StorageReview.com

HP ZBook Fury G1i 18 သုံးသပ်ချက်- Blackwell GPU ၏ ကြွက်သား၊ ပါဝါထိရောက်မှု စည်းကမ်း

end User  ◇  Workstation နှင့်

HP က မိုဘိုင်းပုံစံနဲ့ ခိုင်မာတဲ့စွမ်းဆောင်ရည်ကို လိုအပ်တဲ့ ပရော်ဖက်ရှင်နယ်တွေအတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားတဲ့ သူ့ရဲ့ နောက်ဆုံးပေါ် workstation notebook တစ်လုံးကို ကျွန်တော်တို့ဆီ ပို့ပေးလိုက်ပါတယ်။ ZBook Fury G1i 18 မှာ Intel ရဲ့ Arrow Lake HX Core Ultra 9 285HX processor နဲ့ NVIDIA ရဲ့ Blackwell RTX Pro 5000 laptop GPU တို့ ပါဝင်ပါတယ်။ ISV-certified application တွေကို အသုံးပြုပြီး ယုံကြည်စိတ်ချရမှုနဲ့ တိုးချဲ့နိုင်မှု နှစ်မျိုးလုံးကို လိုအပ်နေတဲ့ အင်ဂျင်နီယာတွေ၊ ဖန်တီးသူတွေနဲ့ data scientists တွေအတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားပါတယ်။

HP.com မှာ စတင်ရောင်းချမယ့် MSRP က $3,499 ဖြစ်ပြီး ၊ ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ fully configure လုပ်ထားတဲ့ review unit က RTX Pro 5000 (24GB GDDR7), Core Ultra 9 285HX, 64GB DDR5-5600 ECC memory နဲ့ 2TB Gen5 SSD တို့ပါဝင်တဲ့ $11,687 ဖြစ်ပါတယ်။

HP ZBook Fury စီးရီး ၁၈ လက်မ ရှေ့

၁၈ လက်မ 2560×1600 165Hz DCI-P3 မျက်နှာပြင်၊ dual Thunderbolt 5 plus Thunderbolt 4 ports၊ HDMI 2.1၊ RJ-45၊ full-size SD နှင့် 10Gbps USB-A တို့သည် workstation-class ချိတ်ဆက်မှုကို ပြီးပြည့်စုံစေသည်။ အတွင်းပိုင်းတွင် HP သည် DDR5 မှတ်ဉာဏ် 192GB အထိ ပံ့ပိုးပေးသော SODIMM slot လေးခုနှင့် Gen5 ရွေးချယ်စရာများအပါအဝင် M.2 bays လေးခုဖြင့် ဝန်ဆောင်မှုပေးနိုင်မှုကို အာရုံစိုက်ထားသည်။ 330W အထိ စွမ်းရည်ရှိသော 99Wh အမြန်အားသွင်းဘက်ထရီနှင့် ပါဝါ adapter များသည် ဤစနစ်သည် ဓာတ်ခွဲခန်း သို့မဟုတ် ရုံးခန်းတွင်ကဲ့သို့ လက်တွေ့တွင် စွမ်းဆောင်ရည်မြင့်မားကြောင်း သေချာစေသည်။

HP ZBook Fury G1i 18 သတ်မှတ်ချက်များ

အောက်ပါဇယားတွင် HP ZBook Fury G1i 18 ၏ သတ်မှတ်ချက်များနှင့် ပံ့ပိုးပေးထားသော ဖွဲ့စည်းပုံများကို ဖော်ပြထားသည်။

အမျိုးအစား အသေးစိတ်ဖော်ပြချက်
ရရှိနိုင်သော လည်ပတ်မှုစနစ်များ
  • Windows ကို 11 Pro ကို
  • Windows 11 Home—HP သည် စီးပွားရေးလုပ်ငန်းအတွက် Windows 11 Pro ကို အကြံပြုထားသည်
  • Windows 11 Home Single Language—HP သည် စီးပွားရေးလုပ်ငန်းအတွက် Windows 11 Pro ကို အကြံပြုထားသည်
  • Ubuntu ကို 24.04 LTS
  • FreeDOS 3.0
ပရိုဆက်ဆာ မိသားစု Intel Core Ultra 9 ပရိုဆက်ဆာ၊ Intel Core Ultra 7 ပရိုဆက်ဆာ
ရရှိနိုင်သော ပရိုဆက်ဆာများ
  • Intel Graphics နှင့် Intel AI Boost (13 NPU TOPS) ပါဝင်သော Intel Core Ultra 7 255HX (4.5 GHz E-core အထိ၊ 5.2 GHz P-core၊ 36 MB L2၊ 8P+12E cores၊ 20 threads)
  • Intel Graphics & Intel AI Boost (13 NPU TOPS) ပါဝင်သော Intel Core Ultra 7 265HX (4.6 GHz E-core အထိ၊ 5.3 GHz P-core၊ 36 MB L2၊ 8P+12E cores၊ 20 threads အထိ)၊ Intel vPro ကို ပံ့ပိုးပေးသည်
  • Intel Graphics & Intel AI Boost (13 NPU TOPS) ပါဝင်သော Intel Core Ultra 9 285HX (4.6 GHz E-core အထိ၊ 5.5 GHz P-core၊ 40 MB L2၊ 8P+16E cores၊ 24 threads အထိ)၊ Intel vPro ကို ပံ့ပိုးပေးသည်
Neural Processing Unit Intel AI မြှင့်တင်မှု
chipset အင်တယ် WM890
ကုန်ပစ္စည်းအရောင် ဥက္ကာငွေရောင်
အများဆုံး မှတ်ဉာဏ် 128 GB DDR5-5600 MT/s ECC; 192 GB DDR5-5600 MT/s non-ECC; လွှဲပြောင်းနှုန်း 5600 MT/s အထိ
မှတ်ဉာဏ်ကဒ်ပြား 4 SODIMM; dual channel ကို ပံ့ပိုးပေးသည်
ပြည်တွင်းသိုလှောင်မှု
  • 512 GB – 4 TB PCIe Gen4 x4 NVMe M.2 2280 TLC SSD
  • ၁ TB – ၂ TB PCIe Gen4 x4 NVMe M.2 2280 TLC SED OPAL 2 SSD
  • ၁ တီဘီ – ၂ တီဘီ PCIe Gen5 x4 NVMe M.2 2280 SSD
  • 512 GB – 2 TB Citadel PCIe-3×4 NVMe M.2 2280 TLC SED OPAL2 FIPS SSD
မျက်နှာပြင် အရွယ်အစား ၁၈ လက်မ / ၄၅.၇ စင်တီမီတာ (ထောင့်ဖြတ်)
ရရှိနိုင်သော မျက်နှာပြင်များ ၁၈ လက်မ WQXGA (၂၅၆၀ x ၁၆၀၀)၊ အလင်းပြန်မှု ဆန့်ကျင်သည့်၊ UWVA၊ LED၊ ၅၀၀ nits၊ eDP 1.4 + PSR2၊ ၁၆၅Hz၊ flat LCD၊ ၁၀၀% DCI-P3
ဂရပ်ဖစ်
  • ပေါင်းစပ်ထားသည်- Intel ဂရပ်ဖစ်
  • သီးခြား (Blackwell Gen Laptop GPU များ):
    • NVIDIA RTX Pro 1000 (8 GB GDDR7)
    • NVIDIA RTX Pro 2000 (8 GB GDDR7)
    • NVIDIA RTX Pro 3000 (12 GB GDDR7)
    • NVIDIA RTX Pro 4000 (16 GB GDDR7)
    • NVIDIA RTX Pro 5000 (24 GB GDDR7)
audio Poly Studio မှ အသံ၊ ပေါင်းစပ်ထားသော စတီရီယိုစပီကာ ၄ လုံး၊ သီးခြား အသံချဲ့စက်များ၊ dual-array digital မိုက်ခရိုဖုန်း ၂ လုံး
မန်မိုရီကတ် ကိရိယာ စမတ်ကတ်ဖတ်စက် ၁ ခု (မော်ဒယ်များ ရွေးချယ်ပါ)
ပေါက်များနှင့် ချိတ်ဆက်ကိရိယာများ
  • ဘယ်ဘက်: HDMI 2.1 ၁ ခု; SD ကတ်ဖတ်စက် ၁ ခု; Thunderbolt 5 (USB-C 80 Gbps, PD, DP 2.1) ၂ ခု
  • ညာဘက်: USB-A 10Gbps ၁ ခု; အသံပေါင်းစပ် ၁ ခု; RJ-45 ၁ ခု; Thunderbolt 4 (USB-C 40 Gbps, PD, DP 2.1) ၁ ခု
ကီးဘုတ်နှင့်မောက်စ် HP Lumen RGB Z ကီးဘုတ် (ဖိတ်ကျမှုဒဏ်ခံနိုင်ခြင်း၊ backlit၊ quietKey၊ ခလုတ် ၃ ခုပါ trackpad ကြီး)၊ multi-touch gestures ပါရှိသော Clickpad
ဆက်သွယ်ရေးဝန်ကြီး
  • WLAN: Intel Wi-Fi 7 BE200 (2×2) နှင့် Bluetooth® 5.4 (vPro & non-vPro)
  • WWAN- Qualcomm 9205 LTE Cat-M1; HP Kavalan R15 5G
ကင်မရာ အနီအောက်ရောင်ခြည် ကင်မရာ (ရွေးချယ်နိုင်သည်); 5 MP ကင်မရာ
Software များ HP MAC Address Manager၊ Windows ရှိ Copilot၊ HP Support Assistant၊ HP Smart Support၊ HP UEFI BIOS၊ Poly Camera Pro၊ Poly Lens စသည်တို့။
လုံခြုံရေးစီမံခန့်ခွဲမှု HP Tamper Lock၊ HP Sure Click၊ HP Secure Erase၊ Windows Hello ESS၊ HP Sure Sense၊ HP BIOSphere၊ HP Sure Start၊ Absolute Persistence၊ HP Sure Run၊ HP Sure Recover၊ Secured-core PC၊ HP Sure Admin၊ DriveLock စသည်တို့။
လုံခြုံရေးဆော့ဖ်ဝဲလိုင်စင်များ HP Wolf Pro လုံခြုံရေး ထုတ်ဝေမှု
လက်ဗွေ Reader ကို ရရှိနိုင်ပါသည် (မော်ဒယ်များ ရွေးချယ်ပါ)
စီမံခန့်ခွဲမှုအင်္ဂါရပ်များ HP Client Catalog၊ HP Power Manager၊ HP Client Management Script Library၊ HP Image Assistant၊ HP Manageability Integration Kit၊ Microsoft Endpoint Manager အတွက် HP Connect၊ HP Cloud Recovery၊ HP Driver Packs များ
စွမ်းအား 200W ပါးလွှာသော၊ 280W စံ၊ 330W စံ စမတ် AC အဒက်တာများ
ဘက်ထရီ HP 99 Wh ကြာရှည်ခံ Polymer အမြန်အားသွင်းစနစ် (8 cell)၊ မိနစ် ၃၀ အတွင်း ~50% အားပြန်သွင်းနိုင်ခြင်း
ရှုထောင့် ၁.၃၈ x ၇.၈၇ x ၇.၈၇ လက်မ၊ ၃.၅ x ၂၀ x ၂၀ စင်တီမီတာ
အလေးချိန် ၄၈.၉ ပေါင် (၂၂.၂ ကီလိုဂရမ်) မှစတင်၍
ဂေဟစနစ်ဆိုင်ရာ တံဆိပ်များ EPEAT မှတ်ပုံတင်ထားသော ဖွဲ့စည်းပုံများ ရရှိနိုင်ပါသည်
သဘာဝပတ်ဝန်းကျင်အားမပျက်စီး ဟေလိုဂျင်ပါဝင်မှုနည်းခြင်း၊ သုံးစွဲပြီး ၄၀% ပြန်လည်အသုံးပြုထားသော ပလတ်စတစ်၊ အမြောက်အမြားထုပ်ပိုးမှု၊ ၉၀% ထိရောက်သော PSU၊ ၁၀၀% ရေရှည်တည်တံ့သောရင်းမြစ်မှရရှိသော/ပြန်လည်အသုံးပြုနိုင်သောထုပ်ပိုးမှု

