StorageReview.com

Dell Precision 3280 Compact သုံးသပ်ချက်

end User  ◇  Workstation နှင့်

Dell ရဲ့ Precision 3280 Compact ဟာ 14th-gen Intel Core processors တွေနဲ့ NVIDIA RTX 4000 Ada graphics တွေရဲ့ အထင်ကြီးလောက်စရာ စွမ်းဆောင်ရည်ရှိတဲ့ mini workstation တစ်ခုဖြစ်ပါတယ်။

 

Instagram ကိုပေါ်မှာဤ post ကို View

 

StorageReview (@storagereview) မှ မျှဝေထားသော ပို့စ်တစ်ခု

Dell Precision 3280 Compact သတ်မှတ်ချက်များ

Precision 3280 သည် Intel ၏ ၁၄ မျိုးဆက် Core ပရိုဆက်ဆာများကို အခြေခံပါဝါအဆင့်သတ်မှတ်ချက် ၆၅ ဝပ်ဖြင့် တည်ဆောက်ထားသော မီနီ workstation တစ်ခုဖြစ်သည်။ ပရိုဆက်ဆာရွေးချယ်စရာများစွာသည် Intel vPro Enterprise အဝေးထိန်းစီမံခန့်ခွဲမှုကို ခွင့်ပြုသည်။

Dell Precision 3280 Compact ရှေ့

ဒီလောက်သေးငယ်တဲ့ tower မှာ expansion option တွေက သဘာဝအတိုင်း အကန့်အသတ်ရှိပေမယ့် 64GB DDR5 RAM အတွက် SODIMM slot နှစ်ခုနဲ့ M.2 2280 SSD slot နှစ်ခု ပါဝင်ပါတယ်။ အချို့ configuration တွေမှာ M.2 2230 slot တစ်ခုလည်း ပါဝင်ပါတယ်။ NVIDIA RTX 4000 Ada Generation အထိ SFF graphics card ကနေတစ်ဆင့် dedicated graphics တွေကိုလည်း ပေးစွမ်းနိုင်ပါတယ်။

Precision 3280 Compact ရဲ့ အပြည့်အစုံ သတ်မှတ်ချက်တွေကတော့ အောက်ပါအတိုင်း ဖြစ်ပါတယ်။

ပရိုဆက်ဆာ ရွေးချယ်မှုများ
  • Intel® Core™ i9 14th Gen 14900 vPro® (36 MB cache၊ 24 cores၊ 32 threads၊ 2.0 GHz မှ 5.8 GHz Turbo၊ 65W)
  • Intel® Core™ i7 14th Gen 14700 vPro® (33 MB cache၊ 20 cores၊ 28 threads၊ 2.1 GHz မှ 5.4 GHz Turbo၊ 65W)
  • Intel® Core™ i5 14th Gen 14600 vPro® (24 MB cache၊ 14 cores၊ 20 threads၊ 2.7 GHz မှ 5.2 GHz Turbo၊ 65W)
  • Intel® Core™ i5 14th Gen 14500 vPro® (24 MB cache၊ 14 cores၊ 20 threads၊ 2.6 GHz မှ 5.0 GHz Turbo၊ 65W)
  • Intel® Core™ i3 14th Gen 14100 (12 MB cache၊ 4 cores၊ 8 threads၊ 3.5 GHz မှ 4.7 GHz Turbo၊ 60W)
ကွန်ပျူတာစက်လည်ပတ်ရေးစနစ်ပရိုဂရမ်
  • Windows 11 Home/Pro/Pro for Workstations
  • Red Hat Linux® 8.4 Enterprise
  • Ubuntu® Linux® 22.04 LTS၊ 64-bit
Memory ရွေးစရာများ 8GB – 64GB DDR5-5200/5600, ECC သို့မဟုတ် ECC မဟုတ်သော
သိုလှောင်မှုရွေးချယ်စရာများ ၂x M.2 2280 Gen4
ဗီဒီယိုကတ် ရွေးချယ်စရာများ
  • Intel® UHD ဂရပ်ဖစ် ၆၂၀
  • NVIDIA® RTX™ 4000 SFF Ada မျိုးဆက်၊ 20 GB GDDR6
  • NVIDIA® RTX™ 2000 Ada မျိုးဆက်၊ 16 GB GDDR6
  • NVIDIA® T1000၊ 8 GB GDDR6
  • NVIDIA® T400၊ 4 GB GDDR6
ဆိပ်ကမ်းများ တပ်ဦး:

  • USB 3.2 Gen 2×2 (20 Gbps) စွမ်းဆောင်ရည်ရှိသော Type-C® port
  • (၂) PowerShare ပေါက်များပါရှိသော USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps)
  •  ယူနီဗာဆယ် အသံပေါက်

နောက်ဘက်:

  • RJ45 (1 GbE) အီသာနက် ပေါက်
  • USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) port
  • Smart Power On port ပါရှိသော USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps)
  • (၃) USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) ပေါက်များ
  • (၃) ဒစ်စကေးပို့တ် ၁.၄a (HBR၂)
  • ရွေးချယ်နိုင်သော port (HDMI 2.1/Displayport 1.4a (HBR3)/VGA/USB)
  • DisplayPort Alt မုဒ်ပါသော Type-C
  • ပါဝါအဒက်တာပေါက်
slots
  • Kensington လုံခြုံရေးကြိုးပေါက်
  • သော့ခလောက်ကွင်း
  • (၂) PCIe x8 slot (x8 နှင့် x1 လျှပ်စစ်အားဖြင့်)
  • (၂) M.2 2230/2280 Gen4 PCIe NVMe SSD
  • WiFi နှင့် Bluetooth ကတ်အတွက် M.2 2230 slot
ရှုထောင့်
  • အမြင့်: ၇.၁၇ လက်မ (၁၈၂.၀၀ မီလီမီတာ)
  • အနံ: ၁.၄၂ လက်မ (၃၆.၀၀ မီလီမီတာ)
  • အနက်: ၇.၀၁ လက်မ (၁၇၈.၀၀ မီလီမီတာ)
  • အလေးချိန် (အများဆုံး): ၅.၅၉ ပေါင် (၂.၅၄ ကီလိုဂရမ်)
  • အလေးချိန် (အနည်းဆုံး): ၄.၀၃ ပေါင် (၁.၈၃ ကီလိုဂရမ်)
ကြိုးမဲ့
  • Qualcomm® Wi-Fi 6E WCN6856-DBS၊ 2×2၊ 802.11ax၊ MU-MIMO၊
  • Bluetooth® 5.3 ကြိုးမဲ့ကတ်
  • Intel® Wi-Fi 6E AX211၊ 2×2၊ 802.11ax၊ MU-MIMO၊ Bluetooth® 5.3 ဝိုင်ယာလက်စ်ကတ်
စွမ်းအား
  • ၂၈၀ ဝပ် AC အဒက်တာ၊ ၇.၄ မီလီမီတာ ပြောင်းဖူး
  •  ၂၈၀ ဝပ် AC အဒက်တာ၊ ၇.၄ မီလီမီတာ ပြောင်းဖူး
ဟာ့ဒ်ဝဲနှင့် ဖန်းဝဲ လုံခြုံရေး
  • Dell ယုံကြည်စိတ်ချရသော စက်ပစ္စည်း
  • Dell SafeBIOS
  • Dell SafeBIOS တိုက်ခိုက်မှုညွှန်ပြချက်များ
  • Dell SafeID
  • Dell လုံခြုံသော အစိတ်အပိုင်း အတည်ပြုခြင်း
  • Intel ME အတည်ပြုခြင်း
  • Kensington လုံခြုံရေးအပေါက်
လုံခြုံရေးဆော့ဝဲ
  • Dell ဘေးကင်းလုံခြုံရေးနှင့် တုံ့ပြန်မှု- CrowdStrike၊
  • ကာဗွန်ဘလက်၊ Secureworks
  • Dell SafeData: Absolute
  • Dell SafeData: Netskope
ECO တံဆိပ်များ
  • EPEAT ရာသီဥတု+
  • EPEAT ရွှေ
  • TCO အသိအမှတ်ပြု Gen 9
  • စွမ်းအင်စတား ​​၆.၀

Dell Precision 3280 ကျစ်လျစ်သော တည်ဆောက်ပုံနှင့် ဒီဇိုင်း

Precision 3280 ရဲ့ ကိုယ်ထည်မှာ ၂.၉ လီတာသာ ရှိပြီး ၃၀ လီတာ ဒါမှမဟုတ် ထို့ထက်ပိုတဲ့ ပုံမှန် mid-tower တစ်လုံးရဲ့ အရွယ်အစားထက် အနည်းငယ်သာ ရှိပါတယ်။ အတိုင်းအတာက ၈.၁၁ x ၃.၁၂ x ၇ လက်မ (HWD) ဖြစ်ပါတယ်။ HP Z2 Mini G9 က ၈.၆ x ၈.၆ x ၂.၇ လက်မ ရှိပြီး Lenovo ThinkStation P360 Ultra က ၈.၇ x ၇.၉ x ၃.၄ လက်မ ရှိပါတယ်။

ရုပ်ထွက်ပိုင်းအရ Precision 3280 Compact ဟာ အသွင်အပြင်ထက် လုပ်ဆောင်ချက်ကို ဦးစားပေးပြီး ပရော်ဖက်ရှင်နယ်ဆန်တဲ့ပုံပေါက်ပြီး ခံစားရစေပါတယ်။ Dell ဟာ ကိုယ်ထည်နဲ့ ထုပ်ပိုးပစ္စည်းတွေမှာ ပြန်လည်အသုံးပြုထားတဲ့ ပစ္စည်းတွေကို အသုံးပြုထားပါတယ်။

ရှေ့လေစစ်ကွက်အောက်တွင် ပါဝါခလုတ်၊ hard disk activity light၊ 3.5mm universal audio jack၊ USB 3.2 Gen 2 Type-A port နှစ်ခု (တစ်ခုမှာ PowerShare ပါရှိသည်) နှင့် USB 3.2 Gen 2×2 Type-C တစ်ခုရှိသည်။ နောက်ဆုံးတစ်ခုသည် bandwidth (20Gbps) အထူးသဖြင့်မြင့်မားပြီး မြန်နှုန်းမြင့် storage drive များနှင့် capture device များကို ချိတ်ဆက်ရန်အတွက် ကောင်းမွန်ပါသည်။

