Pracovní stanice HP Z2 Mini G1a představuje odvážný krok vpřed ve vysoce přizpůsobitelné a kompaktní výpočetní technologii. Tato výkonná stanice, navržená pro profesionály v oblastech, jako je 3D modelování, vývoj s využitím umělé inteligence a tvorba digitálního obsahu, kombinuje přenositelnost s přesností. Srdcem této pracovní stanice je procesor AMD Ryzen AI Max PRO Series, který poskytuje zrychlený výkon pro multitasking, renderování a lokální LLM.
Jádrem systému je špičkový procesor AMD Ryzen AI MAX+ Pro 395, představený na začátku roku 2025. Taktovací frekvence CPU se zvyšuje až na 5.1 GHz a má 16 jader, což zajišťuje silný výpočetní výkon. Je také spárován s integrovanou grafickou kartou AMD Radeon 8060S. Navíc, stejně jako mnoho produktů s umělou inteligencí, integrovaná neuronová procesorová jednotka poskytuje dalších 50 TOPS pro náročné úlohy s umělou inteligencí. Jeho integrovaná grafická karta Radeon 8060S z něj dělá konkurenta v úlohách náročných na GPU, protože uživatelé jí mohou alokovat až 96 GB VRAM. To mu dává jedinečnou výhodu pro vedení úloh lokálního LLM inferencingu, stejně jako pro renderování a tvorbu obsahu.
Když si uživatelé nakonfigurují HP Z2 Mini G1a, tento systém se škáluje odlišně od ostatních systémů. CPU a GPU se škálují společně. Například základní konfigurace obsahuje AMD Ryzen AI Max Pro 380 s grafickou kartou Radeon 8040S a 32 GB sdílené paměti. Pokud zvolíte více paměti, například na 128 GB, změní se i CPU a GPU. Tato změna se přesune na Ryzen AI Max+ Pro 395 s grafickou kartou Radeon 8060S se 128 GB sdílené paměti.
Systém, o kterém se v této recenzi hovoří, je Z2 Mini G1a s čipsetem Ryzen AI Max+ Pro 395, který nabízí 16jádrový procesor spárovaný s grafickou kartou Radeon 8060S, přičemž oba sdílejí 128 GB paměti DDR5. Náš systém je sice dodáván s dvěma 1TB SSD disky a má katalogovou cenu 4 781 dolarů, ale jeho efektivní prodejní cena je mnohem nižší. Cena byla u HP ZBook Ultra G1a, který jsme recenzovali začátkem tohoto roku, značným problémem, ale naštěstí se cena a výkon podstatně zlepšily. V současné době B&H prodává špičkový Z2 Mini G1a s 2TB SSD diskem za pouhých 3 342,65 dolarů.
HP ZCentral Remote Boost
Jednou ze zajímavějších funkcí, které HP nabízí ve svých řadách profesionálních pracovních stanic, je HP ZCentral Remote Boost. HP ZCentral Remote Boost je software pro vzdálené připojení od společnosti (dříve známý jako HP Remote Graphics Software neboli RGS). Byl navržen pro použití s fyzickými pracovními stanicemi, nikoli s virtuálními počítači (VM). V podstatě Remote Boost připojuje koncové zařízení k pracovní stanici Z ve vaší kanceláři nebo doma, což uživatelům umožňuje přístup k systému pro graficky náročnou práci prostřednictvím koncového zařízení.
Více uživatelů pak může využívat jednu pracovní stanici bez ohledu na to, kde se nachází: v datovém centru, datové skříni nebo dokonce u pracovního stolu. Pokud se příjemce může spojit s odesílajícím systémem přes síť, výpočetní zdroje mohou být plně vzdálené, a to i v prostředí WAN, kde jsou k dispozici VPN.
Celkově jsme měli s technologií HP Remote Boost vynikající zkušenosti koncových uživatelů. Doporučujeme přečíst si bílou knihu Jak to funguje: HP ZCentral Remote Boost , kde se podrobně seznámíte s touto užitečnou technologií, která je nyní relevantnější než kdy dříve.
Specifikace HP Z2 Mini G1a
| Kategorie | TECHNICKÉ ÚDAJE |
|---|---|
| Dostupné operační systémy |
|
| Rodina procesorů | Procesor AMD Ryzen AI Max PRO |
| Dostupné procesory |
|
| Neuronová procesorová jednotka | AMD Ryzen AI (50 TOPS) |
| Barva produktu | Jet černá |
| Form Factor | Mini |
| Maximální paměť | 128 GB LPDDR5X-8533 MT/s ECC, přenosové rychlosti až 8000 MT/s |
| interní úložiště |
|
| Dostupná grafika |
|
| Audio | Integrovaný mono reproduktor, Realtek ALC3205-VA2-CG, 2.0W interní mono reproduktor |
| Rozšiřující sloty | 2x M.2 2280 PCIe 4×4; 1x M.2 2230 pro WLAN |
| Porty a konektory |
|
| Možnosti klávesnice | Klávesnice HP USB Business Slim SmartCard CCID; Černá drátová klávesnice HP 125; Drátová klávesnice HP 320K |
| Možnosti myši | Kabelová laserová myš HP Wired Desktop 128; Kabelová myš HP 320M; Kabelová myš HP 125 |
| Komunikace | LAN: Realtek RTL8125BPH-CG 2.5 GbE; WLAN: MediaTek Wi-Fi 7 MT7925 (2×2) a Bluetooth 5.4 |
| Software a licence | Certifikace HP UEFI BIOS 2.7B; Diagnostika hardwaru počítače HP pro Windows; HP Image Assistant; Sada HP Manageability Integration Kit 10; Performance Advisor 3.0 |
| Správa zabezpečení | HP Secure Erase; HP Sure Click; HP BIOSphere Gen6; Sure Recover Gen4; HP Sure Admin; Volitelná sada senzoru kapoty; HP Client Security Manager Gen6; HP Sure Start Gen7; HP Sure Sense Gen2; HP Sure Run Gen5; Microsoft Pluton; HP Wolf Pro Security Edition |
| Funkce správy | Vysokovýkonný režim, Tichý režim, Rackový režim, Výkonný režim |
| Výkon | 300 W interní napájecí adaptér, až 92% účinnost, aktivní PFC |
| Rozměry | 8.55 x 16.8 x 20 cm (standardní orientace na plochu) |
| Hmotnost | Hmotnost od 2.3 kg (5.07 lb); hmotnost balení od 4.1 kg (9 lb) |
| Ekoznačky | Prohlášení IT ECO; SEPA; Zelená značka pro Tchaj-wan; Zelený štítek pro PC v Japonsku; FEMP; EPEAT Gold s Climate+; Korejská MEPS |
| Energetická certifikace | Certifikace ENERGY STAR |
| Udržitelný dopad | K dispozici hromadné balení; 10 % plastu z uzavřeného cyklu odvozeného od ITE; Uhlíková stopa produktu; Obsahuje alespoň 65 % recyklovaného plastu po spotřebě; Obsahuje alespoň 20 % recyklované oceli po průmyslové výrobě; Produktový portál s podporou QR kódů (prosinec 2025); Nový dashboard spotřeby energie |
| Zobrazit podporu | Podporuje čtyři displeje současně. Každý port Mini DisplayPort může napájet jeden displej; každý port Thunderbolt může napájet dva displeje |
Design a budování
Přední strana HP Z2 Mini G1a nabízí elegantní design s přímočarým uspořádáním. Přední kryt má elegantní mřížkový rám s logem HP na jedné straně a tlačítkem napájení na druhé. Mřížka je funkční a umožňuje volné proudění vzduchu skrz pouzdro bez překážek.
