  • Integrovaná grafika: Intel
  • Diskrétní (Blackwell): RTX PRO 1000 (8 GB GDDR7), RTX PRO 2000 (8 GB GDDR7), RTX PRO 3000 (12 GB GDDR7), RTX PRO 4000 (16 GB GDDR7), RTX PRO 5000 (24 GB GDDR7)
Display 45.7 cm (18 palců), nedotykový displej, QHD+ (2560 × 1600), 120 Hz, WVA, 100% DCI-P3, 500 nitů, nízká hladina modrého světla
Barva kazety Magnetit
klávesnice Rozsáhlé regionální/nepodsvícené/podsvícené možnosti s klávesou Copilot, numerickou klávesnicí a rozložením 99–103 kláves.

Touchpad: Přesný touchpad.

porty
  • 2× Thunderbolt 5 (80 Gb/s, PD, DP)
  • 1× Thunderbolt 4 (40 Gb/s, PD, DP)
  • 2× USB 3.2 Gen 1 (jeden s technologií PowerShare)
  • 1× HDMI 2.1
  • 1× RJ45 (2.5 Gb/s)
  • 1× Globální port pro náhlavní soupravu
Slots 1× SD karta, 1× čtečka čipových karet, 1× zámek Noble
Rozměry (US) Výška (vzadu): 19.56 mm
Výška (vpředu): 17.92 mm
Výška (vrchol): 31.70 mm (1.25 palce, včetně dvířek pro rychlý přístup; 30.2 mm bez nich)
Šířka: 15.83 mm
Hloubka: 11.02 palce (279.95 mm)
Hmotnost (min.): 3.25 kg
Fotoaparát
  • 1080p FHD HDR RGB kamera, dva mikrofony
  • 8MP HDR RGB+IR kamera, duální mikrofony, senzor okolního světla
Audio Stereo reproduktory s Cirrus Logic CS42L43, 2 W × 2 = celkem 4 W
bezdrátový
  • WLAN: Intel Wi-Fi 7 BE200 (2×2, MU-MIMO), Bluetooth 5.4
  • WWAN: Qualcomm Snapdragon X72 Global 5G (DW5934e), eSIM
Baterie 6článková lithium-iontová baterie s kapacitou 96 Wh a technologií ExpressCharge Boost
Výkon 165 W AC (USB-C), 280 W AC (USB-C)
chipset Intel ARL-HX WM880
Bezpečnost
  • TPM 2.0 (certifikace FIPS 140-2, TCG)
  • Windows Hello (čtečka otisků prstů, s/bez ControlVault 3 Plus)
  • ControlVault 3 Plus (rozšířené ověřování, FIPS 140-3 L3)
  • Čipová karta (kontaktní a bezkontaktní, NFC)
  • Detekce narušení šasi (vybrané konfigurace)
  • SED (pouze Opal 2.0, PCIe)
Možnosti dokování Dell WD19DCS, DA305, SD25TB5, WD25TB5
Software a správa Sada Dell Command Suite (konfigurace, monitorování, aktualizace, nasazení, Intel vPro OOB atd.), Dell Optimizer 6.0, proaktivní správa systémů
Záruka
  • Základní hardwarové služby pro 1–5 let
  • 1–5letá podpora ProSupport NBD na místě
  • 1–5 let ProSupport Plus záruka v ten samý pracovní den
  • Servis při náhodném poškození v délce 1–5 let
Podvozek Magnetit
Regulatory Bezpečnostní listy produktů Dell, EMC a environmentální informace; Zásady aliance pro odpovědné podnikání
Multimediální příslušenství Hlasitý telefon Dell SP3022, náhlavní souprava WL7024 s ANC, displeje U2724D/U3221Q, webkamera WB7022
Vstupní příslušenství Klávesnice KB900/KM900, myš MS900
Senzory Akcelerometr, gyroskop, okolní osvětlení (konfigurace 8MP), senzorový rozbočovač, Hallův efekt, automatický jas ve Windows, adaptivní tepelná regulace

Konstrukce a design Dell Pro Max 18 Plus

Dell Pro Max 18 Plus (MB18250) je konstruován jako velkoformátová mobilní pracovní stanice, která vyvažuje přenosnost s výkonem očekávaným od systému třídy náhrady stolního počítače. S rozměry 402 × 279.95 × 31.7 mm (15.83 × 11.02 × 0.71–1.25 palce) a hmotností minimálně 3.25 kg (7.17 liber) je pozoruhodně robustní, ale zároveň navržený s prvotřídním zpracováním a povrchovou úpravou. Šasi je dodáváno v profesionálním barevném schématu Magnetite a jeho konstrukce zahrnuje rychlopřístupná dvířka pro zjednodušený upgrade a servis.

Horní víko Dell Pro Max 18 Plus.

Displej a přední strana

Přední straně Pro Max 18 Plus dominuje 18palcový QHD+ (2560×1600) panel, který poskytuje vynikající vizuální kvalitu s obnovovací frekvencí 120 Hz, technologií širokých pozorovacích úhlů (WVA), 100% barevným gamutem DCI-P3 a jasem 500 nitů. Tato kombinace je vhodná jak pro kreativní pracovní postupy, tak pro běžné profesionální použití. Displej je nedotykový, ale je navržen s technologií Low Blue Light pro snížení namáhání očí. Nad obrazovkou nabízí Dell dvě možnosti fotoaparátu: webkameru s rozlišením 1080p HDR FHD a duálními mikrofony nebo 8MP HDR RGB+IR senzor, který přidává pokročilé funkce, jako je IR ověřování Windows Hello a snímání okolního světla.

Horní strana

Na horní straně se nachází tlačítko napájení (vpravo), které slouží i jako volitelná čtečka otisků prstů pro bezpečné biometrické přihlašování. Těsně pod ním se nachází (plnohodnotná) podsvícená klávesnice s 99 klávesami, která je k dispozici v několika regionálních rozloženích s podsvícením nebo bez něj, numerická klávesnice a klávesa Dell Copilot. Klávesnice Dell Pro Max 18 Plus.

Je spárován s velkoryse dimenzovaným přesným touchpadem, který podporuje vícedotyková gesta, a poskytuje tak plynulou a responzivní navigaci a zároveň přispívá k celkově čistému a profesionálnímu vzhledu systému.

Touchpad Dell Pro Max 18 Plus.

