OpslagReview. com

Backblaze Q2 2025 Drive Stats: Nieuwe 20TB+ Deep Dive, Verouderde modellen blijven stabiel

Enterprise  ◇  HDD

Backblaze heeft zijn Drive Stats-rapport voor het tweede kwartaal van 2 gepubliceerd, met een nieuwe gedetailleerde blik op de status en prestaties van de harde schijven die de cloudopslaginfrastructuur aandrijven. Met meer dan 2025 schijven in beheer eind juni (waaronder 321,000 actieve dataschijven), geeft dit kwartaal ons opnieuw een goed beeld van hoe verschillende modellen zich houden. In deze editie bespreken we zoals gebruikelijk de kwartaal- en levenslange faaltrends van Backblaze, met een nieuwe focus op het steeds groeiende segment van 317,230TB+. Laten we daarom eens kijken naar de nieuwste gegevens.

Rapport met drivestatistieken van Backblaze Q2 2025

Q2 2025 Harde schijf faalpercentages

Allereerst is er het kwartaalrapport van Backblaze, dat bijhoudt welke schijven voldoen aan de minimumdrempels voor opname: minimaal 100 geïmplementeerde schijven en meer dan 10,000 geregistreerde schijfdagen gedurende het kwartaal. Dit helpt bij het filteren van uitschieters en het testen van units die de resultaten zouden kunnen vertekenen.

Hier is de volledige tabel met het falingspercentage voor het tweede kwartaal van 2:

MFG Model Grootte (TB) Aantal schijven Gemiddelde leeftijd (maanden) Rijdagen mislukkingen AFR
HGST HMS5C4040BLE640 4 188 95.7 16,893 1 2.16%
HGST HUH728080ALE600 8 1,081 82.8 97,423 2 0.75%
HGST HUH721212ALE600 12 2,608 63.9 237,117 2 0.31%
HGST HUH721212ALE604 12 13,468 45.4 1,207,348 115 3.48%
HGST HUH721212ALN604 12 10,070 69.1 903,548 84 3.39%
seagate ST8000DM002 8 9,027 100.9 819,550 40 1.78%
seagate ST8000NM000A 8 247 26 22,433 0 0%
seagate ST8000NM0055 8 13,424 89.6 1,215,170 73 2.19%
seagate ST10000NM0086 10 1,026 86.6 92,392 12 4.74%
seagate ST12000NM0007 12 1,014 64 91,801 9 3.58%
seagate ST12000NM0008 12 19,041 58.8 1,718,002 138 2.93%
seagate ST12000NM000J 12 980 9.4 85,277 1 0.43%
seagate ST14000NM000J 14 1,330 49.4 1,197,755 39 1.19%
seagate ST14000NM000J 14 301 10 26,204 1 1.39%
seagate ST14000NM001G 14 10,614 48.7 956,403 33 1.26%
seagate ST14000NM0138 14 1,300 50.7 116,900 14 4.37%
seagate ST16000NM001G 16 33,963 30.4 3,078,040 49 0.58%
seagate ST16000NM002J 16 460 27.4 41,860 0 0%
seagate ST24000NM002H 24 6,029 2.3 443,251 28 2.26%
Toshiba MG07ACA14TA 14 37,570 52.3 3,402,312 107 1.15%
Toshiba MG07ACA14TEY 14 917 34.8 78,967 4 1.85%
Toshiba MG08ACA16TA 16 40,250 20.4 3,652,078 115 1.15%
Toshiba MG08ACA16TE 16 5,947 40.9 535,044 31 2.11%
Toshiba MG08ACA16TEY 16 5,158 38.9 466,977 33 2.58%
Toshiba MG09ACA16TE 16 164 1.9 12,700 1 2.87%
Toshiba MG10ACA20TE 20 14,422 3.9 1,203,866 2 0.06%
WDC WUH721414ALE6L4 14 8,635 49.9 780,029 15 0.70%
WDC WUH721816ALE6L0 16 3,006 38.7 272,497 17 2.28%
WDC WUH721818ALE6L4 16 26,545 23.3 2,403,249 31 0.47%
WDC WUH722222ALE6L4 22 37,947 7.3 3,241,771 46 0.52%
Totalen 317,992 28,402,627 1,061 1.36%

Interessant is dat het kwartaalfaillissementenpercentage vorig kwartaal licht steeg tot 1.42%, maar in het tweede kwartaal weer daalde tot 1.36%. Dit is een welkome daling, vooral gezien de hogere uitschieters die we recentelijk zagen. De daling lijkt deels te worden veroorzaakt door een aanzienlijk herstel in een aantal modellen die het eerder moeilijk hadden.