Jedna strana Z2 Mini G1a nabízí také několik portů, včetně portu USB-C 10 Gbps s výstupem 15 W, portu USB-A s rychlostí 10 Gbps a konektoru pro sluchátka/mikrofon.
Na zadní straně tohoto systému je široká škála portů. Patří mezi ně dva Mini DP 2.1, dva USB 2.0, dva USB 3.0 10 Gb/s, dva Thunderbolt 4 USB-C 40 Gb/s, port 2.5 GbE a samozřejmě konektor pro napájení a zámek kabelu. Napájecí zdroj je plně integrovaný, což je příjemný detail, který eliminuje potřebu velkého napájecího adaptéru. HP také podporuje funkci umožňující větší přizpůsobení – dva sloty Flex IO, které si uživatelé mohou upravit podle svých představ. Horní slot nabízí výběr mezi kombinovaným portem se dvěma porty USB-A 5 Gb/s nebo síťovou kartou 1GbE se sériovým portem. Spodní slot lze konfigurovat s další síťovou kartou 1GbE přes sériový port, dalším externím tlačítkem napájení a také s ovladačem HP Remote System Controller pro správu mimo pásmo (OOB).
Pro úchop HP Z2 Mini G1a se horní kryt pohodlně odsune pomocí západky na zadní straně.
Velká kombinace ventilátoru a chladiče pokrývá většinu základní desky a chladí procesor/grafickou kartu AMD Ryzen. Systémová paměť RAM je sice připájena a nelze ji servisovat, ale Z2 Mini G1a nabízí dva sloty PCIe Gen4 M.2. K těm se dostanete po odstranění dvou malých šroubků, které spojují sestavu ventilátoru s chladičem, a jejím zvednutí.
Během intenzivního používání se začal projevovat určitý hluk ventilátoru, i když ne tak výrazný nebo agresivní, jako by se vyskytoval u větších pracovních stanic.
Testování výkonu HP Z2 Mini G1a
V této recenzi porovnáváme HP Z2 Mini G1a s 14″ notebookem HP ZBook Ultra G1a , o kterém jsme psali dříve. Pracovní stanice i notebook obsahují identické komponenty, což nám umožňuje vidět, jak dobře si stolní počítač vede v porovnání s větším výkonem a vylepšeným chlazením.
UL Procyon: Počítačové vidění s umělou inteligencí
Benchmark Procyon AI Computer Vision poskytuje podrobný přehled o tom, jak inferenční enginy s využitím umělé inteligence fungují na profesionální úrovni. Díky integraci enginů od více dodavatelů poskytuje skóre výkonu, které přesně odráží možnosti zařízení. Benchmark hodnotí nejmodernější modely neuronových sítí porovnáním jejich výkonu akcelerace s využitím umělé inteligence napříč různými typy hardwaru – včetně CPU, GPU a NPU – což uživatelům umožňuje posoudit relativní efektivitu v rámci různých velikostí a podmínek pracovní zátěže.
Pro zohlednění reálných úloh umělé inteligence používá benchmark šest různých modelů neuronových sítí, z nichž každý je vybrán pro svou relevanci pro moderní úlohy počítačového vidění. MobileNet V3 je kompaktní model zaměřený na mobilní zařízení určený pro identifikaci objektů v obrazech, zatímco Inception V4 provádí stejný úkol s využitím hlubší a komplexnější architektury.
YOLO V3 (You Only Look Once – Podívej se jen jednou) se specializuje na detekci objektů odhadováním pravděpodobností objektů v reálném čase. DeepLab V3, postavený na MobileNet V2, se zaměřuje na sémantickou segmentaci obrazu a shlukování pixelů. Real-ESRGAN, výpočetně nejnáročnější test, zvyšuje rozlišení obrazu z 250×250 na 1 000×1 000. ResNet 50 je robustní klasifikační model, který umožňuje efektivnější trénování hlubokých neuronových sítí.
HP Z2 Mini G1a v testu CPU mírně překonává HP ZBook Ultra G1a 14″. Pracovní stanice dosáhla celkově 227 bodů, zatímco notebook 186 bodů. Pracovní stanice zaznamenala znatelně rychlejší čas, úměrný v každé kategorii. Nejlépe se ukázal v testu REAL-ESRGAN, kde pracovní stanice dosáhla 1 892,10 ms a mobilní platforma 2 138,97 ms. Ačkoli je rozdíl v rychlosti patrný po celou dobu a skóre je ve prospěch pracovní stanice, oba modely mají vynikající skóre.
Během testu GPU notebook dosáhl nejlepšího skóre s celkovým skóre 583 oproti 528 u pracovní stanice. Integrovaná grafika Radeon 8060S vykazuje v obou systémech vysoké výkonnostní metriky. Na notebooku však byly výsledky ve většině kategorií o něco rychlejší. Jedinou výjimkou je MobileNet V3, kde pracovní stanice dosáhla skóre 0.42 ms ve srovnání s 0.46 ms u notebooku. Opak však platí pro zbytek výsledků. Například při největším zatížení, REAL-ESRGAN, dosáhla pracovní stanice času 211.76 ms, což je zhruba o 11 ms méně než u notebooku s 200.40 ms.