Uvnitř je Pro Max 18 Plus poháněn procesory Intel Core Ultra řady HX, s možnostmi od Core Ultra 5 245HX až po Core Ultra 9 285HX. Grafiku zajišťuje řada RTX PRO od NVIDIA založená na platformě Blackwell, která sahá od RTX PRO 1000 (8 GB GDDR7) až po špičkovou RTX PRO 5000 (24 GB GDDR7), což zajišťuje široký rozsah výkonu v závislosti na pracovní zátěži a rozpočtu.

Levá strana

Porty na levé straně notebooku Dell Pro Max 18 Plus.

Levý okraj šasi integruje většinu vysokorychlostních I/O, včetně:

  • Ethernetový port RJ45 s podporou kabelové sítě až 2.5 Gb/s.
  • Port HDMI 2.1 FRL pro externí displeje a televizory.
  • Dva porty Thunderbolt 5 (80 Gb/s) s podporou Power Delivery a DisplayPort 2.1 umožňující připojení k externím grafickým kartám, dokům nebo monitorům s vysokým rozlišením.
  • Kontrolka stavu baterie, která poskytuje vizuální zpětnou vazbu o nabíjení a kritických stavech napájení.
  • Slot pro SD kartu s podporou karet SD, SDHC a SDXC.
  • Slot pro čtečku čipových karet pro ověřování v podniku.

Pravá strana

Porty na pravé straně notebooku Dell Pro Max 18 Plus.

Pravý okraj poskytuje další možnosti připojení a podporu starších systémů, včetně:

  • Konektor pro sluchátka (kombinovaný konektor pro sluchátka/mikrofon).
  • Jeden port Thunderbolt 4 (40 Gb/s) s funkcí Power Delivery a DisplayPort 2.1.
  • Dva porty USB 3.2 Gen 1, jeden s funkcí PowerShare pro nabíjení zařízení, když je systém vypnutý nebo v režimu spánku.
  • Slot pro bezpečnostní kabel (zámek Noble) pro fyzickou ochranu zařízení.

Spodní část

Na spodní straně se nachází dva stereo reproduktory Dell s celkovým výkonem 4 W. Po otevření tohoto panelu se dostanete ke klíčovým interním komponentám, jako jsou úložné jednotky, systémová baterie a další vyměnitelný hardware, což usnadňuje upgrady a údržbu bez nutnosti úplné demontáže. Uvnitř jsou viditelné čtyři sloty pro SSD, karta WWAN, karta Wi-Fi a 96Wh baterie. Chlazení zajišťují tři ventilátory pracující v tandemu s velkým polem chladičů, které zajišťují značné proudění vzduchu a tepelnou kapacitu pro udržení stability grafického a procesorového procesoru systému i při vysokém zatížení.

Zadní strana Dell Pro Max 18 Plus s odstraněným krytem.

Dell Pro Max 18 Plus, který jsme obdrželi, je vybaven pamětí CAMM2, konfigurovanou jako jeden 128GB modul s dvoukanálovou rychlostí 6400 MT/s. Dell nabízí konfigurace založené na paměti CAMM2 od 64 GB a škálovatelné až na 256 GB v jednokanálovém provedení, což uživatelům poskytuje rovnováhu mezi vysokou kapacitou a šířkou pásma v kompaktním provedení. Modul CAMM2 je pro stabilitu při trvalém zatížení osazen samostatným chladičem a jeho konstrukce umožňuje flexibilitu v budoucnu bez nutnosti více slotů DIMM.

Modul CAMM2 pro Dell Pro Max 18 Plus.

Inteligentní dok Dell Pro Thunderbolt 5

Společnost Dell nám k modelu Pro Max 18 Plus přidala také dokovací stanici Pro Thunderbolt 5 Smart Dock (SD25TB5), která je navržena pro pokrytí požadavků vysoce výkonných mobilních pracovních stanic na šířku pásma a napájení. Dokovací stanice, postavená na rozhraní Thunderbolt 5, nabízí rozsáhlou konektivitu, včetně dvou portů Thunderbolt 5, dvou výstupů DisplayPort 2.1, HDMI 2.1, multifunkčního portu USB-C 3.2 Gen 2, čtyř portů USB-A 3.2 Gen 2 s technologií PowerShare a síťového připojení 2.5 GbE. Tato kombinace umožňuje simultánní podporu až čtyř 4K displejů při 120 Hz nebo dokonce jednoho 8K monitoru s kompresí Display Stream a zároveň ponechává prostor pro vysokorychlostní periferie.

Přední rozhraní chytré dockovací stanice Dell Thunderbolt 5.

Hlavním lákadlem je 330W AC napájecí adaptér doku, který je schopen dodat až 300 W napájení komerčním notebookům Dell (240 W pro systémy jiných značek). To zajišťuje plnou podporu pro Pro Max 18 Plus, který je dodáván s 280W adaptérem, což umožňuje jediný kabel pro napájení systému i plné rozšíření I/O. Kromě konektivity integruje SD25TB5 funkce správy a zabezpečení na podnikové úrovni, včetně vzdálených aktualizací firmwaru prostřednictvím konzole Dell Device Management Console, předávání MAC adres, spouštění PXE a hardwarového šifrování. Dok je kompaktní a odolný s hmotností pouhých 632 g, s oboustranným vedením kabelů USB-C a možnostmi montáže VESA, takže elegantně doplňuje Pro Max 18 Plus jako jednokabelové řešení pro výkon i organizaci stolu.

Zadní rozhraní chytré dockovací stanice Dell Thunderbolt 5.

Testování výkonu Dell Pro Max 18 Plus

Než začneme s benchmarky, je důležité zdůraznit, že Dell Pro Max 18 Plus a HP ZBook Fury G1i 18 používají stejnou konfiguraci jádra, oba jsou vybaveny procesorem Intel Core 9 285HX spárovaným s grafickou kartou NVIDIA RTX PRO 5000. Díky tomu je srovnání zaměřeno na výkon na úrovni platformy, nikoli na hardwarové rozdíly ve výpočetním výkonu nebo grafice. Jediné oblasti, kde se oba systémy liší, jsou paměť a úložiště, přičemž rozdíly v instalované kapacitě RAM a velikosti disku neovlivňují celkovou srovnatelnost výsledků CPU a GPU.

