StorageReview.com

Dell Precision 7875 သုံးသပ်ချက်- Threadripper PRO 9995WX သည် Dual RTX PRO 6000 Blackwell GPU များနှင့် ပေါင်းစပ်ထားသည်

end User  ◇  Workstation နှင့်

Dell Precision 7875 tower workstation ၏ ကျွန်ုပ်တို့၏ မကြာသေးမီက ပြန်လည်သုံးသပ်ချက်အပြီးတွင် ၊ ၎င်း၏ 96-core AMD Threadripper PRO foundation၊ ကျယ်ပြန့်သော memory နှင့် storage support နှင့် dual professional GPU များကို စူးစမ်းလေ့လာထားသော ဤအပ်ဒိတ်လုပ်ထားသော သုံးသပ်ချက်သည် platform ၏ နောက်ဆုံးထွက်ဗားရှင်းကို အာရုံစိုက်ထားသည်။ ဤဗားရှင်းသည် NVIDIA RTX PRO 6000 Blackwell Max-Q Workstation GPU များနှင့် Threadripper PRO 9000WX Series CPU များ၏ အားသာချက်ကို အပြည့်အဝရယူပြီး professional visualization၊ AI နှင့် compute workloads များကို ပိုမိုတွန်းအားပေးသည်။ Precision 7875 ၏ core architecture နှင့် performance DNA သည် ကျွန်ုပ်တို့၏ ယခင်စမ်းသပ်မှုနှင့် ကိုက်ညီနေသော်လည်း၊ ဤ configuration ၏ သိသာထင်ရှားသော GPU နှင့် CPU အဆင့်မြှင့်တင်မှုများသည် graphics-intensive tasks များနှင့် advanced AI workflows များအတွက် performance density အဆင့်သစ်တစ်ခုကို ယူဆောင်လာပါသည်။

Dell Precision 7875 ရှေ့

Precision 7875 ကို ပရော်ဖက်ရှင်နယ် workflow များ၏ အထက်တန်းလွှာအတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားပြီး၊ ထိပ်တန်း processing power လိုအပ်သော ကော်ပိုရေးရှင်းကြီးများ၊ အင်ဂျင်နီယာကုမ္ပဏီများနှင့် AI ဓာတ်ခွဲခန်းများကို ပစ်မှတ်ထားသည်။ AMD Ryzen Threadripper Pro platform ကို အသုံးပြုခြင်းဖြင့် ဤ workstation သည် 3D rendering၊ local AI processing နှင့် heavy data-intensive simulations များအတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသော workhorse တစ်ခုဖြစ်သည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ သီးခြား configuration တွင် multithreaded စွမ်းဆောင်ရည်၏ နယ်နိမိတ်များကို တွန်းအားပေးသည့် 96-core titan ဖြစ်သည့် flagship AMD Threadripper PRO 9995WX ပါဝင်သည်။ NVIDIA ၏ cutting-edge RTX PRO 6000 Blackwell GPU များနှင့် ပေါင်းစပ်ထားသော 7875 သည် ယနေ့ခေတ်၏ အလိုအပ်ဆုံး ဖန်တီးမှုဆိုင်ရာနှင့် သိပ္ပံဆိုင်ရာ လုပ်ငန်းဆောင်တာများကို ကိုင်တွယ်ရန် လိုအပ်သော graphical နှင့် computational headroom ကို ပေးစွမ်းသည်။

specification Dell က Precision 7875
ပရိုဆက်ဆာ ရွေးချယ်စရာများ (AMD Ryzen Threadripper PRO 9000WX စီးရီး)
အဓိက မော်ဒယ် 9995WX: 96 cores၊ 192 threads၊ 2.5GHz မှ 5.4GHz၊ 384MB L3 cache၊ 350W TDP
မြင့်မားသော Core ရွေးချယ်စရာများ 9985WX: 64 cores၊ 128 threads၊ 3.2GHz မှ 5.4GHz၊ 256MB L3 cache၊ 350W TDP
9975WX: 32 cores၊ 64 threads၊ 4.0GHz မှ 5.4GHz၊ 128MB L3 cache၊ 350W TDP
စွမ်းဆောင်ရည် Options ကို 9965WX: 24 cores၊ 48 threads၊ 4.2GHz မှ 5.4GHz၊ 128MB L3 cache၊ 350W TDP
9955WX: 16 cores၊ 32 threads၊ 4.5GHz မှ 5.4GHz၊ 64MB L3 cache၊ 350W TDP
9945WX: 12 cores၊ 24 threads၊ 4.7GHz မှ 5.4GHz၊ 350W TDP
မှတ်ဉာဏ် & သိုလှောင်မှု
System ကိုမှတ်ဉာဏ် DIMM slot ၈ ခု၊ 2 TB DDR5 4800 MT/s မှ 5200 MT/s ECC RDIMM အထိ
စုစုပေါင်းသိုလှောင်နိုင်မှု 56 တီဘီအထိ
အတွင်းပိုင်း NVMe slot များ M.2 2230/2280 slot နှစ်ခု (PCIe NVMe Gen4)
ရှေ့ FlexBays အပြင်ဘက်သို့ မျက်နှာမူထားသော M.2 PCIe NVMe Gen4 သိုလှောင်မှု flex bays နှစ်ခု (လဲလှယ်နိုင်သည်)
SATA ပံ့ပိုးမှု ၂.၅ လက်မ/၃.၅ လက်မ SATA 3.0 bay နှစ်ခု၊ Optical Drive အတွက် SATA slot တစ်ခု
ဂရပ်ဖစ် (NVIDIA RTX PRO Blackwell စီးရီး)
GPU ကိုဗိသုကာပညာ NVIDIA Blackwell (၅ မျိုးဆက် Tensor Core များ၊ ၄ မျိုးဆက် RT Core များ)
Max-Q သတ်မှတ်ချက်များ (RTX PRO 6000) ECC ပါရှိသော 96 GB GDDR7; 1792 GB/s bandwidth; 300W TBP; 24,064 CUDA cores
Multi-GPU တိုးချဲ့နိုင်မှု dual-width, full-height ဂရပ်ဖစ်ကတ်နှစ်ခုအထိ (တစ်ခုလျှင် 300W) ထောက်ပံ့ပေးသည်။
I/O နှင့် ကွန်ရက်ချိတ်ဆက်မှု
ရှေ့ပေါက်များ ၂ x USB 3.2 Gen 1 (5Gb/s) Type-A
PowerShare ပါရှိသော USB 3.2 Gen 2 (10Gb/s) Type-C ၁ ခု
USB 3.2 Gen 2 (10Gb/s) Type-C ၃ ခု
ယူနီဗာဆယ် အသံဂျက်၊ SD ကတ်ဖတ်စက်
နောက်ဘက်လာနီညာများ USB 3.2 Gen 2 (10Gb/s) Type-C ၃ ခု
၃x USB 3.2 Gen 1 (5Gb/s) Type-A (စံ ၂ ခု၊ Smart Power On ပါ ၁ ခု)
အသံလိုင်းထွက်၊ Serial နှင့် PS/2 port များ (ရွေးချယ်နိုင်သည်)
Network ၁ x RJ45 1GbE; ၁ x RJ45 10GbE (အွန်ဘုတ်)
ရွေးချယ်နိုင်သော Wi-Fi 6E (Intel AX1675)
အသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်များနှင့် ဆော့ဖ်ဝဲများ
ISV အသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်များ ပရော်ဖက်ရှင်နယ်အက်ပ်များ (3ds Max၊ Catia၊ Maya၊ Solidworks စသည်) အတွက် စမ်းသပ်ပြီး အသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်ရပြီး။
တိကျမှုအတွက် Dell Optimizer စနစ်အကောင်းဆုံးဖြစ်အောင်ပြုလုပ်ခြင်း၊ ဘက်ထရီ၊ အသံနှင့် ကွန်ရက်ချိန်ညှိခြင်းအတွက် AI-အခြေခံဆော့ဖ်ဝဲ
ရေရှည်တည်တံ့မှုနှင့် စွမ်းဆောင်ရည် ENERGY STAR အသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်၊ EPEAT မှတ်ပုံတင်၊ စားသုံးပြီးနောက် ပြန်လည်အသုံးပြုထားသော ပလတ်စတစ် ၄၁%
ရုပ်ပိုင်းဆိုင်ရာအသေးစိတ်ဖော်ပြချက်
ရှုထောင့် (H ကိုက x W x ကို: D) 17.42 လက်မ x 6.79 လက်မ x 18.30 လက်မ (442.7 mm x 172.6 mm x 465 mm)
အလေးချိန် အနည်းဆုံး: ၄၀.၃၉ ပေါင် (၁၈.၃၄ ကီလိုဂရမ်) / အများဆုံး: ၅၆.၃၄ ပေါင် (၂၅.၅၇ ကီလိုဂရမ်)
Power ကထောက်ပံ့ရေး 1000W သို့မဟုတ် 1350W ပလက်တီနမ် အတွင်းပိုင်း PSU

ဒီဇိုင်းနှင့်တည်ဆောက်ပါ

Precision 7875 ကိုယ်ထည်ဗိသုကာတွင် အဆင့်မြင့် အပူချိန်ဒီဇိုင်းတစ်ခု ပါဝင်ပြီး မြင့်မားသောဝပ် 350W ပရိုဆက်ဆာများနှင့် ကြီးမားသော GPU များကို အအေးပေးရန်အတွက် မရှိမဖြစ်လိုအပ်သော ထူးကဲသောလေစီးဆင်းမှုကို ပေးစွမ်းသည့် “ပျားအုံ” ရှေ့ဂရစ်ပါရှိသည်။ Independent Software Vendor (ISV) အသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်များနှင့် Error Correcting Code (ECC) မှတ်ဉာဏ်ပါဝင်မှုသည် ယုံကြည်စိတ်ချရမှုကို ပိုမိုမြှင့်တင်ပေးပါသည်။ ထို့အပြင်၊ စနစ်ရပ်တန့်သွားသော crash များကို ကာကွယ်ရန်အတွက် Dell သည် ၎င်း၏ Reliable Memory Technology (RMT) Pro software ကို အသုံးပြု၍ မှတ်ဉာဏ်အမှားများကို ပြဿနာများမဖြစ်ပွားမီ ဖော်ထုတ်ပြီး သီးခြားခွဲထုတ်ပါသည်။

Dell Precision 7875 ဖောင့် panel

ရုပ်ပိုင်းဆိုင်ရာအရ မျှော်စင်သည် အလွန်တောင့်တင်းပြီး ပရော်ဖက်ရှင်နယ်ဆန်သည်ဟု ခံစားရပြီး လေစီးဆင်းမှုနှင့် အတွင်းပိုင်းဝင်ရောက်နိုင်မှုတို့ကို ဦးစားပေးပါသည်။ အတွင်းပိုင်းအစိတ်အပိုင်းများ၏ ကောင်းမွန်မှုကို ထိန်းသိမ်းရန်အတွက် Dell သည် ၂၄/၇ rendering သို့မဟုတ် simulation cycles များအတွင်း၌ပင် စနစ်တည်ငြိမ်မှုကို ထိန်းသိမ်းရန် အအေးပေးသည့်ဖြေရှင်းချက်ကို တီထွင်ခဲ့သည်။ ကြိုတင်ခန့်မှန်းနိုင်သည်မှာ ဤအသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်များနှင့် thermal solutions များသည် စနစ်တစ်ခုလုံးကို ကျည်ဆန်ဒဏ်ခံနိုင်သောခံစားချက်ကို ပေးစွမ်းသည်။

လုံခြုံရေးနှင့် အဆင့်မြှင့်တင်နိုင်မှု

အန္တရာယ်များသော ပရော်ဖက်ရှင်နယ်ပတ်ဝန်းကျင်များတွင် ရုပ်ပိုင်းဆိုင်ရာနှင့် ဒစ်ဂျစ်တယ်လုံခြုံရေးသည် ကုန်ကြမ်းအင်အားကဲ့သို့ပင် အရေးကြီးနေဆဲဖြစ်သည်။ တစ်ညလုံး ရုံးတွင်မထားနိုင်သော အရေးကြီးဒေတာများကို ကိုင်တွယ်သူများအတွက် Dell သည် ရှေ့တွင်ဝင်ရောက်နိုင်သော “FlexBays” ကို ပေးဆောင်သည်။ ဤသော့ခတ်နိုင်သော၊ ဖြုတ်တပ်နိုင်သော သိုလှောင်မှု bay များသည် အသုံးပြုသူများအား ၎င်းတို့၏ M.2 NVMe သို့မဟုတ် SATA drives များကို အလွယ်တကူထုတ်ယူနိုင်စေပါသည်။ ထို့အပြင်၊ သီးသန့် TPM 2.0 လုံခြုံရေးချစ်ပ် (ControlVault) သည် အသုံးပြုသူ၏ အထောက်အထားများကို လုပ်ဆောင်ခြင်းနှင့် သိမ်းဆည်းခြင်းဖြင့် ဒစ်ဂျစ်တယ်လုံခြုံရေးကို အားဖြည့်ပေးသည်။ တစ်ချိန်တည်းမှာပင်၊ SafeBIOS နှင့် off-host BIOS/firmware အတည်ပြုချက်သည် စနစ်ကို စတင်မလည်ပတ်မီ မည်သူမျှ ဝင်ရောက်စွက်ဖက်ခြင်း မရှိကြောင်း သေချာစေသည်။ ကိုယ်ထည်တွင် သော့ခလောက်နှင့် တစ်စုံတစ်ဦးသည် ခွင့်ပြုချက်မရှိဘဲ ဘေးဘက် panel ကိုဖွင့်ပါက administrator များကို သတိပေးသည့် integrated intrusion-detection sensor ပါဝင်သည်။ အပိုဆောင်းဒေတာကာကွယ်မှုအတွက် စနစ်သည် self-encrypting drives (SEDs) နှင့် Dell Encryption Enterprise ကဲ့သို့သော enterprise encryption software suite အမျိုးမျိုးကို ပံ့ပိုးပေးသည်။

ဘေးဘက်အကန့်ပိတ်ထားသော Dell Precision 7875

7875 သည် ရေရှည်အဆင့်မြှင့်တင်နိုင်မှုတွင်လည်း ချန်ပီယံတစ်ဦးအဖြစ် ထင်ရှားပြီး နှစ်ပေါင်းများစွာ သင့်အလုပ်ပမာဏနှင့်အညီ ချိန်ညှိနိုင်ရန် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသည်။ motherboard တွင် အသုံးပြုသူများသည် DDR5 ECC မှတ်ဉာဏ် 2TB အထိ ထည့်သွင်းနိုင်သော DIMM slot ရှစ်ခုပါရှိပြီး စံ desktop တွင် ပိတ်မိနေမည့် ကြီးမားသော dataset များကို ကိုင်တွယ်ရန် လုံလောက်သည်။ စုစုပေါင်းစွမ်းရည် 56TB အထိ ပံ့ပိုးပေးခြင်းဖြင့် သိုလှောင်မှု တိုးချဲ့မှုသည်လည်း အထင်ကြီးစရာကောင်းသည်။ internal M.2 2280 PCIe Gen4 slot များ၊ စံ 3.5 လက်မ သို့မဟုတ် 2.5 လက်မ SATA bay များနှင့် အထက်ဖော်ပြပါ ပြင်ပဘက်မှ မျက်နှာမူထားသော storage FlexBays များ ပေါင်းစပ်ခြင်းဖြင့် ၎င်းကို သင်အောင်မြင်နိုင်သည်။

Dell Precision 7875 ရှေ့ flexbays များ

I/O နှင့် ချဲ့ထွင်မှု

Precision 7875 ရဲ့ port ရွေးချယ်မှုနဲ့ internal expansion စွမ်းရည်တွေကို အဆင့်မြင့် production environments တွေအတွက် ရှင်းရှင်းလင်းလင်း ပြင်ဆင်ထားပေးပါတယ်။ ရှေ့ panel မှာ 3.5mm audio jack၊ USB 3.2 Gen 1 (5 Gb/s) Type-A port နှစ်ခု၊ USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) Type-C port တစ်ခုနဲ့ မိုဘိုင်း device တွေကို အားသွင်းဖို့အတွက် PowerShare ပါဝင်တဲ့ ဒုတိယ USB 3.2 Gen 2 Type-C port တစ်ခုကို ချက်ချင်းအသုံးပြုနိုင်ပါတယ်။ အဆင်ပြေစွာပဲ ရှေ့ဘက်မှာ media တွေကို မြန်မြန်ဆန်ဆန် offload လုပ်နိုင်ဖို့အတွက် SD card slot တစ်ခုလည်း ပါဝင်ပါတယ်။

အဖုံးများပါရှိသော Dell Precision 7875 ရှေ့ flexbay များ

သို့သော် စက်၏နောက်ဘက်သည် workstation သည် ၎င်း၏ခွန်အားကို အမှန်တကယ်ပြသသည့်နေရာဖြစ်သည်။ ၎င်းတွင် နောက်ထပ် USB 3.2 Gen 2 Type-C port သုံးခုနှင့် USB 3.2 Gen 1 Type-A port သုံးခုပါဝင်ပြီး ၎င်းတို့အနက် တစ်ခုမှာ “Smart Power On” ကို ပံ့ပိုးပေးသည်။ RJ45 port နှစ်ခုသည် ကွန်ရက်ချိတ်ဆက်မှုကို ကိုင်တွယ်သည် - standard 1GbE တစ်ခုနှင့် high-speed 10GbE တစ်ခုသည် ဒေသတွင်းကွန်ရက်မှတစ်ဆင့် ကြီးမားသော ပရောဂျက်ဖိုင်များကို ရွှေ့ပြောင်းရန်ဖြစ်သည်။ ရိုးရာစက်မှုလုပ်ငန်းသုံး ပစ္စည်းကိရိယာများနှင့် အလုပ်လုပ်သူများအတွက် optional serial နှင့် PS2 port များကိုလည်း ရရှိနိုင်ပါသည်။

Dell Precision 7875 နောက်ကျောဘက်

အတွင်းပိုင်းတိုးချဲ့မှုမှာ 7875 ဟာ ပြိုင်ဘက်တွေနဲ့ ကွဲပြားတဲ့အချက်ဖြစ်ပြီး full-height PCIe slot ခြောက်ခု ပါဝင်ပါတယ်။ ဒီထဲမှာ ထိပ်တန်း Gen5 PCIe x16 slot တစ်ခုနဲ့ dual-GPU configuration တွေအတွက် Gen4 PCIe x16 slot တစ်ခု ပါဝင်ပါတယ်။ ထို့အပြင် Gen5 PCIe x8 slot တစ်ခု၊ Gen4 PCIe x8 slot နှစ်ခုနဲ့ x4 လျှပ်စစ်စွမ်းဆောင်ရည်အတွက် wired လုပ်ထားတဲ့ Gen4 x8 slot တစ်ခုလည်း ပါဝင်ပါတယ်။ ဒီကြီးမားတဲ့ lanes တွေက bandwidth bottleneck မထိခိုက်စေဘဲ high-end graphics card တွေ၊ dedicated RAID controller တွေ ဒါမှမဟုတ် high-speed fiber-optic networking card တွေနဲ့ system ကို ဖြည့်တင်းနိုင်စေပါတယ်။

Dell Precision 7875 အတွင်းပိုင်း PCie slot များ

ပန်ကာဗန်း

Precision 7875 သည် သတ္တုဇကာအကာနောက်တွင် တပ်ဆင်ထားသော modular dual-fan tray assembly ကို အသုံးပြုထားသည်။ ယူနစ်တစ်ခုလုံးသည် ကိရိယာများမပါဘဲ ကိုယ်ထည်မှ လွတ်လပ်စွာ ဆွဲထုတ်နိုင်သောကြောင့် ပတ်ဝန်းကျင်ရှိ အစိတ်အပိုင်းများကို မနှောင့်ယှက်ဘဲ ပြုပြင်ထိန်းသိမ်းရန် သို့မဟုတ် လဲလှယ်ရန် လွယ်ကူစေသည်။ ဤဒီဇိုင်းသည် ပြုပြင်ထိန်းသိမ်းမှုကာလအတွင်း အရေးကြီးသော အအေးပေးစနစ် အခြေခံအဆောက်အအုံကို အလွယ်တကူ အသုံးပြုနိုင်ရန် ထိန်းသိမ်းခြင်းဆိုင်ရာ Dell ၏ ပိုမိုကျယ်ပြန့်သော အတွေးအခေါ်ကို ထင်ဟပ်စေပြီး၊ ၎င်းသည် downtime အနည်းဆုံးဖြစ်အောင် ထိန်းသိမ်းရမည့် ၂၄/၇ workstation ဖြန့်ကျက်မှုများတွင် အထူးအရေးကြီးပါသည်။

Dell Precision 7875 ပန်ကာဗန်း

CPU ကို Cooler

350W AMD Ryzen Threadripper PRO ပရိုဆက်ဆာအတွက် အပူပေးစနစ်ကို ကိုင်တွယ်ဖြေရှင်းခြင်းသည် အောက်ခြေမှ အလူမီနီယမ် တောင်ပံများမှတစ်ဆင့် ကြေးနီအပူပိုက်များ သွယ်တန်းထားသော ကြီးမားသော မျှော်စင်ပုံစံ အပူစုပ်ကန်တစ်ခုဖြစ်သည်။ အအေးပေးစက်သည် socket ၏အပေါ်တွင် တည့်တည့်တည်ရှိပြီး အပူပိုက်များသည် die မှ အပူကို ဆွဲထုတ်ပြီး fin stack တစ်လျှောက် ပျံ့နှံ့စေပြီး fan tray လေစီးဆင်းမှုနှင့်အတူ chassis မှတစ်ဆင့် ရွေ့လျားနေသည်။ DDR5 DIMM slot ရှစ်ခုလုံးတွင် အတွင်းပိုင်း အပြင်အဆင်သည် သိပ်သည်းသော်လည်း Dell ၏ အစိတ်အပိုင်းနေရာချထားမှုသည် လေစီးဆင်းမှုလမ်းကြောင်းကို ရှင်းလင်းစေပြီး အပူစုပ်ကန်ကို လုံးဝပိတ်ဆို့ခြင်းမရှိစေပါ။

