Chociaż Dell PowerEdge R4715 i R5715 to dwa oddzielne produkty, należy je postrzegać jako konfigurowalną macierz. Macierz zawiera dwie obudowy, cztery opcje procesorów AMD EPYC serii 9005, szeroki zakres konfiguracji pamięci masowej oraz pełny ekosystem zarządzania i wsparcia Dell. Połączenie to zostało stworzone specjalnie dla małych i średnich firm (MŚP), które muszą dopasować inwestycje w infrastrukturę do rzeczywistych wymagań dotyczących obciążenia, a także dla partnerów kanałowych, którzy pomagają im to osiągnąć.
Obie platformy zostały wprowadzone na rynek w marcu 2026 roku. Każdą z nich omówiliśmy osobno w naszych recenzjach serwerów R4715 i R5715 . Ten artykuł jest inny. Zamiast oceniać każdy z serwerów osobno, badamy, jak obie platformy i cztery opcje procesorów sprawdzają się w przypadku obciążeń, z którymi faktycznie pracują klienci z sektora MŚP, i gdzie wybór konfiguracji ma największe znaczenie.
Elastyczność hypervisora to kluczowy powód, dla którego te platformy mają obecnie sens. Rynek wirtualizacji ewoluuje, a organizacje każdej wielkości dokonują ponownej oceny założeń leżących u podstaw ich infrastruktury. Niektóre pozostają przy dotychczasowym stosie, inne migrują, a wiele w najbliższej przyszłości będzie korzystać z dwóch lub więcej hypervisorów równolegle. Modele R4715 i R5715 obsługują pełen zakres popularnych opcji, w tym VMware ESXi, Microsoft Hyper-V, Proxmox VE oraz główne dystrybucje Linux KVM, zapewniając spójne zarządzanie i provisioning niezależnie od wybranej opcji. Dla klientów z sektora MŚP, którzy nie mogą pozwolić sobie na standaryzację na jednej platformie, ta elastyczność jest częścią wartości i jednym z powodów, dla których przetestowaliśmy wiele hypervisorów na potrzeby tego artykułu.
Zaleta ekosystemu Dell dla małych i średnich firm oraz kanałów dystrybucji
Dyskusja na temat platform serwerowych często koncentruje się na krzemie, co ma sens na poziomie specyfikacji. Jednak dla nabywców z sektora MŚP, sprzedawców VAR i integratorów systemów, którzy ich wspierają, doświadczenie operacyjne z krzemem jest często czynnikiem decydującym. Ekosystem Dell PowerEdge jest dojrzały i dobrze poznany, a jego działanie przynosi nieproporcjonalnie duże korzyści organizacjom z ograniczonymi zespołami IT.
iDRAC10 i OpenManage Enterprise to najbardziej widoczne komponenty. Ta sama płaszczyzna zarządzania obejmuje całą rodzinę serwerów PowerEdge 17. generacji, dzięki czemu małe i średnie firmy, które kupują dziś serwer R4715, mogą później dodać serwer R7725 lub dowolny inny model PowerEdge bez konieczności nauki obsługi nowego zestawu narzędzi. Dla partnerów VAR i integratorów systemów obsługujących wielu klientów ta spójność jest jeszcze cenniejsza. Technik znający iDRAC rozumie infrastrukturę każdego klienta PowerEdge. Platforma obsługuje zdalny dostęp do konsoli, zarządzanie oprogramowaniem układowym, monitorowanie stanu sprzętu oraz pełny dostęp do interfejsu API Redfish do automatyzacji. Dla klientów bez dedykowanego personelu ds. infrastruktury ta możliwość często oznacza różnicę między telefonem do partnera a wizytą na miejscu.