Zatímco základní hodnoty CPU a GPU jsou shodné, paměťové a spotřební limity odhalují jemné, ale zajímavé rozdíly v přístupu jednotlivých dodavatelů k ladění platformy. Dell konfiguruje svou RTX PRO 5000 s maximálním výkonem 175 W a grafickým taktem 1807 MHz, zatímco HP nastavuje stejnou GPU na maximální TDP 150 W s taktem 1740 MHz. Co se týče pamětí, Dell využívá svou implementaci CAMM2 s rychlostí 7200 MT/s a rychlostí 6400 MT/s, zatímco HP zůstává u tradičnějších modulů SODIMM s rychlostí 5600 MT/s a taktem 4400 MT/s. Tato rozhodnutí zdůrazňují odlišné designové filozofie.

Konfigurace systému
  • CPU: Intel Core Ultra 9 285HX (16 jader, 24 vláken, 5.5 GHz Turbo, 55 W)
  • Paměť: 128 GB paměti CAMM2 6400 MHz (1x 128 GB)
  • GPU: NVIDIA RTX PRO 5000 Blackwell s 24GB GDDR7
  • Skladování: RAID 0 s 2× 1TB SSD Gen5
  • Screen: 18″ QHD+ LCD 2560×1600
Čtečka otisků prstů Dell Pro Max 18 Plus.

Počítačové vidění s umělou inteligencí Procyon

Benchmark Procyon AI Computer Vision Benchmark měří výkon inferenčních systémů umělé inteligence napříč CPU, GPU a dedikovanými akcelerátory pomocí řady nejmodernějších neuronových sítí. Vyhodnocuje úlohy, jako je klasifikace obrazu, detekce objektů, segmentace a superrozlišení, s modely včetně MobileNet V3, Inception V4, YOLO V3, DeepLab V3, Real ESRGAN a ResNet 50. Testy probíhají na několika inferenčních enginech, včetně NVIDIA TensorRT, Intel OpenVINO, Qualcomm SNPE, Microsoft Windows ML a Apple Core ML, což poskytuje široký pohled na efektivitu hardwaru a softwaru. Výsledky jsou prezentovány pro modely optimalizované pro float i integer, což nabízí konzistentní a praktické měřítko výkonu strojového vidění pro profesionální úlohy.

Na procesoru dosáhl Dell Pro Max 18 Plus celkového skóre 195 ve srovnání se 185 body u HP ZBook Fury G1i. Dell zpracoval většinu modelů o něco rychleji, včetně ResNet 50 (6.98 ms vs. 7.46 ms), Inception V4 (19.53 ms vs. 20.47 ms), DeepLab V3 (24.15 ms vs. 25.74 ms) a YOLO V3 (44.53 ms vs. 45.50 ms). HP naměřil malý nárůst v MobileNet V3 (0.94 ms vs. 1.00 ms), zatímco Dell vykázal větší nárůst v Real ESRGAN (1 934,18 ms vs. 2 281,80 ms), což naznačuje silnější trvalý výkon při vysokých pracovních zátěžích.

S integrovanou grafikou Intel ARC dosáhl Dell celkového skóre 156, zatímco HP naměřil 116. Dell konzistentně dosahoval rychlejšího výkonu téměř u všech modelů, včetně ResNet 50 (8.86 ms vs. 13.00 ms), Inception V4 (22.71 ms vs. 30.54 ms) a YOLO V3 (54.03 ms vs. 127.34 ms). Výsledky naznačují, že integrovaná grafika Dell poskytovala stabilnější výkon pro úlohy zpracování obrazu, zatímco oba systémy vykazovaly podobné časy v lehčích úlohách, jako je MobileNet V3.

Výsledky CPU (průměrný čas v ms) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
Celkové skóre počítačového vidění s umělou inteligencí 195 185
MobileNet V3 1.00 ms 0.94 ms
ResNet 50 6.98 ms 7.46 ms
Počátek V4 19.53 ms 20.47 ms
DeepLab V3 24.15 ms 25.74 ms
YOLO V3 44.53 ms 45.50 ms
REAL-ESRGAN 1,934.18 ms 2,281.80 ms
Výsledky integrované grafiky CPU (průměrná doba v ms)
Celkové skóre počítačového vidění s umělou inteligencí 156 116
MobileNet V3 1.35 ms 1.45 ms
ResNet 50 8.86 ms 13.00 ms
Počátek V4 22.71 ms 30.54 ms
DeepLab V3 37.80 ms 42.53 ms
YOLO V3 54.03 ms 127.34 ms
REAL-ESRGAN 1,878.42 ms 1,980.22 ms

Při přechodu na dedikované grafické karty pro mobilní platformy dosáhl Dell celkového skóre 1 032, oproti 890 u HP. Dell naměřil nižší průměrné časy ve většině testů, včetně ResNet 50 (1.20 ms vs. 1.54 ms), Inception V4 (3.00 ms vs. 4.11 ms) a YOLO V3 (5.63 ms vs. 6.78 ms). Výkon byl bližší v MobileNet V3 (0.55 ms vs. 0.57 ms) a DeepLab V3 (13.05 ms vs. 12.78 ms), kde měl HP mírnou výhodu. V pracovní zátěži Real ESRGAN Dell opět dosáhl rychlejších výsledků s 88.56 ms vs. 100.18 ms.

Výsledky GPU (průměrný čas v ms) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
Celkové skóre počítačového vidění s umělou inteligencí 1,032 890
MobileNet V3 0.55 ms 0.57 ms
ResNet 50 1.20 ms 1.54 ms
Počátek V4 3.00 ms 4.11 ms
DeepLab V3 13.05 ms 12.78 ms
YOLO V3 5.63 ms 6.78 ms
REAL-ESRGAN 88.56 ms 100.18 ms

Při použití NVIDIA TensorRT na grafické kartě Nvidia RTX PRO 5000 dosáhl Dell nejvyššího celkového skóre 1 609, oproti 1 014 u HP. Dell dosáhl rychlejší inference napříč všemi testovanými modely, včetně MobileNet V3 (0.26 ms vs. 0.43 ms), ResNet 50 (0.98 ms vs. 1.69 ms), Inception V4 (3.01 ms vs. 5.26 ms), DeepLab V3 (3.97 ms vs. 5.89 ms) a YOLO V3 (3.22 ms vs. 5.76 ms). I v náročnějším úkolu Real ESRGAN si Dell udržel nižší časy 90.17 ms vs. 110.30 ms, což ukazuje silnější zrychlení.

