TYAN Transport SX TN70A-B8026 to serwer montowany w szafie rack 2U, oparty na płycie głównej Tomcat SX z jednym gniazdem AMD EPYC. Został zaprojektowany dla małych i średnich przedsiębiorstw i idealnie nadaje się do analiz w czasie rzeczywistym, przesyłania strumieniowego wideo, programowalnego przechowywania danych, baz danych w pamięci i aplikacji big data.
Pod względem sprzętowym, Transport SX oferuje 24 zatoki na dyski 2.5” NVMe z możliwością wymiany podczas pracy oraz dwie wewnętrzne zatoki na dyski SATA 2.5”. Tyan zapewnia również wyjątkową wydajność jak na jedno gniazdo procesora, dzięki zastosowaniu procesora AMD EPYC. Procesor 14 nm obsługuje procesory 8-, 16-, 24- lub 32-rdzeniowe z maksymalnie 64 wątkami, obsługuje do 2 TB pamięci RAM na gniazdo we wszystkich modelach procesorów, obsługuje pamięci do DDR4-2667 i 128 linii PCIe. Transport posiada również kartę sieciową LAN Mezzanine, która obsługuje prędkości sieci do 100 GbE. W razie potrzeby dodatkowej rozbudowy, obsługiwana jest również karta HHHL PCIe x8.
Specyfikacja TYAN Transport SX TN70AB8026
| Form Factor | Montaż w szafie 2U |
| Model podwozia | TN70A |
| Płyta | S8026GM2NRE |
| Procesor | |
| Ilość / Typ gniazda | (1) Gniazdo AMD SP3 |
| Obsługiwane serie procesorów | (1) Procesor AMD EPYC serii 7000 |
| Średnia moc procesora (ACP) | Maksymalnie do 180 W |
| Pamięć | |
| Obsługiwana ilość modułów DIMM | (16) gniazd DIMM |
| Typ/prędkość DIMM | DDR4 ECC RDIMM/LRDIMM/NVDIMM 2667 |
| Pojemność | Do 1,024 GB pamięci RDIMM/LRDIMM |
| Kanał pamięci | 8 kanałów na procesor |
| Napięcie pamięci | 1.2V |
| chipset | Prędkość AST2500 |
| Dyski | |
| Zewnętrzna zatoka napędowa | Ilość / Typ: (24) 2.5” How-Swap NVMe Obsługa płyty montażowej dysku twardego: SAS 12 Gb/s / SATA 6 Gb/s / NVMe Obsługiwany interfejs HDD: (24) 2.5” NVMe |
| Wewnętrzna zatoka napędowa | Typ / Ilość: (2) 2.5” dyski twarde/SSD Obsługiwany interfejs HDD: (2) SATA 6 Gb/s |
| Porty wejścia / wyjścia | USB: (3) porty USB 3.0 (2 z tyłu, 1 TYP-A) / (2) porty USB 2.0 (2 z przodu) COM: (1) port DB-9 (COM1) + (1) nagłówek (COM2) VGA: (1) port D-Sub 15-pinowy RJ-45: (2) porty GbE, (1) GbE dedykowane dla IPMI |
| Graficzny | Typ złącza: D-Sub 15-pinowe Rozdzielczość: do 1920×1200 Chipset: Aspeed AST2500 |
| BIOS | Marka / Rozmiar ROM-u: AMI / 32 MB Funkcje: Monitor sprzętu / Rozruch z urządzenia USB / PXE przez sieć LAN / Pamięć masowa / Konfigurowalny przez użytkownika cykl roboczy wentylatora PVM / Przekierowanie konsoli / ACPI 6.1 / SMBIOS 3.1 / PnP / Wake on LAN / Stany uśpienia ACPI S5 |
| Gniazda rozszerzeń | |
| PCI-E | (1) gniazdo PCI-E Gen3 x8 (HH / HL z wysokim wspornikiem) |
| Wstępna instalacja karty nośnej TYAN | (1) Karta podwyższająca M7106-L24-3F do (1) gniazda PCI-E Gen3 x16 + (2) gniazd PCI-E Gen3 x8 / (1) Karta podwyższająca M7106-R24-3F do (1) gniazda PCI-E Gen3 x16 + (2) gniazd PCI-E Gen3 x8 |
| Zainstaluj wstępnie kartę TYAN Mezz | (2) karty pamięci mezz. M2093 z (4) złączami PCI-E x8 SFF-8611 OCutLink dla (8) portów NVMe |
| Pozostałe | (1) gniazda PCI-E Gen3 x16 OCP 2.0 (złącze A + złącze B) |
| Zarządzanie serwerem | |
| Chipset pokładowy | Na pokładzie Aspeed AST2500 |
| Funkcja AST2500 iKVM | 24-bitowa kompresja wideo wysokiej jakości / Obsługa przechowywania danych przez IP i zdalną platformę flash / Wirtualny koncentrator USB 2.0 |
| Funkcja IPMI AST2500 | Kontroler zarządzania płytą główną (BMC) zgodny ze standardem IPMI 2.0 / interfejs MAC 10/100/1000 Mb/s |
| Zasilacz laboratoryjny | Typ: RPSU Zakres wejściowy: AC 100-127 V/10 A / AC 200-240 V/5 A Częstotliwość: 50-60 Hz Moc wyjściowa: 770 watów Wydajność: 80 plus Platyna Redundancja: 1+1 |
| Wentylator | (8) wentylatorów 6 cm |
| Środowisko pracy | |
| Temp. Pracy | 10°C ~ 35°C (50°F ~ 95°F) |
| Temperatura spoczynkowa | -40° C ~ 70° C (-40° F ~ 158° F) |
| Wilgotność w trakcie pracy/poza pracą | 90%, bez kondensacji w temp. 35° C |
| Zgodność z RoHS 6/6 | Tak |
| Fizyczny | |
| Wymiary (gł. x szer. x wys.) | 27.56 "x 17.72" x 3.43 "(700 x 450 x 87 mm) |
| Waga brutto | 30 kg (66 lbs) |
| Waga netto | 19 kg (42 lbs) |
Zaprojektuj i zbuduj
TYAN Transport SX TN70A0-B8026 to serwer rackowy o wysokości 2U z 24 zatokami NVMe wzdłuż przedniej części urządzenia. Po lewej stronie znajdują się dwa porty USB 2.0, a po prawej przyciski zasilania, ID i resetowania, a także kontrolki ID i IPMI.
Z tyłu urządzenia, po lewej stronie, znajdują się dwa gniazda zasilania. Obok nich znajdują się dwa porty USB 3.0, port LAN, port VGA i szeregowy oraz dwa porty sieciowe 1 GbE. Ponieważ wszystkie gniazda PCIe, z wyjątkiem jednego, są zajęte przez karty PCIe breakout obsługujące przednie zatoki NVMe, serwer ten nie jest zaprojektowany z myślą o dużej liczbie połączeń zewnętrznych. W tym przypadku, w pojedynczym gnieździe zainstalowaliśmy dwuportową kartę sieciową 10G SFP+.
Zdejmowanie górnego panelu zapewnia dostęp do dwóch wewnętrznych zatok na dyski 2.5”, które zazwyczaj służą do rozruchu systemu. Znajdziemy tam również płytę główną serwera, pamięć RAM i osiem wentylatorów 6 cm.
Wydajność
Testowany przez nasz zespół system Tyan Transport SX TN70A-B8026 był dobrze wyposażony. Jeśli chodzi o procesor, system ten zawierał 2-gigahercowy, 32-rdzeniowy/64-wątkowy procesor AMD EPYC 7551P oraz 256 GB pamięci DDR4. W naszych testach wydajnościowych testowaliśmy 12 dysków SSD Memblaze NVMe, korzystając z syntetycznych testów VDBench, skonfigurowanych w trybie JBOD, a w testach SQL Server i Sysbench testowaliśmy cztery dyski (1 maszyna wirtualna na dysk SSD). Obciążenia były równomiernie rozłożone na wszystkich dyskach.
Wydajność serwera SQL
Protokół testowania OLTP dla Microsoft SQL Server firmy StorageReview wykorzystuje aktualną wersję roboczą testu Benchmark C (TPC-C) opracowanego przez Transaction Processing Performance Council – internetowego testu porównawczego przetwarzania transakcji, który symuluje działania występujące w złożonych środowiskach aplikacji. Test TPC-C jest bliższy niż syntetyczne testy wydajnościowe, mierząc mocne strony i wąskie gardła infrastruktury pamięci masowej w środowiskach baz danych.
Każda maszyna wirtualna SQL Server jest skonfigurowana z dwoma dyskami wirtualnymi: woluminem 100 GB na rozruch i woluminem 500 GB na bazę danych i pliki dziennika. Z perspektywy zasobów systemowych, skonfigurowaliśmy każdą maszynę wirtualną z 16 procesorami wirtualnymi, 64 GB pamięci DRAM i wykorzystaliśmy kontroler LSI Logic SAS SCSI. Podczas gdy nasze obciążenia Sysbench testowane wcześniej obciążały platformę zarówno pod względem operacji wejścia/wyjścia, jak i pojemności pamięci masowej, test SQL sprawdza wydajność opóźnień.