Jak HP Z2 Mini G1a, tak i HP ZBook Ultra G1a 14″ si v testu NPU vedly dobře. Při pohledu na celkové skóre 1 761 z pracovní stanice a 1 773 z notebooku se zdá, že mobilní platforma ZBook je zde lepší. Rozdíl v téměř každé kategorii, s výjimkou DeepLab V3 a REAL-ESRGAN, je však pouze setiny milisekund. Oba systémy vykazují solidní výkon v oblasti inference umělé inteligence, což naznačuje, že jsou srovnatelné.
| UL Procyon: Inference počítačového vidění s využitím umělé inteligence (čím nižší, tím lepší) | HP Z2 Mini G1a (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) | HP ZBook Ultra G1a 14″ (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) |
| Časy CPU | ||
| Celkové skóre počítačového vidění s umělou inteligencí (vyšší znamená lepší) | 227 | 186 |
| MobileNet V3 | 0.75 ms | 1.09 ms |
| ResNet 50 | 5.99 ms | 6.84 ms |
| Počátek V4 | 17.12 ms | 19.80 ms |
| DeepLab V3 | 21.20 ms | 28.27 ms |
| YOLO V3 | 36.58 ms | 41.64 ms |
| REAL-ESRGAN | 1,892.10 ms | 2,138.97 ms |
| Časy GPU | ||
| Celkové skóre počítačového vidění s umělou inteligencí (vyšší znamená lepší) | 528 | 583 |
| MobileNet V3 | 0.42 ms | 0.46 ms |
| ResNet 50 | 3.85 ms | 3.27 ms |
| Počátek V4 | 15.15 ms | 11.62 ms |
| DeepLab V3 | 10.98 ms | 10.72 ms |
| YOLO V3 | 12.64 ms | 10.57 ms |
| REAL-ESRGAN | 211.76 ms | 200.40 ms |
| NPU Times | ||
| Celkové skóre počítačového vidění s umělou inteligencí (vyšší znamená lepší) | 1,761 | 1,773 |
| MobileNet V3 | 0.27 ms | 0.27 ms |
| ResNet 50 | 0.83 ms | 0.82 ms |
| Počátek V4 | 1.72 ms | 1.71 ms |
| DeepLab V3 | 4.31 ms | 4.22 ms |
| YOLO V3 | 3.17 ms | 3.15 ms |
| REAL-ESRGAN | 100.05 ms | 100.83 ms |
UL Procyon: Generování textu pomocí umělé inteligence
Benchmark generování textu s využitím umělé inteligence (AI Text Generation Benchmark) Procyon zefektivňuje testování výkonu LLM s využitím umělé inteligence (AI LLM) tím, že poskytuje stručnou a konzistentní metodu hodnocení. Umožňuje opakované testování napříč různými modely LLM a zároveň minimalizuje složitost velkých velikostí modelů a proměnných faktorů. Byl vyvinut ve spolupráci s předními výrobci hardwaru pro umělou inteligenci a optimalizuje použití lokálních akcelerátorů umělé inteligence pro spolehlivější a efektivnější hodnocení výkonu. Níže uvedené výsledky byly testovány pomocí TensorRT.
Po dokončení testů generování textu s využitím umělé inteligence výsledky ukazují konzistentní vzorec, kdy si HP Z2 Mini G1a vede mírně lépe než HP ZBook Ultra G1a, ačkoli rozdíly zůstávají mírné. Například v benchmarku Phi dosáhl Z2 Mini celkového skóre 965 ve srovnání s 922 u ZBooku. Doba do prvního tokenu byla téměř identická, naměřená na 1.898 sekundy u Z2 Mini a 1.956 sekundy u ZBooku. Počet tokenů za sekundu byl podobně blízko, a to 68.967 a 64.986. Tato čísla naznačují, že ačkoli Z2 Mini zpracovává úlohy o něco rychleji, oba systémy nabízejí srovnatelnou odezvu během inference.
Tento trend pokračuje i v testech Mistral a Llama3. Z2 Mini dosáhl skóre 850 a 766, zatímco ZBook 829 a 756. Výstupní rychlost a latence tokenů se vyrovnaly s podobně těsnými rozdíly. Tyto konzistentní výsledky naznačují, že oba systémy poskytují podobnou úroveň výkonu, zejména při provozu středně velkých modelů v reálných podmínkách.
Test Llama2 přinesl celkově nejbližší výsledky. Z2 Mini dosáhl skóre 936 s časem do prvního žetonu 3.813 sekundy, zatímco ZBook dosáhl 929 s časem 3.860 sekundy. Malý rozdíl mezi těmito výsledky potvrzuje, jak blízko si systémy při zvládání moderních úloh umělé inteligence.
Celkově se Z2 Mini v každém testu umisťuje mírně napřed, ale data ukazují, že oba systémy si při spouštění LLM s využitím TensorRT vedou téměř srovnatelně. Tyto rozdíly mohou být patrné v syntetických benchmarkech, ale je nepravděpodobné, že by ve většině scénářů použití vedly k významným rozdílům ve výkonu.