Pod warstwą zarządzania, Dell oferuje historię bezpieczeństwa i łańcucha dostaw, którą trudno przebić. Krzemowe źródło zaufania, kryptograficznie podpisane oprogramowanie sprzętowe, bezpieczna weryfikacja komponentów oraz moduł TPM 2.0 z certyfikatem FIPS to wszystko w standardzie. Usługi ProSupport i ProDeploy są dostępne z globalnym zasięgiem, co ma znaczenie dla rozproszonych małych i średnich firm (MŚP) oraz partnerów prowadzących sprzedaż na wielu rynkach geograficznych. Łańcuch dostaw Dell jest jednym z niewielu w branży, który zapewnia przewidywalne terminy realizacji zamówień na dużą skalę. Dla sprzedawców VAR, którzy próbują sfinalizować transakcje w obliczu niepewności związanej z zamówieniami wstecznymi, stanowi to samo w sobie atut konkurencyjny.
Dla dwu- lub trzyosobowego zespołu IT w małych i średnich firmach (MŚP) lub dla partnera kanałowego obsługującego dziesiątki klientów z ograniczoną powierzchnią roboczą, ekosystem Dell znacząco redukuje powierzchnię operacyjną. Modele R4715 i R5715 odziedziczyły to wszystko.
R4715 i R5715 w skrócie
Oto krótkie podsumowanie dla czytelników, którzy nie widzieli naszych recenzji. R4715 to serwer jednoprocesorowy o wysokości 1U, zoptymalizowany pod kątem gęstości obliczeniowej. Obsługuje do 24 modułów DDR5 RDIMM, trzy gniazda PCIe Gen5 oraz szereg opcji pamięci masowej, w tym konfiguracje 2.5- i 3.5-calowe SAS/SATA oraz 8-wnękową konfigurację 2.5-calowego dysku U.2 NVMe. To właściwy wybór, gdy gęstość i moc obliczeniowa na jednostkę w szafie są ważniejsze niż liczba dysków.

Widok obudowy Dell PowerEdge R4715
R5715 to serwer jednoprocesorowy o wysokości 2U, zoptymalizowany pod kątem pojemności pamięci masowej i możliwości rozbudowy we/wy. Obsługuje te same 24 moduły DDR5 RDIMM i cztery opcje procesora. Jednak R5715 dodaje czwarte gniazdo PCIe Gen5 i obsługuje do 12 zatok na 3.5-calowe dyski SAS/SATA lub 16 zatok na 2.5-calowe dyski SAS/SATA. Konfiguracja 3.5-calowa może osiągnąć 288 TB pojemności w jednym węźle, na której zbudowaliśmy serwer R5715 w tym artykule.

Widok obudowy Dell PowerEdge R5715
Obie platformy są chłodzone powietrzem, wyposażone w kontroler iDRAC10 i obsługują zasilacze o mocy 800 W i 1100 W w klasie wydajności Platinum lub Titanium. Serwery PowerEdge nie obsługują procesorów graficznych (GPU), jednostek przetwarzania danych (DPU) ani Fibre Channel, co jest zgodne z pozycjonowaniem firmy Dell jako platform o odpowiedniej wielkości i konkretnym przeznaczeniu, a nie platform o maksymalnej elastyczności.
Warto zrozumieć, gdzie te dwa serwery plasują się w szerszej ofercie serwerów Dell PowerEdge opartych na procesorach AMD. Modele R4715 i R5715 to zoptymalizowane pod kątem wartości punkty wejścia, zaprojektowane specjalnie z myślą o obciążeniach dla małych i średnich firm (SMB) omówionych w tym artykule. Klienci potrzebujący akceleratorów, większej liczby rdzeni lub większych możliwości rozbudowy mają jasną ścieżkę do modeli R6715 i R7715, które oferują obsługę procesorów GPU i DPU, skalowalność procesorów znacznie przekraczającą 32 rdzenie oraz dodatkową przepustowość PCIe dla obciążeń napędzanych akceleratorami i wymagających dużej wydajności. Taka warstwowość jest zaletą dla kanału dystrybucji; partner VAR może dziś umieścić u klienta model R4715 lub R5715 i skalować go do modelu R6715 lub R7715 w miarę wzrostu wymagań, a wszystko to w ramach tej samej płaszczyzny zarządzania, przepływu pracy wdrożeniowej i modelu wsparcia.
