StorageReview.com

Recenze QSAN XCubeNAS XN8012R

Enterprise  ◇  Střední NAS

V roce 2018 společnost QSAN uvedla na trh řadu vysoce efektivních NAS produktů nové generace XCubeNAS XN8000R. Řada XN8000R je určena pro malé a střední podniky, které využívají podnikové aplikace. V této řadě existují dva typy, QSAN XCubeNAS XN8008R a QSAN XCubeNAS XN8012R. Poslední dvě číslice, -08 a -12, udávají počet pozic LFF (3.5″), které NAS má. V této recenzi se podíváme na QSAN XCubeNAS XN8012R s 12 pozicemi směřujícími dopředu a 6 pozicemi směřujícími dozadu.

Z hardwarové stránky QSAN prosazuje NAS s vysokým výkonem. XN8012R je dodáván se dvěma procesory Intel Kaby Lake a až 64 GB paměti DDR4 ECC RAM. Pro úložiště má NAS dvanáct předních pozic o velikosti 3.5″ pro pevné disky s maximální kapacitou. Pro ty, kteří chtějí využít výhod vrstvení, ale nechtějí se vzdát místa vpředu, má NAS také šest zadních pozic o velikosti 2.5″, kam lze přidat disky SATA nebo NVMe (až dva) pro ještě lepší úložný výkon. Samozřejmě, pokud cena a hustota nejsou problémem a výkon je prioritou, lze do předních pozic vložit i SSD disky. NAS má také sloty PCIe, takže uživatel může přidat Thunderbolt3 nebo síťovou kartu 10GbE pro větší výkon a možnosti přístupu. Nebo mohou uživatelé přidat dvouportové rozšiřující karty SAS pro rozšíření kapacity s rozšiřujícími jednotkami QSAN, při využití 10TB pevných disků mohou zákazníci škálovat až na 2 PB.

QSAN XCubeNAS XN8012R využívá další typ správy, v pořadí třetí, který jsme od této společnosti viděli. Tento operační systém je QSAN Storage Management 3 neboli QSM 3. Podle společnosti je jádrem QSM linuxové jádro a interně laditelný 128bitový souborový systém ZFS (Petabyte File System). Nový operační systém nabízí uživatelům několik výhod, včetně trvalé a spolehlivé správy úložiště, ochrany před poškozením dat, bezproblémového rozšiřování kapacity, několika mechanismů integrity dat, ochrany šifrováním poolů a disků, neomezeného počtu snapshotů a neomezeného počtu klonů.

Specifikace QSAN XCubeNAS XN8012R

Form Factor 2U
Procesor (CPU) Čtyřjádrový procesor Intel Xeon 3.3 GHz
RAM Až 64 GB DDR4 ECC U-DIMM
Skladování
Interní pevné disky 18
Šachta 12 LFF s aretací
4 SFF (SSD disky SATA)
2 SFF (SSD NVMe)
Maximální surová kapacita 178TB
Pevný disk rozhraní SATA 6Gb / s
blesk 8GB USB DOM
porty
Přední USB 2.0
Zadní 4x USB 3.0
1x HDMI
4x GbE LAN (RJ45)
Rozšiřující sloty PCIe Gen3x8 pro adaptéry Thunderbolt 3 /SAS
PCIe Gen3x4 pro adaptérové ​​karty 10 GbE
Rozměry (vx š xh) 88.5 x 438 x 510 mm
Výkon 250W 1+1 redundantní
teplota Provozní teplota: 0 až 40 ° C
Přepravní teplota: 10 až 50 °C
Relativní vlhkost Provozní relativní vlhkost: 20 % až 80 % bez kondenzace
Relativní vlhkost mimo provoz: 10 % až 90 %
Záruka 3 let

 

Design a budování

 

QSAN XCubeNAS XN8012R je rackový NAS s výškou 2U. Protože v této recenzi používáme model -12R, je v přední části 12 3.5″ pozic uspořádaných vodorovně ve třech řadách. Každá pozice je černá se zeleným zvýrazněním barvy QSAN. Vlevo se nachází tlačítko napájení, tlačítko UID, LED indikátor stavu systému, LED indikátor přístupu k systému a port USB 2.0.

Když se podíváme dozadu, vidíme na levé straně dva zdroje. Pravá strana má port HDMI a dva sloty PCIe (jeden pro Gen3 x4 a jeden pro Gen3 x8). Další jsou čtyři LAN porty, čtyři porty USB 3.0, tlačítko pro ztlumení, tlačítko reset a konzolový port. V blízkosti zdrojů se nacházejí pozice SFF neboli 2.5″ pozice. Těchto 6 pozic je kombinací SATA, SAS, PCIe nebo NVMe v závislosti na zvolené konfiguraci.

management

V našich předchozích recenzích jsme se zaměřili na SAN jednotky QSAN a dva operační systémy pro ně, SANOS a XEVO. U svých NAS jednotek mají další operační systém, QSM 3. QSM 3 má charakter dalších známých NAS OS v oboru. Jsme přivítáni obrazovkou rychlé instalace, která uživatelům nabízí možnost buď rychlého nastavení, nebo přizpůsobení nastavení v závislosti na jejich potřebách.