Výsledky TensorRT (průměrný čas v ms) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
Celkové skóre počítačového vidění s umělou inteligencí 1,609 1,014
MobileNet V3 0.26 ms 0.43 ms
ResNet 50 0.98 ms 1.69 ms
Počátek V4 3.01 ms 5.26 ms
DeepLab V3 3.97 ms 5.89 ms
YOLO V3 3.22 ms 5.76 ms
REAL-ESRGAN 90.17 ms 110.30 ms

UL Procyon: Generování textu pomocí umělé inteligence

Benchmark generování textu s využitím umělé inteligence (AI Text Generation Benchmark) Procyon zefektivňuje testování výkonu LLM s využitím umělé inteligence (AI LLM) tím, že poskytuje stručnou a konzistentní metodu hodnocení. Umožňuje opakované testování napříč různými modely LLM a zároveň minimalizuje složitost velkých velikostí modelů a proměnných faktorů. Byl vyvinut ve spolupráci s předními výrobci hardwaru pro umělou inteligenci a optimalizuje použití lokálních akcelerátorů umělé inteligence pro spolehlivější a efektivnější hodnocení výkonu. Níže uvedené výsledky byly testovány pomocí TensorRT.

V benchmarku UL Procyon AI Text Generation dosáhl Dell Pro Max 18 Plus vyššího celkového skóre napříč všemi testovanými modely. V testu Phi dosáhl 4 475 oproti 3 904, v testu Mistral 4 295 oproti 3 823, v testu Llama3 3 763 oproti 3 418 a v testu Llama2 4 155 oproti 3 711. Tyto výsledky naznačují, že Dell v porovnání s HP ZBook Fury G1i konzistentně poskytoval lepší výkon v úlohách generování textu s využitím umělé inteligence.

UL Procyon: Generování textu pomocí umělé inteligence Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
Celkové skóre Phi 4,475 3,904
Čas do prvního tokenu výstupu Phi 0.237 s 0.265 s
Výstupní tokeny Phi za sekundu 185.118 tokenů/s 157.446 tokenů/s
Celková doba trvání fí 16.314 s 19.025 s
Celkové skóre Mistralu 4,295 3,823
Čas do prvního tokenu na výstupu Mistralu 0.347 s 0.379 s
Výstupní žetony Mistralu za sekundu 140.546 tokenů/s 121.511 tokenů/s
Celková doba trvání Mistralu 21.665 s 24.843 s
Celkové skóre Lamy3 3,763 3,418
Čas do prvního tokenu výstupu Llama3 0.344 s 0.357 s
Výstupní tokeny Llama3 za sekundu 119.741 tokenů/s 102.637 tokenů/s
Celková doba trvání Llama3 25.165 s 29.068 s
Celkové skóre Lamy2 4,155 3,711
Čas do prvního tokenu výstupu Llama2 0.546 s 0.566 s
Výstupní tokeny Llama2 za sekundu 69.709 tokenů/s 57.620 tokenů/s
Celková doba trvání Llama2 42.506 s 50.608 s

UL Procyon: Generování obrazu AI

Benchmark Procyon AI Image Generation poskytuje konzistentní a přesnou metodu pro měření výkonu inferenčních výpočtů umělé inteligence napříč různým hardwarem, od nízkoenergetických NPU až po špičkové GPU. Zahrnuje tři testy: Stable Diffusion XL (FP16) pro špičkové GPU, Stable Diffusion 1.5 (FP16) pro středně výkonné GPU a Stable Diffusion 1.5 (INT8) pro zařízení s nízkou spotřebou energie. Benchmark používá optimální inferenční engine pro každý systém, což zajišťuje spravedlivé a srovnatelné výsledky.

V benchmarku UL Procyon AI Image Generation dosáhl Dell Pro Max 18 Plus lepších výsledků ve všech třech testech Stable Diffusion. V testu Stable Diffusion 1.5 (FP16) dosáhl Dell skóre 3 687 s rychlostí generování obrazu 1.695 s/snímek, ve srovnání s 3 120 a 2.003 s/snímek u HP. Ve verzi INT8 testu Stable Diffusion 1.5 naměřil Dell skóre 44 101 s rychlostí 0.709 s/snímek, zatímco HP zaznamenal 32 824 s rychlostí 0.952 s/snímek. A konečně, v testu Stable Diffusion XL (FP16) dosáhl Dell skóre 3 170 a 11.829 s/snímek, čímž překonal HP s 2 701 a 13.883 s/snímek.

Oba systémy efektivně zvládaly pracovní zátěž, ale Dell konzistentně generoval obrazy rychleji a s vyšším skóre v benchmarkech, zejména v testu INT8, kde vykazoval značnou výhodu v efektivitě.

UL Procyon: Generování obrazu pomocí umělé inteligence Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
Stabilní difúze 1.5 (FP16) – Celkové skóre 3,687 3,120
Stabilní difúze 1.5 (FP16) – Celkový čas 27.119 s 32.043 s
Stabilní difúze 1.5 (FP16) – rychlost generování obrazu 1.695 s/obrázek 2.003 s/obrázek
Stabilní difúze 1.5 (INT8) – Celkové skóre 44,101 32,824
Stabilní difúze 1.5 (INT8) – Celkový čas 5.669 s 7.616 s
Stabilní difúze 1.5 (INT8) – rychlost generování obrazu 0.709 s/obrázek 0.952 s/obrázek
Stabilní difúze XL (FP16) – Celkové skóre 3,170 2,701
Stabilní difúze XL (FP16) – celkový čas 189.260 s 222.133 s
Stabilní difúze XL (FP16) – rychlost generování obrazu 11.829 s/obrázek 13.883 s/obrázek

SPECworkstation 4

Benchmark SPECworkstation 4.0 je komplexní nástroj pro vyhodnocení všech klíčových aspektů výkonu pracovních stanic. Nabízí reálné měření výkonu CPU, grafiky, akcelerátoru a disku, což profesionálům zajišťuje data pro informovaná rozhodnutí o jejich investicích do hardwaru. Benchmark zahrnuje specializovanou sadu testů zaměřených na pracovní zátěže AI a ML, včetně úloh datové vědy a inferenčních testů ONNX založených na běhovém prostředí, což odráží rostoucí význam AI/ML v prostředí pracovních stanic. Zahrnuje sedm vertikál a čtyři hardwarové subsystémy a poskytuje podrobné a relevantní měření výkonu dnešních pracovních stanic.

V testu SPECworkstation 4.0 zaznamenal Dell Pro Max 18 Plus lepší výsledky v šesti ze sedmi vertikál. V kategorii AI a strojové učení dosáhl skóre 2.48 ve srovnání s 2.26 u HP ZBook Fury G1i, spolu s vyššími hodnotami v kategoriích Energie (2.49 vs. 2.20), Finanční služby (1.66 vs. 1.63), Média a zábava (2.66 vs. 2.51), Design produktů (2.35 vs. 2.16) a Produktivita a vývoj (1.35 vs. 1.19). Systém HP dosáhl vyššího skóre v oblasti Biologických věd, kde dosáhl skóre 2.46 ve srovnání s 1.50 u Dellu.

SPECworkstation 4.0.0 (čím vyšší, tím lepší) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
AI a strojové učení 2.48 2.26
Energie 2.49 2.20
Finanční služby 1.66 1.63
Life Sciences 1.50 2.46
Média a zábava 2.66 2.51
Produktový design 2.35 2.16
Produktivita a rozvoj 1.35 1.19

SPECviewperf 15

SPECviewperf 15 je standardem v oboru pro hodnocení výkonu 3D grafiky napříč API OpenGL, DirectX a Vulkan. Zavádí nové úlohy, jako například blender-01 (Blender 3.6), unreal_engine-01 (Unreal Engine 5.4, DirectX 12) a enscape-01 (Enscape 4.0, Vulkan ray tracing), spolu s aktualizovanými trasami pro 3ds Max, CATIA, Creo, Maya a Solidworks. Díky přepracovanému grafickému rozhraní, podpoře moderních aplikací a pokročilým úlohám renderování poskytuje SPECviewperf 15 konzistentní a reálný vhled do výkonu profesionální grafiky.

V testu SPECviewperf 15 Dell Pro Max 18 Plus konzistentně vedl ve všech typech úloh v porovnání s HP ZBook Fury G1i, a to i přes to, že oba systémy disponovaly stejným procesorem Intel Core 9 285HX a grafickou kartou NVIDIA RTX PRO 5000. Dell dosáhl vyššího skóre ve všech testech, včetně 3dsmax-08 (98.71 vs. 87.03, o 13.4 % rychlejší), blender-01 (83.23 vs. 78.03, o 6.7 % rychlejší), catia-07 (113.18 vs. 100.55, o 12.6 % rychlejší), creo-04 (247.79 vs. 238.38, o 3.9 % rychlejší), energy-04 (170.27 vs. 153.43, o 11 % rychlejší), enscape-01 (86.70 vs. 77.57, o 11.8 % rychlejší), maya-07 (232.48 vs. 217.67, o 6.8 % rychlejší), medical-04 (210.51 vs. 183.39, o 14.8 % rychlejší) a solidworks-08. (145.56 vs. 110.66, o 31.5 % rychlejší) a unreal_engine-01 (93.46 vs. 79.85, o 17.1 % rychlejší).

Celkově Dell vykázal silnější a konzistentnější grafický výkon, s obzvláště velkým nárůstem v úlohách Solidworks, Medical a Unreal Engine, což z něj činí lepší volbu pro náročné profesionální 3D pracovní postupy.

SPECviewperf (vyšší znamená lepší) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
3dsmax-08 98.71 87.03
mixér-01 83.23 78.03
catia-07 113.18 100.55
creo-04 247.79 238.38
energy-04 170.27 153.43
únik-01 86.70 77.57
mája-07 232.48 217.67
lékařské-04 210.51 183.39
solidworks-08 145.56 110.66
unreal_engine-01 93.46 79.85

LuxMark

LuxMark je benchmark GPU, který využívá LuxRender, open-source ray-tracing renderer, k vyhodnocení výkonu systému při zpracování vysoce detailních 3D scén. Tento benchmark je relevantní pro posouzení grafických renderovacích schopností serverů a pracovních stanic, zejména pro vizuální efekty a architektonické vizualizační aplikace, kde je přesná simulace světla klíčová.

V benchmarku LuxMark dosáhl Dell Pro Max 18 Plus vyššího skóre v obou testovacích scénách. V Hallbench dosáhl Dell 29 605 bodů oproti 26 594 bodům u HP ZBook Fury G1i, což je rozdíl přibližně 11.3 %. V komplexnější scéně Jídlo dosáhl Dell 13 042 bodů, zatímco HP 11 500, což Dellu dává 13.4% náskok.

LuxMark (vyšší znamená lepší) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
Hallbench 29,605 26,594
Jídlo 13,042 11,500

7-zipová komprese

Benchmark komprese 7-Zip vyhodnocuje výkon CPU během kompresních a dekompresních úloh a měří počet instrukcí za sekundu (GIPS) a využití CPU. Vyšší GIPS a efektivní využití CPU naznačují vynikající výkon.

V benchmarku komprese 7-Zip zaznamenal Dell Pro Max 18 Plus lepší výsledky v testech komprese i dekomprese. V oblasti komprese Dell naměřil výsledné hodnocení 137.459 GIPS ve srovnání se 102.012 GIPS u HP ZBook Fury G1i, což Dellu dává zhruba 34.7% náskok. V oblasti dekomprese dosáhl Dell 163.149 GIPS, zatímco HP naměřil 146.208 GIPS, což je 11.6% náskok. Celkové výsledné hodnocení Dell dosáhlo 150.304 GIPS oproti 124.110 GIPS u HP, což odráží o 21.1 % vyšší celkové skóre.

