StorageReview.com

Synology DiskStation DS214+ ပြန်လည်သုံးသပ်ချက်

စီးပွားရေးလုပ်ငန်း  ◇  NAS အသေး

Synology DiskStation DS214+ သည် ပလက်ဖောင်းများစွာတွင် ဖိုင်များမျှဝေရန် လိုအပ်သော အသေးစားနှင့် အလတ်စား စီးပွားရေးလုပ်ငန်းများအတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသော 2-bay NAS server တစ်ခုဖြစ်သည်။ DS214+ တွင် အများဆုံး internal capacity 10TB (bay တစ်ခုစီတွင် 2x 5TB HDD ကိုအသုံးပြုသည်)၊ dual core 1.33GHz processor၊ 1GB DDR3 memory နှင့် Synology ၏ Disk Station Manager 5.0 software တို့ ပါဝင်သည်။ စီးပွားရေးလုပ်ငန်းကိုဦးတည်သော Synology DiskStation NAS လိုင်းရှိ အခြားထုတ်ကုန်များကဲ့သို့ပင် DS214+ တွင် USB 2.0၊ USB 3.0၊ Ethernet နှင့် eSATA port များပါရှိသော ချိတ်ဆက်မှုအမျိုးအစားအားလုံး ပါရှိသည်။

Synology DiskStation DS214+ သည် Windows၊ Mac နှင့် Linux ပလက်ဖောင်းများတွင် ဖိုင်များမျှဝေရန် လိုအပ်သော အသေးစားနှင့် အလတ်စားစီးပွားရေးလုပ်ငန်းများအတွက် အသင့်တော်ဆုံးဖြစ်သည်။ စမတ်ဖုန်းများနှင့် တက်ဘလက်များကဲ့သို့သော မိုဘိုင်းစက်ပစ္စည်းများပေါ်တွင် စီးပွားရေးလုပ်ငန်းများစွာ ဖြစ်ပေါ်နေသောကြောင့် DS ဖိုင်ကိုအသုံးပြုသူများသည် DS214+ တွင်သိမ်းဆည်းထားသော မည်သည့်ဖိုင်ကိုမဆို အဝေးမှဝင်ရောက်ကြည့်ရှုနိုင်သည်။ ဆုရ DiskStation Manager ကို အသုံးပြုထားသော DS214+ ကို မေးလ်ဆာဗာ (Mail Server package မှတစ်ဆင့်) သို့မဟုတ် VPN server (VPN server မှတစ်ဆင့်) အဖြစ် အသုံးပြုနိုင်သည်။ ဤကိရိယာသည် Synology ၏ Data Replicator software သို့မဟုတ် Apple ၏ Time Machine နှင့်အတူ အသုံးပြုနိုင်သော ဗဟိုအရန်ကူးယူမှုပစ်မှတ်ကို ပေးဆောင်သည်။ Synology DiskStation DS214+ သည် အထက်ဖော်ပြပါအားလုံးကို လုပ်ဆောင်ပြီး စွမ်းအင်ချွေတာပြီး တိတ်ဆိတ်ငြိမ်သက်သည်။

Synology DiskStation DS214+ မှာ ၂ နှစ် အကန့်အသတ်ရှိ အာမခံနဲ့ ဈေးကွက်ပေါက်ဈေး ဒေါ်လာ ၃၇၀ ပါဝင်ပါတယ်။

