HP Z6 G5 desktop workstation သည် ဂရပ်ဖစ်အသုံးပြုမှုများသော ပရောဂျက်များနှင့် တောင်းဆိုမှုများသော ပရော်ဖက်ရှင်နယ် workloads များအတွက် မြင့်မားသောစွမ်းဆောင်ရည်ရှိသော ဖြေရှင်းချက်တစ်ခုဖြစ်သည်။ ဒေတာယုံကြည်စိတ်ချရမှုအတွက် core ၃၆ ခုအထိနှင့် ECC Memory ပါရှိသော Intel Xeon w9 processor ဖြင့် စွမ်းအားပေးထားသော ဤ workstation ကို Intel vPro4 မှတစ်ဆင့် ထူးကဲသော processing power နှင့် မြှင့်တင်ထားသော လုံခြုံရေးကို ပေးဆောင်ရန် သတ်မှတ်ထားသည်။ ၎င်းသည် NVIDIA RTX 6000 Ada Generation သို့မဟုတ် AMD Radeon Pro W6800 ကဲ့သို့သော high-end GPU ၃ ခုအထိ ပံ့ပိုးပေးသောကြောင့် 4K အကြောင်းအရာ၊ အဆင့်မြင့် simulation နှင့် machine learning ပရောဂျက်များကို ချောမွေ့စွာ ကိုင်တွယ်နိုင်စေပါသည်။
Z workstation များ ( HP Z8 Fury G5 သုံးသပ်ချက် ) သည် မကြာသေးမီက လူကြိုက်များလာခဲ့ပြီး ၎င်းတို့၏ ကျောက်ဆောင်ကဲ့သို့ ခိုင်မာသော ဒီဇိုင်း၊ စိတ်ကြိုက်ပြင်ဆင်နိုင်မှု နှင့် ကောင်းမွန်စွာ စဉ်းစားထားသော အင်္ဂါရပ်များဖြင့် ဈေးကွက်တွင် မှတ်သားဖွယ်ကောင်းသော သက်ရောက်မှုကို ဖန်တီးပေးခဲ့သည်။ အထင်ရှားဆုံး ရှုထောင့်များထဲမှ တစ်ခုမှာ GPU များအကြား အပိုနေရာ ပံ့ပိုးပေးခြင်းဖြစ်ပြီး အဆင့်မြင့် ပရော်ဖက်ရှင်နယ် ကတ် သုံးလေးခု တပ်ဆင်ထားသည့်တိုင် လေစီးဆင်းမှုနှင့် အအေးပေးစနစ် တိုးတက်ကောင်းမွန်စေပါသည်။ အဆုံးစွန်အားဖြင့် HP သည် ၎င်းတို့သည် ထူးကဲသော စွမ်းဆောင်ရည်နှင့် အကောင်းဆုံး လုပ်ဆောင်နိုင်စွမ်းဖြင့် workstation များကို ပေးအပ်ရာတွင် အကောင်းဆုံးများထဲမှ တစ်ခုဖြစ်ကြောင်း သက်သေပြခဲ့ပါသည်။ HP Z6 G5 မှ ကျွန်ုပ်တို့ မျှော်လင့်ထားသည့်အတိုင်း နည်းပါးသော အရာများကိုသာ မျှော်လင့်ပါသည်။
HP Z6 G5 Workstation ပရိုဆက်ဆာ ရွေးချယ်စရာများ
HP Z6 G5 သည် Intel Xeon processor ရွေးချယ်စရာများစွာအပါအဝင် အလွန်စိတ်ကြိုက်ပြင်ဆင်နိုင်သော စနစ်တစ်ခုဖြစ်သည်။ ဤ CPU လိုင်းသည် စွမ်းဆောင်ရည်မြင့် computing environment များနှင့် server workloads များအတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသကဲ့သို့ ဤကဲ့သို့သော workstation များအတွက် အကောင်းဆုံးရွေးချယ်မှုတစ်ခုဖြစ်သည်။ ၎င်းတို့သည် အဆင့်မြင့် multi-core processing၊ မြှင့်တင်ထားသော memory capacity၊ ပိုမိုကောင်းမွန်သော reliability နှင့် တောင်းဆိုမှုများသော အလုပ်များအတွက် အကောင်းဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်ကဲ့သို့သော အကျိုးကျေးဇူးများစွာကို ပေးစွမ်းသည်။
အသုံးပြုသူများသည် Z6 G5 ကို CPU အမျိုးမျိုးဖြင့် တပ်ဆင်နိုင်သည်။ အနိမ့်ဆုံးမော်ဒယ်မှာ Intel Xeon w5-3423 (2.1 GHz base frequency, up to 4.2 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 30 MB L3 cache, 12 cores, 24 threads) ဖြစ်ပြီး high-end (နှင့် အလွန်စျေးကြီးသော) Intel Xeon w9-3475X (2.2 GHz base frequency, up to 4.8 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 82.5 MB L3 cache, 36 cores, 72 threads) အထိ ရွေးချယ်နိုင်သည်။ အလယ်တွင် ရွေးချယ်စရာများစွာ ရှိပါသည်။
မှတ်ဉာဏ်အတွက် DDR5-4800 DIMM ECC Registered Memory 1TB အထိ ထောက်ပံ့ပေးပါတယ်။
HP မှ Z6 G5 သည် မတူညီသောလိုအပ်ချက်များကို ဖြည့်ဆည်းရန်အတွက် သိုလှောင်မှုရွေးချယ်စရာများစွာကို ပေးဆောင်ပါသည်။ ၎င်းတို့တွင် 12TB 7,200RPM HDD များနှင့် 4TB HP Z Turbo Drive Dual Pro NVMe SSD များ ပါဝင်ပြီး အရွယ်အစားအမျိုးမျိုးဖြင့် ရရှိနိုင်ပါသည်။ ဤ drive များကို external bay ခြောက်ခု (NVMe M.2 SSD နှစ်ခု၊ 3.5-inch HDD နှစ်ခု၊ 9.5mm ODD နှစ်ခု) အပြင် internal PCIe M.2 SSD drive bay လေးခုနှင့် 3.5-inch HDD bay လေးခုတွင် အသုံးပြုနိုင်ပါသည်။
