OpslagReview. com

OCZ Octane SSD-test (128 GB)

Client-SSD  ◇  Eindgebruiker

We hebben onlangs de OCZ Octane SSD met een capaciteit van 512 GB getest, een van de vier capaciteiten die OCZ in de Octane-serie aanbiedt. Voor veel SSD-kopers is de capaciteit van 128 GB echter de ideale keuze. Aangezien de gemiddelde SSD-capaciteit voor consumenten rond de 150 GB ligt, bieden 128 GB SSD's een mooie balans tussen capaciteit, prestaties en prijs. De 128 GB Octane beschikt over een SATA 6Gb/s-interface en een Indilinx-processor, waarmee leessnelheden tot 535 MB/s, schrijfsnelheden van 170 MB/s en een willekeurige lees-IOPS van 37,000 (4KB) worden behaald.

Zoals alle Octane SSD's op het Indilinx Everest-platform van de nieuwste generatie, bieden de schijven 512 MB on-board cache, 25 nm synchrone NAND en de softwaretools die op de achtergrond werken, zoals nDurance en garbage collection. Octane SSD's worden kaal verkocht in een doorzichtige blisterverpakking en worden geleverd met een standaardgarantie van 3 jaar.

De 128GB Octane heeft een adviesprijs van ongeveer $180, wat hem iets goedkoper maakt of qua prijs vergelijkbaar (afhankelijk van acties) met andere SSD's met dezelfde capaciteit, zoals de Plextor M3S , Crucial m4 en Samsung 830. De prijs ligt ook in lijn met die van OCZ's eigen krachtige SSD voor enthousiastelingen, de Vertex 3.

Afgezien van een korte demontage, gaan we in deze review direct over op de benchmarks. Meer achtergrondinformatie over de Octane is te vinden in onze eerder gepubliceerde review van de 512GB Octane.

128 GB OCZ Octane-specificaties

  • 128GB (OCT1-25SAT3-128G)
  • 128 GB geformatteerde capaciteit: 119.24 GB
  • Indilinx Everest-platform
    • Max Rad: tot 535 MB/s
    • Maximale schrijfsnelheid: tot 170 MB/s
    • Willekeurig schrijven 4KB: 7,700 IOPS
    • Willekeurig lezen 4KB: 37,000 IOPS
  • 512 MB interne cache
  • 25nm Intel synchrone NAND
  • TRIM-ondersteuning
  • SATA 6Gb/s-interface
  • NCQ Ondersteuning tot 32 wachtrijdiepte
  • 9.5 mm, 2.5-inch vormfactor
  • Dynamische en statische slijtage-nivellering en achtergrondafvalinzameling
  • 8 kanalen met maximaal 16 interleaving
  • Stroomverbruik: 1.98 W actief, 1.15 W stand-by
  • Firmware beoordeeld: E0882584
  • Drie jaar garantie

demontage

Als waarschuwing voor degenen die erover nadenken om in hun nieuwe OCZ Octane te scheuren, weet dat u uw garantie daarbij ongeldig maakt. Naast het proberen een fysieke bevestiging te krijgen van wat de binnenkant is, is er echt geen reden om een ​​van deze te openen, vooral niet als we het risico voor u nemen. De OCZ Octane is zeer eenvoudig uit elkaar te halen met een kruiskopschroevendraaier. Na het verwijderen van vier schroeven rond de omtrek en het doorbreken van de garantiesticker, komt de bovenklep los waardoor de PCB binnenin zichtbaar wordt. De printplaat wordt op zijn plaats gehouden met vier extra schroeven; de primaire ingewanden inclusief de controller bevinden zich aan de andere kant van de print.

Het hart van de OCZ Octane SSD is de geheel nieuwe Indilinx IDX300M00-BC-controller. In combinatie met deze controller is 512 MB Micron DDR3-geheugen verdeeld over twee stukken van 256 MB boven en onder. De Octane van 128 GB behoudt nog steeds de volledige cache die de grotere versie van 512 GB ook had.

De 128GB Octane maakt gebruik van zestien Intel 29F64G08ACME2 8GB 25nm synchrone NAND-stukken. Acht zijn aan elke kant gesoldeerd met ook één 256 MB RAM-stuk.

Synthetische benchmarks

Vergeleken met de 512 GB OCZ Octane die we eerder hebben getest, heeft de 128 GB-versie iets lagere leessnelheden en veel lagere schrijfsnelheden. De meeste SSD's hebben dit soort prestatieverschillen, hoewel bij SandForce-modellen de capaciteit van 240 GB meestal de goede plek is. OCZ specificeert de 128GB Octane met een leessnelheid van 535MB/s en een schrijfsnelheid van 170MB/s. Hieronder staan ​​onze bevindingen met behulp van IOMeter met een sequentiële overdrachtsgrootte van 2 MB.

