NAS server QNAP TVS-h1288x je novým přírůstkem do řady zařízení QuTS hero od společnosti QNAP založených na ZFS. ZFS umožňuje lepší integritu dat a několik podnikových funkcí. NAS server TVS-h1288x využívá procesor Intel Xeon W, celkem 14 pozic pro diskové jednotky a širokou škálu možností rozšíření a konektivity.
Nejprve se podívejme na hardware tohoto zařízení. Jak již bylo zmíněno, NAS využívá procesor Intel Xeon W se šesti jádry a podporou až dvou rozšiřujících karet QNAP QXP-T32P Thunderbolt 3 PCIe, což je celkem čtyři porty Thunderbolt 3. To je skvělé pro rychlý přenos souborů ze zařízení, která podporují Thunderbolt 3, což je většina novějších počítačů.
QNAP TVS-h1288x podporuje až 128 GB ECC DDR4 RAM, ačkoli běžnější je 16 GB. Možnost přidat další RAM je klíčová pro případy použití, které budou využívat více podnikových funkcí, jako je virtualizace. Pro konektivitu má NAS vestavěné 10GbE a 2.5GbE (i když 5 a 25 lze přidat pomocí rozšiřujících slotů).
TVS-h1288x nabízí spoustu možností i v oblasti úložiště. Na přední straně NAS se nachází 12 hot-swap pozic (4x 2.5″ a 8x 3.5″). Všechny přední pozice jsou SATA. Pro ty, kteří hledají vyšší výkon úložiště, jsou na boku (pod krytem) NAS dva sloty NVMe M.2. Tyto sloty lze použít pro ukládání do mezipaměti, vrstvení nebo pro vysoce výkonný svazek.
K dispozici je také 4K HDMI výstup a NAS podporuje hardwarové dekódování a překódování v reálném čase. To znamená, že HD obsah na NAS lze sledovat na vysoce kvalitní obrazovce.
QNAP TVS-h1288x je dnes k dostání za cenu přibližně 2 800 dolarů.
Specifikace QNAP TVS-h1288x
| Procesor (CPU) | Procesor Intel Xeon W-1250 s 6 jádry a frekvencí 3.3 GHz (s možností navýšení až na 4.7 GHz) |
| Architektura CPU | 64bitová x86 |
| Grafické procesory | Grafická karta Intel UHD P630 |
| Jednotka s plovoucí desetinnou čárkou | Ano |
| Šifrovací engine | Ano (AES-NI) |
| Hardwarově akcelerované překódování | Ano |
| Operační paměť | 16 GB ECC UDIMM DDR4 (2 x 8 GB) |
| Maximální paměť | 128 GB (4 × 32 GB) |
| Paměťový slot | 4 x DDR4 s dlouhým DIMM |
| Flash paměti | 5 GB (ochrana operačního systému s duálním bootováním) |
| Prostor pro mechaniku | 8 x 3.5palcový SATA 6 Gb/s, 3 Gb/s + 4 x 2.5palcový SATA 6 Gb/s, 3 Gb/s |
| Kompatibilita disku |
|
| Výměna za provozu | Ano |
| Slot M.2 SSD | 2 sloty M.2 22110/2280 NVMe PCIe Gen3 x4 |
| Podpora akcelerace SSD cache | Ano |
| 2.5gigabitový ethernetový port (2.5G/1G/100M) | 4 (podporuje také 10M) |
| 5gigabitový ethernetový port (5G/2.5G/1G/100M) | Volitelné s adaptérem |
| 10gigabitový ethernetový port | 2× 10GBASE-T (10G/1G) |
| 25gigabitový ethernetový port | Volitelné s adaptérem |
| Wake on LAN (WOL) | Ano |
| Jumbo rám | Ano |
| Thunderbolt port | Volitelné prostřednictvím 2portového adaptéru Thunderbolt 3 PCIe QXP-T32P |
| Slot PCIe |
|
| USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) | 2 x port typu C, 3 x port typu A |
| HDMI výstup | 1, HDMI 1.4b (až 4096 x 2160 při 30 Hz) |
| Form Factor | Tower |
| Rozměry (vx š xh) | 9.24 × 14.56 × 12.59 palce |
| Hmotnost (netto) | 24.85 lbs |
| Hmotnost (brutto) | 32.96 lbs |
| Provozní teplota | 0–40 °C (32–104 °F) |
| Okolní teplota při uskladnění | -20 – 70 °C (-4 °F – 158 °F) |
| Relativní vlhkost | 5–95 % relativní vlhkosti bez kondenzace, teplota mokrého teploměru: 27 °C (80.6 °F) |
| Power Supply Unit | 550W zdroj, 100~240V |
| Spotřeba energie: Režim spánku pevného disku |
85.216 W |
| Spotřeba energie: Provozní režim, typický |
97.492 W |
| Fanoušek | Systémový ventilátor: 3 x 80 mm, 12 V DC Ventilátor CPU: 2 x 97 mm, 12 V DC |
| Hladina zvuku | 26 ks (A) |
| Systémové varování | Bzučák |
| Bezpečnostní slot Kensington | Ano |
| Maximální počet souběžných připojení (CIFS) – s max. pamětí | 10000 |
Design a budování
Většina větších věžových NAS jednotek QNAP má podobnou konstrukci. QNAP TVS-h1288x není výjimkou. Ve spodní části přední strany se nachází osm 3.5″ pozic pro vaše vysokokapacitní úložiště. Vlevo nahoře jsou čtyři 2.5″ pozice. Pravá strana nad většími pozicemi má LCD obrazovku pro ruční nastavení. V pravém rohu je označení značky/modelu, tlačítko napájení a port USB 3.2 Gen2.
