StorageReview.com

Solidigm P5430 SSD သုံးသပ်ချက်

စီးပွားရေးလုပ်ငန်း  ◇  SSD ကို

Solidigm သည် ၎င်း၏ လူကြိုက်များသော Enterprise QLC SSD မိသားစု၏ နောက်ထပ်ဆင့်ကဲပြောင်းလဲမှုတစ်ခုဖြစ်သည့် D5-P5430 ကို မိတ်ဆက်ခဲ့သည်။ Solidigm P5430 ကို mainstream နှင့် read-intensive application များအတွက် အကောင်းဆုံးဖြစ်အောင်ပြုလုပ်ထားပြီး ၎င်းမတိုင်မီ P5316 ကဲ့သို့သော Enterprise လုပ်ငန်းအများစုကို ရည်ရွယ်ပါသည် ။ P5430 ကို form factor နှင့် capacities အမျိုးမျိုးဖြင့် ရရှိနိုင်မည်ဖြစ်သည်။ U.2 15mm သည် 3.84TB-30.72 capacities များဖြင့် တင်ပို့မည်ဖြစ်ပြီး E3.S 7.5mm form factor သည်လည်း အလားတူလုပ်ဆောင်မည်ဖြစ်သည်။ Solidigm တွင်လည်း 3.84TB-15.36TB capacities များဖြင့် တင်ပို့မည့် 9.5mm E1.S drive ပါရှိသည်။

Solidigm P5430 SSD

P5316 ဟာ ကျွန်တော်တို့ရဲ့ ဓာတ်ခွဲခန်းမှာ အဓိက အစိတ်အပိုင်းတစ်ခု ဖြစ်ခဲ့ပြီး အလိုအလျောက် မောင်းနှင်မှု အချက်အလက် မှတ်တမ်းတင်ခြင်း လိုမျိုး အသုံးပြုမှုကိစ္စတွေမှာ ကျယ်ကျယ်ပြန့်ပြန့် အသုံးပြုခဲ့ပါတယ်။ Dell PowerScale လို သိုလှောင်မှု ပလက်ဖောင်းတွေမှာလည်း ဒီ drive တွေကို အဓိက အသုံးပြုခဲ့ကြ ပြီး ကုန်ကျစရိတ်သက်သာတဲ့ flash capacity လိုအပ်နေတဲ့ storage၊ server နဲ့ hyperscale အသုံးပြုမှုတွေမှာတော့ အရည်အချင်းပြည့်မီနေဆဲပါ။ ဒါကြောင့် SK hynix က Intel ဆီကနေ SSD ပိုင်ဆိုင်မှုတွေကို ဝယ်ယူ ပြီးနောက် Solidigm ဟာ သူ့ရဲ့ ပထမဆုံး enterprise SSD အသစ်ကို မိတ်ဆက်ဖို့ စိတ်လှုပ်ရှားနေပါတယ်။

Solidigm P5430 port

ဟာ့ဒ်ဝဲအရ Solidigm P5430 ကို အိမ်တွင်းထိန်းချုပ်ကိရိယာ၊ NAND နှင့် firmware တို့ဖြင့် ဒေါင်လိုက်ပေါင်းစပ်ထားသည်။ NAND ဘက်တွင် P5430 သည် P5316 ရှိ 144-layer မှ နောက်ဆုံးပေါ် 192-layer NAND ကို ရရှိထားသည်။ Solidigm သည် firmware နှင့် တိုးတက်ကောင်းမွန်သော telemetry နှင့် OCP 2.0 log page များကဲ့သို့သော အခြား software မြှင့်တင်မှုများကိုလည်း အလွှာလိုက်ထည့်သွင်းထားသည်။