| UL Procyon: Generování textu pomocí umělé inteligence | HP Z2 Mini G1a (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) | HP ZBook Ultra G1a 14″ (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) |
| Celkové skóre Phi | 965 | 922 |
| Čas do prvního tokenu výstupu Phi | 1.898 sekund | 1.956 sekund |
| Výstupní tokeny Phi za sekundu | 68.967 tokenů/s | 64.986 tokenů/s |
| Celková doba trvání fí | 52.666 sekund | 55.501 sekund |
| Celkové skóre Mistralu | 850 | 829 |
| Čas do prvního tokenu na výstupu Mistralu | 2.734 sekund | 2.783 sekund |
| Výstupní žetony Mistralu za sekundu | 43.358 tokenů/s | 41.992 tokenů/s |
| Celková doba trvání Mistralu | 81.716 sekund | 84.065 sekund |
| Celkové skóre Lamy3 | 766 | 756 |
| Čas do prvního tokenu výstupu Llama3 | 2.545 sekund | 2.578 sekund |
| Výstupní tokeny Llama3 za sekundu | 36.752 tokenů/s | 36.243 tokenů/s |
| Celková doba trvání Llama3 | 91.987 sekund | 93.200 sekund |
| Celkové skóre Lamy2 | 936 | 929 |
| Čas do prvního tokenu výstupu Llama2 | 3.813 sekund | 3.860 sekund |
| Výstupní tokeny Llama2 za sekundu | 24.685 tokenů/s | 24.619 tokenů/s |
| Celková doba trvání Llama2 | 136.077 sekund | 136.720 sekund |
UL Procyon: Generování obrazu AI
Benchmark Procyon AI Image Generation poskytuje konzistentní a přesnou metodu pro měření výkonu inferenčních výpočtů umělé inteligence napříč různým hardwarem, od nízkoenergetických NPU až po špičkové GPU. Zahrnuje tři testy: Stable Diffusion XL (FP16) pro špičkové GPU, Stable Diffusion 1.5 (FP16) pro středně výkonné GPU a Stable Diffusion 1.5 (INT8) pro zařízení s nízkou spotřebou energie. Benchmark používá optimální inferenční engine pro každý systém, což zajišťuje spravedlivé a srovnatelné výsledky.
Pro simulaci reálného použití generuje benchmark obrázky ze standardizované sady textových pokynů, čímž vytváří konzistentní pracovní zátěž umělé inteligence při převodu textu na obrázek napříč všemi zařízeními. Každý test poskytuje klíčové metriky výkonu, včetně celkového skóre, celkové doby generování a rychlosti generování obrázků, což umožňuje jednoduché a efektivní porovnání mezi modely a hardwarovými konfiguracemi.
Jak HP Z2 Mini G1a, tak HP ZBook Ultra G1a dokázaly spustit dva ze tří testů generování obrazu zahrnutých v benchmarku Procyon AI Image Generation Benchmark. Konkrétně oba systémy dokončily test Stable Diffusion 1.5 s přesností FP16 a náročnější test Stable Diffusion XL FP16. Verze INT8 testu Stable Diffusion 1.5 nebyla v žádné z konfigurací podporována.
V testu Stable Diffusion 1.5 FP16 Z2 Mini splnil úkol s celkovým skóre 725, celkovou dobou generování 137.815 sekundy a rychlostí generování obrazu 8.613 sekundy na snímek. ZBook dosáhl srovnatelných výsledků s celkovým skóre 648, celkovou dobou 154.203 sekundy a rychlostí generování obrazu 9.638 sekundy na snímek. Tato čísla naznačují, že Z2 Mini si udržuje mírný náskok v efektivitě zpracování, a to i přesto, že oba systémy sdílejí stejný procesor Ryzen AI Max+ PRO 395 a grafickou kartu Radeon 8060S.
Podobný vzorec se objevuje v testu Stable Diffusion XL FP16. Z2 Mini dosáhl celkového skóre 570 a benchmark dokončil za 1 052,468 sekundy, přičemž snímky generoval s časem 65.779 sekundy na snímek. ZBook ve srovnání skončil se skóre 451 a celkovým časem 1 329,592 sekundy s rychlostí snímku 83.100 sekundy na snímek. I když oba systémy zvládají tyto větší modely, Z2 Mini konzistentně dokončuje úkoly rychleji, což odráží mírně optimalizovanější výkon za stejných hardwarových omezení.
| UL Procyon: Generování obrazu pomocí umělé inteligence | HP Z2 Mini G1a (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) | HP ZBook Ultra G1a 14″ (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) |
| Stabilní difúze 1.5 (FP16) – Celkové skóre | 725 | 648 |
| Stabilní difúze 1.5 (FP16) – Celkový čas | 137.815 sekund | 154.203 sekund |
| Stabilní difúze 1.5 (FP16) – rychlost generování obrazu | 8.613 s/obrázek | 9.638 s/obrázek |
| Stabilní difúze 1.5 (INT8) – Celkové skóre | N / A | N / A |
| Stabilní difúze 1.5 (INT8) – Celkový čas | N / A | N / A |
| Stabilní difúze 1.5 (INT8) – rychlost generování obrazu | N / A | N / A |
| Stabilní difúze XL (FP16) – Celkové skóre | 570 | 451 |
| Stabilní difúze XL (FP16) – celkový čas | 1,052.468 sekund | 1,329.592 sekund |
| Stabilní difúze XL (FP16) – rychlost generování obrazu | 65.779 s/obrázek | 83.100 s/obrázek |
SPECworkstation 4
Benchmark SPECworkstation 4.0 je komplexní nástroj pro vyhodnocení všech klíčových aspektů výkonu pracovních stanic. Nabízí reálné měření výkonu CPU, grafiky, akcelerátoru a disku, což profesionálům zajišťuje data pro informovaná rozhodnutí o jejich investicích do hardwaru. Benchmark zahrnuje specializovanou sadu testů zaměřených na pracovní zátěže AI a ML, včetně úloh datové vědy a inferenčních testů ONNX založených na běhovém prostředí, což odráží rostoucí význam AI/ML v prostředí pracovních stanic. Zahrnuje sedm vertikál a čtyři hardwarové subsystémy a poskytuje podrobné a relevantní měření výkonu dnešních pracovních stanic.
Výsledky ukazují, že Z2 Mini obecně dosahuje vyšších výsledků ve většině kategorií, což odráží mírnou výhodu ve výkonu při trvalém zatížení. V testu energie dosáhl Z2 Mini skóre 2.50, oproti 2.20 u ZBooku. Finanční služby vykazovaly větší rozdíl, s pracovní stanicí skóre 2.35 a notebookem 1.60. Biologické vědy sledovaly podobný trend, s Z2 Mini na 2.60 a ZBookem 2.20. Média a zábava dosáhly skóre 2.22 a 1.90, zatímco produktový design zaznamenal skóre 2.00 u pracovní stanice a 1.74 u notebooku.