Zadní stranu zabírají převážně tři ventilátory pro chlazení. Pod ventilátory se nachází napájecí konektor a vypínač zdroje. V levém horním rohu se nacházejí dva rozšiřující sloty PCIe Gen3 x4. Hned vedle nich se nacházejí dva ethernetové porty 10GBASE-T. Pod těmito porty se nacházejí vstupní a výstupní audio porty, zbytek portů USB, čtyři porty 2.5GbE a výstup HDMI.
Po sejmutí krytu vidíme procesor zakrytý chladičem. Vedle něj jsou sloty DIMM. A poblíž přední strany jsou dva sloty M.2.
Jak již bylo zmíněno, tento NAS využívá operační systém QuTS Hero oproti běžnému QTS . I když se tyto dva operační systémy nijak zvlášť neliší, při první recenzi systému Hero jsme se jim věnovali trochu hlouběji . Mezi nimi by měla být jen mírná křivka učení.
Výkon QNAP TVS-h1288x
Pro testování zařízení QNAP TVS-h1288X jsme jej nakonfigurovali s osmi pevnými disky WD Red s kapacitou 14 TB v úložném fondu RAID6. Souborový systém pro sdílené složky SMB měl vypnutou kompresi a deduplikaci a používal velikost bloku 32 kB. 4 iSCSI LUN byly nakonfigurovány stejným způsobem, s vypnutou velikostí bloku 32 kB a kompresí a deduplikací. Pro zatížitelnost každého testu využívají testy SMB 4 soubory o velikosti 25 GB umístěné ve sdílených složkách, zatímco testy iSCSI využívají 4 25GB LUN.
Analýza syntetické pracovní zátěže v podniku
Náš proces testování sdíleného úložiště a pevných disků v podniku předem uvede každý disk do ustáleného stavu se stejnou pracovní zátěží, se kterou bude zařízení testováno při vysoké zátěži 16 vláken s nevyřízenou frontou 16 vláken na vlákno. Poté bude testováno v nastavených intervalech v několika profilech hloubky vláken/front, aby se ukázal výkon při lehkém a náročném využití. Protože pevné disky dosahují své jmenovité úrovně výkonu velmi rychle, znázorňujeme grafy pouze hlavních částí každého testu.
Předběžné testy a primární testy v ustáleném stavu:
- Propustnost (agregace IOPS pro čtení a zápis)
- Průměrná latence (zprůměrovaná latence čtení a zápisu)
- Maximální latence (špičková latence čtení nebo zápisu)
- Směrodatná odchylka latence (smíšeně zprůměrovaná směrodatná odchylka čtení a zápisu)
Naše analýza syntetické pracovní zátěže pro podniky zahrnuje čtyři profily založené na reálných úlohách. Tyto profily byly vyvinuty pro snazší porovnání s našimi minulými benchmarky a také s široce publikovanými hodnotami, jako je maximální rychlost čtení a zápisu 4k a rychlost 8k 70/30, která se běžně používá pro podnikové disky.
- 4K
-
- 100% čtení nebo 100% zápis
- 100 % 4 tisíc
- 8K 70/30
- 70 % čtení, 30 % zápis
- 100 % 8 tisíc
- 8K (sekvenční)
- 100% čtení nebo 100% zápis
- 100 % 8 tisíc
- 128K (sekvenční)
- 100% čtení nebo 100% zápis
- 100 % 128 tisíc
Pro naše testování jsme nakonfigurovali QNAP TVS-h1288x v poli RAID6 v iSCSI i SMB s použitím konfigurace pevných disků s následujícími disky:
- 8 x Pevný disk WD Red NAS (14 TB)
V prvním z našich podnikových testů jsme měřili dlouhý vzorek náhodného výkonu 4K se 100% aktivitou zápisu a 100% aktivitou čtení. Při pohledu na IOPS dosáhl QNAP v iSCSI 2 050 IOPS pro čtení a 1 744 IOPS pro zápis. V SMB dosáhl NAS 1 965 IOPS pro čtení a 1 770 IOPS pro zápis.
V průměrné latenci 4K (kde čím nižší, tím lepší) jsme pro iSCSI zaznamenali 124.9 ms pro čtení a 146.8 ms pro zápis. Konfigurace SMB nám nabídla 130.3 ms pro čtení a 144.5 ms pro zápis.
Při přechodu na maximální latenci 4K dosáhl NAS v konfiguraci iSCSI 2 146 ms pro čtení a 1 568 ms pro zápis. SMB si vedl mnohem lépe s 832 ms pro čtení a 879 ms pro zápis.
