OpslagReview. com

OCZ Vector 180 SSD-recensie

Client-SSD  ◇  Eindgebruiker

De OCZ Vector 180 is de directe opvolger van de Vector 150 , een fraai ontworpen SSD die we zeer betrouwbaar en zeer duurzaam vonden. De Vector 180 bouwt voort op deze kwaliteiten door functionaliteit voor stroomuitvalbeheer te bieden en het ShieldPlus-programma van OCZ toe te voegen, dat consumenten een toonaangevende klantenservice en vervangingsgarantie biedt. Net als alle recente OCZ-schijven maakt de Vector 180 gebruik van een eigen controller, de OCZ Barefoot 3 M00, waardoor OCZ veel meer controle heeft over de prijsstelling en betere prestaties, betrouwbaarheid en ondersteuning kan realiseren. Dit blijkt duidelijk uit de recent gepubliceerde betrouwbaarheidsgegevens van OCZ, die aantonen hoe ze marktleider zijn geworden in deze categorie consumenten-SSD's.

De Vector 180 van OCZ is nu voorzien van Power Failure Management Plus (PFM+), dat de SSD beschermt in het geval van systeemstroomuitval of andere instabiliteiten die verband houden met stroom door stroomstoringen te detecteren voordat ze optreden. Bovendien maakt de firmware met tussenpozen snapshots van de toewijzingstabel en slaat deze vervolgens op in flash. Als er een probleem wordt gedetecteerd, houdt de schijf het SSD-circuit lang genoeg omhoog om de integriteit van de schijf te beschermen, zodat deze volledig operationeel kan zijn zodra de stroom is hersteld. Er moet echter worden opgemerkt dat deze functionaliteit alleen inactieve gegevens beschermt en geen gegevens tijdens de vlucht omvat.

Wat de prestaties betreft, geeft OCZ aan dat de Vector 180 is ontworpen om een ​​goede burst-snelheid te hebben met de mogelijkheid om zijn tempo vast te houden, met aanhoudende schrijfbewerkingen van 23,000 IOPS. Bovendien citeert OCZ sequentiële lees- en schrijfsnelheden met respectievelijk 550 MB/s en 530 MB/s (beide waarden zijn hetzelfde als de Vector 150), terwijl willekeurige lees- en schrijfdoorvoer worden genoemd als respectievelijk 100,000 IOPS en 95,000 IOPS.

De Vector 180 is de eerste aandrijving van de lijn met het ShieldPlus-garantieplan van OCZ, een service die het bedrijf aanbiedt om het gedoe en de pijn te elimineren die gewoonlijk inherent zijn aan ondersteunings- en garantieclaims. Dit verwijdert de vaak talrijke retourzendingen die meestal voorkomen, evenals eventuele verzendkosten. Wanneer deze twee problemen worden gecombineerd, kan dit veel consumenten ervan weerhouden zich zelfs maar bezig te houden met het retourproces. De ShieldPlus werkt door de gebruiker door simpelweg zijn serienummer op te geven (geen origineel aankoopbewijs vereist), en als die schijf als defect wordt beschouwd, zal OCZ deze vervangen door een gloednieuwe SSD en deze meteen verzenden. Consumenten sturen vervolgens hun defecte schijf op zodra hun nieuwe arriveert met een betaald retourlabel. Dit is verreweg een van de beste garantie-/ondersteuningsplannen die er zijn.

De OCZ Vector 180 is verkrijgbaar in capaciteiten van 120 GB, 240 GB, 480 GB en 960 GB en kost respectievelijk $ 90, $ 150, $ 275 en $ 500. We zullen voor deze beoordeling kijken naar de eenheden van 480 GB en 960 GB.