သိုလှောင်မှု တိုးချဲ့မှုကို ရှေ့ NVMe bays လေးခုဖြင့် အဆင်ပြေစွာ ပြုလုပ်ထားပြီး စုစုပေါင်း သိုလှောင်မှု ပမာဏ 88TB အထိ ခွင့်ပြုထားသည်။ နောက်ဆုံးပေါ် Gen5 အပါအဝင် PCIe slot ခြောက်ခုဖြင့် workstation သည် မြင့်မားသော စွမ်းဆောင်ရည်ရှိသော workflows များနှင့် တွဲဖက်အသုံးပြုနိုင်ကြောင်း သေချာစေသည်။ ထို့အပြင် Z6 G5 တွင် toolless access ပါရှိသောကြောင့် အစိတ်အပိုင်းများကို အလွယ်တကူ အပ်ဒိတ်လုပ်နိုင်ပြီး M.2 drives များ သို့မဟုတ် 3.5-inch SATA devices များ ထည့်သွင်းနိုင်မည်ဖြစ်သည်။
ထို့အပြင်၊ HP Z6 G5 ကို ၎င်း၏ ISV အသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်ကြောင့် အမြင့်ဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်နှင့် ပရော်ဖက်ရှင်နယ်အပလီကေးရှင်းများနှင့် တွဲဖက်အသုံးပြုနိုင်ရန် အကောင်းဆုံးဖြစ်အောင် ပြုလုပ်ထားပါသည်။ ၎င်းသည် စက်မှုလုပ်ငန်းအမျိုးမျိုးအတွက် ယုံကြည်စိတ်ချရသော ရွေးချယ်မှုတစ်ခုအဖြစ် ရပ်တည်နေပါသည်။ 775W သို့မဟုတ် 1,125W PSU မော်ဒယ်များအကြား ရွေးချယ်ခွင့်လည်း ရှိပါသည်။
HP သည် GPU များတွင် သာလွန်ကောင်းမွန်စွာ လုပ်ဆောင်ခဲ့ပြီး ပရော်ဖက်ရှင်နယ်အသုံးပြုမှုအမျိုးမျိုးအတွက် ရွေးချယ်စရာများစွာကို ပေးစွမ်းခဲ့သည်။ Z6 G5 သည် NVIDIA နှင့် AMD မှ ကတ် ၁၆ ကတ်ကို ပံ့ပိုးပေးပြီး ၎င်းတို့တွင် ultra-high-end NVIDIA RTX A6000 (48 GB GDDR6) နှင့် AMD Radeon Pro W6800 (32 GB GDDR6 dedicated) တို့ ပါဝင်သည်။
အလယ်အလတ်တန်းစား မော်ဒယ်များတွင် NVIDIA T1000 (8GB GDDR6 သီးသန့်) နှင့် AMD Radeon Pro W6600 (8 GB GDDR6 သီးသန့်) ကဲ့သို့သော ကတ်များ ပါဝင်ပြီး entry-level GPU များတွင် NVIDIA T1000/T400 နှင့် AMD Radeon RX 6400 ကဲ့သို့သော 4GB မော်ဒယ်များ ပါဝင်သည်။ Intel တွင် ရွေးချယ်စရာအဖြစ် Intel Arc Pro A40 (6GB GDDR6 သီးသန့်) နှင့် Intel Arc Pro A40 (6 GB GDDR6) ကဲ့သို့သော ကတ်အနည်းငယ်လည်း ရှိသည်။
HP Z6 G5 Workstation ပြန်လည်သုံးသပ်ချက်တည်ဆောက်ပုံ
ဒီသုံးသပ်ချက်ရဲ့ benchmarking အပိုင်းအတွက် ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့တည်ဆောက်မှုမှာ Xeon W9-3475X processor၊ 128GB (8x16GB) DDR5-4800 ECC RAM၊ NVIDIA RTX A6000 GPU သုံးခု၊ 1TB NVMe drive နှစ်ခုနဲ့ Windows 11 Pro အပါအဝင် high-end အစိတ်အပိုင်းအမျိုးမျိုး ပါဝင်ပါတယ်။
HP Z6 G5 workstation အသေးစိတ်ဖော်ပြချက်များ
|
ရရှိနိုင်သော လည်ပတ်မှုစနစ်များ |
အလုပ်ရုံများအတွက် Windows 11 Pro2,3 Ubuntu 22.04 LTS Linux အသင့်ဖြစ်ပါပြီ Red Hat လုပ်ငန်း Linux |
| ရရှိနိုင်သော ပရိုဆက်ဆာများ |
|
| chipset | အင်တယ် W790 |
| Form ကိုအချက် | 1 TB DDR5-4800 ECC SDRAM / လွှဲပြောင်းမှုနှုန်း 4800 MT/s အထိ။ |
| internal storage |
|
| အလင်းတန်းဒရိုက် | HP Slim DVD-ROM; HP Slim Blu-ray Writer; HP Slim DVD-Writer |