We hebben een aanhoudende leessnelheid gemeten van 486 MB/s lezen en een schrijfsnelheid van 158 MB/s schrijven (het 512 GB model meet 492 MB/s lezen en 374 MB/s schrijven). Dit zette het op goede grond met leessnelheid in vergelijking met de andere modellen waar we het tegenop stapelden, hoewel het de laagste schrijfsnelheden had. Ter vergelijking: de 120 GB Patriot Wildfire had een schrijfsnelheid van 452 MB/s met herhalende gegevens en een schrijfsnelheid van 243 MB/s met gerandomiseerde gegevens.

Onze volgende test schakelt van sequentieel naar willekeurig, waarbij de overdrachtsgrootte van 2 MB behouden blijft.

De Octane van 128 GB vertraagde tot 373 MB/s lezen en 131 MB/s schrijven in deze test, terwijl het 512 GB-model 393 MB/s lezen en 333 MB/s schrijven scoorde. Beide modellen scoorden naar beneden wat betreft leessnelheid, waarbij de Octane van 128 GB ongeveer de helft van de schrijfsnelheid van andere modellen heeft.

In onze vorige recensie van de Octane met een grootte van 512 GB, merkten we de uitzonderlijk sterke 4K-leessnelheid op die de Indilinx-controller bood. In onze volgende groep tests zien we hoe goed de kleinere capaciteit is gestapeld.

De Octane van 128 GB kwam nog steeds door met sterke QD1 4K willekeurige leessnelheden, met een leessnelheid van 25.02 MB/s of 6405IOPS. De schrijfsnelheden waren echter veel lager dan die van het pakket en ook onder de Octane van 512 GB.

Door de wachtrijdiepte voorbij één in een multithreaded-simulatie te duwen, begon de 128GB Octane af te vlakken bij QD16, maar begon echt achter de andere modellen te glippen bij QD4.

De uitgebreide 4K-schrijfsnelheden waren niet echt de sterke kant van de Octane en bleven ver achter bij de gedurende de test. Een gebied om op te merken is echter onder de slechtste omstandigheden, waarbij de Patriot Wildfire met volledig willekeurige gegevens werkt, het scoorde ook vergelijkbaar in de uitgebreide 4k-schrijftest.

Gezien de langzamere willekeurige 4K-schrijfsnelheden, scoorde de 128 GB Octane met een aanzienlijke marge de langzaamste in de schrijflatentietest. Het meet een gemiddelde snelheid van 0.146 ms met een maximale responstijd van 91 ms. De grootste kracht van Indilinx is absoluut de leessnelheid.

Met behulp van CrystalDiskMark lieten we de snelheid van de 128 GB OCZ Octane zien met behulp van volledig willekeurige gegevens. Deze snelheden kwamen nauw overeen met onze IOMeter-tests, hoewel ze iets hoger waren in hun burst-sequentiële metingen.

Ons laatste deel van standaard synthetische benchmarks kijkt naar serverprofielen, waaronder een database-, werkstation-, webserver- en bestandsserverscenario. Verrassend genoeg was de Octane in staat om in sommige situaties de Crucial m4 voor te blijven bij grotere wachtrijen, hoewel nauwelijks.

Enterprise-benchmarks

Hoewel we normaal gesproken geen steady-state benchmarks opnemen in onze consumentenrecensies, dachten we dat het onze lezers enige waarde zou kunnen bieden om te zien hoe deze schijf zou kunnen presteren in een 24/7 continue schrijfomgeving. Over het algemeen kunnen alleen zwaar overbezette schijven concurreren in deze ruimte, evenals modellen met algoritmen voor zware afvalverzameling die altijd op de achtergrond draaien om gegevens te verplaatsen terwijl de schijf vol raakt. Aangezien dit onze eerste blik is op dit nieuwe platform en deze nieuwe controller, wilden we zien hoe het zich in deze ruimte opstapelde. Het assortiment schijven dat ook wordt vergeleken, omvat de Micron C300 en P300, evenals de Plextor PX-M2P. De Micron P300 is de zwaargewicht op SLC gebaseerde enterprise-schijf in deze test.