Pro vlastní nastavení budou muset uživatelé projít nastavením systému, sítě a úložiště. V úložišti jsme nastavili náš úložný fond a konfiguraci RAID. Také jsme povolili automatické vrstvení.

Grafické uživatelské rozhraní nabízí mnoho základních funkcí, které vidíme u několika NAS serverů na trhu. Jednou z takových funkcí je Monitor, která, jak se zdá, umožňuje uživatelům monitorovat systém. Lze se podívat na věci, jako je využití zdrojů, hardware (a detailněji se zaměřit na konkrétní části), služby a síť.

Ovládací panel umožňuje provést několik úprav prostřednictvím sekcí Přehled, Disk, Fond, Svazek, Virtuální svazek, Blokové úložiště, SSD mezipaměť, Deduplikace a Ladění výkonu. V sekci Fond můžeme nastavit SSD mezipaměť, Deduplikaci, Automatické vrstvení a Vyhrazený náhradní disk. Je to také rychlý způsob, jak zobrazit poměr použité a volné kapacity.

Kliknutím na možnost Vrstvení (Tiering) lze vybrat typ média pro vrstvení a také slot, který se má použít s informacemi o disku (discích) a typem RAID.

Prostřednictvím karty Svazky lze vytvořit nový svazek, určit jeho umístění a kapacitu a také povolit automatické vrstvení a kompresi.

Testovací pozadí a srovnatelné materiály

Zveřejňujeme inventář prostředí naší laboratoře , přehled síťových možností laboratoře a další podrobnosti o našich testovacích protokolech, aby administrátoři a osoby odpovědné za pořízení zařízení mohly objektivně posoudit podmínky, za kterých jsme dosáhli publikovaných výsledků. Žádné z našich hodnocení není placeno ani dohlíženo výrobcem zařízení, které testujeme.

Výkon CIFS i iSCSI jsme testovali s použitím konfigurace RAID6 s dvanácti 12TB pevnými disky Seagate Exos X12 a dvěma 4TB SSD disky Memblaze PBlaze5 Mixed Use NVMe v poli RAID1 pro úroveň Tier0. Náš konkrétní systém je vybaven 16 GB RAM. Pro testování jsme využili výchozí úrovně komprese s povolenou deduplikací, ale s vypnutou deduplikací.

Náš standardní režim testovací laboratoře StorageReview Enterprise testuje zařízení s různými úrovněmi výkonu a pracovními zátěžemi s různou propustností. Pro NAS byly použity následující profily k porovnání výkonu mezi různými konfiguracemi RAID a různými standardními síťovými protokoly (CIFS a iSCSI):

  • Propustnost 4K při 100% čtení / 100% zápisu
  • Propustnost 8K při 100% čtení / 100% zápisu
  • Propustnost 8K při 70% čtení / 30% zápisu
  • Propustnost 128K při 100% čtení / 100% zápisu

V prvním z našich podnikových testů jsme měřili dlouhý vzorek náhodného výkonu 4k se 100% aktivitou zápisu a 100% aktivitou čtení s využitím protokolů CIFS a iSCSI v RAID6. V tomto případě dosáhl QSAN XCubeNAS XN8012R nejlepšího výkonu čtení v CIFS s 57 763 IOPS ve srovnání s 56 977 IOPS u iSCSI. U zápisu byl nejlepší výkon vykázán u iSCSI s 8 096 IOPS ve srovnání se 7 430 IOPS u CIFS.

Další je průměrná latence 4K. Zde vidíme stejné umístění, přičemž CIFS má nejlepší čtecí výkon 4.43 ms (iSCSI měl 4.49 ms) a iSCSI má nejlepší výkon zápisu 31.6 ms (CIFS měl 37.8 ms).

Pro maximální latenci 4K měl XN8012R nejlepší čtení v iSCSI s 423.7 ms (CIFS měl 643.3 ms). Pro zápisy iSCSI opět vykázal nejlepší výkon s 1 723 ms (CIFS měl 52 448 ms).

Se směrodatnou odchylkou 4K se CIFS umístil na prvním místě v čase čtení s 2.5 ms (iSCSI měl 3.7 ms) a iSCSI obsadil nejvyšší místo v čase zápisu s 77 ms (CIFS měl 781 ms).