| ရရှိနိုင်သော ဂရပ်ဖစ်များ | အလွန်အဆင့်မြင့်သော: NVIDIA RTX A6000 (48 GB GDDR6 သီးသန့်) NVIDIA RTX A5000 (24 GB GDDR6 သီးသန့်) AMD Radeon Pro W6800 (32 GB GDDR6 သီးသန့်) NVIDIA RTX 6000 Ada မျိုးဆက် (48 GB GDDR6 သီးသန့်) အဆင့်မြင့်: NVIDIA RTX A4500 (20 GB GDDR6 သီးသန့်) NVIDIA RTX A4000 (16 GB GDDR6 သီးသန့်) NVIDIA A4000E (16 GB GDDR6 သီးသန့်) NVIDIA RTX A2000 (12 GB GDDR6 သီးသန့်) AMD Radeon RX 6700 XT (12 GB GDDR6 သီးသန့်) အလယ်အလတ်အဆင့်: NVIDIA T1000 (8 GB GDDR6 သီးသန့်) AMD Radeon Pro W6600 (8 GB GDDR6 သီးသန့်) Intel Arc Pro A40 (6 GB GDDR6 သီးသန့်) ဝင်ရောက်ခွင့်- NVIDIA T1000 (4 GB GDDR6 သီးသန့်) NVIDIA T400 (4 GB GDDR6 သီးသန့်) AMD Radeon RX 6400 (4 GB GDDR6 သီးသန့်) Intel Arc Pro A40 (6 GB GDDR6 သီးသန့်) |
| audio | Realtek ALC3205-CG |
| expansion slot နှစ်ခု | PCIe 4 x4 ၂ ခု၊ PCIe 4 x16 ၂ ခု၊ PCIe 3 x16 ၁ ခု၊ PCIe 5 x16 ၁ ခု (နောက်ဘက် bulkhead ကို slot အားလုံးမှတစ်ဆင့် ဝင်ရောက်နိုင်သော်လည်း PCIe 4 x8 ၂ ခုသည် M.2 အတွက်သာ internal access ဖြစ်သည်။) |
| မှတ်ဉာဏ်ကတ်ကိရိယာ | SD ကတ်ဖတ်စက် ၁ ခု (ရွေးချယ်နိုင်သည်) |
| ပေါက်များနှင့် ချိတ်ဆက်ကိရိယာများ | ရှေ့ဘက် (ပရီမီယံဗားရှင်း): SuperSpeed USB Type-C 20Gbps အချက်ပြမှုနှုန်း (USB Power Delivery) ၂ ခု၊ SuperSpeed USB Type-A 5Gbps အချက်ပြမှုနှုန်း ၂ ခု၊ နားကြပ်/မိုက်ခရိုဖုန်း ပေါင်းစပ်ကိရိယာ ၁ ခု။
ရှေ့ဘက် (Entry version): USB Type-A 5Gbps signaling rate ၄ ခု၊ နားကြပ်/မိုက်ခရိုဖုန်း ပေါင်းစပ် ၁ ခု။ |
| keyboard ကို | HP 125 ဝါယာကြိုးပါ ကီးဘုတ်၊ HP USB 320K ကီးဘုတ်၊ HP USB စီးပွားရေး Slim ဝါယာကြိုးပါ SmartCard CCID ကီးဘုတ် |
| ကြွက် | HP ဝါယာကြိုးတပ် desktop 128 laser mouse; HP ဝါယာကြိုးတပ် 320M mouse |
| ဆက်သွယ်ရေးဝန်ကြီး | LAN: Intel Ethernet Network Adapter I225-T1; Integrated Intel I219-LM PCIe GbE, vPro; HP dual-port 10GBase-T NIC; Intel X550-T2 dual-port 10GbE NIC; NVIDIA Mellanox ConnectX-6 DX Dual Port 10/25GbE SFP28 NIC; Allied Telesis AT-2911T/2-901 dual-port 1GbE NIC; Allied Telesis AT-2914SX/LC PCIe Fiber NIC; HP 1 GbE LC Fiber Flex IO port; HP 10 GBASE-T Flex IO port; HP Flex IO 1 GbE single-port NIC; HP 2.5 GbE Flex IO port;
WLAN: Intel Wi-Fi 6E AX210 (2×2) နှင့် Bluetooth 5.3 ကြိုးမဲ့ကတ်၊ ပြင်ပအင်တင်နာပါသည့် non-vPro၊ Intel Wi-Fi 6 AX210 (2×2) နှင့် Bluetooth 5.3 ကြိုးမဲ့ကတ်၊ အတွင်းပိုင်းအင်တင်နာပါသည့် non-vPro |
| ဒရိုက်ဘေးများ | ပြင်ပ: NVMe M.2 SSD လေးခု၊ 3.5″ HDD နှစ်ခု၊ 9.5 mm ODD နှစ်ခု။
အတွင်းပိုင်း: PCIe M.2 SSD လေးခု၊ 3.5″ HDD လေးခု |
| Software များ | HP PC Hardware Diagnostics UEFI HP Performance Advisor HP ပံ့ပိုးမှုလက်ထောက် HP PC Hardware Diagnostics Windows HP Image Assistant HP စီမံခန့်ခွဲမှုပေါင်းစပ်ကိရိယာ HP Any HP ဒေတာသိပ္ပံ Stack မန်နေဂျာ |
| လုံခြုံရေးစီမံခန့်ခွဲမှု |
|
| လုံခြုံရေးဆော့ဖ်ဝဲလိုင်စင်များ | HP Wolf Pro လုံခြုံရေး ထုတ်ဝေမှု |
| စီမံခန့်ခွဲမှုအင်္ဂါရပ်များ | HP ဒရိုက်ဘာအထုပ်များ၊ HP စနစ်ဆော့ဖ်ဝဲမန်နေဂျာ (ဒေါင်းလုဒ်)၊ HP BIOS ပြင်ဆင်မှုယူနစ် (ဒေါင်းလုဒ်)၊ HP Smart Support |
| စွမ်းအား | 1450 W အတွင်းပိုင်းပါဝါထောက်ပံ့မှု၊ 90% အထိထိရောက်မှု၊ တက်ကြွသော PFC; 1125 W အတွင်းပိုင်းပါဝါထောက်ပံ့မှု၊ 90% အထိထိရောက်မှု၊ တက်ကြွသော PFC; 775 W အတွင်းပိုင်းပါဝါထောက်ပံ့မှု၊ 90% အထိထိရောက်မှု၊ တက်ကြွသော PFC |
| ရှုထောင့် | ၁.၃၈ x ၇.၈၇ x ၇.၈၇ လက်မ၊ ၃.၅ x ၂၀ x ၂၀ စင်တီမီတာ |
| အလေးချိန် | ၂၈.၂ ပေါင်မှစတင်၍ ၁၂.၈ ကီလိုဂရမ်မှစတင်၍ (အလေးချိန်အတိအကျသည် ဖွဲ့စည်းမှုပုံစံပေါ်တွင် မူတည်ပါသည် (စနစ်အလေးချိန်သာ)) |
| ဂေဟစနစ်ဆိုင်ရာ တံဆိပ်များ | EPEAT မှတ်ပုံတင်ထားသော ပုံစံများ ရရှိနိုင်ပါသည်။ TCO အသိအမှတ်ပြုထားသော ပုံစံများ ရရှိနိုင်ပါသည်။ |
| စွမ်းအင်ကြယ်ပွင့်အသိအမှတ်ပြု | ENERGY STAR အသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်ရရှိထားသည် (ဖွဲ့စည်းပုံများ ရရှိနိုင်ပါသည်) |
| ရေရှည်တည်တံ့သော သက်ရောက်မှု သတ်မှတ်ချက်များ | ဟေလိုဂျင်နည်း၊ ၄၀% သုံးစွဲပြီး ပြန်လည်အသုံးပြုထားသော ပလတ်စတစ်၊ ၂၅% ITE မှရရှိသော ပိတ်ထားသော ကွင်းဆက်ပလတ်စတစ်၊ အမြောက်အမြားထုပ်ပိုးမှုရရှိနိုင်သည်၊ ပြင်ပပါဝါထောက်ပံ့မှု ၉၀% ထိရောက်မှု၊ ပလတ်စတစ်ကူရှင်ထည့်သွင်းမှုများတွင် ပြန်လည်အသုံးပြုထားသောပါဝင်မှု ၈၀% ပါဝင်သည်။ စနစ်ပန်ကာတွင် သမုဒ္ဒရာနှင့်ကပ်နေသော ပလတ်စတစ်၊ ၁၀% စက်မှုလုပ်ငန်းသုံးနောက်ပိုင်း ပြန်လည်အသုံးပြုထားသော သတ္တု၊ ဘူးအတွင်းရှိ ပုံသွင်းထားသော စက္ကူပျော့ဖတ်ကူရှင်သည် ၁၀၀% ရေရှည်တည်တံ့သောရင်းမြစ်မှ ရယူထားပြီး ပြန်လည်အသုံးပြုနိုင်သည်။ |
| တွဲဖက်အသုံးပြုနိုင်သော မျက်နှာပြင်များ | HP Z Displays နှင့် HP DreamColor Displays အားလုံးကို ပံ့ပိုးပေးပါသည်။ |
HP Z6 G5 Workstation ဒီဇိုင်းနှင့် တည်ဆောက်မှု
HP Z6 G5 workstation သည် Z6 လိုင်းမှ အခြားစနစ်များနှင့် တူညီသောပုံပန်းသဏ္ဌာန်နှင့် အထိအတွေ့ကို ကြွားဝါထားသည်- ခိုင်ခံ့ပြီး လုပ်ဆောင်နိုင်စွမ်းရှိသော ဒီဇိုင်းရှိပြီး သယ်ဆောင်သွားသည့်အခါ အလွန်ခိုင်ခံ့ပုံရသည်။ ၎င်း၏ကိုယ်ထည်ကို လက်တွေ့ကျမှုကို အာရုံစိုက်၍ တည်ဆောက်ထားပြီး ရှေ့တွင်တပ်ဆင်ထားသော သိုလှောင်ခန်းများဖြင့် ပြုပြင်ထိန်းသိမ်းမှုနှင့် ဟာ့ဒ်ဝဲ အဆင့်မြှင့်တင်မှုများကို အလွယ်တကူ ဝင်ရောက်အသုံးပြုနိုင်စေပါသည်။
ဒီ workstation ဟာ ချောမွေ့ပြီး ပရော်ဖက်ရှင်နယ်ဆန်တဲ့ အရောင်ပေါင်းစပ်မှုရှိပြီး မီးခိုးရင့်နဲ့ အနက်ရောင် ပေါင်းစပ်ထားတာကြောင့် ပရော်ဖက်ရှင်နယ်ဆန်တဲ့ ဆွဲဆောင်မှုကို မြှင့်တင်ပေးပါတယ်။ ဒီဇိုင်းက အရင်းအမြစ်များစွာ အသုံးပြုရတဲ့ အလုပ်တွေမှာ အကောင်းဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်ကို သေချာစေဖို့အတွက် ထိရောက်တဲ့ အအေးပေးစနစ်ကိုလည်း အလေးပေးထားပါတယ်။
သယ်ယူရလွယ်ကူစေရန်အတွက် ရှေ့ panel တွင် tower ၏ထိပ်တွင် လှပသောလက်ကိုင်တစ်ခုပါရှိသည်။ အောက်ဘက်သို့ဆင်းသွားသောအခါတွင် လေဝင်လေထွက်နှင့် ပါဝါခလုတ်၊ audio jack၊ USB 3 type-A port နှစ်ခု၊ USB 3 type-C port နှစ်ခု (အခြားရွေးချယ်စရာများတွင် Type-A port လေးခုသာပါဝင်သည်) နှင့် media card reader တစ်ခုရှိသည်။ အောက်တွင် drive bay lock ကိုဝန်းရံထားသော optional 5.25 external ပါရှိသည်။ option optical bay ကိုလည်း ရှေ့ panel တွင်တည်ရှိသည်။
အနောက်ဘက်တွင် အသံလိုင်းနှင့် ပါဝါခလုတ်၊ ရွေးချယ်နိုင်သော Flex I/O မော်ဂျူး၊ 1GbE Ethernet port နှင့် USB 3 Type-A port ခြောက်ခု ပါဝင်သည်။
HP Z8 G5 Fury လိုပဲ ဒီအဆင့်မြင့် workstation အတွက် လုံခြုံရေးဟာ အလွန်အရေးကြီးပါတယ်။ အမြင့်ဆုံးကာကွယ်မှုကို သေချာစေဖို့အတွက် Z6 G5 မှာ သော့ခတ်နိုင်တဲ့ ရှေ့ဘက်ဝင်ရောက်နိုင်တဲ့ carrier တွေ၊ interlock sensor ပါတဲ့ side panel locks တွေနဲ့ Kensington lock slot အပါအဝင် ရုပ်ပိုင်းဆိုင်ရာ လုံခြုံရေး feature အမျိုးမျိုး တပ်ဆင်ထားပါတယ်။ ထို့အပြင် ပိုမိုအဆင်ပြေစေပြီး ဘက်စုံအသုံးပြုနိုင်စေရန်အတွက် rack မှာ အလွယ်တကူ တပ်ဆင်နိုင်ပါတယ်။