Jediný případ, kdy ZBook o krok napřed, byl v kategorii Produktivita a Vývoj, kde dosáhl skóre 1.03 ve srovnání s 1.00 u Z2 Mini. I když tyto rozdíly nejsou dramatické, naznačují, že Z2 Mini by mohl v aplikacích třídy pracovních stanic poskytovat o něco konzistentnější propustnost, a to i přesto, že oba systémy sdílejí stejný procesor a grafickou kartu.
| SPECworkstation 4.0.0 (Vyšší znamená lepší) |
HP Z2 Mini G1a (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) |
HP ZBook Ultra G1a 14″ (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) |
| Energie | 2.50 | 2.20 |
| Finanční služby | 2.35 | 1.60 |
| Life Sciences | 2.60 | 2.20 |
| Média a zábava | 2.22 | 1.90 |
| Produktový design | 2.00 | 1.74 |
| Produktivita a rozvoj | 1.00 | 1.03 |
Luxmark
Luxmark je benchmark GPU, který využívá LuxRender, open-source ray-tracing renderer, k vyhodnocení výkonu systému při zpracování vysoce detailních 3D scén. Tento benchmark je relevantní pro posouzení grafických renderovacích schopností serverů a pracovních stanic, zejména pro vizuální efekty a architektonické vizualizační aplikace, kde je přesná simulace světla klíčová.
HP Z2 Mini G1a i HP ZBook Ultra G1a si v tomto testu vedly dobře, což odráží sílu procesoru Ryzen AI Max+ PRO 395 spárovaného s grafickou kartou Radeon 8060S. V testu Hallbench dosáhl Z2 Mini skóre 8 477, což je mírně více než 7 833 bodů u ZBooku. Podobně v testu Jídlo dosáhla pracovní stanice skóre 3 943 a notebook 3 915. Tyto výsledky vykazují pouze minimální rozptyl, což naznačuje, že oba systémy jsou vhodné pro lehké až středně náročné 3D renderingové úlohy.
Je pozoruhodné, že obě zařízení těží z flexibilní alokace paměti, která umožňuje dynamické sdílení paměti RAM mezi úlohami CPU a GPU. Tato schopnost přispívá k jejich schopnosti efektivně zpracovávat úlohy vykreslování, a to i v kompaktních provedeních, která obvykle nejsou spojena s náročným grafickým výkonem.
| Luxmark (vyšší znamená lepší) | HP Z2 Mini G1a (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) | HP ZBook Ultra G1a 14″ (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) |
| Hallbench | 8,477 | 7,833 |
| Jídlo | 3,943 | 3,915 |
7-zipová komprese
Benchmark komprese 7-Zip vyhodnocuje výkon CPU během kompresních a dekompresních úloh a měří počet instrukcí za sekundu (GIPS) a využití CPU. Vyšší GIPS a efektivní využití CPU naznačují vynikající výkon.
Zaměříme-li se na výsledné hodnocení, HP Z2 Mini G1a i HP ZBook Ultra G1a poskytují silný a úzce srovnatelný výkon. Během komprese dosáhl Z2 Mini výsledného hodnocení 139.298 GIPS, což je mírně méně než 139.617 GIPS u ZBooku. Při dekompresi však Z2 Mini dosáhl vyššího výsledného hodnocení 163.969 GIPS, ve srovnání se 174.046 GIPS u ZBooku.
S ohledem na obě pracovní zátěže bylo celkové výsledné hodnocení 151.634 GIPS pro Z2 Mini a 156.832 GIPS pro ZBook. Tyto výsledky naznačují, že ačkoli oba systémy zvládají pracovní postupy s vysokou mírou komprese, ZBook má mírnou výhodu v celkové propustnosti, zejména během fází dekomprese.
| 7-Zip kompresní benchmark (vyšší znamená lepší) | HP Z2 Mini G1a (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) | HP ZBook Ultra G1a 14″ (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) | |||
| Komprese | |||||
| Aktuální využití CPU | 2,734% | 2,868% | |||
| Aktuální jmenovitý proud/spotřeba | 5.136 GIPS | 4.883 GIPS | |||
| Proud | 140.405 GIPS | 140.061 GIPS | |||
| Výsledné využití CPU | 2,718% | 2,855% | |||
| Výsledné hodnocení/použití | 5.126 GIPS | 4.890 GIPS | |||
| Výsledné hodnocení | 139.298 GIPS | 139.617 GIPS | |||
| Dekomprese | |||||
| Aktuální využití CPU | 2,343% | 2,904% | |||
| Aktuální jmenovitý proud/spotřeba | 6.805 GIPS | 6.029 GIPS | |||
| Proud | 159.451 GIPS | 175.104 GIPS | |||
| Výsledné využití CPU | 2,414% | 2,887% | |||
| Výsledné hodnocení/použití | 6.793 GIPS | 6.028 GIPS | |||
| Výsledné hodnocení | 163.969 GIPS | 174.046 GIPS | |||
| Celkové hodnocení | |||||
| Celkové využití CPU | 2,566% | 2,871% | |||
| Celkové hodnocení/využití | 5.959 GIPS | 5.459 GIPS | |||
| Celkové hodnocení | 151.634 GIPS | 156.832 GIPS | |||
Blackmagic RAW Speed Test
Blackmagic RAW Speed Test je nástroj pro benchmarking výkonu, který měří schopnosti systému zvládat přehrávání a editaci videa pomocí kodeku Blackmagic RAW. Vyhodnocuje, jak dobře systém dokáže dekódovat a přehrávat video soubory ve vysokém rozlišení, a poskytuje snímkovou frekvenci pro zpracování na bázi CPU i GPU.
V testu 8K CPU dosáhl HP Z2 Mini G1a 124 snímků za sekundu, čímž překonal HP ZBook Ultra G1a, který dosáhl 102 snímků za sekundu. To naznačuje mírnou výhodu pracovní stanice v úlohách dekódování surového obrazu založeného na CPU. Výsledky akcelerované GPU s využitím OpenCL však vykazují opačný trend. ZBook dosáhl mírně vyšší snímkové frekvence 78 snímků za sekundu ve srovnání se 74 snímky za sekundu u Z2 Mini.
| Blackmagic RAW Speed Test | HP Z2 Mini G1a (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) | HP ZBook Ultra G1a 14″ (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) |
|---|---|---|
| 8K procesor | 124 FPS | 102 FPS |
| 8K OPENCL | 74 FPS | 78 FPS |
Test rychlosti disku Blackmagic
Blackmagic Disk Speed Test vyhodnocuje výkon úložiště měřením rychlosti čtení a zápisu a poskytuje tak informace o schopnosti systému zvládat datově náročné úlohy, jako je střih videa a přenos velkých souborů.