Neem bijvoorbeeld de Seagate ST12000NM0007 . In het eerste kwartaal noteerde deze een duizelingwekkende 9.47% AFR (Annual Failure Rate), maar in het tweede kwartaal daalde dat naar 3.58%. Dit is een fundamentele verandering in het faalgedrag van een grote groep schijven, aangezien het aantal schijven tussen de kwartalen gelijk bleef. Ook de HGST HUH721212ALN604 liet een merkbare verbetering zien, van 4.97% naar 3.39%, terwijl de Seagate ST14000NM0138 14TB-schijf (die eerder als zorgwekkend werd aangemerkt in eerdere rapporten) daalde van 6.82% naar 4.37%. Dit was nog steeds hoog, maar de trend was wel verbeterend.

Eén nieuwe schijf maakte dit kwartaal zijn debuut: de Toshiba MG09ACA16TE. Deze 16TB-schijf registreerde één storing in iets meer dan 12,000 schijfdagen, wat neerkomt op een initiële AFR van 2.87%. Het is nog te vroeg om te oordelen, maar het is de moeite waard om het in de gaten te houden in toekomstige rapporten.

Wat de best presterende modellen betreft, rapporteerden slechts twee modellen geen enkele storing in het tweede kwartaal:

  • Seagate ST8000NM000A (8TB)
  • Seagate ST16000NM002J (16TB)

Dit is het derde kwartaal op rij zonder storingen voor de 8TB Seagate, een hoogtepunt qua consistentie. En hoewel slechts twee modellen dit keer een perfecte score hadden, waren er verschillende die daar heel dichtbij kwamen, elk met slechts één storing: de HGST HMS5C4040BLE640 , de Seagate ST12000NM000J en ST14000NM000J , en de nieuwe Toshiba MG09ACA16TE.

Criteria voor aandrijfmodel

Voordat we ingaan op de levensduurcijfers, legt Backblaze uit waarom bepaalde schijven zijn uitgesloten van het rapport over het tweede kwartaal van 2; met name 2025 schijven zijn weggelaten uit de analyse. Hiervoor zijn twee belangrijke redenen.

De eerste reden is testen. Sommige schijven worden geëvalueerd in een lab of pre-productieomgeving, ook al zijn ze actief in de Backblaze-omgeving. Deze schijven worden gemonitord en er worden gegevens verzameld, maar omdat ze geen deel uitmaken van de hoofdimplementatie, worden ze buiten de officiële Drive Stats-cijfers gelaten. Dit helpt om de resultaten strikt te richten op schijven die worden gebruikt in realistische, grootschalige opslagscenario's.

De tweede reden is een gebrek aan data. Om de statistische betrouwbaarheid te behouden, hanteert Backblaze minimumdrempels voordat een aandrijfmodel wordt opgenomen in een kwartaal-, jaar- of levensduurtabel. Als er niet genoeg eenheden of niet genoeg aandrijfdagen zijn geregistreerd, wordt het model voor die periode overgeslagen. Het idee is om te voorkomen dat conclusies worden getrokken uit een te kleine steekproef.

Deze drempels zijn als volgt onderverdeeld:

Periode Aantal schijven Rijdagen
Elk kwartaal een > 100 > 10,000
Annual > 250 > 50,000
Levensduur > 500 > 100,000

Ongeacht of een model in de grafieken verschijnt, verzamelt en levert Backblaze de onderliggende gegevens voor elke schijf als onderdeel van de uitgebreide Drive Stats-dataset. Als u de ruwe gegevens wilt bekijken of downloaden, kunt u deze altijd vinden op de officiële Drive Stats-pagina.

De hierboven genoemde inclusiecriteria zijn ook van toepassing op het gedeelte over het percentage levenslange falingen dat volgt.