Specyfikacje platformy
| Specyfikacja | Dell PowerEdge R4715 | Dell PowerEdge R5715 |
|---|---|---|
| Procesor | ||
| Procesor | Jeden procesor AMD EPYC serii 9005 piątej generacji, do 32 rdzeni | |
| Form Factor | Serwer typu rack 1U | Serwer typu rack 2U |
| Pamięć | ||
| Gniazda DIMM | 24 gniazd DIMM DDR5 | |
| Maksymalna pojemność pamięci | 1.5 TB (do 64 GB na moduł DIMM) | |
| Szybkość pamięci | Do 5200 MT/s | |
| Typ pamięci | Tylko zarejestrowane moduły ECC DDR5 RDIMM | |
| Dyski | ||
| Kontrolery wewnętrzne (RAID) | PERC H365i, H965i | |
| Rozruch wewnętrzny | BOSS-N1 DC-MHS | |
| Zewnętrzne HBA | N / A | |
| Przednie zatoki napędowe | 4x 3.5-calowy SAS 8x 2.5-calowych dysków SAS/SATA 8x U.2 NVMe Gen4 |
12x 3.5-calowych dysków SAS/SATA 16x 2.5-calowych dysków SAS/SATA |
| Zasilanie | ||
| Zasilacze | Platyna 800W, 1100W Tytan 800W, 1100W Obsługiwany FTR |
|
| Chłodzenie i wentylatory | ||
| Opcje chłodzenia | chłodzenie powietrzem | |
| Fani | Do czterech zestawów (moduł z dwoma wentylatorami) wentylatorów z możliwością wymiany na gorąco | Do sześciu wentylatorów z możliwością wymiany na gorąco |
| Wymiary | ||
| Wysokość | 42.8 mm (1.68 cali) | 86.8 mm (3.41 cali) |
| Szerokość | 482.0 mm (18.97 cali) | |
| Głębokość (z ramką) | 816.921 mm (32.16 cali) | 802.4 mm (31.59 cali) |
| Głębokość (bez ramki) | 815.141 mm (32.09 cali) | 801.51 mm (31.55 cali) |
| Bezel | Opcjonalna metalowa ramka | |
Cztery opcje procesorów AMD EPYC serii 9005
Dell oferuje cztery konkretne modele procesorów (SKU) dla obu serwerów. Wybór jest celowy, aby objąć zakres obciążeń małych i średnich firm (SMB) bez nakładania się na siebie ani zbędnej złożoności. Każdy procesor jest oparty na mikroarchitekturze AMD Zen 5 i ma tę samą pamięć na poziomie platformy oraz charakterystykę PCIe.
| CPU | Rdzenie | Domyślny TDP | Zakres cTDP | Zegar bazowy | Max Boost | L3 Cache |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EPYC 9335 | 32 | 210W | 200-240W | 3.0 GHz | 4.4 GHz | 128 MB |
| EPYC 9255 | 24 | 200W | 200-240W | 3.2 GHz | 4.3 GHz | 128 MB |
| EPYC 9135 | 16 | 200W | 200-240W | 3.65 GHz | 4.3 GHz | 64 MB |
| EPYC 9015 | 8 | 125W | 120-155W | 3.6 GHz | 4.1 GHz | 64 MB |
32-rdzeniowy procesor 9335 to topowy model w ofercie i najbardziej elastyczny w przypadku obciążeń wymagających dużej mocy obliczeniowej. 24-rdzeniowy procesor 9255 jest najbliższy optymalnemu stosunkowi ceny do wydajności, jaki zaobserwowaliśmy w naszych testach, szczególnie w przypadku obciążeń baz danych, gdzie marginalny wzrost liczby rdzeni maleje po wdrożeniu 24 rdzeni. 16-rdzeniowy procesor 9135 i 8-rdzeniowy 9015 to modele, w których stosunek wartości do ceny jest najsilniejszy. Ponieważ większość oprogramowania wykorzystywanego przez małe i średnie firmy (MŚP) jest licencjonowana na rdzeń, w tym Windows Server, wiele relacyjnych baz danych oraz niektóre platformy hiperwizorów i kopii zapasowych, liczba rdzeni wybrana przy zakupie jest traktowana jako koszt cykliczny przez cały okres wdrożenia.
