QNAP TS-879 Pro သည် SMB NAS နယ်ပယ်တွင် QNAP ၏ နောက်ဆုံးပေါ်ထုတ်ကုန်ဖြစ်သည်။ TS-879 Pro သည် backup များ၊ file sharing၊ mass storage စသည်တို့အတွက် အသုံးပြုရန် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသော eight-bay unit တစ်ခုဖြစ်သည်။ SMB တွင် အမှတ်အသားပြုထားသော်လည်း၊ QNAP သည် TS-879 Pro တွင် VMware၊ Citrix နှင့် HyperV ပတ်ဝန်းကျင်များအတွက် ၎င်း၏ဆွဲဆောင်မှုကို တိုးချဲ့နိုင်သည့် အင်္ဂါရပ်များ ပါဝင်သည်။ dual core Intel Core i3 3.3 GHz processor နှင့် 1,000MB/s နှင့် 100,000 IOPS အထိ မြန်နှုန်းအတွက် optional 10 GbE ကို ပံ့ပိုးပေးသည်။
QNAP က အဲဒီမှာတင် ရပ်မသွားပါဘူး၊ သူတို့က 3.5″ နဲ့ 2.5″ drive form factor နှစ်မျိုးလုံးကို ပံ့ပိုးပေးတဲ့အပြင် drive bay ရှစ်ခုမှာ SATA 6Gb/s ကိုလည်း ပံ့ပိုးပေးပါတယ်၊ SSD တွေနဲ့ 10 GbE တွေကို အသုံးပြုတဲ့အခါ ဒါက အသုံးဝင်မှာ သေချာပါတယ်။ dual USB 3.0 နဲ့ eSATA port တွေတောင် ပါဝင်ပါတယ်၊ NAS solution အားလုံးက မပေးနိုင်တဲ့အရာပါ။ တခြားထူးခြားချက်တွေကတော့ RAID0, RAID1, RAID5, RAID6 နဲ့ RAID10 အပါအဝင် RAId option အမျိုးမျိုး၊ LCD display နဲ့ drive မပါဘဲ 18.5 ပေါင် အလေးချိန်ရှိတဲ့ ခိုင်မာတဲ့တည်ဆောက်ပုံတို့ ပါဝင်ပါတယ်။
အဆင့်မြင့်စားသုံးသူနှင့် အသေးစားစီးပွားရေးလုပ်ငန်းများ ကွန်ရက်ချိတ်ဆက်မှုနေရာအတွက် အသစ်အဆန်းမှာ QNAP TS-879 Pro မှ ပံ့ပိုးပေးသော ရွေးချယ်နိုင်သော 10GbE interface ဖြစ်သည်။ 1,000MB/s (10x standard gigabit Ethernet) လွှဲပြောင်းမှုနှုန်းကို ပံ့ပိုးပေးထားပြီး၊ 10GbE သည် ပိုမိုမြန်ဆန်သော သိုလှောင်မှုနှင့် ပေါင်းစပ်ထားသောကြောင့် အသုံးပြုသူများသည် ဒေသတွင်းသိမ်းဆည်းထားသောဒေတာနှင့် နီးစပ်သော မြန်နှုန်းဖြင့် NAS မှ VM များကို host လုပ်နိုင်သည်။ အဆင့်မြင့်စားသုံးသူများအတွက် 10GbE သည် အသုံးပြုသူများအား အချိန်အနည်းငယ်အတွင်း high-definition media ကို လွှဲပြောင်းနိုင်စေပြီး ဒေသတွင်းစနစ်တွင် အပိုသိုလှောင်မှုအတွက် နေရာအကန့်အသတ်ရှိပါက ကွန်ရက်မျက်နှာပြင်မှတစ်ဆင့် မြင့်မားသောစွမ်းဆောင်ရည်ရှိသော သိုလှောင်မှုကို တိုးချဲ့နိုင်စေပါသည်။
ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ ပြန်လည်သုံးသပ်ချက်စနစ်က diskless ဖြစ်ပြီး လမ်းပေါ်ဈေးနှုန်းက $2,199 ဖြစ်ပါတယ်။ Emulex 10GbE network interface card တစ်ခုထပ်ထည့်လိုက်ခြင်းအားဖြင့် လိုအပ်တဲ့ card တစ်ခုစီ (NAS နဲ့ client systems) အတွက် နောက်ထပ် $450 ထပ်ပေါင်းထည့်ပေးပါတယ်။
QNAP TS-859 Pro သတ်မှတ်ချက်များ
- Dual Core Intel Core i3-2120 ပရိုဆက်ဆာ 3.3 GHz
- 2 GB ကို DDR3 RAM ကို
- 512MB Flash Memory
- ဒရိုက်ဘေးများ - ၈ x ၃.၅ လက်မ သို့မဟုတ် ၂.၅ လက်မ SATA 6Gb/s
- Hard Drive ဗန်းများ – hot-swappable နှင့် lockable ဗန်း ၈ ခု
- LAN Port – 2 Gigabit RJ-45 Ethernet port (ရွေးချယ်နိုင်သော dual-port 10 Gb နှင့် 1 Gb network card များကို ပံ့ပိုးပေးသည်)
- USB 3.0 port ၂ ခု (ရှေ့: ၁; နောက်: ၁)
- ၄ x USB 2.0 port (နောက်ဘက်)
- eSATA 2 (နောက်ဘက်)
- နောက်ခံနောက်ခံပါရှိသော Mono-LCD မျက်နှာပြင်
- အတိုင်းအတာ - ၈.၅၆ လက်မ x ၁၂.၈ လက်မ x ၁၂.၆၅ လက်မ
- အသားတင်အလေးချိန် - ၁၈.၄၈ ပေါင်
- အသံအတိုးအကျယ် (dB) အသင့်အနေအထား – ၂၅.၈၇ dB၊ လည်ပတ်နေစဉ် – ၂၇.၄ dB (၈ x 1TB HDD တပ်ဆင်ထားသည်)
- ပါဝါသုံးစွဲမှု (W) အိပ်စက်ခြင်းမုဒ် – 39W၊ လည်ပတ်နေချိန် – 101W (8 x 1TB HDD တပ်ဆင်ထားသည်)
- အပူချိန် – ၀~၄၀˚C
- ဆွေမျိုးစိုထိုင်းဆ – ၀~၉၀%
- ပါဝါထောက်ပံ့မှု အဝင် - 100-240V AC၊ 50/60Hz၊ အထွက်: 350W
- ခိုးယူမှုကာကွယ်ရန် K-lock လုံခြုံရေး slot
- ကွန်ရက် သို့မဟုတ် သိုလှောင်မှု တိုးချဲ့ရန်အတွက် Expansion Slot ၁
- စနစ်ပြုပြင်ထိန်းသိမ်းမှုအတွက် VGA
- ပန်ကာ ၂ x တိတ်ဆိတ်သော အအေးပေးပန်ကာ (၁၂ စင်တီမီတာ၊ ၁၂ ဗို့ DC)
- QNAP ရဲ့ drive တွဲဖက်အသုံးပြုနိုင်မှုစာရင်း
ပုံစံ
QNAP TS-879 Pro ဟာ ကျွန်တော်တို့မြင်ဖူးသမျှ စီးပွားရေးလုပ်ငန်းသုံး NAS ယူနစ်တွေနဲ့ ယှဉ်ရင် စတိုင်ကျပေမယ့် လေးထောင့်ပုံစံ အသွင်အပြင်ရှိပါတယ်။ အရှေ့ဘက်မှာ hot-swappable hard drive bay ရှစ်ခုပါဝင်ပြီး အသုံးပြုနေစဉ်မှာ drive ကို မတော်တဆ ပေါက်ကွဲထွက်တာမျိုး မဖြစ်အောင် lock latches တွေ ပါရှိပါတယ်။ function key သုံးခုနဲ့ USB 3.0 port တစ်ခုအပြင် ရှေ့မှာ multifunction display တစ်ခုပါရှိတာကြောင့် drive ကနေ ဖိုင်တွေကို မြန်မြန်ကူးယူနိုင်သလို web interface ကို load လုပ်စရာမလိုဘဲ အချက်အလက်တွေကိုလည်း ဝင်ရောက်ကြည့်ရှုနိုင်ပါတယ်။
