StorageReview.com

Recenze Seagate IronWolf (12TB)

Klientský pevný disk  ◇  Koncový uživatel

S rychlým růstem požadavků na data rostou i náklady na správu úložišť prostřednictvím zařízení, jako jsou NAS řešení. To staví organizace do svízelné situace, protože jejich rozpočty nemusí nutně odpovídat tomuto masivnímu růstu, a proto jsou nové modely s vysokou kapacitou, jako je Seagate IronWolf 12TB, tak atraktivní: pomáhají snižovat celkové náklady na vlastnictví a dávají organizacím možnost dodržovat a lépe spravovat své rozpočty. Společnost také vydala Pro verzi disku, kterou recenzujeme zde.

Vždy je vzrušující vidět, jak Seagate uvádí na trh nový produkt NAS, protože jejich předchozí verze byly vždy dobře přijaty, včetně 10TB modelu IronWolf, který jsme recenzovali téměř před rokem. 12TB IronWolf je tak dosud nejkapacitnějším a nejvýkonnějším NAS pevným diskem této společnosti. Nový IronWolf, navržený tak, aby vynikal v nepřetržitě zapnutých a dostupných úložných serverech 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, umožňuje firmám vytěžit maximum ze svých úložných zařízení a zároveň je optimalizován pro prostředí NAS díky AgileArray, specifické sadě hardwarových, firmwarových a softwarových funkcí od společnosti Seagate, které podporují co nejlepší zážitek z NAS. Řada pevných disků IronWolf je také vybavena vyvažováním ve dvou rovinách a optimalizací RAID v prostředích s více pozicemi a nabízí podnikům vysoce efektivní a pokročilé funkce správy napájení.

Společnost Seagate navrhla disk IronWolf 12TB tak, aby zvládl pracovní zátěž 180 TB/rok s MTBF 1 milion hodin. To uživatelům dává klid, že nový disk Seagate zvládne více uživatelů, kteří budou nepřetržitě nahrávat a stahovat data na server NAS.

Seagate IronWolf 12TB s tříletou omezenou zárukou lze pořídit za méně než 475 dolarů.

Specifikace Seagate IronWolf 12TB:

  • Standardní číslo modelu: ST12000VN0007
  • Rozhraní: SATA 6 Gb/s
  • Podporované pozice pro mechaniky: 1–8 pozic
  • Technologie pro více uživatelů: 180 TB/rok
  • Snímač rotačních vibrací (RV)
  • Dvourovinné vyvážení
  • Řízení obnovy chyb
  • Max. trvalá přenosová rychlost OD (MB/s): 210 MB/s
  • Otáčky vřetena (ot./min): 7200
  • Mezipaměť (MB): 256
  • Spolehlivost
    • Cykly nakládání/vykládání: 600 000
    • Míra neopravitelných chyb čtení, max.: 1 na 10E15
    • Doba provozu: 8760 hodin
    • Limit rychlosti pracovního vytížení (WRL): 180
    • Průměrná doba mezi poruchami (MTBF, hodiny): 1 000 000
  • Omezená záruka (roky): 3
  • Power Management
    • Typický spouštěcí proud (12 V, A): 1.8
    • Průměrný provozní výkon (W): 7.8 W
    • Průměrná spotřeba v klidovém stavu (W): 5.0 W
    • Pohotovostní režim/režim spánku, typicky (W): 0.80/0.80
    • Tolerance napětí včetně šumu (5 V): ±5 %
    • Tolerance napětí včetně šumu (12 V): ±10 %
  • Prostředí/Teplota
    • Provozní (okolní teplota, min. °C): 5
    • Provozní (skříň pohonu, max. °C): 70
    • Neprovozní (teplota okolí, min. °C): -40
    • Neprovozní (okolní teplota, max. °C): 70
  • Bez halogenů
  • Prostředí/Šok
  • Ráz, provozní/mimo provoz: 2 ms (max.): 70 Gs/250 Gs
  • Životní prostředí/Akustika
    • V klidu (typicky): 2.8 belu
    • Provozní (typický): 3.2 belu
  • Fyzikální:
    • Výška (mm/palce): 26.11 mm/1.028 palce
    • Šířka (mm/palce, max.): 101.85 mm/4.01 palce
    • Hloubka (mm/palce, max.): 146.99 mm/5.787 palce
    • Hmotnost (g/lb, typická): 705 g/1.55 lb

