StorageReview.com

Recenze Samsung SSD T7

Koncový uživatel  ◇  Přenosné úložiště

Samsung SSD T7 je nejnovějším modelem vlajkové lodi společnosti. S elegantním a štíhlým designem využívá T7 rozhraní USB 3.2 Gen 2 a nabízí rychlou fyzickou alternativu pro ukládání digitálních projektů a redundanci pro zálohy ve spojení s cloudem. Nabízí také další možnost doplňkového úložiště v případech, kdy by mohlo být připojení problematické. T7 je k dispozici v kapacitách od 500 GB do 2 TB a je ideální pro digitální profesionály, kteří pořizují velké množství fotografií nebo upravují videa v rozlišení 4K/8K, a také pro hráče, kteří potřebují více místa pro ukládání svých her.

Displej Samsung SSD T7

Začátkem tohoto roku jsme recenzovali verzi T7 Touch od Samsungu. Specifikace jsou u obou modelů shodné, s výjimkou vestavěného snímače otisků prstů u Touch. Ačkoli T7 tuto přidanou bezpečnostní funkci nemá, je dodáván s ochranou heslem a 256bitovým hardwarovým šifrováním AES, což obvykle pro většinu případů použití stačí. Samsung uvádí rychlost čtení až 1.05 GB/s, zatímco rychlost zápisu může dosáhnout až 1 GB/s. Rozhraní USB 3.2 Gen2 využívá NVMe, což mu umožní dosáhnout znatelného zlepšení oproti předchozímu modelu T5.

Pohled zepředu na Samsung SSD T7

Disk Samsung T7 je k dispozici s tříletou omezenou zárukou a je k dispozici v kapacitách 500GG, 1TB a 2TB, jejichž aktuálně ceny na Amazonu činí 90, 160 a 300 dolarů. Disk je dodáván s kabelem USB typu C-C a kabelem USB typu C-A. V této recenzi se zaměříme na model s kapacitou 2 TB.

Specifikace přenosného SSD disku Samsung T7 Touch

Rozhraní USB 3.2 Gen2
NAND 3bitová MLC V-NAND paměť
Kompatibilita Windows 7 a novější, Mac OS 10.10 a novější, Android 5.1 a novější
Kapacita 500GB 1TB 2TB
Výkon
Sekvenční čtení (128 kB) Až 1,050MB / s Až 1,050MB / s Až 1,050MB / s
Sekvenční zápis (128 kB) Až 1,000MB / s Až 1,000MB / s Až 1,000MB / s
Bezpečnost
Šifrování 256bitový šifrovací engine AES
Bezpečnost Ochrana heslem (volitelné) Rozpoznávání otisků prstů (volitelné)
Záruka 3 let omezené
Spolehlivost
Provozní teplota 0-60 ° C
Vlhkost 65 ° C, 95%
Otřes 1 500 G, doba trvání: 0.5 ms, 3 osy
chvění 10-2,000Hz, 20G
Fyzický
Rozměry (š xhxv) 85 x 57 x 8.0mm (3.3 x 2.2 x 0.3 palce)
Hmotnost 58 2.0 g (oz)

Navrhněte a postavte

Samsung SSD T7 je velmi elegantní zařízení. T7 je k dispozici v červené, modré a šedé barvě s hliníkovou unibody konstrukcí, váží pouhých 50 gramů a snadno se vejde do malé kapsy i do dlaně. Toto hliníkové kovové pouzdro zajišťuje lepší odolnost vnitřních součástí, protože vydrží pády až z dvou metrů. Disk vypadá v podstatě stejně jako předchozí modely, pouze s logem Samsung na přední straně a USB konektorem na boku.

Boční pohled na Samsung SSD T7

T7 také využívá nejnovější technologie pro řízení teploty. Technologie Dynamic Thermal Guard minimalizuje celkové zahřívání a automaticky udržuje optimální provozní teploty.

Vysoké přenosové rychlosti znamenají slušné množství tepla, takže pokročilý chladicí systém T7 je velmi důležitý. Například Dynamic Thermal Guard minimalizuje celkové generování tepla disku a zároveň se automaticky přizpůsobuje tak, aby zajistil optimální provozní teploty a minimalizoval pokles výkonu. K tomu je připojen ePMC (Encapsulated Phase Change Materials), který absorbuje tepelnou energii (a postupně ji uvolňuje na desce) a chrání před přehřátím.

