StorageReview.com

QNAP TVS-h1288x သုံးသပ်ချက်

စီးပွားရေးလုပ်ငန်း  ◇  NAS အသေး

QNAP TVS-h1288x NAS သည် ကုမ္ပဏီ၏ QuTS ထိပ်တန်း ZFS-အခြေခံ စက်ပစ္စည်းများစာရင်းတွင် မကြာသေးမီကမှ ထပ်မံထည့်သွင်းထားသော ထုတ်ကုန်တစ်ခုဖြစ်သည်။ ZFS သည် ပိုမိုကောင်းမွန်သော ဒေတာသမာဓိနှင့် enterprise လုပ်ဆောင်ချက်များစွာကို ခွင့်ပြုသည်။ TVS-h1288x NAS သည် Intel Xeon W CPU၊ စုစုပေါင်း drive bay ၁၄ ခုနှင့် ချဲ့ထွင်မှုနှင့် ချိတ်ဆက်မှုဆိုင်ရာ ရွေးချယ်စရာများစွာကို အသုံးပြုထားသည်။

QNAP TVS-h1288x

ဒီကောင်လေးရဲ့ hardware ကို အရင်ကြည့်ရအောင်။ ဖော်ပြခဲ့တဲ့အတိုင်း NAS ဟာ Intel Xeon W CPU ကို အသုံးပြုထားပြီး cores ခြောက်ခုနဲ့ QNAP QXP-T32P Thunderbolt 3 PCIe expansion card နှစ်ခုအထိ ထောက်ပံ့ပေးထားပြီး Thunderbolt 3 port လေးခုအထိ ပါဝင်ပါတယ်။ ဒါက Thunderbolt 3 ကို ထောက်ပံ့ပေးတဲ့ device တွေကနေ ဖိုင်တွေကို မြန်မြန်ဆန်ဆန် လွှဲပြောင်းဖို့အတွက် အရမ်းကောင်းပါတယ်။ ဒါက ကွန်ပျူတာအသစ်တွေမှာ အများစုဖြစ်တဲ့ Thunderbolt 3 ကို ထောက်ပံ့ပေးတဲ့ device တွေကနေ ဖိုင်တွေကို မြန်မြန်ဆန်ဆန် လွှဲပြောင်းဖို့အတွက် အရမ်းကောင်းပါတယ်။

QNAP TVS-h1288x သည် ECC DDR4 RAM 128GB အထိ ထောက်ပံ့ပေးနိုင်သော်လည်း 16GB သည် ပို၍အသုံးများသည်။ virtualization ကဲ့သို့သော enterprise features များကို ပိုမိုအသုံးချမည့် use case များအတွက် RAM အပိုထည့်သွင်းနိုင်စွမ်းသည် အရေးကြီးပါသည်။ ချိတ်ဆက်မှုအတွက် NAS တွင် built-in 10GbE နှင့် 2.5GbE ပါရှိသည် (သို့သော် expansion slot များမှတစ်ဆင့် 5 နှင့် 25 ကို ထည့်သွင်းနိုင်သည်)။

QNAP TVS-h1288x 2.5

TVS-h1288x မှာ storage အတွက် ရွေးချယ်စရာတွေ အများကြီးရှိပါတယ်။ NAS ရဲ့ ရှေ့ဘက်မှာ hot-swappable bay ၁၂ ခု (2.5″ ၄ ခု နဲ့ 3.5″ ၈ ခု) ပါရှိပါတယ်။ ရှေ့ bay အားလုံးက SATA ပါ။ storage performance တိုးတက်လာစေချင်သူတွေအတွက် NAS ရဲ့ ဘေး (အဖုံးအောက်) မှာ NVMe M.2 slot နှစ်ခုပါရှိပါတယ်။ ဒီ slot တွေကို caching၊ tiering ဒါမှမဟုတ် high-performance volume အတွက် အသုံးပြုနိုင်ပါတယ်။

4K HDMI output လည်းပါဝင်ပြီး NAS က hardware decoding နဲ့ real-time transcoding တွေကို ပံ့ပိုးပေးပါတယ်။ ဆိုလိုတာက NAS မှာရှိတဲ့ HD content တွေကို အရည်အသွေးမြင့် မျက်နှာပြင်မှာ ကြည့်ရှုနိုင်ပါတယ်။

QNAP TVS-h1288x ကို ယနေ့ ဒေါ်လာ ၂၈၀၀ ခန့်ဖြင့် ဝယ်ယူနိုင်ပါသည် ။

QNAP TVS-h1288x သတ်မှတ်ချက်များ

စီပီယူ Intel Xeon W-1250 6-core 3.3 GHz ပရိုဆက်ဆာ (4.7 GHz အထိ မြှင့်တင်ပါ)
CPU ကိုဗိသုကာပညာ ၆၄-ဘစ် x၈၆
ဂရပ်ဖစ်ပရိုဆက်ဆာများ Intel UHD ဂရပ်ဖစ် P630
Floating Point ယူနစ် Yes
ကုဒ်ဝှက်အင်ဂျင် ဟုတ်ကဲ့ (AES-NI)
ဟာ့ဒ်ဝဲဖြင့် အရှိန်မြှင့်ထားသော Transcoding Yes
System ကိုမှတ်ဉာဏ် 16GB ECC UDIMM DDR4 (2 x 8 GB)
အများဆုံး မှတ်ဉာဏ် 128GB (4 x 32 GB)
မန်မိုရီ အပေါက် 4 x Long-DIMM DDR4
Flash ကိုမှတ်ဉာဏ် 5GB (Dual boot OS ကာကွယ်မှု)
ဒရိုက်ဗ်ဘေး ၈ x ၃.၅ လက်မ SATA 6Gb/s, 3Gb/s + ၄ x ၂.၅ လက်မ SATA 6Gb/s, 3Gb/s
Drive လိုက်ဖက်မှု
  • ၂.၅ လက်မ အပေါက်များ-
    • ၂.၅ လက်မ SATA ဟာ့ဒ်ဒစ်ဒရိုက်များ
    • ၂.၅ လက်မ SATA ဟာ့ဒ်ဒစ်ဒရိုက်များ
    • ၂.၅ လက်မ SATA solid-state drives များ
  • ၂.၅ လက်မ အပေါက်များ-
    • ၂.၅ လက်မ SATA solid-state drives များ
ပူပူနွေးနွေးလဲလှယ်နိုင်ပါသည် Yes
M.2 SSD အပေါက် M.2 22110/2280 NVMe PCIe Gen3 x4 slot ၂ ခု
SSD ကက်ရှ် အရှိန်မြှင့်ခြင်း ပံ့ပိုးမှု Yes
၂.၅ ဂစ်ဂါဘစ် အီသာနက် ပေါက် (၂.၅ ဂရမ်/၁ ဂရမ်/၁၀၀ မီတာ) ၄ (၁၀ သန်းကိုလည်း ပံ့ပိုးပေးသည်)
၅ ဂစ်ဂါဘစ် အီသာနက် ပေါက် (၅ ဂစ်/၂.၅ ဂစ်/၁ ဂစ်/၁၀၀ မီတာ) အဒက်တာမှတစ်ဆင့် ရွေးချယ်နိုင်သည်
၂၅ ဂစ်ဂါဘစ် အီသာနက် ပေါက် ၂ x 10GBASE-T (10G/1G)
၂၅ ဂစ်ဂါဘစ် အီသာနက် ပေါက် အဒက်တာမှတစ်ဆင့် ရွေးချယ်နိုင်သည်
LAN တွင် နှိုးခြင်း (WOL) Yes
ဂျမ်ဘိုဘောင် Yes
Thunderbolt Port QXP-T32P 2-port Thunderbolt 3 PCIe adapter မှတစ်ဆင့် ရွေးချယ်နိုင်သည်
PCIe အပေါက်
  • 3
    • အပေါက် 1- PCIe Gen3 x8
    • အပေါက် 2- PCIe Gen3 x4
    • အပေါက် 3- PCIe Gen3 x4
USB 3.2 Gen 2 (10Gbps) Type-C ပေါက် ၂ ခု၊ Type-A ပေါက် ၃ ခု
HDMI output ၁၊ HDMI 1.4b (30Hz @ 4096 x 2160 အထိ)
form ကို Factor ရဲတိုက်
အရွယ်အစား (HxWxD) ၃.၅ × ၃.၅ × ၁ လက်မ
အလေးချိန် (အသားတင်) 24.85 ပေါင်
အလေးချိန် (စုစုပေါင်း) 32.96 ပေါင်
Operating အပူချိန် ၀ – ၄၀°C (၃၂°F – ၁၀၄°F)
သိုလှောင်ခြင်းအပူချိန် -၂၀ – ၇၀°C (-၄°F – ၁၅၈°F)
ဆွေမျိုးစို ၅-၉၅% RH ငွေ့မပျော်ဝင်သော၊ စိုစွတ်သောအပူပေးစနစ်: ၂၇ ̊C (၈၀.၆ ̊F)
ပါဝါထောက်ပံ့ရေးယူနစ် 550W PSU၊ 100~240V
Power Consumption:
HDD အိပ်စက်ခြင်းမုဒ်
85.216 ဒဗလျူ
Power Consumption:
လည်ပတ်မှုမုဒ်၊ ပုံမှန်
97.492 ဒဗလျူ
ပန်ကာ စနစ်ပန်ကာ: 3 x 80mm, 12VDC CPU ပန်ကာ: 2 x 97mm, 12VDC
အသံအဆင့် 26pcs (A)
စနစ်သတိပေးချက် Buzzer
Kensington လုံခြုံရေးအပေါက် Yes
အများဆုံး မှတ်ဉာဏ်ပါဝင်သည့် တစ်ပြိုင်နက်တည်း ချိတ်ဆက်မှု အများဆုံး အရေအတွက် (CIFS) 10000

ဒီဇိုင်းနှင့်တည်ဆောက်ပါ

ပိုကြီးတဲ့ tower QNAP NAS unit အများစုမှာ အလားတူတည်ဆောက်ပုံတွေရှိပါတယ်။ QNAP TVS-h1288x လည်း ခြွင်းချက်မဟုတ်ပါဘူး။ ရှေ့ဘက်အောက်ခြေမှာ သင့်ရဲ့ မြင့်မားတဲ့ စွမ်းရည်သိုလှောင်မှုအတွက် 3.5″ bays ရှစ်ခုရှိပါတယ်။ အပေါ်ဘယ်ဘက်ခြမ်းမှာ 2.5″ bays လေးခုရှိပါတယ်။ ပိုကြီးတဲ့ bays တွေရဲ့အပေါ်ညာဘက်ခြမ်းမှာ settings တွေကို ကိုယ်တိုင်လုပ်ဆောင်နိုင်ဖို့ LCD screen ပါရှိပါတယ်။ ညာဘက်အစွန်ဆုံးမှာ branding/model number၊ power button နဲ့ USB 3.2 Gen2 port တစ်ခုပါရှိပါတယ်။

QNAP TVS-h1288x နောက်ဘက်

အနောက်ဘက်ကို အအေးပေးဖို့အတွက် ပန်ကာသုံးခုက အဓိကနေရာယူထားပါတယ်။ ပန်ကာတွေရဲ့အောက်မှာ ပါဝါချိတ်ဆက်မှုနဲ့ PSU on/off switch တွေရှိပါတယ်။ ဘယ်ဘက်အပေါ်ထောင့်မှာ PCIe Gen3 x4 expansion slot နှစ်ခုရှိပါတယ်။ သူတို့ဘေးမှာ 10GBASE-T Ethernet port နှစ်ခုရှိပါတယ်။ အဲဒီ port တွေအောက်မှာ Audio in နဲ့ out port တွေရှိပြီး ကျန်တဲ့ USB port တွေကတော့ ကျန်တာတွေနဲ့ 2.5GbE port လေးခုနဲ့ HDMI output တွေဖြစ်ပါတယ်။

QNAP TVS-h1288x ကက်ရှ်

အဖုံးကို ဖွင့်လိုက်တဲ့အခါ CPU ကို heatsink နဲ့ ဖုံးအုပ်ထားတာကို မြင်ရပါတယ်။ အဲဒီဘေးမှာ DIMM slot တွေ ရှိပြီး ရှေ့နားမှာ M.2 slot နှစ်ခု ရှိပါတယ်။

QNAP TS-h1283XU-RP လျှပ်တစ်ပြက်ပုံရိပ်များ

အထက်ဖော်ပြပါအတိုင်း၊ ဤ NAS သည် ပုံမှန် QTS ထက် QuTS hero operating system ကို အသုံးချထားသည် ။ OS နှစ်ခုသည် သိပ်မကွာခြားသော်လည်း၊ ဤနေရာတွင် hero system တစ်ခုကို ပထမဆုံးသုံးသပ်သောအခါ တွင် အနည်းငယ်ပိုမိုနက်ရှိုင်းစွာ လေ့လာခဲ့ပါသည် ။ နှစ်ခုကြားတွင် အပျော့စားသင်ယူမှုကွေးညွှတ်မှုသာ ရှိသင့်သည်။

QNAP TVS-h1288x စွမ်းဆောင်ရည်

QNAP TVS-h1288X ကို စမ်းသပ်ဖို့အတွက် RAID6 storage pool ထဲက WD Red 14TB HDD ရှစ်လုံးကို အသုံးပြုပြီး configure လုပ်ခဲ့ပါတယ်။ SMB shares အတွက် filesystem မှာ compression နဲ့ deduplication ကို ပိတ်ထားခဲ့ပြီး 32K block size ကို အသုံးပြုခဲ့ပါတယ်။ iSCSI LUN ၄ ခုကို 32K block size နဲ့ compression နဲ့ deduplication ကို ပိတ်ထားခဲ့ပြီး configure လုပ်ခဲ့ပါတယ်။ စမ်းသပ်မှုတစ်ခုစီရဲ့ footprint အတွက် SMB စမ်းသပ်မှုတွေက shares ထဲမှာထည့်ထားတဲ့ 25GB file ၄ ခုကို အသုံးပြုပြီး iSCSI စမ်းသပ်မှုတွေက 25GB LUN ၄ ခုကို အသုံးပြုပါတယ်။

QNAP TVS-h1288x ဒရိုက်

Enterprise Synthetic Workload ခွဲခြမ်းစိတ်ဖြာခြင်း

ကျွန်ုပ်တို့၏ enterprise shared storage နှင့် hard drive benchmark လုပ်ငန်းစဉ်သည် drive တစ်ခုစီကို steady-state သို့ ကြိုတင်ပြင်ဆင်ပြီး device ကို thread တစ်ခုလျှင် ၁၆ ခု queue ဖြင့် မြင့်မားသော ဝန်အောက်တွင် စမ်းသပ်မည့် workload တူညီစွာဖြင့် တူညီသော steady-state သို့ ရောက်ရှိစေပြီးနောက် thread/queeze depth profile များစွာတွင် သတ်မှတ်ထားသော အကွာအဝေးများတွင် စမ်းသပ်ပြီး အသုံးပြုမှု အနည်းငယ်နှင့် များပြားသော အခြေအနေများတွင် စွမ်းဆောင်ရည်ကို ပြသပါသည်။ hard drive များသည် ၎င်းတို့၏ အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော စွမ်းဆောင်ရည်အဆင့်သို့ အလွန်လျင်မြန်စွာ ရောက်ရှိသောကြောင့်၊ ကျွန်ုပ်တို့သည် စမ်းသပ်မှုတစ်ခုစီ၏ အဓိကအပိုင်းများကိုသာ ဂရပ်ဖြင့် ရေးဆွဲပါသည်။

ကြိုတင်အခြေအနေပြင်ဆင်ခြင်းနှင့် မူလတည်ငြိမ်အခြေအနေစမ်းသပ်မှုများ-

  • ပမာဏ (ဖတ်+ရေး IOPS စုစည်းမှု)
  • ပျမ်းမျှ နှောင့်နှေးမှု (ဖတ်+ရေး နှောင့်နှေးမှု အတူတကွ ပျမ်းမျှ)
  • အများဆုံး နှောင့်နှေးမှု (အမြင့်ဆုံး ဖတ်ရန် သို့မဟုတ် ရေးရန် နှောင့်နှေးမှု)
  • နှောင့်နှေးမှု စံသွေဖည်မှု (ဖတ်+ရေး စံသွေဖည်မှုကို ပျမ်းမျှပေါင်းစပ်ထားသည်)

ကျွန်ုပ်တို့၏ Enterprise Synthetic Workload Analysis တွင် လက်တွေ့လုပ်ငန်းဆောင်တာများအပေါ် အခြေခံသည့် ပရိုဖိုင်လေးခု ပါဝင်သည်။ ဤပရိုဖိုင်များကို ကျွန်ုပ်တို့၏ ယခင်စံနှုန်းများအပြင် enterprise drive များအတွက် အသုံးများသော အမြင့်ဆုံး 4k read/write speed နှင့် 8k 70/30 ကဲ့သို့သော ကျယ်ကျယ်ပြန့်ပြန့်ထုတ်ဝေထားသော တန်ဖိုးများနှင့် နှိုင်းယှဉ်ရလွယ်ကူစေရန် တီထွင်ထားပါသည်။

  • 4K
    • ၁၀၀% ဖတ်ရန် သို့မဟုတ် ၁၀၀% ရေးသားရန်
    • ၁၀၀% ၁၂၈K
  • ၈K ၇၀/၃၀
    • ၇၀% ဖတ်၊ ၃၀% ရေးသား
    • ၁၀၀% ၁၂၈K
  • ၁၂၈K (အစီအစဉ်အတိုင်း)
    • ၁၀၀% ဖတ်ရန် သို့မဟုတ် ၁၀၀% ရေးသားရန်
    • ၁၀၀% ၁၂၈K
  • ၁၂၈K (အစီအစဉ်အတိုင်း)
    • ၁၀၀% ဖတ်ရန် သို့မဟုတ် ၁၀၀% ရေးသားရန်
    • ၁၀၀% ၁၂၈K

ကျွန်ုပ်တို့၏ စမ်းသပ်မှုအတွက်၊ အောက်ပါ drives များကို အသုံးပြု၍ HDD configuration ကို အသုံးပြု၍ iSCSI နှင့် SMB နှစ်ခုလုံးတွင် RAID6 တွင် QNAP TVS-h1288x ကို configure လုပ်ခဲ့ပါသည်။

ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ enterprise workloads တွေရဲ့ ပထမဆုံးအပိုင်းမှာ 100% write နဲ့ 100% read activity ရှိတဲ့ random 4K performance ရဲ့ ရှည်လျားတဲ့ sample တစ်ခုကို တိုင်းတာခဲ့ပါတယ်။ IOPS ကိုကြည့်မယ်ဆိုရင် iSCSI မှာရှိတဲ့ QNAP ဟာ read မှာ 2,050 IOPS နဲ့ write မှာ 1,744 IOPS ရရှိခဲ့ပါတယ်။ SMB မှာတော့ NAS ဟာ read မှာ 1,965 IOPS နဲ့ write မှာ 1,770 IOPS ရရှိခဲ့ပါတယ်။

QNAP TVS-h1288x 4k hops

4K ပျမ်းမျှ latency (နိမ့်လေ ပိုကောင်းလေ) မှာ iSCSI အတွက် read မှာ 124.9ms နဲ့ write မှာ 146.8ms ကို တွေ့ရပါတယ်။ SMB configuration က read မှာ 130.3ms နဲ့ write မှာ 144.5ms ကို ပေးစွမ်းပါတယ်။

iSCSI configuration မှာ 4K max latency ကို ရွှေ့လိုက်တဲ့အခါ NAS ဟာ read မှာ 2,146ms နဲ့ write မှာ 1,568ms ရရှိခဲ့ပါတယ်။ SMB ကတော့ read မှာ 832ms နဲ့ write မှာ 879ms နဲ့ အများကြီး ပိုကောင်းအောင် လုပ်ဆောင်နိုင်ခဲ့ပါတယ်။

ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ နောက်ဆုံး 4K စမ်းသပ်မှုအတွက် standard deviation ကို ကြည့်ခဲ့ပါတယ်။ iSCSI က 141.5ms read နဲ့ 140.1ms write နဲ့ အနည်းငယ်ပိုမြင့်ပြီး SMB ကတော့ 56.8ms read နဲ့ 80.4ms write ရှိခဲ့ပါတယ်။

ကျွန်ုပ်တို့၏ နောက်ထပ် benchmark သည် 100% read နှင့် 100% write လုပ်ဆောင်ချက်များတွင် 16T16Q load ဖြင့် 100% 8K sequential throughput ကို တိုင်းတာသည်။ ဤတွင် iSCSI ရှိ QNAP TVS-h1288x သည် 138,245 IOPS read နှင့် 146,766 IOPS write ကို ရရှိသည်။ SMB တွင် configure လုပ်ထားသော 68,781 IOPS read နှင့် 127,370 IOPS write ရှိသည်။

QNAP TVS-h1288x 8k

100% 4K write test မှာ ကျွန်တော်တို့ လုပ်ဆောင်ခဲ့တဲ့ fixed 16 thread, 16 queue max workload နဲ့ နှိုင်းယှဉ်ရင်၊ ကျွန်တော်တို့ရဲ့ ရောနှောထားတဲ့ workload profile တွေက thread/queue ပေါင်းစပ်မှု အမျိုးမျိုးမှာ စွမ်းဆောင်ရည်ကို ချိန်ညှိပေးပါတယ်။ ဒီစမ်းသပ်မှုတွေမှာ 2 thread/2 queue ကနေ 16 thread/16 queue အထိ workload intensity ကို တိုးချဲ့ထားပါတယ်။ throughput နဲ့အတူ iSCSI ဟာ 418 IOPS မှ 2,199 IOPS အထိ အနည်းငယ် မြင့်မားတာကို တွေ့ရပါတယ်။ SMB အတွက် 384 IOPS မှ 2,060 IOPS အထိ မြင့်မားတာကို တွေ့ရပါတယ်။

ပျမ်းမျှ latency စွမ်းဆောင်ရည်ကိန်းဂဏန်းများကိုကြည့်လျှင် iSCSI အတွက် 9.5ms မှ 116.3ms နှင့် SMB အတွက် 10.4ms မှ 124.1ms အထိရှိသည်ကို ကျွန်ုပ်တို့တွေ့ခဲ့ရသည်။

အမြင့်ဆုံး latency အတွက် iSCSI မှာ 227ms မှ 957ms အထိနဲ့ SMB မှာ 267ms မှ 596ms အထိ ရှိခဲ့ပါတယ်။

standard deviation ကိုကြည့်မယ်ဆိုရင် iSCSI မှာ NAS က 5.9ms မှ 106.7ms အထိနဲ့ SMB မှာ 7.1ms မှ 36.9ms အထိ ရှိပါတယ်။

နောက်ဆုံး Enterprise Synthetic Workload benchmark ကတော့ ကျွန်တော်တို့ရဲ့ 128K test ပါ။ အဲဒါက device တစ်ခုအတွက် အမြင့်ဆုံး sequential transfer speed ကိုပြသတဲ့ large-block sequential test တစ်ခုပါ။ ဒီ workload scenario မှာ iSCSI config က 1.15GB/s read နဲ့ 1.38GB/s write ပေးခဲ့ပြီး SMB ကတော့ 1.15GB/s read နဲ့ 1.73GB/s write ရရှိခဲ့ပါတယ်။

QNAP TVS-h1288x 128k

ကောက်ချက်

QNAP TVS-h1288x သည် သိုလှောင်မှုများစွာအတွက် ရှေ့ဘက်တွင် bay ၁၂ ခုပါသည့် tower NAS တစ်ခုဖြစ်သည်။ “h” အသေးသည် ၎င်းသည် NAS ၏ QuTS hero version ဖြစ်သည်ဟု ညွှန်ပြပြီး ZFS နှင့် ZFS တွင်ပါရှိသော enterprise features များကို အသုံးပြုထားသည်။ NAS သည် Intel Xeon W processor ကိုအသုံးပြုထားပြီး 128GB DDR4 RAM နှင့် 10GbE ချိတ်ဆက်မှုကို အကောင်းဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်အတွက် ပံ့ပိုးပေးနိုင်သည်။ NAS တွင် Thunderbolt 3 ports များနှင့် 4K HDMI output တို့ကို ပံ့ပိုးပေးသည့် ဖန်တီးမှုဆိုင်ရာ ပရော်ဖက်ရှင်နယ်ပုံစံ ပါရှိသည်။

၎င်း၏စွမ်းဆောင်ရည်ကိုတိုင်းတာရန်အတွက်၊ ကျွန်ုပ်တို့သည် NAS ကို HDDs ( WD Red 14TB drives ) ဖြင့် configure လုပ်ခဲ့ပြီး iSCSI နှင့် SMB နှစ်မျိုးလုံးဖြင့်စမ်းသပ်ခဲ့သည်။ 4K read တွင် iSCSI တွင် 2,050 IOPS read နှင့် 1,744 IOPS write နှင့် SMB ဖြင့် 1,965 IOPS read နှင့် 1,770 IOPS write ကိုတွေ့ရှိခဲ့ရသည်။ 4K ပျမ်းမျှ latency သည် iSCSI အတွက် 124.9ms read နှင့် 146.8ms write နှင့် SMB တွင် 130.3ms read နှင့် 144.5ms write ကိုရရှိစေသည်။ 4K max latency အတွက်၊ NAS သည် SMB တွင် configure လုပ်သောအခါ 832ms read နှင့် 879ms write နှင့် iSCSI တွင် 2,146ms read နှင့် 1,568ms write ကိုရရှိခဲ့သည်။ 4K standard deviation ဖြင့် QNAP သည် iSCSI တွင် 141.5ms read နှင့် 140.1ms write နှင့် SMB တွင် 56.8ms read နှင့် 80.4ms write ကို ရရှိခဲ့ပါသည်။

sequential workloads အတွက် NAS ဟာ iSCSI မှာ 138K IOPS read နဲ့ 147K IOPS write ရရှိခဲ့ပြီး SMB မှာ 69K IOPS read နဲ့ 127K IOPS write ရရှိခဲ့ပါတယ်။ 128K မှာ iSCSI မှာ 1.15GB/s read နဲ့ 1.38GB/s write ရရှိခဲ့ပြီး SMB မှာတော့ 1.15GB/s read နဲ့ 1.73GB/s write ရရှိခဲ့ပါတယ်။

QNAP TVS-h1288x သည် QuTS hero operating system ကို အသုံးပြုထားပြီး ဖန်တီးမှုဆိုင်ရာ ပရော်ဖက်ရှင်နယ်များနှင့် အသေးစားစီးပွားရေးလုပ်ငန်းများအတွက် ၎င်းတို့၏ storage နှင့်ပတ်သက်လာလျှင် ရွေးချယ်စရာများစွာကို ပေးဆောင်ပါသည်။ NAS တွင် စွမ်းဆောင်ရည်ရွေးချယ်စရာများစွာရှိသော်လည်း ကျွန်ုပ်တို့၏ benchmark များတွင် အလွန်ကောင်းမွန်စွာ ရရှိခဲ့သည်။ အလုံးစုံပြောရလျှင် QNAP သည် အပျော့ဆုံး NAS solution များထဲမှ တစ်ခုအဖြစ် ဆက်လက်တည်ရှိနေပြီး NVMe M.2 bays များသည် အမျိုးအစားတွင် အသုံးဝင်ဆုံး (cache/tier/volume) ဖြစ်သည်။ TVS-h1288x သည် အင်္ဂါရပ်များနှင့် configuration များကို ပေါင်းစပ်ထားခြင်းကြောင့် ဤဈေးနှုန်းအတိုင်းအတာတွင် ကျွန်ုပ်တို့၏ အကြိုက်ဆုံးများထဲမှ တစ်ခုဖြစ်သည်။

Amazon မှာ QNAP TVS-h1288x ကို ဝယ်ယူနိုင်ပါပြီ

StorageReview မှာ ပါဝင်လုပ်ဆောင်ပါ

သတင်းလွှာ | YouTube | ပေါ့ဒ်ကတ်စ် iTunes / Spotify | Instagram | Twitter | TikTok | RSS Feed

အဒမ်အမ်းစထရောင်း

အာဒမ်သည် StorageReview.com ၏ အကြီးတန်းသတင်းအယ်ဒီတာဖြစ်ပြီး ကျွန်ုပ်တို့၏ အတွင်းပိုင်းနှင့် freelance အကြောင်းအရာအဖွဲ့များကို စီမံခန့်ခွဲပါသည်။