StorageReview.com

Recenze SSD disku Synology SAT5200

Enterprise  ◇  SSD

Společnost Synology vstoupila do světa SSD disků uvedením řady SSD disků speciálně navržených pro náročná prostředí, jako jsou virtualizační úlohy, úložiště databází s vysokým objemem provozu a projekty umělé inteligence a HPC v prostředí NAS. Jedním z těchto disků je Synology SAT5200, SATA SSD disk ideální pro smíšené a intenzivní úlohy 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, přičemž se pyšní konzistentním výkonem I/O operací, nízkou latencí a minimálními provozními prostoji. Tyto disky, dostupné v kapacitách až 1.92 TB, jsou navrženy pro maximální kompatibilitu a optimalizaci v systémech Synology NAS. Společnost také uvedla na trh model M.2 2280 ( SNV3400 ) pro sloty M.2 používané pro mezipaměť.

Pokud jde o výkon, Synology SAT5200 nabízí standardní hodnoty SATA, uvádějící sekvenční čtení a zápis až 530 MB/s, respektive 500 MB/s. Jako řadič SSD disk využívá Phison PS3112-S12DC. Očekává se, že náhodné čtení a zápisy dosáhnou až 98 000 IOPS, respektive 60 000 IOPS u modelu s kapacitou 1.92 TB. Co u této verze vyniká, je příslib trvale nízké latence. SAT5200 se, jak se dalo očekávat, také vyznačuje vysokou odolností a spolehlivými specifikacemi s 1 145 TB pro TBW, 1.3 DWDP a 1.5 milionu hodin pro MTBF.

Nový disk Synology má navíc komplexní ochranu dat pro zajištění další integrity a konzistence dat během přenosu a také obvod ochrany proti výpadku napájení, což znamená, že má vyhrazené kondenzátory, které poskytují dostatek energie pro přenos dat za letu do paměti NAND flash v případě neočekávaných výpadků napájení.

Nové SSD disky Synology se také vyznačují plnou integrací s komplexním operačním systémem společnosti DiskStation Manager (DSM). Uživatelé si budou moci zobrazit analýzy životnosti každé nainstalované jednotky SAT5200 na základě skutečného zatížení.

SSD disk Synology SAT5200 je k dispozici s 5letou zárukou v kapacitách 480 GB, 960 GB a 1.92 TB za ceny 180, 350 a 600 dolarů. V této recenzi se zaměříme na model s kapacitou 960 GB.

Specifikace Synology SAT5200

1 SAT5200-480G SAT5200-960G SAT5200-1920G
obecně Kapacita 480 GB 960 GB 1.92 TB
Form Factor 2.5 "7mm 2.5 "7mm 2.5 "7mm
Rozhraní SATA 6 Gb / s SATA 6 Gb / s SATA 6 Gb / s
Výkon Sekvenční čtení (128 kB, QD32) 530 MB/s 530 MB/s 530 MB/s
Sekvenční zápis (128 kB, QD32) 500 MB/s 500 MB/s 500 MB/s
Náhodné čtení (4KB, QD32) 95,000 IOPS 98,000 IOPS 98,000 IOPS
Náhodný zápis (4KB, QD32) 55,000 IOPS 67,000 IOPS 60,000 IOPS
Vytrvalost a spolehlivost Zapsané terabajty (TBW)* 1145 TB 2290 TB 4581 TB
Počet zápisů za den (DWPD) 1.3 1.3 1.3
Střední doba mezi poruchami (MTBF) 1.5 milion hodin 1.5 milion hodin 1.5 milion hodin
Neopravitelný bitový chybový poměr (UBER) < 1 sektor na 1017 přečtené bity < 1 sektor na 1017 přečtené bity < 1 sektor na 1017 přečtené bity
Ochrana proti ztrátě napájení
Záruka* 5 let 5 let 5 let
Spotřeba energie Napájecí napětí 5 V (± 10 %) 5 V (± 10 %) 5 V (± 10 %)
Aktivní čtení (typ.) 2.6 W 2.9 W 3.1 W
Aktivní zápis (typ.) 4.2 W 4.6 W 5.1 W
Líný 1.4 W 1.5 W 1.6 W
teplota Provozní teplota 0 ° C až 70 ° C (32 ° F až 158 ° F) 0 ° C až 70 ° C (32 ° F až 158 ° F) 0 ° C až 70 ° C (32 ° F až 158 ° F)
Okolní teplota při uskladnění -40 ° C až 85 ° C (-40 ° F až 185 ° F) -40 ° C až 85 ° C (-40 ° F až 185 ° F) -40 ° C až 85 ° C (-40 ° F až 185 ° F)
jiní Rozměry (výška x šířka x hloubka) 7 mm x 69.85 mm x 100 mm 7 mm x 69.85 mm x 100 mm 7 mm x 69.85 mm x 100 mm
Osvědčení
  • FCC
  • CE
  • BSMI
  • VCCI
  • RCM
  • KC
  • RoHS