နောက်ထပ်နည်းပညာဆိုင်ရာမှတ်ချက်တစ်ခုမှာ P5430 သည် ယခုအခါ form factor တစ်ခုစီ၏ အကြီးဆုံးစွမ်းရည်များမှလွဲ၍ အားလုံးအတွက် 4KB ၏ indirection unit (IU) ကို အသုံးပြုထားပြီး 8KB IU ကို အသုံးပြုမည်ဖြစ်သည်။ P5316 တွင် 64KB IU ရှိသည်။ ဆိုလိုသည်မှာ IU ပိုကြီးသောကြောင့် write amplification ကို ထိန်းချုပ်ထားကြောင်း သေချာစေရန် drive အတွက် write များကို ချိန်ညှိရန် အလုပ်ပိုမိုလုပ်ဆောင်ရန် လိုအပ်ပါသည်။ P5430 ရှိ IU ငယ်များဖြင့် ဤ drive များသည် ကမ္ဘာပေါ်တွင် နေထိုင်သော hypervisors များ သို့မဟုတ် block အရွယ်အစားငယ်များအတွက် drop-in အစားထိုးရန် ပိုမိုလွယ်ကူသည်။ ဤပြောင်းလဲမှုသည် P5316 တွင် ယခင်က ခံစားခဲ့ရသည့် small block write များအတွက်လည်း စွမ်းဆောင်ရည်အကျိုးကျေးဇူးရရှိစေသင့်သည်။

အဓိက specs တွေကိုကြည့်မယ်ဆိုရင် P5430 ဟာ 971K IOPS (4K random read performance) နဲ့ 120K IOPS random write performance အထိ ပေးစွမ်းနိုင်ပါတယ်။ 128K sequential နဲ့ Solidigm ဟာ 7,000MB/s read နဲ့ 3,000MB/s write အထိ ပေးစွမ်းနိုင်ပါတယ်။ drives တွေရဲ့ ခံနိုင်ရည်အားကို random write အတွက် .58 DWPD နဲ့ sequential write အတွက် 1.83 DWPD မှာ ဖော်ပြထားပါတယ်။ QLC ကို သူ့ရဲ့ ခံနိုင်ရည်အားကန့်သတ်ချက်တွေကြောင့် မကြာခဏခေါ်ဝေါ်လေ့ရှိပေမယ့် workloads အများစုအတွက် drives တွေဟာ အာမခံသက်တမ်းထက် အများကြီးကျော်လွန်နေဦးမှာပါ။ ကျွန်တော်တို့ရဲ့ Pi work မှာ P5316s တွေကို data အများကြီးရေးသားခဲ့ပါတယ် ။ အဲဒီအချိန်မှာတောင် သူတို့ရဲ့ ခံနိုင်ရည်အားကုန်ဆုံးဖို့ ဆယ်နှစ်လောက်ကြာဦးမှာပါ။

ယနေ့အထိ U.2 3.84TB၊ 7.68TB နှင့် 15.36TB drives များကို ယေဘုယျအားဖြင့် ရရှိနိုင်ပါသည်။ 30.72TB U.2 နှင့် E1.S နှင့် E3.S form factor များကို ယခုနှစ် ဒုတိယနှစ်ဝက်တွင် ရရှိနိုင်ပါသည်။ ဤသုံးသပ်ချက်အတွက်၊ ကျွန်ုပ်တို့သည် 15.36TB U.2 drive ကို အကဲဖြတ်နေပါသည်။

Solidigm P5430 သတ်မှတ်ချက်များ

စွမ်းရည်နှင့် ပုံစံအချက်များ U.2 နှင့် E3.S: 3.84 TB၊ 7.68 TB၊ 15.36 TB၊ 30.72 TB;

E1.S- 3.84 TB၊ 7.68 TB၊ 15.36 TB

interface PCIe 4.0 x4၊ NVMe 1.4c
မီဒီယာ ၁၉၂-Įayer 3D ǪĮC NAND
performance
  • Rand ဖတ်ရှု/ရေးသားမှု: 971K/120K IOPS အထိ
  • Seq ဖတ်ရှု/ရေးသားမှု: 7,000/3,000MB/s အထိ
အားလပ်ချိန်/တက်ကြွသော ပါဝါ 5W/25W အထိ
ခံနိုင်ရည် (၁၀၀% ကျပန်းရေးသားခြင်း) DWPD ၀.၅၈ အထိနှင့် PBW ၃၂ အထိ
FIPS လိုက်နာမှု Yes
အာမခံချက် 5 အနှစ်
CPU ပလက်ဖောင်း အတည်ပြုခြင်း Intel၊ AMD၊ AMPERE၊ NVIDIA
OCP ၆ ထောက်ပံ့ထား