Dell Precision 3280 Compact ရှေ့ပေါက်များ

နောက်ဘက်ရှိ ချိတ်ဆက်မှုတွင် Ethernet jack တစ်ခု၊ USB 3.2 Gen 2 Type-A port သုံးခု၊ USB 3.2 Gen 1 Type-A port နှစ်ခု (PowerShare ပါသည့်တစ်ခု)၊ DisplayPort 1.4 video output သုံးခုနှင့် power connector တို့ ပါဝင်သည်။ သီးသန့် NVIDIA RTX 4000 Ada GPU တွင် mini-DisplayPort video output လေးခုပါရှိပြီး ကျွန်ုပ်တို့၏ယူနစ်တွင် optional slot တွင် HDMI port တစ်ခုပါရှိသည်။ ဤ desktop သည် internal power supply ထည့်သွင်းရန် သေးငယ်လွန်းသောကြောင့် external adapter တစ်ခုအပေါ်တွင် မူတည်သည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ယူနစ်၏ adapter သည် 280 watts အတွက် အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ built-in wireless (ကျွန်ုပ်တို့ယူနစ်တွင် မပါရှိပါ) ပါသော မော်ဒယ်များတွင် antenna connector များ နောက်ကျောတွင် ရှိလိမ့်မည်။ (အောက်ပါဓာတ်ပုံ၏ အောက်ခြေညာဘက်ရှိ cutout အပေါက်များကို ကြည့်ပါ။)

Dell Precision 3280 Compact နောက်ဘက်ပေါက်များ

လေစီးဆင်းမှုအပေါက်များမှလွဲ၍ ဒက်စ်တော့၏ဘေးနှစ်ဖက်တွင် အင်္ဂါရပ်များ မရှိပါ။

Dell Precision 3280 Compact ဘေးတစ်ဖက်

အဆင့်မြှင့်တင်ရန်အတွက် Precision 3280 Compact ၏ အတွင်းပိုင်းပစ္စည်းများကို ဝင်ရောက်ကြည့်ရှုခြင်းတွင် နောက်ဘက် thumbscrews နှင့် chassis cover ကို ဖယ်ရှားခြင်း ပါဝင်သည်။ ဤနေရာတွင် processor heatsink နှင့် DDR5-5200 နှင့် DDR5-5600 နှင့် ECC နှင့် non-ECC memory နှစ်မျိုးလုံးကို ပံ့ပိုးပေးသည့် SODIMM slot နှစ်ခုကို တွေ့ရသည်။ SFF ​​ဂရပ်ဖစ်ကတ်နှင့် M.2 slot နှစ်ခုကို ဘယ်ဘက်အကန့်တွင် ထားရှိသည်။ ဤ desktop လေး၏ အစိတ်အပိုင်းတိုင်းနီးပါးကို ကိရိယာများမပါဘဲ ပြုပြင်နိုင်သည်။

Dell Precision 3280 အရွယ်အစားသေးငယ်သော အဆင့်မြှင့်တင်မှုများ

Dell Precision 3280 ကျစ်လစ်သော စွမ်းဆောင်ရည်

ကျွန်ုပ်တို့၏ Precision 3280 Compact သုံးသပ်ချက်ယူနစ်တွင် အောက်ပါအစိတ်အပိုင်းများ တပ်ဆင်ထားသည်-

  • Intel Core i9-14900 (24-core/36-thread) CPU ပါ၀င်ပြီး vPro Enterprise ပါဝင်သည်
  • 64GB DDR5-5200 (2x 32GB)
  • NVIDIA Ada RTX 4000 SFF ပါ 20GB GDDR6
  • RAID 0 မှာ 2x 1TB Gen4 SSD
  • ၁၈၀-ဝပ် ပါဝါအဒက်တာ
  • စတင်ဈေးနှုန်း - ၉၉၉ ဒေါ်လာ
  • စမ်းသပ်ပြီး ဈေးနှုန်း: $4,313

Dell စီးပွားရေးထုတ်ကုန်အများစုကို အွန်လိုင်းမှမဟုတ်ဘဲ ၎င်း၏ channel partner များမှတစ်ဆင့် ရောင်းချသောကြောင့် အထက်တွင်ဖော်ပြထားသော ဈေးနှုန်းသည် အထူးသဖြင့် ဤ desktop ကို အမြောက်အမြားဝယ်ယူပါက ပိုမိုနည်းပါးနိုင်ပါသည်။

ကျွန်တော်တို့ရဲ့ maxed-out configuration က Core i3-14100 CPU၊ integrated graphics နဲ့ 8GB RAM ပါဝင်တဲ့ base model နဲ့ အတော်လေးကွာခြားပါတယ်။ အဲဒီလို configure လုပ်လိုက်ရင် workstation တစ်ခုလိုတော့ မဟုတ်ပါဘူး။ ဈေးအသက်သာဆုံး dedicated graphics option ကတော့ NVIDIA T400 ပါ။

ကျွန်တော်တို့က ကျစ်လစ်တဲ့ workstation တွေကို မကြာခဏ မစမ်းသပ်တဲ့အတွက် HP Z2 Mini G9 (Core i9-12900K, Nvidia RTX A2000) နဲ့ Lenovo ThinkStation P360 Ultra (Core i9-12900, RTX A5000 Laptop GPU) တို့ကို နှိုင်းယှဉ်ကြည့်ဖို့ အသုံးပြုနေပါတယ်။ သူတို့က အရင်စနစ်တွေဖြစ်ပေမယ့် စွမ်းဆောင်ရည် အလွန်ကောင်းမွန်ပါတယ်။

SPEC workstation ၄

SPECworkstation3 သည် workstation စွမ်းဆောင်ရည်၏ အဓိကရှုထောင့်အားလုံးကို စမ်းသပ်ရန် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသော benchmark များတွင် အထူးပြုသည်။ ၎င်းသည် CPU၊ ဂရပ်ဖစ်၊ I/O နှင့် မှတ်ဉာဏ် bandwidth တို့ကို စမ်းသပ်ရန် workload ၃၀ ကျော်ကို အသုံးပြုသည်။ workload များသည် မီဒီယာနှင့် ဖျော်ဖြေရေး၊ ငွေကြေးဝန်ဆောင်မှုများ၊ ထုတ်ကုန်ဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်ရေး၊ စွမ်းအင်၊ အသက်သိပ္ပံနှင့် အထွေထွေလည်ပတ်မှုကဲ့သို့သော ပိုမိုကျယ်ပြန့်သော အမျိုးအစားများအဖြစ် ခွဲခြားထားသည်။ ကျွန်ုပ်တို့သည် တစ်ဦးချင်း workload များနှင့်မတူဘဲ တစ်ခုချင်းစီအတွက် ကျယ်ပြန့်သော အမျိုးအစားရလဒ်များကို စာရင်းပြုစုသွားပါမည်။ ရလဒ်များသည် အမျိုးအစားတစ်ခုစီရှိ တစ်ဦးချင်း workload အားလုံး၏ ပျမ်းမျှဖြစ်သည်။

Precision 3280 Compact ဟာ စမ်းသပ်မှုအနည်းငယ်ကလွဲရင် အမှတ်တွေအသာစီးရပြီး အစပိုင်းမှာတော့ အတော်လေးအောင်မြင်ခဲ့ပါတယ်။ GPU Compute စမ်းသပ်မှုအရ သူ့ရဲ့ RTX 4000 Ada ဟာ ThinkStation ရဲ့ RTX A5000 Laptop GPU နဲ့ အတော်လေးတူညီတယ်လို့ သိရပါတယ်။

SPECworkstation 3 (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) Dell Precision 3280 Compact HP Z2 Mini G9 Lenovo ThinkStation P360 Ultra
မီဒီယာနှင့်ဖျော်ဖြေမှု 4.65 N / A 3.89
ကုန်ပစ္စည်းဖွံ့ဖြိုးရေးကောင်စီ 5.45 4.09 4.22
ဘဝကသိပ္ပံ 2.31 3.53 3.69
ဘဏ္ဍာရေးဝန်ဆောင်မှု 4.67 4.36 3.49
စွမ်းအင်ဝန်ကြီးဌာန 5.55 4.24 4.02
အထွေထွေစစ်ဆင်ရေး 3.53 2.85 2.91
GPU တွက်ချက်မှု 6.01 N / A 5.56

SPECviewperf ၁၅

ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ ပထမဆုံးစမ်းသပ်မှုကတော့ OpenGL နဲ့ Direct X application programming interfaces တွေအောက်မှာ professional application တွေရဲ့ graphics performance ကို တိုင်းတာဖို့အတွက် ကမ္ဘာလုံးဆိုင်ရာစံနှုန်းဖြစ်တဲ့ SPECviewperf 2020 ပါ။ viewset တွေ (ဒါမှမဟုတ် benchmarks) တွေဟာ application တွေကို install လုပ်စရာမလိုဘဲ တကယ့် application တွေကနေ graphics content နဲ့ behavior တွေကို ကိုယ်စားပြုပါတယ်။ ဒီ benchmark ရဲ့ အသစ်ဆုံး version ဟာ ပြီးခဲ့တဲ့နှစ်ကုန်ပိုင်းမှာ အဓိက update တွေ ပြုလုပ်ခဲ့ပြီး 3ds Max, Catia, Maya နဲ့ Solidworks application တွေရဲ့ နောက်ဆုံး version တွေကနေ ရယူထားတဲ့ viewet အသစ်တွေလည်း ပါဝင်ပါတယ်။ ထို့အပြင် 2K နဲ့ 4K resolution display နှစ်မျိုးလုံးအတွက် viewet အားလုံးမှာ support ကို ထည့်သွင်းထားပါတယ်။

Precision နှင့် ၎င်း၏ RTX 4000 သည် Precision ၏ ယခင် RTX A5000 ထက် အနည်းငယ်နောက်ကျနေသော်လည်း အများစုတွင် ကွာခြားချက်များ မရှိခဲ့ပါ။ (ဤစမ်းသပ်မှုတွင် HP အတွက် ကိန်းဂဏန်းများ မရှိပါ။)

SPECviewperf2020 မြင်ကွင်းအစုံများ (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) Dell Precision 3280 Compact Lenovo ThinkStation P360 Ultra
3dsmax-07 81.96 90.02
ကာတီယာ-၀၆ 63.44 69.51
Creo-03 122.52 118.21
စွမ်းအင် - ၁၃၄ 42.4 21.17
မာယာ-၀၆ 202.42 225.13
ဆေးဘက်ဆိုင်ရာ-၀၃ 42 21.38
Snx-04 277.27 528.13
Sw-05 100.84 129.36

လပ်စ်မာ့ခ်

ကျွန်ုပ်တို့ကြည့်ရှုမည့် နောက်ထပ် 3D benchmark တစ်ခုမှာ OpenCL GPU benchmarking utility တစ်ခုဖြစ်သည့် LuxMark ဖြစ်သည်။ Precision သည် Lenovo နှင့် ၎င်း၏ RTX A5000 အောက်တွင် ရှိနေသည်။ (ဤစမ်းသပ်မှုတွင် HP အတွက် ရလဒ်များကိုလည်း ကျွန်ုပ်တို့ မရရှိပါ။)

Luxmark (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) Dell Precision 3280 Compact Lenovo ThinkStation P360 Ultra
ဟောလ်ဘန်ချ် 13,617 14,226
အစားအသောက်များ 5,187 5,499

Blender OptiX

Blender သည် open-source 3D modeling application တစ်ခုဖြစ်သည်။ ဤ benchmark ကို Blender Benchmark utility ကို အသုံးပြု၍ လုပ်ဆောင်ခဲ့သည်။ ရမှတ်သည် တစ်မိနစ်လျှင် နမူနာဖြစ်ပြီး မြင့်မားပါက ပိုကောင်းသည်။ Precision ၏ ကိန်းဂဏန်းများက ၎င်း၏ GPU သည် ThinkStation နှင့် ညီမျှကြောင်း ဆက်လက်ဖော်ပြသည်။

Blender OptiX (တစ်မိနစ်လျှင် နမူနာများ၊ များလေ ပိုကောင်းလေ) Dell Precision 3280 Compact HP Z2 Mini G9 Lenovo ThinkStation P360 Ultra
ဧရာမသတ္တဝါကြီး 1,905 954 1,617
အမှိုက်ဆိုင် 934 584 981
စာသင်ခန်း 960 511 840

ESRI

နောက်တစ်ခုကတော့ Environmental Systems Research Institute (Esri) ရဲ့ benchmark ပါ။ Esri ဟာ Geographic Information System (GIS) software ရဲ့ ပေးသွင်းသူပါ။ Esri ရဲ့ Performance Team က သူတို့ရဲ့ PerfTool add-in script တွေကို ArcGIS Pro ကို အလိုအလျောက်စတင်ဖို့ ဒီဇိုင်းထုတ်ခဲ့ပါတယ်။ ဒီ application က “ZoomToBookmarks” function ကို အသုံးပြုပြီး ကြိုတင်သတ်မှတ်ထားတဲ့ bookmark အမျိုးမျိုးကို ကြည့်ရှုပြီး user experience ကို ခန့်မှန်းဖို့ လိုအပ်တဲ့ key data point အားလုံးပါတဲ့ log file တစ်ခု ဖန်တီးပါတယ်။ script က caching (memory နဲ့ disk cache) အတွက် ထည့်သွင်းစဉ်းစားဖို့ bookmark တွေကို သုံးကြိမ် အလိုအလျောက် loop လုပ်ပါတယ်။ တစ်နည်းအားဖြင့် ဒီ benchmark က Esri ရဲ့ ArcGIS Pro software ကနေတစ်ဆင့် မြင်တွေ့နိုင်တဲ့ လေးလံတဲ့ graphical အသုံးပြုမှုမျိုးကို simulate လုပ်ပါတယ်။

စမ်းသပ်မှုများတွင် အဓိကဒေတာစု သုံးခုပါဝင်သည်။ နှစ်ခုမှာ ဖီလာဒဲလ်ဖီးယား၊ ပန်ဆယ်လ်ဗေးနီးယားနှင့် မွန်ထရီရယ်လ်၊ ကွီတာတို့၏ 3-D မြို့မြင်ကွင်းများဖြစ်သည်။ ဤမြို့မြင်ကွင်းများတွင် မြေပြင်ပုံစံပေါ်တွင် ဖုံးအုပ်ထားသော အသွင်အပြင်ရှိသော 3-D ဘက်စုံအဆောက်အအုံများနှင့် ဖုံးအုပ်ထားသော လေကြောင်းပုံများ ပါဝင်သည်။ တတိယဒေတာစုမှာ ပို့တ်လန်း၊ OR ဒေသ၏ 2-D မြေပုံမြင်ကွင်းဖြစ်သည်။ ဤဒေတာတွင် လမ်းများ၊ မြေအသုံးချမှုမြေကွက်များ၊ ပန်းခြံများနှင့် ကျောင်းများ၊ မြစ်များ၊ ရေကန်များနှင့် တောင်ကုန်းအရိပ်ရမြေပြင်အတွက် အသေးစိတ်အချက်အလက်များ ပါဝင်သည်။

Precision က HP နဲ့ Lenovo ကြားမှာ ရှိပြီး RTX 4000 GPU ကြောင့် စွမ်းဆောင်ရည် ပိုကောင်းလာမယ်လို့ မျှော်လင့်ရပါတယ်။