Wybór 8- lub 16-rdzeniowego SKU, który komfortowo pokrywa obciążenie, zamiast nadmiernego przydzielania rdzeni, które pozostają bezczynne, zmniejsza zarówno koszty zakupu, jak i bieżące ryzyko związane z licencjonowaniem. 16-rdzeniowy model 9135 jest tutaj szczególnie istotny, ponieważ pokrywa się z minimalną liczbą rdzeni wymaganą w licencjach Windows Server, co czyni go naturalnym punktem wyjścia dla środowisk zorientowanych na system Windows, które chcą dostosować rozmiar procesora do limitu licencji, nie tracąc przy tym wydajności. 8-rdzeniowy model 9015 to opcja o najniższym poborze mocy i najniższym koszcie, idealna do obciążeń z wykorzystaniem pamięci masowej lub ról, w których procesor nie stanowi ograniczenia. Każdy procesor działa z tą samą prędkością pamięci i obsługuje tę samą liczbę linii PCIe Gen5, więc decyzje konfiguracyjne na wyższych poziomach stosu nie są ograniczone przez wybrany SKU.
Test wydajności
| Testowanie konfiguracji | Dell PowerEdge R4715 | Dell PowerEdge R5715 |
|---|---|---|
| Testowane procesory | AMD EPYC 9335, 9255, 9135, 9015 | AMD EPYC 9015 |
| Pamięć | 384GB DDR5 | 384GB DDR5 |
| Przechowywanie butów | BOSS RAID1 | BOSS RAID1 |
| Konfiguracja pamięci przedniej | 8 dysków SSD Samsung PM9D3a RI U.2 Gen5 NVMe (1.92 TB) Raid 10 x 6 | 12 dysków twardych 20TB w RAID6 |
Wydajność bazy danych: HammerDB MariaDB TPC-C
Głównym obciążeniem w tej ocenie jest HammerDB uruchamiający TPC-C w połączeniu z MariaDB 12.3.1. TPC-C to sprawdzony test porównawczy OLTP, który generuje mierzalne, porównywalne wyniki w konfiguracjach procesora i pamięci masowej, reprezentując obciążenie transakcyjnej bazy danych stanowiące rdzeń większości stosów aplikacji dla małych i średnich firm. Przetestowaliśmy dwa różne profile: profil intensywnie wykorzystujący procesor, który obciąża przetwarzanie transakcji, oraz profil intensywnie wykorzystujący operacje wejścia/wyjścia, który obciąża podsystem pamięci masowej. Oba profile zostały uruchomione na wszystkich czterech opcjach procesora w konfiguracji pamięci flash R4715, aby uzyskać czystą krzywą skalowania procesora, a następnie w konfiguracji z dyskiem twardym R5715, aby pokazać zmiany zachodzące w przypadku zmiany nośnika pamięci masowej.
Dell PowerEdge R4715
Wyniki HammerDB pokazują wyraźny trend skalowania wraz ze wzrostem liczby rdzeni na platformie R4715. Począwszy od 8-rdzeniowego procesora EPYC 9015, system osiągnął 480 818 NOPM w profilu intensywnie wykorzystującym procesor i 296 105 NOPM w profilu intensywnie wykorzystującym wejście/wyjście, po czym nastąpiła stabilizacja wraz ze wzrostem liczby użytkowników wirtualnych. Przejście na 16-rdzeniowy procesor EPYC 9135 przyniosło znaczny wzrost przepustowości, zwiększając wydajność intensywnie wykorzystującą procesor do 737 445 NOPM, a wydajność intensywnie wykorzystującą wejście/wyjście do 493 093 NOPM, jednocześnie umożliwiając systemowi utrzymanie wyższej liczby użytkowników wirtualnych przed osiągnięciem stanu nasycenia.
Przejście na 24-rdzeniowy procesor EPYC 9255 pozwoliło platformie przekroczyć milion NOPM w profilu intensywnie wykorzystującym procesor, osiągając szczyt na poziomie 1 017 429 NOPM, podczas gdy profil intensywnie wykorzystujący operacje wejścia/wyjścia osiągnął 740 574 NOPM. W tym momencie dodatkowe rdzenie nadal przekładały się bezpośrednio na użyteczną przepustowość transakcyjną, a podsystem pamięci masowej NVMe dotrzymywał kroku rosnącemu obciążeniu bazy danych.
W najwyższym zakresie, 32-rdzeniowy procesor EPYC 9335 osiągnął najwyższe wyniki w obu profilach, osiągając 1 133 714 NOPM przy obciążeniu intensywnie wykorzystującym procesor i 910 321 NOPM przy obciążeniu intensywnie wykorzystującym operacje wejścia/wyjścia. Krzywa skalowania pozostała stosunkowo płynna nawet przy dużej liczbie wirtualnych użytkowników, co wskazuje, że konfiguracja pamięci flash R4715 efektywnie wykorzystywała większe konfiguracje procesorów, bez wąskich gardeł w pamięci masowej, które przedwcześnie ograniczałyby wydajność.
Dell PowerEdge R5715
Następnie przetestowaliśmy serwer Dell PowerEdge R5715 skonfigurowany z 12 dyskami twardymi o pojemności 20 TB w konfiguracji RAID 6 oraz 8-rdzeniowym procesorem AMD EPYC 9015. W profilu intensywnie wykorzystującym procesor platforma osiągnęła szczytową wartość 484 715 NOPM przy 16 użytkownikach wirtualnych, a przepustowość skalowała się płynnie w miarę dodawania kolejnych użytkowników, zanim ustabilizowała się na poziomie bliskim nasyceniu.
Profil o dużym natężeniu operacji wejścia/wyjścia osiągnął szczyt na poziomie 308 012 NOPM przy 24 użytkownikach wirtualnych, co wskazuje na solidną wydajność transakcyjną macierzy dysków twardych o dużej pojemności przy umiarkowanej współbieżności. Wraz ze wzrostem obciążenia, krzywa skalowania spłaszczyła się, ponieważ podsystem dysku wirującego osiągnął swój praktyczny pułap wydajności przy stałej, współbieżnej aktywności bazy danych.
Współdzielona pamięć masowa systemu Windows Server
Drugi praktyczny przypadek użycia dotyczy innego wzorca obciążenia w małych i średnich firmach (SMB): współdzielonej pamięci masowej opartej na systemie Windows. W organizacjach korzystających z współdzielonych plików, aplikacji działowych lub uniwersalnych ról systemu Windows Server, platformy te mogą spełnić nowoczesne oczekiwania dotyczące wydajności w małych i średnich firmach (SMB). Uruchomiliśmy FIO w systemie Windows Server, aby scharakteryzować wydajność sekwencyjną i losową w dwóch konfiguracjach pamięci masowej: macierzy RAID 6 HDD na serwerze R5715 jako punktu odniesienia oraz macierzy JBOD SSD z 8 dyskami na serwerze R4715, reprezentującej konfigurację pamięci masowej o wysokiej wydajności. Porównanie ilustruje lukę operacyjną między dwoma warstwami pamięci masowej w tej klasie platform.
