StorageReview.com

Recenzja BLUETTI Elite 400: 3,840 Wh, 2,600 W i przełączanie UPS w 6 ms na kółkach

Użytkownik końcowy  ◇  Zasilanie

BLUETTI Elite 400 to przenośna elektrownia o mocy 3.84 kWh przeznaczona do zasilania awaryjnego w domu, pracy zdalnej, na kempingu i w innych zastosowaniach, w których nie ma niezawodnego źródła zasilania. Akumulator LiFePO₄ o pojemności 3,840 Wh zapewnia wystarczającą ilość energii do ładowania nie tylko telefonów i laptopów, ale także urządzeń takich jak lodówki, sprzęt sieciowy, komputery stacjonarne, telewizory i inne niezbędne urządzenia.

Przenośna elektrownia BLUETTI Elite 400 na stole laboratoryjnym StorageReview, panel przedni z wyświetlaczem i czterema gniazdami prądu zmiennego, za nim szafy serwerowe

Na wynos

  • 3,840 Wh na kołach: Elite 400 to pierwszy testowany przez nas model BLUETTI ze zintegrowanymi kołami i wysuwaną rączką. Waży 85.98 funta (39 kg) i ma wymiary 17 x 11.34 x 19.29 cala przy schowanej rączce oraz 41.02 cala po jej wysunięciu.
  • 6 ms do baterii przy obciążeniu 740 W: przy stacji roboczej Dell na wyjściu, przechwyt Quarch wykazał 6 ms czasu przejścia z zasilania sieciowego na zasilanie bateryjne i 14.8 ms z powrotem, oba wyniki mieszczą się w przedziale 15 ms dla BLUETTI, bez zakłócania pracy stacji roboczej w ciągu dwóch cykli.
  • Dostarczono 3.07 kWh, do uzupełnienia 3.96 kWh: Rozładowanie wentylatora dmuchawy pobrało 3.07 kWh z gniazdek prądu zmiennego przed wyłączeniem, co stanowiło 80 procent znamionowej wydajności, a ładowanie od 0 do 100 procent pobrało 3.96 kWh z gniazdka ściennego.
  • 2,600W ciągła moc, 1,800W z gniazdka ściennego: cztery gniazda prądu zmiennego dzielą limit 2,600 W falownika, maksymalny pobór mocy prądu zmiennego wynosi 1,800 W, co stanowi również maksymalną moc, jaką sieć może dostarczyć przez urządzenie do podłączonych obciążeń, a energia słoneczna dodaje 1,000 W, co daje łączny limit wejściowy 2,800 W.
  • Mniej portów niż w Elite 300: zniknęło gniazdo TT-30 RV i wyjście prądu stałego 12 V/30 A, pozostawiając dwa porty USB-C o mocy 100 W, dwa porty USB-A o mocy 15 W i gniazdo zapalniczki samochodowej o mocy 120 W oprócz czterech gniazd prądu zmiennego, w cenie 1,399 USD z pięcioletnią gwarancją.

Większy akumulator jest również odpowiedni dla użytkowników, którzy potrzebują, aby sprzęt działał podczas awarii zasilania, a nie tylko wystarczająco długo, aby umożliwić kontrolowane wyłączenie. Rzeczywisty czas pracy będzie zależał od podłączonego obciążenia, strat falownika, temperatury roboczej i stanu ogniw.

Falownik dostarcza do 2,600 W ciągłego prądu przemiennego o napięciu 120 V, co pozwala Elite 400 obsługiwać zarówno mniejsze urządzenia, jak i pojedyncze urządzenia o dużym poborze mocy, o ile całkowite obciążenie podłączonego urządzenia mieści się w limicie mocy wyjściowej. Urządzenia sieciowe, oświetlenie i ładowarki zapewniają znacznie większy zapas mocy niż kuchenka mikrofalowa, czajnik elektryczny, grzejnik elektryczny czy inne obciążenia rezystancyjne.

BLUETTI podaje oddzielnie moc szczytową 5,200 W i moc podnoszenia 3,900 W. Wartości te służą różnym celom, które warto zrozumieć; moc szczytowa dotyczy krótkotrwałego obciążenia. Przed użyciem należy zapoznać się z wytycznymi BLUETTI dotyczącymi obsługiwanych obciążeń i ograniczeń eksploatacyjnych. Żadna z wartości nie zwiększa ciągłej mocy wyjściowej urządzenia wynoszącej 2,600 W.