W tym teście wykorzystano SQL Server 2014 działający na gościnnych maszynach wirtualnych z systemem Windows Server 2012 R2 i został on obciążony programem Dell Benchmark Factory for Databases. Podczas gdy tradycyjnie testowaliśmy ten test w dużych bazach danych o skali 3,000 w pamięci lokalnej lub współdzielonej, w tej iteracji skupiamy się na równomiernym rozłożeniu czterech baz danych o skali 1,500 na naszych serwerach.
Konfiguracja testowania serwera SQL Server (na maszynę wirtualną)
- Windows Server 2012 R2
- Zajętość pamięci masowej: 600 GB przydzielonych, 500 GB wykorzystanych
- SQL Server 2014
- Rozmiar bazy danych: skala 1,500
- Obciążenie wirtualnego klienta: 15 000
- Bufor RAM: 48 GB
- Długość testu: 3 godziny
- 2.5 godziny przygotowania wstępnego
- 30-minutowy okres próbny
W naszym teście porównawczym transakcyjnego serwera SQL Server TYAN Transport SX osiągnął łączny wynik 12 477,5 TPS, a poszczególne maszyny wirtualne osiągnęły wynik od 3 090,8 TPS do 3 152,6 TPS.
Bardziej wymownym wskaźnikiem wydajności SQL Server jest opóźnienie. Przy średnim opóźnieniu SQL Server, Transport SX osiągnął łączny wynik 65.5 ms, a poszczególne maszyny wirtualne działały w czasie od 14 ms do 110 ms.
Wydajność Sysbench MySQL
Nasz pierwszy test porównawczy aplikacji z pamięcią lokalną opiera się na bazie danych Percona MySQL OLTP, mierzonej za pomocą SysBench. Ten test mierzy również średnią liczbę transakcji na sekundę (TSP), średnie opóźnienie oraz średnie opóźnienie na poziomie 99. percentyla.
Każda maszyna wirtualna Sysbench jest skonfigurowana z trzema dyskami wirtualnymi: jednym do rozruchu (~92 GB), jednym z predefiniowaną bazą danych (~447 GB) i trzecim dla testowanej bazy danych (270 GB). Z perspektywy zasobów systemowych, skonfigurowaliśmy każdą maszynę wirtualną z 16 procesorami wirtualnymi, 60 GB pamięci DRAM i wykorzystaliśmy kontroler LSI Logic SAS SCSI.
Konfiguracja testów Sysbench (na maszynę wirtualną)
- CentOS 6.3 64-bit
- Percona XtraDB 5.5.30-rel30.1
- Tabele bazy danych: 100
- Rozmiar bazy danych: 10 000 000
- Wątki bazy danych: 32
- Bufor RAM: 24 GB
- Długość testu: 3 godziny
- 2 godziny wstępnego kondycjonowania 32 wątków
- 1 godzina 32 wątki
W Sysbench OLTP analizujemy konfigurację 4 maszyn wirtualnych dla każdej z nich. Transport SX uzyskał łączny wynik 5,778.42 TPS, a poszczególne maszyny wirtualne uzyskały wynik od 1,331.56 TPS do 1,556.22 TPS.
W przypadku średnich opóźnień w Sysbench, Transport SX uzyskał łączny wynik na poziomie 22.215 ms, a dla poszczególnych maszyn wirtualnych wartości wahały się od 20.56 ms do 24.03 ms.
W najgorszym scenariuszu (99. percentyl) Tyan uzyskał łączny wynik 55.74 ms, a poszczególne maszyny wirtualne uzyskały wynik od 49.91 ms do 59.26 ms.
Analiza obciążenia VDBench
W przypadku testów porównawczych macierzy pamięci masowej, testy aplikacji są najlepsze, a testy syntetyczne plasują się na drugim miejscu. Chociaż nie odzwierciedlają one idealnie rzeczywistych obciążeń, testy syntetyczne pomagają w ustaleniu punktu odniesienia dla urządzeń pamięci masowej, zapewniając powtarzalność, która ułatwia bezpośrednie porównanie konkurencyjnych rozwiązań. Obciążenia te oferują szereg różnych profili testowych, od testów „czterech kątów”, przez testy rozmiaru transferu baz danych, po przechwytywanie śladów z różnych środowisk VDI. Wszystkie te testy wykorzystują generator obciążeń vdBench z silnikiem skryptowym do automatyzacji i przechwytywania wyników w dużym klastrze obliczeniowym. Pozwala to na powtarzanie tych samych obciążeń dla szerokiej gamy urządzeń pamięci masowej, w tym macierzy flash i pojedynczych urządzeń pamięci masowej.