7-Zip kompresní benchmark (vyšší znamená lepší) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
Komprese
Aktuální využití CPU 1,905% 1,796%
Aktuální jmenovitý proud/spotřeba 7.275 GIPS 5.692 GIPS
Proud 138.244 GIPS 102.234 GIPS
Výsledné využití CPU 1,891% 1,780%
Výsledné hodnocení/použití 7.270 GIPS 5.731 GIPS
Výsledné hodnocení 137.459 GIPS 102.012 GIPS
Dekomprese
Aktuální využití CPU 2,226% 2,208%
Aktuální jmenovitý proud/spotřeba 7.175 GIPS 6.411 GIPS
Proud 159.735 GIPS 141.545 GIPS
Výsledné využití CPU 2,242% 2,213%
Výsledné hodnocení/použití 7.276 GIPS 6.608 GIPS
Výsledné hodnocení 163.149 GIPS 146.208 GIPS
Celkové hodnocení
Celkové využití CPU 2,067% 1,997%
Celkové hodnocení/využití 7.273 GIPS 6.170 GIPS
Celkové hodnocení 150.304 GIPS 124.110 GIPS

Blackmagic RAW Speed ​​​​Test

Blackmagic RAW Speed ​​Test je nástroj pro benchmarking výkonu, který měří schopnosti systému zvládat přehrávání a editaci videa pomocí kodeku Blackmagic RAW. Vyhodnocuje, jak dobře systém dokáže dekódovat a přehrávat video soubory ve vysokém rozlišení, a poskytuje snímkovou frekvenci pro zpracování na bázi CPU i GPU.

V testu Blackmagic RAW Speed ​​Test byly výsledky obou systémů smíšené. Co se týče procesoru, Dell Pro Max 18 Plus zpracoval 8K video rychlostí 128 fps, což je více než HP ZBook Fury G1i se 112 fps, což Dellu dává zhruba 14% náskok v dekódování na bázi CPU. Při přechodu na akceleraci GPU s OpenCL se však HP ujal vedení a dosáhl 182 fps oproti 168 fps u Dellu, což je 8.3% náskok.

Blackmagic RAW Speed ​​​​Test Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
8K procesor 128 112
8K OPENCL 168 182

Test rychlosti disku Blackmagic

Blackmagic Disk Speed ​​Test vyhodnocuje výkon úložiště měřením rychlosti čtení a zápisu a poskytuje tak informace o schopnosti systému zvládat datově náročné úlohy, jako je střih videa a přenos velkých souborů.

V testu Blackmagic Disk Speed ​​dosáhl Dell Pro Max 18 Plus rychlosti čtení 7 776,1 MB/s a zápisu 6 022,0 MB/s, čímž překonal HP ZBook Fury G1i s rychlostí čtení 6 554,2 MB/s a zápisu 5 728,0 MB/s. To znamená přibližně o 18.6 % vyšší rychlost čtení a o 5.1 % vyšší rychlost zápisu pro Dell, což mu dává větší výhodu při zvládání velkých přenosů souborů a náročných úložných úloh. Oba systémy podporují SSD disky Gen 5 M.2, takže výkon bude nakonec záviset na konkrétních discích nakonfigurovaných v každém zařízení.

Test rychlosti disku (čím vyšší, tím lepší) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
číst 7,776.1 MB/s 6,554.2 MB/s
Napsat 6,022.0 MB/s 5,728.0 MB/s

Blender 4.5

Blender je open-source 3D modelovací aplikace. Tento benchmark byl spuštěn pomocí utility Blender Benchmark. Skóre se měří ve vzorcích za minutu, přičemž vyšší hodnoty znamenají lepší výkon.

V testování CPU v Blenderu, a to i přes to, že oba systémy používaly stejný procesor Intel Core Ultra 9 285HX, Dell Pro Max 18 Plus překonal HP ZBook Fury G1i ve dvou ze tří úloh. Dell dosáhl skóre 237.1 oproti 203.91 v Monster (náskok 16.3 %) a 150.7 oproti 132.23 v Junkshop (náskok 14 %). V náročnější scéně Classroom si Dell také udržel menší, ale měřitelnou výhodu s 94.5 oproti 88, což mu dává konzistentní výhodu napříč všemi oblastmi. Tyto výsledky ukazují, jak složitost scén a optimalizace mohou ovlivnit relativní výkon CPU, a to i na identickém hardwaru.

CPU Blenderu (vzorky za minutu, vyšší je lepší) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
Netvor 237.1 203.91
Veřejné haraburdí 150.7 132.23
Třída 94.5 88.19

Při přechodu na renderování pomocí GPU v Blenderu s grafickou kartou NVIDIA RTX PRO 5000 si Dell Pro Max 18 Plus udržel konzistentní náskok ve všech třech úlohách. Dell dosáhl skóre 3 928,6 oproti 3 710,99 v Monsteru (náskok 5.9 %), 2 150,1 oproti 2 056,19 v Junkshopu (náskok 4.6 %) a 2 010,2 oproti 1 888,38 v Classroomu (náskok 6.5 %). Tyto výsledky ukazují, že Dell poskytuje silnější a stabilnější propustnost renderování pomocí GPU, což z něj činí lepší volbu pro pracovní postupy akcelerované GPU v Blenderu.

Blender GPU (vzorky za minutu, vyšší je lepší) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
Netvor 3,928.6 3,710.99
Veřejné haraburdí 2150.1 2056.19
Třída 2010.2 1,888.38

y-cruncher

y-cruncher je vícevláknový a škálovatelný program, který dokáže vypočítat pí a další matematické konstanty na biliony číslic. Od svého uvedení na trh v roce 2009 se stal populární aplikací pro benchmarking a zátěžové testování pro přetaktovače a hardwarové nadšence.

Při pohledu na skóre y-cruncher, i když oba systémy používají stejný procesor Intel Core Ultra 9 285HX, Dell Pro Max 18 Plus dokončil všechny testy y-cruncher rychleji než HP ZBook Fury G1i. S 1 miliardou číslic dokončil Dell za 20.081 sekundy ve srovnání s 22.042 sekundami u HP, což je asi o 9 % rychlejší čas. Při vyšších pracovních zátěžích se výhoda zvýšila, přičemž Dell dokončil 10 miliard číslic za 311.805 sekundy oproti 359.489 sekundám u HP, což představuje zlepšení o 13 %. To ukazuje, že ačkoliv je CPU identické, rozdíly na úrovni systému, jako je chlazení, ladění napájení nebo konfigurace paměti, dávají Dellu výhodu v trvalých vícevláknových pracovních zátěžích.

Y-Cruncher (celkový výpočetní čas) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
1 miliard 20.081 s 22.042 s
2.5 miliard 59.228 s 64.911 s
5 miliard 142.822 s 161.295 s
10 miliard 311.805 s 359.489 s

Geekbench 6

Geekbench 6 je multiplatformní benchmark, který měří celkový výkon systému.