Układ połączeń obejmuje cztery gniazda AC NEMA 5-20R, dwa porty USB-C o mocy 100 W, dwa porty USB-A o mocy 15 W oraz gniazdo zapalniczki samochodowej o mocy 120 W. Zapewnia to dziewięć wyjść dla urządzeń gospodarstwa domowego i mniejszej elektroniki. Połączenia USB-C obsługują kompatybilne laptopy i tablety, umożliwiając ich ładowanie bez użycia gniazdka AC lub zasilaczy ściennych, eliminując dodatkową konwersję prądu przemiennego na stały.

Ładowanie słoneczne obsługuje moc do 1,000 W, przy napięciu wejściowym od 12 do 60 V i maksymalnym natężeniu prądu 20 A. Łączne ładowanie prądem przemiennym i energią słoneczną zwiększa deklarowany limit mocy wejściowej do 2,800 W. Daje to Elite 400 kilka sposobów na doładowanie większego akumulatora, chociaż rzeczywisty pobór mocy zależy od konfiguracji paneli, nasłonecznienia, temperatury i innych warunków.

Łączność Wi-Fi i Bluetooth umożliwia dostęp do urządzenia za pośrednictwem aplikacji BLUETTI. Funkcja ładowania przelotowego umożliwia pracę podłączonych urządzeń, gdy urządzenie jest zasilane z zewnętrznego źródła. Deklarowany czas ładowania UPS wynoszący 15 ms to kolejne potencjalne zastosowanie do tworzenia kopii zapasowych w biurze domowym i sieci, ale kompatybilność najlepiej sprawdzić z urządzeniami, które planujesz podłączyć.

BLUETTI Elite 400 – ceny i gwarancja

Elite 400 jest objęty pięcioletnią gwarancją i kosztuje 1,399 dolarów w momencie recenzji. Przy szacowaniu całkowitego kosztu instalacji solarnej lub samochodowej należy wziąć pod uwagę dostępne zestawy i akcesoria do ładowania.

Dla kupujących porównujących modele z linii Elite, najważniejszym pytaniem jest, ile dodatkowego czasu pracy potrzebują. Większy akumulator Elite 400 może uzasadniać jego rozmiar i wagę w przypadku dłuższych przerw w zasilaniu, podczas gdy użytkownicy potrzebujący krótszego czasu podtrzymywania zasilania mogą uznać mniejsze urządzenie za łatwiejsze w przechowywaniu i transporcie.

Specyfikacja BLUETTI Elite 400

Poniższe dane pochodzą ze strony produktu BLUETTI dla modelu Elite 400 w USA z dnia 31 października 2026 r., a porównania w dalszej części recenzji odnoszą się do tej samej strony, dotyczącej modelu Elite 300. W drukowanej instrukcji wymiary obudowy podano jako 427 x 286 x 490 mm, pomijając dane dotyczące temperatury szczytowej i temperatury przechowywania, dlatego w przypadku różnic w tych danych posługujemy się stroną produktu.

Specyfikacja BLUETTI Elite 400
bateria
Model Elite 400
Pojemność baterii 3,840Wh
Technologia chemiczna akumulatora LiFePO₄ (fosforan litowo-żelazowy)
moc wyjściowa
Ciągły prąd wyjściowy AC Maks. 2,600 W (120 V, 50/60 Hz)
Moc udarowa 5,200W
Siła podnoszenia 3,900W
Porty wyjściowe
Gniazda prądu przemiennego 4 gniazda prądu zmiennego, maks. 2,600 W (w naszym urządzeniu znajdują się gniazda NEMA 5-20R)
USB-A 2x 15 W maks. każdy, łącznie 30 W
USB-C 2x 100 W maks. każdy
Wyjście 12 V. 1x Zapalniczka samochodowa 120W Max
Opłaty
Wejście AC Maks. 1,800 W, 120 V (wejście IEC C14)
Wejście solarne Maks. 1,000 W, 12 do 60 V, maks. 20 A.
Połączone wejście prądu przemiennego i słonecznego Do 2,800W
Ogólne
Wymiary Bez uchwytu 17 × 11.34 × 19.29 cala (432 × 288 × 490 mm) Z uchwytem 17 × 11.34 × 41.02 cala (432 × 288 × 1,042 mm)
Waga 85.98 lbs / 39 kg
Temperatura przechowywania 14℉ do 104℉ / -10℃ do 40℃
Temperatura rozładowania -4 °F do 104 °F / -20 °C do 40 °C
Czas przełączania UPS 15ms
Łączność z aplikacjami Wi-Fi i Bluetooth
Gwarancja
5 Lata

