De nieuwe Corsair EX100U draagbare SSD-serie wordt geleverd in capaciteiten van 1 TB, 2 TB en 4 TB met een USB 3.2 Gen2 x2-interface voor overdrachten met hoge bandbreedte. Het kleine formaat, 3.12 inch x 1.44 inch x 43 inch, maakt het extreem draagbaar. Corsair haalt lees- en schrijfsnelheden tot respectievelijk 1,600 MB/s en 1,500 MB/s.
Dit apparaat wordt geleverd met zowel USB Type-C naar Type-C als Type-C naar Type-A kabels voor brede compatibiliteit met een groot aantal apparaten.
De verbindingspoort heeft een beschermkap die kan helpen voorkomen dat er onderweg iets in die poort terechtkomt.
De Corsair EX100U is verkrijgbaar in capaciteiten van 1 TB, 2 TB en 4 TB en is bij Amazon te koop voor respectievelijk $108, $190 en $484.
Corsair EX100U draagbare SSD-modelspecificaties
| CAPACITEIT | 1000GB | 2000GB | 4000GB |
| Onderdeel nummer | CSD-EX100U1TB | CSD-EX100U2TB | CSD-EX100U4TB |
| Form Factor | Draagbare opslag | Draagbare opslag | Draagbare opslag |
| Interface | USB 3.2 Gen 2 × 2 | USB 3.2 Gen 2 × 2 | USB 3.2 Gen 2 × 2 |
| Controller | Phison PS2251-18 | Phison PS2251-18 | Phison PS2251-18 |
| NAND | 3D NAND | 3D NAND | 3D NAND |
| DRAM-cache | Geen DRAM-cache | Geen DRAM-cache | Geen DRAM-cache |
| NAND-cache | Statische pSLC | Statische pSLC | Statische pSLC |
| Encryptie | Niet ondersteund | Niet ondersteund | Niet ondersteund |
| Trim Ondersteuning | Niet ondersteund | Niet ondersteund | Niet ondersteund |
| SMART-ondersteuning | ondersteunde | ondersteunde | ondersteunde |
| Garbage Collection | ondersteunde | ondersteunde | ondersteunde |
| TBW-beoordeling | 250TBW | 500TBW | 1000TBW |
| MTBF | 1 | ||
| inactieve kracht | <12.5 mW | <12.5 mW | <12.5 mW |
| Gemiddeld actief lezen | 3.5W | 3.5W | 3.5W |
| Gemiddeld actief schrijven | 3.5W | 3.5W | 3.5W |
| Bedrijfstemperatuur | 0 ° C ~ 70 ° C | 0 ° C ~ 70 ° C | 0 ° C ~ 70 ° C |
| Temperatuur bij opslag | -40 ° C ~ 85 ° C | -40 ° C ~ 85 ° C | -40 ° C ~ 85 ° C |
| Luchtvochtigheid | 90% RV (40° C) | 90% RV (40° C) | 90% RV (40° C) |
| Opslag Vochtigheid | 93% RV (40° C) | 93% RV (40° C) | 93% RV (40° C) |
| Schok | 500 G | 500 G | 500 G |
| 20 Hz~80 Hz/1.52 mm, | 20 Hz~80 Hz/1.52 mm | ||
| trilling | 80Hz~2000Hz/20Gp-p | 80Hz~2000Hz/2 | 80Hz~2000Hz/2 |
| Afmetingen | 79.37 x 36.65 x 11 mm | 79.37 x 36.65 x 11 mm | 79.37 x 36.65 x 11 mm |
| Sequentieel lezen (CDM) (2) (4) | Tot 1600 MB / s | Tot 1600 MB / s | Tot 1600 MB / s |
| Sequentieel schrijven (CDM) (2) (4) | Tot 1500 MB / s | Tot 1500 MB / s | Tot 1500 MB / s |
Corsair EX100U SSD-prestaties
Voor onze tests gebruikten we een Lenovo ThinkStation P520 Workstation , die eerder al is gerecenseerd op StorageReview.com.
Als eerste is er de Blackmagic-test, waarbij de EX100U 1,241.3 MB/s leest en 1,331.4 MB/s schrijft, niet de snelste draagbare SSD die we hebben getest in de categorie USB 3.2 Gen2 x2.
De volgende test is IOMeter. Hier hebben we gekeken naar 2 MB sequentieel lezen/schrijven, 2 MB willekeurig lezen/schrijven en 4K willekeurig lezen/schrijven. In onze eerste test leverde de EX100U lagere snelheden op dan de geciteerde piekclaims van Corsair.
Voor sequentiële snelheden van 2 MB registreerde de EX100U 1,268 MB/s schrijven en 1,026 MB/s lezen, terwijl 2 MB willekeurig 1,257 MB/s schrijven en 1,015 MB/s lezen liet zien. In onze 4K-tests bereikte de EX100U 24,665 IOPS voor schrijven en 4,493 IOPS voor lezen:
| IOMeter (1 draad) | |
| Seq 2MB schrijven | 1,268MB / s |
| Seq 2MB Lezen | 1,026MB / s |
| Willekeurig schrijven van 2 MB | 1,257MB / s |
| Willekeurig 2 MB lezen | 1,015MB / s |
| Willekeurig schrijven in 4K | 24,665 IOPS |
| Willekeurig 4K lezen | 4,493 IOPS |
Toen de EX4U werd verhoogd naar 100-threads (wat een zware werkdruk op het apparaat legt), vertoonde de EXXNUMXU sterkere resultaten die ruimschoots voldeden aan de door Corsair geadverteerde cijfers.
Voor sequentiële snelheden van 2 MB registreerde de EX100U 1,635 MB/s schrijven en 1,713 MB/s lezen, terwijl 2 MB willekeurig 1,634 MB/s schrijven en 1,701 MB/s lezen liet zien. In onze 4K-tests bereikte de EX100U 72,431 IOPS voor schrijven en 7,180 IOPS voor lezen:
| IOMeter (4 draden) | |
| Seq 2MB schrijven | 1,635MB / s |
| Seq 2MB Lezen | 1,713MB / s |
| Willekeurig schrijven van 2 MB | 1,634MB / s |
| Willekeurig 2 MB lezen | 1,701MB / s |
| Willekeurig schrijven in 4K | 72,431 IOPS |
| Willekeurig 4K lezen | 7,180 IOPS |
Conclusie
De Corsair EX100U is gericht op apparaten met een hoge compatibiliteit via USB en behoudt snelheden van meer dan 1 GB/s dankzij de USB 3.2 Gen2 x2-interface. Traditioneel moesten fabrikanten voor prestaties van 1 GB/s en hoger overstappen op de Thunderbolt-interface, wat de compatibiliteit met veel kleinere apparaten beperkt. Op het moment van schrijven zijn de 1TB-versies op Amazon verkrijgbaar voor $ 108 (USD), de 2TB-versie voor $ 190 (USD) en de 4TB-versie voor $ 484 (USD), waardoor deze schijven zeer concurrerend geprijsd zijn.
Vanuit prestatieoogpunt voldeed de Corsair EX100U aan zijn prestatieclaims van maximaal 1,600 MB/s lezen en 1,500 MB/s schrijven. We maten 1,241 MB/s lezen en 1,331 MB/s schrijven in BlackMagic, hoewel IOMeter snelheden had die meer overeenkwamen met de geadverteerde cijfers. Hier hebben we 1,026 MB/s gelezen en 1,268 MB/s gemeten met een single-threaded 2MB sequentiële werklast, hoewel naarmate de werklast werd opgeschaald naar 4-threads de EX100U meer bood bij piekverzadiging. Hier hebben we 1,713 MB/s lezen en 1,635 MB/s schrijven gemeten in onze sequentiële werklast van 2 MB, waarmee we het specificatieblad overtroffen.
Over het algemeen is de Corsair EX100U kosteneffectief en presteert hij goed, een mooie combinatie voor de draagbare SSD-ruimte. Sterker nog, apparaten als deze worden regelmatig in de uitverkoop aangeboden, dus als je een mooie draagbare schijf nodig hebt en deze is goed geprijsd, dan is de EX100U een zeer goede optie. Bovendien, voor degenen die een draagbare laptop met grote capaciteit nodig hebben, is dit ook een van de weinige die reikt tot 4 TB.




Amazon