HP ZBook Fury G1i 18 တည်ဆောက်ပုံနှင့် ဒီဇိုင်း

HP ZBook Fury G1i 18 ကို အရွယ်အစားကြီးမားသော မိုဘိုင်းလ်အလုပ်စခန်းတစ်ခုအဖြစ် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားပြီး ပရီမီယံပစ္စည်းများနှင့် လက်တွေ့ကျသော သယ်ဆောင်ရလွယ်ကူမှုကို ဟန်ချက်ညီအောင် ပြုလုပ်ထားသည်။ ကိုယ်ထည်ကို Meteor Silver ဖြင့် အပြီးသတ်ထားပြီး ပရော်ဖက်ရှင်နယ်ဆန်ပြီး ရိုးရှင်းသော အလှတရားကို ပေးစွမ်းသည်။ ၎င်း၏ ကျယ်ပြန့်သော ၁၈ လက်မ မျက်နှာပြင်ရှိသော်လည်း HP ZBook Fury G1i 18 ကို အရွယ်အစားကြီးမားသော မိုဘိုင်းလ်အလုပ်စခန်းတစ်ခုအဖြစ် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားပြီး ပရီမီယံပစ္စည်းများနှင့် လက်တွေ့ကျသော သယ်ဆောင်ရလွယ်ကူမှုကို ဟန်ချက်ညီအောင် ပြုလုပ်ထားသည်။ ကိုယ်ထည်ကို Meteor Silver ဖြင့် အပြီးသတ်ထားပြီး ပရော်ဖက်ရှင်နယ်ဆန်ပြီး ရိုးရှင်းသော အလှတရားကို ပေးစွမ်းသည်။ ၎င်း၏ ကျယ်ပြန့်သော မျက်နှာပြင်တွင် အလင်းပြန်မှု တားဆီးပေးသည့် အလွှာနှင့် 100% DCI-P3 အရောင်တိကျမှု ပါရှိသော်လည်း စနစ်သည် ၁.၁၀ လက်မ အထူသာ ရှိသည်။

အရွယ်အစား ၁၅.၈၈ × ၁၁.၄၁ လက်မရှိပြီး အလေးချိန် ၇.၇၈ ပေါင်သာရှိတဲ့ ZBook G1i ဟာ စစ်မှန်တဲ့ desktop အစားထိုး charger တစ်ခုရဲ့ အရွယ်အစားရှိပြီး ရုံး၊ ဓာတ်ခွဲခန်း ဒါမှမဟုတ် လယ်ကွင်းပတ်ဝန်းကျင်တွေဆီ သယ်ယူသွားလာဖို့အတွက် လုံလောက်တဲ့ သယ်ဆောင်ရလွယ်ကူမှုရှိပါတယ်။ ပါဝါရွေးချယ်မှုတွေကို configuration ပေါ်မူတည်ပြီး 200 W Slim၊ 280 W Standard ဒါမှမဟုတ် 330 W AC barrel charger အထိ တိုးမြှင့်နိုင်ပြီး ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ review unit မှာ 280 W brick ပါဝင်ပါတယ်။ HP 99 Wh Long Life Polymer ဘက်ထရီက Fast Charge နည်းပညာကို ပံ့ပိုးပေးပြီး မိနစ် ၃၀ အတွင်းမှာ ၅၀% ခန့် ပါဝါရောက်ရှိစေတာကြောင့် အသုံးပြုသူတွေဟာ အချိန်အကြာကြီး မသုံးဘဲ သွားရင်းလာရင်း စွမ်းဆောင်ရည်မြင့်မားနေနိုင်မှာ သေချာပါတယ်။

ရှေ့

HP ZBook Fury G1i တွင် HP Lumen RGB Z ကီးဘုတ် ပါဝင်ပြီး ၎င်းသည် ဖိတ်ကျမှုဒဏ်ခံနိုင်သော၊ backlit ပါရှိပြီး ပရော်ဖက်ရှင်နယ် သို့မဟုတ် ဖန်တီးမှုဆိုင်ရာ လုပ်ငန်းစဉ်များတွင် သက်တောင့်သက်သာ စာရိုက်နိုင်စေရန် quietKey ခလုတ်များဖြင့် တည်ဆောက်ထားသော full-sized မိုဘိုင်းကီးဘုတ်တစ်ခုဖြစ်သည်။

HP ZBook Fury စီးရီး ၁၈ လက်မ ကီးဘုတ်။

စနစ်တွင် တိကျသော လမ်းညွှန်မှုနှင့် ထုတ်လုပ်မှုဆိုင်ရာ လုပ်ငန်းတာဝန်များကို ကိုင်တွယ်ရန် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသော multi-touch gesture အထောက်အပံ့ပါသည့် ခလုတ်သုံးခုပါ trackpad ကြီးတစ်ခုလည်း ပါဝင်သည်။

HP ZBook Fury စီးရီး ၁၈ လက်မ touchpad။

လက်ဝဲ

ဘယ်ဘက်ခြမ်း ချိတ်ဆက်မှုတွင် DC အားသွင်းပေါက်၊ HDMI 2.1 တစ်ခု၊ full-size SD card reader တစ်ခုနှင့် 80 Gbps bandwidth၊ ပါဝါပေးပို့မှုနှင့် DisplayPort 2.1 output အထိ ပံ့ပိုးပေးသည့် Thunderbolt 5 (USB-C) ပေါက်နှစ်ခု ပါဝင်သည်။

HP ZBook Fury စီးရီး ၁၈ လက်မ ဘယ်ဘက်ပေါက်များ။

မှန်သော

ညာဘက်ချိတ်ဆက်မှုတွင် USB-A (10 Gbps) တစ်ခု၊ 3.5 mm audio combo jack တစ်ခု၊ RJ-45 Ethernet port တစ်ခုနှင့် 40 Gbps bandwidth၊ ပါဝါပို့ဆောင်မှုနှင့် DisplayPort 2.1 output အထိ ပံ့ပိုးပေးသည့် Thunderbolt 4 (USB-C) port တစ်ခု ပါဝင်သည်။

HP ZBook Fury စီးရီး ၁၈ လက်မ ညာဘက်ပေါက်များ။

အောကျခွေ

HP ZBook Fury G1i 18 ရဲ့ အောက်ခြေအဖုံးမှာ အတွင်းပိုင်းအစိတ်အပိုင်းတွေအတွက် လုံလောက်တဲ့ လေစီးဆင်းမှုနဲ့ အအေးပေးစနစ်ကို ပေးစွမ်းနိုင်ဖို့ ကျယ်ပြန့်တဲ့ လေဝင်လေထွက်ပေါက်တွေ ပါရှိပါတယ်။ ဘယ်နဲ့ညာအစွန်းတွေမှာ ကိရိယာမလိုတဲ့ ချိတ်နှစ်ခု ပါရှိပြီး အဖုံးကို အလွယ်တကူ ဖြုတ်နိုင်တာကြောင့် SSD၊ ဘက်ထရီနဲ့ မန်မိုရီမော်ဂျူးတွေလို အဓိက ဝန်ဆောင်မှုပေးနိုင်တဲ့ အစိတ်အပိုင်းတွေကို တိုက်ရိုက်ဝင်ရောက်နိုင်ပါတယ်။ ဒီဒီဇိုင်းက လယ်ကွင်းအဆင့်မြှင့်တင်မှုတွေနဲ့ ပြုပြင်ထိန်းသိမ်းမှုတွေကို လွယ်ကူစေပြီး လေးလံတဲ့ အလုပ်ဝန်တွေအတွင်းမှာ အလုပ်ရုံက ကောင်းကောင်းအေးနေစေဖို့ သေချာစေပါတယ်။

HP ZBook Fury စီးရီး ၁၈ လက်မ အောက်ခြေ။

HP ZBook Fury G1i 18 ရဲ့ အောက်ခြေအဖုံးကို ဖယ်ရှားလိုက်တဲ့အခါ စွမ်းဆောင်ရည်နဲ့ ဝန်ဆောင်မှု နှစ်မျိုးလုံးအတွက် အကောင်းဆုံးဖြစ်အောင် ပြုလုပ်ထားတဲ့ သိပ်သည်းတဲ့ အပြင်အဆင်ကို တွေ့ရပါလိမ့်မယ်။ အအေးပေးစနစ်ကို CPU နဲ့ GPU အတွက် ရည်စူးထားတဲ့ ပန်ကာကြီးနှစ်ခုက ကိုင်တွယ်ပေးပြီး တတိယမြောက် ပန်ကာငယ်တစ်ခုက သိုလှောင်မှုနဲ့ မှတ်ဉာဏ်လိုမျိုး အရေးကြီးတဲ့ အစိတ်အပိုင်းတွေဆီကို ဖြည့်စွက်လေစီးဆင်းမှုကို ပံ့ပိုးပေးပါတယ်။

သိုလှောင်မှု တိုးချဲ့မှုသည် ခိုင်မာပြီး M.2 slot လေးခုကို double-stacked layout ဖြင့် စီစဉ်ထားသည်။ အပေါ်ဆုံး slot နှစ်ခုတွင် အဆင်ပြေသော lever-based locking mechanism ပါရှိသောကြောင့် သော့ခတ်ထားသောနှင့် သော့မဖွင့်ထားသော အနေအထားများကြားတွင် latch ကိုလှည့်ရုံဖြင့် drive များကို tools မပါဘဲ လုံခြုံစွာ သို့မဟုတ် ဖယ်ရှားနိုင်သည်။

မှတ်ဉာဏ်အတွက်၊ စနစ်တွင် dual-channel လည်ပတ်မှုကို ပံ့ပိုးပေးသော SODIMM slot လေးခု ပါဝင်သည်။ DDR5-5600 ECC ၏ 128 GB သို့မဟုတ် DDR5-5600 non-ECC ၏ 192 GB အထိ ဖွဲ့စည်းပုံများကို တိုးချဲ့နိုင်ပြီး မြင့်မားသော စွမ်းရည်နှင့် ယုံကြည်စိတ်ချရမှု လိုအပ်သော workstation-class workloads များအတွက် ပြောင်းလွယ်ပြင်လွယ်ရှိစေပါသည်။

HP ZBook Fury စီးရီး ၁၈ လက်မ အတွင်းပိုင်း။

ကြိုးမဲ့ကွန်ရက်အတွက် ZBook Fury G1i 18 တွင် Intel Wi-Fi 7 BE200 (2×2) နှင့် Bluetooth 5.4 တပ်ဆင်ထားပြီး vPro နှင့် non-vPro နှစ်မျိုးလုံးတွင် ရရှိနိုင်ပါသည်။ မိုဘိုင်းပညာရှင်များသည် built-in WWAN ပံ့ပိုးမှုကိုလည်း ရွေးချယ်နိုင်ပြီး အမြဲတမ်းချိတ်ဆက်နိုင်ရန်အတွက် Qualcomm® 9205 LTE Cat-M1 နှင့် HP Kavalan R15 5G မိုဒမ်တို့အကြား ရွေးချယ်နိုင်ပါသည်။

အသံကို Poly Studio မှ ကိုင်တွယ်ပြီး သီးခြား amplifier များပါရှိသော ပေါင်းစပ်စတီရီယိုစပီကာလေးလုံးပါရှိပြီး ပရော်ဖက်ရှင်နယ်ဖုန်းခေါ်ဆိုမှုများနှင့် ဖျော်ဖြေရေးနှစ်မျိုးလုံးအတွက် ကြည်လင်ပြတ်သားသော အသံပြန်လည်ထုတ်လုပ်ခြင်းနှင့် rich media playback ကို ပေးစွမ်းနိုင်ရန် ချိန်ညှိထားသည်။

HP ZBook Fury G1i စွမ်းဆောင်ရည်စမ်းသပ်ခြင်း

benchmark တွေနဲ့ မစခင်မှာ HP ZBook Fury G1i 18 နဲ့ Dell Pro Max 18 Plus တို့ ဟာ Intel Core Ultra 9 285HX processor နဲ့ NVIDIA RTX PRO 5000 GPU တို့ကို တူညီတဲ့ core components တွေနဲ့ တပ်ဆင်ထားတယ်ဆိုတာ မှတ်သားထားဖို့ အရေးကြီးပါတယ် ။ ဒါကြောင့် compute ဒါမှမဟုတ် graphics မှာ hardware ကွာခြားချက်တွေထက် platform-level performance ကို အာရုံစိုက်ပြီး နှိုင်းယှဉ်နိုင်ပါတယ်။ system နှစ်ခု ကွဲပြားတဲ့ နေရာတွေကတော့ memory နဲ့ storage မှာပဲ ရှိပြီး installed RAM capacity နဲ့ drive size ကွဲပြားမှုတွေက CPU နဲ့ GPU ရလဒ်တွေရဲ့ overall comparability ကို မထိခိုက်စေပါဘူး။

CPU နှင့် GPU အခြေခံများကို ချိန်ညှိထားသော်လည်း၊ မှတ်ဉာဏ်နှင့် ပါဝါအဖုံးများသည် ရောင်းချသူတစ်ဦးချင်းစီက ပလက်ဖောင်းချိန်ညှိမှုကို မည်သို့ချဉ်းကပ်ပုံတွင် သိမ်မွေ့သော်လည်း စိတ်ဝင်စားဖွယ်ကောင်းသော ကွာခြားချက်များကို ဖော်ပြသည်။ HP သည် ၎င်း၏ RTX PRO 5000 ကို အများဆုံး TDP 150 W ဖြင့် 1740 MHz ဂရပ်ဖစ်နာရီဖြင့် ပြင်ဆင်သတ်မှတ်သည်။ ဆန့်ကျင်ဘက်အနေဖြင့်၊ Dell သည် GPU ကို 175 W ၏ ပိုမိုမြင့်မားသော TDP တွင် လည်ပတ်စေပြီး 1807 MHz အထိ မြှင့်တင်ပေးသည်။ မှတ်ဉာဏ်ဘက်တွင်၊ HP သည် ပိုမိုရိုးရာ SODIMM 5600 MT/s မော်ဂျူးများကို 4400 MT/s ဖြင့် လည်ပတ်စေပြီး Dell သည် ၎င်း၏ CAMM2 အကောင်အထည်ဖော်မှုကို 6400 MT/s ဖြင့် အသုံးချသည်။ ဤဆုံးဖြတ်ချက်များသည် စနစ်တစ်ခုကို အခြားတစ်ခုထက် "ပိုမိုကောင်းမွန်" စေသည်မဟုတ်သော်လည်း၊ ၎င်းတို့သည် ကွဲပြားသော ဒီဇိုင်းအတွေးအခေါ်များကို မီးမောင်းထိုးပြသည်။

System Configuration
  • CPU ကို: Intel Core Ultra 9 285HX (16 Cores, 24 Threads, 5.5 GHz Turbo, 55W)
  • မှတ်ဉာဏ်: 64GB DDR5-5600 MT/s ECC
  • GPU ကို: 24GB GDDR7 ပါရှိသော NVIDIA RTX PRO 5000 Blackwell
  • သိုလှောင်မှု: ၁X 2TB Gen5 SSD
HP ZBook Fury စီးရီး ၁၈ လက်မ မျက်နှာပြင် ပတ္တာ။

Procyon AI ကွန်ပျူတာအမြင်

Procyon AI Computer Vision Benchmark သည် အဆင့်မြင့် neural network အမျိုးမျိုးကို အသုံးပြု၍ CPU များ၊ GPU များနှင့် သီးသန့် accelerator များတစ်လျှောက် AI inference စွမ်းဆောင်ရည်ကို တိုင်းတာသည်။ ၎င်းသည် MobileNet V3၊ Inception V4၊ YOLO V3၊ DeepLab V3၊ Real ESRGAN နှင့် ResNet 50 အပါအဝင် မော်ဒယ်များဖြင့် image classification၊ object detection၊ segmentation နှင့် super resolution ကဲ့သို့သော လုပ်ငန်းဆောင်တာများကို အကဲဖြတ်သည်။ NVIDIA TensorRT၊ Intel OpenVINO၊ Qualcomm SNPE၊ Microsoft Windows ML နှင့် Apple Core ML အပါအဝင် inference engine များစွာတွင် စမ်းသပ်မှုများကို လုပ်ဆောင်ပြီး hardware နှင့် software စွမ်းဆောင်ရည်ကို ကျယ်ပြန့်စွာ ပေးစွမ်းသည်။ ရလဒ်များကို float နှင့် integer-optimized မော်ဒယ်နှစ်မျိုးလုံးအတွက် အစီရင်ခံထားပြီး ပရော်ဖက်ရှင်နယ် workloads များအတွက် machine vision စွမ်းဆောင်ရည်ကို တသမတ်တည်းနှင့် လက်တွေ့ကျသော တိုင်းတာမှုကို ပေးဆောင်သည်။

CPU မှာဆိုရင် HP ZBook Fury G1i ဟာ Dell Pro Max 18 Plus မှာ ၁၉၅ မှတ်နဲ့ နှိုင်းယှဉ်ရင် စုစုပေါင်းရမှတ် ၁၈၅ မှတ် ရရှိခဲ့ပြီး Dell ထက် ၅.၄% ကွာခြားပါတယ်။ မော်ဒယ်တစ်ခုချင်းစီကို ကြည့်ရင် HP ဟာ MobileNet V3 ကို အနည်းငယ်ပိုမြန်အောင် လုပ်ဆောင်နိုင်ပါတယ် (၀.၉၄ ms vs. ၁.၀၀ ms၊ ၆% ပိုမြန်ပါတယ်)၊ ဒါပေမယ့် Dell ဟာ ပိုလေးတဲ့ ကွန်ရက်တွေမှာ အားသာချက်အနည်းငယ်ကို ထိန်းသိမ်းထားနိုင်ပါတယ်- ResNet 50 (၆.၉၈ ms vs. ၇.၄၆ ms၊ ၆.၉% ပိုမြန်ပါတယ်)၊ Inception V4 (၁၉.၅၃ ms vs. ၂၀.၄၇ ms၊ ၄.၈% ပိုမြန်ပါတယ်)၊ DeepLab V3 (၂၄.၁၅ ms vs. ၂၅.၇၄ ms၊ ၆.၆% ပိုမြန်ပါတယ်) နဲ့ YOLO V3 (၄၄.၅၃ ms vs. ၄၅.၅၀ ms၊ ၂.၁% ပိုမြန်ပါတယ်)။ အကြီးမားဆုံး ပျံ့နှံ့မှုမှာ REAL-ESRGAN တွင် ဖြစ်ပွားခဲ့ပြီး၊ Dell သည် workload ကို 1,934.18 ms ဖြင့် ပြီးမြောက်ခဲ့ပြီး၊ ၁၅% ဦးဆောင်နေသော HP ၏ 2,281.80 ms ဖြင့် ပြီးမြောက်ခဲ့သည်။

Intel ARC ဂရပ်ဖစ်ပေါင်းစပ်ထားသော HP ZBook Fury G1i သည် Dell ၏ ၁၅၆ မှတ်နှင့် နှိုင်းယှဉ်ပါက စုစုပေါင်းရမှတ် ၁၁၆ မှတ် ရရှိခဲ့ပြီး Dell ၏ အသာစီးရမှုတွင် ၃၄% ကွာခြားခဲ့သည်။ ResNet 50 (၈.၈၆ ms vs. ၁၃.၀၀ ms၊ ၃၂% ပိုမြန်)၊ Inception V4 (၂၂.၇၁ ms vs. ၃၀.၅၄ ms၊ ၃၄% ပိုမြန်)၊ DeepLab V3 (၃၇.၈၀ ms vs. ၄၂.၅၃ ms၊ ၁၁% ပိုမြန်) နှင့် YOLO V3 (၅၄.၀၃ ms vs. ၁၂၇.၃၄ ms၊ ၁၃၆% အားသာချက်) အပါအဝင် Dell သည် စမ်းသပ်မော်ဒယ်များကို ပိုမိုမြန်ဆန်စွာ လုပ်ဆောင်နိုင်ခဲ့သည်။ စနစ်နှစ်ခုစလုံးသည် MobileNet V3 (1.35 ms vs. 1.45 ms၊ Dell အတွက် 7% ပိုမြန်သည်) နှင့် REAL-ESRGAN (1,878.42 ms vs. 1,980.22 ms၊ Dell အတွက် 5% ပိုမြန်သည်) တွင် ပိုမိုနီးကပ်ခဲ့သည်။

CPU ရလဒ်များ (ပျမ်းမျှအချိန် ms) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
AI ကွန်ပျူတာအမြင် ಒಟ್ಟಾರೆရမှတ် 195 185
မိုဘိုင်းကွန်ရက် V3 1.00 ms 0.94 ms
ResNet 50 6.98 ms 7.46 ms
စတင်ခြင်း V4 19.53 ms 20.47 ms
DeepLab V3 24.15 ms 25.74 ms
ယိုလို V3 44.53 ms 45.50 ms
REAL-ESRGAN 1,934.18 ms 2,281.80 ms
CPU ပေါင်းစပ်ဂရပ်ဖစ်ရလဒ်များ (ပျမ်းမျှအချိန် ms)
AI ကွန်ပျူတာအမြင် ಒಟ್ಟಾರೆရမှတ် 156 116
မိုဘိုင်းကွန်ရက် V3 1.35 ms 1.45 ms
ResNet 50 8.86 ms 13.00 ms
စတင်ခြင်း V4 22.71 ms 30.54 ms
DeepLab V3 37.80 ms 42.53 ms
ယိုလို V3 54.03 ms 127.34 ms
REAL-ESRGAN 1,878.42 ms 1,980.22 ms

NVIDIA RTX Pro 5000 discrete GPU ကို စမ်းသပ်ထားတဲ့ စက်နှစ်လုံးစလုံးကို ကြည့်တဲ့အခါ HP ZBook Fury G1i ဟာ AI Computer Vision overall benchmark မှာ ၈၉၀ မှတ်ရခဲ့ပြီး Dell Pro Max 18 Plus မှာတော့ ၁၀၃၂ မှတ်ရခဲ့တာကြောင့် Dell ဟာ ၁၆% အားသာချက်ရခဲ့ပါတယ်။

တစ်ဦးချင်း workloads များတွင်၊ စနစ်များသည် MobileNet V3 (0.57 ms vs. 0.55 ms၊ Dell 3.6% ပိုမြန်သည်) နှင့် DeepLab V3 တို့တွင် နီးကပ်စွာရှိနေပြီး HP သည် အနည်းငယ်သာလွန်ခဲ့သည် (12.78 ms vs. 13.05 ms၊ HP 2.1% ပိုမြန်သည်)။ သို့သော် Dell သည် ResNet 50 (1.20 ms vs. 1.54 ms၊ 28.3% ပိုမြန်သည်)၊ Inception V4 (3.00 ms vs. 4.11 ms၊ 37% ပိုမြန်သည်)၊ YOLO V3 (5.63 ms vs. 6.78 ms၊ 20.4% ပိုမြန်သည်) နှင့် REAL-ESRGAN (88.56 ms vs. 100.18 ms၊ 11.6% ပိုမြန်သည်) အပါအဝင် ပိုမိုတောင်းဆိုမှုများသော စမ်းသပ်မှုများတွင် ၎င်း၏ ဦးဆောင်မှုကို တိုးချဲ့ခဲ့သည်။

GPU ရလဒ်များ (ပျမ်းမျှအချိန် ms) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
AI ကွန်ပျူတာအမြင် ಒಟ್ಟಾರೆရမှတ် 1,032 890
မိုဘိုင်းကွန်ရက် V3 0.55 ms 0.57 ms
ResNet 50 1.20 ms 1.54 ms
စတင်ခြင်း V4 3.00 ms 4.11 ms
DeepLab V3 13.05 ms 12.78 ms
ယိုလို V3 5.63 ms 6.78 ms
REAL-ESRGAN 88.56 ms 100.18 ms

TensorRT အောက်တွင် HP ZBook Fury G1i သည် Dell Pro Max 18 Plus တွင် ၁,၆၀၉ မှတ်နှင့် နှိုင်းယှဉ်ပါက ಒಟ್ಟಾರೆ AI Computer Vision ရမှတ် ၁၀၁၄ ရရှိခဲ့ပြီး Dell သည် ၅၈.၇% အားသာချက်ရရှိခဲ့သည်။

တစ်ဦးချင်း benchmark များကို စစ်ဆေးကြည့်လျှင် Dell သည် မော်ဒယ်အားလုံးနီးပါးတွင် သိသာထင်ရှားသော ဦးဆောင်မှုကို ထိန်းသိမ်းထားနိုင်ခဲ့သည်။ MobileNet V3 သည် 0.26 ms vs. 0.43 ms (65.4% ပိုမြန်)၊ ResNet 50 သည် 0.98 ms vs. 1.69 ms (72.4% ပိုမြန်) နှင့် Inception V4 သည် 3.01 ms vs. 5.26 ms (74.8% ပိုမြန်) ဖြင့် ပြီးမြောက်ခဲ့သည်။ DeepLab V3 တွင် Dell သည် 3.97 ms vs. 5.89 ms (48.4% ပိုမြန်) ကို မှတ်တမ်းတင်ခဲ့ပြီး YOLO V3 နှင့် REAL-ESRGAN တွင်မူ အလားတူခေတ်ရေစီးကြောင်းများ ဆက်လက်တည်ရှိနေပြီး Dell သည် အလုပ်များကို အဆက်မပြတ် ပိုမိုမြန်ဆန်စွာ ပြီးမြောက်အောင် လုပ်ဆောင်ခဲ့သည်။

TensorRT ရလဒ်များ (ပျမ်းမျှအချိန် ms) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
AI ကွန်ပျူတာအမြင် ಒಟ್ಟಾರೆရမှတ် 1,609 1,014
မိုဘိုင်းကွန်ရက် V3 0.26 ms 0.43 ms
ResNet 50 0.98 ms 1.69 ms
စတင်ခြင်း V4 3.01 ms 5.26 ms
DeepLab V3 3.97 ms 5.89 ms
ယိုလို V3 3.22 ms 5.76 ms
REAL-ESRGAN 90.17 ms 110.30 ms

UL Procyon: AI စာသားထုတ်လုပ်ခြင်း

Procyon AI Text Generation Benchmark သည် တိကျပြီး တသမတ်တည်းရှိသော အကဲဖြတ်နည်းလမ်းကို ပံ့ပိုးပေးခြင်းဖြင့် AI LLM စွမ်းဆောင်ရည်စမ်းသပ်မှုကို ပိုမိုကောင်းမွန်စေသည်။ ၎င်းသည် မော်ဒယ်အရွယ်အစားကြီးများနှင့် variable factor များ၏ ရှုပ်ထွေးမှုကို လျှော့ချနေစဉ် LLM မော်ဒယ်များစွာတွင် ထပ်ခါတလဲလဲ စမ်းသပ်နိုင်စေပါသည်။ AI hardware ဦးဆောင်သူများနှင့်အတူ တီထွင်ထားသောကြောင့် ပိုမိုယုံကြည်စိတ်ချရပြီး ထိရောက်သော စွမ်းဆောင်ရည်အကဲဖြတ်မှုများအတွက် ဒေသတွင်း AI accelerator များအသုံးပြုမှုကို အကောင်းဆုံးဖြစ်အောင် ပြုလုပ်ပေးပါသည်။ အောက်တွင်တိုင်းတာထားသော ရလဒ်များကို TensorRT ကို အသုံးပြု၍ စမ်းသပ်ခဲ့သည်။

Phi မော်ဒယ်မှာ HP ZBook Fury G1i ဟာ Dell ရဲ့ ၄၄၇၅ မှတ်နဲ့ နှိုင်းယှဉ်ရင် ၃၉၀၄ မှတ် ရရှိခဲ့ပြီး Dell က ၁၄.၆% ဦးဆောင်နေပါတယ်။ ပထမဆုံး token ကိုရောက်ဖို့ အချိန်ဟာ ၀.၂၆၅ စက္ကန့်နဲ့ ၀.၂၃၇ စက္ကန့်ဖြစ်ပြီး ၁၁.၈% ကွာခြားချက်ရှိပါတယ်။ throughput က ၁၅၇.၄ tokens/s နဲ့ ၁၈၅.၁ tokens/s ရှိပြီး ၁၇.၆% နောက်ကျနေပါတယ်။ စုစုပေါင်း runtime က ၁၆.၃၁ စက္ကန့်နဲ့ နှိုင်းယှဉ်ရင် ၁၉.၀၃ စက္ကန့်ဖြစ်ပြီး HP ကို ​​၁၆.၆% နှေးကွေးစေပါတယ်။

Mistral နဲ့ဆိုရင် HP က ၃,၈၂၃ မှတ်ရခဲ့ပြီး Dell ရဲ့ ၄,၂၉၅ မှတ်ရခဲ့ပါတယ် (၁၂.၃% နှေးပါတယ်)။ ပထမဆုံး token အချိန်တွေက ၀.၃၇၉ စက္ကန့်နဲ့ ၀.၃၄၇ စက္ကန့် (၈.၄% နှေးပါတယ်)၊ throughput က ၁၂၁.၅ tokens/s နဲ့ ၁၄၀.၅ tokens/s (၁၅.၇% နှေးပါတယ်)၊ စုစုပေါင်း duration က ၂၄.၈၄ စက္ကန့်နဲ့ ၂၁.၆၆ စက္ကန့်ဖြစ်ပြီး HP က ၁၃% နှေးပါတယ်။

Llama3 မှာ HP က 3,418 vs. 3,763 (10.1% နိမ့်ကျ) ရရှိခဲ့ပြီး ပထမဆုံး token ကို 0.357 s vs. 0.344 s (3.6% နှေး) ဖြင့် ပြန်ပေးခဲ့ပြီး 102.6 tokens/s vs. 119.7 tokens/s (16.7% နိမ့်ကျ) ကို ထိန်းသိမ်းထားနိုင်ခဲ့ပြီး 29.07 s vs. 25.16 s ဖြင့် ပြီးမြောက်ခဲ့ပြီး HP ကို ​​13.3% နှေးစေခဲ့ပါတယ်။

နောက်ဆုံးအနေနဲ့ Llama2 အတွက် HP က 3,711 vs. 4,155 (12% နောက်ကျ) ရရှိခဲ့ပါတယ်။ First token latency က 0.566 s vs. 0.546 s (3.5% နှေး)၊ throughput က 57.6 tokens/s vs. 69.7 tokens/s (21% လျော့နည်း) နဲ့ စုစုပေါင်း runtime က 50.61 s vs. 42.51 s မှာ ပြီးဆုံးခဲ့ပြီး 19% ကွာဟချက်ရှိခဲ့ပါတယ်။

UL Procyon: AI စာသားထုတ်လုပ်ခြင်း Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
Phi ၏ စုစုပေါင်းရမှတ် 4,475 3,904
ပထမဆုံးတိုကင်သို့ Phi ထုတ်ပေးချိန် 0.237 ့ 0.265 ့
တစ်စက္ကန့်လျှင် Phi အထွက်တိုကင်များ 185.118 တိုကင်/s 157.446 တိုကင်/s
Phi ၏ စုစုပေါင်းကြာချိန် 16.314 ့ 19.025 ့
Mistral ၏ စုစုပေါင်းရမှတ် 4,295 3,823
Mistral ထုတ်ပေးသည့်အချိန် ပထမဆုံးတိုကင်သို့ 0.347 ့ 0.379 ့
တစ်စက္ကန့်လျှင် Mistral Output Tokens များ 140.546 တိုကင်/s 121.511 တိုကင်/s
Mistral ၏ စုစုပေါင်းကြာချိန် 21.665 ့ 24.843 ့
Llama3 အလုံးစုံရမှတ် 3,763 3,418
Llama3 ထုတ်ပေးသည့်အချိန် ပထမဆုံးတိုကင်သို့ 0.344 ့ 0.357 ့
တစ်စက္ကန့်လျှင် Llama3 အထွက်တိုကင်များ 119.741 တိုကင်/s 102.637 တိုကင်/s
Llama3 ၏ စုစုပေါင်းကြာချိန် 25.165 ့ 29.068 ့
Llama2 အလုံးစုံရမှတ် 4,155 3,711
Llama2 ထုတ်ပေးသည့်အချိန် ပထမဆုံးတိုကင်သို့ 0.546 ့ 0.566 ့
တစ်စက္ကန့်လျှင် Llama2 အထွက်တိုကင်များ 69.709 တိုကင်/s 57.620 တိုကင်/s
Llama2 ၏ စုစုပေါင်းကြာချိန် 42.506 ့ 50.608 ့

UL ပရိုဆိုင်ယွန်- AI ရုပ်ပုံမျိုးဆက်

Procyon AI Image Generation Benchmark သည် ပါဝါနည်း NPU များမှ အဆင့်မြင့် GPU များအထိ မတူညီသော ဟာ့ဒ်ဝဲအမျိုးမျိုးတွင် AI inference စွမ်းဆောင်ရည်ကို တိုင်းတာရန်အတွက် တသမတ်တည်းနှင့် တိကျသောနည်းလမ်းကို ပေးပါသည်။ ၎င်းတွင် စမ်းသပ်မှုသုံးခုပါဝင်သည်- အဆင့်မြင့် GPU များအတွက် Stable Diffusion XL (FP16)၊ အလယ်အလတ်ပါဝါရှိသော GPU များအတွက် Stable Diffusion 1.5 (FP16) နှင့် ပါဝါနည်းစက်ပစ္စည်းများအတွက် Stable Diffusion 1.5 (INT8)။ benchmark သည် စနစ်တစ်ခုစီအတွက် အကောင်းဆုံး inference engine ကိုအသုံးပြုပြီး တရားမျှတပြီး နှိုင်းယှဉ်နိုင်သောရလဒ်များကို သေချာစေသည်။

Stable Diffusion 1.5 (FP16) ဖြင့် ZBook သည် Dell ၏ 3,687 နှင့် နှိုင်းယှဉ်ပါက 3,120 မှတ် ရရှိခဲ့ပြီး 18.2% ကွာခြားချက်ရှိသည်။ စုစုပေါင်းထုတ်လုပ်မှုအချိန်သည် 32.04 s နှင့် 27.12 s ဖြင့် ပြီးဆုံးခဲ့ပြီး HP သည် 18.2% နှေးကွေးခဲ့ပြီး ပုံတစ်ပုံလျှင် အမြန်နှုန်းမှာ 2.003 s/ပုံတစ်ပုံနှင့် နှိုင်းယှဉ်ပါက 1.695 s/ပုံတစ်ပုံဖြစ်ပြီး 18.2% ကွာဟချက်ရှိသည်။

Stable Diffusion 1.5 (INT8) workload တွင်၊ HP သည် 32,824 vs. 44,101 မှတ်တမ်းတင်ခဲ့ပြီး 34.4% နောက်ကျကျန်ခဲ့သည်။ ಒಟ್ಟಾರೆ runtime သည် 7.62 s vs. 5.67 s (34.3% နှေးကွေး) ဖြင့် ပိတ်ခဲ့ပြီး၊ ပုံတစ်ပုံလျှင် 0.952 s/image vs. 0.709 s/image ဖြစ်ပြီး 34.3% ကွာခြားချက်ရှိသည်။

ပိုမိုတောင်းဆိုမှုများသော Stable Diffusion XL (FP16) အတွက် HP သည် 2,701 vs. 3,170 ရရှိခဲ့ပြီး 17.4% လိုငွေပြခဲ့သည်။ စုစုပေါင်း runtime သည် 222.13 vs. 189.26 s ရှိပြီး HP သည် 17.4% နောက်ကျခဲ့ပြီး ပုံတစ်ပုံလျှင် ထုတ်လုပ်မှုမှာ 13.88 s/ပုံတစ်ပုံနှင့် 11.83 s/ပုံတစ်ပုံ ကြာမြင့်ခဲ့ပြီး 17.4% နှေးကွေးခဲ့သည်။

UL Procyon: AI ပုံရိပ်ထုတ်လုပ်ခြင်း Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု ၁.၅ (FP၁၆) – အလုံးစုံရမှတ် 3,687 3,120
တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု ၁.၅ (FP၁၆) – ಒಟ್ಟಾರೆအချိန် 27.119 ့ 32.043 ့
တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု ၁.၅ (FP၁၆) – ရုပ်ပုံထုတ်လုပ်သည့်အမြန်နှုန်း ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ
တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု ၁.၅ (INT၈) – အလုံးစုံရမှတ် 44,101 32,824
တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု ၁.၅ (INT၈) – ಒಟ್ಟಾರೆအချိန် 5.669 ့ 7.616 ့
တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု ၁.၅ (INT8) – ရုပ်ပုံထုတ်လုပ်သည့်အမြန်နှုန်း ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ
တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု XL (FP16) – အလုံးစုံရမှတ် 3,170 2,701
တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု XL (FP16) – ಒಟ್ಟಾರೆအချိန် 189.260 ့ 222.133 ့
တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု XL (FP16) – ရုပ်ပုံထုတ်လုပ်သည့်အမြန်နှုန်း ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ

SPEC workstation ၄

SPECworkstation 4.0 benchmark သည် workstation စွမ်းဆောင်ရည်၏ အဓိကရှုထောင့်အားလုံးကို အကဲဖြတ်ရန်အတွက် ပြီးပြည့်စုံသောကိရိယာတစ်ခုဖြစ်သည်။ ၎င်းသည် CPU၊ ဂရပ်ဖစ်၊ accelerator နှင့် disk စွမ်းဆောင်ရည်တို့၏ လက်တွေ့ကမ္ဘာတိုင်းတာမှုကို ပေးဆောင်ပြီး ပညာရှင်များသည် ၎င်းတို့၏ hardware ရင်းနှီးမြှုပ်နှံမှုများနှင့်ပတ်သက်၍ အသိပေးဆုံးဖြတ်ချက်များချနိုင်ရန် အချက်အလက်များရှိကြောင်း သေချာစေသည်။ benchmark တွင် data science tasks နှင့် ONNX runtime-based inference tests များအပါအဝင် AI နှင့် ML workloads များကို အာရုံစိုက်သည့် သီးသန့်စမ်းသပ်မှုအစုံတစ်ခု ပါဝင်ပြီး workstation ပတ်ဝန်းကျင်တွင် AI/ML ၏ တိုးပွားလာသော အရေးပါမှုကို ထင်ဟပ်စေသည်။ ၎င်းတွင် industry verticals ခုနစ်ခုနှင့် hardware subsystems လေးခု ပါဝင်ပြီး ယနေ့ခေတ် workstations များ၏ စွမ်းဆောင်ရည်ကို အသေးစိတ်နှင့် သက်ဆိုင်ရာတိုင်းတာမှုကို ပေးစွမ်းသည်။

AI & Machine Learning တွင် HP သည် ၂.၂၆ ဖြင့် ၂.၄၈ ဖြင့် ၉.၇% နောက်ကျကျန်နေခဲ့သည်။ စွမ်းအင်ကဏ္ဍသည် အလားတူပုံစံကို လိုက်လံခဲ့ပြီး ၂.၂၀ ဖြင့် ၂.၄၉ ဖြင့် ၁၃.၂% ကွာဟချက်ရှိခဲ့ပြီး ငွေကြေးဝန်ဆောင်မှုကဏ္ဍသည် ၁.၆၃ ဖြင့် ၁.၆၆ ဖြင့် များစွာနီးစပ်ခဲ့ပြီး HP အတွက် ၁.၈% သာ နိမ့်ကျခဲ့သည်။

စိတ်ဝင်စားစရာကောင်းတာက HP ဟာ Life Sciences မှာ ပြတ်ပြတ်သားသား ဦးဆောင်နေပြီး ၁.၅၀ နဲ့ ၂.၄၆ မှတ် ရရှိကာ ၃၉% အားသာချက် ရရှိခဲ့ပါတယ်။ မီဒီယာနှင့် ဖျော်ဖြေရေးမှာ HP က ၂.၅၁ နဲ့ ၂.၆၆ မှတ် ရရှိခဲ့ပြီး ၆% အသာရခဲ့ပါတယ်။ ထုတ်ကုန်ဒီဇိုင်းအတွက် ရလဒ်က ၂.၁၆ နဲ့ ၂.၃၅ ရှိပြီး HP က ၈.၁% နောက်ကျကျန်နေခဲ့ပြီး ထုတ်လုပ်မှုနှင့် ဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်ရေးမှာ HP က ၁.၁၉ နဲ့ ၁.၃၅ ရှိပြီး ၁၁.၉% ကွာခြားချက် ရှိပါတယ်။

SPECworkstation 4.0.0 (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
AI & စက်သင်ယူမှု 2.48 2.26
စွမ်းအင်ဝန်ကြီးဌာန 2.49 2.20
ဘဏ္ဍာရေးဝန်ဆောင်မှု 1.66 1.63
ဘဝကသိပ္ပံ 1.50 2.46
မီဒီယာနှင့်ဖျော်ဖြေရေး 2.66 2.51
ကုန်ပစ္စည်းဒီဇိုင်း 2.35 2.16
ထုတ်လုပ်မှုနှင့် ဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်မှု 1.35 1.19

SPECviewperf ၁၅

SPECviewperf 15 သည် OpenGL၊ DirectX နှင့် Vulkan API များတစ်လျှောက် 3D ဂရပ်ဖစ်စွမ်းဆောင်ရည်ကို အကဲဖြတ်ရန်အတွက် လုပ်ငန်းသုံးစံနှုန်းတစ်ခုဖြစ်သည်။ ၎င်းသည် blender-01 (Blender 3.6)၊ unreal_engine-01 (Unreal Engine 5.4၊ DirectX 12) နှင့် enscape-01 (Enscape 4.0၊ Vulkan ray tracing) ကဲ့သို့သော workloads အသစ်များအပြင် 3ds Max၊ CATIA၊ Creo၊ Maya နှင့် Solidworks အတွက် အပ်ဒိတ်လုပ်ထားသော traces များကို မိတ်ဆက်ပေးသည်။ ၎င်း၏ ပြန်လည်ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသော GUI၊ ခေတ်မီ application support နှင့် အဆင့်မြင့် rendering workloads များဖြင့် SPECviewperf 15 သည် ပရော်ဖက်ရှင်နယ်ဂရပ်ဖစ်စွမ်းဆောင်ရည်အပေါ် တသမတ်တည်းရှိသော လက်တွေ့ကမ္ဘာဆိုင်ရာ ထိုးထွင်းသိမြင်မှုများကို ပေးစွမ်းသည်။

SPECviewperf 15 မှာ HP ZBook Fury G1i ဟာ ပရော်ဖက်ရှင်နယ် 3D workloads အမျိုးမျိုးမှာ တသမတ်တည်းရလဒ်တွေ ရရှိခဲ့ပေမဲ့ Dell Pro Max 18 Plus ကတော့ ယေဘုယျအားဖြင့် စွမ်းဆောင်ရည်အားသာချက်ကို ထိန်းသိမ်းထားနိုင်ခဲ့ပါတယ်။

3ds Max (3dsmax-08) မှာ HP က 87.03 vs. 98.71 ရရှိခဲ့ပြီး 13.4% ကွာဟချက်ရှိခဲ့ပါတယ်။ Blender (blender-01) အတွက် ကွာဟချက်က ပိုသေးငယ်ပြီး 78.03 vs. 83.23 သို့မဟုတ် 6.7% လျော့နည်းသွားပါတယ်။ CATIA (catia-07) မှာ HP က 100.55 vs. 113.18 ရရှိခဲ့ပြီး 12.6% နောက်ကျကျန်နေခဲ့ပြီး Creo (creo-04) မှာ 238.38 vs. 247.79 ရရှိခဲ့ပြီး 3.9% ကွာဟချက်ရှိခဲ့ပါတယ်။

စွမ်းအင် (energy-04) workload က 153.43 vs. 170.27 ရှိပြီး HP က 11% လျော့နည်းသွားပြီး Enscape (enscape-01) မှာ margin က 77.57 vs. 86.70 ဖြစ်ပြီး 10.5% လိုငွေပြခဲ့ပါတယ်။ Maya (maya-07) မှာ HP က 217.67 vs. 232.48 ဒါမှမဟုတ် 6.4% နောက်ကျနေပြီး Medical (medical-04) မှာ 183.39 vs. 210.51 ဖြစ်ပြီး 12.9% ကွာခြားချက်ရှိပါတယ်။

SolidWorks (solidworks-08) အတွက် HP သည် 110.66 vs. 145.56 ရရှိခဲ့ပြီး 24% လိုငွေပြခဲ့သည်။ Unreal Engine (unreal_engine-01) တွင် 93.46 vs. 79.85 ဖြင့် အဆုံးသတ်ခဲ့ပြီး 14.6% ကွာဟချက်ရှိသည်။

SPECviewperf (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
3dsmax-08 98.71 87.03
ဘလင်းဒါ-၀၁ 83.23 78.03
ကာတီယာ-၀၇ 113.18 100.55
creo-04 247.79 238.38
စွမ်းအင်-၁ 170.27 153.43
လွတ်မြောက်ရာ-၀၁ 86.70 77.57
မာယာ-၀၇ 232.48 217.67
ဆေးဘက်ဆိုင်ရာ-၀၄ 210.51 183.39
solidworks-၂၀၁၁ 145.56 110.66
unreal_engine-01 93.46 79.85

LuxMark

LuxMark သည် open-source ray-tracing renderer ဖြစ်သော LuxRender ကို အသုံးပြု၍ အလွန်အသေးစိတ်ကျသော 3D မြင်ကွင်းများကို ကိုင်တွယ်ရာတွင် စနစ်၏စွမ်းဆောင်ရည်ကို အကဲဖြတ်သည့် GPU benchmark တစ်ခုဖြစ်သည်။ ဤ benchmark သည် ဆာဗာများနှင့် workstation များ၏ graphical rendering စွမ်းရည်များကို အကဲဖြတ်ရန်အတွက် အထူးသဖြင့် visual effect များနှင့် architectural visualization application များအတွက် တိကျသောအလင်း simulation သည် အရေးကြီးပါသည်။

LuxMark GPU rendering benchmark မှာ HP ZBook Fury G1i ဟာ ကောင်းမွန်တဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်ကို ပေးစွမ်းနိုင်ခဲ့ပေမယ့် စမ်းသပ်ထားတဲ့ မြင်ကွင်းနှစ်ခုလုံးမှာ Dell Pro Max 18 Plus ထက် နောက်ကျနေခဲ့ပါတယ်။

Hallbench workload မှာ HP က ၂၆,၅၉၄ မှတ်နဲ့ ၂၉,၆၀၅ မှတ် ရရှိခဲ့ပြီး၊ ၁၀.၂% လိုငွေပြခဲ့ပါတယ်။ ပိုမိုရှုပ်ထွေးတဲ့ အစားအသောက်ကဏ္ဍအတွက် ZBook က ၁၃,၀၄၂ မှတ်နဲ့ နှိုင်းယှဉ်ရင် ၁၁,၅၀၀ မှတ် ရရှိခဲ့ပြီး ၁၁.၈% လျော့နည်းသွားခဲ့ပါတယ်။

LuxMark (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
ဟောလ်ဘန်ချ် 29,605 26,594
အစားအသောက်များ 13,042 11,500

7-Zip ချုံ့ခြင်း

7-Zip Compression Benchmark သည် compression နှင့် decompression လုပ်ငန်းဆောင်တာများအတွင်း CPU စွမ်းဆောင်ရည်ကို အကဲဖြတ်ပြီး GIPS (Giga Instructions Per Second) နှင့် CPU အသုံးပြုမှုတို့တွင် အဆင့်သတ်မှတ်ချက်များကို တိုင်းတာသည်။ GIPS မြင့်မားခြင်းနှင့် ထိရောက်သော CPU အသုံးပြုမှုသည် သာလွန်ကောင်းမွန်သော စွမ်းဆောင်ရည်ကို ညွှန်ပြသည်။

7-Zip Compression Benchmark မှာ HP ZBook Fury G1i ဟာ ကောင်းမွန်တဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်ရှိပေမယ့် compression နဲ့ decompression workloads နှစ်ခုစလုံးမှာ Dell Pro Max 18 Plus ထက် နောက်ကျကျန်နေခဲ့ပါတယ်။

ချုံ့ခြင်းအတွက် HP သည် GIPS 102.0 ဖြင့် မှတ်တမ်းတင်ခဲ့ပြီး GIPS 137.5 ဖြင့် ၂၅.၈% လျော့နည်းခဲ့သည်။ ချုံ့ခြင်းတွင် ZBook သည် GIPS 146.2 ဖြင့် 163.1 ဖြင့် ရရှိခဲ့သောကြောင့် ၁၀.၄% လျော့နည်းခဲ့သည်။

စုစုပေါင်းအဆင့်သတ်မှတ်ချက်ကိုကြည့်လျှင် HP သည် 124.1 GIPS သို့ရောက်ရှိခဲ့ပြီး Dell ၏ 150.3 GIPS ထက် 17.4% ကွာခြားချက်ရှိခဲ့သည်။

7-Zip ဖိသိပ်မှု စံနှုန်း (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
compression
လက်ရှိ CPU အသုံးပြုမှု 1,905% 1,796%
လက်ရှိ အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်
လက်ရှိခဲ့သည် Rating ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်
ရလဒ်အနေဖြင့် CPU အသုံးပြုမှု 1,891% 1,780%
ရလဒ်အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်
ရလဒ်အဆင့်သတ်မှတ်ချက် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်
decompress
လက်ရှိ CPU အသုံးပြုမှု 2,226% 2,208%
လက်ရှိ အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်
လက်ရှိခဲ့သည် Rating ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်
ရလဒ်အနေဖြင့် CPU အသုံးပြုမှု 2,242% 2,213%
ရလဒ်အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်
ရလဒ်အဆင့်သတ်မှတ်ချက် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်
စုစုပေါင်း အဆင့်သတ်မှတ်ချက်
စုစုပေါင်း CPU အသုံးပြုမှု 2,067% 1,997%
စုစုပေါင်း အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်
စုစုပေါင်း အဆင့်သတ်မှတ်ချက် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ်

Blackmagic RAW မြန်နှုန်းစမ်းသပ်မှု

Blackmagic RAW Speed ​​Test သည် Blackmagic RAW codec ကို အသုံးပြု၍ ဗီဒီယိုဖွင့်ခြင်းနှင့် တည်းဖြတ်ခြင်းတို့ကို ကိုင်တွယ်ဖြေရှင်းခြင်းအတွက် စနစ်တစ်ခု၏ စွမ်းရည်များကို တိုင်းတာသည့် စွမ်းဆောင်ရည် benchmarking tool တစ်ခုဖြစ်သည်။ ၎င်းသည် စနစ်တစ်ခုသည် မြင့်မားသော resolution ဗီဒီယိုဖိုင်များကို မည်မျှကောင်းမွန်စွာ decode လုပ်၍ ဖွင့်နိုင်သည်ကို အကဲဖြတ်ပြီး CPU နှင့် GPU-based processing နှစ်မျိုးလုံးအတွက် frame rate များကို ပေးပါသည်။

Blackmagic RAW Speed ​​Test မှာ HP ZBook Fury G1i ဟာ Dell Pro Max 18 Plus နဲ့ နှိုင်းယှဉ်ရင် ရောထွေးနေတဲ့ ရလဒ်ကို ပြသခဲ့ပါတယ်။

8K CPU စမ်းသပ်မှုအတွက် HP က ၁၁၂ vs ၁၂၈ မှတ်ရရှိခဲ့ပြီး ၁၂.၅% လျော့နည်းခဲ့ပါတယ်။ ဒါပေမယ့် 8K OpenCL စမ်းသပ်မှုမှာတော့ ZBook က ၁၈၂ vs ၁၆၈ မှတ်ရရှိခဲ့ပြီး ၈.၃% အားသာချက်ရှိခဲ့ပါတယ်။

Blackmagic RAW မြန်နှုန်းစမ်းသပ်မှု Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
8K CPU 128 112
8K OPENCL 168 182

Blackmagic ဒစ်ခ် မြန်နှုန်းစမ်းသပ်ခြင်း

Blackmagic Disk Speed ​​Test သည် ဖတ်ရှုခြင်းနှင့် ရေးသားခြင်းအမြန်နှုန်းများကို တိုင်းတာခြင်းဖြင့် သိုလှောင်မှုစွမ်းဆောင်ရည်ကို အကဲဖြတ်ပြီး ဗီဒီယိုတည်းဖြတ်ခြင်းနှင့် ဖိုင်ကြီးများလွှဲပြောင်းခြင်းကဲ့သို့သော ဒေတာများစွာအသုံးပြုသည့် အလုပ်များကို စနစ်တစ်ခု ကိုင်တွယ်နိုင်စွမ်းကို ထိုးထွင်းသိမြင်စေပါသည်။

ဖတ်ရှုမှုအမြန်နှုန်းအတွက် Disk Speed ​​Test တွင် HP သည် 6,554.2 MB/s vs. 7,776.1 MB/s သို့ ရောက်ရှိခဲ့ပြီး ၁၅.၇% လျော့နည်းခဲ့သည်။ ရေးသားမှုအမြန်နှုန်းတွင် ZBook သည် 6,022.0 MB/s vs. 5,728.0 MB/s ရရှိခဲ့သောကြောင့် ၄.၉% လျော့နည်းခဲ့သည်။

Disk Speed ​​​​Test (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
ဖတ် 7,776.1 MB / s 6,554.2 MB / s
ရေးသား 6,022.0 MB / s 5,728.0 MB / s

Blender ၂.၆၅

Blender သည် open-source 3D modeling application တစ်ခုဖြစ်သည်။ ဤ benchmark ကို Blender Benchmark utility ကို အသုံးပြု၍ လုပ်ဆောင်ခဲ့သည်။ ရမှတ်ကို တစ်မိနစ်လျှင် နမူနာများဖြင့် တိုင်းတာပြီး မြင့်မားသောတန်ဖိုးများသည် ပိုမိုကောင်းမွန်သော စွမ်းဆောင်ရည်ကို ညွှန်ပြသည်။

Blender CPU benchmark မှာ တစ်မိနစ်ကို နမူနာတွေနဲ့ တိုင်းတာတဲ့အခါ HP ZBook Fury G1i ဟာ ကောင်းကောင်း စွမ်းဆောင်ရည် ပြသခဲ့ပေမယ့် စမ်းသပ်ထားတဲ့ မြင်ကွင်းအားလုံးမှာတော့ Dell Pro Max 18 Plus ထက် အမြဲတမ်း နောက်ကျနေခဲ့ပါတယ်။

Monster render မှာ HP က 237.1 vs. 203.91 ရမှတ် ရရှိခဲ့ပြီး ၁၄% လျော့နည်းပါတယ်။ Junkshop မှာတော့ 150.7 vs. 132.23 ရမှတ် ရရှိခဲ့ပြီး ၁၂.၃% လျော့နည်းပါတယ်။ Classroom မှာတော့ HP က 94.5 vs. 88.16 ရမှတ် ရရှိခဲ့ပြီး ၆.၇% လျော့နည်းပါတယ်။

Blender CPU (တစ်မိနစ်လျှင် နမူနာများ၊ မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
ဧရာမသတ္တဝါကြီး 237.1 203.91
အမှိုက်ဆိုင် 150.7 132.23
စာသင်ခန်း 94.5 88.16

Blender GPU benchmark ကို ရွှေ့လိုက်တဲ့အခါ HP ZBook Fury G1i ဟာ Dell Pro Max 18 Plus ထက် မြင်ကွင်းအားလုံးမှာ ၁၀၀-၂၀၀ မှတ် လျော့နည်းနေခဲ့ပါတယ်။

Monster render မှာ HP က 3,710.99 ရမှတ်နဲ့ 3,928.6 ရမှတ် ရရှိခဲ့ပြီး ၅.၅% လျော့နည်းသွားပါတယ်။ Junkshop အတွက် ZBook က 2,056.19 ရမှတ်နဲ့ 2,150.1 ရမှတ် ရရှိခဲ့ပြီး ၄.၄% ကွာခြားပါတယ်။ Classroom scene မှာတော့ 2,010.2 ရမှတ်နဲ့ 1,888.38 ရမှတ် ရရှိခဲ့ပြီး ၆.၁% လျော့နည်းသွားပါတယ်။

Blender GPU (တစ်မိနစ်လျှင် နမူနာများ၊ မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
ဧရာမသတ္တဝါကြီး 3,928.6 3,710.99
အမှိုက်ဆိုင် 2150.1 2056.19
စာသင်ခန်း 2010.2 1,888.38

y-cruncher

y-cruncher သည် multithreaded နှင့် scalable program တစ်ခုဖြစ်ပြီး၊ Pi နှင့် အခြားသင်္ချာ constant များကို trillion digits အထိ တွက်ချက်နိုင်သည်။ ၂၀၀၉ ခုနှစ်တွင် စတင်မိတ်ဆက်ချိန်မှစ၍ ၎င်းသည် overclocker များနှင့် hardware ဝါသနာရှင်များအတွက် ရေပန်းစားသော benchmarking နှင့် stress-testing application တစ်ခု ဖြစ်လာခဲ့သည်။

Y-Cruncher benchmark မှာ ဂဏန်း ၁ ဘီလီယံကနေစပြီး Pi ကို ဂဏန်းအရေအတွက်များတဲ့အထိ တွက်ချက်ချိန်ကို တိုင်းတာပြီး HP က ၂၂.၀၄ စက္ကန့်အတွင်း ပြီးမြောက်ခဲ့ပြီး ၂၀.၀၈ စက္ကန့်နဲ့ နှိုင်းယှဉ်ရင် ၉.၈% နှေးပါတယ်။ ဂဏန်း ၂.၅ ဘီလီယံမှာ ZBook က ၆၄.၉၁ စက္ကန့်နဲ့ ၅၉.၂၃ စက္ကန့် ဒါမှမဟုတ် ၉.၆% နှေးပါတယ်။ ဂဏန်း ၅ ဘီလီယံနဲ့ ၁၆၁.၃၀ စက္ကန့်နဲ့ ၁၄၂.၈၂ စက္ကန့်နဲ့ ၁၂.၉% နှေးပါတယ်။ ဂဏန်း ၁၀ ဘီလီယံ အမြင့်ဆုံးစကေးမှာ HP က ၃၅၉.၄၉ စက္ကန့်နဲ့ ၃၁၁.၈၁ စက္ကန့်နဲ့ ပြီးမြောက်ခဲ့ပြီး ၁၅.၃% ကွာခြားပါတယ်။

Y-Cruncher (စုစုပေါင်း တွက်ချက်ချိန်) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
1 ဘီလီယံ 20.081 ့ 22.042 ့
2.5 ဘီလီယံ 59.228 ့ 64.911 ့
5 ဘီလီယံ 142.822 ့ 161.295 ့
10 ဘီလီယံ 311.805 ့ 359.489 ့

Geekbench 6

Geekbench 6 သည် အလုံးစုံစနစ်စွမ်းဆောင်ရည်ကို တိုင်းတာသည့် cross-platform benchmark တစ်ခုဖြစ်သည်။

Geekbench 6 မှာ HP ZBook Fury G1i ဟာ single-core စွမ်းဆောင်ရည်မှာ Dell Pro Max 18 Plus ထက် ရမှတ် ၃၀၁၀ ပိုများပြီး ၂၉၇၇ မှတ်နဲ့ ၁.၁% လောက် ကွာခြားပါတယ်။ ဒါပေမယ့် Dell ကတော့ multi-core စွမ်းဆောင်ရည်မှာ ပိုမိုအားကောင်းတဲ့ ဦးဆောင်မှုကို ပြသခဲ့ပြီး HP က ၁၈၆၉၄ မှတ်နဲ့ နှိုင်းယှဉ်ရင် ၂၀၇၁၇ မှတ် ရရှိခဲ့ပြီး ၁၀.၈% အားသာချက်ရှိပါတယ်။ GPU စွမ်းဆောင်ရည်က ပိုပြီး ကွာခြားချက်တစ်ခုဖြစ်ပြီး OpenCL မှာ Dell က ၂၄၀၅၃၀ မှတ် ရရှိခဲ့ပြီး HP က ၁၉၄၇၄၀ မှတ်နဲ့ နှိုင်းယှဉ်ရင် Dell က ၂၃.၅% ဦးဆောင်နေပါတယ်။ ဒီရလဒ်တွေက Dell ဟာ လေးလံတဲ့ multi-core workloads တွေနဲ့ GPU-accelerated task တွေအတွက် ပိုမိုကောင်းမွန်တဲ့ ရွေးချယ်မှုတစ်ခုအဖြစ် ပေါ်လွင်စေပြီး HP က single-thread စွမ်းဆောင်ရည်မှာ အနည်းငယ်သာ အားသာချက်ရှိပါတယ်။

Geekbench 6 (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
CPU Single-Core 2,977 3,010
CPU Multi-Core 20,717 18,694
GPU OpenCL 240,530 194,740

V Ray

V -Ray Benchmark သည် အဆင့်မြင့် V-Ray 6 အင်ဂျင်များကို အသုံးပြု၍ CPU များ၊ NVIDIA GPU များ သို့မဟုတ် နှစ်မျိုးလုံး၏ rendering စွမ်းဆောင်ရည်ကို တိုင်းတာသည်။ ၎င်းသည် အသုံးပြုသူများ ၎င်းတို့၏စနစ်များ၏ rendering စွမ်းရည်များကို အကဲဖြတ်ရန်နှင့် နှိုင်းယှဉ်နိုင်ရန် မြန်ဆန်သော စမ်းသပ်မှုများနှင့် ရိုးရှင်းသော အမှတ်ပေးစနစ်ကို အသုံးပြုသည်။ ၎င်းသည် ထိရောက်သော စွမ်းဆောင်ရည်ဆိုင်ရာ ထိုးထွင်းသိမြင်မှုများကို ရှာဖွေနေသော ပရော်ဖက်ရှင်နယ်များအတွက် မရှိမဖြစ်ကိရိယာတစ်ခုဖြစ်သည်။

GPU များတစ်လျှောက် rendering စွမ်းဆောင်ရည်ကို တိုင်းတာသည့် V-Ray benchmark တွင် HP ZBook Fury G1i သည် ၇,၈၂၀ မှတ်ရရှိခဲ့ပြီး Dell Pro Max 18 Plus တွင် ၈,၁၉၁ မှတ်ရရှိခဲ့သည်။ ၎င်းသည် ಒಟ್ಟಾರೆ rendering စွမ်းရည်တွင် HP သည် ၄.၅% လျော့နည်းစေသည်။

Vray (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
နိုင်ပြီ 8,191 7,820

ဥဿဖရား ဗီဒီယို AI

Topaz Video AI သည် အဆင့်မြင့် AI မော်ဒယ်များကို အသုံးပြု၍ ဗီဒီယိုကို မြှင့်တင်ခြင်းနှင့် ပြန်လည်ရယူခြင်းအတွက် ပရော်ဖက်ရှင်နယ် အပလီကေးရှင်းတစ်ခုဖြစ်သည်။ ၎င်းသည် ဗီဒီယိုများကို 4K သို့မဟုတ် 8K သို့ မြှင့်တင်ခြင်း၊ မှုန်ဝါးနေသော အကြောင်းအရာများကို ပိုမိုထက်မြက်စေခြင်း၊ ဆူညံသံများ လျှော့ချခြင်း၊ မျက်နှာအသေးစိတ်အချက်အလက်များကို တိုးတက်ကောင်းမွန်စေခြင်း၊ အဖြူအမည်း ဗီဒီယိုများကို အရောင်ခြယ်ခြင်းနှင့် ပိုမိုချောမွေ့သော ရွေ့လျားမှုအတွက် frame များကို interpolate လုပ်ခြင်းကဲ့သို့သော လုပ်ငန်းဆောင်တာများကို ပံ့ပိုးပေးသည်။ ၎င်း suite တွင် ၎င်း၏ မတူညီသော ဗီဒီယို-enhancing algorithms များတစ်လျှောက် စနစ်စွမ်းဆောင်ရည်ကို တိုင်းတာသည့် onboard benchmark တစ်ခု ပါဝင်ပြီး hardware platform များသည် လိုအပ်ချက်များသော AI ဗီဒီယို processing workloads များကို မည်မျှကောင်းမွန်စွာ ကိုင်တွယ်နိုင်သည်ကို ရှင်းရှင်းလင်းလင်း မြင်တွေ့နိုင်စေပါသည်။

Topaz Video AI benchmark မှာ HP ZBook Fury G1i ဟာ Dell Pro Max 18 Plus ထက် workload အများစုမှာ နောက်ကျနေပေမယ့် စနစ်နှစ်ခုစလုံးဟာ လိုအပ်ချက်များတဲ့ AI ဗီဒီယိုအလုပ်တွေကို ကိုင်တွယ်နိုင်စွမ်းရှိကြောင်း သက်သေပြခဲ့ပါတယ်။

Artemis မော်ဒယ်မှာ HP က 1X မှာ 31.10 fps ထက် 25.22 fps သာ ရရှိခဲ့ပြီး ၁၉% ခန့် လျော့နည်းသွားပါတယ်။ Proteus မှာတော့ 1X မှာ 24.45 fps ထက် 28.56 fps (14.4% လျော့နည်းသွားပါတယ်) နဲ့ 2X မှာ 13.22 fps ထက် 18.70 fps (29.3% လျော့နည်းသွားပါတယ်) ရလဒ်တွေ ရရှိခဲ့ပါတယ်။ Gaia မော်ဒယ်မှာ အကြီးမားဆုံး ကွာဟချက်တစ်ခုကို ပြသခဲ့ပြီး HP က 1X မှာ 27.18 fps ထက် 38.53 fps (29.4% လျော့နည်းသွားပါတယ်) ရှိခဲ့ပါတယ်။

ပိုမိုပေါ့ပါးသော Hyperion HDR စမ်းသပ်မှုတွင်၊ ကွာဟချက်မှာ များစွာကျဉ်းမြောင်းပြီး HP သည် 18.76 fps တွင်ရှိခဲ့ပြီး 19.39 fps တွင် 3.3% သာလျော့နည်းသည်။ အလားတူပင်၊ APFast ကဲ့သို့သော အရှိန်မြှင့်ထားသော မော်ဒယ်များတွင် HP သည် 43.90 fps တွင် 38.21 fps သို့မဟုတ် 13% လျော့နည်းသည်။

Topaz Video AI Benchmark (တစ်စက္ကန့်လျှင် ဖရိမ်များ၊ မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
ပုံစံ 1X 2X 4X 1X 2X 4X
အာတေမိ 31.10 16.94 4.22 25.22 10.87 3.42
Iris က 27.77 16.07 4.16 23.31 12.85 3.43
Proteus 28.56 18.70 4.70 24.45 13.22 3.68
GAIA 38.53 5.88 4.27 27.18 5.06 3.21
Nyx 0.86 - - 0.78 - -
နစ်စ် ဖာ့စ် 19.64 - - 17.39 - -
Rhea - - 3.20 - - 2.81
RXL - - 3.06 - - 2.74
Hyperion HDR 19.39 - - 18.76 - -
Apollo 33.49 - - 28.35 - -
AION တို့ဖြစ်တယ် 25.06 - - 22.73 - -
အေပီဖတ်စ် 43.90 - - 38.21 - -
Chronos 20.43 - - 18.25 - -
CHFast 30.88 - - 26.17 - -

PCMark ၀၄

PCMark 10 သည် ခေတ်မီရုံးပတ်ဝန်းကျင်များအတွက် စနစ်စွမ်းဆောင်ရည်အပြည့်အစုံကို တိုင်းတာရန် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသော စက်မှုလုပ်ငန်းစံနှုန်း benchmark တစ်ခုဖြစ်သည်။ ၎င်းတွင် Windows 10 အတွက် အပ်ဒိတ်လုပ်ထားသော workloads များပါဝင်ပြီး ထုတ်လုပ်မှု၊ ဝဘ်ကြည့်ရှုခြင်း၊ ဗီဒီယိုကွန်ဖရင့်နှင့် အကြောင်းအရာဖန်တီးမှုကဲ့သို့သော နေ့စဉ်လုပ်ငန်းဆောင်တာများကို အကဲဖြတ်သည်။ benchmark သည် လုပ်ဆောင်ရလွယ်ကူပြီး အဆင့်များစွာဖြင့် အမှတ်ပေးခြင်း (အဆင့်မြင့်အလုံးစုံမှ အသေးစိတ် workload ရမှတ်များအထိ) ကို ပေးစွမ်းပြီး ဘက်ထရီသက်တမ်းနှင့် သိုလှောင်မှုစမ်းသပ်မှုများ ပါဝင်သည်။ UL Solutions သည် ယခုအခါ အပလီကေးရှင်းအခြေခံ စမ်းသပ်မှုအသစ်များအတွက် Procyon ကို အကြံပြုထားသော်လည်း PCMark 10 သည် ယေဘုယျ PC စွမ်းဆောင်ရည်ကို အကဲဖြတ်ရန်အတွက် ယုံကြည်စိတ်ချရပြီး ကျယ်ကျယ်ပြန့်ပြန့်အသုံးပြုသည့်ကိရိယာတစ်ခုအဖြစ် ရှိနေဆဲဖြစ်သည်။

နေ့စဉ်ထုတ်လုပ်မှုနှင့် အကြောင်းအရာဖန်တီးမှု workloads များတွင် စနစ်စွမ်းဆောင်ရည်အပြည့်အစုံကို တိုင်းတာသည့် PCMark 10 တွင် HP ZBook Fury G1i သည် Dell Pro Max 18 Plus ထက် အနည်းငယ်သာလွန်ခဲ့သည်။

HP က ၈,၅၈၁ မှတ်နဲ့ ယှဉ်ရင် ၈,၆၆၇ မှတ် ရရှိခဲ့ပြီး ဒီယေဘုယျရည်ရွယ်ချက် benchmark မှာ ၁% ဦးဆောင်နေပါတယ်။

PCMark 10 (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
နိုင်ပြီ 8,581 8,667

3DMark CPU

3DMark CPU Profile သည် processor စွမ်းဆောင်ရည်ကို threading အဆင့်ခြောက်ဆင့်ဖြစ်သည့် 1, 2, 4, 8, 16 နှင့် max threads များတွင် အကဲဖြတ်သည်။ စမ်းသပ်မှုတစ်ခုစီတွင် CPU သည် thread အရေအတွက်အမျိုးမျိုးအောက်တွင် မည်မျှကောင်းမွန်စွာ ချိန်ညှိနိုင်သည်ကို အကဲဖြတ်ရန် boid-based simulation workload တူညီစွာ လုပ်ဆောင်ပြီး GPU ပါဝင်မှု အနည်းဆုံးဖြစ်သည်။ benchmark သည် single-thread စွမ်းဆောင်ရည်အပြင် gaming၊ content ဖန်တီးခြင်းနှင့် rendering ကဲ့သို့သော အလုပ်များအတွက် multithreaded အလားအလာကို ဖော်ထုတ်ရန် ကူညီပေးသည်။ thread ရှစ်ခုရှိ ရမှတ်များသည် ခေတ်မီ DirectX 12 gaming စွမ်းဆောင်ရည်နှင့် မကြာခဏ ကိုက်ညီသော်လည်း thread 1 မှ 4 ရလဒ်များသည် အဟောင်းများ သို့မဟုတ် esports ဂိမ်းအခြေအနေများကို ထင်ဟပ်စေသည်။

အမြင့်ဆုံး thread အဆင့်မှာ HP က ၁၆,၄၉၇ နဲ့ ယှဉ်ရင် ၁၆,၂၉၇ မှတ်ရခဲ့ပြီး ၁.၂% သာ နိမ့်ကျခဲ့ပါတယ်။ thread ၁၆ ခုနဲ့ ZBook က ၁၃,၂၂၄ နဲ့ ယှဉ်ရင် ၁၃,၈၆၈ မှတ်နဲ့ ယှဉ်ရင် ၄.၉% သာလွန်ခဲ့ပါတယ်။ thread ၈ ခုမှာတော့ ၇,၆၅၈ နဲ့ ယှဉ်ရင် ၇,၂၇၅ မှတ်၊ ဒါမှမဟုတ် ၅% နိမ့်ကျခဲ့ပါတယ်။

thread အရေအတွက်နည်းတဲ့အခါ HP က thread ၄ ခုမှာ ၄၅၈၃ vs ၄၈၆၅ ရရှိခဲ့ပြီး ၆.၁% ဦးဆောင်နေကာ thread ၂ ခုမှာ ၂၄၇၆ vs ၂၄၃၅ ရရှိခဲ့ပြီး ၁.၇% အားသာချက်ရှိပါတယ်။ single-thread အတွက် HP က ၁၂၃၄ vs ၁၂၆၄ ရရှိခဲ့ပြီး ၂.၄% အားသာချက်ရှိပါတယ်။

3DMark CPU ပရိုဖိုင် (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
မက်စ်ချည်များ  16,497 16,297
16 တွင် Threads 13,224 13,868
8 တွင် Threads 7,658 7,275
4 ချည် 4,583 4,865
2 ချည် 2,435 2,476
1 ချည် 1,234 1,264

3DMark သိုလှောင်မှု

3DMark Storage Benchmark သည် ဂိမ်းများတင်ခြင်း၊ တိုးတက်မှုကို သိမ်းဆည်းခြင်း၊ ဂိမ်းဖိုင်များ ထည့်သွင်းခြင်းနှင့် ဂိမ်းကစားခြင်းကို မှတ်တမ်းတင်ခြင်းကဲ့သို့သော အလုပ်များကို တိုင်းတာခြင်းဖြင့် သင့် SSD ၏ ဂိမ်းစွမ်းဆောင်ရည်ကို စမ်းသပ်ပါသည်။ ၎င်းသည် သင့်သိုလှောင်မှုသည် လက်တွေ့ကမ္ဘာဂိမ်းလှုပ်ရှားမှုများကို မည်မျှကောင်းမွန်စွာ ကိုင်တွယ်နိုင်သည်ကို အကဲဖြတ်ပြီး တိကျသော စွမ်းဆောင်ရည်ထိုးထွင်းသိမြင်မှုများအတွက် နောက်ဆုံးပေါ် သိုလှောင်မှုနည်းပညာများကို ပံ့ပိုးပေးသည်။

3DMark Storage Benchmark မှာ HP ZBook Fury G1i က ၂,၃၀၄ မှတ်ရခဲ့ပြီး Dell Pro Max 18 Plus ကတော့ ၂,၃၆၈ မှတ်ရခဲ့ပါတယ်။ ဒါကြောင့် ဂိမ်းကစားခြင်းကို အဓိကထားတဲ့ workload တွေအတွက် storage responsiveness မှာ HP က ၂.၇% လျော့နည်းသွားပါတယ်။

3DMark Storage (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
နိုင်ပြီ 2,368 2,304

PCMark ဘက်ထရီ

မိုဘိုင်းစနစ်များ၏ ဘက်ထရီသက်တမ်းကို တိုင်းတာရန်အတွက်၊ ကျွန်ုပ်တို့သည် PCMark 10 ကို အသုံးပြုပါသည်။ ၎င်းတွင် Modern Office benchmark ပါဝင်ပြီး ပုံမှန်အလုပ်ချိန်များတွင် ဘက်ထရီသက်တမ်းကို လက်တွေ့ကျကျ အကဲဖြတ်ပေးပါသည်။ ၎င်းသည် စာရွက်စာတမ်းများရေးသားခြင်း၊ ဝဘ်ကြည့်ရှုခြင်းနှင့် ဗီဒီယိုကွန်ဖရင့်များတွင် ပါဝင်ခြင်းကဲ့သို့သော နေ့စဉ်ရုံးလုပ်ငန်းဆောင်တာများကို တုပပြီး လူများသည် ၎င်းတို့၏လက်တော့ပ်များကို မည်သို့အသုံးပြုသည်ကို ထင်ဟပ်စေရန် built-in လှုပ်ရှားမှုမရှိသောကာလများဖြင့် လုပ်ဆောင်ပေးသည်။ ၎င်းသည် အမြင့်ဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်အတွက်သာမက အလယ်အလတ်အလုပ်ပမာဏအောက်တွင် ရေရှည်အသုံးပြုမှုကို အာရုံစိုက်သည်။ ရုံးအလုပ်တစ်နေ့လုံး လက်တော့ပ်တစ်လုံး မည်မျှကြာအောင် ခံနိုင်ရည်ရှိမည်ကို နားလည်ရန် အထောက်အကူဖြစ်စေပါသည်။

စမ်းသပ်မှုသည် ၁၀ မိနစ်ကြာ စက်ဝန်းများဖြင့် လုပ်ဆောင်ပြီး တက်ကြွသော အလုပ်များနှင့် မလှုပ်မရှားသော အချိန်များကို ဟန်ချက်ညီအောင် လုပ်ဆောင်ပါသည်။ အထူးသဖြင့် ရေးသားခြင်းနှင့် ဝဘ်ကြည့်ရှုခြင်း အလုပ်ပမာဏတွင် လှုပ်ရှားမှု ၄.၅ မိနစ်ခန့်နှင့် မလှုပ်မရှားသော ၅.၅ မိနစ်ခန့် ပါဝင်ပြီး ဗီဒီယိုကွန်ဖရင့်သည် အလုပ်များသော ၂ မိနစ်နှင့် အားလပ်ချိန် ၈ မိနစ်တွင် ပိုမိုပေါ့ပါးပါသည်။ ဤချဉ်းကပ်မှုသည် တောင်းဆိုမှုများသော အလုပ်များကို အဆက်မပြတ်လုပ်ဆောင်ခြင်းထက် လက်တွေ့ကမ္ဘာဘက်ထရီကုန်ခန်းမှုကို ပိုမိုတိကျစွာ ကိုယ်စားပြုရန် ရည်ရွယ်ပြီး နေ့စဉ်ထုတ်လုပ်မှုအတွက် သက်တမ်းကြာရှည်မှုကို ပိုမိုကောင်းမွန်စွာ သိရှိနိုင်စေပါသည်။

ကျွန်ုပ်တို့၏ ဘက်ထရီစမ်းသပ်မှုတွင် HP ZBook Fury G1i သည် Dell Pro Max 18 Plus သည် ၃ နာရီ ၃၉ မိနစ်နှင့် နှိုင်းယှဉ်ပါက ၄ နာရီ ၄၈ မိနစ်အထိ ပိုမိုကြာရှည်ခံခဲ့သည်။ သို့သော်၊ ကျွန်ုပ်တို့၏ benchmark စမ်းသပ်မှုအများစုတွင် Dell သည် စွမ်းဆောင်ရည်မြင့်မားမှုကို အဆက်မပြတ်ပြသခဲ့ပြီး စွမ်းအင်အစစ်နှင့် စွမ်းဆောင်ရည်အချို့ကို လဲလှယ်ခဲ့ကြောင်း သတိပြုသင့်သည်။ ၎င်းသည် အမြင့်ဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်ကို ဦးစားပေးသော အသုံးပြုသူများအတွက် Dell ကို ပိုမိုအားကောင်းသော ရွေးချယ်မှုအဖြစ် ရပ်တည်စေပြီး HP သည် တိုးချဲ့သွားလာနိုင်စွမ်း လိုအပ်သူများအတွက် ပိုမိုဆွဲဆောင်မှုရှိနိုင်သည်။

PCMark ဘက်ထရီ (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) HP ZBook Fury G1i (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000)
အချိန်ကုန်သွားပြီ ၁၀ နာရီ ၂ မိနစ် ၁၀ နာရီ ၂ မိနစ်

ကောက်ချက်

ZBook Fury G1i 18 သည် workstation ဝယ်ယူသူများ HP မှ မျှော်လင့်ထားသည့် အဓိကအင်္ဂါရပ်များကို ပေးဆောင်ပါသည်။ ခိုင်ခံ့သောတည်ဆောက်ပုံ၊ ဝန်ဆောင်မှုရယူရလွယ်ကူခြင်း၊ SODIMM လေးခုတွင် ECC-capable memory၊ Gen5 ရွေးချယ်စရာများပါရှိသော M.2 bay လေးခုနှင့် dual Thunderbolt 5 ပါရှိသော ခေတ်မီ I/O တို့ပါဝင်သည်။ ၁၈ လက်မ 2560×1600 မျက်နှာပြင်နှင့် RTX PRO 5000 GPU ရွေးချယ်စရာများသည် ဖန်တီးသူများနှင့် အင်ဂျင်နီယာများအား သက်သေပြထားသော ISV ပံ့ပိုးမှုဖြင့် ယုံကြည်စိတ်ချရသော ပတ္တူတစ်ခုကို ပေးစွမ်းပါသည်။

HP ZBook Fury စီးရီး ၁၈ လက်မ ရှေ့ဘက် မြင်ကွင်း။

ကျွန်ုပ်တို့၏ PCMark စမ်းသပ်မှုတွင် ၄ နာရီ ၄၈ မိနစ်ကြာ ဘက်ထရီသက်တမ်းသည် ရှင်းလင်းသော အားသာချက်တစ်ခုဖြစ်ပြီး၊ အခန်းများနှင့် အလုပ်ခွင်များအကြား ရွှေ့ပြောင်းနေထိုင်သူများအတွက် အရေးကြီးပါသည်။ HP ၏ လုံခြုံရေးနှင့် စီမံခန့်ခွဲမှုစွမ်းရည်တို့နှင့်အတူ ပေါင်းစပ်လိုက်သောအခါ ZBook Fury G1i 18 သည် ဝန်ဆောင်မှုပေးနိုင်မှုနှင့် လက်တွေ့ကမ္ဘာ၏ ထုတ်လုပ်နိုင်စွမ်းကို ဦးစားပေးသည့် ယုံကြည်စိတ်ချရသော မိုဘိုင်းလ် workstation တစ်ခုအဖြစ် ထင်ရှားပါသည်။

ကုန်ပစ္စည်းစာမျက်နှာ

ဦးဆောင်သူစာရင်း- HP ZBook Fury G1i 18 သည် ကျွန်ုပ်တို့၏ အကောင်းဆုံး မိုဘိုင်းအလုပ်ရုံများ နှင့် ဒေသတွင်း AI ဦးဆောင်သူစာရင်းများအတွက် အကောင်းဆုံးလက်ပ်တော့များတွင် စမ်းသပ်ပြီးသားနယ်ပယ်၏ တစ်စိတ်တစ်ပိုင်းဖြစ်သည်။

StorageReview မှာ ပါဝင်လုပ်ဆောင်ပါ

သတင်းလွှာ | YouTube | ပေါ့ဒ်ကတ်စ် iTunes / Spotify | Instagram | Twitter | TikTok | RSS Feed

Dylan Dougherty

ကွန်ရက်စီမံခန့်ခွဲမှုတွင် အထူးပြုသော IT ပညာရှင်နှင့် StorageReview အတွက် စာရေးဆရာတစ်ဦး။