HP Z2 Mini G1a nabízí dva sloty PCIe Gen4, přičemž oba jsou velmi snadno dostupné a lze je upgradovat. Výkon SSD disku se může mírně lišit v závislosti na tom, který díl je použit ve vaší konkrétní sestavě.
| Test rychlosti disku (čím vyšší, tím lepší) | HP Z2 Mini G1a (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) |
HP ZBook Ultra G1a 14″ (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) |
| číst | 4,549.3 MB/s | 4,547.3 MB/s |
| Napsat | 5,344 MB/s | 4,264.8 MB/s |
Benchmark Blenderu
Blender je open-source 3D modelovací aplikace. Tento benchmark byl spuštěn pomocí utility Blender Benchmark. Skóre se měří ve vzorcích za minutu, přičemž vyšší hodnoty znamenají lepší výkon.
HP Z2 Mini G1a konzistentně překonával HP ZBook Ultra G1a ve všech třech testovaných scénách. V projektu Monster dosáhl Z2 Mini 224.3 vzorků za minutu, oproti 189.29 u ZBooku. Následovala scéna Junkshop se 149.5 a 129.42 vzorky za minutu. A konečně, ve scéně Classroom zpracoval Z2 Mini 116.3 vzorků za minutu, zatímco ZBook dokončil 94.14 vzorků za minutu.
| Blender Benchmark CPU (vzorky za minutu, vyšší je lepší) | HP Z2 Mini G1a (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) | HP ZBook Ultra G1a 14″ (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) |
| Netvor | 224.3 vzorků/m² | 189.29 vzorků/m² |
| Veřejné haraburdí | 149.5 vzorků/m² | 129.42 vzorků/m² |
| Třída | 116.3 vzorků/m² | 94.14 vzorků/m² |
Při přechodu na renderování založené na GPU s využitím enginu OptiX v Blenderu vykazují výsledky vyváženější rozdělení výkonu mezi oběma systémy. Ve scéně Monster vykreslil HP ZBook Ultra G1a 661.50 vzorků za minutu, což je mírně více než 616.1 vzorků za minutu u Z2 Mini. To naznačuje mírnou výhodu ZBooku na straně GPU v této konkrétní scéně, a to i přes shodnou grafiku Radeon 8060S v obou zařízeních.
V testech Junkshop a Classroom si však Z2 Mini znovu získal těsný náskok. Dosáhl 350.6, respektive 342.7 vzorků za minutu, zatímco ZBook ve stejných scénách dosáhl skóre 341.92, respektive 333.26. Tyto rozdíly jsou relativně malé a spadají do očekávané variability, což naznačuje, že oba systémy poskytují v režimu OptiX velmi podobný výkon při vykreslování GPU.
| Blender Benchmark GPU (Vzorky za minutu, vyšší je lepší) | HP Z2 Mini G1a (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) | HP ZBook Ultra G1a 14″ (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) |
| Netvor | 745.55 vzorků/m² | 661.50 vzorků/m² |
| Veřejné haraburdí | 366.54 vzorků/m² | 341.92 vzorků/m² |
| Třída | 359.01 vzorků/m² | 333.26 vzorků/m² |
y-cruncher
y-cruncher je vícevláknový a škálovatelný program, který dokáže vypočítat pí a další matematické konstanty na biliony číslic. Od svého uvedení na trh v roce 2009 se stal populární aplikací pro benchmarking a zátěžové testování pro přetaktovače a hardwarové nadšence.
Metriky HP Z2 Mini G1a jsou shodné s metrikami HP ZBook Ultra G1a 14″. Pracovní stanice nabídla nenápadnou výhodu ve všech výpočetních intervalech, počínaje testem velikosti 1 miliardy číslic, který naměřil 12.965 sekundy. V testech s 2.5 miliardami i 5 miliardami se rozdíl o několik sekund zvětšil. Výsledky 34.533 s pro 2.5 miliardy a 75.021 sekundy pro 5 miliard jsou solidní. Když pracovní stanice dokončila část s 10 miliardami číslic, vybojovala si náskok s časem dokončení 160.252 sekundy, což bylo o 11 sekund rychlejší než u ZBooku, a to především kvůli mírnému omezení výkonu notebooku.
| Y-Cruncher (celkový výpočetní čas) | HP Z2 Mini G1a (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) | HP ZBook Ultra G1a 14″ (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) |
|---|---|---|
| 1 miliard | 12.965 sekund | 12.93 sekund |
| 2.5 miliard | 34.533 sekund | 34.91 sekund |
| 5 miliard | 75.021 sekund | 78.19 sekund |
| 10 miliard | 160.252 sekund | 171.72 sekund |
Geekbench 6
Geekbench 6 je multiplatformní benchmark, který měří celkový výkon systému.
Výsledky HP Z2 Mini G1a nejsou žádným překvapením. Skóre CPU je téměř identické s notebookem, a to 2 862 v jednojádrovém režimu a 12 210 v vícejádrovém. Z podobných důvodů, které byly zmíněny dříve, se skóre GPU OpenCL zvýšilo na 91 591. Poskytnuté skóre naznačují, že úlohy náročné na CPU nebudou pro tento systém problémem. Co se týče GPU, integrovaná grafika Radeon 8060S je srovnatelná s novými grafickými kartami z roku 2019, což je skvělé pro mini pracovní stanice.
| Geekbench 6 (Vyšší znamená lepší) | HP Z2 Mini G1a (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) | HP ZBook Ultra G1a 14″ (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) |
|---|---|---|
| Jednojádrový procesor | 2,862 | 2,825 |
| Vícejádrový procesor | 17,210 | 17,562 |
| GPU OpenCL | 91,591 | 85,337 |
Cinebench R23
Cinebench R23 je široce uznávaný benchmark pro hodnocení výkonu CPU v úlohách 3D renderování. Pomocí enginu Cinema 4D měří, jak dobře procesor zvládá jednovláknové i vícevláknové úlohy, a nabízí tak vhled do celkové odezvy a možností paralelního zpracování.