Výkon Samsung SSD T7

Pro otestování výkonu Samsungu T7 se podíváme na test BlackMagic na MacBooku Air současné generace a na IOMeter na Lenovo ThinkCentre M90n . Samsung T7 budeme porovnávat s následujícími disky:

U BlackMagic zaznamenal Samsung T7 rychlost čtení 894 MB/s a zápisu 840 MB/s. Stejně jako u modelu Touch je to pod udávanou maximální přenosovou rychlostí 1 GB/s. U srovnatelných modelů dosáhl Samsung T7 Touch se shodnými specifikacemi rychlosti čtení 861.1 MB/s a zápisu 817.2 MB/s, zatímco Crucial X8 zaznamenal čtení 904.7 MB/s a zápis 802.0 MB/s.

Pro IOMeter jsme nejprve zkoumali sekvenční čtení s 1 i 4 vlákny, přičemž druhé jmenované představuje vyšší zátěž, která disk trochu více zatěžuje. V tomto případě T7 zaznamenal rychlost čtení 692.1 MB/s a zápis 713.4 MB/s (1 vlákno) a 1 GB/s a zápis 919.8 MB/s (4 vlákna). Touch zaznamenal rychlost čtení 800.6 MB/s a zápis 643.4 MB/s (1 vlákno), čtení 980.5 MB/s a zápis 841.5 MB/s (4 vlákna), zatímco Crucial x8 dosáhl rychlosti čtení 784.24 MB/s a zápis 760.02 MB/s (1 vlákno) a čtení 1 GB/s a zápis 942.7 MB/s (4 vlákna).

Při pohledu na náhodné rychlosti 2MB zaznamenal T7 rychlost čtení 667.6 MB/s a zápis 712.8 MB/s (1 vlákno) a 978.7 MB/s a zápis 920.0 MB/s (4 vlákna). T7 Touch zaznamenal rychlost čtení 681.6 MB/s a zápis 740 MB/s (1 vlákno) a 963.6 MB/s a zápis 840.5 MB/s (4 vlákna), zatímco Crucial X8 dosáhl rychlosti čtení 727.33 MB/s a zápis 752.36 MB/s (1 vlákno) a 999.9 MB/s a zápis 939.0 MB/s (4 vlákna).

V režimu Random 4K dosáhl Samsung T7 4 204 IOPS při čtení a 12 306 IOPS při zápisu (1 vlákno), respektive 17 805 IOPS při čtení a 37 202 IOPS při zápisu (4 vlákna). Samsung T7 Touch dosáhl 4 235 IOPS při čtení a 9 578 IOPS při zápisu (1 vlákno), respektive 17 206 IOPS při čtení a 37 973 IOPS při zápisu (4 vlákna). Crucial X8 dosáhl 5 978 IOPS při čtení a 8 435 IOPS při zápisu (1 vlákno) a 30 635 IOPS při čtení a 39 536 IOPS při zápisu (4 vlákna).

Závěr

Samsung SSD T7 je vynikající prémiové úložné řešení o velikosti o něco větší než kreditní karta. S kapacitou až 2 TB se nejnovější přírůstek do řady přenosných SSD disků od společnosti Samsung vyznačuje kompatibilitou s více zařízeními, vysokým výkonem, odolností a ultra přenositelností. Ačkoli mu chybí funkce zabezpečení Touch, kterou má Samsung T7 Touch, stále je vybaven ochranou heslem a 256bitovým hardwarovým šifrováním AES, což je pro většinu případů použití více než dostatečné. Má také elegantní, moderní hliníkový design a podporuje řadu různých platforem, včetně PC, Mac, zařízení Android a herních konzolí.

Co se týče výkonu, disk dosáhl na svou třídu docela dobrých čísel: 692.1 MB/s při čtení a 713.4 MB/s při zápisu (1 vlákno) a 1 GB/s při čtení a 919.8 MB/s při zápisu (4 vlákna) během našeho sekvenčního testu s 2 MB, zatímco výkon v náhodném režimu dosáhl 667.6 MB/s při čtení a 712.8 MB/s při zápisu (1 vlákno) a 978.7 MB/s při čtení a 920.0 MB/s při zápisu (4 vlákna).

Celkově se jedná o další solidní přírůstek do již tak skvělé řady přenosných SSD disků od společnosti Samsung. Pokud hledáte maximální zabezpečení, doporučujeme se podívat na verzi T7 Touch. Pokud ale nepotřebujete extra zabezpečení a chcete si připlatit o něco méně (o 30 až 50 dolarů, v závislosti na kapacitě), je Samsung SSD T7 vynikající volbou pro ty, kteří potřebují rychlý přístup ke svým souborům kdykoli a odkudkoli.

Samsung T7 na Amazonu

Zapojte se do StorageReview

Zpravodaj | YouTube | Podcast iTunes / Spotify | Instagram | Twitter | TikTok | RSS kanál

Lyle Smith

Lyle je autorem pro StorageReview a píše pro širokou škálu témat týkajících se IT pro koncové uživatele a podniky.