Różnica między tymi dwiema konfiguracjami pamięci masowej staje się natychmiast widoczna w wynikach FIO. Podczas gdy macierz RAID6 HDD w serwerze R5715 zapewniała przyzwoitą przepustowość sekwencyjną jak na platformę z dyskami obrotowymi o dużej pojemności, serwer R4715 wyposażony w dysk SSD działał w zupełnie innej klasie wydajności, szczególnie przy obciążeniach losowych, gdzie środowiska małych i średnich firm (MŚP) najczęściej odczuwają opóźnienia w pamięci masowej.
Wydajność sekwencyjna macierzy dysków twardych osiągnęła 3.7 GB/s zapisu i 2.2 GB/s odczytu w testach 4-wątkowych, co jest więcej niż wystarczające do tradycyjnego udostępniania plików, tworzenia kopii zapasowych i zadań związanych z przechowywaniem dużych ilości danych. Jednak konfiguracja SSD podniosła przepustowość sekwencyjną do dziesiątek gigabajtów na sekundę, przekraczając 56 GB/s odczytu i 26 GB/s zapisu, przy jednoczesnym zachowaniu znacząco niższych opóźnień.
W przypadku losowych obciążeń 4K różnica ta pogłębiła się jeszcze bardziej. Macierz dysków twardych osiągnęła szczyt poniżej 1,300 IOPS w testach losowego zapisu, a opóźnienie przekroczyło 100 ms, podczas gdy konfiguracja dysków SSD zapewniła ponad 4 miliony IOPS z opóźnieniem poniżej milisekundy. W praktyce przekłada się to bezpośrednio na responsywność aplikacji, wydajność współdzielenia plików przez wielu użytkowników, zachowanie pamięci masowej maszyn wirtualnych oraz możliwość obsługi równoczesnych obciążeń SMB bez tworzenia wąskiego gardła przez warstwę pamięci masowej.
| Obciążenie FIO | Dysk twardy R5715 RAID6 1T | Dysk twardy R5715 RAID6 4T | R4715 8x SSD 1T | R4715 8x SSD 4T |
|---|---|---|---|---|
|
Odczyt sekwencyjny (128 KB) |
||||
| Przepustowość | 1,475.89 MB / s | 2,198.89 MB / s | 56,861.09 MB / s | 56,866.76 MB / s |
| IOPS | 11,807 | 17,589 | 454,885 | 454,918 |
| Utajenie | 2.70ms | 7.28ms | 0.56ms | 2.25ms |
|
Zapis sekwencyjny (128 KB) |
||||
| Przepustowość | 2,665.31 MB / s | 3,726.63 MB / s | 26,739.52 MB / s | 26,753.48 MB / s |
| IOPS | 21,322 | 29,811 | 213,912 | 214,011 |
| Utajenie | 1.49ms | 4.39ms | 1.20ms | 4.78ms |
|
Losowe czytanie (4K) |
||||
| Przepustowość | 1.00 MB / s | 3.60 MB / s | 7,268.78 MB / s | 16,143.19 MB / s |
| IOPS | 256 | 919 | 1,860,803 | 4,132,645 |
| Utajenie | 125.11ms | 139.00ms | 0.13ms | 0.17ms |
|
Losowy zapis (4K) |
||||
| Przepustowość | 4.88 MB / s | 4.67 MB / s | 7,555.53 MB / s | 16,010.24 MB / s |
| IOPS | 1,248 | 1,195 | 1,934,214 | 4,098,613 |
| Utajenie | 25.63ms | 106.98ms | 0.07ms | 0.13ms |
Serwer kopii zapasowych Proxmox
Poza surowymi testami porównawczymi, R5715 z dyskami twardymi to platforma idealnie dopasowana do zwirtualizowanego obciążenia docelowego kopii zapasowych. Aby to sprawdzić, wdrożyliśmy Proxmox Backup Server na serwerze R5715 skonfigurowanym z 8-rdzeniowym procesorem EPYC 9015 i tą samą 12-kieszeniową macierzą dysków twardych 3.5 cala. Proxmox jest reprezentatywnym przykładem szerszego ekosystemu hiperwizora i infrastruktury open source, który zyskał znaczną popularność w środowiskach małych i średnich firm, a Proxmox Backup Server w szczególności doskonale pasuje do profilu pamięci masowej tego serwera.