Levenslange schijfuitvalpercentages

Voor de lange termijn neemt Backblaze alleen schijfmodellen op die voldoen aan nog strengere criteria. Om in aanmerking te komen voor de tabel met levensduurfouten, moet een schijf aan het einde van het tweede kwartaal van 500 minimaal 2 actieve eenheden hebben en in totaal meer dan 2025 schijfdagen hebben geregistreerd. Na het verwijderen van modellen die niet aan deze drempelwaarden voldeden, bleven 100,000 in aanmerking komende modellen over voor analyse, wat neerkomt op 27 schijven en bijna een half miljard schijfdagen.

Hieronder ziet u de uitvalpercentages gedurende de gehele levensduur per 30 juni 2025:

MFG Model Grootte (TB) Aantal schijven Gem. Leeftijd (maanden) Rijdagen mislukkingen AFR
HGST HMS5C4040ALE640 4 8,723 63.3 16,788,181 260 0.57%
HGST HMS5C4040BLE640 4 16,349 82.7 41,138,908 448 0.40%
HGST HUH728080ALE600 8 1,218 80.2 2,970,346 92 1.13%
HGST HUH721212ALE600 12 2,695 65.9 5,401,641 83 0.56%
HGST HUH721212ALE604 12 14,267 47 20,386,683 878 1.57%
HGST HUH721212ALN604 12 11,438 69.6 24,231,219 1398 2.11%
seagate ST8000DM002 8 10,320 98.2 30,833,542 1,290 1.53%
seagate ST8000NM0055 8 15,680 87 41,512,527 2,256 1.98%
seagate ST10000NM0086 10 1,304 83.1 3,297,748 262 2.90%
seagate ST12000NM0007 12 38,843 31.4 37,065,961 2,264 2.33%
seagate ST12000NM0008 12 21,037 59.2 37,903,847 2,093 2.02%
seagate ST12000NM000J 12 1,003 11.4 348,111 1 0.29%
seagate ST12000NM001G 12 13,847 51 21,487,178 584 0.99%
seagate ST14000NM000J 14 11,262 50.1 17,104,132 663 1.41%
seagate ST14000NM0138 14 1,364 48.9 2,423,426 381 5.89%
seagate ST16000NM001G 16 36,957 30.2 4,562,793 663 0.72%
Toshiba MG07ACA14TA 14 37,570 52.3 3,402,312 107 1.15%
Toshiba MG07ACA14TEY 14 954 33.5 971,815 39 1.46%
Toshiba MG08ACA16TA 16 40,996 41.7 27,000,887 858 1.16%
Toshiba MG08ACA16TE 16 6,198 41.7 7,868,812 279 1.29%
Toshiba MG08ACA16TEY 16 5,348 41.6 6,688,214 227 1.24%
Toshiba MG10ACA20TE 20 14,448 5.6 2,469,386 46 0.68%
WDC WUH721414ALE6L4 14 8,816 52.1 13,798,204 190 0.50%
WDC WUH721816ALE6L0 16 3,069 41.2 3,848,250 28 0.74%
WDC WUH721818ALE6L4 16 26,783 26.6 21,175,632 220 0.38%
WDC WUH722222ALE6L4 22 37,451 9.6 10,978,372 243 0.81%
Totalen 393,907 498,078,717 17,707 1.30%

Hier ziet u dat het levenslange falingspercentage stabiel blijft, met een lichte daling van 1.31% vorig kwartaal naar 1.30% dit keer. Hoewel de verandering klein is, valt de consistentie ervan op, vooral gezien de dynamiek van sommige kwartaalschommelingen.

Deze tabel geeft ons ook een duidelijker beeld van hoe schijfmodellen van de ene analyse kunnen worden uitgesloten, maar toch in aanmerking kunnen komen voor een andere. De 4TB HGST HMS5C4040ALE640 -schijf stond bijvoorbeeld niet in de kwartaaltabel van het tweede kwartaal, maar wel in de lijst met de levensduurgegevens. Dat komt omdat er in de afgelopen drie maanden weliswaar onvoldoende recente gegevens beschikbaar waren om aan de criteria van het tweede kwartaal te voldoen, maar de algehele levensduurgegevens wel aan de criteria voor opname in de tabel voldoen.

Opvallend genoeg bevinden vier schijfmodellen zich dit kwartaal in precies die situatie: ze werden vanwege de lage activiteit niet meegenomen in de tabel van het tweede kwartaal, maar verschijnen hier wel omdat ze de drempel van 500 verkochte exemplaren en 100,000 dagen hebben overschreden. Het gaat om de Seagate ST8000NM000A , ST14000NM000J , ST16000NM002J en de Toshiba MG09ACA16TE.