hard drive သို့မဟုတ် SSD ကို နေရာတွင် လှည့်ပတ်တပ်ဆင်ခြင်းဖြင့် hot-swap tray တစ်ခုစီသည် အလွယ်တကူ ဝင်ထွက်နိုင်သည်။ trays များသည် ၃.၅ လက်မ hard drive များအပြင် ၂.၅ လက်မ hard drive များနှင့် ဒေါင်လိုက်နှင့် အလျားလိုက် လှည့်ပတ်အပေါက်များပါသော SSD နှစ်မျိုးလုံးကို ပံ့ပိုးပေးသည်။
QNAP TS-879 Pro ရဲ့ နောက်ဘက်ခြမ်းမှာ interface ချိတ်ဆက်မှုအများစု တည်ရှိတဲ့နေရာပါ။ ဘယ်ဘက်ခြမ်းကနေစပြီး နောက်ဘက်ခြမ်းမှာ diagnostic video access အတွက် HDMI နဲ့ VGA-out port တစ်ခု၊ eSATA port နှစ်ခု၊ USB 2.0 port လေးခု၊ USB 3.0 port တစ်ခု၊ 1GbE ချိတ်ဆက်မှုနှစ်ခုနဲ့ power cable အတွက် standard AC-input တစ်ခု ပါဝင်ပါတယ်။ TS-879 Pro ရဲ့ အပေါ်ဘယ်ဘက်ခြမ်းမှာ Emulex 10GbE add-on card ရှိပြီး interface တစ်ခုစီအတွက် SFP+ ချိတ်ဆက်မှုတစ်ခုစီ ပါဝင်ပါတယ်။ add-on card တစ်ခု တပ်ဆင်ထားခြင်းမရှိရင် ဒီနေရာကို အသုံးမပြုပါဘူး။
setup ကို
QNAP TS-879 Pro ကို ဘူးထဲမှာတင် အလွယ်တကူ တပ်ဆင်နိုင်ပြီး ပြင်ပကွန်ပျူတာ ဝင်ရောက်ခွင့်မရှိဘဲနဲ့တောင် လုပ်ဆောင်နိုင်ပါတယ်။ ပြင်ဆင်မထားတဲ့ drive တွေကို array တစ်ခုထည့်ပြီး စနစ်ကိုဖွင့်လိုက်တဲ့အခါ RAID mode ကို ရွေးချယ်ဖို့၊ encryption ကို enable ဒါမှမဟုတ် disable လုပ်ဖို့ front menu က သင့်အား တောင်းဆိုပြီး setup လုပ်ငန်းစဉ်ကို အလိုအလျောက် စတင်ပါတယ်။ သူတို့ဘာလိုချင်လဲဆိုတာကို သိပြီး RAID တည်ဆောက်မှုလုပ်ငန်းစဉ်ကို စတင်ဖို့ laptop ကို ထုတ်မသုံးချင်တဲ့ IT admin တွေအတွက် ဒါက deployment လုပ်ရာမှာ အချိန်ကုန်သက်သာစေပါတယ်။
စနစ်စတင်လည်ပတ်ပြီးသည်နှင့် ဝင်ရောက်ခွင့်အားလုံးကို QNAP ဝဘ်မျက်နှာပြင်မှတစ်ဆင့် ကိုင်တွယ်ဆောင်ရွက်ပါသည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ကွန်ပျူတာနှင့် ချိတ်ဆက်ရန် 10GbE ကွန်ရက်မျက်နှာပြင်ကို static IP သို့ configure လုပ်ခြင်းကဲ့သို့သော ကျွန်ုပ်တို့ချိန်ညှိရန်လိုအပ်သော setting များသို့ရောက်ရှိရန် အပိုင်းများကို လျင်မြန်စွာနှင့်လွယ်ကူစွာ လေ့လာနိုင်ကြောင်း ကျွန်ုပ်တို့တွေ့ရှိခဲ့သည်။
ဒီ interface က networking ဝါသနာရှင်တွေ ဒါမှမဟုတ် networking ထုတ်ကုန်တွေနဲ့ အရင်က အလုပ်လုပ်ဖူးသူတွေအတွက် အရမ်းလွယ်ကူပါတယ်။ Synology လို ကုမ္ပဏီတွေက တခြားကမ်းလှမ်းချက်တွေနဲ့ နှိုင်းယှဉ်ရင် အစပြုသူတွေအတွက် အသုံးပြုရတာ မလွယ်ကူပေမယ့် ဒေါ်လာ ၂၀၀၀ တန် ဈေးနှုန်းနဲ့ဆိုရင် ဒီထုတ်ကုန်ကို ဝယ်ယူတဲ့ ကုမ္ပဏီအများစုဟာ NAS ကို setup လုပ်ဖို့အတွက် လိုအပ်တဲ့ အတွေ့အကြုံရှိနိုင်ပါတယ်။
