StorageReview.com

Kingston A1000 M.2 NVMe SSD သုံးသပ်ချက်

Client ပေးရပါတယ်။  ◇  end User

Kingston A1000 သည် PCIe Gen3 x2 interface ပါရှိသော စံ M.2 2280 form factor ကိုအသုံးပြုထားသော မြင့်မားသောစွမ်းဆောင်ရည်ရှိသော ဘတ်ဂျက် NVMe SSD တစ်ခုဖြစ်သည်။ ကုမ္ပဏီ၏ PCIe NVMe ဈေးကွက်တွင် ပထမဆုံးပါဝင်လာသည့် KC1000 ကဲ့သို့သော မြင့်မားသောစွမ်းဆောင်ရည်ရှိသော ရွေးချယ်စရာများ ရှိသော်လည်း A1000 သည် Kingston ၏ ပုံမှန်ဘတ်ဂျက်နှင့် လိုက်လျောညီထွေဖြစ်သော စွမ်းဆောင်ရည်အလိုက် သိုလှောင်မှုထုတ်ကုန်များနှင့် ပိုမိုကိုက်ညီပါသည်။

4-channel Phison E8 controller ကို အသုံးပြုထားသော consumer-grade drive တွင် HD video production နှင့် အလုပ်လုပ်သော end-user များကို ကျေနပ်စေရန် 4 cores နှင့် လုံလောက်သော DRAM ပါရှိပြီး PC ဝါသနာရှင်များနှင့် gamers များအတွက် အသင့်တော်ဆုံးဖြစ်သည်။ A1000 သည် Toshiba ၏ 256Gb BiCS 3D TLC NAND ကိုလည်း အသုံးပြုသည်။ A1000 သည် sequential read နှင့် write တွင် 1,500MB/s နှင့် 1,000MB/s အထက်နှင့် random read နှင့် write တွင် 120,000 IOPS နှင့် 100,000 IOPS တို့ကို ပေးစွမ်းနိုင်သည်ဟု ဆိုသည်။

240GB၊ 480GB နှင့် 960GB စွမ်းရည်များဖြင့် ရရှိနိုင်သော A1000 ကို ငါးနှစ်တာ အာမခံနှင့် ကုမ္ပဏီ၏ ပြည့်စုံသော နည်းပညာပံ့ပိုးမှုတို့ဖြင့် ကျောထောက်နောက်ခံပြုထားပါသည်။

Kingston A1000 သတ်မှတ်ချက်များ

Form ကိုအချက် M.2 2280
စွမ်းဆောင်ရည်မြှင့် 240GB၊ 480GB နှင့် 960GB
interface NVMe
Nande Toshiba 256Gb BIC များ 3D TLC NAND
Operating အပူချိန် ဒီဂရီစင်တီဂရိတ် 0 ဖို့ကို C ° 70
performance
အစဉ်လိုက်ဖတ်ရှုခြင်း ၂၄၀GB — ၁၅၀၀ / ၈၀၀MB/s အထိ

၉၆၀GB — ၁၅၀၀ / ၁၀၀၀MB/s အထိ

၉၆၀GB — ၁၅၀၀ / ၁၀၀၀MB/s အထိ

 ကျပန်း 4K ဖတ်/ရေး ၉၆၀GB — ၁၂၀,၀၀၀/၁၀၀,၀၀၀ IOPS အထိ

၉၆၀GB — ၁၂၀,၀၀၀/၁၀၀,၀၀၀ IOPS အထိ

၉၆၀GB — ၁၂၀,၀၀၀/၁၀၀,၀၀၀ IOPS အထိ

တည်မြဲခြင်း
ရေးသားထားသော စုစုပေါင်း ဘိုက်များ (TBW) ၉၆၀ ဂစ်ဂါဘိုက် — ၆၀၀ တီဘီ

၉၆၀ ဂစ်ဂါဘိုက် — ၆၀၀ တီဘီ

၉၆၀ ဂစ်ဂါဘိုက် — ၆၀၀ တီဘီ

တုန်ခါမှုလည်ပတ်မှု ၂၀ ဂရမ် အမြင့်ဆုံး (၂၀-၁၀၀၀Hz)
တုန်ခါမှု မလည်ပတ်ခြင်း ၂၀ ဂရမ် အမြင့်ဆုံး (၂၀-၁၀၀၀Hz)
စွမ်းအား
ပျင်းရိသော 11W
ပျမ်းမျှ .၉၉ ဝပ်
မက်စ် (ဖတ်) 4.95W
အာမခံချက် ၅ နှစ်အာမခံနှင့်အတူ အခမဲ့နည်းပညာပံ့ပိုးမှု