Analýza syntetické pracovní zátěže v podniku

Náš proces testování pevných disků pro podniky předem uvede každý disk do ustáleného stavu se stejnou zátěží, se kterou bude zařízení testováno při vysoké zátěži 16 vláken s nevyřízenou frontou 16 vláken na vlákno, a poté bude testováno v nastavených intervalech v několika profilech hloubky vláken/front, aby se ukázal výkon při lehkém a náročném využití. Protože pevné disky dosahují své jmenovité úrovně výkonu velmi rychle, znázorňujeme grafy pouze hlavních částí každého testu.

  • 4k
    • 100% čtení nebo 100% zápis
    • 100% 4k
  • 8k 70/30
    • 70 % čtení, 30 % zápis
    • 100% 8k
  • 128k (sekvenční)
    • 100% čtení nebo 100% zápis
    • 100% 128k

V následující části této recenze otestujeme výkon 8 pevných disků Seagate IronWolf 12TB v konfiguracích iSCSI i CIFS v rámci sběrnice Netgear 628x (RAID6).

V konfiguraci NETGEAR 628x zahrneme jako srovnatelné disky následující disky :

Náš první test měří výkon při náhodném čtení 4k. V tomto testu IronWolf překonal všechny ostatní disky v konfiguraci s iSCSI s výkonem čtení 652 IOPS; jeho výkon zápisu 612 IOPS však výrazně zaostal za diskem Toshiba NAS, který dosáhl 964 IOPS při čtení (iSCSI).

Výsledky průměrné latence iSCSI 4k byly víceméně stejné, IronWolf těsně za svými Pro bratry s 392.454 ms, zatímco čtení dosáhlo průměru 428.802 ms. Konektivita CIFS vykazovala podobný výkon při zápisu (433.843 ms), ačkoli aktivita čtení byla více než dvojnásobná oproti latenci (820.944 ms).

Pokud jde o maximální latenci, IronWolf byl jasným vítězem v čtení s pouhými 1 711,6 ms. Výkon při zápisu byl však střední s maximální latencí 22 919,0 ms. CIFS vykázal 2 960,8 ms při čtení a 24 777 ms při zápisu.

Ve směrodatné odchylce dosáhl Seagate IronWolf nejlepšího výkonu při čtení v konfiguraci iSCSI s časem 464.47 ms a nejlepšího výkonu při zápisu v konfiguraci CIFS s časem 1 898,31 ms.

Další úloha testuje disky se 100% aktivitou čtení/zápisu, tentokrát se sekvenční propustností 8K. V konfiguraci CIFS naměřil Seagate IronWolf 135 600 IOPS pro čtení a 42 054 IOPS pro zápis. Propustnost byla opět znatelně vyšší při použití připojení iSCSI, kde bylo zaznamenáno 147 390 IOPS pro čtení a 54 700 IOPS pro zápis.

Náš další test přesouvá zaměření z čistě 8k sekvenčního scénáře se 100% čtením/zápisem na smíšenou 8k zátěž 70/30, kde ukazujeme, jak se výkon škáluje v nastavení od 2T/2Q do 16T/16Q. IronWolf vykázal působivý výkon v konfiguraci s iSCSI, kde dosáhl rozmezí od 439 IOPS do vedoucích 648 IOPS. Konfigurace CIFS se však nakonec umístila na spodních příčkách s pouhými 150 IOPS.