ပေါင်းစပ်စံနှုန်းများ
QNAP TS-879 Pro သည် SMB နှင့် စွမ်းဆောင်ရည်မြင့် ဝါသနာရှင်ဈေးကွက်များအတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသော 8-bay NAS တစ်ခုဖြစ်သည်။ ဤသုံးသပ်ချက်တွင် အသုံးပြုထားသော နှိုင်းယှဉ်နိုင်သော သိုလှောင်မှုစနစ်များတွင် အောက်ပါ သိုလှောင်မှုစနစ်များ ပါဝင်သည်- Iomega StorCenter PX4-300d (4-Bay, 1GbE, dual-core Intel Atom CPU) နှင့် Drobo B800i (8-Bay, 1GbE iSCSI, Marvell single-core CPU)။ ဤ NAS မော်ဒယ်အားလုံးကို StorageReview client testing platform မှတစ်ဆင့် စမ်းသပ်ထားသည် ။
TX-879 Pro ရဲ့ 10GbE benchmarking အတွက် QNAP က Emulex OneConnect OCe11102-N interface card နှစ်ခု ထောက်ပံ့ပေးခဲ့ပါတယ် ။ ကျွန်တော်တို့ရဲ့ desktop နဲ့ QNAP နှစ်ခုလုံးမှာ card တွေကို install လုပ်ထားတဲ့အတိုင်း 10GbE မှာ စမ်းသပ်မှုအားလုံးကို ပြုလုပ်ခဲ့ပြီး တခြား ထိပ်တန်းစွမ်းဆောင်ရည်ရှိတဲ့ 1Gb Samba နဲ့ iSCSI NAS solution တွေနဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်ကို နှိုင်းယှဉ်ခဲ့ပါတယ်။ ကျွန်တော်တို့ရဲ့ Intel test rig ကို QNAP TS-879 Pro နဲ့ ချိတ်ဆက်ဖို့အတွက် ပေးထားတဲ့ Panduit SPF+ 10GbE cable ကို အသုံးပြုခဲ့ပါတယ်။
စမ်းသပ်မှုအတွက်၊ ကျွန်ုပ်တို့သည် QNAP TS-879 Pro ကို RAID နှင့် HDD/SSD configuration အမျိုးမျိုးဖြင့် တပ်ဆင်ပြီး configure လုပ်ခဲ့ပါသည်။ ၎င်းတွင် 7200RPM 3.5-inch enterprise-grade drives များကို အသုံးပြုသည့် hard drive RAID0၊ RAID6 နှင့် RAID10 configuration များ ပါဝင်သည်။ RAID0 တွင် 50GB OCZ Deneva SSD ရှစ်လုံးပါဝင်သော SSD configuration ကိုလည်း ထည့်သွင်းထားပါသည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ large-block transfer စမ်းသပ်မှုများတွင် 10GbE-saturating speeds နီးပါးရရှိရန် ရွေးချယ်ခဲ့ခြင်းဖြစ်သည်။ iSCSI mode တွင် best-case drive scenario ကို အသုံးပြု၍ enable လုပ်သောအခါ volume encryption သည် စွမ်းဆောင်ရည်အပေါ် မည်မျှသက်ရောက်မှုရှိသည်ကို ပြသရန် RAID0 တွင် ဤ SSD များကိုလည်း အသုံးပြုပါသည်။