Výkon Synology SAT5200

Testovací platforma

Naše recenze podnikových SSD disků využívají pro testování aplikací Lenovo ThinkSystem SR850 (poznámka: kvůli problémům s kompatibilitou jsme museli místo slotu v přední šachtě použít adaptér) a pro syntetické benchmarky Dell PowerEdge R740xd . ThinkSystem SR850 je dobře vybavená čtyřprocesorová platforma, která nabízí výkon CPU výrazně převyšující potřebný pro zátěž vysoce výkonného lokálního úložiště. Syntetické testy, které nevyžadují mnoho procesorových zdrojů, využívají tradičnější dvouprocesorový server. V obou případech je cílem prezentovat lokální úložiště v co nejlepším světle, které je v souladu s maximálními specifikacemi disků od dodavatelů úložišť.

Lenovo Think System SR850

  • 4 x procesor Intel Platinum 8160 (2.1 GHz x 24 jader)
  • 16 x 32GB DDR4-2666Mhz ECC DRAM
  • 2x RAID 930-8i 12Gb/s RAID karty
  • 8 pozic NVMe
  • VMware ESXI 6.5

Dell PowerEdge R740xd

  • 2 x procesor Intel Gold 6130 (2.1 GHz x 16 jader)
  • 4 x 16GB DDR4-2666MHz ECC DRAM
  • 1x karta PERC 730 2GB 12Gb/s RAID
  • Doplňkový adaptér NVMe
  • Ubuntu-16.04.3-desktop-amd64

Testovací pozadí a srovnatelné materiály

Testovací laboratoř StorageReview Enterprise Test Lab nabízí flexibilní architekturu pro provádění benchmarků podnikových úložných zařízení v prostředí srovnatelném s tím, s čím se administrátoři setkávají v reálných nasazeních. Testovací laboratoř Enterprise Test Lab zahrnuje řadu serverů, sítí, napájecích systémů a další síťové infrastruktury, která umožňuje našim zaměstnancům nastavit reálné podmínky pro přesné měření výkonu během našich kontrol.

Tyto podrobnosti o laboratorním prostředí a protokolech začleňujeme do recenzí, aby IT profesionálové a osoby zodpovědné za pořízení úložišť mohly pochopit podmínky, za kterých jsme dosáhli následujících výsledků. Žádná z našich recenzí není placena ani dohlížena výrobcem zařízení, které testujeme. Další podrobnosti o testovací laboratoři StorageReview Enterprise a přehled jejích síťových možností jsou k dispozici na příslušných stránkách.

Analýza pracovní zátěže VDBench

Pokud jde o benchmarking úložných zařízení, testování aplikací je nejlepší a syntetické testování je na druhém místě. I když syntetické testy nepředstavují dokonalou reprezentaci skutečných pracovních zátěží, pomáhají stanovit základní parametry úložných zařízení s faktorem opakovatelnosti, který usnadňuje porovnávání konkurenčních řešení. Tyto pracovní zátěže nabízejí řadu různých testovacích profilů, od testů „čtyř rohů“, běžných testů velikosti přenosu databáze až po zachycení tras z různých prostředí VDI. Všechny tyto testy využívají běžný generátor pracovních zátěží vdBench se skriptovacím enginem pro automatizaci a zachycení výsledků na velkém clusteru výpočetního testování. To nám umožňuje opakovat stejné pracovní zátěže napříč širokou škálou úložných zařízení, včetně flash polí a jednotlivých úložných zařízení. Náš testovací proces pro tyto benchmarky vyplní celou plochu disku daty a poté rozdělí sekci disku o délce rovnající se 25 % kapacity disku, aby simuloval, jak by disk mohl reagovat na pracovní zátěže aplikací. To se liší od testů s plnou entropií, které využívají 100 % disku a uvádějí je do ustáleného stavu. V důsledku toho budou tyto hodnoty odrážet vyšší trvalé rychlosti zápisu.