Profile:
- Losowy odczyt 4K: 100% odczytu, 128 wątków, 0-120% ioratu
- Losowy zapis 4K: 100% zapisu, 64 wątki, 0-120% ioracji
- 64K Sekwencyjny odczyt: 100% odczytu, 16 wątków, 0-120% ioratu
- 64K Sekwencyjny zapis: 100% zapisu, 8 wątków, 0-120% ioratu
- Syntetyczna baza danych: SQL i Oracle
- Ślady pełnego klonu VDI i klonów powiązanych
Przy losowym odczycie 4K Transport SX rozpoczął od opóźnienia wynoszącego 114.5 μs przy 514 417,17 IOPS, utrzymując się poniżej 150 μs do około 2 057 000 IOPS i osiągając szczyt na poziomie 3 791 190 IOPS z opóźnieniem wynoszącym 196.9 μs.
W przypadku losowego zapisu 4K, Transport SX rozpoczął od mocnego (w porównaniu z odczytem 4K) opóźnienia 40.6 μs przy 204 782 IOPS, ale szybko wzrósł do 120 μs o 1.2 mln IOPS. Następnie osiągnął szczyt na poziomie 2 097 767 IOPS z opóźnieniem 113.6 μs.
Następnie przyjrzymy się obciążeniom sekwencyjnym z prędkością 64 KB. W przypadku odczytu, Transport SX wystartował z prędkością 3,231 MB/s i opóźnieniem 224.1 μs, a następnie odnotował stały i stały wzrost, aż do osiągnięcia szczytu 32 046 MB/s z opóźnieniem 366.2 μs.
W przypadku zapisu sekwencyjnego 64 KB, Transport SX rozpoczął od 1,867 MB/s i pracował z prędkością 80 μs niemal do końca testu, kiedy to ostatecznie przekroczył 90 μs, osiągając 18 645 MB/s. Na końcu nastąpił bardzo gwałtowny skok, osiągając szczyt na poziomie 18 698 MB/s przy opóźnieniu 178.1 μs.
Następnie nasze obciążenia SQL przy użyciu Transport SX rozpoczęły się od 250 tys. operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS) przy opóźnieniu 122 μs, a następnie odnotowaliśmy powolny, lecz stały wzrost, osiągając szczyt na poziomie 2 448 813 operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS) przy opóźnieniu 151.8 μs.
W przypadku SQL 90-10, Transport SX rozpoczął od 180 tys. IOPS z opóźnieniem 117.1 μs i powoli rósł do 1.96 mln IOPS z opóźnieniem 162.8 μs. W tym przypadku nastąpił gwałtowny spadek, kończąc z wynikiem 1 695 111 IOPS i opóźnieniem 169.2 μs.
W przypadku SQL 80-20 Transport SX rozpoczął od 161 214 IOPS przy opóźnieniu 110.4 μs i osiągnął szczyt na poziomie 1 268 447 IOPS przy opóźnieniu 180.7 μs.
Po obciążeniach SQL mamy obciążenia Oracle. W tym przypadku Transport SX rozpoczął od 110 863 IOPS z opóźnieniem 111.3 μs, a następnie stale rósł, aż do około 1 mln IOPS. Transport SX osiągnął szczyt na poziomie 1 052 446 IOPS z opóźnieniem 169 μs.
W teście Oracle 90-10 Transport SX rozpoczął od wyniku 181 197 IOPS przy opóźnieniu 117.1 μs, stopniowo osiągając szczyt na poziomie 1 789 282 IOPS przy opóźnieniu 142.8 μs.
W teście Oracle 80-20 Transport SX osiągnął podobny wynik jak Oracle 90-10, rozpoczynając od 175 337 IOPS przy opóźnieniu 110 μs i osiągając szczyt na poziomie 147.7 μs przy 1 700 667 IOPS.
Następnie przyjrzymy się testom klonów VDI: pełnemu i połączonemu. Nasze testy klonu pełnego obejmują rozruch, początkowe logowanie, poniedziałkowe logowanie, aktualizację poprawek i wtorkowe stabilne, natomiast testy klonu połączonego obejmują rozruch, początkowe logowanie, poniedziałkowe logowanie i wtorkowe logowanie. Najpierw przyjrzymy się testom klonu pełnego.