Synology DiskStation DS214+ ၏ အသေးစိတ်အချက်အလက်များ-

  • CPU မော်ဒယ်: Marvell Armada XP
  • CPU ကြိမ်နှုန်း: Dual Core 1.33 GHz
  • ဟာ့ဒ်ဝဲ ကုဒ်ဝှက်ခြင်း အင်ဂျင်
  • Floating Point ပါ
  • မှတ်ဉာဏ်: DDR3 1GB
  • အတွင်းပိုင်းဒရိုက်: EXT4
  • အများဆုံး အတွင်းပိုင်း စွမ်းရည်: 10TB (5TB HDD X 2) (စွမ်းရည်သည် RAID အမျိုးအစားများပေါ် မူတည်၍ ကွဲပြားနိုင်သည်)
  • ပြင်ပပေါက်များ- USB 2.0 ပေါက် x1၊ USB 3.0 ပေါက် x2၊ eSATA ပေါက် x1
  • တွဲဖက်အသုံးပြုနိုင်သော Drive အမျိုးအစားများ-
    • 3.5" SATA(III) / SATA(II) HDD
    • 2.5" SATA(III) / SATA(II) HDD
    • 2.5" SATA(III) / SATA(II) SSD
  • အရွယ်အစား (WxHxD): 103.5mm x 157mm x 232mm
  • အလေးချိန်: 1.65kg
  • LAN: ဂစ်ဂါဘစ် x၂
  • ပန်ကာ: x1
  • ပါဝါသုံးစွဲမှု: 27.62W (ဝင်ရောက်ခွင့်); 9.26W (HDD hibernation)
  • ၂ ခု ပူပြင်းစွာလဲလှယ်နိုင်သော SATA Bays

နှစ်နှစ်ကန့်သတ်အာမခံ

ဒီဇိုင်းနှင့်တည်ဆောက်ပါ

DS214+ ရဲ့ ဒီဇိုင်းဟာ Synology ရဲ့ တခြား dual-bay စီးပွားရေးလုပ်ငန်း NAS ဖြစ်တဲ့ DiskStation DS713+ ရဲ့ ဒီဇိုင်းနဲ့ အလွန်ဆင်တူပါတယ် ။ ယူနစ်ကို အဓိကအားဖြင့် အနက်ရောင်သတ္တုနဲ့ ပြုလုပ်ထားပေမယ့် drive tray တွေနဲ့ ခလုတ်တွေကတော့ ပလတ်စတစ်တွေပါ။ ယူနစ်ရဲ့ ရှေ့ဘက်မှာ လုပ်ဆောင်ချက်အတွက် LED display မီးတွေ ညာဘက်မှာ ပါရှိပါတယ်။ အောက်ညာဘက်မှာ power ခလုတ် ရှိပါတယ်။ power ခလုတ်ရဲ့ အပေါ်ဘက်မှာ thumbdrive လိုမျိုး USB device တွေကို မြန်မြန်ဆန်ဆန် backup လုပ်ဖို့အတွက် USB 2.0 port တစ်ခု ရှိပါတယ်။ USB port ရဲ့ အပေါ်ညာဘက်မှာ quick copy ခလုတ်တစ်ခု ရှိပါတယ်။

ယူနစ်ရဲ့ ရှေ့ဘက်ကနေ drive တွေကို အလွယ်တကူ ထည့်သွင်းနိုင်ပါတယ်။ မတော်တဆ drive ဖယ်ရှားမိတာမျိုး မဖြစ်အောင် bay တစ်ခုစီကိုလည်း သော့ခတ်ထားနိုင်ပါတယ်။ DS713+ နဲ့ မတူဘဲ DS214+ ဟာ tool-less ဖြစ်ပြီး screw တွေ မလိုအပ်ပါဘူး။ DiskStation ရဲ့ ဘေးဘက်မှာ Synology branding ပါရှိပြီး လေဝင်လေထွက်လည်း ပိုကောင်းစေပါတယ်။

DS214+ ရဲ့ နောက်ဘက်မှာ ယူနစ်ရဲ့ အပေါ်ပိုင်းကို နေရာယူထားတဲ့ 92mm ပန်ကာတစ်ခု ပါရှိပြီး လုပ်ငန်းစဉ်အတွင်း အသံအများကြီး မဖြစ်စေဘဲ စနစ်ကို အေးမြစေပါတယ်။ ပါဝါကြိုးအထက် ဘယ်ဘက်အောက်ခြေမှာ Ethernet 1GbE port ၂ ခု ရှိပါတယ်။ အောက်ခြေအလယ်မှာ USB 3.0 port ၂ ခု ပါရှိပါတယ်။ ညာဘက်အောက်ခြေမှာ eSATA port တစ်ခု ရှိပါတယ်။