Budowa i projektowanie

BLUETTI Elite 400 wyróżnia się wyższą, bardziej mobilną konstrukcją w porównaniu z innymi urządzeniami i jest pierwszym urządzeniem BLUETTI, jakie widzieliśmy, ze zintegrowanymi kółkami transportowymi. Jego obudowa ma wymiary 17 × 11.34 × 19.29 cala (432 × 288 × 490 mm) z schowaną rączką. Po jej wysunięciu całkowita wysokość wzrasta do 41.02 cala (1,042 mm). Elite 400 posiada również gumowe podkładki z tyłu, które umożliwiają ustawienie go płasko podczas przechowywania lub transportu bez ryzyka przewrócenia.

BLUETTI Elite 400 z przodu z całkowicie wysuniętą rączką teleskopową i widocznymi dwoma górnymi uchwytami

W porównaniu z obudowami Elite 300 o wymiarach 14.41 × 12.01 × 11.71 cala (366 × 305 × 297.5 mm), obudowa Elite 400 jest o około 2.5 cala szersza, o 3/4 cala płytsza i o 7.6 cala wyższa, a jednocześnie oferuje dodatkowe 800 Wh pojemności. Kolejną zauważalną różnicą jest to, że Elite 300 ma otwory wentylacyjne z przodu i z tyłu, podczas gdy w Elite 400 otwory wentylacyjne po lewej i prawej stronie są również demontowalne do czyszczenia.

BLUETTI Elite 300 obok BLUETTI Elite 400 z profilu bocznego, pokazujący zdejmowany boczny otwór wentylacyjny i tylne koło Elite 400

Ważąc niecałe 90 kg, Elite 400 to dość ciężki zestaw akumulatorowy. Koła i wysuwana rączka stanowią zatem istotny element jego konstrukcji, szczególnie podczas przemieszczania go między miejscem przechowywania a zasilanym sprzętem, a także z miejsca na miejsce. Należy jednak wziąć pod uwagę rodzaj nawierzchni, po której będzie się toczyć – koła nie są zbyt szerokie ani wysokie, więc nawierzchnie takie jak żwir czy miękkie podłoże mogą być mniej odpowiednie, zwłaszcza biorąc pod uwagę wagę.

Mobilność jest przydatna w domu, garażu czy laboratorium, ale podnoszenie nadal jest problemem. Chociaż to urządzenie jest ciężkie, jest lżejsze niż niektóre produkty konkurencji pod względem swoich możliwości i pojemności, a BLUETTI twierdzi, że jest nawet o 35% lżejsze od innych.

Tył BLUETTI Elite 400 z widocznym panelem wejściowym AC, bocznym otworem wentylacyjnym i jednym z dwóch kół

Cztery gniazda NEMA 5-20R umożliwiają podłączenie standardowego sprzętu gospodarstwa domowego i kompatybilnych wtyczek 20 A. Ich łączna moc wyjściowa nadal podlega limitowi inwertera wynoszącemu 2,600 W; typ gniazda nie zapewnia niezależnego zasilania dla każdego gniazda.

Dokumentacja BLUETTI nie podaje, jak podłączone są cztery gniazda, więc sprawdziliśmy. Są one połączone za panelem wspólną linią i przewodem neutralnym, a jedynym limitem ich łącznego poboru prądu jest limit 2,600 W falownika. Gniazdo NEMA 5-20R ma moc znamionową 20 A, co odpowiada 2,400 W przy napięciu 120 V lub 1,920 W przy obciążeniu ciągłym zgodnie z regułą 80 procent. Nie znaleźliśmy żadnego zabezpieczenia dla każdego gniazda, więc w zasadzie można by wymagać od pojedynczego gniazda większej mocy. Niewiele urządzeń wtykowych pobiera tak dużo prądu, ale utrzymuj jedno duże obciążenie poniżej 1,920 W w trybie ciągłym i rozprowadź resztę na pozostałe gniazda.

Mniejsze złącza obejmują dwa porty USB-C o mocy do 100 W każdy oraz dwa porty USB-A o mocy do 15 W każdy. Gniazdo zapalniczki samochodowej o mocy 120 W umożliwia podłączenie prądu stałego do kompatybilnych akcesoriów samochodowych i urządzeń przenośnych.

Zbliżenie na przedni panel BLUETTI Elite 400 z wyświetlaczem w 100 procentach, wejściem DC i gniazdem zapalniczki samochodowej, portami USB-A i USB-C oraz czterema gniazdami AC 20 A

W porównaniu z wyborem połączeń Elite 300, dostarczone specyfikacje Elite 400 nie obejmują dedykowanego gniazda TT-30 RV i wysokoprądowego połączenia 12 V/30 A. To sprawia, że ​​wymagania dotyczące połączeń są warte dokładnego przyjrzenia się, szczególnie użytkownikom wybierającym między tymi dwoma modelami do instalacji zasilanych z kampera lub prądu stałego. Szczegółowo opisujemy połączenia wcześniejszego modelu w naszej recenzji Elite 300. Chociaż BLUETTI nie podało powodu pominięcia tych portów w wyborze Elite 400, nie pozycjonują tego urządzenia z marketingiem „RV Ready”, tak jak miało to miejsce w przypadku Elite 300. Pomiędzy tymi dwoma urządzeniami, nieco zaskakujące jest to, że te porty są dostępne tylko w jednym urządzeniu z tej samej rodziny produktów, ale postaramy się nie przywiązywać do tego zbytniej wagi.

BLUETTI Elite 300 i BLUETTI Elite 400 ustawione obok siebie na stole laboratoryjnym, z widocznym gniazdem TT-30 Elite 300 na jego przednim panelu

Ładowanie prądem przemiennym wykorzystuje gniazdo IEC C14 i może pobierać do 1,800 W z gniazdka ściennego. Strona produktu BLUETTI nie podaje osobnego parametru bypassu, więc moc wejściowa 1,800 W to wartość, którą należy uwzględnić, aby oszacować moc, jaką sieć może przesłać do urządzenia po jego podłączeniu; moc wejściowa falownika 2,600 W odnosi się do mocy akumulatora. Po obu stronach gniazda widzimy również śrubę uziemiającą i 20-amperowy wyłącznik automatyczny z możliwością resetowania.

Zbliżenie wejścia AC urządzenia BLUETTI Elite 400: gniazdo IEC C14 z otwartą pokrywą, zacisk uziemienia i zabezpieczenie obwodu 20 A

Użyteczność i interfejs

Elite 400 obsługuje łączność Wi-Fi i Bluetooth za pośrednictwem aplikacji BLUETTI. Umożliwia to zarządzanie urządzeniem z telefonu, co jest przydatne, gdy elektrownia znajduje się pod biurkiem, obok urządzeń lub z dala od monitorowanego sprzętu. Aplikacja umożliwia również zarządzanie elektrowniami Wi-Fi z dowolnego miejsca i integruje alerty pogodowe, aby priorytetowo naładować akumulator przed potencjalną przerwą w dostawie prądu.

Ekran główny aplikacji BLUETTI dla Elite 400 pokazujący przepływy energii fotowoltaicznej, sieciowej, prądu stałego i prądu przemiennego oraz 100-procentowe naładowanie

Do codziennego użytku z zasilaniem awaryjnym najbardziej przydatne są informacje o stanie naładowania akumulatora, mocy wejściowej, podłączonym obciążeniu i szacowanym czasie pracy. Odczyty te pomagają użytkownikom zrozumieć, jak zmiany w zużyciu energii wpływają na dostępne okno zapasowe. W przypadku korzystania z energii słonecznej/fotowoltaicznej, aplikacja może również wyświetlać szacunkowe miesięczne oszczędności energii.

Ekran aplikacji BLUETTI dla Elite 400 pokazujący pozostały czas pracy, miesięczne oszczędności i statystyki zużycia energii

Tryby pracy i ładowania są również łatwo dostępne w ustawieniach urządzenia. Główne różnice w trybach ładowania to emisja ciepła i hałasu: tryb cichego ładowania jest wolniejszy i nie zwiększa obrotów wentylatorów, tryb turbo zwiększa obroty wentylatorów, aby utrzymać niską temperaturę, a tryb standardowy znajduje się pośrodku. Można również ustawić opcję niestandardową, aby obniżyć maksymalny prąd ładowania sieciowego, jeśli urządzenie pracuje w obwodzie o dużym obciążeniu lub niestabilnym źródle. W tym samym menu dostępna jest również opcja podnoszenia mocy.

Ustawienia aplikacji BLUETTI dla Elite 400 z trybem pracy, trybem ładowania i przełącznikiem trybu podnoszenia mocy

Jeśli posiadałeś lub używałeś innego urządzenia BLUETTI, ta prawdopodobnie wyda Ci się znajoma, ponieważ Elite 400 nie oferuje żadnych nowych funkcji aplikacji, których nie widzieliśmy wcześniej.