V testu s více jádry dosáhl HP Z2 Mini G1a skóre 37 156, což je výrazně více než HP ZBook Ultra G1a, který dosáhl 29 112. To naznačuje, že Z2 Mini je lépe vybaven pro zvládání náročnějších vícevláknových renderovacích úloh, pravděpodobně díky příznivějším tepelným podmínkám v jeho šasi.
Pokud jde o výkon jednoho jádra, oba systémy dosáhly téměř identických výsledků. Z2 Mini dosáhl 2 020 bodů, zatímco ZBook těsně následoval s 1 984. Tato čísla naznačují, že obě zařízení nabízejí podobný výkon v úlohách s nízkým počtem vláknů, jako je interakce s výřezem nebo základní modelovací operace.
| Cinebench R23 (Vyšší znamená lepší) | HP Z2 Mini G1a (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) | HP ZBook Ultra G1a 14″ (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) |
|---|---|---|
| Vícejádrové | 37,156 | 29,112 |
| Jednojádrový | 2,020 | 1,984 |
Cinebench 2024
Cinebench 2024 staví na základech R23 zavedením renderovacích testů založených na GPU a zároveň se pokračujícím zaměřením na výkon CPU. V této části zkoumáme pouze skóre CPU, které poskytuje aktualizovaný pohled na to, jak dobře si jednotlivé systémy poradí s moderními 3D renderovacími úlohami.
V testu s více jádry dosáhl HP Z2 Mini G1a skóre 1 906, čímž překonal skóre HP ZBook Ultra G1a s 1 579. To kopíruje stejný vzorec jako v testu R23, kde Z2 Mini prokázal efektivnější propustnost více vláken, pravděpodobně těžící z lepšího trvalého výkonu při zátěži.
Výsledky s jedním jádrem byly téměř identické. Z2 Mini zaznamenal 112 bodů, zatímco ZBook skončil jen o jeden bod za ním, a to 111. To naznačuje podobný výkon i u úloh, které se spoléhají na jednotlivá vlákna, jako je nenáročná editace nebo interakce s aplikacemi v reálném čase.
| Cinebench 2024 (Vyšší hodnota znamená lepší) | HP Z2 Mini G1a (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) | HP ZBook Ultra G1a 14″ (Ryzen AI Max+ PRO 395 | Radeon 8060S) |
|---|---|---|
| Vícejádrové | 1,906 | 1,579 |
| Jednojádrový | 112 | 111 |
Ollama Gemma3 LLM Výkon
Abychom vyhodnotili, jak HP Z2 Mini G1a zvládá inferenci LLM (velké jazykové modely) v reálných pracovních zátěžích, použili jsme Ollamu s výzvou určenou k analýze výkonnostních sekcí této recenze. Testované modely pokrývají parametry od 1.5B do 70B, přičemž v příslušných případech byly použity varianty Gemma3. Tato pracovní zátěž zatěžuje zdroje GPU i CPU, zejména u dlouhých sekvencí výzev, které zpochybňují kapacitu paměti, propustnost inference a stabilitu výpočtů.
Menší modely, jako například Ollama 1.5B a 7B, se zpracovaly rychle a dokončily se za 4.76, respektive 36.65 sekundy. Rychlé vyhodnocení u obou modelů bylo efektivní, s rychlostí zpracování tokenů 716.99 tokenů za sekundu u modelu 1.5B a 799.29 tokenů za sekundu u modelu 7B. Rychlost vyhodnocení výstupu však s rostoucí velikostí modelu klesá. U modelu 1.5B byly výstupní tokeny generovány rychlostí 112.18 tokenů za sekundu, zatímco model 7B se dokončil rychlostí 36.86 tokenů za sekundu.
Jak se očekávalo, výkon se s rostoucí velikostí modelu snižuje. Model 14B trval dokončení téměř 65 sekund, přičemž rychlost generování se zpomalila na 18.90 tokenů za sekundu. Model 32B zaznamenal výraznější zpomalení, celkem trval 94.29 sekundy a generoval 9.38 tokenů za sekundu. Výpočetně nejnáročnější test, model 70B, vyžadoval 164.73 sekundy a generoval tokeny rychlostí pouhých 4.24 tokenů za sekundu.
I když počáteční vyhodnocení výzev zůstává efektivní napříč všemi velikostmi díky optimalizaci ukládání do mezipaměti KV, celková doba generování a rychlost výstupu tokenů se předvídatelně snižují s rostoucí velikostí modelu a nároky na paměť. HP Z2 Mini G1a prokazuje, že se může škálovat až na úroveň 70B, ale uživatelé by měli očekávat znatelné zpomalení odezvy nad 14B u dlouhých nebo složitých výzev.
| Ollama 1.5B | Celková doba trvání (s) | Trvání zatížení (ms) | Počet vyhodnocení výzvy (tokeny) | Doba trvání vyhodnocení výzvy (ms) | Rychlost vyhodnocení | Počet hodnocení (tokeny) | Doba trvání vyhodnocení (s) | Eval Rate |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| HP Z2 Mini g1a | 4.76 s | 17.21 ms | 22 | 30.68 ms | 716.99 tk/s | 528 | 4.71 s | 112.18 tk/s |
| Ollama 7B | ||||||||
| HP Z2 Mini g1a | 36.65 s | 18.21 ms | 22 | 27.52 ms | 799.29 tk/s | 1349 | 36.06 s | 36.86 tk/s |
| Ollama 14B | ||||||||
| HP Z2 Mini g1a | 64.97 s | 18.66 ms | 22 | 28.41 ms | 774.37 tk/s | 1227 | 64.92 s | 18.90 tk/s |
| Ollama 32B | ||||||||
| HP Z2 Mini g1a | 94.29 s | 73.83 ms | 22 | 69.27 ms | 317.61 tk/s | 883 | 94.14 s | 9.38 tk/s |
| Ollama 70B | ||||||||
| HP Z2 Mini g1a | 164.73 s | 21.97 ms | 22 | 38.90 ms | 565.52 tk/s | 699 | 164.67 s | 4.24 tk/s |
Podpora nového modelu GPT-OSS 120B od OpenAI
Před několika dny společnost OpenAI vydala své první open-source LLM verze po dlouhé době: modely GPT-OSS 120B a 20B. GPT-OSS 120B představuje průlom jako jeden z prvních modelů nativně trénovaných kvantizací MXFP4. Podle OpenAI modely procházejí následným trénováním s kvantizací vah MoE do formátu MXFP4, čímž se váhy snižují na pouhých 4.25 bitů na parametr. Vzhledem k tomu, že váhy MoE tvoří více než 90 % celkového počtu parametrů, umožňuje tato agresivní kvantizace modelu 120B vejít se na jednu 80GB GPU H100 nebo v našem případě na Ryzen AI Max+ PRO 395 s 96 GB sdílené paměti. Toto sladění s trendy v oboru je obzvláště významné, protože modely Mixture of Experts s nižší přesností se stávají stále rozšířenějšími, což umožňuje zařízením s nižšími výpočetními nároky stále dosahovat vynikajícího výkonu v inferenci.