V testu Geekbench 6 HP ZBook Fury G1i porazil Dell Pro Max 18 Plus v jednojádrovém výkonu se skóre 3 010 oproti 2 977, což je rozdíl přibližně 1.1 %. Dell však vykázal silnější náskok ve vícejádrovém výkonu, když dosáhl 20 717 bodů oproti 18 694 bodům u HP, což je 10.8% náskok. Výkon GPU byl ještě větším rozlišovacím znakem, kdy Dell dosáhl v OpenCL 240 530 bodů oproti 194 740 bodům u HP, což Dellu dává náskok 23.5 %. Tyto výsledky ukazují, že Dell je silnější volbou pro náročné vícejádrové úlohy a úlohy akcelerované GPU, zatímco HP má malou výhodu v efektivitě jednoho vlákna.

Geekbench 6 (vyšší znamená lepší) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
Jednojádrový procesor 2,977 3,010
Vícejádrový procesor 20,717 18,694
GPU OpenCL 240,530 194,740

V-Ray

V -Ray Benchmark měří výkon renderování pro CPU, GPU NVIDIA nebo obojí pomocí pokročilých enginů V-Ray 6. Využívá rychlé testy a jednoduchý systém hodnocení, který uživatelům umožňuje vyhodnotit a porovnat renderovací schopnosti jejich systémů. Je to nezbytný nástroj pro profesionály, kteří hledají efektivní přehled o výkonu.

Při pohledu na výkon GPU v benchmarku V-Ray dosáhl Dell Pro Max 18 Plus skóre 8 191, čímž vedl HP ZBook Fury G1i s 7 820. To představuje zhruba 4.7% náskok pro Dell, což ukazuje, že jeho GPU RTX PRO 5000 poskytuje vyšší propustnost renderování. Pro profesionály, kteří se spoléhají na renderování akcelerované GPU, má Dell v této pracovní zátěži mírnou, ale významnou výhodu.

Vray (vyšší znamená lepší) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
Skóre 8,191 7,820

Topaz Video AI

Topaz Video AI je profesionální aplikace pro vylepšování a obnovu videa pomocí pokročilých modelů umělé inteligence. Podporuje úkoly, jako je převod záběrů na 4K nebo 8K, zostřování rozmazaného obsahu, redukce šumu, vylepšení detailů obličeje, kolorování černobílých záběrů a interpolace snímků pro plynulejší pohyb. Sada obsahuje integrovaný benchmark, který měří výkon systému napříč různými algoritmy pro vylepšení videa a poskytuje jasný přehled o tom, jak dobře hardwarové platformy zvládají náročné úlohy zpracování videa s umělou inteligencí.

V testech dosahoval Dell Pro Max 18 Plus konzistentně vyšších snímkových frekvencí u téměř všech modelů ve srovnání s HP ZBook Fury G1i, a to i přes to, že oba systémy používaly stejný procesor Intel Core 9 285HX a grafickou kartu NVIDIA RTX PRO 5000. Například Dell dosáhl 31.10 fps oproti 25.22 fps v Artemis (1X), 38.53 fps oproti 27.18 fps v Gaia (1X) a 43.90 fps oproti 38.21 fps v APFast. Výkon byl podobný i u menších modelů, jako je Hyperion HDR (19.39 fps oproti 18.76 fps) a Rhea (4X), kde Dell dosáhl 3.20 fps oproti 2.81 fps.

Benchmark Topaz Video AI (počet snímků za sekundu, vyšší je lepší) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
Model 1X 2X 4X 1X 2X 4X
Artemis 31.10 16.94 4.22 25.22 10.87 3.42
Duhovka 27.77 16.07 4.16 23.31 12.85 3.43
Proteus 28.56 18.70 4.70 24.45 13.22 3.68
Gaia 38.53 5.88 4.27 27.18 5.06 3.21
Nyx 0.86 - - 0.78 - -
Nyx Fast 19.64 - - 17.39 - -
Rhea - - 3.20 - - 2.81
RXL - - 3.06 - - 2.74
Hyperion HDR 19.39 - - 18.76 - -
Apollo 33.49 - - 28.35 - -
Aion 25.06 - - 22.73 - -
APFast 43.90 - - 38.21 - -
Chronos 20.43 - - 18.25 - -
CHFast 30.88 - - 26.17 - -

PCMark 10

PCMark 10 je standardní benchmark určený k měření celkového výkonu systému v moderních kancelářských prostředích. Obsahuje aktualizované úlohy pro Windows 10 a vyhodnocuje každodenní úkoly, jako je produktivita, prohlížení webu, videokonference a tvorba obsahu. Benchmark se snadno spouští, nabízí víceúrovňové hodnocení (od celkového hodnocení na vysoké úrovni až po detailní skóre úlohy) a zahrnuje specializované testy výdrže baterie a úložiště. Zatímco UL Solutions nyní doporučuje Procyon pro novější testování založené na aplikacích, PCMark 10 zůstává spolehlivým a široce používaným nástrojem pro hodnocení obecného výkonu počítače.

V testu PCMark 10 dosáhl Dell Pro Max 18 Plus skóre 8 581, zatímco HP ZBook Fury G1i dosáhl 8 667. To představuje rozdíl přibližně 1.0 % ve prospěch HP, což ukazuje, že oba systémy podávají v každodenním kancelářském zatížení téměř stejný výkon.

Pcmark 10 (čím vyšší, tím lepší) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
Skóre 8,581 8,667

Procesor 3DMark

Profil CPU v 3DMark hodnotí výkon procesoru napříč šesti úrovněmi vláken: 1, 2, 4, 8, 16 a maximum vláken. Každý test spouští stejnou simulační zátěž založenou na boidu, aby se posoudila efektivita škálování CPU při různém počtu vláken s minimálním zapojením GPU. Benchmark pomáhá identifikovat efektivitu jednoho vlákna a také potenciál vícevláknového zpracování pro úkoly, jako je hraní her, tvorba obsahu a vykreslování. Skóre při osmi vláknech se často shoduje s moderním herním výkonem s DirectX 12, zatímco výsledky pro 1–4 vlákna odrážejí starší herní scénáře nebo scénáře esportů.

V profilu procesoru 3DMark dosáhl Dell Pro Max 18 Plus skóre 16 497 při maximálním počtu vláken a 7 658 při osmi vláknech, zatímco HP ZBook Fury G1i ve stejných testech dosáhl skóre 16 297 a 7 275. Při nižším zatížení si HP udržel mírný náskok s 4 865 při čtyřech vláknech, 2 476 při dvou vláknech a 1 264 při jednom vlákně, ve srovnání s Dellem s 4 583, 2 435 a 1 234. Tyto výsledky ukazují, že oba systémy dosáhly celkově velmi blízkého skóre, přičemž Dell byl o něco silnější při větším počtu vláken a HP se udržel v nižším zatížení.

