StorageReview.com

Union Memory UH810a PCIe Gen4 SSD သုံးသပ်ချက်

စီးပွားရေးလုပ်ငန်း  ◇  SSD ကို

Union Memory UH810a သည် မြင့်မားစွာရရှိနိုင်သော စနစ်ဒီဇိုင်းများအတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသော PCIe Gen4 SSD တစ်ခုဖြစ်သည်။ 3D TLC NAND ပါရှိသော NVMe 1.4 interface ကို ပံ့ပိုးပေးသည့် UH810a တွင် flash-aware RAID၊ end-to-end data path protection၊ advanced ECC၊ secure erase၊ power-loss protection ကဲ့သို့သော enterprise-grade protection နှင့် reliability features အများအပြား ပါရှိသည်။ ၎င်းကို 12nm in-house controller ဖြင့်လည်း ပါဝါပေးထားသည်။

Union Memory UH810a ရှေ့

ယူနီယံ မှတ်ဉာဏ် UH810a

ကျွန်ုပ်တို့၏ StorageReview Labs သည် တရုတ်အခြေစိုက်ကုမ္ပဏီ Union Memory မှ ထုတ်ကုန်တစ်ခုကို ပထမဆုံးအကြိမ် မြင်တွေ့ခဲ့ရခြင်းဖြစ်သောကြောင့် Intel၊ Samsung နှင့် Memblaze ကဲ့သို့သော ပိုမိုလူသိများပြီး တည်ထောင်ပြီးသား အမှတ်တံဆိပ်များနှင့် မည်သို့နှိုင်းယှဉ်ရမည်ကို ကျွန်ုပ်တို့ ခွဲခြမ်းစိတ်ဖြာရန် စိတ်အားထက်သန်နေပါသည်။

UH810 သည် စံ ၂.၅ လက်မ form factor (SFF-8639 connector) ကိုအသုံးပြုပြီး intensive-read workloads များသော အခြေအနေများအတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသည်။ Union Memory သည် UH8 30 series ကိုလည်း ပေးဆောင်ထားပြီး ၎င်းသည် read/write အသုံးပြုမှု ရောနှောနေသူများအတွက် ရည်ရွယ်ပါသည်။

ယူနီယံ မှတ်ဉာဏ် UH810a ချိတ်ဆက်ကိရိယာ

စီးရီးနှစ်ခုရဲ့ ခံနိုင်ရည်အဆင့်သတ်မှတ်ချက်တွေကို အကျဉ်းချုပ်ဖော်ပြပေးလိုက်ပါတယ်။

စီးရီး DWPD စွမ်းဆောင်ရည်မြှင့် ပုံစံ စီးရီး DWPD စွမ်းဆောင်ရည်မြှင့် ပုံစံ
 

UH810a

 

1DWPD

1.92TB RP2A01T9RK004LX  

UH830a

 

3DWPD

1.6TB RP2A01T6RK004VX
3.84TB RP2A03T8RK004LX 3.2TB RP2A03T2RK004VX
7.68TB RP2A07T6RK004LX 6.4TB RP2A06T4RK004VX

စွမ်းဆောင်ရည်အရ UH810a သည် စွမ်းရည်အားလုံးအတွက် 7,000MB/s အထိ အစဉ်လိုက်ဖတ်ရှုနိုင်သည်ဟု ဖော်ပြထားပြီး၊ 7.68TB မော်ဒယ်အတွက် ရေးသားနိုင်မှုမှာ 3,800MB/s အထိ ရှိမည်ဟု မျှော်လင့်ရသည်။ ကျပန်း 4K ဖတ်ရှုမှုနှင့် ရေးသားမှုမှာ အသီးသီး 160,000 IOPS နှင့် 150,000 IOPS အထိ ရောက်ရှိနိုင်သည်။ ၎င်းတွင် MTBF နာရီ ၂ သန်းရှိပြီး မော်ဒယ်အားလုံးတွင် 8.5W (idle) နှင့် 21W (active) ပါဝါသုံးစွဲမှု ရှိသည်။