ဘေးဘက်အကန့်နှစ်ခုစလုံးကို အတွင်းခန်းဝင်ရောက်နိုင်ရန် အလွယ်တကူ လျှောချနိုင်ပြီး ဘယ်ဘက်ခြမ်းတွင် အစိတ်အပိုင်းအားလုံးကို သင်ဝင်ရောက်ကြည့်ရှုနိုင်ပါသည်။ ဤနေရာတွင် အလွန်အဆင့်မြင့် NVIDIA RTX A6000 သုံးခုကို သင်တွေ့မြင်ရပါမည်။ ဤပရော်ဖက်ရှင်နယ် GPU များသည် နှစ်ဆကျယ်သော်လည်း ၎င်းတို့ကို လေစီးဆင်းမှုပိုမိုကောင်းမွန်စေရန်အတွက် ပုံမှန်မဟုတ်သော 2.5 slot များဖြင့် ခြားထားပါသည်။
စနစ်၏ Smart fan control လုပ်ဆောင်ချက်သည် အပူချိန်အာရုံခံကိရိယာ ၂၀ ကျော်မှ အချိန်နှင့်တပြေးညီဒေတာများအပေါ် အခြေခံ၍ ပန်ကာအမြန်နှုန်းကို ပြောင်းလဲချိန်ညှိခြင်းဖြင့် တိတ်ဆိတ်ငြိမ်သက်သောလည်ပတ်မှုကို သေချာစေသည်။ ထို့အပြင်၊ စနစ်တွင် လေစီးဆင်းမှုကို အကောင်းဆုံးဖြစ်စေရန်နှင့် အပူကို ထိရောက်စွာဖယ်ရှားရန်အတွက် ဗျူဟာကျကျနေရာချထားသော လေဝင်ပေါက်များနှင့် လေပြွန်များ ပါဝင်ပြီး ၎င်း၏အအေးပေးနိုင်စွမ်းကို ပိုမိုမြှင့်တင်ပေးပါသည်။
HP က Z6 G5 performance
ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ HP Z6 G5 သုံးသပ်ချက်ယူနစ်မှာ အတော်လေး အဆင့်မြင့်တည်ဆောက်ပုံရှိပါတယ်။
- CPU ကို: Intel Xeon W9-3475X
- ရမ်:128GB (8x16GB) DDR5-4800 ECC RAM
- ဂရပ်ဖစ်: NVIDIA RTX A6000 ၃ ကတ်
- သိုလှောင်မှု: 2x1TB NVMe SSD များ
- OS: Windows 11 Pro
Z6 G5 ရဲ့ အခြေခံမော်ဒယ်က ဒေါ်လာ ၂၆၈၃ ဝန်းကျင်ကနေ စတင်ရောင်းချပါတယ်။ ကျွန်တော်တို့ရဲ့ ယူနစ်အတွက် တိကျတဲ့ဈေးနှုန်းကို မသိရသေးပေမယ့် RTX A6000 ဂရပ်ဖစ်ကတ် သုံးကတ်ပါဝင်တာကို ထည့်သွင်းစဉ်းစားရင် တစ်ကတ်ကို ဒေါ်လာ ၆၀၀၀ ဝန်းကျင် ကျသင့်ပါတယ်။ ထို့အပြင် 36-core Xeon W9-3475X CPU ရဲ့ ဈေးနှုန်းက ဒေါ်လာ ၄၀၀၀ နီးပါး ရှိပါတယ်။
Z6 G5 ရဲ့ GPU လေးခုရဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်ကို အကဲဖြတ်ရာမှာ အခက်အခဲတွေ ရှိခဲ့ပါတယ်။ ကျွန်တော်တို့ရဲ့ စမ်းသပ်မှုတချို့ကို လုပ်ဆောင်နိုင်ခြင်း မရှိခဲ့သလို GPU အားလုံးကိုလည်း အတော်များများမှာ အပြည့်အဝ အသုံးမပြုနိုင်ခဲ့ပါဘူး။
ကျွန်ုပ်တို့သည် Z6 G5 ကို အဆင့်မြင့် Z8 Fury G5 (4x A6000) workstation နှင့် နှိုင်းယှဉ်နေပါသည်။
- Windows ကို 11 Pro ကို
- Intel Xeon w9-3945X CPU (56 cores, 112 threads, 4.8GHz Turbo Boost, 350-watt အခြေခံပါဝါ)
- NVIDIA RTX A6000 GPU ၄ ခု
- 128GB DDR5-4800 ECC RAM (16x 8GB, quad-channel)
- ၂ x 1TB Gen4 SSD (non-RAID)
- ၂၂၅၀ ဝပ် ပါဝါထောက်ပံ့မှု (၂ x ၁၁၂၅ ဝပ် ယူနစ်)
အချို့ကိစ္စများတွင်၊ ကျွန်ုပ်တို့သည် ၎င်းကို Dell Precision 7865 သို့မဟုတ် Lenovo ThinkStation P620 နှင့်လည်း နှိုင်းယှဉ်ခဲ့ပါသည်၊ နှစ်ခုစလုံးတွင် RTX A6000 GPU တစ်ခုနှင့် AMD 5995WX ပရိုဆက်ဆာတစ်ခု ပါရှိသည်။ ၎င်းကို GPU များစွာ၏ စကေးကို ရိုးရှင်းစွာပြသရန် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသည်။
Blender OptiX
Blender သည် open-source 3D modeling application တစ်ခုဖြစ်သည်။ ဤ benchmark ကို Blender Benchmark utility ကို အသုံးပြု၍ လုပ်ဆောင်ခဲ့သည်။ ရမှတ်သည် တစ်မိနစ်လျှင် နမူနာများဖြစ်ပြီး များလေ ပိုကောင်းလေဖြစ်သည်။ ဤစမ်းသပ်မှုသည် ဂရပ်ဖစ်ကတ်တစ်ခုတည်းကိုသာ အသုံးပြုသောကြောင့် Z6 G5 သည် RTX A6000 တစ်ခုတည်းပါသော အခြား workstation များနှင့် အလားတူရမှတ်များ ရရှိခဲ့သည်။
| Blender OptiX (တစ်မိနစ်လျှင် နမူနာများ၊ များလေ ပိုကောင်းလေ) | |||||
| အမျိုးအစား | HP က Z6 G5 (Xeon W9-3475X၊ RTX A6000 ၃ လုံး) |
HP Z8 Fury G5 (Xeon w9-3945X၊ 4x RTX A6000) | Dell Precision 7865 (AMD 5995WX၊ RTX A6000) | Lenovo ThinkStation P620 (AMD 5995WX၊ RTX A6000) | |
| ဧရာမသတ္တဝါကြီး | ၁,၅၂၁ (SLI)
2,784 |
2,814 | 2,839 | 2,764 | |
| အမှိုက်ဆိုင် | ၁,၅၂၁ (SLI)