Een ander opvallend patroon is hoeveel oudere schijven nog steeds de norm halen. Het Backblaze-rapport bevat 14 verschillende schijfmodellen met een capaciteit van 12 TB of minder die in deze levenslange review zijn opgenomen, en samen behaalden ze een gecombineerde AFR van 1.54%. Zo ziet dat eruit:

MFG Model Grootte (TB) Aantal schijven Gem. Leeftijd (maanden) Rijdagen mislukkingen AFR
HGST HMS5C4040BLE640 4 16,349 82.7 41,138,908 448 0.40%
HGST HUH728080ALE600 8 1,218 80.2 2,970,346 92 1.13%
seagate ST8000DM002 8 10,320 98.2 30,833,542 1,290 1.53%
seagate ST8000NM0055 8 15,680 87 41,512,527 2,256 1.98%
seagate ST10000NM0086 10 1,304 83.1 3,297,748 262 2.90%
seagate ST12000NM0007 12 38,843 31.4 37,065,961 2,264 2.33%
seagate ST12000NM0008 12 21,037 59.2 37,903,847 2,093 2.02%
seagate ST12000NM000J 12 1,003 11.4 348,111 1 0.29%
seagate ST12000NM001G 12 13,847 51 21,487,178 584 0.99%
HGST HMS5C4040ALE640 4 8,723 63.3 16,788,181 260 0.57%
HGST HUH721212ALE600 12 2,695 65.9 5,401,641 83 0.56%
HGST HUH721212ALE604 12 14,267 47 20,386,683 878 1.57%
HGST HUH721212ALN604 12 11,438 69.6 24,231,219 1398 2.11%
seagate ST14000NM000J 14 11,262 50.1 17,104,132 663 1.41%
Totalen 44,871 119,753,071 4,348 1.33%

Van die 14 schijven draaien er acht al vijf jaar of langer, en twee andere hebben een looptijd van meer dan vier jaar. Alleen al die groep van tien heeft een AFR van 4% over de gehele levensduur. Indrukwekkend is dat zelfs binnen de acht oudste schijven er vijf de grens van zes jaar hebben overschreden. Gezamenlijk komen ze uit op een AFR van 1.42%, wat suggereert dat veel van deze oudere schijven nog steeds goed presteren.

Een blik op schijven van 20 TB of meer

Backblaze heeft de afgelopen tijd de schijven van 20 TB en meer weliswaar informeel in de gaten gehouden, maar het tweede kwartaal van 2025 is het eerste jaar waarin ze besloten hebben om er dieper op in te gaan. Momenteel komen drie modellen in aanmerking voor een levensduuranalyse in deze hogere capaciteitscategorie: de 20 TB MG10ACA20TE van Toshiba, de 22 TB WUH722222ALE6L4 van WDC en de 24 TB ST24000NM002H van Seagate.

Nu elk van de drie kwalificerende modellen voldoende gegevens over de levensduur levert, krijgen we een duidelijker beeld van hun gedrag naarmate ze ouder worden. Dit werpt licht op de potentiële betrouwbaarheid op de lange termijn bij deze grotere formaten.

Handig is dat elke schijf van een andere fabrikant is, wat een nuttig (maar niet perfect gelijkwaardig) vergelijkingsmateriaal biedt. Hoewel het aantal schijven en de gebruiksduur te veel verschillen om algemene conclusies te trekken, is het toch de moeite waard om te kijken hoe elk model afzonderlijk presteert.

Toshiba MG10ACA20TE (20TB)

Backblaze begon 22 maanden geleden met de implementatie van dit schijfmodel, maar zag pas in het afgelopen jaar een betekenisvolle adoptie. De eerste gebruikscijfers waren zo laag dat ze in de meeste berekeningen zijn uitgesloten. Het rapport richt zich alleen op de maanden waarin het aantal schijven een betrouwbaarder niveau bereikte.

Dit is de AFR-trend door de tijd heen voor het Toshiba-model:

Leeftijd in maanden AFR Aantal schijven
0 1.44% 14,407
1 0.36% 13,694
2 0.62% 11,808
3 0.42% 8,594
4 0% 6,693
5 0.81% 6,000
6 0.61% 5,955
7 0% 4,751
8 0.94% 3,869
9 1.17% 3,107
10 1.02% 2,388
11 0% 1,034

Zoals de grafiek laat zien, volgen de AFR (blauwe lijn) en het aantal schijven (rode lijn) een bekende trend: het uitvalpercentage verandert van maand tot maand, terwijl het aantal schijven gestaag afneemt naarmate de schijven ouder worden en er minder nieuwe eenheden in gebruik worden genomen. Het aantal schijven is doorgaans het hoogst in het begin en neemt na verloop van tijd af naarmate oudere modellen geleidelijk worden uitgefaseerd of vervangen.

Backblaze-schijfrapport Q2 2025 Toshiba 20TB

Backblaze legt uit dat ze de analyse op deze manier hebben gestructureerd om het rijgedrag in verschillende levensfasen gemakkelijker te kunnen evalueren. Deze ingezoomde weergave weerspiegelt ook wat je zou kunnen zien in klassieke betrouwbaarheidsstudies met een badkuipcurve, waarbij vroege storingen, stabiele midlife en uiteindelijke slijtage in kaart worden gebracht over de tijd.

WDC WUH722222ALE6L4 (22TB)

Dit Western Digital-model beschikt nu over 22 maanden aan operationele data en is sinds de lancering gestaag opgeschaald. Over het algemeen zijn de prestaties consistent geweest, met AFR-waarden die iets hoger begonnen, maar over het algemeen na verloop van tijd afnamen.

Hier is een overzicht per maand:

Leeftijd in maanden AFR Aantal schijven
0 0.57% 6,067
1 0.18% 5,800
2 0.12% 5,456
3 0.17% 5,102
4 0.23% 4,648
5 0.26% 4,271
6 0.07% 3,896
7 0.14% 3,558
8 0.06% 3,190
9 0.20% 2,776
10 0.29% 2,436
11 0.09% 2,082
12 0.34% 1,777
13 0.28% 1,483
14 0.00% 1,257
15 0.29% 1,025
16 0.00% 788
17 0.00% 577
18 0.00% 403
19 0.00% 261
20 0.00% 157
21 0.00% 80

Over het algemeen presteert het WDC 22TB-model uitzonderlijk goed. Gedurende de 22 geobserveerde maanden bleven de AFR-waarden op of onder 0.57% en vertoonden ze over het algemeen een dalende trend naarmate het aantal schijven afneemt. Er zijn geen tekenen van verontrustende pieken en de consistentie zou vertrouwen moeten wekken in de vooruitzichten op lange termijn.

Backblaze-schijfrapport Q2 2025 WDC 22TB

Seagate 24TB ST24000NM002H

Vergeleken met het WDC-model vertoont de 24TB-schijf van Seagate iets meer fluctuatie in AFR, vooral in de eerste maanden. Hoewel dit niet al te alarmerend is, suggereren de gegevens wel dat dit model mogelijk nog steeds stabiliseert of reageert op werklastvariaties in een Backblaze-omgeving.

Leeftijd in maanden AFR Aantal schijven
0 1.98% 5,528
1 1.52% 4,812
2 1.51% 4,039
3 2.37% 3,590
4 2.10% 2,903
5 2.04% 1,194
6 1.91% 636

Vergelijking van de 20TB+ modellen

Aan het einde van hun rapport vergelijkt Backblaze de AFR-trends van alle drie de schijven met hoge capaciteit. Wanneer ze samen worden uitgezet, worden een paar dingen duidelijk:

  • Toshiba 20TB begint met een hoge AFR in de eerste maand, maar daalt snel en blijft relatief stabiel.
  • WDC 22TB toont een van de meest overzichtelijke curven, met een geleidelijke daling in AFR naarmate de schijven ouder worden.
  • Seagate 24TBvertoont, hoewel nog steeds binnen aanvaardbare grenzen, vaker AFR-schommelingen.

Hoewel alle drie de schijven het tot nu toe goed doen, toont het WDC-model de meest consistente betrouwbaarheid na bijna twee jaar gebruik.