Profil CPU v 3DMark (čím vyšší, tím lepší) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
Max vlákna  16,497 16,297
16 Vlákna 13,224 13,868
8 Vlákna 7,658 7,275
Vlákna 4 4,583 4,865
Vlákna 2 2,435 2,476
Vlákna 1 1,234 1,264

Úložiště 3DMark

Benchmark úložiště 3DMark testuje herní výkon vašeho SSD disku měřením úloh, jako je načítání her, ukládání postupu, instalace herních souborů a nahrávání hraní. Vyhodnocuje, jak dobře si vaše úložiště poradí s reálnými herními aktivitami, a podporuje nejnovější technologie úložišť pro přesné informace o výkonu.

V benchmarku 3DMark Storage Benchmark dosáhl Dell Pro Max 18 Plus skóre 2 368, čímž těsně porazil HP ZBook Fury G1i s 2 304. To je pro Dell zhruba 2.8% výkonnostní výhoda, která odráží mírně rychlejší zvládání herních úložných úloh, jako je načítání a ukládání.

Úložiště 3DMark (vyšší znamená lepší) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
Skóre 2,368 2,304

Baterie PCMark

Pro měření výdrže baterie mobilních systémů používáme PCMark 10. Obsahuje benchmark Modern Office, který poskytuje realistické posouzení výdrže baterie během typických pracovních úkolů. Simuluje každodenní kancelářské činnosti, jako je psaní dokumentů, prohlížení webu a účast na videokonferencích, s vestavěnými obdobími nečinnosti, které odrážejí, jak lidé používají své notebooky. Nejde jen o špičkový výkon; zaměřuje se na trvalé používání při mírném zatížení. Je užitečný pro pochopení, jak dlouho můžete očekávat, že notebook vydrží během dne kancelářské práce.

Test probíhá v 10minutových cyklech a vyvažuje aktivní úlohy s obdobími nečinnosti. Konkrétně úlohy psaní a prohlížení webu zahrnují zhruba 4.5 minuty aktivity následované 5.5 minutami nečinnosti, zatímco videokonference jsou lehčí, s 2 minutami zaneprázdněnosti a 8 minutami nečinnosti. Tento přístup si klade za cíl poskytnout přesnější reprezentaci reálného vybíjení baterie než nepřetržité spouštění náročných úloh, což vám dává lepší představu o životnosti pro každodenní produktivitu.

V našich testech baterie vydržel HP ZBook Fury G1i déle, dosáhl 4 hodin a 48 minut, ve srovnání s Dell Pro Max 18 Plus s 3 hodinami a 39 minutami. Stojí však za zmínku, že Dell ve většině našich benchmarkových testů konzistentně vykazoval vyšší výkon, přičemž část efektivity vyměnil za hrubý výkon. Díky tomu je Dell silnější volbou pro uživatele, kteří upřednostňují maximální výkon, zatímco HP může být spíše atraktivní pro ty, kteří potřebují delší mobilitu.

Baterie Pcmark (vyšší znamená lepší) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
Uplynulý čas 3 hodin 39 minut 4 hodin 48 minut

Závěr

Dell Pro Max 18 Plus je systém určený pro profesionály, kteří požadují nekompromisní přenosný výkon. V benchmarku jsme zjistili, že konzistentně dosahuje lepších výsledků než srovnatelný HP ZBook Fury G1i v oblasti vykreslování pomocí GPU, inference umělé inteligence a vícevláknových úloh CPU, a zároveň tento výkon kombinuje se základními podnikovými funkcemi, jako je správa Intel vPro a certifikace ISV. Nejedná se o systém určený pro běžné použití, ale pro inženýry, tvůrce a analytiky, jejichž práce vyžaduje přesnost, spolehlivost a stabilitu při každém výpočtu a vykreslování. Proto společnost Dell vybavuje platformu grafickými kartami RTX PRO třídy pracovních stanic s certifikovanými ovladači, konfiguracemi paměti CAMM2 až 256 GB, disky SSD 5. generace a podporou až čtyř disků M.2. Jedná se o komponenty určené pro zpracování CAD, simulací, lékařského zobrazování a dalších kritických aplikací, kde jsou chyby nepřijatelné.

Pohled na spodní stranu notebooku Dell Pro Max 18 Plus.

S hmotností přes tři libry a skromnou výdrží baterie je mobilita relativní, ale o to nejde. Pro Max 18 Plus nabízí funkce věžové třídy v podobě, kterou můžete stále přenášet mezi kanceláří, laboratoří nebo pracovištěm. Cena je vysoká, náš plně konfigurovaný kus stojí 9 245,52 dolarů, ale většina kusů bude dodávána prostřednictvím podnikových kanálů, kde množstevní slevy zmírňují dopad. V kombinaci s tříletou zárukou podpory u zákazníka od společnosti Dell s doručením do druhého pracovního dne odráží tato platforma záměr společnosti Dell poskytnout firmám mobilní pracovní stanici, na kterou se lze spolehnout po mnoho let.

Pro profesionály, kteří hledají dokonalou rovnováhu mezi přenosností a nekompromisním výkonem pracovní stanice, stojí Dell Pro Max 18 Plus na vrcholu komerční řady Dell a nastavuje novou laťku pro mobilní výkon a spolehlivost.

Product Page

Žebříček: Dell Pro Max 18 Plus je naší volbou jako nejlepší náhrada stolního počítače v žebříčku nejlepších mobilních pracovních stanic.

Žebříček: Dell Pro Max 18 Plus je naším nejlepším notebookem pro lokální umělou inteligenci v žebříčku Nejlepší notebooky pro lokální umělou inteligenci.

Žebříček: Pokyny pro dimenzování pro tuto třídu systémů naleznete v našem průvodci RAM, GPU a úložištěm pro Agentic AI.

Zapojte se do StorageReview

Zpravodaj | YouTube | Podcast iTunes / Spotify | Instagram | Twitter | TikTok | RSS kanál

Dylan Dougherty

IT profesionál specializující se na správu sítí a autor příspěvků pro StorageReview.