1,767 |
1,781 | 1,595 | 1,537 | |
| စာသင်ခန်း | ၁,၅၂၁ (SLI)
1,496 |
1,519 | 1,384 | 1,369 | |
လပ်စ်မာ့ခ်
LuxMark သည် multi-GPU စနစ်များကို ပံ့ပိုးပေးသည့် OpenCL GPU 3D benchmarking utility တစ်ခုဖြစ်သည်။ ဤနေရာတွင် Z6 G5 သည် အထင်ကြီးလောက်သော ကိန်းဂဏန်းများကို တင်ဆောင်ခဲ့ပြီး အပြည့်အဝ အားသာချက်ယူခဲ့သည်ကို သင်သေချာပေါက် မြင်တွေ့နိုင်သည်။ Fury G5 သည် အကောင်းဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်ရှိသော workstation ဖြစ်ကြောင်း သတိပြုပါ၊ အဘယ်ကြောင့်ဆိုသော် ၎င်းတွင် GPU လေးခု (Z6 G5 ၏ GPU သုံးခုနှင့် နှိုင်းယှဉ်ပါက) တပ်ဆင်ထားသောကြောင့်ဖြစ်သည်။
HP Z6 G5 workstation မှာ NVIDIA SLI ကို enable လုပ်ထားတာရော disable လုပ်ထားတာရော စမ်းသပ်မှုတွေ ပြုလုပ်ခဲ့တယ်ဆိုတာ သတိပြုပါ။ SLI ကို disable လုပ်လိုက်တာက graphics card တစ်ခုတည်းရဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်ကို အကဲဖြတ်ပေးမှာဖြစ်ပြီး enable လုပ်လိုက်ရင် GPU အများအပြားရဲ့ ပေါင်းစပ်စွမ်းအားကို အသုံးချနိုင်မှာပါ။
| Luxmark (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) | ||||
| HP က Z6 G5 (Xeon W9-3475X၊ RTX A6000 ၃ လုံး) |
HP Z8 Fury G5 (Xeon w9-3945X၊ 4x RTX A6000) | Dell Precision 7865 (AMD 5995WX၊ RTX A6000) | Lenovo ThinkStation P620 (AMD 5995WX၊ RTX A6000) | |
| ဟောလ်ဘန်ချ် | ၂၃,၈၉၃ (SLI ဖွင့်ထားသည်)
64,429 |
82,265 | 20,991 | 20,889 |
| အစားအသောက်များ | ၂၃,၈၉၃ (SLI ဖွင့်ထားသည်)
23,859 |
31,242 | 7,866 | 7,643 |
OctaneBench
RTX နည်းပညာကိုလည်း ပံ့ပိုးပေးတဲ့ နောက်ထပ် 3D rendering software တစ်ခုဖြစ်တဲ့ OctaneBench (OctaneRender အတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားတဲ့ industry-standard benchmarking utility) အကြောင်း ဆက်သွားရအောင်။ OctaneBench က overall score တွေကို ပေးစွမ်းပြီး ဂဏန်းမြင့်ရင် performance ပိုကောင်းတာကို ပြသပါတယ်။
မျှော်လင့်ထားတဲ့အတိုင်း Z8 Fury G5 ဟာ quad GPU တွေနဲ့ ကတ်အားလုံးထက် သာလွန်ကောင်းမွန်ပေမယ့် HP Z6 G5 ကတော့ အထင်ကြီးလောက်စရာ စွမ်းဆောင်ရည်ကို ထိန်းသိမ်းထားဆဲပါ။
| မြင်ကွင်းတစ်ခု | kernel | HP က Z6 G5 (Xeon W9-3475X၊ RTX A6000 ၃ လုံး) |
HP Z8 Fury G5 (Xeon w9-3945X၊ 4x RTX A6000) | Dell Precision 7865 (AMD 5995WX၊ RTX A6000) | Lenovo ThinkStation P620 (AMD 5995WX၊ RTX A6000) |
| အတွင်းဖြစ်သော | သတင်းအချက်အလက် ချန်နယ်များ | 54.77 | 72.53 | 18.39 | 18.43 |
| အတွင်းဖြစ်သော | တိုက်ရိုက်အလင်းရောင် | 198.73 | 264.18 | 66.64 | 66.55 |
| အတွင်းဖြစ်သော | လမ်းကြောင်း ခြေရာခံခြင်း | 258.16 | 343.06 | 86.40 | 86.27 |
| စိတ်ကူး | သတင်းအချက်အလက် ချန်နယ်များ | 33.88 | 44.66 | 11.33 | 11.46 |
| စိတ်ကူး | တိုက်ရိုက်အလင်းရောင် | 156.49 | 207.55 | 52.14 | 52.28 |
| စိတ်ကူး | လမ်းကြောင်း ခြေရာခံခြင်း | 192.46 | 255.55 | 64.19 | 64.46 |
| ATV | သတင်းအချက်အလက် ချန်နယ်များ | 85.30 | 114.33 | 28.75 | 28.81 |
| ATV | တိုက်ရိုက်အလင်းရောင် | 222.03 | 296.01 | 74.09 | 73.97 |
| ATV | လမ်းကြောင်း ခြေရာခံခြင်း | 278.86 | 371.35 | 93.20 | 93.07 |
| သေတ္တာ | သတင်းအချက်အလက် ချန်နယ်များ | 46.34 | 61.14 | 15.60 | 15.55 |
| သေတ္တာ | တိုက်ရိုက်အလင်းရောင် | 198.41 | 262.21 | 66.25 | 66.32 |
| သေတ္တာ | လမ်းကြောင်း ခြေရာခံခြင်း | 224.30 | 297.21 | 75.01 | 75.11 |