Solidigm P5430 စွမ်းဆောင်ရည်

စမ်းသပ်ခန်း

ကျွန်ုပ်တို့၏ PCIe Gen4 Enterprise SSD သုံးသပ်ချက်များသည် application စမ်းသပ်မှုများနှင့် synthetic benchmarks များအတွက် Lenovo ThinkSystem SR635 ကို အသုံးချပါသည် ။ ThinkSystem SR635 သည် ကောင်းမွန်စွာတပ်ဆင်ထားသော single-CPU AMD platform တစ်ခုဖြစ်ပြီး high-performance local storage ကို ဖိအားပေးရန် လိုအပ်သည်ထက် CPU ပါဝါကို ပိုမိုကောင်းမွန်စွာ ပေးဆောင်ပါသည်။ Synthetic စမ်းသပ်မှုများသည် CPU အရင်းအမြစ်များစွာ မလိုအပ်သော်လည်း တူညီသော Lenovo platform ကို အသုံးချပါသည်။ နှစ်ခုစလုံးတွင်၊ ရည်ရွယ်ချက်မှာ storage vendor ၏ maximum drive specs များနှင့် ကိုက်ညီသော local storage ကို အကောင်းဆုံးပြသရန်ဖြစ်သည်။

PCIe Gen4 Synthetic နှင့် Application Platform (Lenovo ThinkSystem SR635)

  • AMD 7742 (2.25GHz x 64 Cores) ၁ လုံး
  • 8 x 64GB DDR4-3200MHz ECC DRAM
  • CentOS 7.7 1908
  • ESXi 6.7u3

VDBench လုပ်ငန်းဝန်အား ခွဲခြမ်းစိတ်ဖြာခြင်း

သိုလှောင်မှုစက်ပစ္စည်းများကို benchmarking လုပ်ရာတွင် application testing သည် အကောင်းဆုံးဖြစ်ပြီး synthetic testing သည် ဒုတိယနေရာတွင် ရှိသည်။ တကယ့် workloads များ၏ ပြီးပြည့်စုံသော ကိုယ်စားပြုမှုမဟုတ်သော်လည်း synthetic tests များသည် baseline storage devices များအား repeatability factor ဖြင့် ကူညီပေးပြီး ယှဉ်ပြိုင်သော solution များအကြား apples-to-apples နှိုင်းယှဉ်မှုများပြုလုပ်ရန် လွယ်ကူစေသည်။ ဤ workloads များသည် “four corners” tests များနှင့် common database transfer size tests များမှ VDI environments အမျိုးမျိုးမှ trace captures များအထိ testing profiles အမျိုးမျိုးကို ပေးဆောင်သည်။

ဤစမ်းသပ်မှုအားလုံးသည် အသုံးများသော vdBench workload generator ကို အသုံးပြုထားပြီး၊ scripting engine သည် ကြီးမားသော compute testing cluster ပေါ်တွင် ရလဒ်များကို အလိုအလျောက်လုပ်ဆောင်ပြီး ဖမ်းယူပေးသည်။ ၎င်းသည် flash arrays နှင့် တစ်ဦးချင်း storage devices များအပါအဝင် storage devices အမျိုးမျိုးတွင် တူညီသော workloads များကို ထပ်ခါတလဲလဲလုပ်ဆောင်နိုင်စေပါသည်။ ဤ benchmarks များအတွက် ကျွန်ုပ်တို့၏ စမ်းသပ်မှုလုပ်ငန်းစဉ်သည် drive မျက်နှာပြင်တစ်ခုလုံးကို data များဖြင့် ဖြည့်ပြီးနောက် drive သည် application workloads များကို မည်သို့တုံ့ပြန်နိုင်သည်ကို တုပရန် drive စွမ်းရည်၏ 25% နှင့်ညီမျှသော drive အပိုင်းကို partition လုပ်သည်။ ၎င်းသည် drive ၏ 100 ရာခိုင်နှုန်းကို အသုံးပြုပြီး ၎င်းတို့ကို တည်ငြိမ်သောအခြေအနေသို့ ယူဆောင်သွားသည့် full entropy စမ်းသပ်မှုများနှင့် ကွာခြားပါသည်။ ရလဒ်အနေဖြင့်၊ ဤကိန်းဂဏန်းများသည် ပိုမိုမြင့်မားသော ရေရှည်တည်တံ့သော write speeds ကို ထင်ဟပ်စေမည်ဖြစ်သည်။

ကိုယ်ရေးအချက်အလက်

  • 4K ကျပန်းဖတ်ရှုမှု- 100% ဖတ်ရှုမှု၊ 128 threads၊ 0-120% iorate
  • 4K ကျပန်းရေးသားမှု- 100% ရေးသားမှု၊ 128 threads၊ 0-120% iorate
  • ၆၄K စဉ်ဆက်မပြတ်ဖတ်ရှုမှု- ၁၀၀% ဖတ်ရှုမှု၊ ၁၆ ချည်၊ ၀-၁၂၀% iorate
  • ၆၄K အစဉ်လိုက်ရေးသားမှု- ၁၀၀% ရေးသားမှု၊ ၈ ချည်၊ ၀-၁၂၀% iorate
  • 64K ကျပန်းဖတ်ရှုမှု- 100% ဖတ်ရှုမှု၊ 32 threads၊ 0-120% iorate
  • 64K ကျပန်းရေးသားမှု- 100% ရေးသားမှု၊ 16 threads၊ 0-120% iorate
  • ပေါင်းစပ်ဒေတာဘေ့စ်- SQL နှင့် Oracle
  • VDI အပြည့်အဝ Clone နှင့် ချိတ်ဆက်ထားသော Clone Traces များ

ဒီသုံးသပ်ချက်မှာ P5316 နဲ့ နှိုင်းယှဉ်ကြည့်ပါမယ် ၊ ဒါပေမယ့် 30.72TB စွမ်းရည်ရှိပါတယ် ။ ဒီ drive ရဲ့ 15.36TB ဗားရှင်း မှာ တိကျတဲ့ comps တွေ မရှိ ပေမယ့် ကျွန်တော်တို့မှာရှိတဲ့ data တွေ ပါဝင်ပါတယ်။ reference အတွက် Micron 6500 ION အသစ်ကိုလည်း ထည့်သွင်းထားပါတယ်။ ဒီ drive က TLC NAND ဖြစ်ပေမယ့် Micron က ဈေးနှုန်းကို ပြင်းပြင်းထန်ထန် လျှော့ချထားတဲ့အတွက် QLC ဇယားတွေမှာ ပုံမှန်အားဖြင့် ယှဉ်ပြိုင်နိုင်တဲ့ TLC drive တွေ မရှိပေမယ့် capacity point နဲ့ ဈေးနှုန်းကြောင့် ဒီနေရာမှာ သက်ဆိုင်တယ်လို့ ဆုံးဖြတ်လိုက်ပါတယ်။

ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ ပထမဆုံး VDBench Workload Analysis၊ random 4K read မှာ Solidigm P5430 ဟာ latency 520µs မှာ IOPS ၁ သန်း (IOPS ၉၇၉) နီးပါးနဲ့ အမြင့်ဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်ကို ရရှိခဲ့ပါတယ်။ ဒါကြောင့် Micron 6500 ION ထက် အနည်းငယ်နောက်ကျခဲ့ပါတယ်။

Solidigm P5430 4K ကျပန်းဖတ်ရှုမှုစွမ်းဆောင်ရည် 4K random write မှာ Solidigm P5430 ဟာ 367K IOPS အမြင့်ဆုံးနဲ့ latency 1,384µs ရှိပါတယ်။ ဒါက တခြား Solidigm drive နှစ်ခုထက် အများကြီး ပိုကောင်းပေမယ့် Micron 6500 ION ထက်တော့ အများကြီး နောက်ကျနေပါသေးတယ်။

Solidigm P5430 4K ကျပန်းရေးသားမှုစွမ်းဆောင်ရည်

64k sequential workloads သို့ပြောင်းလိုက်သောအခါ Solidigm P5430 သည် 64K read တွင်အနည်းငယ်ကျဆင်းသွားပြီး 5.7GB/s (91K IOPS) ဖြင့် latency 704µs ရှိသည်။

Solidigm P5430 64K အဆင့်ဆင့်ဖတ်ရှုမှုစွမ်းဆောင်ရည်

အစဉ်လိုက်ရေးသားမှုတွင် Solidigm P5430 သည် latency တွင် 2,539µs ဖြင့် 1.57GB/s write (24K IOPS) ကို ပြသခဲ့ပြီး 6500 ION ထက် များစွာနောက်ကျနေသော်လည်း အခြား Solidigm drives များထက် သာလွန်ပါသည်။

Solidigm P5430 64K အဆက်မပြတ်ရေးသားမှုစွမ်းဆောင်ရည်

နောက်တစ်ခုကတော့ ကျွန်တော်တို့ရဲ့ 64K random performance ပါ။ Solidigm drive အသစ်က 64K IOPS နဲ့ reads မှာ latency 498.1µs ရှိတာကြောင့် leaderboard ရဲ့ အောက်ဆုံးမှာ ရှိနေပါတယ်။

Solidigm P5430 64K ကျပန်းဖတ်ရှုမှုစွမ်းဆောင်ရည်

54K ကျပန်းရေးသားမှုတွင် Solidigm P5430 သည် latency 646.3µs ဖြင့် 24K IOPS တွင် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့သည်။

Solidigm P5430 64K ကျပန်းရေးသားမှုစွမ်းဆောင်ရည်

ကျွန်ုပ်တို့၏ နောက်ထပ်စမ်းသပ်မှုအစုံမှာ ကျွန်ုပ်တို့၏ SQL workloads များဖြစ်သည့် SQL၊ SQL 90-10 နှင့် SQL 80-20 တို့ဖြစ်သည်။ SQL မှစတင်၍ Solidigm P5430 သည် 219K IOPS ၏ အမြင့်ဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်ကို 144.1µs ၏ latency ကို ပြသခဲ့သည်။

Solidigm P5430 SQL စွမ်းဆောင်ရည် SQL 90-10 မှာ Solidigm drive အသစ်ဟာ 149.3µs latency နဲ့ 212K အမြင့်ဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်ကို ပြသခဲ့ပါတယ်။

Solidigm P5430 SQL 90-10 စွမ်းဆောင်ရည်

SQL 80-20 မှာ Solidigm P5430 ဟာ 207K IOPS မှာ latency 152.7µs အထိ အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပြီး Micron drive အသစ်ရဲ့ နောက်မှာပဲ ရှိနေပါတယ်။

Solidigm P5430 SQL 80-20 စွမ်းဆောင်ရည်

နောက်တစ်ခုကတော့ ကျွန်တော်တို့ရဲ့ Oracle workloads တွေဖြစ်တဲ့ Oracle, Oracle 90-10 နဲ့ Oracle 80-20 တို့ပါ။ SQL benchmarks တွေလိုပဲ Solidigm P5430 ကလည်း ကောင်းမွန်တဲ့ ကိန်းဂဏန်းတွေနဲ့ ဒုတိယနေရာမှာ ဆက်လက်ရပ်တည်နေပါတယ်။ ယေဘုယျ Oracle workload ကနေစပြီး Micron drive ဟာ 170.2µs မှာ 209K IOPS ရဲ့ အမြင့်ဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်ကို ရရှိခဲ့ပါတယ်။

Oracle 90-10 ကိုကြည့်မယ်ဆိုရင် Solidigm P5430 ဟာ 133.6µs မှာ 163K IOPS ရဲ့ အမြင့်ဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်ကို ပြသခဲ့ပါတယ်။

နောက်တစ်ခုကတော့ Oracle 80-20 ဖြစ်ပြီး P5430 ဟာ 161K IOPS မှာ 135.2µs အထိ အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပါတယ်။

နောက်တစ်ခုအနေနဲ့ ကျွန်တော်တို့ရဲ့ VDI clone စမ်းသပ်မှုဖြစ်တဲ့ Full နဲ့ Linked ကို ပြောင်းလိုက်ပါတယ်။ VDI Full Clone (FC) Boot အတွက်ကတော့ 174K IOPS နဲ့ latency 198.1µs အထိ အမြင့်ဆုံးရောက်ခဲ့ပါတယ်။

VDI FC Initial Login အတွင်း P5430 သည် latency 355.3µs ဖြင့် 83K IOPS တွင် အမြင့်ဆုံးသို့ ရောက်ရှိခဲ့သည်။

VDI FC Monday Login ဖြင့် Solidigm P5430 သည် စမ်းသပ်မှုအဆုံးတွင် အနည်းငယ်မြင့်တက်ခြင်းမပြုမီ 220µs latency တွင် 71K IOPS ကို တင်ခဲ့သည်။

VDI Linked Clone (LC) Boot အတွက်၊ P5430 သည် Micron drive ကို 240.3µs နောက်သို့ လိုက်နေပြီး 66K IOPS ၏ အမြင့်ဆုံးကို ပြသခဲ့သည်။

Solidigm P5430 VDI LC boot စွမ်းဆောင်ရည် VDI LC Initial Login မှာ Solidigm P5430 ဟာ မတည်ငြိမ်မှုတချို့ကို ပြသခဲ့ပြီး 22K IOPS မှာ 356.8µs လောက်အထိ အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပြီး နောက်ဆုံးမှာ စွမ်းဆောင်ရည် အတော်လေး မြင့်တက်လာခဲ့ပါတယ်။

Solidigm P5430 VDI LC ကနဦးဝင်ရောက်မှုစွမ်းဆောင်ရည်

VDI LC Monday Login အတွက် P5430 သည် အကောင်းဆုံး drive ဖြစ်ပြီး 50K IOPS ဖြင့် latency 313.8µs ဖြင့် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့သည်။

Solidigm P5430 VDI LC တနင်္လာနေ့ ဝင်ရောက်မှု စွမ်းဆောင်ရည်

နောက်ဆုံးထင်မြင်ချက်များ

ဒေတာသိုလှောင်မှုသိပ်သည်းဆသည် ဒေတာသိုလှောင်မှုပမာဏနှင့် TB တစ်ခုလျှင် ဝပ်သုံးစွဲမှု နှစ်မျိုးလုံးအရ အဖွဲ့အစည်းများအတွက် ဒေတာစင်တာများကို ပိုမိုထိရောက်စေရန် အကောင်းဆုံးနည်းလမ်းဖြစ်သည်မှာ သံသယဖြစ်စရာမရှိပါ။ P5430 တွင် 30.72TB အထိရှိသော စွမ်းရည်များသည် အသစ်အဆန်းမဟုတ်ပါ - P5316 တွင် ထိုသို့ပြုလုပ်ပြီးဖြစ်သော်လည်း - Solidigm တွင် single-board E3.S form factor (7.5mm) တွင် 30.72TB ပါရှိမည်ဖြစ်သည်။ ၎င်းသည် 15mm U.2/U.3 နှင့်နှိုင်းယှဉ်ပါက ၎င်းတို့၏ဆာဗာဒီဇိုင်းများတွင် SSD များ၏ နှစ်ဆအထိ လျှော့ချရန် ရွေးချယ်သောဆာဗာများတွင် သိပ်သည်းဆ သိသိသာသာတိုးလာစေသည်။ ရလဒ်အနေဖြင့် QLC drive များသည် စနစ်တစ်ခုလုံး၏ သိပ်သည်းဆအရ TLC ထက် ဆက်လက်ကျော်တက်သွားမည်ဖြစ်သည်။

Solidigm P5430 ထောင့်

စွမ်းဆောင်ရည်အရ P5430 သည် P5316 ထက် သိသိသာသာ သာလွန်ကောင်းမွန်ပါသည်။ စွမ်းဆောင်ရည်တိုးတက်မှုများသည် write တိုးတက်မှုတွင် အထင်ရှားဆုံးဖြစ်ပြီး P5430 သည် ၎င်း၏ရှေ့ပြေး drive နှင့် နှိုင်းယှဉ်ပါက လုံးဝကွဲပြားသော drive တစ်ခုကဲ့သို့ ထင်ရသည်။ ၎င်းသည် P5316 ၏ Achilles heel ဖြစ်ခဲ့ပြီး၊ VMware သည် ထို drive ကို အရည်အချင်းမပြည့်မီသေးသည့် အကြောင်းရင်းများထဲမှ တစ်ခုဖြစ်နိုင်သည်။ P5430 ရှိ native 4KB IU ဖြင့် Solidigm သည် ဈေးကွက်တုံ့ပြန်ချက်ကို နားထောင်ပြီး virtualized workloads များအတွက် အလွယ်တကူ drop-in လုပ်နိုင်သော drive တစ်ခုကို ဖန်တီးခဲ့သည်မှာ ထင်ရှားပါသည်။ ထို drive တွင် enterprise app အများစု အလုပ်လုပ်ပါသည်။

နောက်ထပ်အလေးပေးရမယ့် စွမ်းဆောင်ရည်မှတ်စုတစ်ခုကတော့ P5430 ဟာ TLC NAND ပါဝင်တဲ့ 30.72TB ပါဝင်တဲ့ Micron 6500 ION အသစ်နဲ့ အလွန်ကောင်းမွန်စွာ တွဲဖက်အသုံးပြုထားပါတယ်။ ကျွန်တော်တို့ရဲ့ သုံးသပ်ချက်ကတော့ Solidigm ရဲ့ 15.36TB စွမ်းရည်ဖြစ်တာကြောင့် ဒီနှစ်နှောင်းပိုင်းမှာ ထွက်ရှိလာတဲ့အခါ 30.72TB P5430 ဘယ်လိုလုပ်ဆောင်နိုင်မလဲဆိုတာ စောင့်ကြည့်ရဦးမှာပါ။ ဒါပေမယ့် database testing ကို အတိအကျကြည့်မယ်ဆိုရင် စွမ်းဆောင်ရည် delta ဟာ ရည်ရွယ်ထားတဲ့ deployment scenarios တွေအတွက် အနည်းဆုံးဖြစ်ပြီး application owner တွေက delivery မှာ ကွာခြားချက်ကို သတိမထားမိလောက်တဲ့အဆင့်အထိပါပဲ။

P5430 သည် Solidigm ၏ လွတ်လပ်သောကုမ္ပဏီတစ်ခုအနေဖြင့် ပထမဆုံး enterprise SSD ကို မိတ်ဆက်ခြင်းဖြစ်သည်။ ဓာတ်ခွဲခန်းတွင် ခရမ်းရောင်လိုဂိုကို မြင်တွေ့ရခြင်းသည် ကောင်းမွန်ပြီး drive ၏ စွမ်းဆောင်ရည်ပရိုဖိုင်ကို မြင်တွေ့ရခြင်းသည် ပို၍ကောင်းမွန်ပါသည်။ P5430 သည် P5316 ထက် နေရာတိုင်းလိုလိုတွင် တိုးတက်ကောင်းမွန်လာပြီး Solidigm သည် 4K ရေးသားမှုများကဲ့သို့ ပစ်မှတ်ထားသည့်နေရာများတွင် နေ့ရောညပါ တိုးတက်ကောင်းမွန်လာသည်။ ယခုနှစ်နှောင်းပိုင်းတွင် 7.5mm E3.S form factor တွင် 30.72TB ရှိလာမည်ဖြစ်ပြီး storage server များအတွက် TB stories တစ်ခုလျှင် သိပ်သည်းဆနှင့် စွမ်းအင်သုံးစွဲမှုသည် အလွန်ဆွဲဆောင်မှုရှိသည်။

 

StorageReview မှာ ပါဝင်လုပ်ဆောင်ပါ

သတင်းလွှာ | YouTube | ပေါ့ဒ်ကတ်စ် iTunes / Spotify | Instagram | Twitter | TikTok | RSS Feed

Brian Beeler

Brian သည် အိုဟိုင်းယိုးပြည်နယ်၊ ဆင်စင်နာတီတွင် အခြေစိုက်ပြီး StorageReview.com ၏ အဓိက ခွဲခြမ်းစိတ်ဖြာသူနှင့် ဥက္ကဋ္ဌဖြစ်သည်။