Dell Precision 7875 CPU အအေးပေးစက်

ပေါင်းစပ်အာရုံခံကိရိယာများ

တာဝါရဲ့အဖုံးအောက်မှာ ကျန်းမာရေးနဲ့ လုံခြုံရေးကို စီမံခန့်ခွဲဖို့အတွက် အာရုံခံကိရိယာအစုံတစ်ခု ပါရှိပါတယ်။ အထူးသဖြင့် အပူချိန်အာရုံခံကိရိယာတွေဟာ အဆင့်မြင့်အအေးပေးဒီဇိုင်းနဲ့ အလုပ်လုပ်ပြီး ဝန်အားပေါ်မူတည်ပြီး ပန်ကာအမြန်နှုန်းကို တက်ကြွစွာ ချိန်ညှိပေးပါတယ်။ ရုပ်ပိုင်းဆိုင်ရာလုံခြုံရေးနဲ့ ပတ်သက်ပြီး ဘေးဘက်ဘောင်ပွင့်လာရင် ပေါင်းစပ်ထားတဲ့ ကိုယ်ထည်ကျူးကျော်ဝင်ရောက်မှုအာရုံခံကိရိယာတစ်ခုက သင့်အား သတိပေးပြီး နောက်ထပ်သော့ခတ်ယန္တရားတွေက ဖြုတ်တပ်လို့ရတဲ့ သိုလှောင်ရုံတွေရဲ့ အခြေအနေကို စောင့်ကြည့်ပေးပါတယ်။ ဒီအာရုံခံကိရိယာတွေက မြင့်မားတဲ့ပြင်းထန်တဲ့လည်ပတ်မှုတွေအတွင်း စနစ်ဟာ ရုပ်ပိုင်းဆိုင်ရာလုံခြုံမှုနဲ့ အပူချိန်တည်ငြိမ်မှုနှစ်မျိုးလုံးရှိနေစေဖို့ သေချာစေပါတယ်။

ဂရပ်ဖစ်နှင့် အသံ

7875 ရဲ့ ရုပ်ထွက်စွမ်းအားကို အဆင့်မြင့် ဂရပ်ဖစ်ရွေးချယ်မှုတွေက မောင်းနှင်ပေးပါတယ်။ ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ သုံးသပ်ချက်ယူနစ်မှာ ကြီးမားတဲ့ 96GB GDDR7 မန်မိုရီပါဝင်တဲ့ Dual NVIDIA RTX PRO 6000 Blackwell Max-Q ကတ်တွေ ပါဝင်ပါတယ်။ 7875 မှာ integrated graphics မပါဝင်တာကြောင့် display output အတွက် discrete graphics card လိုအပ်ပါတယ်။ ဒါကြောင့် ဒီကတ်တွေဟာ real-time 3D ray tracing နဲ့ ကြီးမားတဲ့ AI datasets တွေအတွက် လိုအပ်တဲ့ ကြီးမားတဲ့ bandwidth ကို ပေးစွမ်းပါတယ်။

Dell Precision 7875 GPU 12 vhpwr ကြိုးများ

အခြားတစ်ဖက်တွင်မူ Realtek ALC3246 controller နှင့် internal speaker ပါရှိသော workstation တစ်ခုအတွက် အသံစွမ်းဆောင်ရည်သည် အံ့သြစရာကောင်းလောက်အောင် အားကောင်းပါသည်။ ၎င်းသည် အခြေခံစနစ်သတိပေးချက်များ သို့မဟုတ် ဆက်သွယ်မှုများကို အတိုင်းအတာတစ်ခုအထိ ကြားနိုင်စေရန် သေချာစေသော်လည်း အသုံးပြုသူအများစုသည် မြင့်မားသောအသံ သို့မဟုတ် ပိုကျယ်သောအသံအတွက် universal audio jack ကို အသုံးပြုသင့်သည်။

ISV အသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်များ

NVIDIA ရဲ့ RTX ပရော်ဖက်ရှင်နယ် GPU တွေဟာ ကမ္ဘာ့ဦးဆောင် ဖန်တီးမှု၊ အင်ဂျင်နီယာ၊ သိပ္ပံနဲ့ 3D ဒီဇိုင်းကိရိယာတွေအတွက် သီးသန့်ဆော့ဖ်ဝဲ အသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်တွေကနေ အကျိုးရရှိပြီး animation၊ CAD၊ simulation၊ rendering နဲ့ high-resolution ဗီဒီယိုတည်းဖြတ်ခြင်းလိုမျိုး workflow တွေမှာ အလွန်ကောင်းမွန်တဲ့၊ စမ်းသပ်ပြီးသားနဲ့ တည်ငြိမ်တဲ့ အတွေ့အကြုံတွေကို ပေးစွမ်းပါတယ်။ GPU ထုတ်လုပ်သူတွေနဲ့ software developer တွေကြားက ပူးတွဲအတည်ပြုချက်ဟာ အသေးစိတ်အချက်အလက်တွေမှာ ပေါ်လွင်နေပါတယ်- crash တွေ၊ glitches တွေနဲ့ redraw bug တွေဟာ အသိအမှတ်ပြု hardware တွေမှာ အဖြစ်နည်းပါတယ်။

Dell ရဲ့ ISV အသိအမှတ်ပြု portal က သင့်အား တိုက်ရိုက် လိုက်ဖက်ညီမှုကို အတည်ပြုနိုင်စေပါတယ်။ Precision 7875 က GPU နဲ့ OS ပေါ်မူတည်ပြီး application ပေါင်း ၂၈၀၀ ကျော်နဲ့ version ပေါင်းစပ်မှုတွေကို ပံ့ပိုးပေးပါတယ်။ Autodesk နဲ့ Adobe workflows တွေအတွက် အသိအမှတ်ပြု drivers တွေက အသိအမှတ်ပြုမထားတဲ့ hardware တွေကြောင့် ဖြစ်ပေါ်လာနိုင်တဲ့ glitches နဲ့ မတည်ငြိမ်မှုတွေ မရှိဘဲ တည်ငြိမ်ပြီး အတည်ပြုထားတဲ့ performance ကို ဆိုလိုပါတယ်။ SOLIDWORKS အသုံးပြုသူတွေအတွက် အသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်က ဒီထက်ပိုပြီး အသုံးဝင်ပါတယ်။ RealView Graphics နဲ့ Order Independent Transparency တို့ကို certified professional graphics card တွေမှာသာ enable လုပ်နိုင်ပြီး၊ software မှာ သင်ပေးချေခဲ့တဲ့ features တွေကို GPU အသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်နဲ့ unlock လုပ်နိုင်ပါတယ်။ Precision 7875 က အားလုံးကို ပေးစွမ်းပါတယ်။

ယူနစ် သတ်မှတ်ချက်များကို ပြန်လည်သုံးသပ်ပါ

ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ Dell Precision 7875 Tower သုံးသပ်ချက်ယူနစ်ဟာ အောက်ပါ အဆင့်မြင့် သတ်မှတ်ချက်များနဲ့ ရောက်ရှိလာခဲ့ပါတယ်။

  • CPU ကို: AMD Threadripper PRO 9995WX (96 cores, 192 threads, up to 5.4GHz)
  • GPU ကို: NVIDIA RTX PRO 6000 Blackwell Max-Q (96GB GDDR7 မှတ်ဉာဏ်) နှစ်ကတ်
  • ရမ်: 512GB DDR5 ECC (8x64GB) ၈-ချန်နယ်၊ 5200MHz
  • သိုလှောင်မှု: RAID 0 တွင် 2 x 4TB Performance 2280 Class 40 SSD များပါဝင်သည်
  • ကြိုးမဲ့: Qualcomm WCN6856-DBS (Wi-Fi 6E + Bluetooth 5.3)

Dell UltraSharp 52 မော်နီတာနှင့်အတူ Dell Precision 7857

Procyon AI ကွန်ပျူတာအမြင်

Procyon AI Computer Vision Benchmark သည် အဆင့်မြင့် neural network အမျိုးမျိုးကို အသုံးပြု၍ CPU များ၊ GPU များနှင့် သီးသန့် accelerator များတစ်လျှောက် AI inference စွမ်းဆောင်ရည်ကို တိုင်းတာသည်။ MobileNet V3၊ Inception V4၊ YOLO V3၊ DeepLab V3၊ Real ESRGAN နှင့် ResNet 50 အပါအဝင် မော်ဒယ်များကို အသုံးပြု၍ ရုပ်ပုံခွဲခြားခြင်း၊ အရာဝတ္ထုရှာဖွေခြင်း၊ အပိုင်းခွဲခြင်းနှင့် super-resolution ကဲ့သို့သော လုပ်ငန်းဆောင်တာများကို အကဲဖြတ်သည်။ NVIDIA TensorRT၊ Intel OpenVINO၊ Qualcomm SNPE၊ Microsoft Windows ML နှင့် Apple Core ML အပါအဝင် inference engine များစွာတွင် စမ်းသပ်မှုများကို လုပ်ဆောင်ပြီး hardware နှင့် software စွမ်းဆောင်ရည်ကို ကျယ်ပြန့်စွာ ပေးစွမ်းသည်။ ရလဒ်များကို float- နှင့် integer-optimized မော်ဒယ်များအတွက် အစီရင်ခံတင်ပြထားပြီး ပရော်ဖက်ရှင်နယ် workloads များအတွက် machine vision စွမ်းဆောင်ရည်ကို လက်တွေ့ကျသော တိုင်းတာမှုတစ်ခု ပေးစွမ်းသည်။

Dell Precision 7875 သည် CPU-only inference နှင့် GPU-accelerated performance အကြား ကြီးမားသော ကွာခြားချက်ကို ပြသသည်။ AMD Threadripper PRO 9995WX သည် powerpower တစ်ခုဖြစ်သော်လည်း GPU-accelerated ရလဒ်များအရ စုစုပေါင်းရမှတ် ၁၀ ဆခန့် တိုးလာကြောင်း ပြသသည် (1,619 vs. 157)။

စက်သင်ယူမှုတွင် အလုပ်လုပ်နေသော ပရော်ဖက်ရှင်နယ်များအတွက်၊ အရှိန်မြှင့်စမ်းသပ်မှုတွင် MobileNet V3 နှင့် ResNet 50 ရှိ 1ms အောက် inference time များက ဤစနစ်သည် frame များ မကျဆင်းဘဲ real-time ဗီဒီယို analysis နှင့် object detection တို့ကို လုပ်ဆောင်နိုင်ကြောင်း ဖော်ပြသည်။ CPU ရလဒ်များက နှေးကွေးသော်လည်း 9995WX သည် အထူးသဖြင့် DeepLab V3 ကဲ့သို့သော လေးလံသော မော်ဒယ်များတွင် fallback inference task များကို ကိုင်တွယ်နိုင်ကြောင်း ပြသနေပြီး၊ ၎င်းတွင် latency ကိုလည်း ထိန်းသိမ်းထားနိုင်သည်။

CPU ရလဒ်များ Dell Precision 7875 (AMD 9995WX 96C)(512GB RAM | 2x NVIDIA RTX PRO 6000)
CPU ရလဒ်များ
AI ကွန်ပျူတာအမြင် ಒಟ್ಟಾರೆရမှတ် 157
မိုဘိုင်းကွန်ရက် V3 5.74 ms
ResNet 50 6.52 ms
စတင်ခြင်း V4 20.42 ms
DeepLab V3 47.75 ms
ယိုလို V3 21.97 ms
REAL-ESRGAN 1288.54 ms
GPU ရလဒ်များ
AI ကွန်ပျူတာအမြင် ಒಟ್ಟಾರೆရမှတ် 1,619
မိုဘိုင်းကွန်ရက် V3 0.45 ms
ResNet 50 0.82 ms
စတင်ခြင်း V4 2.16 ms
DeepLab V3 6.60 ms
ယိုလို V3 3.48 ms
REAL-ESRGAN 47.33 ms

Blender ၂.၆၅

Blender သည် open-source 3D modeling application တစ်ခုဖြစ်သည်။ ဤ benchmark ကို Blender Benchmark utility ကို အသုံးပြု၍ လုပ်ဆောင်ခဲ့သည်။ ရမှတ်ကို တစ်မိနစ်လျှင် နမူနာများဖြင့် တိုင်းတာပြီး မြင့်မားသောတန်ဖိုးများသည် ပိုမိုကောင်းမွန်သော စွမ်းဆောင်ရည်ကို ညွှန်ပြသည်။

Precision 7875 သည် Monster စမ်းသပ်မှုတွင် တစ်မိနစ်လျှင် samples 1039.121 ခု၊ Junkshop တွင် တစ်မိနစ်လျှင် samples 744.601 ခု နှင့် Classroom တွင် တစ်မိနစ်လျှင် samples 574.705 ခု ရရှိထားသည်။

Blender CPU (တစ်မိနစ်လျှင် နမူနာများ၊ မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ)  Dell Precision 7875 (AMD 9995WX 96C)(512GB RAM | 2x NVIDIA RTX PRO 6000)
ဧရာမသတ္တဝါကြီး 1039.121
အမှိုက်ဆိုင် 744.601
စာသင်ခန်း 574.705

သို့သော် GPU ရမှတ်များက စစ်မှန်သောအမြန်နှုန်းဘယ်မှာရှိသည်ကို အတည်ပြုပေးပါသည်။ Monster စမ်းသပ်မှုတွင် 7259.413 မှတ်ရရှိထားသော dual NVIDIA 6000 PRO စနစ်သည် CPU ၏ throughput ထက် 7 ဆနီးပါး ပေးစွမ်းနိုင်သည်။ 3D အနုပညာရှင်များအတွက် ၎င်းသည် viewport တွင် ချက်ချင်းတုံ့ပြန်ချက်ရရှိခြင်းနှင့် “Classroom” benchmark ကဲ့သို့သော ရှုပ်ထွေးသောမြင်ကွင်းများတွင်ပင် နောက်ဆုံး frame export အတွက် စောင့်ဆိုင်းချိန်များ သိသိသာသာ တိုတောင်းလာခြင်းကို ဆိုလိုသည်။

Blender GPU (တစ်မိနစ်လျှင် နမူနာများ၊ မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ)  Dell Precision 7875 (AMD 9995WX 96C)(512GB RAM | 2x NVIDIA RTX PRO 6000)
ဧရာမသတ္တဝါကြီး 7259.413
အမှိုက်ဆိုင် 3943.343
စာသင်ခန်း 3665.272

PCMark ၀၄

PCMark 10 သည် ခေတ်မီရုံးပတ်ဝန်းကျင်များတွင် စနစ်စွမ်းဆောင်ရည်ကို တိုင်းတာသည့် လုပ်ငန်းသုံးစံနှုန်း benchmark တစ်ခုဖြစ်သည်။ ၎င်းတွင် Windows 10 သို့မဟုတ် 11 အတွက် အပ်ဒိတ်လုပ်ထားသော workloads များပါဝင်ပြီး ထုတ်လုပ်မှု၊ ဝဘ်ကြည့်ရှုခြင်း၊ ဗီဒီယိုကွန်ဖရင့်နှင့် အကြောင်းအရာဖန်တီးမှုကဲ့သို့သော နေ့စဉ်လုပ်ငန်းဆောင်တာများကို အကဲဖြတ်သည်။ benchmark သည် လုပ်ဆောင်ရလွယ်ကူပြီး အဆင့်များစွာပါဝင်သော ရမှတ်ပေးစနစ် (အဆင့်မြင့် ಒಟ್ಟಾರೆရမှတ်များမှ အသေးစိတ် workload ရမှတ်များအထိ) ကို ပေးစွမ်းပြီး ဘက်ထရီသက်တမ်းနှင့် သိုလှောင်မှုစမ်းသပ်မှုများ ပါဝင်သည်။ UL Solutions သည် ယခုအခါ အပလီကေးရှင်းအခြေခံ စမ်းသပ်မှုအသစ်များအတွက် Procyon ကို အကြံပြုထားသော်လည်း PCMark 10 သည် PC စွမ်းဆောင်ရည်ကို အကဲဖြတ်ရန်အတွက် ယုံကြည်စိတ်ချရပြီး ကျယ်ကျယ်ပြန့်ပြန့်အသုံးပြုသည့် ကိရိယာတစ်ခုအဖြစ် ရှိနေဆဲဖြစ်သည်။

စုစုပေါင်းရမှတ် ၁၁,၄၃၃ မှတ်ဖြင့် Precision 7875 သည် PCMark 10 အထွေထွေထုတ်လုပ်မှုရမှတ်ကို ထိရောက်စွာအမြင့်ဆုံးရရှိစေပါသည်။ ဤစံနှုန်းကို core အရေအတွက်ထက် burst speed ဖြင့် မကြာခဏကန့်သတ်ထားပြီး၊ ဆိုလိုသည်မှာ မြင့်မားသောရမှတ်သည် single-core IPC (Instructions Per Clock) နှင့် system responsiveness တွင် အလွန်ကောင်းမွန်သောကို ထင်ဟပ်စေသည်။

အသုံးပြုသူအတွက်၊ ဤအချက်က လေးလံသော server-grade workloads များအတွက် ချိန်ညှိထားသော်လည်း၊ workstation သည် “နေ့စဉ် driver” tasks များအတွင်း နှေးကွေးမှုမရှိကြောင်း အတည်ပြုပါသည်။ ဝဘ်ကြည့်ရှုခြင်း၊ ဗီဒီယိုကွန်ဖရင့်ခြင်းနှင့် application စတင်ချိန်များသည် ချက်ချင်းဖြစ်မည်ဖြစ်ပြီး workstation-class OS နှင့် drivers များ၏ overhead သည် ယေဘုယျအသုံးပြုနိုင်စွမ်းကို မထိခိုက်စေကြောင်း သေချာစေပါသည်။

PCMark10 (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ)  Dell Precision 7875 (AMD 9995WX 96C)(512GB RAM | 2x NVIDIA RTX PRO 6000)
ယေဘုယျအားရမှတ် 11,433

Blackmagic RAW မြန်နှုန်းစမ်းသပ်မှု

Blackmagic RAW Speed ​​Test သည် Blackmagic RAW codec ဖြင့် ဗီဒီယိုဖွင့်ခြင်းနှင့် တည်းဖြတ်ခြင်းကို စနစ်တစ်ခု၏ ကိုင်တွယ်နိုင်စွမ်းကို တိုင်းတာသည့် စွမ်းဆောင်ရည် benchmarking tool တစ်ခုဖြစ်သည်။ ၎င်းသည် စနစ်တစ်ခုသည် မြင့်မားသော resolution ဗီဒီယိုဖိုင်များကို မည်မျှကောင်းမွန်စွာ decode လုပ်၍ ဖွင့်နိုင်သည်ကို အကဲဖြတ်ပြီး CPU နှင့် GPU-based processing နှစ်မျိုးလုံးအတွက် frame rate များကို ပေးပါသည်။

ဒါက ဗီဒီယိုတည်းဖြတ်သူတွေအတွက် အရေးကြီးတဲ့ benchmark တစ်ခုပါ။ 8K မှာ 158 FPS ရဲ့ CPU ရလဒ်က ဒီမှာ အဓိက feature ပါ။ workstation အများစုဟာ 8K playback အတွက် GPU ကို အပြည့်အဝ အားကိုးနေရပေမယ့် 96-core Threadripper PRO မှာ software ထဲက 8K stream တွေကို real-time decode လုပ်နိုင်တဲ့ raw horsepower လုံလောက်ပါတယ်။

ဒါက အယ်ဒီတာတွေအတွက် ကြီးမားတဲ့ ဘေးကင်းရေးကွန်ရက်ကို ပေးစွမ်းပါတယ်- ရှုပ်ထွေးတဲ့ အရောင်အဆင့်သတ်မှတ်ချက်တွေအတွင်း ဒါမှမဟုတ် fusion effect တွေကို အသုံးပြုတဲ့အခါ GPU VRAM ပြည့်သွားရင် CPU က ပြန်ဖွင့်တဲ့အခါ တုန်ခါမှုမရှိဘဲ လုပ်ဆောင်နိုင်ပါတယ်။ 276 FPS ရဲ့ GPU ရမှတ်က noise လျှော့ချမှု မြင့်မားပြီး node များစွာကို အသုံးပြုထားရင်တောင် 8K ဗီဒီယိုတွေဟာ ပုံမှန် 24fps ဒါမှမဟုတ် 60fps အချိန်ဇယားတွေထက် သိသိသာသာ ပိုမိုချောမွေ့စွာ ပွတ်တိုက်ပေးမှာ သေချာပါတယ်။

Blackmagic RAW (FPS မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ)  Dell Precision 7875 (AMD 9995WX 96C)(512GB RAM | 2x NVIDIA RTX PRO 6000)
8K CPU 158
8K GPU 276

Blackmagic ဒစ်ခ် မြန်နှုန်းစမ်းသပ်ခြင်း

Blackmagic Disk Speed ​​Test သည် ဖတ်ရှုခြင်းနှင့် ရေးသားခြင်းအမြန်နှုန်းများကို တိုင်းတာခြင်းဖြင့် သိုလှောင်မှုစွမ်းဆောင်ရည်ကို အကဲဖြတ်ပြီး ဗီဒီယိုတည်းဖြတ်ခြင်းနှင့် ဖိုင်ကြီးများလွှဲပြောင်းခြင်းကဲ့သို့သော ဒေတာများစွာအသုံးပြုသည့် အလုပ်များကို စနစ်တစ်ခု ကိုင်တွယ်နိုင်စွမ်းကို ထိုးထွင်းသိမြင်စေပါသည်။

စနစ်တွင် မြန်နှုန်းမြင့်သိုလှောင်မှု၊ PCIe Gen 4 NVMe သို့မဟုတ် RAID 0 ဖွဲ့စည်းမှုတို့ တပ်ဆင်ထားပြီး 9,000 MB/s ကျော်ရှိသော symmetrical Read/Write speeds ကို ပေးစွမ်းပါသည်။

ထုတ်လုပ်မှုပတ်ဝန်းကျင်တွင်၊ ၎င်းသည် သိုလှောင်မှုပိတ်ဆို့မှုကို လုံးဝဖယ်ရှားပေးပါသည်။ သင်သည် frame များမချုံ့ဘဲ 8K RAW ဗီဒီယို၏ ထောင့်များစွာကို တစ်ပြိုင်နက်တည်း (multicam တည်းဖြတ်ခြင်း) တိုက်ရိုက်ကြည့်ရှုနိုင်သည်။ ၎င်းသည် Adobe After Effects သို့မဟုတ် Nuke ကဲ့သို့သော အပလီကေးရှင်းများမှ ထုတ်လုပ်ထားသော ကြီးမားသော scratch ဖိုင်များကို ချက်ချင်းရေးသားဖတ်ရှုနိုင်မည်ဖြစ်ပြီး တက်ကြွသောတွက်ချက်မှုများအတွက် RAM ကို အလွတ်ထားရှိပေးမည်ဟုလည်း ဆိုလိုသည်။

DiskSpeedTest (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ)  Dell Precision 7875 (AMD 9995WX 96C)(512GB RAM | 2x NVIDIA RTX PRO 6000)
ဖတ် 9,111.4 MB / s
ရေးသား 9,292.0 MB / s