ပထမစမ်းသပ်မှုတွင်၊ IOMeter ဖြင့် “အကောင်းဆုံးအခြေအနေ” 2MB sequential file transfer ကို အသုံးပြု၍ Samba နှင့် iSCSI ၏ အမြင့်ဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်ကို ကြည့်ရှုပါမည်။
Samba folder တစ်ခုကို မျှဝေအသုံးပြုခြင်းအားဖြင့် ကျွန်ုပ်တို့၏ အမြန်ဆုံး hard drive နှင့် SSD array များမှ အမြင့်ဆုံး read speed မှာ 400MB/s ခန့်ရှိသည်။ hard drive RAID0 configuration ဖြင့် အမြင့်ဆုံး write speed မှာ 625MB/s နှင့် SSD RAID0 setup ဖြင့် 649MB/s ဖြစ်သည်။ Iomega StorCenter PX4-300d မှ ပြသထားသော standard 1GbE နှင့် နှိုင်းယှဉ်ပါက 10GbE သို့ ပြောင်းလဲခြင်း၏ အားသာချက်ကို သင်လျင်မြန်စွာ မြင်တွေ့နိုင်ပါသည်။
iSCSI ချိတ်ဆက်မှုမှတစ်ဆင့် ကျွန်ုပ်တို့၏ drive configuration အားလုံးတွင် ပိုမိုမြန်ဆန်သော read နှင့် write speed များကို ကျွန်ုပ်တို့တွေ့မြင်ခဲ့ရသည်။ ဤကိစ္စတွင် SSD RAID0 array သည် 817MB/s read နှင့် 649MB/s write ကိုတိုင်းတာခဲ့ပြီး RAID0 ရှိ hard drive များမှ 736MB/s read နှင့် 639MB/s write ရှိသည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ အမြန်ဆုံး 1GbE နှိုင်းယှဉ်ချက်သည် 105MB/s read နှင့် 106MB/s write ကိုသာတိုင်းတာခဲ့ပြီး 10GbE ၏ ကြီးမားသောစွမ်းဆောင်ရည်အားသာချက်ကိုပြသသည်။
ကျွန်တော်တို့ ပြသချင်တဲ့ နောက်ထပ်အချက်တစ်ခုကတော့ အကောင်းဆုံးအခြေအနေမှာ volume encryption ကို အသုံးပြုခြင်းအားဖြင့် မြင်တွေ့ရတဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်ပါပဲ။ ကျွန်တော်တို့ရဲ့ SSD RAID0 setup က encryption ပိတ်ထားရင် 817MB/s read နဲ့ 649MB/s write နဲ့ encryption ဖွင့်ထားရင် 146MB/s read နဲ့ 120MB/s write တို့ကို တိုင်းတာခဲ့ပါတယ်။
နောက်စမ်းသပ်မှုမှာ IOMeter ကို အသုံးပြုပြီး 2MB/s ကျပန်းလွှဲပြောင်းမှုတွေကို ကြည့်ခဲ့ပါတယ်။
ကြီးမားသော block sequential transfer များမှ random transfer များဆီသို့ ရွေ့လျားလာသောအခါ၊ ကျွန်ုပ်တို့၏ hard drive configuration များမှ စွမ်းဆောင်ရည် လျော့ကျလာသည်ကို တွေ့မြင်လာရပါသည်။ 8-drive SSD RAID0 သည် Samba မှတစ်ဆင့် 340MB/s read နှင့် 214MB/s write တိုင်းတာခဲ့ပြီး RAID0 ရှိ hard drive array မှ 88MB/s read နှင့် 42MB/s write ရရှိခဲ့သည်။