OCZ Vector 180 Specificaties

  • capaciteiten:
  • Controlemechanisme: OCZ Barefoot 3 M00
  • NEN: Toshiba A19 MLC
  • Sequentieel lezen: 550 MB/s
  • Sequentiële schrijfsnelheid: 530 MB/s
  • Willekeurig gelezen IOPS: 100,000
  • Willekeurig schrijven IOPS: 95,000
  • Aanhoudend willekeurig schrijven: 23,000
  • Beheer van stroomuitval
  • Uithoudingsvermogen: 50 GB/dag
  • Garantie: 5 jaar ShieldPlus

Ontwerp en bouw

Hoewel de Vector 180 een volledig nieuw ontwerp gebruikt in vergelijking met zijn voorganger, gebruikt hij nog steeds dezelfde eersteklas kwaliteitsconstructie voor zijn behuizing. De 7 mm-vormfactor heeft een hoogwaardig metalen, volledig zwart ontwerp, met het OCZ-logo en de productnaam op de voorkant en is ontworpen om hoofd te verdrijven. De schijf ziet er erg gelikt uit, wat helpt om zich te onderscheiden van de verzadigde markt , hoewel het er echt niet toe doet, aangezien het het overgrote deel van zijn levensduur op een desktop zal doorbrengen.

Dankzij de 7 mm 2.5-inch vormfactor (die steeds meer de norm wordt voor SSD's) kan de Vector 180 worden gebruikt in een breed scala aan gebruikssituaties, van een ultrabook tot een gaming-desktop. Als zodanig heeft de voorkant van de schijf de standaard SATA-stroom- en data-interface. Service- en firmware-upgradefuncties worden gedaan via de OCZ Toolbox.

Om de Vector 180 te openen, verwijdert u eenvoudig de vier schroeven op de vier hoeken van de aandrijving. Zodra dat is gebeurd, wrikt u de klep open. De hoes zelf wordt gedeeltelijk vastgehouden door een thermisch kussen, dat door OCZ wordt gebruikt om de warmte van de Barefoot-controller naar de behuizing van de behuizing te helpen afvoeren.

De Vector 180 gebruikt de OCZ Barefoot 3 M00-controller en zestien stuks Toshiba A19 MLC NAND, die zowel aan de boven- als onderkant van de printplaat is geplaatst.

Synthetische benchmarks voor consumenten

Alle benchmarks voor consumenten-SSD's worden uitgevoerd met het StorageReview HP Z620-werkstation . We hebben de OCZ Vector 180 vergeleken met de volgende vergelijkbare producten:

Alle IOMeter-cijfers worden weergegeven als binaire cijfers voor MB/s-snelheden.

In onze eerste test, waarbij de sequentiële prestaties van 2 MB/s werden gemeten, behaalde de Vector 180 240GB 430.81 MB/s leessnelheid en 432.20 MB/s schrijfsnelheid, terwijl het 960GB-model 433.048 MB/s leessnelheid en 399.75 MB/s schrijfsnelheid registreerde, waarmee beide onderaan de lijst eindigden. Beide Vector 180-modellen presteerden aanzienlijk minder goed dan de Vector 150 , die 469.5 MB/s leessnelheid en 482.2 MB/s schrijfsnelheid mat.

Onze volgende test kijkt naar de willekeurige overdrachtsprestaties van 2 MB. Hier meet de Vector 180 480GB 433.60 MB/s lezen en 433.05 MB/s schrijven, terwijl het 960 GB-model 429.57 MB/s lezen en 400.66 MB/s schrijven registreert. Deze resultaten plaatsen beide schijven weer onderaan het pakket, net boven de Sandisk Extreme Pro.

Overschakelend naar kleinere 4K willekeurige overdrachten, mat de Vector 180 480GB 30.04 MB/s leesactiviteit en 118.24 MB/s schrijfactiviteit, waardoor het zowel de laatste (lees) als de eerste (schrijf) op het leaderboard plaatste. Het model van 960 GB presteerde op dezelfde manier, met lees- en schrijfscores van respectievelijk 30.18 MB/s en 116.83 MB/s.

Als we naar IOPS kijken, plaatste het 480GB-model 7,690.34 IOPS en 30,268.17 IOPS, waarmee we zowel onderaan als bovenaan het leaderboard stonden. De Vector 180 960GB registreerde 7,725.83 IOPS lezen en 29,909.76 IOPS schrijven.