Union Memory UH810a သူရဲကောင်းမြင်ကွင်း

UH810a ရဲ့ နောက်ထပ်စိတ်ဝင်စားစရာကောင်းတဲ့ လုပ်ဆောင်ချက်တစ်ခုကတော့ firmware အဆင့်မြှင့်တင်မှုတွေကို အွန်လိုင်းကနေ အသက်သွင်းပေးနိုင်တာဖြစ်ပြီး Union Memory က ၁ စက္ကန့်ပဲကြာတယ်လို့ ဖော်ပြပါတယ်။ ဆိုလိုတာက drive ကို အပ်ဒိတ်လုပ်ဖို့ power cycle (ဆိုလိုတာက ပိတ်ပြီး ပြန်ဖွင့်ဖို့) မလိုအပ်ပါဘူး။ ဒါကြောင့် ပြုပြင်ထိန်းသိမ်းမှုကို ပိုမိုချောမွေ့စေပြီး downtime အနည်းဆုံးဖြစ်စေပါတယ်။

၅ နှစ်အာမခံဖြင့် ကျောထောက်နောက်ခံပြုထားသော Union Memory UH810a ကို 1.92TB၊ 3.84TB နှင့် 7.68TB စွမ်းရည်များဖြင့် ရရှိနိုင်ပါသည်။ ဤသုံးသပ်ချက်အတွက် 7.68TB ကို ကျွန်ုပ်တို့ ကြည့်ရှုသွားပါမည်။

Union မှတ်ဉာဏ် UH810a သတ်မှတ်ချက်များ

ယူဟတ် ၈၁၀က UH 830a (နှိုင်းယှဉ်ရန်အတွက်)
စွမ်းဆောင်ရည်မြှင့် 1.92TB 3.84TB 7.68TB 1.6TB 3.2TB 6.4TB
form ကို Factor U.2
Nande Flash ကို 3D TLC
ကဏ္ဍ အရွယ်အစား Support 512/512+8/4096/4096+8 sectors
ဓာတ်အားဆုံးရှုံးမှုကာကွယ်မှု ထောက်ပံ့ထား
ထုတ်ကုန်အဆင့်မြှင့်တင်ခြင်း။ NVMe Command များမှတစ်ဆင့် ပံ့ပိုးပေးထားသည်
performance
အစဉ်လိုက်ဖတ်ရှုခြင်း (128KB၊ QD32) 7,000MB / s နဲ့ 7,000MBps 7,000MB / s နဲ့ 7,000MB / s နဲ့ 7,000MB / s နဲ့ 7,000MB / s နဲ့
အစဉ်လိုက်ရေးသားခြင်း (128KB၊ QD32) 2,500MB / s နဲ့ 3,800MB / s နဲ့ 3,800MB / s နဲ့ 2,700MB / s နဲ့ 4,200MB / s နဲ့ 4,200MB / s နဲ့
ကျပန်းဖတ်
IOPS (4KB၊ QD128)
1,300K 1,600K 1,600K 1500K 1660K 1660K
ကျပန်း Write
OPS(၄KB၊ QD၁၂၈)
100K 150K 150K 300K 300K 300K
ယုံကြည်စိတ်ချရသော
Uber e10-17
MTBF 2 သန်းနာရီ
AFR 0.44%
ဒေတာ သိမ်းဆည်းခြင်း (ပါဝါပိတ်ခြင်း) ၄၀ ℃၊ ၃ လထက်ကျော်
ခံနိုင်ရည် (4K ကျပန်း) DWPD: ~၃ DWPD: ~၃ DWPD: ~၃ DWPD: ~၃ DWPD: ~၃ DWPD:~၃
ဝန်ဆောင်မှုအချိန် ၅ နှစ် (TBW ထက် မပိုစေရ)
ပရိုတိုကော
ဘတ်စ်ကား Interface PCIe 4.0
NVMe ပရိုတိုကော NVMe 1.4
ဆိပ်ကမ်း တခုတည်းသော
ချုံ့ ထောက်ပံ့ထား
ပတ်ဝန်းကျင်ဆိုင်ရာ parameters တွေကို
သိုလှောင်ခြင်းအပူချိန် - 40 ℃ မှ 85 ℃
Operating အပူချိန် 0 င် ~ 78 ''
စိုစွတ်ခြင်း ၅% မှ ၉၅% RH (ငွေ့ရည်ဖွဲ့ခြင်းမရှိဘဲ)
အမြင့် လည်ပတ်နေသောနေရာ--၃၀၅ မီတာ-၃၀၄၈ မီတာ၊ လည်ပတ်မှုမရှိသောနေရာ--၃၀၅ မီတာ-၁၂၁၉၂ မီတာ
တုန်ခါမှု Operating:2.17GRMS(5~700HZ), Storage: 3.13GRMS(5~800HZ)
သှေးလနျ့ခွငျး လည်ပတ်မှု:1000G@0.5ms (တစ်ဝက် ဆိုင်းလှိုင်း)