iSCSI မှာ SSD array ဟာ read 560MB/s နဲ့ write 331MB/s တိုင်းတာခဲ့ပြီး hard drive RAID0 array ကတော့ read 91MB/s နဲ့ write 101MB/s တိုင်းတာခဲ့ပါတယ်။ encryption ပါတဲ့ SSD array ကိုကြည့်ရင် read 109MB/s နဲ့ write 65MB/s အထိ ကျဆင်းသွားခဲ့ပါတယ်။
နောက်စမ်းသပ်မှုအုပ်စုတွင် 4K ကျပန်းဖတ်ရှုခြင်းနှင့် ရေးခြင်းစွမ်းဆောင်ရည်ကို ကြည့်ရှုသည်။
1 queue depth မှာ SSD RAID0 array တပ်ဆင်ထားတဲ့ QNAP TS-879 ဟာ 3,600 IOPS read နဲ့ 2,618 IOPS write တိုင်းတာခဲ့ပြီး ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ hard drive array ကတော့ 212 IOPS read နဲ့ 232 IOPS write တိုင်းတာခဲ့ပါတယ်။
4K random transfer test မှာ Samba ထက် iSCSI မှာ transfer speed အနည်းငယ်နိမ့်တာကို ပထမဆုံးအကြိမ်အဖြစ် ကျွန်တော်တို့ တွေ့ရှိခဲ့ရပါတယ်။ SSD array က 2,920 IOPS read နဲ့ 3,072 IOPS write တိုင်းတာခဲ့ပြီး encryption enable လုပ်ထားရင် 404 IOPS read နဲ့ 256 IOPS write အထိ နှေးကွေးသွားခဲ့ပါတယ်။ eight-drive hard drive RAID0 ကတော့ 211 IOPS read နဲ့ 216 IOPS write တိုင်းတာခဲ့ပါတယ်။
QNAP TS-879 Pro ကို Samba ချိတ်ဆက်မှုမှတစ်ဆင့် queue depths နိမ့်သောနေရာတွင် 10GbE ကိုအသုံးပြု၍ Lantecy သည် 1GbE ထက် သိပ်မကွာခြားပါ။ RAID configuration များနှင့် array တွင် drive အရေအတွက်တွင် ပိုမိုကွာခြားမှုကို ကျွန်ုပ်တို့တွေ့မြင်ခဲ့ရပြီး RAID0 configuration များတွင် response time အမြန်ဆုံးရှိသည်။
Power Consumption
အိမ်သုံး သို့မဟုတ် အသေးစားစီးပွားရေးလုပ်ငန်းသုံး ကွန်ရက်သိုလှောင်မှုအတွက် NAS ကို စဉ်းစားရန် အကောင်းဆုံးအကြောင်းရင်းများထဲမှ တစ်ခုမှာ ပါဝါသုံးစွဲမှုနည်းပါးခြင်းပင်ဖြစ်သည်။ desktop သည် အလားတူရည်ရွယ်ချက်အတွက် အသုံးပြုနိုင်သော်လည်း ၎င်းသည် ထိရောက်မှု သို့မဟုတ် အလွန်အသုံးဝင်သော ပူးတွဲပါ software မပါရှိနိုင်ပါ။ QNAP သည် TS-879 Pro ကို ပျမ်းမျှ active power rate 101W နှင့် hibernation (drive များကို လှည့်ပတ်ချထားခြင်း) rate 39W ဖြင့် အဆင့်သတ်မှတ်သည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ စမ်းသပ်မှုများတွင် access လိုအပ်ချက်များသည် သတ်မှတ်ထားသည်ထက် အနည်းငယ်ပိုမိုမြင့်မားကြောင်း တွေ့ရှိခဲ့သော်လည်း အချို့မှာ မည်သည့် drive များကို အသုံးပြုသည်ပေါ် မူတည်၍ ကွဲပြားနိုင်သည် (ကျွန်ုပ်တို့၏ စမ်းသပ်မှုများအတွက် RAID10 တွင် 3.5-inch 7200RPM drive ၈ ခုကို အသုံးပြုခဲ့သည်)။