Wdrożyliśmy Proxmox Backup Server 4.2.0 i użyliśmy go do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych, na których opiera się środowisko serwera Discord naszej społeczności Proxmox.
W naszej konkretnej konfiguracji operacje tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych były w pewnym stopniu ograniczone przez połączenie sieciowe 1 GbE systemu, które stało się głównym wąskim gardłem podczas większych transferów. Platforma obsługuje jednak prostą rozbudowę sieci za pomocą kart rozszerzeń OCP, co ułatwia migrację do łączności 10 GbE, a nawet 25 GbE. Dzięki szybszej sieci, R5715 byłby w stanie obsłużyć znacznie wyższą przepustowość tworzenia kopii zapasowych i wydajność przywracania danych, szczególnie w środowiskach z większymi zestawami danych maszyn wirtualnych lub bardziej wymagającymi oknami tworzenia kopii zapasowych.
Wniosek
Serwery Dell PowerEdge R4715 i R5715 osiągają sukces dzięki zastosowaniu odpowiedniej macierzy konfiguracji. Dwie obudowy o wyraźnie zróżnicowanych współczynnikach kształtu, cztery opcje procesora, które pokrywają praktyczny zakres obciążeń małych i średnich firm bez nakładania się na siebie, oraz bogate menu pamięci masowej, wystarczająco obszerne, aby obsłużyć wszystko, od niedrogiej pojemności masowej po wydajność all-flash. Elastyczność konfiguracji nie jest teoretyczna. W testowanych przez nas obciążeniach, prawidłowa odpowiedź zmieniała się z każdym z nich. 24-rdzeniowy serwer 9255 idealnie trafiał w punkt pod względem wydajności transakcyjnej bazy danych w pamięci flash. 8-rdzeniowy serwer 9015 zapewniał wystarczającą moc obliczeniową do wdrożenia serwera kopii zapasowych Proxmox z dyskami twardymi. Serwer R4715 z pamięcią flash był odpowiednim wyborem dla współdzielonej pamięci masowej Windows, natomiast serwer R5715 z dyskami twardymi był odpowiednim wyborem dla obciążeń skoncentrowanych na pojemności, gdzie szczytowe obciążenie we/wy nie stanowi ograniczenia.
Dla klientów z sektora MŚP i partnerów, którzy im służą, wartość tych platform leży w możliwości dopasowania konfiguracji do obciążenia, zamiast kupowania większej pojemności niż ono wymaga. Ekosystem Dell, obejmujący zarządzanie iDRAC10, ProSupport, pakiet zabezpieczeń i przewidywalność łańcucha dostaw, wzmacnia tę wartość na poziomie operacyjnym. Zarówno zespoły IT, jak i partnerzy kanałowi, odnoszą korzyści, gdy platforma obsługująca obciążenie klienta jest znana.
Pozycjonowanie tych serwerów przez firmę Dell jako sposobu na konsolidację starszej infrastruktury i zmniejszenie narażenia na licencje per-socket i per-core jest zgodne z zebranymi przez nas danymi. Dzięki czterem opcjom procesorów obejmującym od 8 do 32 rdzeni na tej samej platformie, klienci i partnerzy mają możliwość elastycznego dostosowania kosztów zakupu, licencjonowania i operacyjnych do rzeczywistych potrzeb. To jest właśnie ta wartość, a modele R4715 i R5715 spełniają te oczekiwania.


Dell PowerEdge R5715


Amazon