Micron 6500 ION NVMe SSD သည် ဈေးနှုန်းသင့်တင့်ပြီး တိုးချဲ့နိုင်သော သိုလှောင်မှုကို ပေးဆောင်ရန် ရည်ရွယ်သည့် ပထမဆုံး 200+ layer data center SSD ဖြစ်သည်။ 30.72TB စွမ်းရည်တစ်ခုတည်းဖြင့် ရရှိနိုင်သော 6500 ION သည် 15mm U.3 နှင့် E1.L form factor ဖြင့် ထွက်ရှိသည်။ ဤ drive သည် enterprise တွင် 30.72TB စွမ်းရည်ဖြင့် TLC SSD များထက် ဈေးနှုန်းသက်သာစွာဖြင့် တင်ပို့ရောင်းချနေသော Solidigm P5316 ကို သိသိသာသာ စိန်ခေါ်ရန် ရည်ရွယ်ထားသည်။ 6500 ION သည် ထိုတွက်ချက်မှုကို ပြောင်းလဲစေသော်လည်း Micron က 6500 ION သည် 30.72TB စွမ်းရည်အမှတ်တွင် P5316 နှင့် ဈေးနှုန်းချင်း နှိုင်းယှဉ်နိုင်မည်ဟု ပြောကြားခဲ့သည်။
ဒီ drive က Micron ရဲ့ ပထမဆုံး 30.72TB NVMe SSD rodeo မဟုတ်ပါဘူး၊ မကြာသေးခင်ကမှ Micron 9400 Pro ကို မိတ်ဆက်ခဲ့ပြီး ၊ ဒီ drive ကို သူ့ရဲ့ အလုံးစုံစွမ်းဆောင်ရည်နဲ့ သိပ်သည်းဆဇာတ်လမ်းကြောင့် ကျွန်တော်တို့ နှစ်သက်ခဲ့ပါတယ်။ 9400 Pro ကို မြင့်မားတဲ့စွမ်းဆောင်ရည်ရှိတဲ့ enterprise application တွေအတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားပေမယ့် 6500 ION ကိုတော့ အလုံးစုံစနစ်ကုန်ကျစရိတ်၊ data availability ပြဿနာရှိတဲ့ high capacity use cases တွေအတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားပြီး HDD array တွေထက် စွမ်းဆောင်ရည်၊ သိပ်သည်းဆနဲ့ power consumption တိုးတက်ကောင်းမွန်လာစေပါတယ်။ drive ဈေးနှုန်းနဲ့ target use case တစ်ခုတည်းမဟုတ်ပါဘူး။ အဖုံးအောက်မှာ controllers၊ NAND နဲ့ firmware optimization အပါအဝင် SSD နှစ်ခုဟာ လုံးဝကွဲပြားပါတယ်။
သို့သော်လည်း Micron 6500 ION သည် ကိုးကားထားသော စွမ်းဆောင်ရည်ပရိုဖိုင်ကို ခိုင်မာစွာ ဂုဏ်ယူဝင့်ကြွားထားသည်။ ၎င်းသည် 6,800MB/s ၏ ဖတ်ရှုမှုအမြန်နှုန်းနှင့် 5,000MB/s ၏ နောက်ဆက်တွဲရေးသားမှုအမြန်နှုန်းကို ရရှိကြောင်း အခိုင်အမာပြောဆိုထားပြီး random 4KB ၏ ဖတ်ရှုမှုနှင့် ရေးသားမှုစွမ်းဆောင်ရည်မှာ 1,000,000 IOPS နှင့် 200,000 IOPS အသီးသီးရှိကြောင်း ကြေငြာထားသည်။ ခံနိုင်ရည်ရှိမှုအရ Micron 6500 ION drive သည် 0.3 RDWPD (တစ်နေ့လျှင် ဖတ်ရှုမှု + ရေးသားမှု) ခံနိုင်ရည်ရှိသည်ဟု ကြော်ငြာထားပြီး ၎င်းသည် တစ်နေ့လျှင် 9TB အသုံးပြုမှုဖြစ်နိုင်ခြေရှိသည်။ ယုံကြည်စိတ်ချရမှုအရ drive သည် စက်ပစ္စည်းနာရီ 2.5 သန်း အဆင့်သတ်မှတ်ချက်ရှိသည်ဟု အခိုင်အမာဆိုထားသည်။ ဤသတ်မှတ်ချက်များက ၎င်းသည် လိုအပ်ချက်များသော workloads များကို ခံနိုင်ရည်ရှိပြီး ရှည်လျားသောသက်တမ်းတစ်လျှောက် တသမတ်တည်းစွမ်းဆောင်ရည်ကို ပေးစွမ်းနိုင်ကြောင်း သံသယဖြစ်စရာမလိုပါ။