အမြင့်ဆုံးပါဝါလိုအပ်ချက်များဖြင့်စတင်၍ QNAP TS-879 Pro သည် စတင်အသုံးပြုချိန်တွင် အများဆုံးလိုအပ်ပြီး Drobo B800i ထက် 100 watts နီးပါးပိုမိုအသုံးပြုကာ တူညီသော drive ရှစ်ခုကို လည်ပတ်စေခဲ့သည်။ ဤကိစ္စတွင် ကွာခြားချက်မှာ Drobo B800i တွင် inrush current ကိုကန့်သတ်ရန် စတင်အသုံးပြုချိန်တွင် drive များကို အကြိမ်များစွာပြောင်းလဲအသုံးပြုခြင်းဖြစ်သည်။ QNAP လည်ပတ်နေချိန်တွင် large-block sequential transfer များအတွက် 145 မှ 151 watts လိုအပ်ပြီး small-block random read များအတွက် 125 watts အထိ လျှော့ချခဲ့သည်။ အားလပ်ချိန်တွင် စနစ်သည် B800i ထက် ပါဝါပိုမိုသုံးစွဲခဲ့ပြီး 10GbE နှင့် Core i3 processor သည် ပါဝါပိုမိုသုံးစွဲဖွယ်ရှိပြီး drive များလည်ပတ်နေချိန်တွင် 117 watts နှင့် drive များလည်ပတ်နေချိန်တွင် 72 watts လိုအပ်ခဲ့သည်။
ကောက်ချက်
external NAS ကနေ အများဆုံး throughput ရရှိဖို့အတွက် QNAP ဟာ စွမ်းဆောင်ရည်မြင့် CPU၊ လုံလောက်တဲ့ RAM နဲ့ optional Emulex 10GbE interface အပါအဝင် အားလုံးကို ဖြည့်ဆည်းပေးနိုင်ခဲ့ပါတယ်။ TS-879 Pro ကို စွမ်းဆောင်ရည်ရှုထောင့်ကနေ ကြည့်တဲ့ SMB ဒါမှမဟုတ် enterprise user တိုင်းအတွက် ဒီ QNAP solution ဟာ အတော်လေး အလားအလာကောင်းပါတယ်။ SSD RAID0 configuration မှတစ်ဆင့် 817MB/s read နဲ့ 649MB/s write speeds နဲ့ hard drive RAID0 setup မှတစ်ဆင့် 736MB/s read နဲ့ 639MB/s write speeds တွေကို မောင်းနှင်နိုင်ခဲ့ပြီး 1GbE ကျော်ထက် အများကြီးသာလွန်ပါတယ်။
ထိပ်တန်းစွမ်းဆောင်ရည်မှာတော့ အားနည်းချက်တစ်ခုရှိပါတယ်၊ ဒီကိစ္စမှာတော့ ပါဝါသုံးစွဲမှုပါ။ TS-879 Pro ဟာ ပါဝါအများကြီးသုံးပါတယ်၊ အမြင့်ဆုံးမှာ 250 watts နဲ့ idle မှာ 117 watts ပဲသုံးပါတယ်။ တခြား 8-bay မော်ဒယ်တွေနဲ့ ယှဉ်ရင် 10GbE မဟုတ်ပေမယ့်၊ staging disk spin up အချိန်တွေကြောင့် startup power တန်ဖိုးတွေ နိမ့်ကျနေတာကို မှတ်တမ်းတင်ထားတာကြောင့် drive အားလုံး တစ်ပြိုင်နက်တည်း မစတင်နိုင်ပါဘူး။ ဒါပေမယ့် idle power တန်ဖိုးက ဒီမော်ဒယ်ရဲ့ power footprint ကို ညွှန်ပြနေပြီး၊ တခြားစနစ်တွေနဲ့ ယှဉ်ရင် components တွေက ပိုမြန်တာကြောင့် demand ပိုများပါတယ်။ အဲဒီ speed ကို ရှာနေတဲ့ စီးပွားရေးလုပ်ငန်းအများစုအတွက် 50 watts ပေးရတာ ဒါမှမဟုတ် ယူရတာက device ရဲ့ lifetime တစ်လျှောက်လုံး လည်ပတ်စရိတ်ကို သိပ်မထိခိုက်ပါဘူး။