Onze benchmark voor 4K-schrijflatentie kijkt naar zowel de gemiddelde als de maximale uitlezing. Hier vertoonde de Vector 180 480GB een leidende gemiddelde latentie van 0.33 ms, hoewel hij een zeer hoge maximale latentie op 1,528 ms plaatste. Het model van 960 GB had resultaten die meer van hetzelfde waren met 0.033 ms (gemiddeld) en 2,716.65 (maximaal).

Onze volgende test verschuift een 4k willekeurige werklast met 100% leesactiviteit die schaalt van 1QD tot 64QD. In dit scenario schaalde de Vector 180 480GB van 7,689.36 IOPS tot 95,019.97 IOPS, terwijl het 960GB-model een bereik had van 7,727.07 IOPS tot 96,285.94 IOPS. Beide capaciteiten bevonden zich in het midden van het peloton, hoewel de discrepantie tussen de best presterende spelers te verwaarlozen is, zoals blijkt uit de onderstaande grafiek.

De Vector 180 480GB, die de focus verlegde naar schrijfactiviteit, varieerde van 29,473.50 IOPS tot 80,117.11 IOPS en stond onderaan de lijst. Het model van 960 GB had een maximale burst-snelheid van 31,328.90 IOPS bij QD1 en bereikte 78,742.90 IOPS bij QD64.

Onze laatste reeks synthetische benchmarks vergelijkt de harde schijven in een reeks gemengde serverworkloads met een wachtrijdiepte van 1 tot 128. Elk van onze serverprofieltests heeft een sterke voorkeur voor leesactiviteit, variërend van 67% gelezen met onze databaseprofiel tot 100% gelezen in ons webserverprofiel. In al onze gemengde workloads presteerden de Vector 180-schijven erg goed, met een rangschikking van het midden tot de top van het pakket onder de geteste consumenten-SSD's.

De eerste is ons databaseprofiel; met een mix van 67% lees- en 33% schrijfwerklast, voornamelijk gericht op 8K-overdrachtsgroottes. In het scenario presteerde de Vector 180 960GB erg goed in de terminal door Q128, met een IOPS van 46,235.70 bovenaan het leaderboard. Het model van 480 GB had een iets betere IOPS bij Q128 met 46,390.88.

Het volgende profiel kijkt naar een bestandsserver, met 80% lees- en 20% schrijfwerklast verdeeld over meerdere overdrachtsgroottes variërend van 512 bytes tot 64 KB. Hier presteerden beide Vector 180-capaciteiten opnieuw goed. De 960 GB leverde een bereik van 5,505.80 IOPS en 31,442.98 IOPS, terwijl het 480 GB-model varieerde van 5,390.37 IOPS tot 30,644.78 IOPS.

Ons webserverprofiel is alleen-lezen met een spreiding van overdrachtsgroottes van 512 bytes tot 512 KB. Hier bood de Vector 180 960GB-schijf een bereik van 5,422.18 IOPS tot 25,992.60 IOPS, terwijl het 480GB-model 5,436.03 IOPS tot 26,208.71 IOPS bood, die beide aan de bovenkant van het pakket werden geplaatst.

Het laatste profiel kijkt naar werkstationactiviteit, met een mix van 20% schrijven en 80% lezen met behulp van 8K-overdrachten. De Vector 180 960GB-drive begon bij de 6586.22 IOPS-markering, maar eindigde bovenaan het leaderboard door Q128 met 44416.87 IOPS. Het 480GB-model had de beste resultaten van de geteste consumenten-SSD's, variërend van 6,491.83 IOPS tot 48,183.31 IOPS.

Benchmarks voor consumenten in de echte wereld

Voor de gemiddelde consument is het vrij moeilijk om willekeurige 4K-schrijfsnelheden te vertalen naar een alledaagse situatie. Het helpt bij het vergelijken van schijven in elke mogelijke instelling, maar het leidt niet bepaald tot sneller dagelijks gebruik of betere laadtijden van games. Om deze reden hebben we ons tot onze StorageMark 2010-traceringen gewend, waaronder HTPC-, productiviteits- en gaming-traceringen om lezers te helpen erachter te komen hoe een schijf onder deze omstandigheden zou kunnen scoren.