V našem posledním testu 4K jsme se zaměřili na směrodatnou odchylku. iSCSI byl opět o něco vyšší s časem čtení 141.5 ms a zápisu 140.1 ms, zatímco SMB dosáhl času čtení 56.8 ms a zápisu 80.4 ms.
Náš další benchmark měří 100% sekvenční propustnost 8K s zatížením 16T16Q při 100% čtení a 100% zápisu. V tomto případě dosáhl QNAP TVS-h1288x v iSCSI 138 245 IOPS pro čtení a 146 766 IOPS pro zápis. V konfiguraci SMB dosáhl 68 781 IOPS pro čtení a 127 370 IOPS pro zápis.
Ve srovnání s fixní maximální pracovní zátěží 16 vláken a 16 front, kterou jsme provedli v testu zápisu 100 % 4K, naše profily smíšené pracovní zátěže škálují výkon v široké škále kombinací vláken/front. V těchto testech jsme porovnávali intenzitu pracovní zátěže od 2 vláken/2 fronty až po 16 vláken/16 front. U propustnosti iSCSI jsme zaznamenali mírně vyšší propustnost s rozsahem 418 IOPS až 2 199 IOPS. U SMB jsme zaznamenali rozsah 384 IOPS až 2 060 IOPS.
Při pohledu na průměrné hodnoty latence jsme zaznamenali rozmezí 9.5 ms až 116.3 ms pro iSCSI a 10.4 ms až 124.1 ms pro SMB.
Pokud jde o maximální latenci, v režimu iSCSI jsme zaznamenali rozsah 227 ms až 957 ms a v režimu SMB 267 ms až 596 ms.
Při pohledu na směrodatnou odchylku se NAS pohyboval v rozmezí 5.9 ms až 106.7 ms v iSCSI a 7.1 ms až 36.9 ms v SMB.
Posledním benchmarkem Enterprise Synthetic Workload je náš test 128K, což je sekvenční test s velkými bloky, který ukazuje nejvyšší rychlost sekvenčního přenosu pro zařízení. V tomto scénáři pracovní zátěže nám konfigurace iSCSI poskytla rychlost čtení 1.15 GB/s a zápisu 1.38 GB/s, zatímco SMB dosáhl rychlosti čtení 1.15 GB/s a zápisu 1.73 GB/s.
Závěr
QNAP TVS-h1288x je věžový NAS s 12 pozicemi na přední straně pro dostatek úložného prostoru. Malé „h“ označuje, že se jedná o verzi NAS s technologií QuTS Hero, což znamená, že využívá systém ZFS a podnikové funkce, které jsou s ním dodávány. NAS používá procesor Intel Xeon W a pro optimální výkon podporuje až 128 GB paměti RAM DDR4 a 10GbE připojení. NAS má kreativní profesionální zaměření s podporou portů Thunderbolt 3 a 4K HDMI výstupem.
Abychom posoudili jeho výkon, nakonfigurovali jsme NAS s pevnými disky ( disky WD Red 14TB ) a testovali jsme ho s iSCSI i SMB. Při čtení 4K jsme zaznamenali 2 050 IOPS pro čtení a 1 744 IOPS pro zápis v iSCSI a 1 965 IOPS pro čtení a 1 770 IOPS pro zápis v SMB. Průměrná latence 4K nám dala 124.9 ms pro čtení a 146.8 ms pro zápis v iSCSI a 130.3 ms pro čtení a 144.5 ms pro zápis v SMB. Při maximální latenci 4K dosáhl NAS 832 ms pro čtení a 879 ms pro zápis v konfiguraci SMB a 2 146 ms pro čtení a 1 56.8 ms pro zápis v iSCSI. Se směrodatnou odchylkou 4K dosáhl QNAP času čtení 141.5 ms a zápisu 140.1 ms v režimu iSCSI a času čtení 56,8 ms a zápisu 80.4 ms v režimu SMB.
Pro sekvenční úlohy dosáhl NAS 138 tisíc IOPS pro čtení a 147 tisíc IOPS pro zápis v režimu iSCSI a 69 tisíc IOPS pro čtení a 127 tisíc IOPS pro zápis v režimu SMB. 128 tisíc IOPS zaznamenalo rychlost čtení 1.15 GB/s a zápisu 1.38 GB/s v režimu iSCSI, zatímco SMB dosáhlo rychlosti čtení 1.15 GB/s a zápisu 1.73 GB/s.
QNAP TVS-h1288x využívá operační systém QuTS hero, který kreativním profesionálům a malým firmám poskytuje spoustu možností, pokud jde o jejich úložiště. NAS nabízí také spoustu možností výkonu, i když si v našich benchmarkech vedl opravdu dobře. Celkově je QNAP i nadále jedním z nejflexibilnějších NAS řešení, například pozice NVMe M.2 jsou v této kategorii nejlépe použitelné (cache/tier/volume). TVS-h1288x nabízí vynikající kombinaci funkcí a konfigurovatelnosti, což z něj dělá jednoho z našich favoritů v této cenové kategorii.




Amazon