သိုလှောင်မှု:1000G@0.5ms (တစ်ဝက် ဆိုင်းလှိုင်း)

Power ကထောက်ပံ့ရေး ဒီစီ ၁၂ ဗို့၊ +/- ၁၀%
အရှိန်အဟုန် (အများဆုံး) <၃A@၁ စက္ကန့်
ရုပ်ပိုင်းဆိုင်ရာပုံစံ
form ကို Factor ၂.၅ လက်မ၊ SF-၈၂၀၀: ၆၉.၈၅×၁၀၀.၂×၁၄.၇ မီလီမီတာ
အလေးချိန် <350g
ပါဝါစားသုံးမှု
အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ပါဝါ (အားလပ်ချိန်/တက်ကြွသော) 8.5 / 17.5W 8.5 / 21W 8.5 / 21W 8.5 / 17.5W 8.5 / 21W 8.5 / 21W

Union Memory UH810a စွမ်းဆောင်ရည်

နောက်ခံနှင့် နှိုင်းယှဉ်နိုင်သော အရာများကို စမ်းသပ်ခြင်း

StorageReview Enterprise Test Lab သည် စီမံခန့်ခွဲသူများ အမှန်တကယ် ဖြန့်ကျက်မှုများတွင် ကြုံတွေ့ရသည့်အရာများနှင့် နှိုင်းယှဉ်နိုင်သော ပတ်ဝန်းကျင်တွင် enterprise storage devices များ၏ benchmarks များကို လုပ်ဆောင်ရန်အတွက် ပြောင်းလွယ်ပြင်လွယ်ရှိသော ဗိသုကာတစ်ခုကို ပံ့ပိုးပေးပါသည်။ Enterprise Test Lab တွင် အမျိုးမျိုးသော server များ၊ ကွန်ရက်ချိတ်ဆက်မှု၊ ပါဝါထိန်းညှိမှုနှင့် အခြားကွန်ရက်အခြေခံအဆောက်အအုံများ ပါဝင်ပြီး ကျွန်ုပ်တို့၏ ဝန်ထမ်းများအား ကျွန်ုပ်တို့၏ ပြန်လည်သုံးသပ်ချက်များအတွင်း စွမ်းဆောင်ရည်ကို တိကျစွာတိုင်းတာနိုင်ရန် လက်တွေ့အခြေအနေများကို ချမှတ်နိုင်စေပါသည်။