Blackmagic RAW မြန်နှုန်းစမ်းသပ်မှု
နောက်တစ်ခုကတော့ ဗီဒီယိုဖွင့်ခြင်းကို စမ်းသပ်တဲ့ Blackmagic ရဲ့ RAW speed test ပါ။ Z8 Fury G5 နဲ့ Precision 7865 တွေနဲ့ နှိုင်းယှဉ်ဖို့ ရလဒ်တွေပဲ ရှိပါတယ်။
CPU နံပါတ်များ အတော်လေးဆင်တူသော်လည်း CUDA ရမှတ်များသည် RTX A6000 အများအပြား မည်မျှစွမ်းဆောင်ရည်ပေးစွမ်းနိုင်သည်ကို ပြသသည်။
| Blackmagic RAW မြန်နှုန်းစမ်းသပ်မှု | HP က Z6 G5 (Xeon W9-3475X၊ RTX A6000 ၃ လုံး) |
HP Z8 Fury G5 (Xeon w9-3945X၊ 4x RTX A6000) | Dell Precision 7865 (AMD 5995WX၊ RTX A6000) |
| 8K CPU | 38 FPS
133 FPS (SLI ဖွင့်ထားသည်) |
126 FPS | 122 FPS |
| 8K CUDA | 122 FPS
308 FPS (SLI ဖွင့်ထားသည်) |
444 FPS | 153 FPS |
7-Zip ချုံ့ခြင်း
လူကြိုက်များသော 7-Zip archive tool ရှိ built-in memory benchmark သည် latency နည်းပါးစွာဖြင့် ပိုမိုမြန်ဆန်သော memory ကို ကောင်းစွာတုံ့ပြန်သည်။ Fury ကဲ့သို့ပင် Z6 G5 သည် အလုံးစုံစွမ်းဆောင်ရည်တွင် Dell ထက် နောက်ကျကျန်နေပုံရသည်။
| 7-Zip ဖိသိပ်မှု စံနှုန်း | |||
| HP က Z6 G5 (Xeon W9-3475X၊ RTX A6000 ၃ လုံး) |
HP Z8 Fury G5 (Xeon w9-3945X၊ 4x RTX A6000) |
Dell Precision 7865 (AMD 5995WX၊ RTX A6000) | |
| compression | |||
| လက်ရှိ CPU အသုံးပြုမှု | 3396% | 2523% | 3302% |
| လက်ရှိ အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် |
| လက်ရှိခဲ့သည် Rating | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် |
| ရလဒ်အနေဖြင့် CPU အသုံးပြုမှု | 3383% | 2526% | 3293% |
| ရလဒ်အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် |
| ရလဒ်အဆင့်သတ်မှတ်ချက် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် |
| ဖိသိပ်ခြင်း | |||
| လက်ရှိ CPU အသုံးပြုမှု | 6086% | 4628% | 6181% |
| လက်ရှိ အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် |
| လက်ရှိခဲ့သည် Rating | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် |
| ရလဒ်အနေဖြင့် CPU အသုံးပြုမှု | 6069% | 4624% | 6188% |
| ရလဒ်အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် |
| ရလဒ်အဆင့်သတ်မှတ်ချက် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် |
| စုစုပေါင်း အဆင့်သတ်မှတ်ချက် | |||
| စုစုပေါင်း CPU အသုံးပြုမှု | 4726% | 3575% | 4740% |
| စုစုပေါင်း အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် |
| စုစုပေါင်း အဆင့်သတ်မှတ်ချက် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် |
Cinebench R23
Maxon ရဲ့ Cinebench R23 ဟာ CPU core နဲ့ thread အားလုံးကို အသုံးပြုတဲ့ CPU rendering benchmark တစ်ခုပါ။ multi-core နဲ့ single-core စမ်းသပ်မှု နှစ်မျိုးလုံးအတွက် ကျွန်တော်တို့ စမ်းသပ်ခဲ့ပါတယ်။ ဒါက HP Z6 G5 နဲ့ Z8 Fury G5 အတွက် ဂဏန်းတွေပဲ ရှိတဲ့ နောက်ထပ် benchmark တစ်ခုပါ။ ရမှတ်မြင့်လေ ပိုကောင်းလေပါပဲ။
| Cinebench R23 | HP က Z6 G5 (ဇီယွန် W9-3475X) |
HP Z8 Fury G5 (ဇီယွန် w9-3945X) |
| CPU (မာလ်တီ-ကော်ပါး) | 45,571 အချက်များ | 44,416 အချက်များ |
| CPU (Single-Core) | 1,392 အချက်များ | 1,558 အချက်များ |
| MP အချိုး | 32.74x | 28.51x |
UL Procyon AI ကောက်ချက်ချခြင်း
UL ရဲ့ Procyon က ပရော်ဖက်ရှင်နယ် အက်ပ်တွေအတွက် workstation ရဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်ကို ခန့်မှန်းပေးပါတယ်။ CPU အတွက် AI Inference စမ်းသပ်မှုကို လုပ်ဆောင်ခဲ့ပြီး NVIDIA Tensor RT cores တွေကို အသုံးပြုပြီး GPU မှာ တစ်ကြိမ် လုပ်ဆောင်ခဲ့ပါတယ်။ ထပ်ပြောပါရစေ၊ HP Z6 G8 နဲ့ Z8 Fury G5 အတွက် ကိန်းဂဏန်းတွေပဲ ရှိပါတယ်။