V našem dalším benchmarku jsme zdvojnásobili velikost přenosu na 8K. Zde měl CIFS nejlepší propustnost čtení s 171 767 IOPS (iSCSI měl 123 345 IOPS) a iSCSI měl nejlepší propustnost zápisu s 106 582 IOPS (CIFS měl 79 125 IOPS).

V našich dalších čtyřech grafech ukážeme výsledky založené na protokolu sestávajícím ze 70 % operací čtení a 30 % operací zápisu s velikostí přenosu 8K. Zátěž se tedy mění od 2 vláken a hloubky fronty 2 až po 16 vláken a 16 front. Co se týče propustnosti, iSCSI začal silněji a udržel se na čele přibližně do poloviny, kdy se na vrcholu dostal CIFS. iSCSI se pohyboval od 9 450 IOPS do 20 050 IOPS, zatímco CIFS začínal na 8 004 IOPS a skončil na 21 603 IOPS.

Pokud jde o průměrnou latenci 8K 70/30, vidíme, že obě konfigurace jsou si velmi blízké, přičemž CIFS si s 11.84 ms až 12.76 ms vede o něco lépe než iSCSI.

V rozlišení 8K 70/30 s maximální latencí byla latence iSCSI mnohem nižší, přičemž CIFS vykazoval velké výkyvy a skončil mnohem výše. Pro znázornění rozdílu v měřítku jsme přiložili dva grafy.

Směrodatná odchylka byla podobná výše uvedené, přičemž iSCSI bylo od začátku do konce mnohem nižší.

Finální syntetický benchmark využívá mnohem větší přenosové rychlosti 128 kB se 100% čtením a 100% zápisem. V tomto scénáři nám CIFS poskytl rychlost čtení 1.58 GB/s a zápisu 2.04 GB/s, zatímco iSCSI dosáhl rychlosti čtení 1.29 GB/s a zápisu 1.34 GB/s.

Závěr

Nová řada XCubeNAS XN8000R od QSAN jsou 2U NAS zařízení zaměřená na výkon. V této recenzi jsme se zaměřili na 12pozicový (s předním loadingem) XCubeNAS XN8012R. NAS lze škálovat až na 2 PB kapacity s rozšiřujícími jednotkami a až na 178 TB raw v jednotce 2U. Pro ty, kteří chtějí využít SSD caching a tiering, má XCubeNAS XN8012R šest zadních pozic pro SATA a NVMe SSD. NAS podporuje dva procesory Intel Kaby Lake a až 64 GB RAM.

Co se týče výkonu, byl QSAN XCubeNAS XN8012R testován s úložištěm CIFS i iSCSI v poli RAID6 se zapnutým NVMe Tier0. NAS dosáhl slušných výsledků. Mezi nejvýznamnější patří 58 tisíc IOPS pro čtení v režimu CIFS, 8 096 IOPS pro zápis v režimu iSCSI v rozlišení 4K s průměrnou latencí 4.43 ms pro čtení (CIFS) a 31.6 ms pro zápis (iSCSI). V rozlišení 8K dosáhl NAS 172 tisíc IOPS pro čtení (CIFS) a 107 tisíc IOPS pro zápis (iSCSI). A v našem sekvenčním testu s velkými bloky 128K měl NAS rychlosti šířky pásma 1.6 GB/s pro čtení (CIFS) a 2 GB/s pro zápis (také CIFS).

QSAN XCubeNAS XN8012R by byl vynikajícím NAS pro malé a střední podniky, které potřebují vysoký výkon, ale v budoucnu by mohly potřebovat škálování. Díky zadním rozšiřujícím slotům pro flash paměť je tento úložný systém dobrou volbou pro vrstvení a ukládání do mezipaměti, aniž by se musely vzdát kapacity zepředu, a rozhraní se snadno ovládá. I když NAS představuje silný hostitel souborů a lehčí aplikační platformu, databáze a další případy použití citlivé na latenci mohou vyžadovat robustnější systém. Souborový systém ZFS sice nabízí mnoho výhod v oblasti integrity dat a redukce dat, ale pro tyto typy úloh není tak výkonnostně přívětivý. Celkově je však XN8012R od QSAN pěknou a kompletní nabídkou, která by se měla dobře osvědčit v případech použití v malých a středních podnicích, ROBO a na okraji sítě.

QSAN XCubeNAS XN8012R

Diskutujte o této recenzi

Přihlaste se k odběru newsletteru StorageReview

Zapojte se do StorageReview

Zpravodaj | YouTube | Podcast iTunes / Spotify | Instagram | Twitter | TikTok | RSS kanál

Adam armstrong

Adam je hlavním redaktorem zpravodajství pro StorageReview.com a řídí naše interní i externí týmy pro tvorbu obsahu.

Předchozí příspěvek:

Další příspěvek: