StorageReview.com

Recenzja serwera Dell EMC PowerEdge R640 (Intel Scalable 2. generacji)

Enterprise   ◇ 

Nowy PowerEdge R640 to dwugniazdowa platforma serwerowa firmy Dell, zaprojektowana do zastosowań takich jak gęste pamięci masowe definiowane programowo, dostawcy usług warstwy aplikacji, gęste chmury prywatne, wirtualizacja i obliczenia o wysokiej wydajności (HPC). Nie należy jej mylić z poprzednim modelem Dell EMC PowerEdge R640, który recenzowaliśmy w zeszłym roku. Najnowsza wersja jest wyposażona w dwa procesory Intel Xeon Scalable drugiej generacji , co otwiera nowe możliwości zastosowań takich jak HPC.

Użytkownicy mogą wyposażyć serwer Dell w dyski 2.5" lub 3.5" w różnych konfiguracjach, w tym do 10 dysków NVMe dla maks. 64 TB lub do 4 dysków SAS/SATA 3.5" dla maks. 56 TB. Pierwsza konfiguracja, połączona z wbudowaną diagnostyką, umożliwia wysoką, bezpieczną wydajność aplikacji przy zminimalizowanym przestoju. Zasilany przez procesory Intel Xeon Scalable drugiej generacji, R640 może być również skonfigurowany z maksymalnie 6.14 TB pamięci RAM DCPMM (lub 7.68 TB z LRDIMM) wraz z innymi opcjami pamięci, aby spełnić szereg potrzeb. R640 oferuje również możliwość wykorzystania modułów pamięci trwałej Optane , co zwiększa całkowitą ilość pamięci, a tym samym wydajność.

Serwer R640 wykorzystuje automatyzację i inteligentne zarządzanie Dell EMC, które pomagają działom IT poświęcać mniej czasu na rutynową konserwację, pozwalając im skupić się na ważniejszych problemach w organizacji. Na przykład organizacje mogą korzystać z usług ProSupport Plus i SupportAssist (które, jak twierdzi Dell, mogą zmniejszyć nakład pracy potrzebny do rozwiązania problemów z serwerami o 72%), korzystając jednocześnie z istniejących konsol zarządzania z łatwą integracją z VMware vSphere, Microsoft System Center i Nagios. Inne funkcje zorientowane na produktywność obejmują bezagentową konsolę Dell EMC iDRAC9 do zautomatyzowanego i wydajnego zarządzania oraz konsolę nowej generacji i profile serwerów OpenManage, umożliwiające przygotowywanie szybkich, skalowalnych i w pełni konfigurowalnych serwerów.

Serwer R640 posiada również wbudowane funkcje bezpieczeństwa, w tym nową funkcję blokady konfiguracji, chroniącą konfigurację serwera i oprogramowanie sprzętowe przed złośliwymi i niepożądanymi zmianami, a także wbudowane uwierzytelnianie, które zezwala na uruchamianie wyłącznie „prawidłowo zaprojektowanych aktualizacji”. Organizacje mogą również usuwać dane z pamięci lokalnej podczas zmiany przeznaczenia lub wycofywania serwerów.

Specyfikacja Dell PowerEdge R640

Udogodnienia Specyfikacja techniczna
Procesor Do dwóch procesorów Intel® Xeon® Scalable drugiej generacji, do 2 rdzeni na procesor
Pamięć 24 gniazda DDR4 DIMM, obsługa RDIMM/LRDIMM, prędkość do 2933 MT/s, maks. 3 TB, maks. 12 gniazd NVDIMM, maks. 192 GB

Do 12 trwałych modułów pamięci Intel Optane DC DCPMM, maks. 6.14 TB (maks. 7.68 TB z DPCMM + LRDIMM) Obsługuje wyłącznie zarejestrowane moduły DIMM DDR4 ECC

Kontrolery pamięci Kontrolery wewnętrzne: PERC H330, H730p, H740p, RAID programowy (SWRAID) S140 Podsystem pamięci masowej zoptymalizowany pod kątem rozruchu: HWRAID 2 dyski SSD M.2 240 GB, 480 GB Zewnętrzny PERC (RAID): H840

Karty HBA SAS 12 Gb/s (bez RAID): Zewnętrzna – karta HBA SAS 12 Gb/s (bez RAID), Wewnętrzna – karta HBA330 (bez RAID)

Zatoki napędowe Przednie zatoki dyskowe: do 10 dysków twardych/SSD 2.5” SAS/SATA z maksymalnie 8 dyskami SSD NVMe o maksymalnej pojemności 76.8 TB lub do 10 dyskami NVMe o maksymalnej pojemności 64 TB lub do 4 dysków twardych SAS/SATA 3.5” o maksymalnej pojemności 64 TB

Tylne zatoki napędowe: do 2 x 2.5” SAS/SATA (HDD/SSD), dysk SSD NVMe maks. 15.36 TB Opcjonalny napęd DVD-ROM, DVD+RW

Zasilacze 495W Platinum 750W Platinum

750 W 240 HV DC Platinum* 1100 W 48 V DC

1100 W Platynowy

1100 W 380 HVDC Platyna*

1600W Platinum 750W Titanium

Zasilacze z możliwością podłączania na gorąco z opcją pełnej redundancji Do 8 wentylatorów z możliwością podłączania na gorąco z opcją pełnej redundancji

*Dostępne tylko w Chinach i Japonii

Wymiary Współczynnik kształtu: Rack (1U) Wysokość: 42.8 mm (1.69 cala)

Szerokość: 482.0 mm (18.98 cala)

Głębokość: 808.5 mm (31.8 cala) Waga: 21.9 kg (48.3 funta)

*Wymiary uwzględniają ramkę.

Zarządzanie osadzone iDRAC9, iDRAC Direct, iDRAC RESTful API z Redfish, opcjonalny moduł bezprzewodowy Quick Sync 2
Bezel Opcjonalna ramka LCD lub ramka zabezpieczająca
Oprogramowanie OpenManage™ OpenManage Enterprise OpenManage Mobile OtwórzZarządzanie Centrum zasilania
Integracje i

połączenia

Integracja:

Microsoft® System Center VMware® vCenter™ BMC Truesight

Moduły Red Hat Ansible

Połączenia:

IBM Tivoli Netcool/OMNIbus

IBM Tivoli Network Manager IP Edition Micro Focus Operations Manager i Nagios® Core

Nagios XI

Ochrona TPM 1.2/2.0, TCM 2.0 opcjonalnie Kryptograficznie podpisane oprogramowanie układowe Bezpieczny rozruch Silicon Root of Trust Bezpieczne usuwanie

Blokada systemu (wymaga OpenManage Enterprise)

I/O i porty Opcje sieciowe: 4 x 1GbE

2x10GbE + 2x1GbE

4 x 10GbE

2 x 25GbE

Przednie porty:

1 x dedykowany iDRAC bezpośredni USB 1 x USB 2.0

1 x USB 3.0 (opcjonalnie)

1 x wideo

Porty tylne: 1 x dedykowany port sieciowy iDRAC 1 x port szeregowy

2 x USB 3.0

1 x wideo

PCIe: 3 gniazda Gen3, wszystkie x16 Karta graficzna: 2 x VGA

Opcje akceleratora Do 3 procesorów graficznych o pojedynczej szerokości (NVIDIA T4) lub do 1 układu FPGA

 

Obsługiwane systemy operacyjne Kanoniczny hiperwizor Ubuntu LTS Citrix

Microsoft Windows Server LTSC z Hyper-V Oracle Linux

Red Hat Enterprise Linux SUSE Linux Enterprise Server VMware ESXi

 

Zaprojektuj i zbuduj

Dell EMC R640 to serwer 1U dostępny w wielu konfiguracjach: 8 dysków twardych 2.5 cala lub 4 dyski twarde 3.5 cala na panelu przednim lub 10 dysków twardych 2.5 cala na panelu przednim z opcjonalną obsługą 2 dysków twardych 2.5 cala na panelu tylnym. Wnęki na napędy zajmują większość przedniej części serwera. Po lewej stronie znajduje się (lewy) panel sterowania, który zawiera stan systemu i identyfikator systemu, diodę LED stanu oraz wskaźnik iDRAC Quick Sync 2 (bezprzewodowy). Obok panelu znajduje się opcjonalny napęd optyczny (napęd SATA DVD-ROM lub napęd DVD+/-RW) i port USB, a także port VGA. Po prawej stronie znajduje się (prawy) panel sterowania, który zawiera przycisk zasilania, port USB, port micro iDRAC Direct i diodę LED stanu iDRAC Direct.

Patrząc na tylny panel, widzimy przycisk identyfikacji systemu, port kabla wskaźnika stanu systemu (umożliwiający użytkownikom podłączenie kabla wskaźnika stanu i sprawdzenie stanu systemu, jeśli używany jest CMA), dedykowany port sieciowy iDRAC9, port szeregowy, VGA i (2) USB 3.0 oraz (4) porty kart sieciowych. Tuż nad tymi portami znajduje się karta rozszerzeń PCIe i dwa gniazda na dyski. Model R640 można również skonfigurować tak, aby posiadał dwa lub trzy gniazda kart rozszerzeń PCIe. Po prawej stronie znajdują się dwa zasilacze, które również mają różne konfiguracje.

Zdejmowanie pokrywy jest dość proste. Wystarczy obrócić blokadę zwalniającą zatrzask w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara za pomocą śrubokręta krzyżakowego nr 2, a następnie podnieść zatrzask, aż pokrywa się odsunie, a zaczepy zwolnią. Wnętrze R640 odsłania znajomy układ serwera, w tym 8 wentylatorów systemowych z osłonami powietrza skierowanymi w stronę gniazd DIMM otaczających dwa procesory.

Zarząd

Serwer Dell EMC PowerEdge R640 jest zarządzany przez zintegrowany kontroler Dell Remote Access Controller 9, iDRAC9. Po przejściu do pulpitu nawigacyjnego iDRAC użytkownicy będą mogli sprawdzić stan serwera, dzienniki i notatki sprzętowe, szczegóły oprogramowania sprzętowego i lokalizacji, informacje o gwarancji, szczegóły sprzętu, lokalizację oraz konsolę wirtualną. Użytkownicy będą mogli również skorzystać z opcji „Łagodnego wyłączania”, która wyłącza serwer za pomocą funkcji programowej, umożliwiając systemowi bezpieczne zamykanie procesów i zamykanie połączeń. W górnej części pulpitu nawigacyjnego znajdują się główne zakładki: System, Pamięć masowa, Konfiguracja, Konserwacja i Ustawienia kontrolera iDRAC.

W zakładce System użytkownicy znajdą informacje o bateriach serwera, systemie chłodzenia, procesorach, układzie panelu przedniego, pamięci, zasilaniu i napięciach. Sekcja CPU wyświetla nazwę, markę i wersję procesora, aktualną prędkość procesora, jego stan i liczbę rdzeni. Poniżej znajdują się również informacje o funkcjach, możliwościach i pamięci podręcznej.

W sekcji Pamięć użytkownicy zobaczą zainstalowaną i maksymalną pojemność, dostępne i zajęte gniazda oraz informacje o korekcji błędów. Poniżej znajdują się szczegółowe informacje na temat każdego gniazda pamięci DIMM, w tym jego status, typ, rozmiar, prędkość i rangę.

Konfiguracja Dell EMC PowerEdge R640

Do celów testowych skonfigurowaliśmy serwer Dell EMC PowerEdge R640 z dwoma procesorami Intel Scalable 2nd Gen 8280, oferującymi 28 rdzeni 2.7 GHz każdy, a także 384 GB pamięci RAM DDR4 2933 GHz. Do testów porównawczych wykorzystaliśmy hiperwizor VMware ESXi 6.7u3 oraz cztery dyski SSD Seagate NVMe o pojemności 3.2 TB jako pamięć lokalną.

Wydajność

Wydajność serwera SQL

Protokół testowania OLTP dla Microsoft SQL Server firmy StorageReview wykorzystuje aktualną wersję roboczą testu Transaction Processing Performance Council Benchmark C (TPC-C), internetowego testu porównawczego przetwarzania transakcji, który symuluje działania występujące w złożonych środowiskach aplikacji. Test TPC-C jest bliższy niż syntetyczne testy wydajnościowe, mierząc mocne strony i wąskie gardła infrastruktury pamięci masowej w środowiskach baz danych.

Każda maszyna wirtualna SQL Server jest skonfigurowana z dwoma dyskami wirtualnymi: woluminem 100 GB na rozruch i woluminem 500 GB na bazę danych i pliki dziennika. Z perspektywy zasobów systemowych, skonfigurowaliśmy każdą maszynę wirtualną z 16 procesorami wirtualnymi, 64 GB pamięci DRAM i wykorzystaliśmy kontroler LSI Logic SAS SCSI. Podczas gdy nasze obciążenia Sysbench testowane wcześniej obciążały platformę zarówno pod względem operacji wejścia/wyjścia, jak i pojemności pamięci masowej, test SQL sprawdza wydajność opóźnień.

W tym teście wykorzystano SQL Server 2014 działający na gościnnych maszynach wirtualnych z systemem Windows Server 2012 R2 i został on obciążony programem Dell Benchmark Factory for Databases. Podczas gdy tradycyjnie testowaliśmy ten test w dużych bazach danych o skali 3,000 w pamięci lokalnej lub współdzielonej, w tej iteracji skupiamy się na równomiernym rozłożeniu czterech baz danych o skali 1,500 na naszych serwerach.

Konfiguracja testowania serwera SQL Server (na maszynę wirtualną)

  • Windows Server 2012 R2
  • Zajętość pamięci masowej: 600 GB przydzielonych, 500 GB wykorzystanych
  • SQL Server 2014
    • Rozmiar bazy danych: skala 1,500
    • Obciążenie wirtualnego klienta: 15 000
    • Bufor RAM: 48 GB
  • Długość testu: 3 godziny
    • 2.5 godziny przygotowania wstępnego
    • 30-minutowy okres próbny

W naszym teście porównawczym transakcyjnego serwera SQL Server serwer Dell R640 z procesorem Xeon 8180 osiągnął łączny wynik 12 638,19 TPS (przy wydajności poszczególnych maszyn wirtualnych od 3 159,624 TPS do 3 159,462 TPS), natomiast konfiguracja z procesorem Intel Xeon 8280 osiągnęła łączny wynik 12 644,81 TPS (przy wydajności poszczególnych maszyn wirtualnych od 3 161,48 TPS do 3 160,61 TPS).

Biorąc pod uwagę średnie opóźnienie serwera SQL Server, konfiguracja R640 (8180) dała nam łączny wynik 4 ms (wszystkie pojedyncze maszyny wirtualne również uzyskały wynik 4 ms), podczas gdy konfiguracja 8280 wykazała zaledwie 1 ms zarówno dla łącznego, jak i indywidualnego opóźnienia.

Wydajność Sysbench MySQL

Nasz pierwszy test porównawczy aplikacji z pamięcią lokalną opiera się na bazie danych Percona MySQL OLTP, mierzonej za pomocą SysBench. Ten test mierzy również średnią liczbę transakcji na sekundę (TSP), średnie opóźnienie oraz średnie opóźnienie na poziomie 99. percentyla.

Każda maszyna wirtualna Sysbench jest skonfigurowana z trzema dyskami wirtualnymi: jednym do rozruchu (~92 GB), jednym z predefiniowaną bazą danych (~447 GB) i trzecim dla testowanej bazy danych (270 GB). Z perspektywy zasobów systemowych, skonfigurowaliśmy każdą maszynę wirtualną z 16 procesorami wirtualnymi, 60 GB pamięci DRAM i wykorzystaliśmy kontroler LSI Logic SAS SCSI.

Konfiguracja testów Sysbench (na maszynę wirtualną)

  • CentOS 6.3 64-bit
  • Percona XtraDB 5.5.30-rel30.1
    • Tabele bazy danych: 100
    • Rozmiar bazy danych: 10 000 000
    • Wątki bazy danych: 32
    • Bufor RAM: 24 GB
  • Długość testu: 3 godziny
    • 2 godziny wstępnego kondycjonowania 32 wątków
    • 1 godzina 32 wątki

W Sysbench OLTP przetestowaliśmy 4VM i R640 (8280) z wynikiem łącznym 18 896,78 TPS, podczas gdy konfiguracja Xeon 8180 wykazała 13 9046,98 TPS.

W przypadku Sysbench opóźnienie serwera wyniosło średnio 13.55 ms (8280) i 9.81 ms (8180).

W naszym najgorszym scenariuszu (99. percentyl) opóźnienie R640 wyniosło średnio 25.21 ms (8280) i 19.88 ms (8180).

Analiza obciążenia VDBench

W przypadku testów porównawczych macierzy pamięci masowej, testy aplikacji są najlepsze, a testy syntetyczne plasują się na drugim miejscu. Chociaż nie odzwierciedlają one idealnie rzeczywistych obciążeń, testy syntetyczne pomagają w ustaleniu punktu odniesienia dla urządzeń pamięci masowej, zapewniając powtarzalność, która ułatwia bezpośrednie porównanie konkurencyjnych rozwiązań. Obciążenia te oferują szereg różnych profili testowych, od testów „czterech kątów”, przez testy rozmiaru transferu baz danych, po przechwytywanie śladów z różnych środowisk VDI. Wszystkie te testy wykorzystują generator obciążeń vdBench z silnikiem skryptowym do automatyzacji i przechwytywania wyników w dużym klastrze obliczeniowym. Pozwala to na powtarzanie tych samych obciążeń dla szerokiej gamy urządzeń pamięci masowej, w tym macierzy flash i pojedynczych urządzeń pamięci masowej.

Profile:

  • Losowy odczyt 4K: 100% odczytu, 128 wątków, 0-120% ioratu
  • Losowy zapis 4K: 100% zapisu, 64 wątki, 0-120% ioracji
  • 64K Sekwencyjny odczyt: 100% odczytu, 16 wątków, 0-120% ioratu
  • 64K Sekwencyjny zapis: 100% zapisu, 8 wątków, 0-120% ioratu
  • Syntetyczna baza danych: SQL i Oracle
  • Ślady pełnego klonu VDI i klonów powiązanych

Podczas losowego odczytu 4K komputer Dell R640 odnotował opóźnienie mniejsze od milisekundy (jak również podczas pozostałych naszych testów), zaczynając od 265 303 IOPS przy 94 μs, a osiągając szczyt na poziomie 2 646 803 IOPS przy opóźnieniu 191.7 μs.

W przypadku losowego zapisu 4K serwer wystartował z prędkością 133 398 IOPS przy opóźnieniu wynoszącym zaledwie 17.7 μs i był w stanie utrzymać niskie opóźnienie aż do osiągnięcia około 1.07 miliona IOPS, gdzie ostatecznie osiągnęło ono szczyt na poziomie około 1.18 miliona IOPS i opóźnieniu 377 μs, po czym nastąpiło nieznaczny spadek.

Następnie przechodzimy do pracy sekwencyjnej. W odczycie sekwencyjnym 64 KB, R640 rozpoczął od 21 389 IOPS, czyli 1.36 GB/s, z opóźnieniem 183.4 μs, po czym osiągnął szczyt na poziomie około 214 KB IOPS, czyli 13.3 GB/s, z opóźnieniem 600 μs.

W przypadku zapisu sekwencyjnego 64 KB serwer Dell osiągnął początkowo 18 597 IOPS, czyli 1.17 GB/s, przy opóźnieniu 53.2 μs. Następnie serwer Dell osiągnął szczyt na poziomie około 82 000 IOPS, czyli 5.57 GB/s, przy opóźnieniu 666 μs, co wskazuje na niestabilną wydajność, jak widać na wykresie.

Kolejny zestaw testów obejmuje obciążenia SQL: SQL, SQL 90-10 i SQL 80-20. Począwszy od SQL, R640 osiągnął szczytową wydajność 840 367 IOPS z opóźnieniem zaledwie 151.5 μs.

W przypadku SQL 90-10 serwer Dell rozpoczął działanie od 84 132 IOPS z opóźnieniem 103.5 μs, a osiągnął szczyt na poziomie 857 653 IOPS z opóźnieniem 143.3 μs.

W SQL 80-20 R640 miał wartość początkową 77 398 IOPS i opóźnienie 96.5 μs, a maksymalną wartość 796 470 IOPS i opóźnienie 159.6 μs.

Następnie mamy obciążenia Oracle: Oracle, Oracle 90-10 i Oracle 80-20. Począwszy od Oracle, R640 osiągnął imponujące opóźnienie 95.1 μs, osiągając szczytową wartość 803 951 IOPS przy opóźnieniu zaledwie 160 μs.

Patrząc na Oracle 90-10, zobaczyliśmy, że serwer Dell wystartował z wynikiem 69 729 IOPS przy opóźnieniu 100.8 μs i osiągnął wartość szczytową 701 225 IOPS przy opóźnieniu 124.6 μs.

W przypadku Oracle 80-20 R640 rozpoczął od 66 807 IOPS i opóźnienia 92 μs, osiągając szczytową wartość 677 406 IOPS i opóźnienia 129 μs.

Następnie przeszliśmy do testu klonowania VDI, pełnego i połączonego. W przypadku rozruchu pełnego klonowania VDI (FC), Dell R640 rozpoczął od 68 865 IOPS i opóźnienia 118.9 μs, a osiągnął szczyt na poziomie 677 850 IOPS z opóźnieniem 188.5 μs.

Patrząc na początkowe logowanie VDI FC, serwer Dell rozpoczął pracę z wynikiem 29 466 IOPS i opóźnieniem 75.8 μs, osiągając szczyt na poziomie 284 133 IOPS przy opóźnieniu 346.4 μs.

Podczas poniedziałkowego logowania VDI FC serwer uruchomił się z wydajnością 26 895 IOPS i opóźnieniem 94.8 μs, osiągając wartość szczytową 270 691 IOPS przy opóźnieniu 212.8 μs.

W przypadku rozruchu VDI Linked Clone (LC) R640 rozpoczął od 32 505 IOPS z opóźnieniem 140.2 μs i osiągnął szczyt na poziomie 323 292 IOPS przy opóźnieniu 183.8 μs.

Patrząc na początkowe logowanie VDI LC, R640 rozpoczął od 16 205 IOPS przy opóźnieniu 107.3 ​​μs i osiągnął szczyt na poziomie 153 926 IOPS przy opóźnieniu 181.4 μs.

Wreszcie, VDI LC Monday Login wykazało, że R640 wystartował z wynikiem 18 610 IOPS i opóźnieniem 109.7 μs, a następnie osiągnął szczyt na poziomie 187 251 IOPS przy 300.1 μs.