ဒီဇိုင်းနှင့်တည်ဆောက်

Kingston A000 သည် M.2 form factor ဖြစ်ပြီး ဤအမျိုးအစား drive အားလုံးကဲ့သို့ပင် စနစ်တစ်ခုတည်ဆောက်ရာတွင် ပိုမိုပြောင်းလွယ်ပြင်လွယ်ရှိစေရန်အတွက် M.2 2280 သို့မဟုတ် half-height, half-length add-in card မှတစ်ဆင့် PCI Express socket တွင် တပ်ဆင်နိုင်သည်။

NAND pack များနှင့် controller သည် SSD ၏ တစ်ဖက်တွင် ရှိပြီး၊ ၎င်း၏ တစ်ဖက်တွင် ပုံမှန်အသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်များကို ပြသထားသော စတစ်ကာဖြင့် ဖုံးအုပ်ထားသည်။ အခြားတစ်ဖက်တွင် ဗလာ အပြာရောင် PCB တစ်ခုဖြစ်သည်။

performance

စမ်းသပ်ခန်း

ဤစမ်းသပ်မှုများတွင် အသုံးချထားသော စမ်းသပ်ပလက်ဖောင်းမှာ Dell PowerEdge R740xd server ဖြစ်သည်။ RAID card cache ၏အကျိုးသက်ရောက်မှုကို ပိတ်ရန်သာ ကတ်ကို HBA mode တွင်သာ သတ်မှတ်ထားသော်လည်း ဤ server အတွင်းရှိ Dell H730P RAID ကတ်မှတစ်ဆင့် SAS နှင့် SATA စွမ်းဆောင်ရည်ကို ကျွန်ုပ်တို့ တိုင်းတာပါသည်။ NVMe ကို M.2 မှ PCIe adapter ကတ်မှတစ်ဆင့် natively စမ်းသပ်ထားသည်။ virtualized server ကမ်းလှမ်းချက်များအတွင်း တသမတ်တည်းရှိမှု၊ တိုးချဲ့နိုင်မှုနှင့် ပြောင်းလွယ်ပြင်လွယ်ရှိမှုစမ်းသပ်မှုတို့ဖြင့် အသုံးပြုထားသော နည်းလမ်းသည် end-user workflow ကို ပိုမိုကောင်းမွန်စွာ ထင်ဟပ်စေသည်။ အသေးငယ်ဆုံး QD1 (Queue-Depth 1) အဆင့်များတွင်သာမက drive ၏ load range တစ်ခုလုံးတွင် drive latency ကို အဓိကထားထားသည်။ အသုံးများသော consumer benchmarks အများစုသည် end-user workload profiles များကို လုံလောက်စွာ မဖမ်းယူနိုင်သောကြောင့် ကျွန်ုပ်တို့ ဤသို့ပြုလုပ်ပါသည်။

SideFX မှ Houdini

Houdini စမ်းသပ်မှုကို CGI rendering နှင့် ဆက်စပ်၍ သိုလှောင်မှုစွမ်းဆောင်ရည်ကို အကဲဖြတ်ရန် အထူးဒီဇိုင်းထုတ်ထားသည်။ ဤအပလီကေးရှင်းအတွက် စမ်းသပ်အိပ်ယာသည် ကျွန်ုပ်တို့ဓာတ်ခွဲခန်းတွင် dual Intel 6130 CPU များနှင့် 64GB DRAM ဖြင့်အသုံးပြုသည့် core Dell PowerEdge R740xd server အမျိုးအစား၏ မျိုးကွဲတစ်ခုဖြစ်သည်။ ဤကိစ္စတွင် ကျွန်ုပ်တို့သည် bare metal ကို အသုံးပြုသည့် Ubuntu Desktop (ubuntu-16.04.3-desktop-amd64) ကို ထည့်သွင်းခဲ့သည်။ benchmark ၏ output ကို ပြီးမြောက်ရန် စက္ကန့်ပိုင်းအတွင်း တိုင်းတာပြီး အရေအတွက်နည်းလေ ပိုကောင်းလေဖြစ်သည်။

Maelstrom demo သည် rendering pipeline ၏ အစိတ်အပိုင်းတစ်ခုကို ကိုယ်စားပြုပြီး swap file ကို extended memory ပုံစံတစ်ခုအဖြစ် ထိရောက်စွာအသုံးပြုနိုင်မှုကို ပြသခြင်းဖြင့် storage ၏ စွမ်းဆောင်ရည်စွမ်းရည်များကို မီးမောင်းထိုးပြသည်။ latency သက်ရောက်မှု၏ underlying storage component သို့ wall-time effect ကို ခွဲထုတ်ရန် စမ်းသပ်မှုသည် ရလဒ်ဒေတာကို ရေးသားခြင်း သို့မဟုတ် point များကို မလုပ်ဆောင်ပါ။ စမ်းသပ်မှုကိုယ်တိုင်တွင် အဆင့်ငါးဆင့်ပါဝင်ပြီး ၎င်းတို့အနက် သုံးဆင့်ကို benchmark ၏ တစ်စိတ်တစ်ပိုင်းအဖြစ် ကျွန်ုပ်တို့ လုပ်ဆောင်ပြီး အောက်ပါအတိုင်းဖြစ်သည်-

  1. disk မှ packed point များကို load လုပ်သည်။ ၎င်းသည် disk မှဖတ်ရန်အချိန်ဖြစ်သည်။ ၎င်းသည် single threaded ဖြစ်ပြီး၊ overall threadput ကို ကန့်သတ်နိုင်သည်။
  2. ပွိုင့်များကို စီမံဆောင်ရွက်နိုင်စေရန်အတွက် တစ်ခုတည်းသော flat array တစ်ခုအဖြစ် ဖြည်ချသည်။ ပွိုင့်များသည် အခြားပွိုင့်များအပေါ် မှီခိုမှုမရှိပါက၊ အလုပ်လုပ်သည့် set ကို core တွင်ရှိနေစေရန် ချိန်ညှိနိုင်သည်။ ဤအဆင့်သည် multi-threaded ဖြစ်သည်။
  3. (မလုပ်ဆောင်ပါ) အမှတ်များကို လုပ်ဆောင်ပါ။
  4. ၎င်းတို့ကို ဒစ်ခ်သို့ ပြန်သိမ်းဆည်းရန် သင့်လျော်သော bucketed blocks များထဲသို့ ပြန်လည်ထုပ်ပိုးသည်။ ဤအဆင့်သည် multi-threaded ဖြစ်သည်။
  5. (မလုပ်ဆောင်ပါ) bucketed blocks များကို disk ထဲသို့ ပြန်ရေးပါ။

rendering time ရဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်ကို ကြည့်မယ်ဆိုရင် (နည်းနည်းက ပိုကောင်းတဲ့နေရာ) Kingston drive က ဇယားရဲ့ အောက်ဆုံးမှာ ရှိနေပါတယ်။ 4,759.6ms မှတ်တမ်းတင်ထားပြီး ဒုတိယအကောင်းဆုံး drive နဲ့ နှိုင်းယှဉ်ရင် အချိန်အားဖြင့် သိသိသာသာ မြင့်မားပါတယ်။

SQL Server စွမ်းဆောင်ရည်

application developer တစ်ယောက်က local workstation မှာ ဘာတွေသုံးမလဲဆိုတာကို သင့်တော်စွာကိုယ်စားပြုဖို့အတွက် lightweight virtualized SQL Server instance ကို ကျွန်တော်တို့အသုံးပြုပါတယ်။ ဒီစမ်းသပ်မှုက storage array တွေနဲ့ enterprise drive တွေမှာ ကျွန်တော်တို့လုပ်ဆောင်တာနဲ့ဆင်တူပြီး end user အသုံးပြုတဲ့ behaviors တွေအတွက် ပိုမိုကောင်းမွန်သောခန့်မှန်းချက်တစ်ခုဖြစ်အောင် scaled လုပ်ထားပါတယ်။ workload ဟာ ရှုပ်ထွေးတဲ့ application environments တွေမှာတွေ့ရတဲ့ activity တွေကို simulate လုပ်တဲ့ online transaction processing benchmark တစ်ခုဖြစ်တဲ့ Transaction Processing Performance Council ရဲ့ Benchmark C (TPC-C) ရဲ့ လက်ရှိမူကြမ်းကို အသုံးပြုပါတယ်။

ပေါ့ပါးသော SQL Server VM ကို vDisk သုံးခုဖြင့် configure လုပ်ထားသည်- boot အတွက် 100GB volume၊ database နှင့် log file များအတွက် 350GB volume နှင့် run တိုင်း recover လုပ်သော database backup အတွက် အသုံးပြုသော 150GB volume။ system resource ရှုထောင့်မှကြည့်လျှင် VM တစ်ခုစီကို vCPU ၁၆ ခု၊ DRAM 32GB ဖြင့် configure လုပ်ထားပြီး LSI Logic SAS SCSI controller ကို အသုံးချသည်။ ဤစမ်းသပ်မှုသည် Windows Server 2012 R2 guest VM များတွင် run နေသော SQL Server 2014 ကိုအသုံးပြုပြီး Dell ၏ Databases အတွက် Benchmark Factory မှ အလေးပေးဖော်ပြထားသည်။

SQL Server စမ်းသပ်ခြင်း ပုံစံ (VM တစ်ခုချင်းစီ)

  • Windows Server 2012 R2
  • သိုလှောင်မှုပမာဏ- 600GB ခွဲဝေထားပြီး 500GB အသုံးပြုပြီး
  • SQL Server 2014
    • ဒေတာဘေ့စ်အရွယ်အစား: ၁၅၀၀ စကေး
    • Virtual Client ဝန်: ၁၅၀၀၀
    • RAM ဘာဖာ: 24GB
  • စမ်းသပ်ချိန်: ၃ နာရီ
    • ၂.၅ နာရီ ကြိုတင်ပြုပြင်ခြင်း
    • နမူနာကာလ ၃၀ မိနစ်

SQL Server Output ကိုကြည့်တဲ့အခါ A1000 drive ဟာ အလယ်အလတ်စွမ်းဆောင်ရည် 3,142 TPS မှတ်တမ်းတင်ထားပါတယ်။

ပျမ်းမျှ latency မှာ A1000 ဟာ 31ms နဲ့ leaderboard ရဲ့ အောက်-အလယ်မှာ ထပ်မံရပ်တည်ခဲ့ပေမယ့် ဒုတိယအကောင်းဆုံး စွမ်းဆောင်ရည်ရှိတဲ့ drive ထက်တော့ အများကြီး နှေးကွေးခဲ့ပါတယ်။

VDBench လုပ်ငန်းဝန်အား ခွဲခြမ်းစိတ်ဖြာခြင်း

ကျွန်ုပ်တို့၏ ပထမဆုံး VDBench Workload Analysis တွင်၊ ကျွန်ုပ်တို့သည် ကျပန်း 4K ဖတ်ရှုမှုစွမ်းဆောင်ရည်ကို ကြည့်ရှုခဲ့သည်။ ဤတွင်၊ A1000 သည် စမ်းသပ်မှုတစ်လျှောက်လုံးတွင် မီလီစက္ကန့်အောက် latency ကို ထိန်းသိမ်းထားနိုင်ခဲ့ပြီး 197,900 နှင့် 645μs ဝန်းကျင်တွင် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့သည်။ ဤရလဒ်များသည် စမ်းသပ်ထားသော အခြား SSD များထက် များစွာနိမ့်ကျနေပါသည်။

ကျပန်း 4K ရေးသားမှုစွမ်းဆောင်ရည်တွင် Kingston A1000 သည် IOPS 62,631 ခန့်အထိသာ မီလီစက္ကန့်အောက် latency ကို ထိန်းသိမ်းထားနိုင်သည်။ drive သည် 41,256 IOPS အမှတ်တွင် latency 3.1ms သို့ရောက်ရှိခဲ့သော်လည်း စမ်းသပ်မှုအဆုံးတွင် 2.24ms သို့ ကျဆင်းသွားခဲ့သည်။ ဤကိန်းဂဏန်းများသည် အခြား drive များနှင့် နှိုင်းယှဉ်ပါက ညံ့ဖျင်းသော ကိန်းဂဏန်းများဖြစ်သည်။

sequential performance အကြောင်း ဆက်ပြောရရင် 64K benchmarks တွေကို အရင်ဆုံး ကြည့်ခဲ့ပါတယ်။ ဒီမှာ A1000 ဟာ sub-millisecond latency ကို 9,000 IOPS ဒါမှမဟုတ် 640MB/s အထိ ထိန်းသိမ်းထားနိုင်ခဲ့ပြီး 11,084 IOPS (685.3MB/s) နဲ့ 1.46ms latency မှာ အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပါတယ်။ တခြား drive အားလုံးက 1GB/s mark ကို ရောက်ရှိနိုင်ခဲ့ပါတယ်။

အဆက်မပြတ် 64K ရေးသားမှုတွင် A1000 သည် 2,589 IOPS အမှတ် သို့မဟုတ် 160MB/s အထိ မီလီစက္ကန့်အောက် latency ကို ထိန်းသိမ်းထားနိုင်ခဲ့ပြီး အမြင့်ဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်ကို 6,200 IOPS သို့မဟုတ် 393MB/s ဖြင့် 2.53ms latency ဖြင့် မှတ်တမ်းတင်ထားသည်။

နောက်တစ်ခုအနေနဲ့ drive တွေကို ပိုပြီးအလေးပေးလုပ်ဆောင်ဖို့ ဒီဇိုင်းထုတ်ထားတဲ့ VDI benchmark တွေကို ကြည့်ခဲ့ပါတယ်။ ဒီစမ်းသပ်မှုတွေမှာ Boot၊ Initial Login နဲ့ Monday Login တို့ ပါဝင်ပါတယ်။ Boot စမ်းသပ်မှုကို ကြည့်မယ်ဆိုရင် A1000 ဟာ 48,778 IOPS အမှတ်အသားလောက်မှာ latency spike ကို ရောက်ရှိခဲ့ပြီး 657μs မှာ 52,040 IOPS အမြင့်ဆုံး IOPS ကို ရရှိခဲ့ပါတယ်။

VDI Initial Login အတွက် A1000 သည် 17,164 IOPS ဖြင့် ကြီးမားသော latency spike ကို မှတ်တမ်းတင်ခဲ့ပြီး 5ms ကျော်အထိ ရောက်ရှိခဲ့သည်။ ၎င်းသည် 20,000 နီးပါးနှင့် 1.5ms latecny ၏ အမြင့်ဆုံး IOPS ကို ရောက်ရှိခဲ့ပြီး စမ်းသပ်ထားသော အခြား SSD များထက် များစွာနောက်ကျနေပါသည်။

နောက်ဆုံး VDI Monday Login အတွက်၊ A1000 သည် 13,370 IOPS သို့ရောက်ရှိသည်အထိ ကောင်းမွန်သောစွမ်းဆောင်ရည်ရှိခဲ့ပြီး ပြင်းထန်သော latency spike ရှိခြင်းလမ်းကြောင်းကို ဆက်လက်ထိန်းသိမ်းထားခဲ့ပြီး ယခုတစ်ကြိမ်တွင် 3.1ms သို့ရောက်ရှိခဲ့သည်။ ကျန် drives များသည် 0.5ms အမှတ်အသားကို မကျော်လွန်ခဲ့ပါ။

ကောက်ချက်

Kingston A1000 သည် M.2 2280 form factor ကိုအသုံးပြုထားသော NVMe consumer SSD တစ်ခုဖြစ်ပြီး 4-channel Phison E8 controller ပါရှိသည်။ M.2 slot မရှိသောသုံးစွဲသူများသည် half-height, half-length add-in card ထဲတွင်ထည့်သွင်းနိုင်သည်။ အထက်ပါဇယားများမှ သင်တွေ့မြင်ရသည့်အတိုင်း ဘတ်ဂျက်အဆင့် NVMe consumer SSD သည် high-end drive များနှင့်နှိုင်းယှဉ်လျှင် အလွယ်တကူလွှမ်းမိုးခံရနိုင်သည်။ ၎င်းသည် မျှော်လင့်ထားသည့်အတိုင်းဖြစ်သည်။

၎င်း၏စွမ်းဆောင်ရည်အသေးစိတ်ကိုကြည့်လျှင် ကျွန်ုပ်တို့၏ test/dev SQL server benchmark မှစတင်၍ A1000 သည် 3,142 TPS နှင့် latency 31.0ms မှတ်တမ်းတင်ခဲ့ပြီး နှစ်ခုစလုံးသည် leaderboard ၏အောက်ခြေအလယ်အလတ်တွင်ရောက်ရှိခဲ့သည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ VDBench စမ်းသပ်မှုအတွင်း Kingston drive အသစ်သည် ကျွန်ုပ်တို့၏ 4k random read (စမ်းသပ်မှုတစ်လျှောက်လုံး sub-millisecond latency ကိုထိန်းသိမ်းထားပြီး 197,900 နှင့် 0.645μs ဝန်းကျင်တွင် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့သည်) နှင့် 64k sequential read (9,000 IOPS ခန့်အထိ sub-millisecond latency ကိုထိန်းသိမ်းထားပြီး 11,084 IOPS သို့မဟုတ် 685.3MB/s တွင်အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့သည်) တွင် entry-level စွမ်းဆောင်ရည်ကိုရရှိခဲ့သည်။ ကျန် VDBench နှင့် VDI benchmark များသည်လည်း အလားတူစွမ်းဆောင်ရည်ကိုတွေ့မြင်ခဲ့ရပြီး A1000 သည် စမ်းသပ်ထားသော အခြား SSD များထက် များစွာနောက်ကျကျန်နေခဲ့သည်။

ကိန်းဂဏန်းတွေအရ အားနည်းပေမယ့် Kingston ရဲ့ ဘတ်ဂျက်နဲ့ လိုက်လျောညီထွေဖြစ်တဲ့ PCIe NVMe drive အသစ်ကတော့ မျှော်လင့်ထားတဲ့အတိုင်း စွမ်းဆောင်ရည် ကောင်းမွန်ခဲ့ပါတယ်။ Kingston က drive နဲ့ ပတ်သက်ပြီး ရဲရင့်တဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်ကို မပြောဆိုဘဲ A1000 ကို သူတို့ရဲ့ system ကို အဆင့်မြှင့်တင်ချင်တဲ့ mass market consumers တွေကို ပစ်မှတ်ထားတဲ့ drive အသစ်အဖြစ် ဈေးကွက်တင်ခဲ့ပါတယ်။ အဲဒီတုန်းက သူတို့ အောင်မြင်ခဲ့ပါတယ်။ A1000 ရဲ့ 480GB မော်ဒယ်က ဒေါ်လာ ၂၂၀ ပဲ ကျသင့်ပြီး စွမ်းဆောင်ရည်မြင့် Samsung 960 EVO ထက် အနည်းငယ်သာ သက်သာပါတယ်။ အတော်ကြာ ထွက်ရှိလာတာနဲ့ ပိုပြီး တန်တဲ့ ဈေးနှုန်းနဲ့ A1000 ဟာ ပိုပြီး ဆွဲဆောင်မှုရှိတဲ့ ရွေးချယ်မှုတစ်ခု ဖြစ်လာမှာဖြစ်ပြီး ပေါ့ပါးတဲ့ end user workloads အများစုကို ကိုင်တွယ်ဖြေရှင်းနိုင်တဲ့ စွမ်းဆောင်ရည် လုံလောက်သင့်ပါတယ်။

အောက်ဆုံးလိုင်း

Kingston A1000 သည် ဈေးနှုန်းသင့်တင့်သော NVMe drive တစ်ခုဖြစ်ပြီး ငွေကုန်ကြေးကျများခြင်းမရှိဘဲ ပေါ့ပါးသော workload များအတွက် ၎င်းတို့၏ system ကို အဆင့်မြှင့်တင်လိုသူများအတွက် အလားအလာရှိသည်။

Amazon မှာ Kingston SSD တွေ

ဤသုံးသပ်ချက်ကို ဆွေးနွေးပါ

StorageReview သတင်းလွှာအတွက် စာရင်းသွင်းပါ

StorageReview မှာ ပါဝင်လုပ်ဆောင်ပါ

သတင်းလွှာ | YouTube | ပေါ့ဒ်ကတ်စ် iTunes / Spotify | Instagram | Twitter | TikTok | RSS Feed

Lyle Smith

Lyle သည် StorageReview အတွက် စာရေးဆရာတစ်ဦးဖြစ်ပြီး အသုံးပြုသူနှင့် စီးပွားရေးလုပ်ငန်း IT အကြောင်းအရာများစွာကို လွှမ်းခြုံထားသည်။