Dell Precision 7875 Tower သည် ကုမ္ပဏီ၏ တိုးချဲ့နိုင်စွမ်းအရှိဆုံးနှင့် အခိုင်မာဆုံး workstation ဖြစ်သည်။ နောက်ဆုံးပေါ် AMD Ryzen Threadripper PRO processor ဖြင့် ဤ AI-ready workstation သည် အလွန်တိုးချဲ့နိုင်သော စွမ်းဆောင်ရည်ရှိသောကြောင့် သုံးစွဲသူများသည် ဒေသတွင်းရှုပ်ထွေးသော GenAI မော်ဒယ်များကို တီထွင်၊ လုပ်ဆောင်နိုင်ပြီး ချိန်ညှိနိုင်သည်။ 7875 Tower ကို အင်ဂျင်နီယာများ၊ ဗိသုကာပညာရှင်များ၊ ဖန်တီးမှုပညာရှင်များနှင့် ထုတ်ကုန်ဒီဇိုင်နာများအတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသည်။ ၎င်းသည် 96 cores အထိ တိုးချဲ့နိုင်သောကြောင့် ဤ workstation ကို ဧရာမဒေတာအစုံများပါရှိသော AI လုပ်ဆောင်မှုများမှသည် ဂရပ်ဖစ်ဒီဇိုင်းနှင့် VR အထိ ပရော်ဖက်ရှင်နယ်အပလီကေးရှင်းများအတွက် သင့်တော်စေသည်။
Dell Precision 7875 Tower သည် လူကြိုက်များသော workstation လိုင်းတွင် နောက်ထပ်စွယ်စုံသုံးနိုင်သည့် ထုတ်ကုန်တစ်ခုဖြစ်ပြီး နေ့စဉ်လုပ်ငန်းဆောင်တာများတွင် ပါဝါ၊ တိုးချဲ့နိုင်မှု နှင့် အဆင့်မြင့်အင်္ဂါရပ်များ လိုအပ်သော ပရော်ဖက်ရှင်နယ်များအတွက် အထူးသင့်လျော်ပါသည်။ ဤ tower workstation တွင် အထင်ကြီးလောက်သော 96 cores အထိရှိသော အစွမ်းထက်သည့် 4th Gen AMD Ryzen Threadripper PRO processor ဖြင့် အလေးပေးဖော်ပြထားပြီး မြန်နှုန်းမြင့်တွက်ချက်မှုများနှင့် အချက်အလက်လုပ်ဆောင်ခြင်းအတွက် အခြေခံအုတ်မြစ်ချပေးပါသည်။ ၎င်းသည် simulation များနှင့် rendering ကဲ့သို့သော CPU-intensive လုပ်ငန်းများနှင့် machine learning နှင့် video editing ကဲ့သို့သော GPU-intensive လုပ်ငန်းများအတွက် အထူးသင့်လျော်ပါသည်။
Dell က Precision 7875
ဒီ workstation မှာ 300W NVIDIA ဒါမှမဟုတ် AMD ဂရပ်ဖစ်ကတ်နှစ်ခုအထိ ဒါမှမဟုတ် 500W triple-wide ကတ်တစ်ခုတည်းအထိနဲ့ 56TB အထိ သိုလှောင်မှုပမာဏ အပါအဝင် အထင်ကြီးလောက်စရာ သတ်မှတ်ချက်များ ပါရှိပါတယ်။ ကြီးမားတဲ့ data set တွေ ဒါမှမဟုတ် high-fidelity simulation တွေကို ချောမွေ့စွာ ကိုင်တွယ်နိုင်ဖို့ 4800MHz DDR5 မှတ်ဉာဏ် 2TB ကိုလည်း ပံ့ပိုးပေးပါတယ်။ သိုလှောင်မှုနဲ့ မှတ်ဉာဏ်အပြင်၊ workstation ရဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်ကို အကောင်းဆုံးဖြစ်အောင် လုပ်ဆောင်ပေးတဲ့ AI-based software တစ်ခုဖြစ်တဲ့ Dell Optimizer for Precision ကိုလည်း ထည့်သွင်းထားပါတယ်။ ဒီ feature က သူတို့ရဲ့ လိုအပ်ချက်တွေနဲ့ အလွယ်တကူ လိုက်လျောညီထွေဖြစ်အောင် လုပ်ဆောင်နိုင်တဲ့ system တစ်ခု လိုအပ်တဲ့ အလုပ်အမျိုးမျိုးကို လုပ်ဆောင်နေတဲ့ အသုံးပြုသူတွေအတွက် အကျိုးရှိစေမှာပါ။
လုံခြုံရေးအရ Precision 7875 မှာ ပေးဆောင်ရမယ့်အရာတွေ အများကြီးရှိပါတယ်။ ၎င်းမှာ off-host BIOS နဲ့ firmware အတည်ပြုချက်၊ သော့ခတ်နိုင်ပြီး ဖြုတ်တပ်လို့ရတဲ့ ရှေ့ဘက်သိုလှောင်မှုနဲ့ လုံခြုံတဲ့ အထောက်အထားသိုလှောင်မှုအတွက် သီးသန့် TPM 2.0/ControlVault ချစ်ပ် အပါအဝင် ကာကွယ်မှုအလွှာများစွာကို ပေးစွမ်းပါတယ်။ လုံခြုံရေးကို အာရုံစိုက်ခြင်းက အရေးကြီးတဲ့ဒေတာတွေကို ကာကွယ်စောင့်ရှောက်ပေးတယ်ဆိုတာ သေချာစေပြီး လျှို့ဝှက်အချက်အလက်တွေ ဒါမှမဟုတ် ပိုင်ဆိုင်မှုဆိုင်ရာ အချက်အလက်တွေကို ကိုင်တွယ်ဖြေရှင်းနေတဲ့ ပရော်ဖက်ရှင်နယ်တွေအတွက် မရှိမဖြစ် စိတ်ငြိမ်းချမ်းမှုတစ်ခုပါပဲ။
တာဝါရဲ့ ကိုယ်ထည်ကို ပရိုဆက်ဆာအအေးပေးစနစ်အတွက် လေဝင်လေထွက်ပိုမိုရရှိစေရန် ရည်ရွယ်ချက်ရှိရှိတည်ဆောက်ထားပြီး တိုးချဲ့နိုင်မှု ပိုမိုကောင်းမွန်စေရန်အတွက် ခြောက်ခုမြောက် PCIe slot ပါဝင်သည်။ အခြားအသုံးပြုမှုများအတွက် PCIe slot တစ်ခုချန်ထားပေးသည့် ပေါင်းစပ် Wi-Fi slot ပါဝင်သည်။ ပရော်ဖက်ရှင်နယ် workloads များသည် လျင်မြန်စွာပြောင်းလဲနိုင်သောကြောင့် ဤအင်္ဂါရပ်သည် အသုံးပြုသူများအား ၎င်းတို့၏လိုအပ်ချက်များနှင့်ကိုက်ညီစေရန် စက်ကို ပိုမိုစိတ်ကြိုက်ပြင်ဆင်နိုင်စေပါသည်။ အကျဉ်းချုပ်အားဖြင့် Dell Precision 7875 သည် မြင့်မားသောစွမ်းဆောင်ရည်၊ အလွန်လုံခြုံပြီး လိုက်လျောညီထွေဖြစ်အောင်ပြုလုပ်နိုင်သော workstation တစ်ခုအဖြစ် ထင်ရှားပါသည်။
Dell Precision 7875 အတွင်းရှိ လေစီးဆင်းမှု
Dell Precision 7875 ဖွဲ့စည်းပုံများ
Precision 7875 Tower သည် လေးလံသောကွန်ပျူတာလုပ်ငန်းများမှသည် ဒေတာများစွာအသုံးပြုသည့်လုပ်ငန်းများအထိ မတူညီသောအသုံးပြုသူလိုအပ်ချက်များအတွက် ပြောင်းလွယ်ပြင်လွယ်ရှိသော ပြင်ဆင်မှုရွေးချယ်မှုများကို ပေးဆောင်ပါသည်။ သိုလှောင်မှုရွေးချယ်မှုများမှစတင်၍ အသုံးပြုသူများသည် RPM အမြန်နှုန်းအမျိုးမျိုးဖြင့် 1TB မှ 12TB အထိ စွမ်းရည်ရှိသော HDD များကို ရွေးချယ်နိုင်ပါသည်။ တနည်းအားဖြင့် PCIe NVMe Gen4 ပံ့ပိုးမှုပါရှိသော SSD များနှင့် 256GB မှ 4TB အထိ စွမ်းရည်များကို ပိုမိုမြန်ဆန်စွာ ဝင်ရောက်အသုံးပြုနိုင်ပြီး boot အချိန်များအတွက် ရရှိနိုင်ပါသည်။ နောက်မျိုးဆက်သိုလှောင်မှုဖြင့် စနစ်ကို ပြင်ဆင်သတ်မှတ်ရန် PCIe Gen5 တိုးချဲ့မှု slot များ ရရှိနိုင်ပါသည်။ ထို့အပြင်၊ ပိုမိုခိုင်မာသော သိုလှောင်မှုဖြေရှင်းချက်များကို ရှာဖွေနေသူများအတွက် SAS Enterprise Drive ရွေးချယ်မှုများလည်း ရှိပါသည်။ အတွင်းပိုင်းတွင်၊ 7875 တွင် သိုလှောင်မှုပြောင်းလွယ်ပြင်လွယ်ရှိစေရန်အတွက် M.2 2230/2280 slot နှစ်ခုအထိ တပ်ဆင်ထားနိုင်ပါသည်။
အသုံးပြုသူများသည် AMD Ryzen Threadripper Pro CPU များကဲ့သို့သော processor ရွေးချယ်စရာများစွာလည်းရှိသည်။ ၎င်းတို့သည် 7945WX မှစတင်၍ 4.70 GHz မှ 5.35 GHz အထိလည်ပတ်နေသော 12 cores နှင့် 24 threads ပါရှိပြီး power-driven 7995WX (2.50 GHz မှ 5.15 GHz အထိ clock speeds ရှိသော 96 cores နှင့် 192 threads) အထိ တိုးချဲ့ထားသည်။ ဤအမျိုးအစားသည် အသုံးပြုသူများအား multi-threaded applications များဖြစ်စေ၊ high-frequency tasks များဖြစ်စေ ၎င်းတို့၏ workload နှင့် အသင့်တော်ဆုံး processor ကို ရွေးချယ်နိုင်စေပါသည်။
မန်မိုရီရွေးချယ်စရာတွေကလည်း 16GB ကနေ 2TB အထိ ကျယ်ပြန့်ပြီး ဒေတာပိုမိုကောင်းမွန်စေဖို့ DDR5 အထောက်အပံ့နဲ့ ECC ပါဝင်ပါတယ်။ DIMM တစ်ခုတည်းကနေ DIMM slot ရှစ်ခုလုံးကို အသုံးပြုတဲ့ ရွေးချယ်စရာတွေအထိ ရွေးချယ်စရာ အများအပြားရှိပြီး ဒေါင်လိုက်နဲ့ အလျားလိုက် တိုးချဲ့နိုင်စွမ်းကို ပေးစွမ်းပါတယ်။ ဂရပ်ဖစ်အသုံးပြုသူတွေဟာ 2GB ကနေ 48GB မန်မိုရီစွမ်းရည်ရှိတဲ့ NVIDIA နဲ့ AMD GPU တွေကို ရွေးချယ်နိုင်ပါတယ်။ လက်ရှိအလုပ်က 3D rendering၊ ဗီဒီယိုတည်းဖြတ်တာ ဒါမှမဟုတ် စက်သင်ယူမှုပဲဖြစ်ဖြစ် သင့်တော်တဲ့ GPU ရှိပါတယ်။ NVIDIA ရဲ့ ကမ်းလှမ်းချက်တွေမှာ အဆင့်မြင့်အလုပ်တွေအတွက် 48GB GDDR6 ပါတဲ့ RTX A6000 နဲ့ ဂရပ်ဖစ်လိုအပ်ချက်နည်းတဲ့ T400 လိုမျိုး ရွေးချယ်စရာတွေ ပါဝင်ပါတယ်။ အလားတူပဲ Radeon Pro W7900 (ဖြန့်ချိပြီးနောက် ရရှိနိုင်တဲ့) မှာ 48GB GDDR6 ပါရှိမှာဖြစ်ပြီး AMD ပရော်ဖက်ရှင်နယ်ဂရပ်ဖစ်ကို နှစ်သက်သူတွေအတွက် ယှဉ်ပြိုင်နိုင်စွမ်းရှိတဲ့ ရွေးချယ်စရာတစ်ခု ဖြစ်ပါတယ်။
Dell Precision 7875 သတ်မှတ်ချက်များ
| ပုံစံ | Precision 7875 Tower |
| ပရိုဆက်ဆာ ရွေးချယ်စရာများ |
|
| operating system |
|
| မှတ်ဉာဏ်ရွေးချယ်စရာများ |
|
| စွမ်းအား | ၁၃၅၀ ဝပ် ပလက်တီနမ် အတွင်းပိုင်း ပါဝါထောက်ပံ့ရေးယူနစ် (C20 ဝင်ပေါက်) ၁၀၀၀ ဝပ် ပလက်တီနမ် အတွင်းပိုင်း ပါဝါထောက်ပံ့ရေးယူနစ် (C14 ဝင်ပေါက်) |
| ဂရပ်ဖစ် | NVIDIA-
AMD ၏:
မှတ်ချက်- Precision 7875 Tower သည် integrated graphic card များကို မထောက်ပံ့ပါ။ |
| ထုတ်လုပ်မှုဆော့ဖ်ဝဲ | Microsoft Office အိမ်သုံးနှင့် စီးပွားရေးလုပ်ငန်းသုံး Microsoft Office 2021 Professional Commercial တိကျမှုအတွက် Dell Optimizer |
| ကြိုးမဲ့ | Qualcomm WCN6856-DBS၊ 2×2 MIMO၊ 3571 Mbps၊ 2.4 GHz/5 GHz/6 GHz၊ Wi-Fi 6E (Wi-Fi 802.11ax)၊ Bluetooth 5.3 ကြိုးမဲ့ကတ် |
| သိုလှောင်မှုပမာဏအတွက်ရွေးချယ်စရာများ |
|
| Optical drive ရွေးချယ်စရာများ |
|
|
ပေါက်များနှင့် slot များ |
တပ်ဦး:
နောက်ဘက်:
ချဲ့ထွင်:
အချက်အလက် -
M.2
|
| audio | Realtek အသံထိန်းချုပ်ကိရိယာ၊ ALC3246 အတွင်းပိုင်းစပီကာ ၁ ခု |
| ရှုထောင့် |
|
| လုံခွုံရေး |
|
| အာမခံချက် |
|
| မတော်တဆပျက်စီးမှုဝန်ဆောင်မှုများ |
|
| စည်းမျဉ်း |
|
Dell Precision 7875 ဒီဇိုင်းနှင့် တည်ဆောက်မှု
Dell ရဲ့ Precision 7875 workstation ဟာ စွယ်စုံရအသုံးပြုနိုင်မှုနဲ့ မြင့်မားတဲ့စွမ်းဆောင်ရည်ကြောင့် လူသိများပြီး အမြင့် ၁၇.၄၂ လက်မ (ရော်ဘာခြေထောက်ပါရင် ၁၇.၅၈ လက်မ)၊ အနံ ၆.၇၉ လက်မ (ရော်ဘာခြေထောက်ပါရင် ၆.၉၄ လက်မ) နဲ့ အနက် ၁၈.၃၀ လက်မ (သော့ခလောက်ပါရင် ၁၉.၁၉ လက်မ) ရှိတဲ့ tower form factor ပါရှိပါတယ်။ စနစ်ရဲ့အလေးချိန်ဟာ ၄၀.၃၉ ပေါင်ကနေ ၅၆.၃၄ ပေါင်အထိ ရှိပြီး ရွေးချယ်ထားတဲ့ အတွင်းပိုင်းအစိတ်အပိုင်းတွေအပေါ် မူတည်ပြီး ပြောင်းလွယ်ပြင်လွယ်ရှိမှုကို ပေးစွမ်းပါတယ်။
Dell Precision 7875 ရှေ့မျက်နှာပြင်
စနစ်၏ ရှေ့ဘက်အကန့်တွင် အသုံးပြုသူလိုအပ်ချက်အမျိုးမျိုးအတွက် ပုံမှန်ချိတ်ဆက်မှုရွေးချယ်စရာများပါရှိသည်။ ၎င်းတွင် မြန်နှုန်းမြင့်ဒေတာလွှဲပြောင်းမှုအတွက် USB 3.2 Gen 1 port နှစ်ခုနှင့် စနစ်ပိတ်ထားသည့်တိုင် စက်ပစ္စည်းများကို အားသွင်းနိုင်စေမည့် PowerShare ကို ပံ့ပိုးပေးသည့် USB 3.2 Gen 2 Type-C port တစ်ခုပါရှိသည်။ ထို့အပြင်၊ နားကြပ်နှင့် မိုက်ခရိုဖုန်းလုပ်ဆောင်ချက်များအတွက် နောက်ထပ် USB 3.2 Gen 2 Type-C port တစ်ခုနှင့် နားကြပ်ပေါက်တစ်ခုလည်း ပါရှိသည်။ optical storage ရွေးချယ်စရာများ လိုအပ်သူများအတွက် စနစ်တွင် 8x DVD-ROM 9.5 mm၊ 8x DVD+/-RW 9.5 mm သို့မဟုတ် 16x DVD+/-RW half-height optical drive တစ်ခု ပါရှိသည်။
နောက်ဘက် panel မှာ ချိတ်ဆက်မှု feature တွေ အများကြီး ထပ်ထည့်ထားပါတယ်။ ကျယ်ပြန့်တဲ့ peripheral အမျိုးအစားတွေအတွက် USB 3.2 Gen 2 Type-C port သုံးခုနဲ့ USB 3.2 Gen 1 port နှစ်ခု ပါရှိပါတယ်။ ကွန်ရက်ချိတ်ဆက်မှုကို 1 GbE RJ45 port တစ်ခုနဲ့ 10 GbE RJ45 port တစ်ခုကနေတစ်ဆင့် ပံ့ပိုးပေးပါတယ်။ option အနေနဲ့ စနစ်ကို serial port တစ်ခုနဲ့ PS2 port နှစ်ခုနဲ့ configure လုပ်နိုင်ပါတယ်။ line-out port က audio ချိတ်ဆက်မှုကို ထပ်ဆောင်းပေးပါတယ်။
Dell Precision 7875 နောက်ဘက် Panel
တိုးချဲ့မှုအတွက်၊ စနစ်တွင် အနာဂတ်တွင် တိုးချဲ့နိုင်မှုကို သေချာစေရန်အတွက် PCIe slot အမျိုးမျိုး ပါရှိသည်။ စွမ်းဆောင်ရည်မြင့် ဂရပ်ဖစ်ကတ်များ သို့မဟုတ် အခြားဆက်စပ်ပစ္စည်းများအတွက် full-height Gen5 PCIe x16 slot တစ်ခုနှင့် full-height Gen4 PCIe x16 slot တစ်ခု ပါရှိသည်။ full-height Gen4 PCIe x8 slot နှစ်ခုနှင့် full-height Gen5 PCIe x8 slot တစ်ခုသည် အပိုကတ်များအတွက် ရွေးချယ်စရာများ ပိုမိုပေးပါသည်။ နောက်ထပ်စိတ်ကြိုက်ပြင်ဆင်နိုင်ရန်အတွက် x4 electrical configuration ပါရှိသော full-height Gen4 PCIe x8 slot တစ်ခုသည် စနစ်ကို လက်ရှိ configuration တွင် ခိုင်မာစေပြီး ပြောင်းလဲနေသော လိုအပ်ချက်များအတွက် အနာဂတ်တွင် ခံနိုင်ရည်ရှိစေပါသည်။
Dell Precision 7875 စွမ်းဆောင်ရည်
စက်ဖွဲ့စည်းပုံကို ပြန်လည်သုံးသပ်ပါ
- Windows ကို 11 Pro ကို
- AMD 7995WX ပရိုဆက်ဆာ (ကြိမ်နှုန်း: 3.2 GHz၊ Turbo Clock: 5.1 GHz အထိ 96 cores)
- 2x NVIDIA RTX 6000 Ada (48GB GDDR6)
- 512GB DDR5-4800 RAM
- Broadcom 9660i SCSI ဒစ်ခ် ကိရိယာ
Threadripper PRO 7995WX 96 core Task Manager
မကြာသေးမီက ကျွန်ုပ်တို့ သုံးသပ်ခဲ့သော အထင်ကြီးလောက်စရာ Tower rig နှစ်ခုဖြစ်သည့် AMD Genoa-X Workstation (Transport HX FT65T-B8050) နှင့် Dell Precision 7960 တို့နှင့် နှိုင်းယှဉ်ကြည့်ပါမည်။ ၎င်းတို့တွင် အောက်ပါသတ်မှတ်ချက်များ ပါရှိသည်။
သယ်ယူပို့ဆောင်ရေး HX FT65T-B8050:
- Windows ကို 11 Pro ကို
- AMD Genoa-X 9684X
- NVIDIA A6000
- 512GB Kingston DDR5-5600 မှတ်ပုံတင်ထားသော ECC DRAM မော်ဂျူးများ (8 x 64GB / KSM56R46BD4PMI-64HAI)
- Apex Storage x21 ကတ်နှင့်အတူ 21x Solidigm P41 Plus PCIe Gen4 SSD များ
Dell Precision 7960:
- Windows ကို 11 Pro ကို
- 4.8GHz အထိ လည်ပတ်နိုင်သော 105MB cache ပါရှိသော 56 Core/ 112 Thread CPU ပါရှိသော Intel Xeon w9-3495X Precision desktop
- DDR5 ECC မှတ်ဉာဏ် 128GB (4x32GB)
- 48GB GDDR6 မှတ်ဉာဏ်ပါရှိသော NVIDIA Ada Lovelace RTX A6000
- RAID 0 တွင် 2x 1GB M.2 2280 Class 40 SSD ပါရှိသည်
စံနှုန်းအချို့တွင် AMD 1p/96c Genoa-X စနစ်နှင့်လည်း ကျွန်ုပ်တို့ နှိုင်းယှဉ်ခဲ့ပါသည်။
စမ်းသပ်ခြင်းနည်းစနစ်
ဤစမ်းသပ်မှုအတွက်၊ Dell မှ Bharat Patel ကြောင့် Dell ၏ Customer Solutions Center (CSC) ဓာတ်ခွဲခန်းတွင်တည်ရှိသော Dell Precision 7875 စနစ်ကို အဝေးမှဝင်ရောက်ခွင့်ပေးခဲ့သည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ချိတ်ဆက်မှုများတွင် စနစ်၏ built-in Remote Desktop Protocol (RDP) နှင့် latency နည်းပါးသောဂိမ်း streaming အတွက်အသုံးပြုလေ့ရှိသော စီးပွားဖြစ် desktop capture application ပါဝင်သည်။
နည်းလမ်းနှစ်ခုစလုံးသည် CPU နှင့် GPU workloads နှစ်မျိုးလုံးကို ထိခိုက်စေသည့် စွမ်းဆောင်ရည် overhead အချို့ ဖြစ်ပေါ်စေပါသည်။ အထူးသဖြင့် CPU-bound tasks များတွင် စွမ်းဆောင်ရည် ၃-၅ ရာခိုင်နှုန်း ကျဆင်းသွားပြီး GPU-bound jobs များတွင် ၅-၁၅ ရာခိုင်နှုန်း ကျဆင်းသွားသည်ကို ကျွန်ုပ်တို့ တွေ့ရှိခဲ့ပါသည်။ ဤ metrics များကို Dell ၏ internal tests များမှ ရလဒ်များကို ကျွန်ုပ်တို့၏ကိုယ်ပိုင်အတွေ့အကြုံများနှင့် နှိုင်းယှဉ်ခြင်းဖြင့် ဆုံးဖြတ်ခဲ့ပါသည်။
ဒီ setup က ပိုကောင်းနိုင်ပြီး တိကျတဲ့ benchmarking အတွက် စိန်ခေါ်မှုတချို့ကို ပေးစွမ်းနိုင်ပေမယ့် AMD Threadripper အသစ်နဲ့ Dell ရဲ့ platform က ကျွန်တော်တို့ရဲ့ in-lab စမ်းသပ်မှုတွေထက် ပိုကောင်းနေဆဲဖြစ်တယ်ဆိုတာ သတိပြုသင့်ပါတယ်။ အကောင်းဆုံးမဟုတ်တဲ့ စမ်းသပ်မှုအခြေအနေတွေမှာတောင် သူတို့ရဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်ကို ပြသနေပါတယ်။
SPECviewperf ၁၅
ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ ပထမဆုံးစမ်းသပ်မှုကတော့ OpenGL နဲ့ Direct X application programming interfaces တွေအောက်မှာ professional application တွေရဲ့ graphics performance ကို တိုင်းတာဖို့အတွက် ကမ္ဘာလုံးဆိုင်ရာစံနှုန်းဖြစ်တဲ့ SPECviewperf 2020 ပါ။ viewset တွေ (ဒါမှမဟုတ် benchmarks) တွေဟာ application တွေကို install လုပ်စရာမလိုဘဲ တကယ့် application တွေကနေ graphics content နဲ့ behavior တွေကို ကိုယ်စားပြုပါတယ်။ ဒီ benchmark ရဲ့ အသစ်ဆုံး version ဟာ ပြီးခဲ့တဲ့နှစ်ကုန်ပိုင်းမှာ သိသာထင်ရှားတဲ့ update တွေကို ပြုလုပ်ခဲ့ပြီး 3ds Max, Catia, Maya နဲ့ Solidworks application တွေရဲ့ နောက်ဆုံး version တွေကနေ ရယူထားတဲ့ viewet အသစ်တွေလည်း ပါဝင်ပါတယ်။ ထို့အပြင် 2K နဲ့ 4K resolution display နှစ်မျိုးလုံးအတွက် viewet အားလုံးမှာ support ကို ထည့်သွင်းထားပါတယ်။
| SPECviewperf2020 မြင်ကွင်းအစုံများ (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) | Precision 7875 (AMD 7995WX (96 cores) 2x NVIDIA RTX 6000 Ada) | သယ်ယူပို့ဆောင်ရေး HX FT65T-B8050 (AMD Genoa-X 9684X၊ NVIDIA A6000) | Dell Precision 7960 (Xeon w9-3495X၊ RTX 6000 Ada) |
| 3dsmax-07 | 210.68 | 137.15 | 218.62 |
| ကာတီယာ-၀၆ | 139.01 | 101.31 | 114.68 |
| Creo-03 | 193.67 | 141.58 | 128.74 |
| စွမ်းအင် - ၁၃၄ | 80.59 | 43.1 | 84.46 |
| မာယာ-၀၆ | 490.64 | 341.36 | 424.08 |
| ဆေးဘက်ဆိုင်ရာ-၀၃ | 75.52 | 68.33 | 74.16 |
| Snx-04 | 904.24 | n / a | 932.85 |
| Sw-05 | 288.44 | 168.18 | 299.69 |
SPECviewperf2020 benchmarks တွေမှာ Precision 7975 ဟာ viewset အမျိုးမျိုးမှာ အထင်ကြီးလောက်စရာ စွမ်းဆောင်ရည်ကို ပြသထားပြီး ပရော်ဖက်ရှင်နယ် application အမျိုးမျိုးအတွက် ဆွဲဆောင်မှုရှိတဲ့ ရွေးချယ်မှုတစ်ခု ဖြစ်စေပါတယ်။ AMD 7995WX (96 cores), dual NVIDIA RTX 6000 Ada GPU တွေနဲ့ 512GB DDR5 RAM တွေ တပ်ဆင်ထားတဲ့ ဒီ system ဟာ Maya-06 နဲ့ Snx-04 စမ်းသပ်မှုတွေမှာ အထူးထူးချွန်ပြီး အသီးသီး 490.64 နဲ့ 904.24 မှတ် ရရှိထားပါတယ်။ ဒီရမှတ်တွေက 7875 ဟာ Transport HX FT65T-B8050 ထက် သာလွန်ကောင်းမွန်ပြီး 3D rendering နဲ့ simulation tasks တွေအတွက် ကောင်းမွန်တဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်ကို ပြသနေပါတယ်။ ဒါပေမယ့် Precision 7975 ဟာ 3dsmax-07 နဲ့ Sw-05 စမ်းသပ်မှုတွေမှာ Dell Precision 7960 ထက် အနည်းငယ် နောက်ကျနေတာကို သတိပြုသင့်ပါတယ်။ ဒါပေမယ့် Precision 7975 ဟာ တွက်ချက်မှုနဲ့ ဂရပ်ဖစ်စွမ်းအား သိသိသာသာ လိုအပ်သူတွေအတွက် သင့်တော်တဲ့ ဟန်ချက်ညီပြီး မြင့်မားတဲ့ စွမ်းဆောင်ရည် package တစ်ခုကို ပေးစွမ်းပါတယ်။
SPEC workstation ၄
SPECworkstation3 သည် workstation စွမ်းဆောင်ရည်၏ အရေးကြီးသော ရှုထောင့်အားလုံးကို စမ်းသပ်ရန် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသော benchmark များတွင် အထူးပြုသည်။ ၎င်းသည် CPU၊ ဂရပ်ဖစ်၊ I/O နှင့် မှတ်ဉာဏ် bandwidth တို့ကို စမ်းသပ်ရန် workload ၃၀ ကျော်ကို အသုံးပြုသည်။ workload များကို မီဒီယာနှင့် ဖျော်ဖြေရေး၊ ငွေကြေးဝန်ဆောင်မှုများ၊ ထုတ်ကုန်ဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်ရေး၊ စွမ်းအင်၊ ဇီဝသိပ္ပံနှင့် အထွေထွေလည်ပတ်မှုကဲ့သို့သော ပိုမိုကျယ်ပြန့်သော အမျိုးအစားများအဖြစ် ခွဲခြားထားသည်။ တစ်ဦးချင်း workload များအစား တစ်ခုချင်းစီအတွက် ကျယ်ပြန့်သော အမျိုးအစားရလဒ်များကို ကျွန်ုပ်တို့ စာရင်းပြုစုပါမည်။ ရလဒ်များသည် အမျိုးအစားတစ်ခုစီရှိ တစ်ဦးချင်း workload အားလုံး၏ ပျမ်းမျှဖြစ်သည်။
| SPECworkstation 3 (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) | Precision 7875 (AMD 7995WX (96 cores) 2x NVIDIA RTX 6000 Ada) | သယ်ယူပို့ဆောင်ရေး HX FT65T-B8050 (AMD Genoa-X 9684X၊ NVIDIA A6000) |
| မီဒီယာနှင့်ဖျော်ဖြေမှု | 7.78 | 7.45 |
| ကုန်ပစ္စည်းဖွံ့ဖြိုးရေးကောင်စီ | DNF | DNF |
| ဘဝကသိပ္ပံ | DNF | 14.35 |
| ဘဏ္ဍာရေးဝန်ဆောင်မှု | 29.88 | 25.45 |
| စွမ်းအင်ဝန်ကြီးဌာန | 16.88 | 20.97 |
| အထွေထွေစစ်ဆင်ရေး | 1.98 | 2.64 |
| GPU တွက်ချက်မှု | 8.66 | 7.4 |
SPECworkstation 3 benchmarks တွေမှာ Precision 7875 ဟာ ကောင်းမွန်တဲ့စွမ်းဆောင်ရည်ကို ပြသနေပြီး အထူးသဖြင့် Financial Services နဲ့ GPU Compute အမျိုးအစားတွေမှာ ရမှတ် ၂၉.၈၈ နဲ့ ၈.၆၆ အသီးသီးရရှိခဲ့ပြီး ထူးချွန်ပါတယ်။ ဒီရလဒ်တွေက financial modeling နဲ့ parallel computing လိုမျိုး compute-intensive tasks တွေမှာ စက်ရဲ့စွမ်းဆောင်ရည်ကို မီးမောင်းထိုးပြနေပါတယ်။ Media and Entertainment ဟာ Transport HX FT65T-B8050 ထက် အနည်းငယ်သာလွန်ခဲ့ပြီး ၇.၇၈ မှတ်ရရှိခဲ့ကာ ၇.၄၅ မှတ်ရရှိခဲ့ပြီး ဗီဒီယိုတည်းဖြတ်ခြင်းနဲ့ 3D rendering tasks တွေမှာ ကောင်းမွန်တဲ့စွမ်းဆောင်ရည်ကို ပြသနေပါတယ်။ ဒါပေမယ့် Precision 7875 ဟာ Product Development နဲ့ Life Sciences အမျိုးအစားတွေမှာ DNF ပေးခဲ့ပြီး တစ်ခါတစ်ရံမှာ အကြောင်းအမျိုးမျိုးကြောင့် ဖြစ်တတ်ပါတယ်။ စနစ်ဟာ Transport HX နဲ့ နှိုင်းယှဉ်ရင် Energy နဲ့ General Operations အမျိုးအစားတွေမှာလည်း နောက်ကျကျန်နေခဲ့ပါတယ်။
Blender OptiX
Blender သည် open-source 3D modeling application တစ်ခုဖြစ်သည်။ ဤ benchmark ကို Blender Benchmark utility ကို အသုံးပြု၍ လုပ်ဆောင်ခဲ့သည်။ ရမှတ်သည် တစ်မိနစ်လျှင် နမူနာများဖြစ်ပြီး များလေ ပိုကောင်းလေဖြစ်သည်။
| Blender OptiX (တစ်မိနစ်လျှင် နမူနာများ၊ မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) | Precision 7875 (AMD 7995WX (96 cores) 2x NVIDIA RTX 6000 Ada) | TYAN Transport HX FT65T-B8050 (AMD Genoa-X 9684X၊ NVIDIA A6000) | Dell Precision 7960 (Xeon w9-3495X၊ RTX 6000 Ada) |
| ဧရာမသတ္တဝါကြီး | 6,745 | 2,875 | 6,709 |
| အမှိုက်ဆိုင် | 3,186 | 1,714 | 3,165 |
| စာသင်ခန်း | 3,135 | 1,490 | 3,176 |
Blender OptiX မှာ Precision 7875 ဟာ အထင်ကြီးလောက်စရာ display ကို ပြသထားပြီး dual RTX 6000 Ada GPU တွေကြောင့် စမ်းသပ်ထားတဲ့ scenario အားလုံးမှာ TYAN Transport HX FT65T-B8050 ထက် ပြတ်ပြတ်သားသား သာလွန်နေပါတယ်။ Monster စမ်းသပ်မှုမှာ တစ်မိနစ်ကို sample ၆,၇၄၅ မှတ်နဲ့ Junkshop စမ်းသပ်မှုမှာ ၃,၁၈၆ မှတ် ရရှိထားတဲ့ Precision 7875 ဟာ 3D rendering task တွေမှာ သူ့ရဲ့ ထူးခြားတဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်ကို ပြသနေပါတယ်။ မှတ်သားစရာကတော့ Monster နဲ့ Junkshop စမ်းသပ်မှုတွေမှာ သူ့ရဲ့ ညီအစ်မ Dell Precision 7960 ထက် အနည်းငယ် သာလွန်ပါတယ်။ 7960 က အနည်းငယ်သာ သာလွန်တဲ့ တစ်ခုတည်းသော scene ကတော့ Classroom စမ်းသပ်မှုမှာ ဖြစ်ပြီး 7875 ရဲ့ 3,135 မှတ်နဲ့ ယှဉ်ရင် တစ်မိနစ်ကို sample ၃,၁၇၆ မှတ် ရရှိထားပါတယ်။ ဒါက error အတိုင်းအတာအတွင်းမှာ ရှိနေနိုင်ပေမယ့် workload ကိုင်တွယ်မှုမှာ အနည်းငယ် ကွဲပြားမှုတွေလည်း ဖြစ်နိုင်ပါတယ်။
လပ်စ်မာ့ခ်
ကျွန်ုပ်တို့ကြည့်ရှုမည့် နောက်ထပ် 3D benchmark တစ်ခုမှာ OpenCL GPU benchmarking utility တစ်ခုဖြစ်သည့် LuxMark ဖြစ်သည်။
| Luxmark (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) | Precision 7875 (AMD 7995WX (96 cores) 2x NVIDIA RTX 6000 Ada) | TYAN Transport HX FT65T-B8050 (AMD Genoa-X 9684X၊ NVIDIA A6000) | Dell Precision 7960 (Xeon w9-3495X၊ RTX 6000 Ada) |
| ဟောလ်ဘန်ချ် | 63,496 | 20,904 | 31,731 |
| အစားအသောက်များ | 28,445 | 7,927 | 13,471 |
Hallbench အခြေအနေမှာ 7875 ဟာ Precision 7960 ရဲ့ ရမှတ်ထက် နှစ်ဆနီးပါးပိုများပြီး TYAN Transport ရဲ့ ရမှတ်ထက် သုံးဆပိုများကာ Food စမ်းသပ်မှုမှာလည်း အလားတူပဲ 63,496 မှတ်ရရှိထားပါတယ်။ ဒါဟာ 7960 တွေနဲ့ နှိုင်းယှဉ်ရင် Precision 7875 ထဲက dual RTX 6000 Ada GPU တွေကြောင့် ဖြစ်တာ သံသယဖြစ်စရာမရှိပါဘူး။
OctaneBench
နောက်တစ်ခုအနေနဲ့ V-Ray နဲ့ဆင်တူတဲ့ RTX support ရှိတဲ့ နောက်ထပ် 3D renderer တစ်ခုဖြစ်တဲ့ OctaneRender အတွက် benchmarking utility တစ်ခုဖြစ်တဲ့ OctaneBench ကို ကြည့်ကြရအောင်။
အောက်တွင် သင်တွေ့မြင်နိုင်သည့်အတိုင်း၊ စွမ်းဆောင်ရည်သည် Luxmark bench နှင့်ဆင်တူပြီး ၎င်း၏ GPU ဖွဲ့စည်းမှုကြောင့် အခြား Precision workstation ၏ ရမှတ်များကို နှစ်ဆတိုးစေလေ့ရှိသည်။ သို့သော်လည်း၊ ၎င်းသည် Precision 7875 ၏ အထင်ကြီးလောက်သော စွမ်းဆောင်ရည်တစ်ခုဖြစ်သည်။
| OctaneBench (ရမှတ်၊ မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) | kernel | Precision 7875 (AMD 7995WX (96 cores) 2x NVIDIA RTX 6000 Ada) | TYAN Transport HX FT65T-B8050 (AMD Genoa-X 9684X၊ NVIDIA A6000) | Dell Precision 7960 (Xeon w9-3495X၊ RTX 6000 Ada) |
| အတွင်းဖြစ်သော | သတင်းအချက်အလက် ချန်နယ်များ | 84.68 | 18.38 | 42.64 |
| အတွင်းဖြစ်သော | တိုက်ရိုက်အလင်းရောင် | 257.79 | 68.09 | 125.49 |
| အတွင်းဖြစ်သော | လမ်းကြောင်း ခြေရာခံခြင်း | 314.74 | 88.12 | 156.94 |
| စိတ်ကူး | သတင်းအချက်အလက် ချန်နယ်များ | 29.90 | 11.64 | 24.40 |
| စိတ်ကူး | တိုက်ရိုက်အလင်းရောင် | 165.84 | 53.49 | 99.20 |
| စိတ်ကူး | လမ်းကြောင်း ခြေရာခံခြင်း | 198.16 | 65.79 | 118.34 |
| ATV | သတင်းအချက်အလက် ချန်နယ်များ | 124.18 | 28.92 | 67.51 |
| ATV | တိုက်ရိုက်အလင်းရောင် | 255.39 | 75.17 | 127.96 |
| ATV | လမ်းကြောင်း ခြေရာခံခြင်း | 324.18 | 94.61 | 161.16 |
| သေတ္တာ | သတင်းအချက်အလက် ချန်နယ်များ | 68.56 | 15.57 | 34.24 |
| သေတ္တာ | တိုက်ရိုက်အလင်းရောင် | 226.97 | 67.38 | 119.04 |
| သေတ္တာ | လမ်းကြောင်း ခြေရာခံခြင်း | 269.92 | 76.12 | 130.36 |
Blackmagic RAW မြန်နှုန်းစမ်းသပ်မှု
ဗီဒီယိုဖွင့်ခြင်းစွမ်းဆောင်ရည်ကို စမ်းသပ်သည့် Blackmagic ၏ RAW မြန်နှုန်းစမ်းသပ်မှုကိုလည်း ကျွန်ုပ်တို့ စတင်လုပ်ဆောင်နေပါပြီ။ ထို့အပြင်၊ ဤစမ်းသပ်မှုသည် RAW decoding အတွက် Real-World scenario တွင် CPU နှင့် GPU နှစ်မျိုးလုံးကို ပေါင်းစပ်ထားသော hybrid စမ်းသပ်မှုတစ်ခုနှင့် ပိုမိုတူပါသည်။
| Blackmagic RAW မြန်နှုန်းစမ်းသပ်ခြင်း (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) | Precision 7875 (AMD 7995WX (96 cores) 2x NVIDIA RTX 6000 Ada) | TYAN Transport HX FT65T-B8050 (AMD Genoa-X 9684X၊ NVIDIA A6000) | Dell Precision 7960 (Xeon w9-3495X၊ RTX 6000 Ada) |
| 8K CPU | 126 FPS | 115 FPS | 124 FPS |
| 8K CUDA | 175 FPS | 185 FPS | 194 FPS |
7-Zip ချုံ့ခြင်း
လူကြိုက်များသော 7-Zip utility ရှိ built-in memory benchmark သည် စက်တစ်ခုစီ၏ CPU စွမ်းဆောင်ရည်ကို ကောင်းစွာပြသသည်။ အလုံးစုံပြောရလျှင် Precision 7875 (နှင့် ၎င်း၏ 7995WX) သည် TYAN ၏ AMD 9684X နှင့် Precision 7960 ၏ Xeon w9-3495X တို့နှင့် နှိုင်းယှဉ်ပါက ဤနေရာတွင် အကောင်းဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်ရှိသည်။
ဖြစ်နိုင်သည့်အခါတိုင်း 128MB အဘိဓာန်အရွယ်အစားဖြင့် ဤစမ်းသပ်မှုကို လုပ်ဆောင်ပါသည်။
| 7-Zip ဖိသိပ်မှု စံနှုန်း (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) | Precision 7875 (AMD 7995WX (96 cores) 2x NVIDIA RTX 6000 Ada) | TYAN Transport HX FT65T-B8050 (AMD Genoa-X 9684X၊ NVIDIA A6000) | Dell Precision 7960 (Xeon w9-3495X၊ RTX 6000 Ada) |
| လက်ရှိ CPU အသုံးပြုမှု | 2,835% | 4,327% | 3,279% |
| လက်ရှိ အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် |
| လက်ရှိခဲ့သည် Rating | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် |
| ရလဒ်အနေဖြင့် CPU အသုံးပြုမှု | 2819% | 4,317% | 3,316% |
| ရလဒ်အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် |
| ရလဒ်အဆင့်သတ်မှတ်ချက် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် |
| လက်ရှိ CPU အသုံးပြုမှု | 4,551% | 4,703% | 6,106% |
| လက်ရှိ အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် |
| လက်ရှိခဲ့သည် Rating | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် |
| ရလဒ်အနေဖြင့် CPU အသုံးပြုမှု | 4538% | 4,657% | 5,860% |
| ရလဒ်အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် |
| ရလဒ်အဆင့်သတ်မှတ်ချက် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် |
| စုစုပေါင်း CPU အသုံးပြုမှု | 3679% | 4,478% | 4,588% |
| စုစုပေါင်း အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် |
| စုစုပေါင်း အဆင့်သတ်မှတ်ချက် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် |
Geekbench 6
Geekbench 6 ဟာ overall system performance ကို တိုင်းတာတဲ့ cross-platform benchmark တစ်ခုဖြစ်ပါတယ်။ ဒါပေမယ့် single-core vs. multi-core နဲ့ OpenCL benchmark တွေကို ကြည့်ရင် စိတ်ဝင်စားစရာပါပဲ။ ရမှတ်မြင့်လေ ပိုကောင်းလေပါပဲ။
Geekbench Browser မှာ သင်လိုချင်တဲ့ စနစ်တိုင်းနဲ့ နှိုင်းယှဉ်မှုတွေကို ရှာတွေ့နိုင်ပါတယ် ။
| Geekbench 6 | Precision 7875 (AMD 7995WX (96 cores) 2x NVIDIA RTX 6000 Ada) | TYAN Transport HX FT65T-B8050 (AMD Genoa-X 9684X၊ NVIDIA A6000) | AMD 1p/96c Genoa-X စနစ် |
| CPU Benchmark – Single-Core | 2,762 | 2,097 | 2,093 |
| CPU Benchmark – Multi-Core | 22,886 | 21,077 | 21,329 |
| GPU Benchmark – OpenCL | 302,969 | 211,091 | N / A |
Geekbench 6 benchmarks တွေမှာ Precision 7875 ဟာ single-core နဲ့ multi-core CPU benchmarks နှစ်ခုလုံးနဲ့ OpenCL GPU စမ်းသပ်မှု နှစ်ခုလုံးမှာ ကောင်းမွန်တဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်ကို ပေးစွမ်းပါတယ်။ single-core CPU ရမှတ် 2,762 ရရှိတာကြောင့် TYAN Transport HX FT65T-B8050 ရဲ့ 2,097 ထက် သာလွန်ကောင်းမွန်ပြီး AMD 1p/96c Genoa-X ရဲ့ 2.093 ထက် သာလွန်ပါတယ်။ multi-core CPU ရမှတ်က 22,886 ရရှိပြီး TYAN ရဲ့ 21,077 နဲ့ AMD 1p/96c Genoa-X ရဲ့ 21,329 တို့ကို ကျော်လွန်နေပါတယ်။ OpenCL GPU benchmark မှာတော့ Precision 7875 ဟာ ပြိုင်ဘက်တွေထက် သာလွန်နေပြီး အထင်ကြီးလောက်စရာ 302,969 ရရှိကာ TYAN ရဲ့ 211,091 ထက် 100,000 မှတ်နီးပါး ပိုများပါတယ်။
Geekbench 5
96-core Threadripper 7995WX ပါဝင်တဲ့ Precision 7875 က ထိပ်ဆုံးနေရာကို ပြန်လည်ရယူခဲ့တဲ့ နောက်ထပ်နှိုင်းယှဉ်ချက်တစ်ခုကို ရယူဖို့ Geekbench5 ကို ကျွန်တော်တို့ စမ်းသပ်ခဲ့ပါတယ်။
| Geekbench 5 | Precision 7875 (AMD 7995WX (96 cores) 2x NVIDIA RTX 6000 Ada) | TYAN Transport HX FT65T-B8050 (AMD Genoa-X 9684X၊ NVIDIA A6000) |
| CPU Benchmark – Single-Core | 2,007 | 1500 |
| CPU Benchmark – Multi-Core | 55,854 | 55,338 |
Cinebench R23
Maxon ရဲ့ Cinebench R23 ဟာ CPU core နဲ့ thread အားလုံးကို အသုံးပြုတဲ့ CPU rendering benchmark တစ်ခုပါ။ multi-core နဲ့ single-core စမ်းသပ်မှု နှစ်ခုလုံးအတွက် ကျွန်တော်တို့ စမ်းသပ်ခဲ့ပါတယ်။ ရမှတ်မြင့်လေ ပိုကောင်းလေပါပဲ။
ဤနေရာတွင် Precision 7875 သည် ၎င်း၏ ဦးဆောင်စွမ်းဆောင်ရည်ကို ဆက်လက်ထိန်းသိမ်းထားခဲ့သည်။
| Cinebench R23 | Precision 7875 (AMD 7995WX (96 cores) 2x NVIDIA RTX 6000 Ada) | TYAN Transport HX FT65T-B8050 (AMD Genoa-X 9684X၊ NVIDIA A6000) | AMD 1p/96c ဂျီနိုအာ-X စံနစ် |
| CPU (မာလ်တီ-ကော်ပါး) | 102,600 အမှတ် | 94,754 အမှတ် | 93,720 အမှတ် |
| CPU (Single-Core) | 1,826 အမှတ် | 1,299 အမှတ် | 1,301 အမှတ် |
| MP အချိုး | N / A | 72.96x | 72.04x |
y-cruncher
y-cruncher သည် multi-threaded နှင့် scalable program တစ်ခုဖြစ်ပြီး၊ Pi နှင့် အခြားသင်္ချာ constant များကို trillion digits အထိ တွက်ချက်နိုင်သည်။ ၂၀၀၉ ခုနှစ်တွင် စတင်မိတ်ဆက်ချိန်မှစ၍ y-cruncher သည် overclocker များနှင့် hardware ဝါသနာရှင်များအတွက် ရေပန်းစားသော benchmarking နှင့် stress-testing application တစ်ခု ဖြစ်လာခဲ့သည်။ ဤစမ်းသပ်မှုတွင် မြန်လေ ပိုကောင်းလေ ဖြစ်သည်။
၎င်းသည် CPU နှင့် မှတ်ဉာဏ်-ချည်နှောင်ထားသော စမ်းသပ်မှုဖြစ်သောကြောင့် Precision 7875 သည် HX FT65T-B8050 ၏ AMD Genoa-X 9684X နှင့် Dell Precision 7960 ၏ Xeon w9-3495X ထက် သာလွန်သည်။
| y-cruncher (စုစုပေါင်း တွက်ချက်ချိန်) | Precision 7875 (AMD 7995WX (96 cores) 2x NVIDIA RTX 6000 Ada) | TYAN Transport HX FT65T-B8050 (AMD Genoa-X 9684X၊ NVIDIA A6000) | Dell Precision 7960 (Xeon w9-3495X၊ RTX 6000 Ada) |
| ဂဏန်း ၁ ဘီလီယံ | 9.696 စက္ကန့် | 10.233 စက္ကန့် | 12.788 စက္ကန့် |
| ဂဏန်း ၁ ဘီလီယံ | 19.707 စက္ကန့် | 20.543 စက္ကန့် | 34.459 စက္ကန့် |
| ဂဏန်း ၁ ဘီလီယံ | 71.463 စက္ကန့် | 72.568 စက္ကန့် | 157.770 စက္ကန့် |
ကောက်ချက်
Dell Precision 7875 Tower သည် စွမ်းအင်ပြည့်ဝမှု၊ ဘက်စုံအသုံးပြုနိုင်မှု၊ လုံခြုံရေးနှင့် ခေတ်မီအင်္ဂါရပ်များ လိုအပ်သော ပရော်ဖက်ရှင်နယ်များအတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသော အထင်ကြီးလောက်စရာ စွမ်းဆောင်ရည်ရှိသော workstation တစ်ခုအဖြစ် ပေါ်ထွက်လာပါသည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ အဝေးထိန်းစမ်းသပ်မှုများသည် အကန့်အသတ်ရှိသော်လည်း “Pi” ရလဒ်များနှင့် GPU-intensive workflows များက ပြသထားသည့်အတိုင်း CPU-intensive tasks များတွင် ကောင်းမွန်သောစွမ်းဆောင်ရည်ကို ညွှန်ပြနေပါသည်။
ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ review rig အတွက် ထိပ်တန်း configuration တစ်ခုကို အသုံးပြုခဲ့ပါတယ် (96 cores ပါတဲ့ AMD 7995WX နဲ့ dual NVIDIA RTX 6000 Ada GPU တွေ ပါဝင်ပါတယ်)။ ဒါက 3D rendering၊ simulations၊ machine learning နဲ့ video editing လိုမျိုး အလွန်ရှုပ်ထွေးတဲ့ အလုပ်တွေကို လုပ်ဆောင်သူတွေအတွက် ထင်ရှားတဲ့ ရွေးချယ်မှုတစ်ခု ဖြစ်ခဲ့ပါတယ်။ ပြောစရာမလိုပါဘူး- ကျွန်ုပ်တို့ဟာ ၎င်းရဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်တွေအပေါ် အလွန်အကောင်းမြင်ပြီး စနစ်ကို ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ lab ထဲ ရောက်တဲ့အခါ ပိုမိုကျယ်ပြန့်တဲ့ အကဲဖြတ်မှုတစ်ခု ပြုလုပ်ဖို့ မျှော်လင့်ပါတယ်။
အဆုံးစွန်အားဖြင့် Dell Precision 7875 Tower သည် ပရော်ဖက်ရှင်နယ် workstation ဈေးကွက်တွင် ကြောက်မက်ဖွယ်ကောင်းသော ပြိုင်ဘက်တစ်ဦးဖြစ်လာပုံရပြီး ၎င်း၏ သတ်မှတ်ချက်များနှင့် benchmark စွမ်းဆောင်ရည်တို့က သက်သေပြနေပါသည်။ ဤ rig သည် အကောင်းဆုံးကို တောင်းဆိုသူများအတွက် အထူးသင့်လျော်ပါသည်။ ဤကနဦးသုံးသပ်ချက်အတွက် ဤစနစ်ကို အဝေးမှဝင်ရောက်ခွင့် အကန့်အသတ်ဖြင့်သာ ရရှိခဲ့သောကြောင့် ဓာတ်ခွဲခန်းအတွင်း စမ်းသပ်မှုမှတစ်ဆင့် ၎င်း၏စွမ်းရည်များကို ပိုမိုနက်ရှိုင်းစွာ လေ့လာရန် ကျွန်ုပ်တို့ စိတ်အားထက်သန်နေပါသည်။ သို့တိုင်၊ လက်ရှိအခြေအနေအရ Dell Precision 7875 Tower သည် ခေတ်မီပရော်ဖက်ရှင်နယ်အဆင့် workstation တစ်ခု ပေးဆောင်သင့်သည့်အရာအတွက် မြင့်မားသောစံနှုန်းကို သတ်မှတ်ပေးပါသည်။




အမေဇုံ