Wniosek

Najnowsza generacja Dell EMC PowerEdge R640 to dwugniazdowy serwer 1U przeznaczony do aplikacji wymagających wysokiej wydajności lub dla użytkowników z obciążeniami intensywnymi danymi, w tym gęstej pamięci masowej zdefiniowanej programowo, dostawców usług warstwy aplikacji, gęstej chmury prywatnej, wirtualizacji i obliczeń o wysokiej wydajności (HPC). Nowy R640 może być skonfigurowany z maksymalnie dwoma procesorami Intel Xeon Scalable i maksymalnie 6.14 TB pamięci RAM DCPMM (lub 7.68 TB z LRDIMM), chociaż użytkownicy mogą dostosować serwer za pomocą zakresu opcji pamięci i procesora, aby spełnić szereg potrzeb. Użytkownicy mają również szereg konfiguracji pamięci masowej (zarówno dyski 2.5” lub 3.5”), takich jak do 10 dysków NVMe dla maks. 64 TB lub do maksymalnie 4 dysków SAS/SATA 3.5” dla maks. 56 TB.

Jeśli chodzi o wydajność, serwer nowej generacji z pewnością pokazał imponujące osiągi sprzętowe. W naszym teście obciążeń analizy aplikacji (Applications Analysis Workloads), serwer R640 wykazał się wysoką wydajnością serwera SQL, uzyskując łączny wynik transakcji na poziomie 12 638,19 TPS z procesorem Xeon 8180, podczas gdy konfiguracja z procesorem Intel Xeon 8280 osiągnęła łączny wynik 12 644,81 TPS. Średnie opóźnienie wyniosło zaledwie 1 ms przy użyciu procesora Xeon 8280. W Sysbench, serwer R640 osiągnął łączny wynik 18 896,78 TPS z procesorem 8280, podczas gdy konfiguracja 8180 osiągnęła 13 945,98 TPS. Jeśli chodzi o opóźnienia, serwer wykazał średnio 13.56 ms (8280) i 9.81 ms (8180), podczas gdy w najgorszym przypadku odnotowano 25.21 ms (8280) i 19.88 ms (8180).

W naszej analizie obciążeń VDBench serwer nadal imponował. R640 osiągnął 2.6 mln IOPS przy odczycie 4K, 1.2 mln IOPS przy zapisie 4K, 13.3 GB/s przy odczycie 64K i 5.57 GB/s przy zapisie 64K, wszystkie w czasie poniżej 1 ms. W przypadku obciążeń SQL serwer osiągnął 840 tys. IOPS, 858 tys. IOPS w SQL 90-10 i 796 tys. IOPS w SQL 80-20. Oracle odnotował 804 tys. IOPS w Oracle 90-10, 701 tys. IOPS w Oracle i 677 tys. IOPS w Oracle 80-20. W naszym teście klonowania VDI zaobserwowaliśmy szczytowe wartości 678 tys. IOPS dla FC Boot, 284 tys. IOPS dla FC Initial Login, 271 tys. IOPS dla FC Monday Login, 323 tys. IOPS dla LC Boot, 154 tys. IOPS dla LC Initial Login i 187 tys. IOPS dla LC Monday Login.

Dzięki wprowadzeniu procesorów Intel Xeon Scalable drugiej generacji, Dell EMC mógł zwiększyć wydajność kilku swoich serwerów PowerEdge, w tym recenzowanego tutaj modelu R640. Ten niewielki serwer 1U nie był wcześniej słaby, teraz użytkownicy mogą spodziewać się znacznego wzrostu wydajności, a także możliwości dodania modułów Optane PMEM, rozszerzających ich pamięć.

Dell EMC PowerEdge R640

Omów tę recenzję

Zapisz się do newslettera StorageReview

Skontaktuj się z StorageReview

Biuletyn | YouTube | Podcast iTunes / Spotify | Instagram | Twitter | TikTok | Kanał RSS

Lyle Smith

Lyle jest autorem artykułów dla StorageReview, gdzie zajmuje się szerokim spektrum tematów dotyczących użytkowników końcowych i przedsiębiorstw IT.