၅ နှစ်အာမခံဖြင့် ကျောထောက်နောက်ခံပြုထားသော Micron 6500 ION SSD ကို ၂၀၂၃ ခုနှစ် မေလ ၃၀ ရက်နေ့တွင် channel partner များနှင့် ကမ္ဘာလုံးဆိုင်ရာ OEM ဖောက်သည်များထံ ရရှိနိုင်မည်ဖြစ်သည်။
မိုက်ခရွန် ၆၅၀၀ အိုင်းယွန်း သတ်မှတ်ချက်များ
| Nande | မိုက်ခရွန် ၂၃၂ အလွှာ TLC NAND: 14.55Gb/mm |
| interface | PCIe Gen4 1×4 NVMe (v2.0) |
| လုံခွုံရေး |
|
| အစဉ်လိုက်ဖတ်ရှုမှုများ | 6,800MB / s နဲ့ |
| အစဉ်လိုက်ရေးသားမှုများ | 5,000MB / s နဲ့ |
| ကျပန်း 4KB ဖတ်ရှုမှုများ | 1,000,000 IOPS |
| ကျပန်း 4KB ရေးသားမှုများ | 200,000 IOPS |
| ကျပန်း 4KB ဖတ်ရှုမှုပျမ်းမျှ QoS | 70μs |
| တက်ကြွသောစွမ်းအား | 20W |
| တည်မြဲခြင်း |
၁၀၀% 128KB အစဉ်လိုက်ရေးသားမှု – 1.0 DWPD (တစ်နေ့လျှင် 30TB) ၁၀၀% 4KB ကျပန်းရေးသားမှု – 0.3 DWPD (တစ်နေ့လျှင် 9TB) ၅၀% 128KB အစဉ်လိုက်ရေးသားခြင်း / ၅၀% 4KB ကျပန်းရေးသားခြင်း – 0.9 DWPD (တစ်နေ့လျှင် 27TB) ၅၀% 128KB အစဉ်လိုက်ရေးသားခြင်း / ၅၀% 4KB ကျပန်းရေးသားခြင်း – 0.85 DWPD (တစ်နေ့လျှင် 26TB) ၅၀% 128KB အစဉ်လိုက်ရေးသားခြင်း / ၅၀% 4KB ကျပန်းရေးသားခြင်း – 0.75 DWPD (တစ်နေ့လျှင် 23TB) ၅၀% 128KB အစဉ်လိုက်ရေးသားခြင်း / ၅၀% 4KB ကျပန်းရေးသားခြင်း – 0.55 DWPD (တစ်နေ့လျှင် 16TB) |
| ယုံကြည်စိတ်ချရသော | စက်ပစ္စည်း ၂ သန်း နာရီ |
| အာမခံချက် | 5 အနှစ် |
မိုက်ခရွန် ၆၅၀၀ အိုင်းယွန်း စွမ်းဆောင်ရည်
စမ်းသပ်ခန်း
ကျွန်ုပ်တို့၏ PCIe Gen4 Enterprise SSD သုံးသပ်ချက်များသည် application စမ်းသပ်မှုများနှင့် synthetic benchmarks များအတွက် Lenovo ThinkSystem SR635 ကို အသုံးချပါသည် ။ ThinkSystem SR635 သည် ကောင်းမွန်စွာတပ်ဆင်ထားသော single-CPU AMD platform တစ်ခုဖြစ်ပြီး high-performance local storage ကို ဖိအားပေးရန် လိုအပ်သည်ထက် CPU ပါဝါကို ပိုမိုကောင်းမွန်စွာ ပေးဆောင်ပါသည်။ Synthetic စမ်းသပ်မှုများသည် CPU အရင်းအမြစ်များစွာ မလိုအပ်သော်လည်း တူညီသော Lenovo platform ကို အသုံးချပါသည်။ နှစ်ခုစလုံးတွင်၊ ရည်ရွယ်ချက်မှာ storage vendor ၏ maximum drive specs များနှင့် ကိုက်ညီသော local storage ကို အကောင်းဆုံးပြသရန်ဖြစ်သည်။
PCIe Gen4 Synthetic နှင့် Application Platform (Lenovo ThinkSystem SR635)
- AMD 7742 (2.25GHz x 64 Cores) ၁ လုံး
- 8 x 64GB DDR4-3200MHz ECC DRAM
- CentOS 7.7 1908
- ESXi 6.7u3
VDBench လုပ်ငန်းဝန်အား ခွဲခြမ်းစိတ်ဖြာခြင်း
သိုလှောင်မှုစက်ပစ္စည်းများကို benchmarking လုပ်ရာတွင် application testing သည် အကောင်းဆုံးဖြစ်ပြီး synthetic testing သည် ဒုတိယနေရာတွင် ရှိသည်။ တကယ့် workloads များ၏ ပြီးပြည့်စုံသော ကိုယ်စားပြုမှုမဟုတ်သော်လည်း synthetic tests များသည် baseline storage devices များအား repeatability factor ဖြင့် ကူညီပေးပြီး ယှဉ်ပြိုင်သော solution များအကြား apples-to-apples နှိုင်းယှဉ်မှုများပြုလုပ်ရန် လွယ်ကူစေသည်။ ဤ workloads များသည် “four corners” tests များနှင့် common database transfer size tests များမှ VDI environments အမျိုးမျိုးမှ trace captures များအထိ testing profiles အမျိုးမျိုးကို ပေးဆောင်သည်။
ဤစမ်းသပ်မှုအားလုံးသည် အသုံးများသော vdBench workload generator ကို အသုံးပြုထားပြီး၊ scripting engine သည် ကြီးမားသော compute testing cluster ပေါ်တွင် ရလဒ်များကို အလိုအလျောက်လုပ်ဆောင်ပြီး ဖမ်းယူပေးသည်။ ၎င်းသည် flash arrays နှင့် individual storage devices များအပါအဝင် storage devices အမျိုးမျိုးတွင် တူညီသော workloads များကို ထပ်ခါတလဲလဲလုပ်ဆောင်နိုင်စေပါသည်။ ဤ benchmarks များအတွက် ကျွန်ုပ်တို့၏ စမ်းသပ်မှုလုပ်ငန်းစဉ်သည် drive မျက်နှာပြင်တစ်ခုလုံးကို data များဖြင့် ဖြည့်ပြီးနောက် drive သည် application workloads များကို မည်သို့တုံ့ပြန်နိုင်သည်ကို တုပရန် drive စွမ်းရည်၏ 25% နှင့်ညီမျှသော drive အပိုင်းကို partition လုပ်သည်။ ၎င်းသည် drive ၏ 100 ရာခိုင်နှုန်းကို အသုံးပြုပြီး ၎င်းတို့ကို တည်ငြိမ်သောအခြေအနေသို့ ယူဆောင်သွားသည့် full entropy စမ်းသပ်မှုများနှင့် ကွာခြားပါသည်။ ရလဒ်အနေဖြင့်၊ ဤကိန်းဂဏန်းများသည် ပိုမိုမြင့်မားသော ရေရှည်တည်တံ့သော write speeds ကို ထင်ဟပ်စေမည်ဖြစ်သည်။
ကိုယ်ရေးအချက်အလက်
- 4K ကျပန်းဖတ်ရှုမှု- 100% ဖတ်ရှုမှု၊ 128 threads၊ 0-120% iorate
- 4K ကျပန်းရေးသားမှု- 100% ရေးသားမှု၊ 128 threads၊ 0-120% iorate
- ၆၄K စဉ်ဆက်မပြတ်ဖတ်ရှုမှု- ၁၀၀% ဖတ်ရှုမှု၊ ၁၆ ချည်၊ ၀-၁၂၀% iorate
- ၆၄K အစဉ်လိုက်ရေးသားမှု- ၁၀၀% ရေးသားမှု၊ ၈ ချည်၊ ၀-၁၂၀% iorate
- 64K ကျပန်းဖတ်ရှုမှု- 100% ဖတ်ရှုမှု၊ 32 threads၊ 0-120% iorate
- 64K ကျပန်းရေးသားမှု- 100% ရေးသားမှု၊ 16 threads၊ 0-120% iorate
- ပေါင်းစပ်ဒေတာဘေ့စ်- SQL နှင့် Oracle
- VDI အပြည့်အဝ Clone နှင့် ချိတ်ဆက်ထားသော Clone Traces များ
ဒီသုံးသပ်ချက်မှာ Micron 9400 Pro နဲ့ Solidigm P5316 အပါအဝင် စွမ်းရည်မြင့် SSD တွေကို ကျွန်တော်တို့ လေ့လာနေပါတယ်။ TLC နဲ့ QLC ထုတ်ကုန်တွေကို ကျွန်တော်တို့ နှိုင်းယှဉ်လေ့မရှိပေမယ့် Micron က 6500 ION ကို P5316 နဲ့ ဈေးနှုန်းတူနဲ့ ရောင်းချဖို့ ရည်ရွယ်ထားတယ်လို့ ရှင်းရှင်းလင်းလင်း ပြောကြားထားတဲ့အတွက် ဒီသုံးသပ်ချက်မှာ နှိုင်းယှဉ်ဖော်ပြထားပါတယ်။ 9400 Pro ကို အဓိကအားဖြင့် Micron ရဲ့ စွမ်းရည်မြင့် SSD တွေရဲ့ အစိတ်အပိုင်းတွေမှာ ဘယ်လို တိုးချဲ့နိုင်မလဲဆိုတာ ပြသဖို့ in-brand reference အနေနဲ့ ထည့်သွင်းထားပါတယ်။
ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ ပထမဆုံး VDBench Workload Analysis၊ random 4K read မှာ Micron 6500 ION ဟာ latency 483.1µs မှာ 1.06 million IOPS အမြင့်ဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်ကို ရရှိခဲ့ပါတယ်။ ဒါကြောင့် Micron 9400 Pro ထက် နောက်ကျနေပေမယ့် Solidigm P5316 ထက်တော့ သာလွန်နေပါတယ်။

64k sequential workloads သို့ပြောင်းလိုက်သောအခါ 6500 ION သည် 64K write တွင် (drive နှစ်ခုလုံးထက်) အနည်းငယ်ကျဆင်းသွားပြီး 5.1GB/s (81K IOPS) ဖြင့် latency 788.9µs ရှိသည်။
ရေးသားမှုအပိုင်းတွင် 6500 ION သည် latency တွင် 1,246µs ဖြင့် 3.2GB/s write (51K IOPS) ကို တင်နိုင်ခဲ့ပြီး P5316 ထက် များစွာသာလွန်နေပါသည်။
နောက်တစ်ခုကတော့ ကျွန်တော်တို့ရဲ့ 64K random performance ပါ။ Micron drive အသစ်က 73K IOPS ဒါမှမဟုတ် 4.5GB/s နဲ့ latency 437.5µs ရှိခဲ့ပါတယ်။ အမြင့်ဆုံး bandwidth အရ Solidigm P5316 ထက် နောက်ကျနေပါတယ်။
ရေးသားမှုတွင် 6500 ION သည် 51K IOPS သို့မဟုတ် 3.2GB/s ဖြင့် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပြီး latency မှာ 303.7µs ရှိပြီး Solidigm P5316 သည် 522MB/s ရှိသည်။
ကျွန်ုပ်တို့၏ နောက်ထပ်စမ်းသပ်မှုအစုံမှာ ကျွန်ုပ်တို့၏ SQL workloads များဖြစ်သည်- SQL၊ SQL 90-10 နှင့် SQL 80-20၊ ၎င်းတို့အားလုံးသည် ခိုင်မာသောရလဒ်များကို ပြသခဲ့သည်။ SQL မှစတင်၍ 6500 ION သည် 305K ၏ အမြင့်ဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်နှင့် 103.7µs ၏ latency ကို ပြသခဲ့သည်။
SQL 90-10 မှာ Micron drive အသစ်ဟာ 301K ရဲ့ အမြင့်ဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်ကို ပြသခဲ့ပြီး latency 104.9µs ရှိပါတယ်။
SQL 80-20 မှာ Micron 6500 ION ဟာ 299K IOPS အထိ အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပြီး latency 105.3µs ရှိကာ 9400 Pro ထက် အနည်းငယ်နောက်ကျနေပါတယ်။
နောက်တစ်ခုကတော့ ကျွန်တော်တို့ရဲ့ Oracle workloads တွေဖြစ်တဲ့ Oracle, Oracle 90-10 နဲ့ Oracle 80-20 တို့ပါ။ SQL benchmarks တွေလိုပဲ Micron 6500 ION ကလည်း ခိုင်မာတဲ့ ကိန်းဂဏန်းတွေနဲ့ ဒုတိယနေရာမှာ ဆက်လက်ရပ်တည်နေပါတယ်။ ယေဘုယျ Oracle workload ကနေစပြီး Micron drive ဟာ 117.1µs မှာ 300K IOPS ရဲ့ အမြင့်ဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်ကို ရရှိခဲ့ပါတယ်။

နောက်တစ်ခုကတော့ Oracle 80-20 ဖြစ်ပြီး 6500 ION ဟာ 236K IOPS မှာ 91.3µs အထိ အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပြီး 9400 Pro ထက် အနည်းငယ်နောက်ကျနေပါတယ်။
ထို့နောက် ကျွန်ုပ်တို့သည် 6500 ION သည် ၎င်း၏ ခိုင်မာသောစွမ်းဆောင်ရည်ကို ဆက်လက်ထိန်းသိမ်းထားသည့် VDI clone စမ်းသပ်မှု Full နှင့် Linked သို့ ပြောင်းလဲခဲ့သည်။ VDI Full Clone (FC) Boot သည် 230K IOPS ဖြင့် latency 109.1µs ဖြင့် အမြင့်ဆုံးသို့ ရောက်ရှိခဲ့သည်။
VDI FC Initial Login အတွင်း ION သည် latency 180.8µs ဖြင့် 163K IOPS အထိ အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့သည်။ တစ်ဖန် Solidigm drive သည် Micron drive နှစ်ခုထက် များစွာနောက်ကျနေပါသည်။
VDI FC Monday Login ဖြင့် Micron 6500 ION သည် latency 123µs တွင် 117K IOPS ကို ပြသခဲ့သည်။
VDI Linked Clone (LC) Boot အတွက် 6500 ION သည် 161.5µs ဖြင့် 98K IOPS အမြင့်ဆုံးကို ပြသခဲ့သည်။

VDI LC Monday Login သည် 25K IOPS အနီးသို့ နီးကပ်လာစဉ် စွမ်းဆောင်ရည် သိသိသာသာ မြင့်တက်လာခဲ့ပြီး 1,032µs တွင် 15K IOPS ဖြင့် စမ်းသပ်မှုကို အဆုံးသတ်ခဲ့သည်။
နောက်ဆုံးထင်မြင်ချက်များ
Micron 6500 ION NVMe SSD သည် ၎င်း၏စွမ်းရည်နှင့် ကုန်ကျစရိတ်ပရိုဖိုင်ကြောင့် ဒေတာစင်တာများတွင် ဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်စေရန် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသော ဆန်းသစ်သော သိုလှောင်မှုဖြေရှင်းချက်တစ်ခုအဖြစ် ထင်ရှားပါသည်။ ၎င်းသည် အလွှာပေါင်း ၂၀၀ ကျော်ပါရှိသော ၎င်း၏ပထမဆုံး SSD အနေဖြင့် ခွဲခြားသိရှိနိုင်ပြီး ဒေတာစင်တာများနှင့် အခြားဆင်တူပတ်ဝန်းကျင်များအတွက် တိုးချဲ့နိုင်ပြီး ကုန်ကျစရိတ်သက်သာသော သိုလှောင်မှုရွေးချယ်စရာများကို ပေးဆောင်ပါသည်။ 30.72TB စွမ်းရည်နှင့် 15mm U.3 နှင့် E1.L form factor နှစ်မျိုးလုံးတွင် ရရှိနိုင်သောကြောင့် ဤ enterprise SSD သည် တန်ဖိုးမြင့်မားသော စွမ်းရည်နေရာများတွင် Solidigm P5316 ၏ ဦးဆောင်မှုကို ချိုးဖျက်ရန် ရှင်းလင်းသောအစီအစဉ်ဖြင့် ဈေးကွက်ကို သိသာထင်ရှားသောနည်းလမ်းဖြင့် သက်ရောက်မှုရှိရန် ရည်ရွယ်ပါသည်။
ဒါပေမယ့် Micron ဟာ Micron 9400 Pro ကို စွမ်းဆောင်ရည်မြင့် SSD အဖြစ် ယခင်က မိတ်ဆက်ခဲ့ပေမယ့် 6500 ION ကတော့ ကွဲပြားတဲ့ ချဉ်းကပ်မှုကို လုပ်ဆောင်ပါတယ်။ ယေဘုယျစနစ်ကုန်ကျစရိတ်က အရေးပါတဲ့အချက်တစ်ခုဖြစ်တဲ့ ပတ်ဝန်းကျင်ရဲ့ လိုအပ်ချက်တွေကို ဖြေရှင်းဖို့ ဒီဇိုင်းထုတ်ထားပြီး ရိုးရာ HDD array တွေနဲ့ နှိုင်းယှဉ်ရင် data ရရှိနိုင်မှု၊ စွမ်းဆောင်ရည်တိုးတက်ကောင်းမွန်လာမှု၊ သိပ်သည်းဆနဲ့ ပါဝါသုံးစွဲမှုတို့ကို အလေးပေးဖော်ပြထားပါတယ်။ အတွင်းပိုင်းမှာ 6500 ION ဟာ 9400 Pro နဲ့ ကွဲပြားတဲ့ controller တွေ၊ NAND နဲ့ firmware optimization တွေ အပါအဝင် အစိတ်အပိုင်းအမျိုးမျိုးကတစ်ဆင့် ခွဲခြားထားပါတယ်။
၎င်း၏စွမ်းဆောင်ရည်ရလဒ်များကိုကြည့်လျှင် Micron 6500 ION သည် တူညီသောစွမ်းရည်အမှတ်တွင် Solidigm P5316 ထက် များစွာသာလွန်နေပါသည်။ 64K write indirection unit သည် QLC-based P5316 ၏ write စွမ်းဆောင်ရည်ကို ကန့်သတ်ထားသော်လည်း Micron 6500 ION သည် workloads အမျိုးမျိုးတွင် စွမ်းဆောင်ရည်ကို ထိန်းသိမ်းရာတွင် ပြဿနာတစ်စုံတစ်ရာမရှိပါ။ ၎င်းသည် application developer များအနေဖြင့် QLC devices များအတွက် အပြည့်အဝချိန်ညှိမထားသော software ၏ I/O backend ကို သိသိသာသာပြုပြင်မွမ်းမံရန် မလိုအပ်သည့် ထူးခြားသောအားသာချက်ကို ပေးစွမ်းသည်။
အလုံးစုံပြောရရင် Micron 6500 ION ဟာ Solidigm P5316 QLC SSD နဲ့ ယှဉ်နိုင်လောက်အောင် အစွမ်းထက်တဲ့ ပြိုင်ဘက်တစ်ယောက်ဖြစ်ပြီး ဈေးနှုန်းသက်သာစွာနဲ့ ရောင်းချဖို့ ရည်ရွယ်ထားပါတယ်။ QLC ဈေးနှုန်းနဲ့ TLC စွမ်းဆောင်ရည်ကို ပေးစွမ်းနိုင်ပါတယ်။ ကျွန်တော်တို့ရဲ့ workload အားလုံးနီးပါးမှာ မြင်တွေ့ခဲ့ရတဲ့အတိုင်း P5316 ကို ကိုင်တွယ်ရာမှာ အခက်အခဲမရှိပါဘူး။ ဒါပေမယ့် P5316 နဲ့ ဈေးနှုန်းယှဉ်ပြိုင်မှု မရှိခဲ့တာကြောင့် Solidigm က ဘယ်လောက်အထိ ယှဉ်ပြိုင်ချင်လဲဆိုတာ ဘယ်သူမှ မသိပါဘူး။ 6500 ION မှာ အလုပ်လုပ်ရမယ့် margin နည်းတယ်လို့ ကျွန်တော်တို့ ယူဆတာကြောင့် ဒီယှဉ်ပြိုင်မှု ဖြစ်ပေါ်လာတာကို စောင့်ကြည့်ရကျိုးနပ်ပါတယ်။ ရလဒ်က ဘာပဲဖြစ်ဖြစ်၊ drive တွေ ပိုကြီးလာ၊ ပိုမြန်လာ၊ ပိုကုန်ကျစရိတ်သက်သာလာတာကြောင့် industry က အနိုင်ရပါတယ်။ Micron 6500 ION ဟာ အံ့သြဖွယ်ကောင်းတဲ့ drive တစ်ခုဖြစ်ပြီး ကုမ္ပဏီအတွက် portfolio တိုးချဲ့မှုကောင်းတဲ့ အစိတ်အပိုင်းတစ်ခုလည်း ဖြစ်ပါတယ်။




အမေဇုံ