ESRI (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) Dell Precision 3280 Compact HP Z2 Mini G9 Lenovo ThinkStation P360 Ultra
မွန်ထရီရယ်
ပျမ်းမျှ FPS 274.69 165.13 355.55
အနည်းဆုံး FPS 158.11 78.02 167.61
Philly
ပျမ်းမျှ FPS 234.07 125.07 268.97
အနည်းဆုံး FPS 160.22 83.47 155.58
လက်ပံ
ပျမ်းမျှ FPS 2,461.21 1,742.84 2,479.61
အနည်းဆုံး FPS 1,080.50 654.55 960.74

OctaneBench

နောက်တစ်ခုအနေနဲ့ V-Ray နဲ့ဆင်တူတဲ့ RTX support ပါတဲ့ နောက်ထပ် 3D renderer တစ်ခုဖြစ်တဲ့ OctaneRender အတွက် benchmarking utility တစ်ခုဖြစ်တဲ့ OctaneBench ကို ကြည့်ကြရအောင်။ Precision က ကောင်းမွန်တဲ့ ကိန်းဂဏန်းတွေကို ပြသခဲ့ပြီး ThinkStation P360 Ultra ထက် မကြာခဏ သာလွန်ပါတယ်။

OctaneBench (ရမှတ်၊ မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) kernel Dell Precision 3280 Compact HP Z2 Mini G9 Lenovo ThinkStation P360 Ultra
အတွင်းဖြစ်သော သတင်းအချက်အလက် ချန်နယ်များ 13.98 8.04 11.66
အတွင်းဖြစ်သော တိုက်ရိုက်အလင်းရောင် 44.10 25.04 42.00
အတွင်းဖြစ်သော လမ်းကြောင်း ခြေရာခံခြင်း 54.48 31.60 52.64
စိတ်ကူး သတင်းအချက်အလက် ချန်နယ်များ 8.13 4.76 7.19
စိတ်ကူး တိုက်ရိုက်အလင်းရောင် 34.03 18.73 32.47
စိတ်ကူး လမ်းကြောင်း ခြေရာခံခြင်း 41.09 22.77 39.83
ATV သတင်းအချက်အလက် ချန်နယ်များ 21.28 11.03 17.58
ATV တိုက်ရိုက်အလင်းရောင် 44.90 25.61 45.28
ATV လမ်းကြောင်း ခြေရာခံခြင်း 56.61 32.08 57.31
သေတ္တာ သတင်းအချက်အလက် ချန်နယ်များ 10.94 6.50 10.04
သေတ္တာ တိုက်ရိုက်အလင်းရောင် 41.50 23.38 40.49
သေတ္တာ လမ်းကြောင်း ခြေရာခံခြင်း 45.68 26.29 46.42

Blackmagic RAW မြန်နှုန်းစမ်းသပ်မှု

ဗီဒီယိုဖွင့်ခြင်းကို စမ်းသပ်သည့် Blackmagic ၏ RAW မြန်နှုန်းစမ်းသပ်မှုကိုလည်း ကျွန်ုပ်တို့ စတင်လုပ်ဆောင်နေပါပြီ။ Precision သည် ThinkStation ကို အထူးသဖြင့် CPU စမ်းသပ်မှုတွင် လွှမ်းမိုးထားသည်။ (ဤစမ်းသပ်မှုတွင် HP အတွက် ကိန်းဂဏန်းများကို ကျွန်ုပ်တို့ မရရှိပါ။)

Blackmagic RAW မြန်နှုန်းစမ်းသပ်ခြင်း (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) Dell Precision 3280 Compact Lenovo ThinkStation P360 Ultra
8K CPU 106 fps 54 fps
8K CUDA 88 fps 63 fps

7-Zip ချုံ့ခြင်း

လူကြိုက်များတဲ့ 7-Zip utility မှာ built-in memory benchmark အရ Precision 3280 Compact ဟာ အလွန်ကောင်းမွန်စွာ စွမ်းဆောင်ရည်ပြသခဲ့ပြီး decompression နံပါတ်တွေကနေ အထူးသိသာထင်ရှားပါတယ်။ ၎င်းရဲ့ 14th-generation Core i9 processor နဲ့ dual-channel DDR5 memory တို့က ဒီစနစ်ရဲ့ လုပ်ဆောင်နိုင်စွမ်းကို ပြသနေပါတယ်။

7-Zip ဖိသိပ်မှု စံနှုန်း (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) Dell Precision 3280 Compact HP Z2 Mini G9 Lenovo ThinkStation P360 Ultra
လက်ရှိ CPU အသုံးပြုမှု 1,358% 2,033% 1,231%
လက်ရှိ အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်
လက်ရှိခဲ့သည် Rating ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်
ရလဒ်အနေဖြင့် CPU အသုံးပြုမှု 1,438% 2,049% 1,251%
ရလဒ်အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်
ရလဒ်အဆင့်သတ်မှတ်ချက် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်
ဖိသိပ်ခြင်း
လက်ရှိ CPU အသုံးပြုမှု 3,111% 2,245% 2,352%
လက်ရှိ အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်
လက်ရှိခဲ့သည် Rating ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်
ရလဒ်အနေဖြင့် CPU အသုံးပြုမှု 3,121% 2,341% 2,344%
ရလဒ်အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်
ရလဒ်အဆင့်သတ်မှတ်ချက် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်
စုစုပေါင်း အဆင့်သတ်မှတ်ချက်
စုစုပေါင်း CPU အသုံးပြုမှု 2,280% 2,195% 1,798%
စုစုပေါင်း အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်
စုစုပေါင်း အဆင့်သတ်မှတ်ချက် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်