Algemene AFR-trend voor schijven van 20 TB of meer

Backblaze bevat ook een gecombineerde AFR-versus-leeftijdsgrafiek voor alle 20TB+ modellen. Zoals verwacht begint de algehele AFR licht verhoogd, maar vertoont na verloop van tijd een dalende trend, volgens een curve die vergelijkbaar is met het klassieke 'badkuip'-betrouwbaarheidsmodel: vroege uitval, stabilisatie en uiteindelijk slijtage. Dit overzicht suggereert dat de Backblaze-vloot met hogere capaciteit volwassen wordt zonder rode vlaggen, behalve een mogelijk tragere curve voor Seagate. Hoewel het nog vroeg is in de levenscyclus van deze modellen, zijn de resultaten tot nu toe veelbelovend.

Vergelijking van 20TB+ versus 14-16TB schijfpools

Toen Backblaze overwoog of het de moeite waard was om de schijven van 20 TB of meer als groep te belichten, was de grootste uitdaging hoe de vergelijking zinvol te maken. Uiteindelijk kozen ze ervoor om ze te vergelijken met de schijven van 14-16 TB. Dit was niet omdat het een perfecte match was, maar omdat die groep een solide datadekking heeft en de laatste grote golf schijfmodellen vertegenwoordigt die aan de vloot is toegevoegd.

Eén ding om op te merken is dat toen de 20TB-schijven in één pool werden gegroepeerd, sommige eerder uitgesloten gegevens weer werden toegevoegd. Zo had Toshiba's 21TB-model na 20 maanden slechts één actieve schijf. Die ene eenheid werd opgenomen naast de 399 schijven uit het WDC-model, wat een zuiver rond totaal van 400 schijven voor die leeftijdscategorie opleverde en het mogelijk maakte om een gemiddeld uitvalpercentage (AFR) voor de pool te berekenen.

20TB+ Pool (AFR en aantal schijven)

Hieronder ziet u in de tabel hoe de 20TB+ pool presteerde gedurende de eerste 22 maanden:

Leeftijd in maanden AFR Aantal schijven
0 1.32% 57,298
1 1.27% 53,725
2 0.86% 50,589
3 1.01% 45,914
4 0.70% 40,996
5 0.95% 37,202
6 0.64% 34,100
7 0.66% 27,513
8 0.41% 23,824
9 0.75% 21,207
10 0.61% 17,873
11 0.41% 14,999
12 0.68% 12,601
13 0.25% 9,808
14 0.15% 7,938
15 0.50% 4,839
16 0.45% 2,701
17 0% 2,383
18 0% 1,905
19 0% 1,193
20 0% 1,193
21 0% 400

Deze gegevens geven ons een vrij duidelijke trendlijn:

20TB+ gecombineerde AFR vs. Leeftijd

Vergelijking met 14-16TB-schijven

Om een eerlijkere vergelijking te maken, werden de 14-16TB-schijven over dezelfde periode van 21 maanden onderzocht. Deze groep heeft een veel langere geschiedenis (deze schijven worden al bijna zeven jaar gebruikt), dus hoewel ze niet één op één overeenkomen met de nieuwere 20TB-modellen, biedt hun langetermijngebruik een waardevolle benchmark.

Leeftijd in maanden AFR Aantal schijven
0 1.41% 150,551
1 0.75% 149,435
2 0.89% 149,568
3 0.76% 149,754
4 0.73% 150,100
5 0.86% 149,296
6 0.82% 149,479
7 0.55% 149,137
8 0.55% 148,825
9 0.62% 148,236
10 0.67% 147,053
11 0.76% 146,958
12 0.99% 146,524
13 0.97% 146,249
14 0.97% 145,331
15 0.75% 141,521
16 0.77% 138,066
17 0.79% 135,417
18 0.89% 132,924
19 0.76% 128,915
20 1.04% 125,777
21 0.95% 122,273

Visueel gezien toont het lijndiagram voor deze groep een vloeiender, consistenter patroon in de loop van de tijd.

Dat gezegd hebbende, hier is dezelfde vergelijking, maar dan over een periode van ongeveer 7 jaar:

Hoe verhouden ze zich tot elkaar?

Wanneer je de twee pools maand na maand vergelijkt, houden de schijven van 20 TB of meer zich goed staande en presteren ze in sommige gevallen zelfs iets beter dan verwacht. Maar het is belangrijk om te onthouden dat de pool van 14-16 TB profiteert van een veel hoger en consistenter aantal schijven, wat de ruis op natuurlijke wijze vermindert. Toch is het een nuttige manier om te zien hoe deze nieuwere schijven met hoge capaciteit zich ontwikkelen in de vroege stadia van de implementatie.