De eerste real-life test is ons HTPC-scenario. In deze test omvatten we: het afspelen van één 720P HD-film in Media Player Classic, één 480P SD-film die wordt afgespeeld in VLC, drie films die tegelijkertijd worden gedownload via iTunes en één 1080i HDTV-stream die wordt opgenomen via Windows Media Center gedurende een periode van 15 minuten. Hogere IOPS- en MB/s-snelheden met kortere latentietijden hebben de voorkeur. In deze trace hebben we geregistreerd dat 2,986 MB naar de schijf werd geschreven en 1,924 MB werd gelezen.

In ons HTPC-profiel plaatsten de Vector 180 480GB en 960GB nummers die hen in het midden van het pakket plaatsten met een IOPS van respectievelijk 5,479.5 en 5,824.53. Ze klokten ook in op 253.97 MB/s en 269.49 MB/s en met een gemiddelde latentie van respectievelijk 1.348 ms en 1.283 ms.

Onze tweede real-life test behandelt schijfactiviteit in een productiviteitsscenario. In alle opzichten toont deze test voor de meeste gebruikers de schijfprestaties bij normale dagelijkse activiteit. Deze test omvat: een periode van drie uur werken in een productiviteitsomgeving op kantoor met 32-bits Vista met Outlook 2007 verbonden met een Exchange-server, surfen op het web met Chrome en IE8, bestanden bewerken in Office 2007, PDF's bekijken in Adobe Reader, en een uur van lokale muziek afspelen met twee uur extra online muziek via Pandora. In deze trace hebben we geregistreerd dat 4,830 MB naar de schijf werd geschreven en 2,758 MB werd gelezen.

In onze productiviteitsregistratie stond de Vector 180 opnieuw in het midden van het klassement. De 960 GB boekte 167.07 MB/s, terwijl het 480 GB-model 156.68 MB/s bereikte.

Onze derde real-life test heeft betrekking op schijfactiviteit in een spelomgeving. In tegenstelling tot de HTPC- of Productivity-tracering, is deze sterk afhankelijk van de leesprestaties van een schijf. Om een ​​eenvoudig overzicht te geven van de lees-/schrijfpercentages: de HTPC-test is 64% schrijven, 36% lezen, de productiviteitstest is 59% schrijven en 41% lezen, terwijl de gaming-trace 6% schrijven en 94% lezen is. De test bestaat uit een Windows 7 Ultimate 64-bits systeem dat vooraf is geconfigureerd met Steam, met Grand Theft Auto 4, Left 4 Dead 2 en Mass Effect 2 al gedownload en geïnstalleerd. De trace registreert de zware leesactiviteit van elke game die vanaf het begin wordt geladen, evenals texturen naarmate de game vordert. In deze trace hebben we vastgelegd dat 426 MB naar de schijf werd geschreven en 7,235 MB werd gelezen.

In onze leesintensieve gaming-trace produceerde de Vector 180 960GB 457.66 MB/s, 8671.5 IOPS en 0.915 ms, terwijl de 480GB 433.4 MB/s, 8242.12 IOPS en 0.911 ms plaatste, beide aan de onderkant van het pakket.

Energieverbruik

In onze energie-efficiëntietests hebben we het inactiviteitsverbruik gemeten van de Vector 180 480GB op 0.70 W en 4.54 W tijdens sequentiële schrijfactiviteit, terwijl het 960 GB-model een inactief vermogen van 0.98 W en schrijfactiviteit op 4.60 W rapporteerde. Deze resultaten waren aanmerkelijk hoger dan die van zijn voorganger (Vector 150), die 0.61 W inactief en 2.97 W gemeten tijdens sequentiële schrijfactiviteit voor de 240 GB-eenheid, waarbij de 120 GB-eenheid een inactief vermogen registreerde van 0.59 W en schrijfactiviteit van 2.71 W.