Testowanie mocy

Moc 3,840 Wh w urządzeniu Elite 400 określa jego nominalną pojemność akumulatora. Energia dostarczana do gniazdek prądu przemiennego będzie niższa ze względu na straty inwertera oraz moc potrzebną do zasilania samego urządzenia. Pomiar dostarczonej energii stanowi bardziej użyteczną podstawę do oszacowania czasu pracy.

Do testów rozładowania używamy dużego wentylatora, aby zapewnić stałe obciążenie indukcyjne, i umieszczamy miernik mocy pośrodku, aby zmierzyć moc wyjściową przed wyłączeniem urządzenia. Zaobserwowaliśmy 3.07 kWh po rozładowaniu, zanim akumulator całkowicie się rozładował. Jest to znacznie mniej niż nominalne 3,840 Wh. W cyklu ładowania od 0% do 100% zaobserwowaliśmy całkowity pobór mocy z gniazdka ściennego na poziomie 3.96 kWh, aby całkowicie naładować akumulator.

Do testów zapasowych podłączyliśmy stację roboczą Dell T2 do naszego analizatora mocy Quarch, przeprowadziliśmy test porównawczy, który pobrał około 740 W i przerwaliśmy dopływ prądu zmiennego. Zmierzony czas przejścia na zasilanie bateryjne wyniósł 6 ms, czyli znacznie poniżej deklarowanego przez BLUETTI czasu 15 ms i o 2 ms szybciej niż 8 ms w modelu Elite 300.

Przechwycenie obrazu Quarch podczas przełączania BLUETTI Elite 400 z zasilania sieciowego na akumulator przy obciążeniu 740 W, przerwa między kursorami 6 ms

Przywrócenie zasilania spowodowało powrót do pracy z sieci w ciągu 14.8 ms, z głośniejszym przebiegiem sygnału przez kilka cykli, gdy urządzenie resynchronizowało się z siecią, co pokazuje poniższy wykres. W ciągu dwóch cykli przerwania, podłączona stacja robocza nie miała wpływu na obciążenie.

W instrukcji obsługi BLUETTI podano, że funkcja UPS nie jest przeznaczona do urządzeń takich jak serwery danych czy stacje robocze, które wymagają wydajnego UPS-a. Nasza stacja robocza bez problemu przeszła oba transfery, ale w przypadku systemu, w którym przerwanie pracy byłoby kosztowne, dedykowany UPS online pozostaje bardziej konserwatywnym wyborem.

Rejestracja Quarch sygnału powrotu BLUETTI Elite 400 z akumulatora do zasilania sieciowego, przejście 14.8 ms z bardziej zaszumionym przebiegiem podczas ponownej synchronizacji
Specyfikacja / Test BLUETTI Elite 400 BLUETTI Elite 300 BLUETTI Elite 200 V2
Znamionowa pojemność baterii 3,840Wh 3,014.4Wh 2,073.6Wh
Zmierzona dostarczona energia prądu przemiennego 3.07kWh 2.67kWh 1.91kWh
Zmierzona energia ładowania 3.96kWh 3.49kWh 2.44kWh
Zmierzony transfer do akumulatora 6ms 8ms Niezmierzony
Zmierzony transfer do sieci 14.8ms 8.25ms Niezmierzony

 

Dodatkowa pojemność jest widoczna w dostarczonej energii: 3.07 kWh w porównaniu z 2.67 kWh dla Elite 300 i 1.91 kWh dla Elite 200 V2, czyli o około 15 procent więcej energii użytkowej niż w Elite 300, przy 27 procentach wyższej mocy znamionowej. Przy obciążeniu stacji roboczej 740 W w teście rezerwowym, 3.07 kWh odpowiada nieco ponad czterem godzinom w porównaniu z około 3.6 godzinami dla Elite 300, a przy obciążeniu sieciowym 100 W różnica wynosi około 30 godzin w porównaniu z 27 godzinami.

Elite 400 zwraca również mniejszą część swojej mocy niż mniejsze jednostki: 80 procent z 3,840 Wh w porównaniu z 89 procentami w przypadku Elite 300 i 92 procentami w przypadku Elite 200 V2. Przy pobieraniu 3.96 kWh do ponownego naładowania, sprawność energetyczna wynosi około 78 procent.