အချိန်နည်းလေ ပိုကောင်းပြီး အလုံးစုံရမှတ်များလေ ပိုကောင်းပါသည်။
| UL Procyon ပျမ်းမျှ ကောက်ချက်ချချိန်များ (ms) | HP က Z6 G5 (ဇီယွန် W9-3475X) |
HP က Z6 G5 RTX A6000 – ဂရပ်ဖစ် (NVIDIA Tensor RT) |
HP Z8 Fury G5 (ဇီယွန် w9-3945X) |
HP Z8 Fury G5 RTX A6000 – ဂရပ်ဖစ် (NVIDIA Tensor RT) |
| မိုဘိုင်းကွန်ရက် V3 | 1.28 | 0.86 | 2.81 | 0.65 |
| ResNet 50 | 10.99 | 1.59 | 6.94 | 1.55 |
| စတင်ခြင်း V4 | 26.12 | 4.76 | 29.59 | 4.73 |
| DeepLab V3 | 44.02 | 4.08 | 25.20 | 4.60 |
| ယိုလို V3 | 85.54 | 4.53 | 42.89 | 4.69 |
| REAL-ESRGAN | 3,719.34 | 127.57 | 1,416.15 | 128.25 |
| ယေဘုယျအားရမှတ် | 120 | 1000 | 161 | 1027 |
ကောက်ချက်
HP Z6 G5 desktop workstation သည် အထူးသဖြင့် ဂရပ်ဖစ်များစွာအသုံးပြုသော ပရောဂျက်များနှင့် တောင်းဆိုမှုများသော workload များနှင့် အလုပ်လုပ်သော ပရော်ဖက်ရှင်နယ်များအတွက် HP မှ နောက်ထပ် အထင်ကြီးလောက်စရာ ဖြေရှင်းချက်တစ်ခုဖြစ်ကြောင်း သက်သေပြနေပါသည်။ ဒေတာယုံကြည်စိတ်ချရမှုအတွက် core ၃၆ ခုအထိနှင့် ECC Memory ပေးစွမ်းနိုင်သော အစွမ်းထက် Intel Xeon w9 Processor ဖြင့် ဤ workstation သည် Intel vPro မှတစ်ဆင့် ထူးကဲသော processing power နှင့် မြှင့်တင်ထားသော လုံခြုံရေးကို ပေးစွမ်းသည်။ NVIDIA RTX 6000 Ada Generation သို့မဟုတ် AMD Radeon Pro W6800 ကဲ့သို့သော high-end GPU သုံးလုံးအထိ ပံ့ပိုးပေးသောကြောင့် 4K content၊ အဆင့်မြင့် simulation နှင့် machine learning ပရောဂျက်များကို ချောမွေ့စွာကိုင်တွယ်နိုင်စေပါသည်။
HP Z6 G5 သည် Z workstation စီးရီး၏ အစိတ်အပိုင်းတစ်ခုဖြစ်ပြီး ၎င်း၏ ကျောက်ဆောင်ကဲ့သို့ ခိုင်မာသော ဒီဇိုင်းနှင့် စွမ်းဆောင်ရည်ဖြင့် ကျွန်ုပ်တို့အား အဆက်မပြတ် အထင်ကြီးစေခဲ့သည်။ မှတ်သားစရာမှာ GPU များအကြား အပိုနေရာပါဝင်ခြင်းကြောင့် high-end ကတ်များစွာကို အသုံးပြုသည့်တိုင် လေစီးဆင်းမှုနှင့် အအေးပေးစနစ်ကို ပိုမိုကောင်းမွန်စေသည်။ ထူးကဲသော စွမ်းဆောင်ရည်နှင့် အကောင်းဆုံးလုပ်ဆောင်ချက်များပါရှိသော workstation များကို ပေးအပ်ရန် HP ၏ ကတိကဝတ်ကို Z6 G5 ဖြင့် ထပ်မံသက်သေပြခဲ့သည်။
ဤအလွန်စိတ်ကြိုက်ပြင်ဆင်နိုင်သော workstation သည် Intel Xeon processor ရွေးချယ်စရာအမျိုးမျိုးကိုလည်း ပေးစွမ်းပြီး အဆင့်မြင့် multi-core processing၊ မြှင့်တင်ထားသော memory capacity၊ ပိုမိုကောင်းမွန်သောယုံကြည်စိတ်ချရမှုနှင့် တောင်းဆိုမှုများသော အလုပ်များအတွက် အကောင်းဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်တို့ကို ပေးဆောင်သည်။ သိုလှောင်မှုရွေးချယ်စရာများသည်လည်း ကွဲပြားပြီး 12TB HDD များနှင့် 4TB HP Z Turbo Drive Dual Pro NVMe SSD များကို ပံ့ပိုးပေးသောကြောင့် အသုံးပြုသူများသည် ၎င်းတို့၏ သီးခြားလိုအပ်ချက်များကို ဖြည့်ဆည်းနိုင်မည်ဖြစ်သည်။ workstation ၏ toolless access နှင့် ISV အသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်သည် အပ်ဒိတ်များကို လွယ်ကူစွာပြုလုပ်နိုင်ခြင်း၊ အစိတ်အပိုင်းများထပ်ထည့်နိုင်ခြင်းနှင့် ပရော်ဖက်ရှင်နယ် application များနှင့် တွဲဖက်အသုံးပြုနိုင်ခြင်းတို့ကို သေချာစေသည်။ အလုံးစုံပြောရလျှင် Z6 G5 သည် နောက်ဆုံးပေါ် Z desktop များဖြင့် အထပ်ထပ်အခါခါ ထူးချွန်သော HP မှ နောက်ထပ်ကောင်းမွန်သော system တစ်ခုဖြစ်သည်။




အမေဇုံ