နောက်ဆုံးတော့ အသုံးပြုသူအများစုက TS-879 Pro က ပေးစွမ်းနိုင်တဲ့ throughput ကို လိုချင်ကြပြီး footprint အနည်းငယ်သာ လိုအပ်ပါတယ်။ NAS ရဲ့ ရှေ့ဘက်မှာရှိတဲ့ control တွေကို အသုံးပြုပြီး setup လုပ်ရတာ လွယ်ကူတာက အားသာချက်တစ်ခုဖြစ်ပြီး စနစ်ကို အသုံးပြုရာမှာ administrator တိုင်း နှစ်သက်နိုင်တဲ့ configuration option အမျိုးမျိုးကို ပေးစွမ်းနိုင်ပါတယ်။ အလုံးစုံပြောရရင် QNAP TS-879 Pro ရဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်နဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်တွေကို ကျွန်တော်တို့ အရမ်းကျေနပ်မိပါတယ်၊ storage ကို နောက်တစ်ဆင့်တက်လှမ်းချင်တဲ့ စီးပွားရေးလုပ်ငန်းတိုင်းအတွက် ဒီ throughput ကို အကြံပြုလိုပါတယ်။
Pros
- ကျွန်ုပ်တို့၏ စမ်းသပ်မှုများတွင် အလွန်မြန်ဆန်သော လွှဲပြောင်းမှုအမြန်နှုန်းမှာ တစ်စက္ကန့်လျှင် 817MB အထိ ရှိသည်
- ဘူးအပြင်ဘက်ရှိ မျက်နှာပြင်နှင့် ထိန်းချုပ်ကိရိယာများကို အသုံးပြု၍ အလွယ်တကူ စနစ်ထည့်သွင်းနိုင်သည်
- 10GbE သည် TS-879 ကို enterprise ဈေးကွက်သို့ အပြည့်အဝ တိုးချဲ့ပေးပါသည်။
အားနည်းချက်များ
- အခြား 1GbE 8-bay မော်ဒယ်များထက် ပါဝါသုံးစွဲမှု အသင့်အတင့် တိုးလာခြင်း
- User interface က တခြားသူတွေလို အသုံးပြုရလွယ်ကူမှု မရှိဘူး
- ဒစ်ခ်မပါ ဈေးနှုန်း ဒေါ်လာ ၂၁၉၉ ဖြင့် ဈေးကြီးသည်
အောက်ဆုံးလိုင်း
external hard drive RAID0 array ကနေ 736 MB/s read speeds က အတော်လေး အထင်ကြီးစရာကောင်းပါတယ် - QNAP TS-879 Pro က ဒီ 8-bay NAS ရဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်ကို အဓိကထားပါတယ်။ ဒီမြန်နှုန်းတွေကို ပံ့ပိုးပေးဖို့ Emulex 10GbE option ကို ပေးထားတာက ကောင်းပါတယ်။ စီမံခန့်ခွဲရလွယ်ကူတဲ့ NAS ကနေ ကြီးမားတဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်ကို လိုချင်တဲ့ user တွေအတွက် TS-879 Pro က shortlist ထဲမှာ ပါဝင်သင့်ပါတယ်။
QNAP TS-879-PRO ကို Amazon.com မှာ ဝယ်ယူရရှိနိုင်ပါတယ်။ဤသုံးသပ်ချက်ကို ဆွေးနွေးပါ




အမေဇုံ