W teście VDI Boot, Transport SX uzyskał wynik początkowy 142 582 IOPS przy opóźnieniu 127.9 μs. Ten powolny i stały trend utrzymał się w tym teście, kończąc go na poziomie 1 384 133 IOPS przy opóźnieniu 208.3 μs.
Podczas początkowego logowania VDI FC, Transport SX wystartował z wynikiem 67 581 IOPS przy opóźnieniu 98.4 μs. Po osiągnięciu około 472 tys. IOPS, nastąpił gwałtowny wzrost opóźnienia, rosnąc o prawie 95 μs w ciągu kolejnych 50 tys. IOPS. Osiągnęło ono szczyt na poziomie około 588 tys. IOPS przy opóźnieniu 253.9 μs.
W teście VDI Monday Login, Transport SX rozpoczął od 58 894 IOPS przy opóźnieniu 115.2 μs i stale rósł w trakcie testu. Pod koniec testu widzimy lekkie wahania, kończąc na około 600 tys. IOPS przy opóźnieniu 265.4 μs.
Przechodząc do VDI Linked Clone (LC), test rozruchu wykazał, że Transport SX rozpoczął od 92 621 IOPS przy opóźnieniu 150.4 μs, wzrastając nieco o ponad 150 μs w trakcie testu i kończąc na opóźnieniu 201.9 μs przy 925 069 IOPS.
Początkowe logowanie do VDI LC pokazuje, że transport rozpoczyna się od 40 477 IOPS przy opóźnieniu 120.3 μs, po czym następuje prosty wzrost i mały haczyk na końcu, pokazujący około 400 tys. IOPS i opóźnienie 229.5 μs.
Podczas testu VDI LC Monday Login wydajność Transport SX wyniosła 51 113 IOPS, a opóźnienie 132 μs na początku testu, po czym nastąpił kolejny wyraźny wzrost pod koniec testu, osiągając szczyt na poziomie około 540 tys. IOPS przy opóźnieniu 326.6 μs.
Wniosek
TYAN Transport SX TN70A-B8026 to serwer 2U z 24 zatokami na dyski NVMe 2.5” oraz dwoma dodatkowymi zatokami SATA 2.5” wewnątrz jednostki. Ten serwer TYAN obsługuje procesory AMD EPYC serii 7000 i charakteryzuje się wyjątkowo dużą pojemnością pamięci RAM (jak na serwer jednogniazdowy), sięgającą 2 TB, z każdym procesorem w stosie AMD EPYC SKU.
W naszej analizie obciążenia aplikacji, Transport SX osiągnął łączny wynik 5,778.42 TPS przy średnim opóźnieniu 65.5 ms w SQL Server. W Sysbench, Transport SX wykazał średnią wydajność transakcyjną na poziomie 5,778.42 TPS i średnie opóźnienie 22.215 ms przy czterech maszynach wirtualnych. Ostatecznie, nasze opóźnienie w najgorszym scenariuszu Sysbench wyniosło 55.7 ms przy czterech maszynach wirtualnych.
Nasze obciążenia VDBench wykazały niesamowitą wydajność procesora Transport SX. Serwer osiągnął 3.7 mln IOPS w losowym odczycie 4K, 2.1 mln IOPS w losowym zapisie 4K, 32 GB/s w sekwencyjnym odczycie 64K i 18.6 GB/s w sekwencyjnym zapisie 64K. W naszym teście SQL Transport SX osiągnął 2.44 mln IOPS, 1.69 mln IOPS w trybie 90-10 i 1.26 mln IOPS w trybie 80-20. Testy Oracle również wykazały dobrą wydajność: 1.05 mln IOPS, 1.78 mln IOPS w trybie 90-10 i 1.7 mln IOPS w trybie 80-20. Transport uzyskał również dobre wyniki rozruchu klonów VDI: 1.38 mln IOPS w trybie Full i 925 tys. IOPS w trybie Linked.
System jest solidnie skonstruowany i oferuje graczom z uniwersum AMD interesującą obudowę, która pomieści 24 dyski NVMe. W przypadku obciążeń wymagających dużej przepustowości ta konfiguracja może być atrakcyjna, zwłaszcza biorąc pod uwagę oszczędności, jakie oferuje pojedynczy procesor w kosztach budowy i licencji oprogramowania. Oczywiście kompromisem jest dostępność tylko jednego gniazda PCIe x8, a przepustowość połączeń zewnętrznych jest ograniczona do 6.4 GB/s. Niezależnie od tego, Transport SX to bez wątpienia interesująca platforma z dużym potencjałem w odpowiednim zastosowaniu.




Amazon