Profily:

  • Náhodné čtení 4K: 100% čtení, 128 vláken, rychlost čtení 0–120 %
  • 4K Náhodný zápis: 100% zápis, 64 vláken, rychlost zápisu 0–120 %
  • 64K sekvenční čtení: 100% čtení, 16 vláken, rychlost čtení 0–120 %
  • 64K sekvenční zápis: 100% zápis, 8 vláken, rychlost zápisu 0–120 %

Srovnatelné:

V naší první analýze pracovní zátěže VDBench, Random 4K Read, se Synology SAT5200 umístil na prvním místě s maximálním výkonem 80 213 IOPS a latencí 1 594,6 µs.  Výkon Synology SAT5200 při náhodném čtení 4K

V náhodném zápisu 4K byl SAT5200 opět nejvýkonnějším diskem s maximálním výkonem 63 758 IOPS při latenci 2 004,8 µs.

Výkon Synology SAT5200 s náhodným zápisem 4K

Při přepnutí na sekvenční úlohy s rychlostí 64 kB se SAT5200 opět umístil na prvním místě v čtení 64 kB s maximální rychlostí 7 558 IOPS neboli 472.3 MB/s při latenci 2 111,8 µs.

Výkon Synology SAT5200 při náhodném čtení 64K

Podobný příběh vykazoval i zápis s rychlostí 64K, kdy se nový disk Synology umístil na prvním místě s 6 696 IOPS neboli 418.5 MB/s a latencí 2 3764 µs (až do samého konce testu vykazoval velmi nízkou latenci).

Výkon Synology SAT5200 s náhodným zápisem 64KZávěr

Překvapivý vstup společnosti Synology na trh s SSD disky je jistě vítaný, protože nová řada SAT5200 dokázala, že dokáže překonat většinu NAS disků ve své třídě. Nové disky společnosti jsou k dispozici v kapacitách 480 GB, 960 GB a 1.92 TB a jsou speciálně optimalizovány pro systémy Synology NAS v nepřetržitém provozu a pro náročné úlohy, které vyžadují minimální provozní prostoje. Vyznačují se také řadou funkcí pro zvýšení spolehlivosti a dlouhou životnost, včetně komplexní ochrany dat a technologie ochrany proti výpadku napájení v kombinaci s 1 145 TB TBW, 1.3 DWDP a 1.5 milionu hodin MTBF.

Pokud jde o výkon, porovnali jsme Synology SAT5200 s jinými podobnými SATA SSD disky pro NAS. V tomto případě se SAT5200 pyšnil konzistentním výkonem I/O operací a nízkou latencí, což ve všech našich testech obsadilo první místo. V náhodném režimu 4K dosáhl maximálního výkonu 80 213 IOPS pro čtení a 63 758 IOPS pro zápis, zatímco sekvenční rychlosti vykázaly 7 558 IOPS (neboli 472.3 MB/s) pro čtení a 6 696 IOPS (neboli 418.5 MB/s) pro zápis.

Celkově vzato je první SSD disk od společnosti Synology úspěšným počinem. Pokud hledáte konzistentní, vysoce výkonný a nízkolatenční NAS disk, zjistíte, že SAT5200 je pro vás perfektní volbou. To platí zejména v případě, že již máte NAS od Synology, protože byl speciálně optimalizován pro tyto systémy.

SSD disk Synology SAT5200 na Amazonu

Zapojte se do StorageReview

Zpravodaj | YouTube | Podcast iTunes / Spotify | Instagram | Twitter | TikTok | RSS kanál

Lyle Smith

Lyle je autorem pro StorageReview a píše pro širokou škálu témat týkajících se IT pro koncové uživatele a podniky.