W porównaniu z tym czasem pracy, Elite 400 wymaga 28 funtów więcej (85.98 w porównaniu z 57.98) z kółkami, podwoziem wyższym o 7.6 cala przy tej samej klasie wymiarów, o dwa złącza mniej (zniknęły wyjścia TT-30 i 12 V/30 A, a port USB-C o mocy 140 W w Elite 300 staje się drugim portem o mocy 100 W), 1,000 W mocy wejściowej z paneli słonecznych w porównaniu z 1,200 W oraz 1,399 USD w porównaniu z 1,199 USD, które Elite 300 oferował w sierpniu, kiedy go recenzowaliśmy. Moc wejściowa prądu przemiennego jest taka sama: 1,800 W w obu modelach.

BLUETTI Elite 300, Apex 300 i Elite 400 ustawione na stole laboratoryjnym StorageReview

BLUETTI Elite 300, Apex 300 i Elite 400

Wniosek

BLUETTI Elite 400 wnosi do gamy Elite większy akumulator i nowe podejście do mobilności. Pojemność 3,840 Wh, ciągła moc wyjściowa prądu przemiennego 2,600 W oraz zintegrowane kółka sprawiają, że jest to praktyczne rozwiązanie do przechowywania domowych sprzętów, sprzętu sieciowego lub stacji roboczej w przypadku awarii zasilania. Teleskopowy uchwyt ułatwia przenoszenie urządzenia między miejscem przechowywania a miejscem pracy, bez konieczności dźwigania jego pełnej masy.

Testy zasilania awaryjnego przebiegły bez zakłóceń. Przy stacji roboczej Dell pobierającej około 740 W pod obciążeniem, zmierzyliśmy czas przejścia na zasilanie bateryjne 6 ms i czas powrotu do zasilania sieciowego 14.8 ms, oba w granicach deklarowanych przez BLUETTI 15 ms. Nie zaobserwowaliśmy żadnych zakłóceń w pracy stacji roboczej podczas żadnego z tych przejść w ciągu dwóch testowanych cykli. Przejście na zasilanie bateryjne było szybsze niż 8 ms w Elite 300, natomiast powrót do zasilania sieciowego był wolniejszy niż 8.25 ms i charakteryzował się większym szumem; w przypadku stacji roboczej użytej w tej recenzji ta różnica nie stanowiła problemu.

Konstrukcja fizyczna ma swoje własne uwarunkowania. Ważąc około 39 kg (86 funtów), Elite 400 pozostaje ciężki, nawet gdy trzeba pokonywać schody, załadować pojazd lub umieścić go na podwyższonych półkach. Koła ułatwiają poruszanie się po twardych nawierzchniach, ale ich rozmiar i szerokość są mniej odpowiednie do miękkiego podłoża lub żwiru. Obudowa na kółkach jest najbardziej przydatna w domu, garażu lub miejscu pracy, gdzie jest wolna przestrzeń do przejścia.

Elite 400 oferuje również pewne kompromisy w zakresie połączeń w porównaniu z Elite 300. Zachowuje cztery domowe gniazdka prądu zmiennego i dwa porty USB-C o mocy 100 W, ale nie posiada gniazda TT-30 RV ani dedykowanego wyjścia prądu stałego 12 V/30 A. Klienci korzystający z tych złączy mogą uznać Elite 300 za lepiej dopasowane do swojego sprzętu, pomimo mniejszej baterii. Planując instalację z ciągłym podłączeniem, należy również wziąć pod uwagę sufitowe wejście prądu zmiennego o mocy 1,800 W, ponieważ taką moc może zapewnić ściana. Ponadto, każde pojedyncze duże obciążenie powinno być mniejsze od 1,920 W mocy ciągłej jednego gniazdka 20 A, ponieważ cztery gniazdka korzystają z inwertera o mocy 2,600 W bez osobnego zabezpieczenia.

W cenie 1,399 dolarów, Elite 400 to sprawdzona opcja dla użytkowników, którym zależy na dłuższym działaniu i wygodzie transportu urządzenia. Najlepiej sprawdza się jako jednopoziomowa kopia zapasowa w domu lub w miejscu pracy, gdzie większy akumulator może być używany bez częstego podnoszenia. Większa pojemność jest przydatna, ale o wyborze między nim a mniejszymi modelami Elite powinny decydować zmierzone zużycie energii, wymagania dotyczące połączeń i warunki transportu.

Strona produktu BLUETTI Elite 400

Skontaktuj się z StorageReview

Biuletyn | YouTube | Podcast iTunes / Spotify | Instagram | Twitter | TikTok | Kanał RSS

Dylan Bryan