IT ကျွမ်းကျင်ပညာရှင်များနှင့် သိုလှောင်မှုရယူခြင်းအတွက် တာဝန်ရှိသူများသည် အောက်ပါရလဒ်များ ရရှိခဲ့သည့် အခြေအနေများကို နားလည်နိုင်စေရန်အတွက် ဓာတ်ခွဲခန်းပတ်ဝန်းကျင်နှင့် ပရိုတိုကောများအကြောင်း ဤအသေးစိတ်အချက်အလက်များကို ပြန်လည်သုံးသပ်ချက်များထဲသို့ ကျွန်ုပ်တို့ ထည့်သွင်းထားပါသည်။ ကျွန်ုပ်တို့စမ်းသပ်နေသော စက်ပစ္စည်းထုတ်လုပ်သူမှ ကျွန်ုပ်တို့၏ သုံးသပ်ချက်များထဲမှ မည်သည့်အရာကိုမျှ ငွေပေးချေခြင်း သို့မဟုတ် ကြီးကြပ်ခြင်း မရှိပါ။ StorageReview Enterprise Test Lab အကြောင်း နောက်ထပ်အသေးစိတ်အချက်အလက်များ နှင့် ၎င်း၏ကွန်ရက်စွမ်းရည်များအကြောင်း အပြည့်အစုံကို ထိုစာမျက်နှာများတွင် ရရှိနိုင်ပါသည်။

နှိုင်းယှဉ်နိုင်သောအချက်များ-

စမ်းသပ်ခန်း

ကျွန်ုပ်တို့၏ PCIe Gen4 Enterprise SSD သုံးသပ်ချက်များသည် application စမ်းသပ်မှုများနှင့် synthetic benchmarks များအတွက် Lenovo ThinkSystem SR635 ကို အသုံးချပါသည် ။ ThinkSystem SR635 သည် ကောင်းမွန်စွာတပ်ဆင်ထားသော single-CPU AMD platform တစ်ခုဖြစ်ပြီး high-performance local storage ကို ဖိအားပေးရန် လိုအပ်သည်ထက် ကျော်လွန်သော CPU ပါဝါကို ပေးဆောင်ပါသည်။ ၎င်းသည် ကျွန်ုပ်တို့၏ဓာတ်ခွဲခန်းတွင် PCIe Gen4 U.2 bays ပါရှိသော တစ်ခုတည်းသော platform (နှင့် လက်ရှိစျေးကွက်တွင် အနည်းငယ်သာရှိသော platform များထဲမှ တစ်ခု) လည်းဖြစ်သည်။ Synthetic စမ်းသပ်မှုများသည် CPU အရင်းအမြစ်များစွာ မလိုအပ်သော်လည်း တူညီသော Lenovo platform ကို အသုံးချပါသည်။ နှစ်ခုစလုံးတွင်၊ ရည်ရွယ်ချက်မှာ storage vendor ၏ maximum drive specs များနှင့် ကိုက်ညီသော local storage ကို အကောင်းဆုံးအလင်းဖြင့် ပြသရန်ဖြစ်သည်။

PCIe Gen4 Synthetic နှင့် Application Platform ( Lenovo ThinkSystem SR635 )

  • AMD 7742 (2.25GHz x 64 Cores) ၁ လုံး
  • 8 x 64GB DDR4-3200MHz ECC DRAM
  • CentOS 7.7 1908
  • ESXi 6.7u3

SQL Server စွမ်းဆောင်ရည်

SQL Server VM တစ်ခုစီကို vDisk နှစ်ခုဖြင့် configure လုပ်ထားသည်- boot အတွက် 100GB volume နှင့် database နှင့် log files အတွက် 500GB volume တို့ဖြစ်သည်။ system resource ရှုထောင့်မှကြည့်လျှင် VM တစ်ခုစီကို vCPU ၈ ခု၊ DRAM 64GB ဖြင့် configure လုပ်ထားပြီး LSI Logic SAS SCSI controller ကို အသုံးချခဲ့သည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ Sysbench workloads များကို စမ်းသပ်ခဲ့ပြီး ယခင်က storage I/O နှင့် capacity နှစ်မျိုးလုံးတွင် platform ကို ပြည့်နှက်စေခဲ့သော်လည်း SQL စမ်းသပ်မှုသည် latency စွမ်းဆောင်ရည်ကို ရှာဖွေနေပါသည်။

ဤစမ်းသပ်မှုသည် Windows Server 2012 R2 guest VM များတွင် လည်ပတ်နေသော SQL Server 2014 ကိုအသုံးပြုပြီး Quest ၏ Databases အတွက် Benchmark Factory မှ အလေးထားပါသည်။ StorageReview ၏ Microsoft SQL Server OLTP စမ်းသပ်မှု protocol သည် ရှုပ်ထွေးသော application ပတ်ဝန်းကျင်များတွင်တွေ့ရှိရသော လုပ်ဆောင်ချက်များကို တုပသည့် အွန်လိုင်း transaction-processing benchmark တစ်ခုဖြစ်သည့် Transaction Processing Performance Council ၏ Benchmark C (TPC-C) ၏ လက်ရှိမူကြမ်းကို အသုံးပြုသည်။ TPC-C benchmark သည် database ပတ်ဝန်းကျင်များတွင် storage infrastructure ၏ စွမ်းဆောင်ရည်အစွမ်းသတ္တိများနှင့် bottlenecks များကို တိုင်းတာခြင်းနှင့် synthetic performance benchmarks များထက် ပိုမိုနီးကပ်သည်။ ဤသုံးသပ်ချက်အတွက် ကျွန်ုပ်တို့၏ SQL Server VM ၏ instance တစ်ခုစီသည် 333GB (1,500 scale) SQL Server database ကိုအသုံးပြုပြီး virtual user 15,000 ၏ load အောက်တွင် transactional performance နှင့် latency ကို တိုင်းတာသည်။

SQL Server စမ်းသပ်ခြင်း ပုံစံ (VM တစ်ခုချင်းစီ)

  • Windows Server 2012 R2
  • သိုလှောင်မှုပမာဏ- 600GB ခွဲဝေထားပြီး 500GB အသုံးပြုပြီး
  • SQL Server 2014
    • ဒေတာဘေ့စ်အရွယ်အစား: ၁၅၀၀ စကေး
    • Virtual Client ဝန်: ၁၅၀၀၀
    • RAM ဘာဖာ: 48GB
  • စမ်းသပ်ချိန်: ၃ နာရီ
    • ၂.၅ နာရီ ကြိုတင်ပြုပြင်ခြင်း
    • နမူနာကာလ ၃၀ မိနစ်

ကျွန်ုပ်တို့၏ SQL Server transactional benchmark အတွက် UH810a သည် ခိုင်မာသော 12,650.3 TPS ဖြင့် တတိယနေရာတွင် ရပ်တည်ခဲ့သည်။

Union Memory UH810a server SQL OUTPUT SQL Server ပျမ်းမျှ latency ဖြင့် UH810a သည် ပျမ်းမျှ latency 2.83ms သာ (Memblaze ၏နောက်တွင် ကပ်လျက်) ဖြင့် တတိယနေရာ၌ ထပ်မံရပ်တည်ခဲ့သည်။

Sysbench စွမ်းဆောင်ရည်

နောက်ထပ် application benchmark တွင် SysBench မှတစ်ဆင့် တိုင်းတာထားသော Percona MySQL OLTP database ပါဝင်သည် ။ ဤစမ်းသပ်မှုသည် ပျမ်းမျှ TPS (Transactions Per Second)၊ ပျမ်းမျှ latency နှင့် ပျမ်းမျှ 99th percentile latency တို့ကိုပါ တိုင်းတာသည်။

Sysbench VM တစ်ခုစီကို vDisk သုံးခုဖြင့် configure လုပ်ထားသည်- တစ်ခုမှာ boot အတွက် (~92GB)၊ တစ်ခုမှာ pre-built database (~447GB) နှင့် တတိယတစ်ခုမှာ test under database (270GB) ဖြစ်သည်။ system resource ရှုထောင့်မှကြည့်လျှင် VM တစ်ခုစီကို vCPU ၈ ခု၊ DRAM 60GB ဖြင့် configure လုပ်ထားပြီး LSI Logic SAS SCSI controller ကို အသုံးချထားသည်။

Sysbench စမ်းသပ်ခြင်း ပုံစံ (VM တစ်ခုချင်းစီအတွက်)