Blackmagic ဒစ်ခ် မြန်နှုန်းစမ်းသပ်ခြင်း

ကျွန်ုပ်တို့သည် Blackmagic Disk Speed ​​Test ကို စနစ်၏ အဓိကသိုလှောင်မှု drive နှင့် နှိုင်းယှဉ်၍ လုပ်ဆောင်ပါသည်။ Precision 3280 ရှိ dual Gen4 RAID 0 drive များသည် အလွန်လေးစားဖွယ်ကောင်းသော ကိန်းဂဏန်းများကို ထုတ်လုပ်ပေးခဲ့သည်။

Dell Precision 3280 Compact Disk မြန်နှုန်းစမ်းသပ်မှု

UL Procyon AI ကောက်ချက်ချခြင်း

UL ရဲ့ Procyon က workstation တစ်ခုရဲ့ professional app တွေအတွက် စွမ်းဆောင်ရည်ကို ခန့်မှန်းပေးပါတယ်။ system တစ်ခုချင်းစီမှာ CPU မှာ တစ်ကြိမ်၊ GPU မှာ နှစ်ကြိမ် စမ်းသပ်မှုကို လုပ်ဆောင်ခဲ့ပါတယ်။ ဒီစမ်းသပ်မှုမှာ Precision 3280 Compact အတွက် နံပါတ်တွေပဲ ရှိပါတယ်။ GPU ရမှတ်တွေက CPU ထက် ဘယ်လောက်နိမ့်လဲဆိုတာ သတိပြုပါ။ ဒီလိုအလုပ်မျိုးက GPU တွေအတွက် အသင့်တော်ဆုံးဆိုတာ ရှင်းနေပါတယ်။

UL Procyon ပျမ်းမျှ ကောက်ချက်ချချိန်များ (နည်းလေ ပိုကောင်းလေ) Dell Precision 3280 Compact (Core i9-14900) Dell Precision 3280 Compact (RTX 4000 Ada, TensorRT) Dell Precision 3280 Compact (RTX 4000 Ada၊ Windows ML)
မိုဘိုင်းကွန်ရက် V3 1.21 ms 0.44 ms 0.56 ms
ResNet 50 9.83 ms 1.56 ms 2.36 ms
စတင်ခြင်း V4 29.39 ms 4.71 ms 6.01 ms
DeepLab V3 31.21 ms 4.28 ms 13.33 ms
ယိုလို V3 72.78 ms 4.99 ms 9.52 ms
Real-ESRGAN 2,923.68 ms 280.52 ms 255.35 ms
ယေဘုယျအားရမှတ် 137 963 626

y-cruncher

y-cruncher သည် multi-threaded နှင့် scalable program တစ်ခုဖြစ်ပြီး၊ Pi နှင့် အခြားသင်္ချာ constant များကို trillion digits အထိ တွက်ချက်နိုင်သည်။ ၂၀၀၉ ခုနှစ်တွင် စတင်မိတ်ဆက်ချိန်မှစ၍ ၎င်းသည် overclocker များနှင့် hardware ဝါသနာရှင်များအတွက် ရေပန်းစားသော benchmarking နှင့် stress-testing application တစ်ခု ဖြစ်လာခဲ့သည်။ ဤစမ်းသပ်မှုတွင် Precision 3280 Compact အတွက် နံပါတ်များကိုသာ ကျွန်ုပ်တို့တွင် ရှိပါသည်။

y-cruncher (စုစုပေါင်းတွက်ချက်ချိန်၊ နည်းလေ ပိုကောင်းလေ) Dell Precision 3280 Compact
ဂဏန်း ၁ ဘီလီယံ 22.580 စက္ကန့်
2.5 ဘီလီယံအထိ 77.587 စက္ကန့်
5 ဘီလီယံအထိ 174.252 စက္ကန့်
10 ဘီလီယံအထိ 383.813 စက္ကန့်

Geekbench 6

Geekbench 6 သည် cross-platform benchmark တစ်ခုဖြစ်ပြီး စနစ်တစ်ခုလုံး၏ စွမ်းဆောင်ရည်ကို တိုင်းတာပေးပါသည်။ Geekbench Browser တွင် သင်လိုချင်သော မည်သည့်စနစ်နှင့်မဆို နှိုင်းယှဉ်မှုများကို သင်ရှာဖွေနိုင်ပါသည် ။ ဤစမ်းသပ်မှုတွင် Precision 3280 Compact အတွက် ကိန်းဂဏန်းများကိုသာ ကျွန်ုပ်တို့တွင် ရှိပါသည်။ RTX 4000 ကဲ့သို့သော workstation GPU သည် CPU ၏ integrated GPU နှင့် နှိုင်းယှဉ်ပါက မည်မျှပိုမိုအစွမ်းထက်သည်ကို သတိပြုရန်များစွာမရှိပါ။ (၎င်းသည် Precision 3280 Compact တွင် dedicated GPU မပါဝင်ပါက workstation အဖြစ် မယူဆကြောင်း ကျွန်ုပ်တို့ပြောခဲ့သည့် အကြောင်းရင်း၏ တစ်စိတ်တစ်ပိုင်းဖြစ်သည်။)