Uiteindelijk heeft Backblaze nog tijd nodig voordat de 20TB+ klasse schijven het hele verhaal in hun rapporten vertelt. Deze nieuwere modellen worden nog steeds opgevoerd en zijn nog niet zo oud dat ze betrouwbare conclusies op de lange termijn kunnen trekken. Naarmate Backblaze er meer aan hun vloot toevoegt, kunnen we beter in kaart brengen hoe ze zich in de loop der tijd houden.

De 14-16TB-serie biedt al waardevolle inzichten. Deze schijven zijn al lang genoeg in gebruik om slijtagepatronen te vertonen die overeenkomen met wat je rond de 4 tot 5 jaar zou verwachten. Als je echter hun totale AFR's vergelijkt met de 12TB- en kleinere schijven, die uitzonderlijk goed blijven presteren op het gebied van betrouwbaarheid op lange termijn, doen de grotere schijven het minder goed.

Het is niet onredelijk om te vermoeden dat dezelfde verouderingsdynamiek die we bij de kleinere schijven zagen, hier ook een rol speelt. Sterker nog, de Backblaze-tabel met 14-16TB-schijven die momenteel in gebruik zijn, ondersteunt dat idee, vooral wanneer je de modellen isoleert die vier jaar of ouder zijn.

Hier is de uitsplitsing:

MFG Model Grootte (TB) Aantal schijven Gem. Leeftijd (maanden) Rijdagen mislukkingen AFR
seagate ST14000NM000G 14 11,252 50.1 17,140,132 663 1.41%
seagate ST14000NM0138 14 1,690 47.1 2,423,426 391 5.89%
seagate ST16000NM001G 16 34,755 32.8 34,692,793 684 0.72%
Toshiba MG07ACA14TA 14 39,387 54.1 64,805,775 1,828 1.03%
Toshiba MG07ACA14TEY 14 954 33.5 97,815 39 1.46%
Toshiba MG08ACA16TA 16 40,996 21.7 27,000,887 858 1.16%
Toshiba MG08ACA16TE 16 6,198 41.7 7,868,882 279 1.29%
Toshiba MG08ACA16TEY 16 5,348 41.6 6,688,214 227 1.24%
WDC WUH721414ALE6L4 14 8,816 52.1 13,978,204 190 0.50%
WDC WUH721816ALE6L0 16 3,069 41.2 3,848,250 78 0.74%
WDC WUH721818ALE6L4 16 26,783 26.0 21,175,632 220 0.38%
Totalen 179,248 200,594,010 5,457 0.99%

De totale AFR voor deze modellen ligt momenteel net onder de 1%. Nogmaals, deze tabel geeft alleen de schijven weer die nog in gebruik zijn, niet alle 14-16TB Backblaze-eenheden die ooit zijn geïmplementeerd. Het is dus geen volledig historisch overzicht. Beschouw het als een momentopname van hoe actieve 14-16TB-schijven momenteel presteren.

Conclusie

Al met al biedt het Backblaze Q2 2025-rapport een waardevolle blik op de veroudering van verschillende schijfcapaciteiten in een enorme dataset. Hoewel de nieuwere modellen van 20 TB en meer nog tijd en volume nodig hebben om zinvolle patronen te onthullen, blijven de gegevens over 12 TB en kleinere schijven bemoedigend, en begint het bereik van 14-16 TB typische tekenen van slijtage te vertonen. Zoals altijd zal het hele beeld zich in de loop van de tijd blijven ontwikkelen, maar voor nu biedt deze momentopname een waardevolle update over hoe deze schijven zich in de praktijk houden.

Voor een volledig overzicht van de Drive Stats-gegevens kunt u terecht op de officiële Drive Stats-pagina van Backblaze.

 

Neem contact op met StorageReview

Nieuwsbrief | YouTube | Podcast | iTunes / Spotify | Instagram | Twitter | TikTok | RSS-feed

Lyle Smit

Lyle is een schrijver voor StorageReview, waar hij een breed scala aan IT-onderwerpen voor zowel eindgebruikers als bedrijven behandelt.