Het is een gegeven dat elke schijf die door de steady-state benchmark wordt gehaald een aanzienlijke prestatiedaling zal hebben tussen ervoor en erna. Als we de op de consument gerichte C300 vergelijken met de op ondernemingen gerichte P300, merken we een daling van 60% op de P300 en 94.5% op de C300. Het is duidelijk dat de P300 beter stand hield in een 24/7 schrijfomgeving. De Plextor PX-M2P zag een prestatiedaling van 89.6%, wat het beter deed dan de C300... om nog maar te zwijgen over een hogere pieksnelheid om vanaf te vallen. De 128 GB OCZ Octane gebaseerd op het Indilinx Everest-platform zag een daling van 82.8%, met een startsnelheid van 27.9 MB/s en een eindsnelheid van 4.95 MB/s.

Benchmarks uit de echte wereld

Als u nieuw bent bij StorageReview, proberen we ons onder andere te concentreren op hoe een bepaalde schijf zou kunnen presteren onder reële omstandigheden. Voor de gemiddelde gebruiker is het vrij moeilijk om willekeurige 4K-schrijfsnelheden te vertalen naar een alledaagse situatie. Het helpt bij het vergelijken van schijven in elke mogelijke instelling, maar het leidt niet bepaald tot sneller dagelijks gebruik of betere laadtijden van games. Om deze reden hebben we ons tot onze StorageMark 2010-traceringen gewend, waaronder HTPC-, productiviteits- en gaming-traceringen om lezers te helpen erachter te komen hoe een schijf onder hun omstandigheden zou kunnen scoren.

De eerste real-life test is ons HTPC-scenario. In deze test omvatten we: het afspelen van één 720P HD-film in Media Player Classic, één 480P SD-film die wordt afgespeeld in VLC, drie films die tegelijkertijd worden gedownload via iTunes en één 1080i HDTV-stream die wordt opgenomen via Windows Media Center gedurende een periode van 15 minuten. Hogere IOps- en MB/s-snelheden met kortere latentietijden hebben de voorkeur. In deze trace hebben we geregistreerd dat 2,986 MB naar de schijf werd geschreven en 1,924 MB werd gelezen.

De Octane van 128 GB daalde met 108 MB/s in vergelijking met het model van 512 GB in onze HTPC-tracering en scoorde een gemiddelde snelheid van 162.4 MB/s.

Onze tweede real-life test behandelt schijfactiviteit in een productiviteitsscenario. In alle opzichten toont deze test voor de meeste gebruikers de schijfprestaties bij normale dagelijkse activiteit. Deze test omvat: een periode van drie uur werken in een productiviteitsomgeving op kantoor met 32-bits Vista met Outlook 2007 verbonden met een Exchange-server, surfen op het web met Chrome en IE8, bestanden bewerken in Office 2007, PDF's bekijken in Adobe Reader, en een uur van lokale muziek afspelen met twee uur extra online muziek via Pandora. In deze trace hebben we geregistreerd dat 4,830 MB naar de schijf werd geschreven en 2,758 MB werd gelezen.

In het productiviteitsspoor kwam de kleinere Octane door met een snelheidsvermindering van bijna 50%, met een gemiddelde van 112 MB/s vergeleken met 208 MB/s van de grotere versie.

Onze derde real-life test heeft betrekking op schijfactiviteit in een spelomgeving. In tegenstelling tot de HTPC- of Productivity-tracering, is deze sterk afhankelijk van de leesprestaties van een schijf. Om een ​​eenvoudig overzicht te geven van de lees-/schrijfpercentages: de HTPC-test is 64% schrijven, 36% lezen, de productiviteitstest is 59% schrijven en 41% lezen, terwijl de gaming-trace 6% schrijven en 94% lezen is. De test bestaat uit een Windows 7 Ultimate 64-bits systeem dat vooraf is geconfigureerd met Steam, met Grand Theft Auto 4, Left 4 Dead 2 en Mass Effect 2 al gedownload en geïnstalleerd. De trace registreert de zware leesactiviteit van elke game die vanaf het begin wordt geladen, evenals texturen naarmate de game vordert. In deze trace hebben we vastgelegd dat 426 MB naar de schijf werd geschreven en 7,235 MB werd gelezen.

Met het sterkere leessnelheidsvoordeel van de Octane met kleinere capaciteit, was het verschil in capaciteit niet zo uitgesproken als in andere sporen. In onze Gaming-trace maten we een gemiddelde snelheid van 336 MB/s op het 128 GB-model versus 387 MB/s op de grotere 512 GB SSD.