Conclusie

Als het gaat om functies en functionaliteit, is de Vector 180-lijn zeker een vooruitstrevende stap en een solide aanvulling op OCZ's portfolio van SSD's. Met de recente publicatie van betrouwbaarheidsstatistieken van OCZ voor hun SSD's, is het geen verrassing dat het bedrijf nieuwe betrouwbaarheidsfuncties heeft toegevoegd aan hun nieuwste schijf, die wordt bekroond door het Power Failure Management Plus (PFM+) en ShieldPlus-plan. Beide functies worden mogelijk gemaakt dankzij de interne Barefoot 3-controller, omdat deze een duidelijk voordeel geeft ten opzichte van op SandForce en Marvell gebaseerde SSD's. Dat gezegd hebbende, beschermt de PFM-functionaliteit de SSD in het geval van plotseling stroomverlies en andere instabiliteiten door actie te ondernemen om inactieve gebruikersgegevens te behouden na het detecteren van stroomstoringen; deze functie heeft echter geen betrekking op gegevens tijdens de vlucht. De Vector 180 is ook de eerste Vector-drive met het uitgebreide ShieldPlus-garantieplan van OCZ, een service die helpt om alle rompslomp en pijn weg te nemen die gewoonlijk gepaard gaan met ondersteuning en garantieclaims. Zoals we eerder zeiden, wordt dit bereikt door het retourproces te vereenvoudigen en eventuele kosten voor de consument weg te nemen. Dit is verreweg een van de beste garantieplannen op de markt en legt de lat hoog voor andere opslagbedrijven.

Wat de prestaties betreft, pochte de OCZ Vector 180 een aantal toonaangevende prestaties tijdens onze gemengde werklasten (met name werkstations), waarbij hij consequent bovenaan het klassement stond van de geteste consumenten-SSD's. Dit werd benadrukt door het webserverprofiel, waar het bovenaan stond; dit was een merkbare verbetering ten opzichte van zijn voorganger, de Vector 150, ondermaatse resultaten. Bij het meten van afzonderlijke workloads stonden de Vector 180-drives echter onderaan het leaderboard in zowel 2MB sequentiële als willekeurige benchmarks. De prestaties verbeterden een beetje tijdens onze willekeurige 4K-workloads, waar het behoorlijk goede schrijfactiviteit had, hoewel het nog steeds ontbrak in de leeskolom. In onze real-world sporen daalden de prestaties van de Vector 180 opnieuw tijdens de gaming-, productiviteits- en HTPC-profielen, waarbij consequent resultaten werden gepost die hem in het midden van het peloton plaatsten, met uitzondering van de Gaming-trace waar hij bijna onderaan was geplaatst.

Wat de prijs betreft, heeft de nieuwe Vector 180-serie zijn lanceringsprijzen aanzienlijk verlaagd (vergeleken met de Vector 150), waarbij het 240 GB-model voor een straatprijs van slechts $ 150 gaat; het is echter nog steeds ongeveer $ 10 meer dan de nieuw uitgebrachte Crucial MX200. Dat gezegd hebbende, de MX200 is een van de meest goedkope SSD's op de markt, dus dit is geen verrassing. Bovendien zullen verkopen, kortingsbonnen en tijd onvermijdelijk ook de prijs verlagen. Wanneer dit wordt gecombineerd met zijn uithoudingsvermogen van 50 GB/dag, is de Vector 180 absoluut een haalbare optie voor consumenten die op zoek zijn naar een betrouwbare schijf met een toonaangevende garantie.

VOORDELEN

  • Geweldige betrouwbaarheidsfuncties met een toonaangevend garantieprogramma
  • Goede prestaties tijdens onze gemengde werklasten
  • Scherp geprijsd

NADELEN

  • Slechte prestaties tijdens onze traceringen van 2 MB

Tot slot

De Vector 180 is een uitstekende aanvulling op het SSD-portfolio van OCZ vanwege zijn duurzaamheidsclassificatie, solide ontwerp, ShieldPlus-garantieplan en concurrerende prijzen. Die factoren gecombineerd, in combinatie met de betrouwbaarheidsfuncties van de schijf, zorgen ervoor dat de Vector 180 opvalt in de toch al verzadigde consumenten-SSD-markt.

OCZ Vector 180 bij Amazon

Neem contact op met StorageReview

Nieuwsbrief | YouTube | Podcast | iTunes / Spotify | Instagram | Twitter | TikTok | RSS-feed

Lyle Smit

Lyle is een schrijver voor StorageReview, waar hij een breed scala aan IT-onderwerpen voor zowel eindgebruikers als bedrijven behandelt.