နောက်ခံနှင့် နှိုင်းယှဉ်နိုင်သော အရာများကို စမ်းသပ်ခြင်း

ကျွန်ုပ်တို့သည် လူကြိုက်များသော 3.5″ 7,200RPM နှင့် 5,400RPM hard drive သုံးခုဖြစ်သည့် WD Red WD SE နှင့် HGST NAS တို့၏ RAID1 configuration များကို အသုံးပြု၍ CIFS နှင့် iSCSI စွမ်းဆောင်ရည်ကို စမ်းသပ်ခဲ့ပြီး၊ 4TB အားလုံးနှင့် drive အားလုံးသည် NAS ပတ်ဝန်းကျင်တွင် လည်ပတ်ရန် သင့်လျော်ပါသည်။

ဤသုံးသပ်ချက်အတွက် စမ်းသပ်ထားသော Drive များ-

  • WD အနီရောင် 4TB (၅,၄၀၀RPM)
    • RAID1 အသေးစားနှင့် အလတ်စား စက်ပစ္စည်းများ
    • RAID1 iSCSI
  • WD Se 4TB (၅,၄၀၀RPM)
    • RAID1 အသေးစားနှင့် အလတ်စား စက်ပစ္စည်းများ
    • RAID1 iSCSI
  • HGST NAS 4TB (၅,၄၀၀RPM)
    • RAID1 အသေးစားနှင့် အလတ်စား စက်ပစ္စည်းများ
    • RAID1 iSCSI

StorageReview Enterprise Test Lab သည် IT administrator များအား အစစ်အမှန်ဒေတာစင်တာနှင့် လယ်ကွင်းဖြန့်ကျက်မှုများတွင် ကြုံတွေ့ရသည့်အရာများနှင့် နှိုင်းယှဉ်နိုင်သော စမ်းသပ်မှုပတ်ဝန်းကျင်တစ်ခုကို တည်ထောင်ခြင်းဖြင့် enterprise storage device များ၏ သက်ဆိုင်ရာနှင့် ဘက်မလိုက်သော benchmark များကို ပေးစွမ်းနိုင်စေပါသည်။ Enterprise Test Lab သည် ပြန်လည်သုံးသပ်မှုများအတွင်း storage device များ၏ စွမ်းဆောင်ရည်ကို တိကျစွာထင်ဟပ်စေသည့် လက်တွေ့ကမ္ဘာ configuration များကို ဒီဇိုင်းဆွဲရန်အတွက် server အမျိုးမျိုး၊ ကွန်ရက်ချိတ်ဆက်မှု၊ ပါဝါထိန်းညှိမှုနှင့် အခြားအခြေခံအဆောက်အအုံများကို ပေါင်းစပ်ထားသည်။

ကျွန်ုပ်တို့၏ ဓာတ်ခွဲခန်းပတ်ဝန်းကျင်နှင့် စမ်းသပ်မှုပရိုတိုကောများအကြောင်း အသေးစိတ်အချက်အလက်များကို ပြန်လည်သုံးသပ်ချက်တွင် ထည့်သွင်းထားသောကြောင့် စီမံခန့်ခွဲသူများနှင့် စက်ပစ္စည်းရယူခြင်းအတွက် တာဝန်ရှိသူများသည် ဤထုတ်ဝေထားသောရလဒ်များကို ကျွန်ုပ်တို့ရရှိခဲ့သည့် အခြေအနေများကို တရားမျှတစွာ တိုင်းတာနိုင်မည်ဖြစ်သည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ သုံးသပ်ချက်များထဲမှ မည်သည့်အရာကိုမျှ ကျွန်ုပ်တို့စမ်းသပ်နေသော စက်ပစ္စည်းထုတ်လုပ်သူမှ ငွေပေးချေခြင်း သို့မဟုတ် ထိန်းချုပ်ခြင်း မရှိပါ။ StorageReview Enterprise Test Lab အကြောင်း နောက်ထပ်အသေးစိတ်အချက်အလက်များနှင့် ၎င်း၏ကွန်ရက်စွမ်းရည်များအကြောင်း အပြည့်အစုံကို ထိုစာမျက်နှာများတွင် ရရှိနိုင်ပါသည်။

Synology DiskStation DS214+ ရဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်ကို တရားမျှတစွာ အကဲဖြတ်နိုင်ဖို့အတွက် DS214+ ဟာ network မဟုတ်ဘဲ I/O bottleneck ဖြစ်ကြောင်း သေချာစေမယ့် environment တစ်ခု လိုအပ်ပါတယ်။ ဒါကြောင့် ဒီ review မှာ Netgear ProSafe GS752TXS switch မှတစ်ဆင့် quad-port Intel i350-T4 NIC မှတစ်ဆင့် ချိတ်ဆက်ထားတဲ့ ESXi 5.1 environment မှာ Windows Server 2012 VM အများအပြားကို run နေတဲ့ Lenovo ThinkServer RD240 ကို အသုံးပြုထားပါတယ်။

Lenovo ThinkServer RD240

  • ၂ x Intel Xeon X5650 (2.66GHz, 12MB Cache)
  • VMware ESXi 5.1 မှာ လည်ပတ်နေတဲ့ Windows Server 2008 Standard Edition R2 SP1 64-Bit
  • Intel 5500+ ICH10R ချစ်ပ်ဆက်
  • မှတ်ဉာဏ် - 32GB (4 x 8GB) 1333Mhz DDR3 မှတ်ပုံတင်ထားသော RDIMM များ

Netgear ProSafe GS752TXS စမတ် ၅၂-ပေါက် ခလုတ်

  • 1GbE port ၄၈ ခု၊ 10GbE SFP+ Uplink port ၄ ခု
  • စုစုပေါင်း bandwidth 176Gbps

Enterprise Synthetic Workload ခွဲခြမ်းစိတ်ဖြာခြင်း

ကျွန်ုပ်တို့၏ enterprise hard drive benchmark လုပ်ငန်းစဉ်သည် drive တစ်ခုစီကို steady-state သို့ ကြိုတင်ပြင်ဆင်ပြီး device ကို thread တစ်ခုလျှင် ၁၆ ခု queue ဖြင့် မြင့်မားသော ဝန်အောက်တွင် စမ်းသပ်မည့် workload တူညီစွာဖြင့် တူညီသော steady-state သို့ ရောက်ရှိစေပြီးနောက် thread/queeze depth profile များစွာတွင် သတ်မှတ်ထားသော အကွာအဝေးများတွင် စမ်းသပ်ပြီး အသုံးပြုမှု အနည်းငယ်နှင့် များပြားသော အခြေအနေများတွင် စွမ်းဆောင်ရည်ကို ပြသပါသည်။ hard drive များသည် ၎င်းတို့၏ အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော စွမ်းဆောင်ရည်အဆင့်သို့ အလွန်လျင်မြန်စွာ ရောက်ရှိသောကြောင့်၊ စမ်းသပ်မှုတစ်ခုစီ၏ အဓိကအပိုင်းများကိုသာ ဂရပ်ဖြင့် ဖော်ပြပါသည်။

ကြိုတင်အခြေအနေပြင်ဆင်ခြင်းနှင့် မူလတည်ငြိမ်အခြေအနေစမ်းသပ်မှုများ-

  • ပမာဏ (ဖတ်+ရေး IOPS စုစည်းမှု)
  • ပျမ်းမျှ နှောင့်နှေးမှု (ဖတ်+ရေး နှောင့်နှေးမှု အတူတကွ ပျမ်းမျှ)
  • အများဆုံး နှောင့်နှေးမှု (အမြင့်ဆုံး ဖတ်ရန် သို့မဟုတ် ရေးရန် နှောင့်နှေးမှု)
  • နှောင့်နှေးမှု စံသွေဖည်မှု (ဖတ်+ရေး စံသွေဖည်မှုကို ပျမ်းမျှပေါင်းစပ်ထားသည်)

ကျွန်ုပ်တို့၏ Enterprise Synthetic Workload Analysis တွင် လက်တွေ့လုပ်ငန်းဆောင်တာများအပေါ် အခြေခံသည့် ပရိုဖိုင်လေးခု ပါဝင်သည်။ ဤပရိုဖိုင်များကို ကျွန်ုပ်တို့၏ ယခင်စံနှုန်းများအပြင် enterprise drive များအတွက် အသုံးများသော အမြင့်ဆုံး 4k read/write speed နှင့် 8k 70/30 ကဲ့သို့သော ကျယ်ကျယ်ပြန့်ပြန့်ထုတ်ဝေထားသော တန်ဖိုးများနှင့် နှိုင်းယှဉ်ရလွယ်ကူစေရန် တီထွင်ထားပါသည်။

  • 4k
    • ၁၀၀% ဖတ်ရန် သို့မဟုတ် ၁၀၀% ရေးသားရန်
    • ၁၀၀% ၁၂၈k
  • ၈၀၀၀၇၀/၃၀
    • ၇၀% ဖတ်၊ ၃၀% ရေးသား
    • ၁၀၀% ၁၂၈k
  • ၁၂၈k (အစီအစဉ်အတိုင်း)
    • ၁၀၀% ဖတ်ရန် သို့မဟုတ် ၁၀၀% ရေးသားရန်
    • ၁၀၀% ၁၂၈k

ကျွန်ုပ်တို့၏ enterprise workloads များ၏ ပထမဆုံးတွင်၊ ကျွန်ုပ်တို့၏ အဓိကရလဒ်များရရှိရန် 100% write နှင့် 100% read activity ဖြင့် random 4k စွမ်းဆောင်ရည်၏ ရှည်လျားသောနမူနာကို တိုင်းတာခဲ့သည်။ HGST NAS iSCSI သည် 530IOPS တွင် read activity တွင် အမြင့်ဆုံး throughput ကို ပေးစွမ်းခဲ့ပြီး write activity အတွက် အကောင်းဆုံးမှာ 362IOPS ရှိသော WD Red SMB မှ ရရှိခဲ့သည်။

16T/16Q load ရှိတဲ့ ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ အဓိက ပျမ်းမျှ latency segment ကို ကြည့်လိုက်ရင် HGST NAS iSCSI ဟာ အနိမ့်ဆုံး read latency 482.65ms နဲ့ ဦးဆောင်နေပြီး WD Red SMB ကတော့ အနိမ့်ဆုံး write response time 711.28ms နဲ့ ထွက်ပေါ်လာပါတယ်။

HGST NAS iSCSI နှင့် WD Se iSCSI နှစ်ခုစလုံးသည် read functions များတွင် အများဆုံး latency အတိုဆုံးဖြစ်သည် (1660ms နှင့် 1681ms အသီးသီး)။ သို့သော် WD SE iSCSI တွင် write time 3199.6ms ဖြင့် များစွာနိမ့်ကျခဲ့သည်။

ကျွန်ုပ်တို့၏ standard deviation အပိုင်းရှိ 4K latency တသမတ်တည်းရှိမှုကို ပြန်လည်သုံးသပ်ရာတွင် WD Red iSCSI သည် write latency 690.87ms နှင့် read latency 300.18ms ဖြင့် ಒಟ್ಟಾರೆဦးဆောင်သူဖြစ်သည်။

ကျွန်ုပ်တို့၏ နောက်ထပ် benchmark သည် 100% read နှင့် 100% write လုပ်ဆောင်ချက်များတွင် 16T/16Q load ဖြင့် 100% 8K sequential throughput ကို တိုင်းတာသည်။ SMB အားလုံးသည် အပြိုင်အဆိုင် ယှဉ်ပြိုင်နေချိန်တွင် HGST NAS iSCSI သည် 8,861IOPS ၏ write activity အနည်းငယ်မြင့်မားပြီး WD Red SMB တွင် 11,192IOPS ရှိပြီး read activity အတွက် 20% ရှိသည်။

ကျွန်ုပ်တို့ 100% 4k write test တွင် လုပ်ဆောင်ခဲ့သော fixed 16 thread၊ 16 queue max workload နှင့် နှိုင်းယှဉ်ပါက၊ ကျွန်ုပ်တို့၏ ရောနှောထားသော workload profile များသည် thread/queue ပေါင်းစပ်မှုအမျိုးမျိုးတွင် စွမ်းဆောင်ရည်ကို ချိန်ညှိပေးသည်။ ဤစမ်းသပ်မှုများတွင်၊ ကျွန်ုပ်တို့သည် workload intensity ကို 2 thread နှင့် 2 queue မှ 16 thread နှင့် 16 queue အထိ တိုးချဲ့ထားသည်။ ချဲ့ထွင်ထားသော 8k 70/30 test တွင်၊ iSCSI အားလုံးတွင် throughput များစွာပိုမိုမြင့်မားသော်လည်း WD Red iSCSI သည် အခြား iSCSI များထက် သာလွန်ကောင်းမွန်ပြီး 441IOPS ဖြင့် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့သည်။

8k 70/30 ပျမ်းမျှတုံ့ပြန်မှုအချိန်များဖြင့် iSCSI drives များသည် တစ်လျှောက်လုံးတွင် latency နည်းပါးခဲ့ပြီး WD Red iSCSI သည် မြင့်မားသော queue depths တွင် အချိန်နည်းပါးခြင်းနှင့် အလုံးစုံပျမ်းမျှအချိန်နည်းပါးခြင်းတို့ဖြင့် ထိပ်ဆုံးမှရပ်တည်ခဲ့သည်။

အများဆုံး latency ဖြင့်၊ အထက်ဖော်ပြပါ WD Red iSCSI သည် အနိမ့်ဆုံးအချိန်များနှင့် အနိမ့်ဆုံးပျမ်းမျှအချိန်များရှိခဲ့သော်လည်း အခြား iSCSI များသည် ၎င်းနှင့်အတူ လည်ပတ်ခဲ့ပြီး တစ်ခါတစ်ရံတွင် အနိမ့်ဆုံးနေရာအတွက် ရောင်းဝယ်ဖောက်ကားခဲ့ကြသည်။

thread/queue spectrum တစ်ခုလုံးအတွက် WD iSCSI နှစ်ခုစလုံးသည် တူညီသောစွမ်းဆောင်ရည်ကို ပြသခဲ့ပြီး WD Red iSCSI သည် အနည်းငယ်သာ သာလွန်ခဲ့သည်။

ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ Enterprise Synthetic Workload စမ်းသပ်မှုမှာ နောက်ဆုံး benchmark ကတော့ 128k စမ်းသပ်မှုဖြစ်ပြီး platter drive အတွက် အမြင့်ဆုံး sequential transfer speed ကိုပြသတဲ့ large block sequential test တစ်ခုဖြစ်ပါတယ်။ 100% write နဲ့ 100% read activity ရဲ့ 128k စွမ်းဆောင်ရည်ကိုကြည့်မယ်ဆိုရင် read နဲ့ write speed အားလုံးနီးပါး နီးစပ်နေပေမယ့် WD Red SMB က read activity အတွက် အမြင့်ဆုံး throughput ကို 115,747KB/s နဲ့ ရရှိခဲ့ပြီး write activity ကတော့ အလွန်နီးစပ်နေခဲ့ပါတယ်။ HGST NAS iSCSI က 115,739KB/s နဲ့ write activity အတွက် အမြင့်ဆုံး throughput ကို ရရှိခဲ့ပါတယ်။

ကောက်ချက်

Synology DiskStation DS214+ သည် အများဆုံး 10TB စွမ်းရည် (2x 5TB HDDs) ပါရှိသော 2-bay NAS server တစ်ခုဖြစ်သည်။ ၎င်းသည် ပလက်ဖောင်းများစွာတွင် ဖိုင်များမျှဝေရန် လိုအပ်ပြီး ဖိုင်များကို အဝေးမှဝင်ရောက်ကြည့်ရှုရန် လိုအပ်သော SMB များအတွက်ဖြစ်သည်။ DS214+ တွင် Dual Core 1.33 GHz processor၊ 1GB DDR3 memory နှင့် Synology ၏ Disk Station Manager 5.0 software တို့ ပါရှိသည်။ bay များသည် tool-less ဖြစ်ပြီး hot-swappable ဖြစ်ပြီး USB 2.0၊ USB 3.0 နှင့် eSATA ချိတ်ဆက်မှုများ ပါရှိသည်။

အခြား Synology NAS များ၏ sequential bandwidth နံပါတ်များ ပိုမိုမြင့်မားခြင်းနှင့် နှိုင်းယှဉ်ပါက၊ ကျွန်ုပ်တို့၏ dual-port စမ်းသပ်မှုများသည် ကျွန်ုပ်တို့၏ 128k workload တွင် ထက်ဝက်ခန့်သာ ရရှိခဲ့သည်။ read နှင့် write နှစ်မျိုးလုံး၏ မြန်နှုန်းမှာ 116MB/s ဝန်းကျင်တွင် ရှိသည် (မြန်နှုန်းသည် မတူညီသော environment များနှင့် RAID configuration များအပေါ် မူတည်၍ ကွဲပြားနိုင်သည်)။ peak I/O တွင် 8K sequential transfers များသည် 11,192IOPS read နှင့် 8,861IOPS write ထက် ကျော်လွန်နေသည်ကို တွေ့ရှိရပြီး random 4K transfers များသည် 530IOPS read နှင့် 362IOPS write တွင် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့သည်။ RAID10 တွင် WD Se driveset တစ်ခုတည်းဖြင့် benchmark လုပ်ထားသော DS713+ နှင့် နှိုင်းယှဉ်ပါက DS214+ သည် 11,000IOPS read အနည်းငယ်ကျော် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပြီး DS713+ သည် 18,000IOPS ကျော် ရရှိခဲ့သည်။ ၎င်းသည် ပိုမိုမြန်ဆန်သော processor သည် အထောက်အကူဖြစ်စေသော နယ်ပယ်တစ်ခုဖြစ်ပြီး သင်၏ အဓိကအသုံးပြုမှုကိစ္စသည် random access ပိုမိုများပြားပါက စနစ်နှစ်ခုစလုံးသည် အလားတူစွမ်းဆောင်ရည်ရှိသည်။

Pros

  • ကိရိယာမလိုသော hot-swappable drives များ
  • DSM 5.0 တွင် အင်္ဂါရပ်များနှင့် လုပ်ဆောင်ချက်များစွာ ပါဝင်သည်
  • မိုဘိုင်းစက်ပစ္စည်း အသုံးပြုနိုင်စွမ်း အလွန်ကောင်းမွန်သည်

အားနည်းချက်များ

  • အစဉ်လိုက်စွမ်းဆောင်ရည်နံပါတ်များသည် အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော သတ်မှတ်ချက်ထက် လျော့နည်းနေပါသည်

The Bottom Line

Synology DiskStation DS214+ သည် အလယ်အလတ်စွမ်းဆောင်ရည်ရှိသော 2-bay NAS server တစ်ခုဖြစ်ပြီး၊ ဗဟိုချုပ်ကိုင်မှုဖြင့် backup လုပ်ခြင်းနှင့် သေးငယ်သော workgroup များအတွက် cross platform file sharing လိုအပ်သော SMB များအတွက် ပြီးပြည့်စုံပါသည်။

Amazon မှာ Synology DiskStation DS214+ ကို ဝယ်ယူနိုင်ပါတယ်။

Synology Hub

ဤသုံးသပ်ချက်ကို ဆွေးနွေးပါ

StorageReview မှာ ပါဝင်လုပ်ဆောင်ပါ

သတင်းလွှာ | YouTube | ပေါ့ဒ်ကတ်စ် iTunes / Spotify | Instagram | Twitter | TikTok | RSS Feed

အဒမ်အမ်းစထရောင်း

အာဒမ်သည် StorageReview.com ၏ အကြီးတန်းသတင်းအယ်ဒီတာဖြစ်ပြီး ကျွန်ုပ်တို့၏ အတွင်းပိုင်းနှင့် freelance အကြောင်းအရာအဖွဲ့များကို စီမံခန့်ခွဲပါသည်။

ယခင်ပို့စ်-

နောက်ပို့စ်-