Energieverbruik

Als volledig nieuw platform hadden we geen idee hoe de Octane zou presteren in onze vermogenstest. Afgezien van de controllerverschillen, zijn deze 512 GB en de andere in zijn familie allemaal uitgerust met 512 MB cache (sommige blijven ongebruikt bij kleinere capaciteiten), wat kan bijdragen aan het stroomverbruik van de schijf. Ter vergelijking: de SandForce SSD's hebben geen extra RAM-cache en de Crucial m4 en Samsung SSD 830 gebruiken 256 MB.

De Octane met een kleinere capaciteit van 128 GB was veel gemakkelijker voor ons systeem dan zijn grotere broer van 512 GB, waardoor het stroomverbruik van onze vorige beoordeling bijna werd gehalveerd. Wattage gemeten in de sequentiële schrijftest van 2 MB was slechts 2.32, vergeleken met 4.55 op het 512 GB-model. Sequentiële leeskrachtwaarden daalden ook, hoewel niet zoveel als bij schrijfactiviteit. Over het algemeen is het stroomverbruik van de Octane van 128 GB veel beter dan bij de capaciteit van 512 GB.

Garantie

OCZ biedt drie jaar garantie op de Octane-familie van SSD's, wat in lijn is met andere SSD's in deze klasse, hoewel een handvol schijven wel een garantie van vijf jaar biedt.

Conclusie

De Indilinx-processor geeft OCZ een enorm voordeel in zowel kostenbesparingen als SSD-betrouwbaarheid. Als we kijken naar de kleinere Octane van 128 GB in vergelijking met de grotere broer van 512 GB, houden de leessnelheden van de 128 eigenlijk heel goed stand. Volgens het specificatieblad en op basis van onze tests lijden de schrijfsnelheden dramatisch. Wat dit betekent in termen van praktisch gebruik, hangt echt af van het scenario. De Octane is altijd gepositioneerd als een goedkoper alternatief in de reguliere SSD-ruimte, en als dat waar is, zullen gebruikers zich meer zorgen maken over betrouwbaarheid en prijs dan over topsnelheid. Gebieden die gebruikmaken van leessnelheden, zoals gaming, zouden nog steeds sterke prestaties leveren, terwijl items met intensieve schrijfprofielen zouden slippen in vergelijking met andere SSD's.

Het probleem voor de Octane op dit moment is echter dat de 120 GB Vertex 3 een straatprijs heeft die lager is dan die van de Octane (beide na kortingen). Daar zijn veel redenen voor, niet de minste daarvan is dat de Octane al weken op de markt is, vergeleken met de vele maanden voor de Vertex 3-lijn, en OCZ moet nog schaalvoordelen realiseren bij het produceren van de Indilinx-processors. Dat gezegd hebbende, verwachten we dat de prijs van de Octane sneller zal dalen dan concurrerende schijven op de markt, wat op zijn beurt de prijs per prestatie per gigabyte zal verhogen.

Uiteindelijk presteert de 128GB Octane prima op het gebied van 4K willekeurige leessnelheden met een lagere wachtrijdiepte en heeft hij geen nadeel qua schrijfsnelheid bij niet-comprimeerbare data. Dat gezegd hebbende, bieden veel SandForce SF-2200-producten in dezelfde prijsklasse, zoals de OCZ Vertex 3, vergelijkbare voordelen als het gaat om snelheden bij niet-comprimeerbare data.

VOORDELEN

  • Behoudt sterke leessnelheden
  • Goede spelprestaties
  • Verbeterd stroomverbruik met een capaciteit van 512 GB

NADELEN

  • Prijs moet meer dalen om concurrerend te zijn
  • Schrijfsnelheden nemen aanzienlijk af in vergelijking met het 512 GB-model en de concurrentie

Tot slot

De OCZ Octane 128GB houdt uitstekend stand als het gaat om hoge leessnelheden en levert een beter stroomverbruik in vergelijking met de grotere 512GB Octane. De leessnelheden lijden er echter onder en de prijsstelling is op dit moment een beetje scheef. Maar zodra de Octane meer tijd op de markt doorbrengt en de prijs rond de $ 150 komt, is het een levensvatbare waarde / mainstream SSD-aanbieding.

Update – Review van de OCZ Octane SSD 128GB/512GB (firmware v1.13)

Bespreek deze recensie

Neem contact op met StorageReview

Nieuwsbrief | YouTube | Podcast | iTunes / Spotify | Instagram | Twitter | TikTok | RSS-feed

Kevin OBrien

Binnen het StorageReview Lab producten evalueren en samenwerken met marktleiders om nieuwe testomgevingen te ontwikkelen. Thuis sticht ik een gezin.