IronWolf pokračoval ve svém skvělém výkonu RAID6 iSCSI v průměrné latenci s rozmezím od 9.07 ms do 394.62 ms. Druhým nejlepším diskem byla verze Pro řady Seagate s časem 403.45 ms.

V maximální latenci dosáhla konfigurace CIFS na konci testu nejlepšího výkonu. Přestože začala na neuvěřitelně vysokých 5 416,26 ms, IronWolf 12TB se na konci stabilizoval s nejvyšší latenci 3 363,57 ms. Konfigurace iSCSI vykázala rozsah od 826.95 ms do 7 261,25 ms.

Při pohledu na směrodatnou odchylku vykázal IronWolf nejlepší výkon v testu CIFS s dobou přenosu 384.04 ms (což bylo druhé místo, hned za jeho Pro bratry); iSCSI však vykázal mnohem lepší výkon v burst režimu s časem 20.97 ms (oproti 61.15 ms u CIFS).

Naším posledním testem je benchmark 128k, což je sekvenční test s velkými bloky, který ukazuje nejvyšší rychlost sekvenčního přenosu. V iSCSI se IronWolf umístil těsně za řadou Pro (CIFS) v rychlosti čtení s působivými 1.908 GB/s. IronWolf měl v CIFS o něco lepší aktivitu zápisu s 1.239 GB/s, což byl také nejlepší výsledek.

Závěr

Nový Seagate IronWolf s kapacitou 12 TB je jistě skvělým přírůstkem do řady NAS této společnosti, který nabízí působivý výkon a zároveň snižuje celkové náklady na vlastnictví. S tímto masivním 12TB modelem pomáhá nový IronWolf organizacím, které chtějí co nejmenší fyzickou zastavěnou plochu na TB. Pro větší kompatibilitu s prostředími NAS společnost Seagate optimalizovala řadu IronWolf s AgileArray a je postavena s vyvažováním ve dvou rovinách a optimalizací RAID v prostředích s více pozicemi. Tento pevný disk je také navržen pro nepřetržitý provoz s pracovní zátěží 180 TB za rok a MTBF 1 milion hodin.

Pro testování Seagate IronWolf 12TB jsme osadili Netgear 628x 8 disky a podívali se na konfigurace iSCSI i CIFS v RAID6. Během těchto testů nabídl IronWolf působivá celková čísla výkonu iSCSI. Během 4k random benchmarku IronWolf překonal všechny ostatní disky v iSCSI s 652 IOPS v režimu připravenosti; jeho výkon zápisu 612 IOPS však výrazně zaostal za prvním diskem Toshiba NAS. V našem 8k benchmarku IronWolf opět ukázal působivý výkon iSCSI s rozsahem od 439 IOPS (v burst) do vedoucích 648 IOPS. Konfigurace CIFS však vykazovala mnohem slabší výkon. V našem sekvenčním 128k benchmarku s velkými bloky se IronWolf umístil těsně za řadou Pro (CIFS) v čtení s velmi působivými 1.908 GB/s v iSCSI. Nový disk Seagate také dosáhl nejlepšího celkového výkonu zápisu v CIFS s rychlostí 1.239 GB/s.

Závěrem

Seagate IronWolf 12TB je ideální pro malé kanceláře nebo domácí uživatele, kteří chtějí zvýšit svou kapacitu a zároveň si zachovat výkon, který od Seagate očekávají.

Seagate IronWolf 12TB na Amazonu

Diskutujte o této recenzi

Přihlaste se k odběru newsletteru StorageReview

Zapojte se do StorageReview

Zpravodaj | YouTube | Podcast iTunes / Spotify | Instagram | Twitter | TikTok | RSS kanál

Lyle Smith

Lyle je autorem pro StorageReview a píše pro širokou škálu témat týkajících se IT pro koncové uživatele a podniky.

Předchozí příspěvek:

Další příspěvek: