OpslagReview. com

Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16 Review: De RTX Spark-notebook met de koelste temperatuur

Eindgebruiker  ◇  Workstation

De Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16 combineert de NVIDIA RTX Spark N1X in een convertible: een 16-inch OLED-touchscreen met een scharnier dat kan worden omgeklapt tot een tablet- en tentmodus, een haptisch touchpad dat geschikt is voor een stylus en een 0.69 cm dunne aluminium behuizing. Ons testmodel is uitgerust met de volledige 20-core N1X met zijn 6,144-core Blackwell GPU, 64 GB LPDDR5X-geheugen en een 1 TB Gen4 SSD. Deze configuratie kost bij Best Buy $ 3,749.99. Een model met 18 cores, 32 GB en 1 TB kost $ 3,099.99.

De Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16 is opengeklapt op de testbank van StorageReview, met het scherm aan.

Drie vergelijkingssystemen helpen de resultaten van de Yoga te kaderen. De HP OmniBook Ultra 16 met 128 GB heeft dezelfde 20-core N1X-processor in een 16-inch clamshell-behuizing en is de snelste RTX Spark-notebook die we hebben getest. Deze dient dus als maatstaf voor wat de Yoga qua koeling inlevert. De Lenovo Pro 9n 15 is het broertje van de Yoga in het segment met 18 cores, en de Razer Blade 16 vertegenwoordigt het x64-segment nadat de RTX 5090 in onze Surface Laptop Ultra-review de snelste was in die groep . De review behandelt verder de bouwkwaliteit en het ontwerp, lokale AI, CPU, geheugen, gaming, thermische prestaties en opslag; de batterijresultaten volgen zodra de nieuwe testopstelling klaar is.

De temperatuur is bepalend voor de prestaties van de Yoga: onder de belasting waarbij alle cores tegelijk worden gebruikt, wat de OmniBook op 98 °C houdt, piekte de CPU van de Yoga tussen de 71 en 86 °C en bleef de temperatuur tijdens de 30 minuten durende continue test op 72 °C zonder prestatieverlies. Lenovo schrijft dit toe aan een herontworpen koelsysteem met vergrote ventilatieopeningen en een verhoogde thermische verhoging, en aan het scharnier dat extra ruimte achter de ventilatieopeningen creëert voor luchtcirculatie. Het nadeel is een lagere kloksnelheid van alle cores, waardoor de Yoga in de meeste multithreaded tests 4 tot 10 procent achterblijft bij de OmniBook, terwijl hij in single-threaded tests wel gelijkwaardig presteert.

Key Takeaways

  • Met 32 ​​GB GPU-geheugen draaien onze S-modellen op volle snelheid: De codeeragent genereerde gpt-oss:20b met een snelheid van 58.0 tokens per seconde, dezelfde snelheid als de 128GB OmniBook, en MLPerf draaide binnen 5 procent daarvan. De Qwen3.6-35B-A3B van Tier M heeft ongeveer 40GB GPU-geheugen nodig, dus de Yoga valt daar buiten.
  • De coolste RTX Spark-notebook die we hebben getest: 72 °C op het hoogtepunt in Cinebench en 72 °C gedurende de continue testcyclus, tegenover 98 °C op de OmniBook, met een stabiele toestand bij 100 procent van de eerste testronde.
  • Een paar procent van de CPU-doorvoer bij 25 graden: Een score van 6,292 in Cinebench 2026 multi-core, 10 procent lager dan de OmniBook en 22 procent hoger dan de Razer Blade 16, met een single-core score van 557.0 die gelijk is aan die van de HP.
  • Een cabriolet speciaal ontworpen voor creatievelingen: Een 2.8K OLED-scherm met een piekhelderheid van 1,100 nits, een haptisch touchpad dat werkt met de meegeleverde Yoga Pen Gen 2, tweeters op een draaibare soundbar en een 99.9 Wh-batterij in een behuizing van 4.28 kg.
  • QLC-opslag is het zwakke punt: De Gen4 QLC SSD las sequentiële gegevens met een snelheid van 6,874 MB/s, maar behaalde slechts 68.9K IOPS bij willekeurige 4K-schrijfbewerkingen, het laagste resultaat in de groep, en vertraagde het laden van modellen bij lage temperaturen met ongeveer 2 seconden.

Bouw en Ontwerp

De Yoga 9n 2-in-1 maakt gebruik van Lenovo's convertible-ontwerp, met een scharnier waarmee het scherm kan worden omgeklapt naar tablet-, tent- en standaardmodus. De behuizing is gemaakt van aluminium aan de boven- en onderkant, afgewerkt in Cosmic Blue, en meet 14.17 x 9.57 x 0.69 inch op het dunste punt, met een startgewicht van 4.28 pond. Lenovo geeft aan dat het ontwerp de MIL-STD-810H-test heeft doorstaan ​​en dat de onderkant voor 50 procent uit gerecycled aluminium bestaat.

Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16 inch laptop met gesloten deksel in Cosmic Blue met Lenovo-logo

De Yoga voelt qua vorm en afmetingen vergelijkbaar met de Pro 9n, net als de Pro 9n. Het deksel sluit met een magneet. Het toetsenbord is een volwaardig toetsenbord met een numeriek toetsenblok en voelt stevig aan. De glazen Force Pad is groot genoeg om met beide handen tegelijk te gebruiken. De Yoga is iets breder dan de Pro 9n en dankzij het scharnier kan het scherm volledig naar achteren worden geklapt voor gebruik als tablet. Hierdoor is er meer ruimte tussen de ventilatieopeningen en het scharnier dan bij het clamshell-ontwerp van de Pro 9n.

Koeling is waar de Yoga zich onderscheidt van de andere RTX Spark-notebooks die we hebben getest. Lenovo heeft het koelsysteem opnieuw ontworpen met vergrote ventilatieopeningen en een verhoogde thermische rand aan de onderkant. Het scharnier zorgt bovendien voor meer ruimte aan de achterkant van de behuizing voor luchtcirculatie. Het resultaat is een CPU die in Stockfish een temperatuur van 71 °C haalde, terwijl de OmniBook 98 °C bereikte; in het gedeelte over thermische prestaties wordt de lagere kloksnelheid die hiermee gepaard gaat nader toegelicht.

Onderkant van de Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16 met het grote geperforeerde ventilatierooster en het label 'Carbon Neutral Certified'. De interne componenten van de Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16 met de onderkant verwijderd: twee ventilatoren, de koelplaat en heatpipes, de M.2 2242 SSD en de 99.9 Wh-batterij.

Onder de behuizing bevindt zich een geperforeerd inlaatrooster dat het grootste deel van de achterste helft van de onderkant bedekt, met de uitlaatopening langs de achterrand onder het scharnier. Zonder de behuizing zitten er twee ventilatoren in de achterste hoeken, en een brede koelplaat met heatpipes overspant het midden van het moederbord ertussen.

Op het eerste gezicht lijkt het dezelfde koeler en ventilator te gebruiken als de Pro 9n, maar de Yoga 9n heeft een ventilator zonder luchtkanaal. De Pro 9n heeft kleine halfronde kapjes die de luchtinlaat van beide ventilatoren gedeeltelijk blokkeren. De M.2 2242 SSD bevindt zich onder de heatsink in het midden van het moederbord, met daarnaast het tweede M.2-slot dat Lenovo aanbiedt. De 99.9 Wh-batterij vult de voorste helft van de behuizing, geflankeerd door de wooferbehuizingen, die het geluid door sleuven aan de voorkant van elke zijkant naar buiten blazen.

Een ontwerpkeuze die de Lenovo's onderscheidt van andere mobiele NVIDIA-platformen tot nu toe, is de aanwezigheid van twee 2242 M.2-sleuven, terwijl andere platforms slechts één 2280-sleuf gebruiken. Dat geeft de Yoga een tweede schijfoptie, maar 2242 SSD's zijn verkrijgbaar in kleinere capaciteiten en presteren doorgaans minder goed dan 2280 SSD's, wat merkbaar is in het opslaggedeelte.

Het 16-inch PureSight Pro OLED-touchscreen heeft een resolutie van 2880 x 1800 pixels en een variabele verversingsfrequentie van 30 tot 120 Hz. Lenovo geeft een piekhelderheid van 1,100 nits in HDR op, met 100% sRGB- en P3-dekking, een Delta E-waarde lager dan 1, Dolby Vision en VESA DisplayHDR True Black 1000-certificering. Het audiosysteem combineert vier 2W-woofers met twee 2W-tweeters op een draaibare soundbar, waardoor de tweeters in elke modus naar de gebruiker gericht zijn.

Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16-toetsenbord met toetsenbord van volledig formaat, numeriek toetsenblok en groot haptisch Force Pad.

Het toetsenbord heeft een toetsaanslag van 1.5 mm, achtergrondverlichting en een Copilot-toets. Daaronder bevindt zich de haptische Force Pad, die tevens dienstdoet als tekenoppervlak voor de Yoga Pen Gen 2. Deze pen ondersteunt AES 3.0 met 8,192 drukniveaus en kantelgevoeligheid, laadt op via USB-C en kan worden opgeborgen in een magnetische houder die aan de achterkant van het deksel vastklikt. De 9.2 MP IR-camera heeft een elektronische sluiter en drie microfoons verzorgen de spraakopname.

Aan de linkerkant bevinden zich een HDMI 2.1-poort, een USB-A-poort van 10 Gbps, een USB4-poort van 40 Gbps met Power Delivery en DisplayPort 2.1, en een hoofdtelefoonaansluiting; aan de rechterkant zit de aan/uit-knop, een UHS-I SD-kaartlezer, een tweede USB4-poort en een tweede USB-A-poort, waarvan één van de twee USB-A-poorten altijd actief is. De draadloze verbinding bestaat uit Wi-Fi 7 met Bluetooth 5.4, en de 99.9 Wh-batterij ondersteunt Rapid Charge Express, waarmee volgens Lenovo na 15 minuten opladen 3 uur gebruikstijd wordt behaald.

Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16 inch, linkerzijde met HDMI, USB-A, USB-C en hoofdtelefoonaansluiting. Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16, rechterkant met de aan/uit-knop, SD-kaartlezer, USB-C- en USB-A-poorten.

Het RTX Spark N1X-platform

RTX Spark is de Windows-pc-familie die is gebouwd op de N1X-superchip, de laptopvariant van de GB10 in DGX Spark , en onze review van de Surface Laptop Ultra behandelt dit platform. De Yoga is uitgerust met de krachtigste chip, die een 20-core Grace CPU (10 snellere cores en 10 energiezuinige cores, zonder SMT) combineert met een 6,144-core Blackwell RTX GPU.

NVIDIA geeft laptop-N1X-ontwerpen een vermogensbereik van 45 tot 80 W, en de manier waarop een fabrikant zijn notebook binnen dat bereik koelt, heeft net zoveel invloed op de resultaten als de chip zelf. Lenovo geeft de Yoga een vermogen van 70 W, HP geeft de OmniBook een vermogen van maximaal 70 W en Lenovo geeft de Pro 9n een vermogen van maximaal 80 W, maar de drie draaien op verschillende kloksnelheden en temperaturen onder dezelfde belasting.

Het LPDDR5X-geheugen van de N1X wordt gedeeld door de CPU en de GPU. Een instelling in de NVIDIA-app, niet in de BIOS, bepaalt hoeveel geheugen Windows aan de GPU toewijst, waardoor de verdeling vanaf het bureaublad kan worden aangepast.

Onze Yoga met 64 GB geheugen had een verdeling van 32 GB GPU/32 GB CPU. Daarmee is hij geschikt voor onze lokale AI-modellen van niveau S, maar niet voor niveau M, waarvoor ongeveer 40 GB nodig is. Net als bij elk RTX Spark-systeem is het geheugen de beperkende factor die de keuze voor de juiste configuratie moet bepalen.

De vaste geheugenverdeling is een beperking van Windows, niet van NVIDIA. Windows ondersteunt nog geen uniform geheugen voor de CPU en GPU zoals de Linux-stack op de DGX Spark dat wel doet. Daarom moet de toewijzing vooraf worden ingesteld; we begrijpen dat NVIDIA en Microsoft werken aan ondersteuning hiervoor.

Windows 11 26H1 draait op Arm64; x64-applicaties worden geëmuleerd met Prism, en onze suite gebruikt native Arm64-builds van elke open-source workload, zodat de CPU-rijen de prestaties op siliciumbasis vergelijken.

Specificaties van de Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16

Specificaties Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16 (83N7000UUS)
Platformoverzicht
Gegevensverwerker NVIDIA RTX Spark N1X, 20-core CPU met 6,144-core Blackwell RTX GPU (zoals getest)
NVIDIA RTX Spark N1X, 18-core CPU met 5,120-core Blackwell RTX GPU
Geheugen 64 GB gesoldeerd LPDDR5X-9400, 256-bit (zoals getest); tot 64 GB
32 GB GPU / 32 GB systeemgeheugen (zoals getest)
Opslag 1TB PCIe Gen4 QLC M.2 2242 SSD
Sandisk PC SN5100S 1TB (zoals getest)
Besturingssysteem Windows 11 (Arm64); Windows 11 Home zoals getest
Weergave en I/O
Scherm 16-inch 2.8K (2880 x 1800) PureSight Pro OLED-touchscreen, 30-120Hz VRR, 16:10
1,100 nits piek (HDR), 100% sRGB en P3, Delta E <1, Dolby Vision
VESA DisplayHDR True Black 1000, glas
poorten 2x USB4 40Gbps (USB PD 3.0, DisplayPort 2.1)
2x USB-A 10 Gbps (waarvan één altijd aan staat)
1x HDMI 2.1 (tot 8K/60Hz)
1x SD-kaartlezer (UHS-I)
1x gecombineerde hoofdtelefoon-/microfoonaansluiting
Wireless Wi-Fi 7 (802.11be 2×2), Bluetooth 5.4
camera 9.2 MP + IR met elektronische sluiter
Audio Zes luidsprekers: 4x 2W woofers, 2x 2W tweeters op een draaibare soundbar; Dolby Atmos
3x microfoons
Invoer Toetsenbord met achtergrondverlichting, 1.5 mm toetsaanslag, Copilot-toets
Haptisch aandrukpaneel met penondersteuning
Yoga Pen Gen 2 (AES 3.0, 8,192 drukniveaus, meegeleverd)
Kracht en fysiek
Accu 99.9Wh, snelladen Express
Thermisch ontwerp Vergrote ventilatieopeningen en thermische verhoging; 70W TDP (Lenovo-specificatie)
Afmetingen 14.17 x 9.57 x 0.69 inch (360 x 243.1 x 17.5 mm)
Gewicht Vanaf 4.28 lb (1.94 kg)
Kleur en materiaal Kosmisch blauw, aluminium boven- en onderkant; getest volgens MIL-STD-810H.
Abonnement
Prijs (Best Buy) $3,099.99 (18-core, 32 GB, 1 TB); $3,749.99 (20-core, 64 GB, 1 TB, zoals getest)

Testopstelling en methodologie

Ons Yoga 9n 2-in-1 testsysteem draait op de RTX Spark N1X met zijn 6,144-core Blackwell GPU, 64 GB LPDDR5X-9400 (32/32 verdeeld over GPU en systeem) en een 1 TB Sandisk SN5100S Gen4 SSD op Windows 11 Home 26H1 (Arm64). De benchmarks zijn uitgevoerd in Lenovo's Performance-modus.

Elk systeem in deze vergelijking heeft sr-client 1.2, onze gescripte benchmarksuite voor Windows-clients, uitgevoerd met de volledige testmodus en het Peak-profiel, gebruikmakend van de standaard Windows-image met de drivers en hulpprogramma's van de OEM. De suite hanteert overal dezelfde labinstellingen: Windows-energiemodus op 'Beste prestaties', aangesloten op netstroom, schermhelderheid op 50 procent, alle timers voor slaapstand en schermuitschakeling uitgeschakeld, en Windows Firewall en UAC-meldingen uitgeschakeld. Elk resultaat is de mediaan van herhaalde tests, en de suite voert een test opnieuw uit waarvan de spreiding groter is dan 2 procent voordat deze wordt geaccepteerd.

Systeem CPU Geheugen GPU gebruikt voor GPU- en AI-tests SSD Besturingssysteem en prestatiemodus
Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16 NVIDIA RTX Spark N1X, 20C / 20T 64 GB LPDDR5X-9400 (32 GB GPU / 32 GB systeem) 6,144-core Blackwell RTX (geïntegreerd, 32 GB bruikbaar) Sandisk PC SN5100S 1TB, Gen4 x4 Windows 11 Home 26H1 (Arm64), Lenovo Prestatiemodus
HP OmniBook Ultra 16 (128 GB) NVIDIA RTX Spark N1X, 20C / 20T 128 GB LPDDR5X-9400 (64 GB GPU / 64 GB systeem) 6,144-core Blackwell RTX (geïntegreerd, 62.5 GB bruikbaar) Sandisk PC SN8050S 2TB, Gen5 x4 Windows 11 Pro 26H1 (Arm64), HP Performance
Lenovo Pro 9n 15 NVIDIA RTX Spark N1X, 18C / 18T 32 GB LPDDR5X-9400 (12 GB GPU / 20 GB systeem) 5,120-core Blackwell RTX (geïntegreerd, 12 GB bruikbaar) Samsung MZAL81T0HFLB 1TB, Gen4 x4 Windows 11 Pro 26H1 (Arm64), Lenovo Prestatiemodus
Razer Blade 16 AMD Ryzen AI 9 HX 370, 12C / 24T 32GB LPDDR5X-8000 NVIDIA GeForce RTX 5090 laptop GPU, 24 GB Samsung MZVL22T0 2TB, Gen4 x4 Windows 11 Home 25H2 (x64), Razer Synapse Performance

 

Twee labels komen herhaaldelijk voor in de onderstaande tabellen: "niet uitgevoerd" betekent dat de testsuite weigerde een test te starten omdat de hardware niet voldoet, meestal omdat een model het beschikbare GPU-geheugen overschrijdt: de 32 GB van de Yoga en de 24 GB van de Blade 16 zorgen ervoor dat ze onder categorie M vallen, en de 12 GB van de Pro 9n zorgt ervoor dat deze onder beide categorieën valt. Hetzelfde label geeft de OpenBLAS-grootte aan die de 12 GB Pro 9n overslaat vanwege het geheugen.

N/A betekent dat een test niet van toepassing is op die hardware, zoals een single-core SMT-processor op een chip zonder SMT, of een emulatie-rij op een x64-systeem dat de native build uitvoert. Wanneer een RTX Spark-systeem x64-software via Prism uitvoerde, worden de gegevens als zodanig gelabeld.

Lokale AI-prestaties

Lokale AI komt neer op hoe snel de GPU een model uitvoert en of het model geschikt is. De 32 GB aan GPU-bruikbaar geheugen van de Yoga voert ons S-model, gpt-oss:20b, uit met dezelfde generatiesnelheid als de 128 GB OmniBook, maar haalt niet het M-niveau, waar de 62.5 GB van de OmniBook wel tot zijn recht komt.

MLPerf Client v2.0

MLPerf Client voert Llama 3.1 8B en Phi-4-mini uit met vijf promptcategorieën en rapporteert de tijd tot het eerste token en de tokenfrequentie daarna, als een geometrisch gemiddelde. Elk systeem gebruikt hier llama.cpp met CUDA, dus de engine is hetzelfde en de rijen vergelijken de hardware. De agentscenario's voeren Llama 3.1 8B uit als software-engineeringagent en data-analistagent die tools aanroepen over meerdere beurten.

Overzicht van de Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16: MLPerf Client v2.0 tokengeneratiesnelheid voor de Yoga 9n vergeleken met de HP OmniBook Ultra 16 (128GB), Lenovo Pro 9n 15 en Razer Blade 16.
MLPerf Client v2.0 Yoga 9n 2-in-1 16 OmniBook Ultra 16 (128 GB) Pro 9n 15 Razer Blade 16
Llama 3.1 8B, tijd tot eerste token, geometrisch gemiddelde (s, lager is beter) 0.353 0.274 0.303 0.149
Llama 3.1 8B, token rate, geometrisch gemiddelde (tok/s) 54.4 56.5 55.1 128.8
Phi-4-mini, tijd tot eerste token, geometrisch gemiddelde (s, lager is beter) 0.158 0.130 0.135 0.074
Phi-4-mini, token rate, geometrisch gemiddelde (tok/s) 91.8 96.8 95.2 222.7
Data-analist-agent, end-to-end (s, lager is beter) 59.7 53.0 56.2 27.8
Data-analistagent, tokensnelheid (tok/s) 45.3 48.5 46.9 108.3
SWE Agent, end-to-end (s, lager is beter) 51.6 45.3 48.0 24.6
SWE Agent, token rate (tok/s) 43.0 46.6 44.5 102.5

 

De Yoga genereerde Llama 3.1 8B met 54.4 tokens per seconde en Phi-4-mini met 91.8 tokens per seconde, respectievelijk 4 en 5 procent minder dan de OmniBook. Het verschil wordt groter bij het eerste token, dat meer afhankelijk is van rekenkracht dan van geheugenbandbreedte: de Yoga deed er 0.353 seconden over op Llama 3.1 tegenover 0.274 seconden op de HP, en bleef ook daar achter bij de 18-core Pro 9n. Dit patroon suggereert dat Lenovo's koelingsoptimalisatie zowel de GPU als de CPU ten goede komt, aangezien de Yoga MLPerf ook draaide op de laagste CPU-klokfrequentie van de drie N1X-systemen.

In de agentgebaseerde scenario's had de Yoga 59.7 seconden nodig voor de data-analist en 51.6 seconden voor de software-engineeringagent, 13 tot 14 procent langer dan de OmniBook, terwijl de Blade 16 beide taken in minder dan de helft van de tijd van de Yoga voltooide.

Model laden

Deze test meet de leessnelheid van een lokaal model in Ollama vanaf de SSD tot het eerste gegenereerde token, zowel in koude toestand (bestandscache geleegd) als in warme toestand (bestand al in het geheugen). De test rapporteert hoe snel de SSD werd gelezen tijdens de koude laadprocedure. Tier S gebruikt gpt-oss:20b (12.8 GB) op systemen met minimaal 16 GB GPU-bruikbaar geheugen; tier M voegt Qwen3.6-35B-A3B (21.1 GB) toe op systemen met ongeveer 40 GB of meer.

Overzicht van de Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16: Ollama-model laadtijd tot eerste token voor de Yoga 9n vergeleken met de HP OmniBook Ultra 16 (128 GB), Lenovo Pro 9n 15 en Razer Blade 16.
Model laden (geheugenmapping ingeschakeld) Yoga 9n 2-in-1 16 OmniBook Ultra 16 (128 GB) Pro 9n 15 Razer Blade 16
gpt-oss:20b, koude lading naar eerste token (s, lager is beter) 8.06 6.23 Niet uitgevoerd (12 GB GPU-geheugen) 8.71
gpt-oss:20b, warm laden naar eerste token (s, lager is beter) 3.60 3.59 Niet uitgevoerd (12 GB GPU-geheugen) 6.93
gpt-oss:20b, leesdoorvoer tijdens koude belasting (MB/s) 2,480 3,044 Niet uitgevoerd (12 GB GPU-geheugen) 3,874
Qwen3.6-35B-A3B, koud laden tot eerste token (s, lager is beter) Niet werkend (32 GB GPU-geheugen, onder tier M) 9.04 Niet uitgevoerd (12 GB GPU-geheugen) Niet uitgevoerd (24 GB VRAM, onder tier M)
Qwen3.6-35B-A3B, warm laden tot eerste token (s, lager is beter) Niet werkend (32 GB GPU-geheugen, onder tier M) 4.23 Niet uitgevoerd (12 GB GPU-geheugen) Niet uitgevoerd (24 GB VRAM, onder tier M)

 

Warm bracht de Yoga gpt-oss:20b in 3.60 seconden naar het eerste token, net als de OmniBook in 3.59 seconden. Koud duurde het 8.06 seconden tegenover 6.23 seconden, omdat de QLC-schijf van de Yoga het model tijdens het laden met 2,480 MB/s las, terwijl de Gen5-schijf van de OmniBook dat met 3,044 MB/s deed. De Blade 16 was het traagst, zowel koud als warm, met respectievelijk 8.71 en 6.93 seconden, omdat de gewichten na het lezen via PCIe naar VRAM moeten worden overgebracht.

Coderingsagent

Codex CLI stuurt een lokaal model aan dat door Ollama wordt aangeboden via een vaste codeertaak in een vastgezette repository; een run slaagt wanneer de 11 tests van de repository slagen. We rapporteren de mediane rekentijd over drie runs, het aantal geslaagde runs en de generatiesnelheid. De test waarbij de agent naast de gebruiker draait, voert de agent en Speedometer samen uit en rapporteert hoeveel elk vertraagt ​​in vergelijking met het afzonderlijk uitvoeren.

Overzicht van de Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16: Generatiesnelheid van de Codex CLI-coderingsagent voor de Yoga 9n vergeleken met de HP OmniBook Ultra 16 (128 GB), Lenovo Pro 9n 15 en Razer Blade 16.
Codex CLI-coderingsagent Yoga 9n 2-in-1 16 OmniBook Ultra 16 (128 GB) Pro 9n 15 Razer Blade 16
Tier S, gpt-oss:20b 64K: muurtijd (s, lager is beter) 132.5 115.3 Niet uitgevoerd (12 GB GPU-geheugen) 64.4
Niveau S: successen (van 3) 2 3 Niet uitgevoerd (12 GB GPU-geheugen) 2
Tier S: generatiesnelheid (tok/s) 58.0 58.0 Niet uitgevoerd (12 GB GPU-geheugen) 137.9
Tier M, gpt-oss:20b 128K: muurtijd (s, lager is beter) Niet werkend (32 GB GPU-geheugen, onder tier M) 152.1 Niet uitgevoerd (12 GB GPU-geheugen) Niet uitgevoerd (24 GB VRAM, onder tier M)
Niveau M, gpt-oss:20b 128K: successen (van 3) Niet werkend (32 GB GPU-geheugen, onder tier M) 3 Niet uitgevoerd (12 GB GPU-geheugen) Niet uitgevoerd (24 GB VRAM, onder tier M)
Tier M, Qwen3.6-35B-A3B 64K: muurtijd (s, lager is beter) Niet werkend (32 GB GPU-geheugen, onder tier M) 72.0 Niet uitgevoerd (12 GB GPU-geheugen) Niet uitgevoerd (24 GB VRAM, onder tier M)
Tier M, Qwen3.6-35B-A3B 64K: successen (van 3) Niet werkend (32 GB GPU-geheugen, onder tier M) 3 Niet uitgevoerd (12 GB GPU-geheugen) Niet uitgevoerd (24 GB VRAM, onder tier M)
Tier M, Qwen3.6-35B-A3B 64K: generatiesnelheid (tok/s) Niet werkend (32 GB GPU-geheugen, onder tier M) 89.5 Niet uitgevoerd (12 GB GPU-geheugen) Niet uitgevoerd (24 GB VRAM, onder tier M)
Snelheidsmeter naast de agent (score) 14.1 21.2 Niet uitgevoerd (12 GB GPU-geheugen) 36.3
Snelheidsmetervertraging naast de agent (x, lager is beter) 2.44 1.73 Niet uitgevoerd (12 GB GPU-geheugen) 1.06
Agentvertraging naast snelheidsmeter (x, lager is beter) 1.03 1.04 Niet uitgevoerd (12 GB GPU-geheugen) 1.05

 

Bij de S-taak genereerde Yoga 58.0 tokens per seconde, identiek aan de OmniBook, en voltooide de taak in 132.5 seconden, langzamer dan de 115.3 seconden van de HP. De Yoga slaagde in twee van de drie pogingen, net als de Blade 16; gpt-oss:20b faalt in ongeveer één op de drie pogingen op verschillende systemen die we hebben getest, dus het aantal succesvolle pogingen zegt meer over het model dan over de hardware. De Blade 16 voltooide de taak in 64.4 seconden met een snelheid van 137.9 tokens per seconde.

De gelijktijdigheidstest was het zwaarst op de Yoga. Met de agent actief daalde de Speedometer-score van 36.1 naar 14.1, een vertraging van 2.44x, vergeleken met 1.73x op de OmniBook en 1.06x op de Blade 16, waar het model op de aparte GPU draait en de CPU ongemoeid laat. De agent zelf vertraagde slechts met 3 procent, wat betekent dat de Yoga de voorkeur geeft aan de achtergrondtaak boven de browser wanneer beide concurreren om het beschikbare energiebudget en gedeeld geheugen.

Retrieval-augmented generatie

Onze RAG-test integreert 20,963 SQuAD v1.1-tekstfragmenten met nomic-embed-text, haalt de vijf beste fragmenten op voor elk van de 2,000 vragen en beantwoordt er 400 met Phi-4-mini, waarbij de exacte overeenkomst en de F1-score worden gescoord ten opzichte van de referentieantwoorden. De modellen draaien op elk systeem, dus dit is een snelheidsvergelijking.

Overzichtstabel van de Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16: RAG-pipeline doorvoer en antwoordtijd voor de Yoga 9n vergeleken met de HP OmniBook Ultra 16 (128 GB), Lenovo Pro 9n 15 en Razer Blade 16.
VOD Yoga 9n 2-in-1 16 OmniBook Ultra 16 (128 GB) Pro 9n 15 Razer Blade 16
Inname van muurtijd, 20,963 passages (s, lager is beter) 188.8 187.0 191.8 131.0
Ophaaltijd van de query, p50 (ms, lager is beter) 22.6 23.3 24.2 20.9
Antwoord, Phi-4-mini tijd tot eerste token, p50 (s, lager is beter) 0.181 0.155 0.171 0.109
Antwoord, snelle verwerking (tok/s) 5,837 7,142 6,268 11,560
Antwoord: generatiesnelheid (tok/s) 91.1 104.4 96.6 209.2
Vraag om te beantwoorden, p50 (s, lager is beter) 0.262 0.227 0.252 0.159
Antwoord F1 (%) 73.97 73.97 74.27 74.47

 

De Yoga presteerde even goed als de OmniBook bij het verwerken van gegevens (188.8 seconden versus 187.0) en bij het ophalen ervan, maar bleef achter bij het beantwoorden: de Phi-4-mini verwerkte prompts met 5,837 tokens per seconde versus 7,142 en genereerde 91.1 tokens per seconde versus 104.4 tokens per seconde. Een typische vraag duurde 0.262 seconden van vraag tot antwoord, tegenover 0.227 seconden op de HP en 0.159 seconden op de Blade 16. De nauwkeurigheid was identiek op de Yoga en de OmniBook.

CPU-prestaties

De CPU-prestaties van de Yoga volgen één regel: hij evenaart de OmniBook op één thread, maar blijft erachter op alle cores. Op één thread ligt het verschil ongeveer 2 procent met de HP, en de Yoga behaalde de beste resultaten voor 7-Zip single-thread, PyPerformance go en regex_compile van alle RTX Spark-systemen in deze test. Op meerdere threads ligt het verschil 2 tot 28 procent, meestal tussen de 4 en 10 procent, met de grootste verschillen bij Stockfish en OpenBLAS. Tegenover de Razer Blade 16 wint de Yoga nog steeds op het gebied van rendering, compressie en compilatie.

Cinebench 2026 en aanhoudende belasting

Cinebench 2026 rendert een scène met Maxon's Redshift-engine op de CPU en meet de doorvoer voor één core, SMT-single-core (twee threads op één fysieke core) en meerdere cores. Vervolgens voeren we een continue lus uit die de multi-core run ongeveer 30 minuten herhaalt en vergelijken we de stabiele toestand met de eerste run.

Overzicht van de Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16: Cinebench 2026 single-core, multi-core en sustained loop scores voor de Yoga 9n vergeleken met de HP OmniBook Ultra 16 (128GB), Lenovo Pro 9n 15 en Razer Blade 16.
Cinebench 2026 (punten, hoe hoger hoe beter) Yoga 9n 2-in-1 16 OmniBook Ultra 16 (128 GB) Pro 9n 15 Razer Blade 16
Enkele kern 557.0 558.6 518.2 480.0
SMT enkelvoudige kern NB NB NB 661.3
Meerdere kernen 6,292 7,004 6,394 5,179
Aanhoudende lus, eerste doorgang 6,248 6,954 6,346 5,162
Aanhoudende lus, stabiele toestand 6,256 6,942 6,416 5,206
Stationaire toestand / eerste doorgang 1.001 0.998 1.011 1.009

 

De Yoga behaalde een multi-core score van 6,292, 10 procent minder dan de OmniBook (7,004), 2 procent minder dan de 18-core Pro 9n en 22 procent meer dan de Blade 16. De single-core score van 557.0 komt overeen met die van de HP. De continue test is hier het meest stabiel: de stabiele score van 6,256 bleef op 100.1 procent van de eerste test, met een CPU-temperatuur van 72 °C en een kloksnelheid van 3,015 MHz gedurende de hele test.

7-Zip, Blender, HandBrake en LLVM

De ingebouwde benchmark van 7-Zip rapporteert de doorvoer van LZMA-compressie en -decompressie op elke thread en op één core. Blender 4.5 rendert de scènes Monster, Junkshop en Classroom met Cycles op de CPU. HandBrake codeert 60 seconden van een 4K60-clip in software met x265 en SVT-AV1, en de LLVM-test compileert de volledige LLVM 21.1.4-tree met Clang en Ninja.

Overzicht van de Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16: 7-Zip all-thread compressie- en decompressiedoorvoer voor de Yoga 9n vergeleken met de HP OmniBook Ultra 16 (128 GB), Lenovo Pro 9n 15 en Razer Blade 16.
7-Zip, één draad (GIPS, hoe hoger hoe beter) Yoga 9n 2-in-1 16 OmniBook Ultra 16 (128 GB) Pro 9n 15 Razer Blade 16
Totaal 9.12 9.09 8.93 9.24
Comprimeren 7.35 7.31 7.26 7.28
Decomprimeer 10.88 10.87 10.59 11.20

 

Overzicht van de Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16: Blender 4.5 CPU-renderscores voor de Yoga 9n vergeleken met de HP OmniBook Ultra 16 (128 GB), Lenovo Pro 9n 15 en Razer Blade 16. Overzicht van de Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16: HandBrake x265 en SVT-AV1 CPU-coderingssnelheid van de Yoga 9n vergeleken met de HP OmniBook Ultra 16 (128 GB), Lenovo Pro 9n 15 en Razer Blade 16. Overzicht van de Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16: LLVM 21.1.4 buildtijd voor de Yoga 9n vergeleken met de HP OmniBook Ultra 16 (128GB), Lenovo Pro 9n 15 en Razer Blade 16.

In 7-Zip behaalde de Yoga 145.3 GIPS op alle threads, 4 procent minder dan de OmniBook en 15 procent meer dan de Blade 16. De totale prestatie op één thread van 9.12 GIPS was de beste van de RTX Spark-systemen. In Blender bleef de Yoga 5 procent achter op de HP in Monster en 5 procent achter in Classroom. De LLVM-build duurde 217.2 seconden tegenover 206.6 seconden, nog steeds 34 procent sneller dan de Blade 16.

HandBrake's x265-codering draaide op 38.6 fps, 6 procent minder dan de OmniBook. SVT-AV1 haalde ongeveer 15 fps op elk RTX Spark-systeem, vergeleken met 77.3 op de Blade 16, wat erop wijst dat het Arm64-codepad van SVT-AV1 de bottleneck vormt.

Stockfish, primesieve, Python en de browser

Stockfish rapporteert de zoeksnelheid van schaken in miljoenen knooppunten per seconde. Primesieve telt de priemgetallen onder de 10^12 op alle threads en onder de 10^11 op één thread. PyPerformance voert drie CPython-benchmarks uit die zijn vastgezet op één snelle core, en Speedometer 3.1 meet de responsiviteit van webapplicaties in Microsoft Edge. De laatste twee rijen tonen de x64-versie van 7-Zip onder Prism-emulatie.

Test Yoga 9n 2-in-1 16 OmniBook Ultra 16 (128 GB) Pro 9n 15 Razer Blade 16
Stockfish-testbank, alle threads (Mnps, hoe hoger hoe beter) 13.42 16.28 15.20 17.96
Stockfish-testbank, één thread (Mnps, hoger is beter) 1.72 1.73 1.70 2.04
primesieve 1e12, alle schroefdraad (s, lager is beter) 10.77 9.57 10.56 10.60
primesieve 1e11, één draad (s, lager is beter) 12.01 12.03 12.34 6.67
PyPerformance go (ms, lager is beter) 110.6 111.2 114.1 75.2
PyPerformance nbody (ms, lager is beter) 80.5 80.4 82.5 60.8
PyPerformance regex_compile (ms, lager is beter) 84.3 84.6 86.7 69.7
Snelheidsmeter 3.1, Edge (score, hoe hoger hoe beter) 36.1 36.7 33.9 38.4
x64 7-Zip onder emulatie, alle threads (GIPS) 124.3 127.0 117.6 Niet van toepassing (native x64)
x64 7-Zip onder emulatie, één thread (GIPS) 8.25 8.26 7.94 Niet van toepassing (native x64)

 

Stockfish laat het klokverschil het duidelijkst zien: op alle threads doorzocht de Yoga met 13.42 Mnps, 18 procent minder dan de OmniBook en de 18-core Pro 9n (15.20 Mnps), terwijl hij op één thread beide evenaarde met ongeveer 1.7 Mnps. Stockfish liet de Yoga draaien op 3,057 MHz en 71 °C, tegenover 3,269 MHz en 98 °C op de HP. De Yoga levert dus ongeveer 6 procent in op zijn kloksnelheid en blijft ongeveer 27 °C koeler.

Bij de single-threaded tests presteerde de Yoga beter dan de andere RTX Spark-systemen, met de snelste PyPerformance-tijd van 110.6 ms en een Speedometer-score van 36.1. De Blade 16 was echter de beste bij de tests met Python, primesieve, Stockfish en de browser, met een tijd van 6.67 seconden voor single-threaded primesieve tegenover 12.01 seconden. De x64-versie van 7-Zip haalde 124.3 GIPS onder emulatie, 86 procent van het native resultaat.

GROMACS, OpenBLAS en geheugen

GROMACS voert de benchMEM moleculaire dynamica-simulatie uit op 16 cores en rapporteert de gesimuleerde tijd in nanoseconden per dag voor de optimale configuratie. Onze OpenBLAS-test voert een HPL-achtige LU-oplossing met dubbele precisie uit voor drie verschillende probleemgroottes en een DGEMM-matrixvermenigvuldiging, zowel op alle cores als op de cores van de hoogste klasse. Deze test is de zwaarste continue floating-point belasting in de suite. STREAM meet de continue geheugenbandbreedte en de latentie-rijen meten de single-access geheugenlatentie en de inter-core latentie.

Test (hoe hoger, hoe beter) Yoga 9n 2-in-1 16 OmniBook Ultra 16 (128 GB) Pro 9n 15 Razer Blade 16
GROMACS benchMEM, beste lay-out (ns/dag) 17.15 17.47 16.88 26.41
OpenBLAS LU N=10000, alle cores (GFLOPS) 281.3 324.0 303.4 400.9
OpenBLAS LU N=20000, alle cores (GFLOPS) 298.6 329.6 318.1 454.4
OpenBLAS LU N=40000, alle cores (GFLOPS) 282.5 348.8 Niet uitvoeren (vereist 11.9 GB) 498.5
OpenBLAS LU N=20000, topklasse core (GFLOPS) 273.2 380.5 403.8 240.4
OpenBLAS DGEMM M=8000, alle cores (GFLOPS) 312.7 398.5 357.6 455.4
OpenBLAS DGEMM M=8000, topklasse qua cores (GFLOPS) 346.7 488.7 448.3 252.4

 

GROMACS liet nauwelijks verschil zien tussen de RTX Spark-systemen, met de Yoga op 17.15 ns/dag, maar OpenBLAS toonde de grootste verschillen in de review. De all-core LU-berekening van de Yoga bij N=20000 bereikte 298.6 GFLOPS, 9 procent minder dan de OmniBook, en de DGEMM-berekening bleef 22 procent achter. Bij het draaien op de hoogste cores, waar de OmniBook beter presteerde, bleef de Yoga verder achter met 273.2 GFLOPS tegenover 380.5. De Yoga voltooide alle groottes, inclusief N=40000, waarvoor de 64GB-configuratie voldoende geheugen heeft, bij temperaturen die nooit boven de 85 °C uitkwamen.

Overzicht van de Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16: STREAM-geheugenbandbreedte van de Yoga 9n vergeleken met de HP OmniBook Ultra 16 (128 GB), Lenovo Pro 9n 15 en Razer Blade 16.
Test Yoga 9n 2-in-1 16 OmniBook Ultra 16 (128 GB) Pro 9n 15 Razer Blade 16
STREAM kopiëren (MB/s, hoe hoger hoe beter) 118,738 130,790 127,682 43,731
STREAM Triad (MB/s, hoger is beter) 112,067 122,260 120,272 48,298
Geheugenlatentie, 1 GiB buffer, 4 KiB pagina's (ns, lager is beter) 141.8 143.1 143.4 129.6
Kern-naar-kern latentie, gemiddelde van alle paren (ns, lager is beter) 162.8 156.8 160.6 57.0

 

STREAM Triad haalde 112,067 MB/s op de Yoga, 8 procent lager dan de OmniBook en 2.3 keer zo snel als de Blade 16, wat betekent dat de lagere kloksnelheden van de Yoga ook het geheugensubsysteem ten goede komen. De geheugenlatentie van 141.8 ns was de laagste van de hier geteste RTX Spark-systemen, en de core-to-core-latentie van 162.8 ns is in lijn met het platform.

Gaming en GPU-codering

SuperTuxKart 1.5 voert zijn ingebouwde benchmark uit op 1080p fullscreen met de hoogste preset en VSync uitgeschakeld, eenmaal met de native Arm64-versie van de game en eenmaal met de x64-versie onder emulatie. FFmpeg codeert dezelfde 4K60-clip met NVENC HEVC op 8 Mbps en, waar beschikbaar, met de Media Foundation HEVC-encoder.

Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16 reviewgrafiek: SuperTuxKart 1080p framesnelheid, native en geëmuleerd voor de Yoga 9n vergeleken met de HP OmniBook Ultra 16 (128GB), Lenovo Pro 9n 15 en Razer Blade 16
Test (hoe hoger, hoe beter) Yoga 9n 2-in-1 16 OmniBook Ultra 16 (128 GB) Pro 9n 15 Razer Blade 16
SuperTuxKart 1080p Ultra, native, gemiddeld (fps) 216.4 225.9 218.4 200.0
SuperTuxKart 1080p Ultra, native, stabiel (fps) 131 143 140 115
SuperTuxKart 1080p Ultra, x64 onder emulatie, gemiddelde (fps) 186.8 266.5 248.6 Niet van toepassing (native x64)
SuperTuxKart 1080p Ultra, x64 onder emulatie, stabiel (fps) 93 141 94 Niet van toepassing (native x64)
FFmpeg NVENC HEVC, 4K60 bij 8 Mbps (fps) 139 138 139 132
FFmpeg Media Foundation HEVC (fps) 65 66 55 NB

 

De Yoga haalde gemiddeld 216.4 fps met de native build, 4 procent minder dan de OmniBook en binnen 1 procent van de Pro 9n, en sneller dan de Blade 16 met 200.0 fps, aangezien de CPU bij 1080p de framerate bepaalt op elk systeem. Eén resultaat springt eruit: de x64-build van de Yoga onder emulatie haalde gemiddeld 186.8 fps, lager dan de native build, terwijl de OmniBook en Pro 9n de geëmuleerde build sneller draaiden. We zullen deze test daarom herhalen om dit te bevestigen. Hardwarecodering presteerde gelijk op alle systemen, met NVENC HEVC op 139 fps op de Yoga.

thermals

De Yoga bleef koeler dan elke andere RTX Spark-notebook die we hebben getest. Tijdens de CPU-tests varieerde de piektemperatuur van 71 °C in Stockfish tot 86 °C in HandBrake, vergeleken met 98 °C in elk van dezelfde tests op de OmniBook. De gemiddelde temperatuur tijdens de continue test van 30 minuten was 70 °C, tegenover 98 °C voor de HP. RTX Spark-systemen rapporteren de CPU-temperatuur alleen via de thermische zones van Windows, en de zone die de Yoga gebruikt is mogelijk niet dezelfde sensor als die van de HP, maar de kloksnelheden en het stroomverbruik wijzen erop dat het verschil grotendeels te verklaren is.

CPU-temperatuur, max / gemiddeld (C) Yoga 9n 2-in-1 16 OmniBook Ultra 16 (128 GB) Pro 9n 15 Razer Blade 16
Cinebench 2026 72 / 65 98 / 83 92 / 70 96 / 78
7-Zip 76 / 62 98 / 78 83 / 63 99 / 84
Stokvis 71 / 69 98 / 97 88 / 83 92 / 90
Blenders 80 / 75 98 / 96 91 / 80 95 / 87
HandBrake 86 / 71 98 / 86 93 / 74 92 / 86
LLVM-build 81 / 75 98 / 92 87 / 79 98 / 93
GROMACS 84 / 81 98 / 96 89 / 85 97 / 94
BLAS openen 85 / 74 98 / 95 92 / 83 91 / 87
STREAM 64 / 59 98 / 96 78 / 66 75 / 71
Super Tux Kart 68 / 62 95 / 82 74 / 68 89 / 82
MLPerf-client 72 / 60 93 / 84 76 / 66 97 / 76
Codeeragent 71 / 67 90 / 79 Niet uitvoeren 91 / 84
VOD 84 / 75 94 / 90 76 / 71 88 / 83
Aanhoudende lus 72 / 70 98 / 98 92 / 87 94 / 90

 

De koelere werking gaat gepaard met lagere kloksnelheden voor alle cores. In de continue testlus hield de Yoga een kloksnelheid van 3,015 MHz aan, tegenover 3,239 MHz voor de OmniBook en 3,288 MHz voor de Pro 9n. Dit verschil in kloksnelheid is grotendeels verantwoordelijk voor het tekort aan multithreadingprestaties van de Yoga. Lenovo geeft een stroomverbruik van 70 W op voor de Yoga, hetzelfde als HP voor de OmniBook, dus het verschil lijkt eerder een bewuste keuze te zijn met het oog op temperatuur en geluidsproductie dan op een lager energiebudget.

De Yoga beperkt zijn prestaties niet: net als elk RTX Spark-systeem dat we hebben getest, houdt hij zijn kloksnelheid constant zolang de belasting aanhoudt, en dat terwijl de temperatuur 12 tot 27 °C lager ligt dan de 98 °C die de OmniBook in dezelfde tests bereikt.

Gemiddelde CPU-klokfrequentie (MHz) Yoga 9n 2-in-1 16 OmniBook Ultra 16 (128 GB) Pro 9n 15 Razer Blade 16
Cinebench 2026 2,799 2,962 2,951 4,158
7-Zip 2,722 2,838 2,849 4,014
Stokvis 3,057 3,269 3,292 3,645
Blenders 3,111 3,123 3,216 3,729
HandBrake 2,687 2,756 2,834 3,814
LLVM-build 3,083 3,151 3,197 3,697
GROMACS 3,226 3,308 3,367 3,874
BLAS openen 2,890 3,024 3,192 4,274
STREAM 3,077 3,258 3,101 3,684
Super Tux Kart 2,002 1,957 2,017 4,349
MLPerf-client 1,935 2,114 2,027 3,593
Codeeragent 1,945 2,078 Niet uitvoeren 3,789
VOD 2,707 2,749 2,760 3,764
Aanhoudende lus 3,015 3,239 3,288 3,726

 

Voor een laptop die vaak als tablet wordt gebruikt of op schoot rust, is die afweging logisch. Een 16-inch convertible die tijdens een half uur renderen 72 °C bereikt, is een heel andere machine om mee te werken dan een die constant 98 °C warm is, en de kosten zijn slechts een paar procent lager bij het renderen en compileren. De SSD van de Yoga bereikte een piektemperatuur van 67 °C tijdens de opslagtest.

Opslagprestaties

Onze opslagtest meet de vier hoeken van fio ten opzichte van de opstartschijf met footprints van 5 GB en 25 GB, via het bestandssysteem en ten opzichte van het onbewerkte apparaat. De resultaten van 25 GB worden hier weergegeven. De rijen met onbewerkte apparaten omzeilen NTFS en BitLocker, dus het verschil tussen de twee laat zien hoeveel van de capaciteit van een schijf de Windows I/O-pad overleeft. BitLocker-beveiliging was uitgeschakeld op de Yoga en de Pro 9n en ingeschakeld op de OmniBook.

Overzicht van de Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16: sequentiële lees- en schrijfsnelheid van 128K voor de Yoga 9n vergeleken met de HP OmniBook Ultra 16 (128GB), Lenovo Pro 9n 15 en Razer Blade 16. Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16 reviewgrafiek: fio 4K willekeurige lees- en schrijf-IOPS voor de Yoga 9n vergeleken met de HP OmniBook Ultra 16 (128 GB), Lenovo Pro 9n 15 en Razer Blade 16
fio, 25GB geheugenvoetafdruk, QD32 Yoga 9n 2-in-1 16 OmniBook Ultra 16 (128 GB) Pro 9n 15 Razer Blade 16
Sequentiële leesbewerking 128K, bestandssysteem (MB/s) 6,874 13,833 7,024 7,125
Sequentiële leesbewerking 128K, onbewerkt apparaat (MB/s) 6,975 12,479 7,165 7,134
Sequentiële schrijfsnelheid 128K (MB/s) 5,905 11,719 5,699 5,250
Willekeurige leesbewerking 4K, bestandssysteem, piek (IOPS) 394,468 437,833 338,936 694,597
Willekeurige uitlezing 4K, onbewerkt apparaat, piek (IOPS) 765,766 1,888,501 973,106 993,050
Willekeurige schrijfbewerkingen van 4K, piek (IOPS) 68,923 228,354 192,000 648,446
Onbewerkt / willekeurig lezen van het bestandssysteem 1.94x 4.31x 2.87x 1.43x
Willekeurige leesbewerking 4K, 4 taken, p99 latentie (VS, lager is beter) 522 643 578 444
Willekeurige schrijfbewerking 4K, 4 taken, p99 latentie (VS, lager is beter) 12,255 586 758 371
Maximale aandrijftemperatuur (C) 67 52 78 60

 

Lenovo heeft voor deze Yoga-configuratie een PCIe Gen4 QLC M.2 2242-schijf geïnstalleerd, en ons exemplaar is uitgerust met een 1TB Sandisk SN5100S. Deze schijf haalde 6,874 MB/s leessnelheid en 5,905 MB/s schrijfsnelheid, vergelijkbaar met de Gen4-schijven in de Pro 9n en Blade 16 en ongeveer de helft van de Gen5-schijf in de OmniBook. Met BitLocker-beveiliging uitgeschakeld, behield de schijf bij willekeurige leesbewerkingen van 394.5K IOPS 52 procent van de totale capaciteit van 765.8K, een veel kleiner verlies dan bij de OmniBook.

Willekeurige schrijfbewerkingen vormen de zwakke plek van de schijf. De SN5100S haalde maximaal 68.9K IOPS bij 4K willekeurige schrijfbewerkingen met een geheugenvoetafdruk van 25 GB, ongeveer een derde van de 192.0K van de Pro 9n en een tiende van die van de Blade 16. De p99-schrijflatentie bij vier taken bedroeg 12.3 ms, tegenover minder dan 1 ms op de andere systemen. Bij een geheugenvoetafdruk van 5 GB vertoonde dezelfde test grote schommelingen tussen de verschillende pogingen en is daarom als gedeeltelijk gemarkeerd. We voeren de test daarom opnieuw uit. De QLC-schijf is voldoende voor dagelijks gebruik en voor het laden van modellen, maar het is wel het onderdeel dat we in deze configuratie als eerste zouden vervangen.

Conclusie

De Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16 is de koelst draaiende RTX Spark-notebook die we hebben getest, en de enige convertible. Lenovo's thermische ontwerp, met vergrote ventilatieopeningen, een verhoogde thermische bult en een scharnier dat ruimte laat voor luchtstroom, zorgde ervoor dat de N1X onder volledige belasting tussen de 71 en 86 °C bleef, terwijl de HP OmniBook Ultra 16 98 °C bereikte. De Yoga behield zijn kloksnelheid gedurende 30 minuten zonder verlies. Het 2.8K OLED-scherm, de Force Pad met penondersteuning, de draaibare soundbar en de 99.9 Wh-batterij maken het de meest complete creatieve laptop in deze nieuwe RTX Spark-reeks.

Lenovo Yoga 9n 2-in-1 met 16-inch haptische Force Pad en toetsenbord in een hoek

De prijs voor dat comfort is een prestatieverlies van slechts enkele procenten ten opzichte van het maximale potentieel. De kloksnelheid van alle cores van de Yoga ligt tot wel 220 MHz lager dan die van de OmniBook, en de resultaten bij multithreading blijven in de meeste tests 4 tot 10 procent achter, met grotere verschillen bij Stockfish en OpenBLAS. Bij single-threading evenaart hij de HP, en bij GPU-taken blijft hij ongeveer 4 tot 18 procent achter. De 32 GB GPU-verdeling zorgt ervoor dat onze S-modellen op volle snelheid draaien, maar niet de M-modellen, en de QLC SSD presteerde het zwakst bij willekeurige schrijfbewerkingen in de groep.

De beperkingen van het platform gelden hier net als bij alle andere Spark-apparaten: het Windows on Arm I/O-pad, Arm64-ports zoals SVT-AV1 die achterlopen op hun x64-versies, en een gedeelde geheugenbus die de browser 2.44 keer trager maakte terwijl de codeeragent draaide. Zoals altijd verwachten we dat het software-ecosysteem zich snel zal ontwikkelen nu deze apparaten op de markt komen.

Voor makers die een stylus, een tabletmodus en een OLED-scherm willen, in combinatie met lokale AI en een 20-core CPU, levert de Yoga 9n 2-in-1 nauwelijks in op de prestaties van het RTX Spark-platform en blijft hij veel koeler. Kopers die prioriteit geven aan de laatste 10 procent van de maximale doorvoersnelheid of de M-modellen, kunnen beter kiezen voor een versie met 128 GB.

StorageReview Beste van 2026: De laptop met de koelste RTX Spark.

Klassement: De Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16 staat bovenaan de lijst met koelst draaiende RTX Spark-laptops in onze categorie Beste laptops voor lokale AI.

Lenovo Yoga 9n 2-in-1 16 Productpagina

Neem contact op met StorageReview

Nieuwsbrief | YouTube | Podcast | iTunes / Spotify | Instagram | Twitter | TikTok | RSS-feed

Brian Beeler

Brian is gevestigd in Cincinnati, Ohio en is de hoofdanalist en voorzitter van StorageReview.com.