Geekbench 6 (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) Dell Precision 3280 Compact
CPU Single-Core 2,971
CPU Multi-Core 19,230
GPU (RTX 4000 Ada) 129,038
GPU (Arc ပေါင်းစပ် GPU) 8,601

Cinebench R23

ဒီ benchmark က CPU cores နဲ့ thread အားလုံးကို အသုံးပြုပြီး overall score ထုတ်ပေးပါတယ်။ ဒါက Precision 3280 Compact အတွက် ဂဏန်းတွေပဲရှိတဲ့ ကျွန်တော်တို့ လုပ်ဆောင်နေတဲ့ နောက်ထပ် စမ်းသပ်မှုအသစ်တစ်ခုပါ။

Cinebench R23 (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) Dell Precision 3280 Compact
Multi-Core ပါ 23,101
Single-Core ဖြစ်သည် 2,201

Cinebench ၂

ကျွန်တော်တို့ဟာ နောက်ဆုံးပေါ် Cinebench စမ်းသပ်မှုကိုလည်း စတင်လုပ်ဆောင်နေပါပြီ။ အလားတူပဲ၊ Precision 3280 Compact အတွက် နံပါတ်တွေပဲ ရှိပါတယ်။

Cinebench R23 (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) Dell Precision 3280 Compact
Multi-Core ပါ 1,361
Single-Core ဖြစ်သည် 130
GPU ကို 12,748

ကောက်ချက်

Dell ရဲ့ Precision 3280 Compact ဟာ ၂.၉ လီတာသာရှိတဲ့ ကိုယ်ထည်အရွယ်အစားနဲ့ အထင်ကြီးလောက်စရာ စွမ်းဆောင်ရည်ကို ပေးစွမ်းနိုင်ပါတယ်။ အပြည့်အဝပါဝါရှိတဲ့ workstation တွေထက်တော့ မသာပေမယ့် ဒီလောက်သေးငယ်တဲ့ နေရာမှာ ဒီလောက်စွမ်းဆောင်ရည်ကို ပေးစွမ်းနိုင်တဲ့ ကွန်ပျူတာ အနည်းငယ်သာ ရှိပါတယ်။ Core i9-14900 CPU နဲ့ NVIDIA RTX 4000 Ada ဂရပ်ဖစ်ကတ်တို့နဲ့ ကျွန်တော်တို့ရဲ့ စမ်းသပ်မှုမှာ ကောင်းမွန်စွာ စွမ်းဆောင်ရည် ရှိခဲ့ပါတယ်။ ဒီ desktop ဟာ ချိတ်ဆက်မှု အများအပြားကို ပေးစွမ်းနိုင်ပြီး အဆင့်မြှင့်တင်နိုင်မှု အကန့်အသတ်ရှိတာကြောင့် အရေးကြီးသလို ရွေးချယ်ထားတဲ့ processor တွေပါဝင်တဲ့ Intel vPro Enterprise အပါအဝင် hardware နဲ့ software လုံခြုံရေး အများအပြားကိုလည်း ထည့်သွင်းစဉ်းစားထားပါတယ်။ အလုံးစုံပြောရရင် Precision 3280 Compact ဟာ ကျစ်လစ်ပြီး စွမ်းဆောင်ရည်မြင့် workstation တစ်လုံး လိုအပ်သူတွေအတွက် အကြံပြုထားပါတယ်။

Dell Precision 3280 Compact ထုတ်ကုန်စာမျက်နှာ

StorageReview မှာ ပါဝင်လုပ်ဆောင်ပါ

သတင်းလွှာ | YouTube | ပေါ့ဒ်ကတ်စ် iTunes / Spotify | Instagram | Twitter | TikTok | RSS Feed

ချားလ်စ် ပီ ဂျက်ဖရီစ်

ကျွန်တော်က တစ်သက်လုံး နည်းပညာကို ဝါသနာပါသူတစ်ယောက်ဖြစ်ပြီး ၂၀၀၅ ခုနှစ်ကတည်းက စားသုံးသူနဲ့ စီးပွားရေးလုပ်ငန်းသုံး နည်းပညာတွေကို ပြန်လည်သုံးသပ်နေခဲ့တာပါ။ လက်တော့ပ်တွေ၊ တက်ဘလက်တွေနဲ့ စီးပွားရေးလုပ်ငန်းသုံး ဟာ့ဒ်ဝဲတွေကို အထူးပြုပါတယ်။ Rochester Institute of Technology ကနေ ဘွဲ့ရထားပါတယ်။ အလုပ်ချိန်ပြင်ပမှာ အားကစားခန်းမ၊ စာဖတ်ခြင်းနဲ့ ဓာတ်ပုံရိုက်ကူးခြင်းတွေကို နှစ်သက်ပါတယ်။