Toto nativní trénování MXFP4 také poskytuje zásadní výhodu. Při další kvantizaci na Int4 pro nasazení na AI Max+ PRO 395 je degradace kvality minimální ve srovnání s podstatnými ztrátami, které se obvykle vyskytují při kvantizaci z BF16 na Int4. Výsledkem je, že GPT-OSS 120B je jedním z nejvýkonnějších modelů, které můžete na AI Max+ PRO 395 provozovat, a poskytuje téměř plnou kvalitu.
Využitím tohoto trendu architektury s nižší přesností transformuje Z2 Mini G1a to, co by tradičně vyžadovalo třikrát dražší podnikový hardware (jako NVIDIA RTX 6000 Pro s 96 GB VRAM), na dostupné řešení pracovní stanice pro rozsáhlé experimenty s LLM.
Jak je znázorněno v LM Studiu, systém detekuje grafickou kartu Radeon 8060S s 96 GB VRAM a potvrzuje kompatibilitu pro spuštění modelu. Konfigurace také podporuje přesměrování mezipaměti KV do paměti GPU, což dále zvyšuje efektivitu inference pro dlouhé výzvy nebo rozsáhlé konverzace. Díky povoleným striktním modelovým ochranným rámům OpenAI zůstává systém chráněn před přetížením, a to i při vysokých pracovních zátěžích LLM.
Naše nainstalované balíčky rozšíření runtime prostředí zahrnují ROCm llama.cpp (Windows), Vulkan llama.cpp (Windows), CPU llama.cpp (Windows) a framework Harmony. CUDA je také uvedena, ale není použitelná, protože vyžaduje grafickou kartu NVIDIA a systém je vybaven grafickou kartou AMD Radeon 8060S.
Pro tento běh obrázek níže ukazuje dříve zmíněný model OpenAI GPT OSS 120B spolu s jeho formátem, architekturou a velikostí. Používá formát GGUF, má celkovou velikost 63.39 GB a je nakonfigurován pro plné odlehčení GPU.
Co se týče použití, HP Z2 Mini G1a byl překvapivě výkonný s modelem parametrů 120B a udržel si rychlost blízkou 40 tokenům/s. S LLM jsme provedli několik podrobných rozhovorů. Kvalita odpovědí byla mnohem lepší než při použití menších modelů, na které je mnoho systémů omezeno kvůli omezením VRAM.
Při pohledu na systémové statistiky se spuštěným LLM jsme viděli, že GPU spotřebovává těsně pod 100 W a teploty GPU i CPU se udržovaly v rozmezí 51-54 °C.
Závěr
HP Z2 Mini G1a je jeden z nejpřekvapivějších systémů, které jsme letos testovali. Na papíře vypadá jako kompaktní stolní počítač s integrovanou grafikou. V praxi tato malá pracovní stanice konzistentně poskytuje výkon, který výrazně překonává očekávání, zejména pokud jde o úlohy s umělou inteligencí. S pouliční cenou kolem 3 300 dolarů konkuruje mnohem větším a dražším systémům, včetně těch vybavených špičkovými samostatnými grafickými kartami.
Tento systém nám také dává příležitost znovu se podívat na 14palcový notebook HP ZBook Ultra G1a, který jsme recenzovali začátkem tohoto roku. Tehdy nás frustrovala jeho vysoká cena a nedostatečný výkon, zejména v úlohách zaměřených na umělou inteligenci. Navzdory použití podobného hardwaru AMD se notebook potýkal s inferencováním a zdůraznili jsme, že výkon umělé inteligence nesplňuje marketingová slibování. Odešli jsme z něj neohromeni.
Jaký rozdíl může ukázat pár měsíců a seriózní aktualizace softwaru. Díky neustálé práci AMD na ovladačích a běhové podpoře nyní Ryzen AI Max+ Pro 395 funguje tak, jak jsme doufali. Se 128 GB sdílené paměti a až 96 GB dostupné jako VRAM dokáže Z2 Mini G1a s překvapivou lehkostí spustit masivní lokální modely, jako je OpenAI GPT-OSS 120B. Taková kapacita dříve vyžadovala pracovní stanici za 10 000 dolarů s RTX 6000 nebo podobnou GPU. Nyní se vejde do kompaktního šasi za zlomek ceny.
HP si zaslouží pochvalu nejen za výběr komponent. Z2 Mini G1a je promyšleně navržen s vysokým tepelným výkonem, vynikající flexibilitou portů a volitelnými funkcemi, jako je Flex IO a HP ZCentral Remote Boost, které v profesionálním prostředí přidávají smysluplnou hodnotu.
Tento systém narušuje očekávání ohledně toho, co může pracovní stanice s malým formátem nabídnout. Kombinuje působivý výkon lokální umělé inteligence, inteligentní design a cenu, která se zdá být až příliš dobrá na to, aby to byla pravda. Z tohoto důvodu si HP Z2 Mini G1a zaslouží cenu Editor's Choice. Je až tak dobrá.
Žebříček: HP Z2 Mini G1a se umístil v žebříčku Nejlepší stolní počítače bez samostatné grafické karty (Best Without a Discreate GPU ).
Žebříček: HP Z2 Mini G1a drží pozici nejlepší mini pracovní stanice v žebříčku nejlepších stolních pracovních stanic.
Žebříček: Pokyny pro dimenzování pro tuto třídu systémů naleznete v našem průvodci RAM, GPU a úložištěm pro Agentic AI.




Amazon