3DMark CPU

3DMark CPU Profile သည် processor စွမ်းဆောင်ရည်ကို threading အဆင့်ခြောက်ဆင့်ဖြစ်သည့် 1, 2, 4, 8, 16 နှင့် max threads များတွင် အကဲဖြတ်သည်။ စမ်းသပ်မှုတစ်ခုစီသည် CPU သည် thread အရေအတွက်အမျိုးမျိုးအောက်တွင် မည်မျှကောင်းမွန်စွာ ချိန်ညှိနိုင်သည်ကို အကဲဖြတ်ရန် boid-based simulation workload တစ်ခုတည်းကို လုပ်ဆောင်ပြီး GPU ပါဝင်မှု အနည်းဆုံးဖြစ်သည်။ benchmark သည် ဂိမ်းကစားခြင်း၊ အကြောင်းအရာဖန်တီးခြင်းနှင့် rendering ကဲ့သို့သော အလုပ်များအတွက် single-threaded စွမ်းဆောင်ရည်နှင့် multithreaded အလားအလာကို ဖော်ထုတ်ရန် ကူညီပေးသည်။ threads ၈ ခုပေါ်ရှိ ရမှတ်များသည် ခေတ်မီ DirectX 12 ဂိမ်းစွမ်းဆောင်ရည်နှင့် မကြာခဏ ကိုက်ညီလေ့ရှိပြီး 1-4-thread ရလဒ်များသည် အဟောင်းများ သို့မဟုတ် esports အခြေအနေများကို ထင်ဟပ်စေသည်။

3DMark CPU Profile သည် AMD Threadripper PRO 9995WX ၏ scaling စွမ်းရည်ကို ပြီးပြည့်စုံစွာ သရုပ်ဖော်ထားသည်။ 1,237 (1 thread) မှ 27,670 (Max threads) အထိ ခုန်တက်သွားခြင်းသည် စားသုံးသူ hardware တွင် ရှားပါးသော near-linear scaling ကို ပြသသည်။

16-thread ရမှတ်ကောင်း (15,378) ကလည်း စနစ်သည် အသင့်အတင့် ဝန်ထုပ်ဝန်ပိုးအောက်တွင်ပင် မြင့်မားသော clock speed များကို ထိန်းသိမ်းထားနိုင်ကြောင်း အကြံပြုထားပြီး ၎င်းသည် ဂိမ်းဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်မှု လုပ်ငန်းစဉ်များ သို့မဟုတ် virtual machine များ လည်ပတ်ရန်အတွက် အသင့်တော်ဆုံးဖြစ်သည်။

3DMark CPU (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ)  Dell Precision 7875 (AMD 9995WX 96C)(512GB RAM | 2x NVIDIA RTX PRO 6000)
မက်စ်ချည်များ 27,670
16 တွင် Threads 15,378
8 တွင် Threads 8,477
4 တွင် Threads 4,701
2 တွင် Threads 2,378
1 တွင် Threads 1,237

3DMark သိုလှောင်မှု

3DMark Storage Benchmark သည် ဂိမ်းများတင်ခြင်း၊ တိုးတက်မှုကို သိမ်းဆည်းခြင်း၊ ဂိမ်းဖိုင်များ ထည့်သွင်းခြင်းနှင့် ဂိမ်းကစားခြင်းကို မှတ်တမ်းတင်ခြင်းကဲ့သို့သော အလုပ်များကို တိုင်းတာခြင်းဖြင့် သင့် SSD ၏ ဂိမ်းစွမ်းဆောင်ရည်ကို စမ်းသပ်ပါသည်။ ၎င်းသည် သင့်သိုလှောင်မှု မည်မျှကောင်းမွန်စွာ လုပ်ဆောင်နိုင်သည်ကို အကဲဖြတ်ပြီး နောက်ဆုံးပေါ် သိုလှောင်မှုနည်းပညာများကို ပံ့ပိုးပေးကာ တိကျသော စွမ်းဆောင်ရည်ဆိုင်ရာ ထိုးထွင်းသိမြင်မှုများကို ပေးစွမ်းပါသည်။

3DMark Storage benchmark မှာ Dell Precision 7875 ဟာ overall score 3,221 ရရှိခဲ့ပြီး ဂိမ်း loading၊ installs နဲ့ save operations လိုမျိုး gaming-style workloads တွေမှာ storage responsive ကောင်းမွန်တာကို ထင်ဟပ်စေပါတယ်။

3DMark Storage (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ)  Dell Precision 7875 (AMD 9995WX 96C)(512GB RAM | 2x NVIDIA RTX PRO 6000)
ယေဘုယျအားရမှတ် 3,221

LuxMark

LuxMark သည် open-source ray-tracing renderer ဖြစ်သော LuxRender ကိုအသုံးပြု၍ အသေးစိတ်ကျသော 3D မြင်ကွင်းများတွင် စနစ်၏စွမ်းဆောင်ရည်ကို အကဲဖြတ်သည့် GPU benchmark တစ်ခုဖြစ်သည်။ ဤ benchmark သည် server များနှင့် workstation များ၏ graphical rendering စွမ်းရည်များကို အကဲဖြတ်ရန်အတွက် အထူးသဖြင့် visual effect များနှင့် architectural visualization application များအတွက် သက်ဆိုင်ပြီး တိကျသောအလင်း simulation သည် အရေးကြီးပါသည်။

LuxMark မှာ Dell Precision 7875 ဟာ သူ့ရဲ့ dual RTX PRO 6000 GPU တွေကြောင့် GPU rendering စွမ်းရည် မြင့်မားတာကို ပြသခဲ့ပါတယ်။ ဒီစနစ်ဟာ Food scene မှာ ၄၁,၉၈၁ မှတ်နဲ့ Hall scene မှာ ၁၀၁,၈၀၈ မှတ် ရရှိခဲ့ပြီး ရှုပ်ထွေးတဲ့ ray-traced workloads တွေကို ထိရောက်စွာ ကိုင်တွယ်နိုင်စွမ်းကို မီးမောင်းထိုးပြနေပါတယ်။ ဒီရလဒ်တွေက GPU acceleration က အရေးကြီးတဲ့နေရာမှာ visualization၊ simulation နဲ့ content creation လို လိုအပ်ချက်များတဲ့ rendering task တွေအတွက် workstation ရဲ့ သင့်တော်မှုကို ထင်ဟပ်စေပါတယ်။

LuxMark (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ)  Dell Precision 7875 (AMD 9995WX 96C)(512GB RAM | 2x NVIDIA RTX PRO 6000)
အစားအသောက်များ 41,981
ခန်းမ 101,808

Geekbench 6

Geekbench 6 သည် အလုံးစုံစနစ်စွမ်းဆောင်ရည်ကို တိုင်းတာသည့် cross-platform benchmark တစ်ခုဖြစ်သည်။

Geekbench 6 သည် Dell Precision 7875 ၏ CPU နှင့် GPU workloads နှစ်မျိုးလုံးတွင် ဟန်ချက်ညီသော compute စွမ်းရည်ကို မီးမောင်းထိုးပြထားသည်။ စနစ်သည် single-core ရမှတ် 3,240 နှင့် multi-core ရမှတ် 28,618 ရရှိခဲ့ပြီး 96-core AMD 9995WX processor မှ ရရှိနိုင်သော ကြီးမားသော parallel compute နှင့်အတူ single-thread responsiveness ကို ထင်ဟပ်စေသည်။ ဂရပ်ဖစ်ဘက်တွင် dual RTX PRO 6000 GPU များသည် အထင်ကြီးလောက်သော ရလဒ်များကို ပေးစွမ်းခဲ့ပြီး OpenCL တွင် 330,765 နှင့် Vulkan တွင် 309,146 ရရှိခဲ့ပြီး rendering၊ simulation နှင့် AI-accelerated tasks များကဲ့သို့သော workloads များအတွက် သိသာထင်ရှားသော GPU compute throughput ကို ပြသခဲ့သည်။

GeekBench (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ)  Dell Precision 7875 (AMD 9995WX 96C)(512GB RAM | 2x NVIDIA RTX PRO 6000)
CPU တစ်လုံးတည်းသော Core 3,240
CPU Multi-Core 28,618
GPU OpenCl 330,765
GPU Vulkan 309,146

y-cruncher

y-cruncher သည် multithreaded နှင့် scalable program တစ်ခုဖြစ်ပြီး၊ Pi နှင့် အခြားသင်္ချာ constant များကို trillion digits အထိ တွက်ချက်နိုင်သည်။ ၂၀၀၉ ခုနှစ်တွင် စတင်မိတ်ဆက်ချိန်မှစ၍ ၎င်းသည် overclocker များနှင့် hardware ဝါသနာရှင်များအတွက် ရေပန်းစားသော benchmarking နှင့် stress-testing application တစ်ခု ဖြစ်လာခဲ့သည်။

y-cruncher benchmark မှာ Dell Precision 7875 က 96-core AMD 9995WX processor ရဲ့ multithreaded workload တွေအောက်မှာ တွက်ချက်မှုစွမ်းအားကို ပြသထားပါတယ်။ စနစ်က 250-million-digit စမ်းသပ်မှုကို 2.369 စက္ကန့်နဲ့ 100-billion-digit စမ်းသပ်မှုကို 844.503 စက္ကန့်နဲ့ ပြီးမြောက်အောင် လုပ်ဆောင်ပေးထားပြီး workload size တိုးလာတာနဲ့အမျှ တိုးတက်မှုကို တည်ငြိမ်အောင် ထိန်းသိမ်းထားပါတယ်။

y-Cruncher (ကြာချိန်နည်းလေ ပိုကောင်းလေ)  Dell Precision 7875 (AMD 9995WX 96C)(512GB RAM | 2x NVIDIA RTX PRO 6000)
250 သန်း 2.369 ့
500 သန်း 4.281 ့
1 ဘီလီယံ 7.617 ့
2.5 ဘီလီယံ 15.188 ့
5 ဘီလီယံ 29.795 ့
10 ဘီလီယံ 61.572 ့
25 ဘီလီယံ 169.289 ့
50 ဘီလီယံ 371.039 ့
100 ဘီလီယံ 844.503 ့

7-Zip ချုံ့ခြင်း

7-Zip Compression Benchmark သည် ဖိသိပ်ခြင်းနှင့် ဖိသိပ်ခြင်းပြုလုပ်နေစဉ်အတွင်း CPU စွမ်းဆောင်ရည်ကို အကဲဖြတ်ပြီး GIPS (Giga Instructions Per Second) နှင့် CPU အသုံးပြုမှုကို တိုင်းတာသည်။ GIPS မြင့်မားခြင်းနှင့် ထိရောက်သော CPU အသုံးပြုမှုသည် သာလွန်ကောင်းမွန်သော စွမ်းဆောင်ရည်ကို ညွှန်ပြသည်။

7-Zip Compression Benchmark မှာ Dell Precision 7875 ဟာ 96-core AMD 9995WX မှ မောင်းနှင်တဲ့ ခိုင်မာတဲ့ multithreaded CPU စွမ်းဆောင်ရည်ကို ပြသထားပါတယ်။ compression လုပ်နေစဉ်အတွင်း system ဟာ 49.108 GIPS အဆင့်သတ်မှတ်ချက်ကို ရရှိခဲ့ပြီး decompression ကတော့ အနည်းငယ်မြင့်တက်ကာ 51.181 GIPS အထိ ရောက်ရှိခဲ့ပါတယ်။ ပေါင်းစပ်လိုက်တဲ့အခါ platform ဟာ စုစုပေါင်းအဆင့်သတ်မှတ်ချက် 50.145 GIPS ရရှိခဲ့ပြီး workstation ရဲ့ ကြီးမားတဲ့ archive operations၊ data processing နဲ့ အခြား CPU-intensive tasks တွေ အပါအဝင် threaded workloads တွေကို ထိရောက်စွာ ကိုင်တွယ်နိုင်စွမ်းကို ထင်ဟပ်စေပါတယ်။

7-Zip ဖိသိပ်မှု စံနှုန်း (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ)  Dell Precision 7875 (AMD 9995WX 96C)(512GB RAM | 2x NVIDIA RTX PRO 6000)
compression
လက်ရှိ CPU အသုံးပြုမှု 6,445%
လက်ရှိ အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်
လက်ရှိခဲ့သည် Rating ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်
ရလဒ်အနေဖြင့် CPU အသုံးပြုမှု 701%
ရလဒ်အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်
ရလဒ်အဆင့်သတ်မှတ်ချက် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်
decompress
လက်ရှိ CPU အသုံးပြုမှု 728%
လက်ရှိ အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်
လက်ရှိခဲ့သည် Rating ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်
ရလဒ်အနေဖြင့် CPU အသုံးပြုမှု 749%
ရလဒ်အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်
ရလဒ်အဆင့်သတ်မှတ်ချက် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်
စုစုပေါင်း အဆင့်သတ်မှတ်ချက်
စုစုပေါင်း CPU အသုံးပြုမှု 725%
စုစုပေါင်း အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်
စုစုပေါင်း အဆင့်သတ်မှတ်ချက် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်

ဥဿဖရား ဗီဒီယို AI

Topaz Video AI သည် အဆင့်မြင့် AI မော်ဒယ်များကို အသုံးပြု၍ ဗီဒီယိုကို မြှင့်တင်ခြင်းနှင့် ပြန်လည်ရယူခြင်းအတွက် ပရော်ဖက်ရှင်နယ် အပလီကေးရှင်းတစ်ခုဖြစ်သည်။ ၎င်းသည် ဗီဒီယိုများကို 4K သို့မဟုတ် 8K သို့ မြှင့်တင်ခြင်း၊ မှုန်ဝါးနေသော အကြောင်းအရာများကို ပိုမိုထက်မြက်စေခြင်း၊ ဆူညံသံများ လျှော့ချခြင်း၊ မျက်နှာအသေးစိတ်အချက်အလက်များကို တိုးတက်ကောင်းမွန်စေခြင်း၊ အဖြူအမည်း ဗီဒီယိုများကို အရောင်ခြယ်ခြင်းနှင့် ချောမွေ့သော ရွေ့လျားမှုအတွက် frame များကို interpolate လုပ်ခြင်းကဲ့သို့သော လုပ်ငန်းဆောင်တာများကို ပံ့ပိုးပေးသည်။ ၎င်း suite တွင် ၎င်း၏ ဗီဒီယိုမြှင့်တင်ခြင်း algorithms အမျိုးမျိုးတွင် စနစ်စွမ်းဆောင်ရည်ကို တိုင်းတာသည့် onboard benchmark တစ်ခု ပါဝင်ပြီး hardware platform များသည် လိုအပ်ချက်များသော AI ဗီဒီယိုလုပ်ဆောင်ခြင်း workloads များကို မည်မျှကောင်းမွန်စွာ ကိုင်တွယ်နိုင်သည်ကို ရှင်းလင်းစွာ မြင်တွေ့နိုင်စေပါသည်။

Topaz Video AI benchmark မှာ Dell Precision 7875 ဟာ AI-driven video enhancement model အများအပြားမှာ ကောင်းမွန်တဲ့စွမ်းဆောင်ရည်ကို ပြသထားပြီး၊ dual RTX PRO 6000 GPU တွေကို အသုံးပြုပြီး လိုအပ်ချက်များတဲ့ workload တွေကို အရှိန်မြှင့်ပေးပါတယ်။ Iris (52.63 fps) နဲ့ Nyx Fast (50.42 fps) လိုမျိုး model တွေက real-time ဒါမှမဟုတ် near-real-time enhancement tasks တွေအတွက် အလွန်ကောင်းမွန်တဲ့ throughput ကို ပြသပါတယ်။ နှိုင်းယှဉ်ကြည့်မယ်ဆိုရင် Artemis 4X (6.53 fps) နဲ့ Proteus 4X (6.40 fps) လိုမျိုး ပိုလေးတဲ့ upscale operation တွေက high-resolution AI upscaling ရဲ့ computational intensity ကို ထည့်သွင်းစဉ်းစားရင် ခိုင်မာတဲ့စွမ်းဆောင်ရည်ကို ထိန်းသိမ်းထားပါတယ်။

စနစ်သည် အရည်အသွေးမြင့် မြှင့်တင်မှုအတွက် Gaia (1X တွင် 14.71 fps) နှင့် ပြင်းထန်သော denoise စွမ်းဆောင်ရည်အတွက် Nyx (22.90 fps) အပါအဝင် အထူးပြု workloads များတွင်လည်း ကောင်းစွာ စွမ်းဆောင်ရည်ရှိသည်။ slow-motion ထုတ်လုပ်ခြင်း စမ်းသပ်မှုများတွင် ရလဒ်များသည် တည်ငြိမ်စွာ အားကောင်းနေဆဲဖြစ်သည်- 4X Apollo သည် 37.51 fps၊ CHFast သည် 38.86 fps တွင် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပြီး ပိုမိုတောင်းဆိုမှုများသော 16X Aion စမ်းသပ်မှုသည် 37.29 fps ရရှိခဲ့သည်။

စမ်းသပ်ခြင်း / မော်ဒယ် 1X 2X 4X
ရလဒ်စံ
အာတေမိ 46.87 fps 22.99 fps 06.53 fps
Iris က 52.63 fps 20.24 fps 06.53 fps
Proteus 48.19 fps 23.67 fps 06.40 fps
ပရိုတီးယပ်စ် သဘာဝ - 13.16 fps -
GAIA 14.71 fps 10.36 fps 06.04 fps
Nyx 22.90 fps 18.81 fps -
နစ်စ် ဖာ့စ် 50.42 fps - -
Nyx XL 03.66 fps - -
Rhea - - 05.71 fps
RXL - - 05.84 fps
Hyperion HDR 28.57 fps - -
Slomo စမ်းသပ်မှု ရလဒ်
အနှေးပြကွက် စံနှုန်းများ
၄ ဆ နှေးကွေးသော မို – အပိုလို 37.51 fps
၄ ဆ နှေးကွေးသော တေးဂီတ – APFast 34.78 fps
၄X နှေးကွေးသော မော်မို – ခရိုနော့စ် 33.00 fps
၄ ဆ နှေးကွေးသော မြန်နှုန်း – CHFast 38.86 fps
16X Slowmo – Aion 37.29 fps

V Ray

V-Ray Benchmark သည် အဆင့်မြင့် V-Ray 6 အင်ဂျင်များကို အသုံးပြု၍ CPU များ၊ NVIDIA GPU များ သို့မဟုတ် နှစ်မျိုးလုံး၏ rendering စွမ်းဆောင်ရည်ကို တိုင်းတာသည်။ ၎င်းသည် အသုံးပြုသူများ ၎င်းတို့၏စနစ်များ၏ rendering စွမ်းရည်များကို အကဲဖြတ်ရန်နှင့် နှိုင်းယှဉ်ရန် ကူညီပေးရန်အတွက် မြန်ဆန်သော စမ်းသပ်မှုများနှင့် ရိုးရှင်းသော အမှတ်ပေးစနစ်ကို အသုံးပြုသည်။ ၎င်းသည် ထိရောက်သော စွမ်းဆောင်ရည်ဆိုင်ရာ ထိုးထွင်းသိမြင်မှုများကို ရှာဖွေနေသော ပရော်ဖက်ရှင်နယ်များအတွက် မရှိမဖြစ်ကိရိယာတစ်ခုဖြစ်သည်။

V-Ray benchmark မှာ Dell Precision 7875 ဟာ 30,356 score ရရှိခဲ့ပြီး ray-traced workloads တွေမှာ rendering throughput မြင့်မားတာကို ပြသခဲ့ပါတယ်။

V-Ray (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ)  Dell Precision 7875 (AMD 9995WX 96C)(512GB RAM | 2x NVIDIA RTX PRO 6000)
နိုင်ပြီ 30,356

Dell Precision 7875 vLLM စွမ်းဆောင်ရည်စမ်းသပ်ခြင်း

Dell Precision 7875 ကို အကဲဖြတ်ရန်အတွက်၊ ကျွန်ုပ်တို့သည် ဘာသာစကားကြီးများအတွက် ကျယ်ကျယ်ပြန့်ပြန့် အသုံးပြုလေ့ရှိသော high-throughput inference နှင့် serving engine များထဲမှ တစ်ခုဖြစ်သည့် vLLM Online Serving benchmark ကို အသုံးပြု၍ configuration များကို စမ်းသပ်ခဲ့ပါသည်။ vLLM online serving benchmark သည် လည်ပတ်နေသော vLLM server သို့ concurrent request များပေးပို့ခြင်းနှင့် load အခြေအနေအမျိုးမျိုးအောက်တွင် total token throughput (tokens per second)၊ first token သို့ရောက်ရှိချိန်နှင့် output token တစ်ခုလျှင်အချိန်အပါအဝင် key metrics များကို တိုင်းတာခြင်းဖြင့် real-world production workloads များကို simulate လုပ်ပါသည်။

ကျွန်ုပ်တို့၏ စမ်းသပ်မှုတွင် dense architectures မှ micro-scaling data types အထိ မော်ဒယ်အမျိုးမျိုး ပါဝင်သည်။ စမ်းသပ်မှုများသည် workload scenarios သုံးမျိုးဖြစ်သည့် Equal ISL/OSL၊ Prefill Heavy နှင့် Decode Heavy တို့တွင် စွမ်းဆောင်ရည်ကို အကဲဖြတ်ခဲ့သည်။ ဤ scenarios များသည် balanced input နှင့် output loads များမှ compute-intensive prompt processing နှင့် memory-bandwidth-bound token generation အထိ ကွဲပြားသော real-world serving patterns များကို ကိုယ်စားပြုသည်။

NVIDIA RTX PRO 6000 GPU နှစ်ခုပါသည့် Dell Precision 7875

Dell Precision 7875 သည် GPU အရင်းအမြစ်များ ထပ်မံထည့်သွင်းခြင်းဖြင့် မည်သို့ ချိန်ညှိနိုင်သည်ကို နားလည်ရန်အတွက် single-GPU (1x NVIDIA RTX PRO 6000 Blackwell) နှင့် dual-GPU (2x NVIDIA RTX PRO 6000 Blackwell) configuration များကို benchmark လုပ်ခဲ့ပြီး single accelerator မှ dual-GPU setup သို့ ရွှေ့ပြောင်းခြင်းဖြင့် ရရှိနိုင်သော throughput gains နှင့် latency တိုးတက်မှုများကို တိုင်းတာခဲ့ပါသည်။

GPT-OSS-120B

Equal ISL/OSL (၂၅၆/၂၅၆): 1x သည် ၂၈၄ tok/s မှစတင်ခဲ့ပြီး 2x သည် ၃၅၅ တွင်စတင်ခဲ့သည်။ batch ၃၂ တွင်ကွာဟချက်သည် ၄၄၀၉ တွင် ၂,၇၄၄ နှင့် ပိုမိုကျယ်ပြန့်လာခဲ့သည်။ batch ၂၅၆ တွင် 1x သည် ၈,၁၉၀ tok/s ဖြင့် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပြီး 2x သည် ၁၁,၈၄၈ tok/s အထိရောက်ရှိခဲ့ပြီး dual-GPU စနစ်အတွက် ၄၅% အားသာချက်ဖြစ်သည်။

Prefill Heavy (1024/256): 1x သည် 1,384 တွင် စတင်ခဲ့ပြီး 2x သည် 1,781 တွင် စတင်ခဲ့သည်။ နှစ်ခုစလုံးသည် အသုတ် ၃၂ သို့ မြင့်တက်လာခဲ့ပြီး 1x သည် 7,359 နှင့် 2x သည် 11,995 တွင် ရှိခဲ့သည်။ သို့သော် 1x သည် ရပ်တန့်သွားပြီး အသုတ် ၆၄ တွင် 5,483 သို့ ကျဆင်းသွားခဲ့ပြီး နောက်ဆုံးတွင် အသုတ် ၂၅၆ တွင် 5,941 tok/s ဖြင့် အမြင့်ဆုံးသို့ ရောက်ရှိခဲ့သည်။ 2x သည် 18,954 tok/s သို့ ဆက်လက်မြင့်တက်ခဲ့ပြီး ၃ ဆကျော် မြင့်မားခဲ့သည်။

Decode Heavy (၂၅၆/၁၀၂၄): 1x သည် 2x အတွက် 198 vs 261 ဖြင့် စတင်ခဲ့သည်။ အသုတ် ၃၂ တွင် 1x သည် 1,259 vs 2,161 တွင် ရှိခဲ့သည်။ အသုတ် ၆၄ ပြီးနောက် 1x သည် တည်ငြိမ်ခဲ့ပြီး အသုတ် ၂၅၆ တွင် 1,569 tok/s ဖြင့် အဆုံးသတ်ခဲ့သည်။ 2x သည် 5,275 tok/s ရောက်ရှိခဲ့ပြီး တစ်ခုတည်းသော GPU ရလဒ်ထက် ၃ ဆကျော် ပိုများခဲ့သည်။

GPT-OSS-20B

Equal ISL/OSL (၂၅၆/၂၅၆): 1x သည် 373 tok/s ဖြင့် စတင်ခဲ့ပြီး 2x အတွက် 425 tok/s ဖြင့် စတင်ခဲ့သည်။ အသုတ် ၃၂ တွင် ကွာဟချက်မှာ 5,856 vs 8,514 ရှိပြီး သိသိသာသာ ရှိလာခဲ့သည်။ နှစ်ခုစလုံးသည် အသုတ် ၂၅၆ တွင် အမြင့်ဆုံးသို့ ရောက်ရှိခဲ့ပြီး 1x သည် 19,228 tok/s နှင့် 2x သည် 22,034 tok/s ဖြင့် ရပ်တည်ခဲ့ပြီး dual GPU ကို ၁၅% ခန့် အားသာချက် ရရှိစေခဲ့သည်။

Prefill Heavy (1024/256): 1x သည် 1,938 tok/s ဖြင့် စတင်ခဲ့ပြီး 2x အတွက် 2,351 ဖြစ်သည်။ အသုတ် 32 တွင် ကွာဟချက်သည် သိသိသာသာ ကျယ်ပြန့်လာပြီး 13,904 နှင့် 20,120 ရှိသည်။ နှစ်ခုစလုံးသည် အသုတ် 256 တွင် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပြီး 1x သည် 22,019 tok/s နှင့် 2x သည် 31,982 tok/s ဖြင့် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပြီး 2x အတွက် 45% ဦးဆောင်ခဲ့သည်။

Decode Heavy (၂၅၆/၁၀၂၄): 1x သည် 275 tok/s ဖြင့်စတင်ခဲ့ပြီး 2x အတွက် 340 ဖြင့်စတင်ခဲ့သည်။ batch 32 တွင် 2x သည် 2,602 ဖြင့်ပိုမိုထင်ရှားစွာဦးဆောင်ခဲ့ပြီး 4,204 ဖြင့်အောင်မြင်ခဲ့သည်။ နှစ်ခုစလုံးသည် batch 256 တွင်အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပြီး 1x သည် 6,638 tok/s နှင့် 2x သည် 9,985 tok/s ဖြင့်အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပြီး dual GPU အတွက် ၅၀% ခန့်ပိုမိုမြင့်မားခဲ့သည်။

Qwen3 ကုဒ်ဒါ 30B

Equal ISL/OSL (၂၅၆/၂၅၆): နှစ်ခုစလုံးသည် အသုတ် ၁ တွင် tok/s ၂၀ vs ၁၉ tok/s ဖြင့် သုညနီးပါးဖြင့် စတင်ခဲ့သည်။ အသုတ် ၃၂ တွင် ၂x သည် ၄,၆၀၀ vs ၃,၈၃၀ ဖြင့် ဦးဆောင်ခဲ့သည်။ နှစ်ခုစလုံးသည် အသုတ် ၂၅၆ တွင် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပြီး ၁x သည် ၁၂,၀၂၇ tok/s နှင့် ၂x သည် ၁၃,၅၇၇ tok/s ဖြင့် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပြီး dual GPU ကို ၁၃% ခန့် အားသာချက်ရရှိစေခဲ့သည်။

Prefill Heavy (1024/256): ဒီတစ်ခုက စိတ်ဝင်စားစရာကောင်းတဲ့ ဇာတ်လမ်းတစ်ပုဒ်ကို ပြောပြပါတယ်။ 1x က 1,091 tok/s နဲ့ စတင်ခဲ့ပြီး 2x ကတော့ 1,177 နဲ့ စတင်ခဲ့ပါတယ်။ အသုတ် ၃၂ မှာ 1x က အမြင့်ဆုံး 7,438 tok/s အထိ ရောက်ရှိခဲ့ပြီး အသုတ် ၂၅၆ မှာ 6,080 နဲ့သာ အဆုံးသတ်ခဲ့ပါတယ်။ 2x ကတော့ အဲဒီလို ကျဆင်းမှု မရှိခဲ့ဘဲ အသုတ် ၁၂၈ မှာ အမြင့်ဆုံး 13,661 tok/s အထိ တဖြည်းဖြည်း မြင့်တက်လာခဲ့ပါတယ်။ အဲဒါက 1x ရဲ့ အမြင့်ဆုံးထက် နှစ်ဆနီးပါး ရှိပါတယ်။

Decode Heavy (၂၅၆/၁၀၂၄): 1x သည် 146 tok/s မှစတင်ခဲ့ပြီး 2x အတွက် 157 ဖြင့်စတင်ခဲ့သည်။ batch 32 တွင် ကွာဟချက်သည် တိုးလာခဲ့ပြီး 2,107 မှ 1,412 အထိ မြင့်တက်လာခဲ့သည်။ 1x သည် batch 128 တွင် 1,841 tok/s ဖြင့် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပြီး ထို့နောက် ပြားချပ်သွားခဲ့သည်။ 2x setup သည် batch size 256 တွင် 3,464 tok/s အထိ ဆက်လက်မြင့်တက်ခဲ့ပြီး single-GPU ရလဒ်ထက် နှစ်ဆနီးပါးရှိသည်။

မစ်စထရယ် အသေးစား ၂၄ဘီ

Equal ISL/OSL (၂၅၆/၂၅၆): နှစ်ခုစလုံးသည် စတင်ချိန်တူညီကြပြီး ၁၆ vs ၁၇ tok/s ရှိသည်။ အသုတ် ၃၂ တွင် ၂x သည် ၂,၈၃၃ vs ၁,၆၀၅ ဖြင့် အတော်လေး ဦးဆောင်နေခဲ့သည်။ နှစ်ခုစလုံးသည် အသုတ် ၂၅၆ တွင် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပြီး ၁x သည် ၅,၃၅၇ tok/s နှင့် ၂x သည် ၈,၂၆၁ tok/s ရှိပြီး dual-GPU အတွက် ၅၄% အားသာချက်ရှိသည်။

Prefill Heavy (1024/256): 1x သည် 250 tok/s ဖြင့် စတင်ခဲ့ပြီး 2x သည် 471 tok/s ဖြင့် စတင်ခဲ့သည်။ 1x သည် အသုတ် ၁၆ တွင် အစောပိုင်းတွင် 2,339 tok/s ဖြင့် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပြီး အသုတ် ၂၅၆ တွင် 2,146 ဖြင့် အဆုံးသတ်ကာ တည်ငြိမ်သွားခဲ့သည်။ 2x သည် အသုတ် ၆၄ တွင် 6,627 tok/s ဖြင့် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပြီး အသုတ် ၂၅၆ တွင် 4,522 tok/s သို့ ကျဆင်းသွားခဲ့သည်။ config နှစ်ခုစလုံးသည် ၎င်းတို့၏ အမြင့်ဆုံးအဆင့်သို့ ရောက်ရှိပြီး ပြန်လည်ကျဆင်းသွားသော်လည်း 2x သည် ၃ ဆ နီးပါး မြင့်မားစွာ အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့သည်။

Decode Heavy (၂၅၆/၁၀၂၄): 1x ဟာ 32 tok/s မှာ စတင်ခဲ့ပြီး 2x ကတော့ 61 tok/s သာရှိခဲ့ပါတယ်။ batch 32 မှာ ကွာဟချက်က ရှင်းနေပါတယ်- 1,192 vs 553။ 1x ဟာ batch 64 မှာ 687 tok/s သာ အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပြီး flatline ဖြစ်ခဲ့ပါတယ်။ 2x ဟာ batch 128 မှာ 1,831 tok/s အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပြီး အနည်းငယ်ကျဆင်းသွားခဲ့ပေမယ့် single-GPU ရလဒ်ထက် 2.7 ဆ နီးပါး ပိုများနေဆဲပါ။

Llama 3.1 8B

Equal ISL/OSL (၂၅၆/၂၅၆): config နှစ်ခုကို batch 1 မှာ တစ်ခုချင်းစီ 19 tok/s နှုန်းနဲ့ အတူတကွ လော့ခ်ချထားပါတယ်။ 2x က အလယ်အလတ်တန်းစားကနေ စတင်ခွဲထွက်သွားပြီး batch 32 မှာ 6,234 ရှိခဲ့ပေမယ့် 1x ကတော့ 4,205 ရှိခဲ့ပါတယ်။ နှစ်ခုစလုံးဟာ batch 256 အထိ မြင့်တက်နေခဲ့ပြီး 1x က 11,346 tok/s အမြင့်ဆုံးနဲ့ 2x က 13,789 tok/s အမြင့်ဆုံးနဲ့ dual GPU အတွက် 21% အားသာချက်ရှိပါတယ်။

Prefill Heavy (1024/256): 2x သည် batch 1 တွင် 1,182 vs 721 tok/s ပိုမိုအားကောင်းလာခဲ့သည်။ batch 32 တွင် ကွာဟချက်မှာ သိသိသာသာရှိလာပြီး 10,177 vs 6,079 ဖြစ်ပြီး ၎င်းသည် အမှန်တကယ်တွင် 1x GPU ၏ အမြင့်ဆုံးဖြစ်သည်။ 1x သည် batch 256 တွင် 5,049 သို့ ပြန်လည်ကျဆင်းသွားခဲ့သည်။ 2x သည် ၎င်း၏တိုးတက်မှုများကို ထိန်းသိမ်းထားနိုင်ခဲ့ပြီး batch 128 တွင် 11,639 tok/s ဖြင့် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပြီး တစ်ခုတည်းသော GPU စွမ်းဆောင်နိုင်ခဲ့သည်ထက် နှစ်ဆနီးပါးရှိသည်။

Decode Heavy (၂၅၆/၁၀၂၄): 2x သည် တစ်လျှောက်လုံးတွင် 2x ကို တသမတ်တည်း ဦးဆောင်ခဲ့သည်။ အသုတ် ၃၂ တွင် ၂,၂၂၇ နှင့် ၁၂၅၉ ရှိခဲ့ပြီး နှစ်ခုစလုံးသည် အသုတ် ၁၂၈ တွင် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပြီး 1x သည် 1,598 tok/s နှင့် 2x သည် 3,225 tok/s ဖြင့် အဆုံးသတ်ခဲ့သည်။ ထို့နောက် 1x သည် ပြားချပ်သွားခဲ့ပြီး 2x သည် အသုတ် ၂၅၆ တွင် 2,985 ဖြင့် အဆုံးသတ်ခဲ့ပြီး နှစ်ဆနီးပါး ရှိနေဆဲဖြစ်သည်။

လာမာ ၃.၁ ၈ဘီ (FP၈)

Equal ISL/OSL (၂၅၆/၂၅၆): 2x သည် batch 1 တွင် 345 tok/s vs 239 tok/s ပိုမိုအားကောင်းခဲ့သည်။ batch 32 တွင် အလယ်အလတ်အဆင့်တွင် 2x သည် 7,873 vs 6,568 ဦးဆောင်ခဲ့သည်။ ထို့နောက် စိတ်ဝင်စားဖွယ်တစ်ခုဖြစ်ပျက်ခဲ့သည်- 1x သည် တက်ကြွစွာတက်လှမ်းပြီး 2x ကိုကျော်တက်ကာ batch 256 တွင် 20,791 tok/s vs dual GPU အတွက် 17,621 ဖြင့်အဆုံးသတ်ခဲ့သည်။ single GPU သည် batch size မြင့်မားသောအခြေအနေများတွင် ဤစမ်းသပ်မှုကို အမှန်တကယ်အနိုင်ရရှိခဲ့သည်။

Prefill Heavy (1024/256): 2x သည် တစ်လျှောက်လုံးတွင် တသမတ်တည်း ဦးဆောင်နေခဲ့သည်။ ၎င်းသည် batch 1 တွင် 1,010 ထက် 1,499 ဖြင့် ရောက်ရှိခဲ့ပြီး batch 32 တွင် 11,478 ထက် 15,798 အထိ တိုးလာခဲ့ပြီး 1x သည် batch 128 တွင် 14,138 tok/s ဖြင့် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့သော်လည်း 2x သည် batch 256 တွင် 19,941 tok/s အထိ ဆက်လက်တိုးတက်နေပြီး အမြင့်ဆုံးအချိန်တွင် 41% အားသာချက်ရှိခဲ့သည်။

Decode Heavy (၂၅၆/၁၀၂၄): 2x သည် አዲስအပိုင်းအခြားတွင် 3,426 ရှိပြီး အသုတ် 32 တွင် 2,215 ရှိသော်လည်း 1.5-1.7x ခန့် ဦးဆောင်နေခဲ့သည်။ 1x သည် အသုတ် 128 တွင် 3,347 tok/s ဖြင့် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပြီး အသုတ် 256 တွင် 5,589 tok/s အထိ မြင့်တက်ခဲ့ပြီး ၎င်းသည် ၎င်း၏ အကောင်းဆုံးရလဒ်ဖြစ်သည်။

လာမာ ၃.၁ ၈ဘီ (FP၈)

Equal ISL/OSL (၂၅၆/၂၅၆): 2x သည် 427 vs 302 tok/s ဖြင့် ပိုမိုအားကောင်းသော အဖွင့်ရှိခဲ့ပြီး batch 32 တွင် 8,341 vs 7,178 ဖြင့် အလယ်အလတ်အဆင့်တွင် ဦးဆောင်ခဲ့သည်။ FP4 ရလဒ်များကဲ့သို့ပင် 1x သည် အမြင့်ဆုံးအဆင့်တွင် 2x ကိုကျော်တက်ခဲ့ပြီး batch 256 တွင် dual-GPU အတွက် 16,833 tok/s ဖြင့် အဆုံးသတ်ခဲ့သည်။ တစ်ဖန်၊ batch အရွယ်အစား လုံလောက်စွာ ကြီးမားလာသောအခါ single-GPU setup သည် 2x setup ထက် သာလွန်သည်။

Prefill Heavy (1024/256): 2x သည် အစောပိုင်းတွင် 1,803 vs 1,233 tok/s ဖြင့် ဦးဆောင်ခဲ့ပြီး တစ်လျှောက်လုံးတွင် တသမတ်တည်း ဦးဆောင်မှုကို ထိန်းသိမ်းထားခဲ့သည်။ အသုတ် ၃၂ တွင် 15,552 vs 11,067 ရှိခဲ့ပြီး 1x သည် ချိန်ညှိခြင်းမပြုမီ အသုတ် ၁၂၈ တွင် 12,906 tok/s ဖြင့် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့သော်လည်း 2x သည် အသုတ် ၂၅၆ တွင် 18,822 tok/s အမြင့်ဆုံးသို့ ဆက်လက်မြင့်တက်ခဲ့ပြီး ၄၆% အားသာချက်ရှိသည်။

Decode Heavy (၂၅၆/၁၀၂၄): 2x data သည် batch 1 တွင်မဟုတ်ဘဲ batch 2 တွင်စတင်သည်။ batch 32 မှစ၍ ကွာဟချက်မှာ တည်ငြိမ်နေပြီး 3,558 နှင့် 2,316 ရှိသည်။ 1x သည် batch 128 တွင် 3,224 tok/s ဖြင့် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိပြီးနောက် 3,084 သို့ ကျဆင်းသွားသည်။ 2x သည် batch 256 တွင် 5,429 tok/s အထိ မြင့်တက်ခဲ့ပြီး single GPU ရလဒ်ထက် 1.7 ဆ နီးပါးရှိသည်။

ကောက်ချက်

AMD Threadripper PRO 9995WX နှင့် dual NVIDIA RTX PRO 6000 Blackwell GPU များပါရှိသော Dell Precision 7875 သည် self-contained workstation အတွက် လက်ရှိအမြင့်ဆုံးအမှတ်ကို ကိုယ်စားပြုသည်။ chassis သည် tool-less fan tray နှင့် front-accessible FlexBays များမှသည် lockable storage bays အထိ အဆင့်တိုင်းတွင် ထိုရည်မှန်းချက်ကို ထင်ဟပ်စေသည်။ ၎င်းသည် စွမ်းဆောင်ရည်ကဲ့သို့ပင် uptime၊ လုံခြုံရေးနှင့် ဝန်ဆောင်မှုပေးနိုင်မှုတို့သည် အရေးကြီးသောပတ်ဝန်းကျင်များအတွက် တည်ဆောက်ထားသော စက်တစ်ခုဖြစ်သည်။

အတွင်းပိုင်း အပြင်အဆင်က အဲဒီအတွေးအခေါ်ကို အားဖြည့်ပေးပါတယ်။ full-height PCIe slot ခြောက်ခု၊ 2TB ECC မှတ်ဉာဏ်အထိ ပံ့ပိုးပေးတဲ့ DIMM slot ရှစ်ခုနဲ့ 56TB အထိ သိုလှောင်မှု တိုးချဲ့နိုင်မှုတို့က ပလက်ဖောင်းကို ရေရှည်အသုံးပြုနိုင်စေပါတယ်။ Dell ရဲ့ ISV အသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်တွေနဲ့ Reliable Memory Technology software တွေက ၂၄ နာရီပတ်လုံး မစ်ရှင်အရေးကြီးတဲ့ workloads တွေကို လုပ်ဆောင်နေတဲ့ စတူဒီယိုတွေနဲ့ ဓာတ်ခွဲခန်းတွေအတွက် ယုံကြည်မှုအလွှာတစ်ခုကို ထပ်လောင်းပေးပါတယ်။ ပရော်ဖက်ရှင်နယ်လိုအပ်ချက်တွေကို ဖြည့်ဆည်းဖို့ ဆန့်ထုတ်ထားတဲ့ desktop တစ်ခုလို မခံစားရပါဘူး။ အစကတည်းက အဲဒါတွေကို သယ်ဆောင်သွားနိုင်အောင် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားတာပါ။

လေစီးဆင်းမှုပိတ်ဆို့ကိရိယာတပ်ဆင်ထားသည့် Dell Precision 7875 အတွင်းပိုင်းမြင်ကွင်း။

GPU configuration မေးခွန်းမှာ အဖြေက သင်ဘာကိုသုံးနေလဲဆိုတဲ့အပေါ်မှာပဲ အပြည့်အဝမူတည်ပါတယ်။ မော်ဒယ်ငယ်တွေအတွက် RTX PRO 6000 တစ်လုံးတည်းနဲ့တင် မလုံလောက်ပါဘူး။ batch size မြင့်မားတဲ့အချိန်နဲ့ workload ရဲ့ အဆင့်အချို့မှာ dual-GPU setup ထက် သာလွန်ကောင်းမွန်နိုင်ပါတယ်။ မော်ဒယ်ကြီးတွေနဲ့အတူ calculus သိသိသာသာပြောင်းလဲသွားပါတယ်။ GPU တစ်လုံးတည်းက memory pressure အောက်မှာ ရပ်တန့်သွားပြီး flat ဖြစ်သွားပေမယ့် dual-GPU setup ကတော့ ဆက်လက်တိုးချဲ့နေပါတယ်။ ပေါင်းစပ်ထားတဲ့ 192GB GDDR7 က ဆုံးဖြတ်ချက်ချတဲ့အချက်ဖြစ်လာပြီး prefill-heavy နဲ့ decode-heavy workloads တွေမှာ performance gap က သိသိသာသာကျယ်ပြန့်လာပါတယ်။ frontier-class open-weight မော်ဒယ်တွေမှာ production inference လုပ်နေတဲ့အဖွဲ့တွေအတွက် ဒုတိယကတ်က luxury မဟုတ်ပါဘူး။ capability tier ပါ။

Precision 7875 ဟာ မှန်းဆပြီး ဝယ်ယူရမယ့် စက်မျိုး မဟုတ်ပါဘူး။ ဒါဟာ သီးခြား၊ တောင်းဆိုမှုများတဲ့ အလုပ်ပမာဏရှိတဲ့ ပရော်ဖက်ရှင်နယ်တွေကို ပစ်မှတ်ထားပြီး အဲဒီအသုံးပြုသူတွေအတွက်လည်း ထိရောက်မှုရှိပါတယ်။

ထုတ်ကုန်စာမျက်နှာ – Dell Precision 7875

StorageReview အကောင်းဆုံး ၂၀၂၆: ဒေသတွင်း AI အတွက် အကောင်းဆုံး Tower

ဦးဆောင်သူစာရင်း- Dell Precision 7875 သည် ကျွန်ုပ်တို့၏ Best Desktops for Local AI ဦးဆောင်သူစာရင်းတွင် Best Tower for Local AI နေရာကို ရရှိထားသည်။ ၎င်းအတွင်းရှိ RTX PRO 6000 သည် ကျွန်ုပ်တို့၏ Best Enterprise GPU ဦးဆောင်သူစာရင်းတွင် Best Enterprise Inference GPU ဆုကို ရရှိထားသည်။

StorageReview မှာ ပါဝင်လုပ်ဆောင်ပါ

သတင်းလွှာ | YouTube | ပေါ့ဒ်ကတ်စ် iTunes / Spotify | Instagram | Twitter | TikTok | RSS Feed

Dylan Dougherty

ကွန်ရက်စီမံခန့်ခွဲမှုတွင် အထူးပြုသော IT ပညာရှင်နှင့် StorageReview အတွက် စာရေးဆရာတစ်ဦး။