  • CentOS 6.3 64-bit
  • Percona XtraDB 5.5.30-rel30.1
    • ဒေတာဘေ့စ်ဇယားများ: ၁၀၀
    • ဒေတာဘေ့စ်အရွယ်အစား: ၁၀,၀၀၀,၀၀၀
    • ဒေတာဘေ့စ် ချည်နှောင်မှုများ: ၃၂
    • RAM ဘာဖာ: 24GB
  • စမ်းသပ်ချိန်: ၃ နာရီ
    • ၂ နာရီကြာ ကြိုတင်ပြင်ဆင်မှု ၃၂ ခု
    • ၁ နာရီ ၃၂ ကြိမ် ချည်နှောင်ထားသည်

ကျွန်ုပ်တို့၏ Sysbench transactional benchmark ကိုကြည့်လျှင် Union Memory UH810a တွင် 10,322 TPS ရှိသည်။

Union Memory UH810a စနစ်စွမ်းဆောင်ရည် TPS Sysbench ပျမ်းမျှ latency ဖြင့် UH810a သည် 2 တွင်ရှိနေခဲ့သည်nd 12.40ms ရှိတဲ့ Micron 7400 Pro ထက် နောက်ဆုံးနဲ့ အနည်းငယ်နောက်ကျနေပါတယ်။ ဒါပေမယ့် Intel ထက်တော့ မီလီစက္ကန့်အနည်းငယ်သာ ပိုကောင်းပါသေးတယ်။

ကျွန်ုပ်တို့၏ အဆိုးဆုံးအခြေအနေ latency (99th percentile) အတွက် Union Memory UH810a သည် 22.50ms ဖြင့် အနည်းငယ်မြင့်တက်သွားခဲ့သည်။

VDBench လုပ်ငန်းဝန်အား ခွဲခြမ်းစိတ်ဖြာခြင်း

storage devices တွေကို benchmarking လုပ်တဲ့အခါ application testing က အကောင်းဆုံးဖြစ်ပြီး synthetic testing က ဒုတိယနေရာမှာ ရှိပါတယ်။ တကယ့် workloads တွေရဲ့ ပြီးပြည့်စုံတဲ့ ကိုယ်စားပြုမှု မဟုတ်ပေမယ့် synthetic tests တွေက repeatability factor ရှိတဲ့ baseline storage devices တွေကို အထောက်အကူပြုပြီး ယှဉ်ပြိုင်တဲ့ solution တွေကြား apples-to-apples နှိုင်းယှဉ်မှုတွေ လုပ်ဖို့ လွယ်ကူစေပါတယ်။ ဒီ workloads တွေက “four corners” tests၊ common database transfer size tests ကနေ VDI environments အမျိုးမျိုးကနေ trace captures အထိ testing profiles အမျိုးမျိုးကို ပေးစွမ်းပါတယ်။

ဤစမ်းသပ်မှုအားလုံးသည် အသုံးများသော vdBench workload generator ကို အသုံးချပြီး scripting engine သည် compute testing cluster ကြီးတစ်ခုပေါ်တွင် ရလဒ်များကို အလိုအလျောက်လုပ်ဆောင်ပြီး ဖမ်းယူပေးသည်။ ၎င်းသည် flash array များနှင့် တစ်ဦးချင်း storage device များအပါအဝင် storage device အမျိုးမျိုးတွင် တူညီသော workload များကို ထပ်ခါတလဲလဲလုပ်ဆောင်နိုင်စေပါသည်။ ဤ benchmark များအတွက် ကျွန်ုပ်တို့၏ စမ်းသပ်မှုလုပ်ငန်းစဉ်သည် drive မျက်နှာပြင်တစ်ခုလုံးကို data များဖြင့် ဖြည့်ပြီးနောက် drive သည် application workload များကို မည်သို့တုံ့ပြန်နိုင်သည်ကို တုပရန် drive စွမ်းရည်၏ 25% နှင့်ညီမျှသော drive အပိုင်းကို ပိုင်းခြားပေးသည်။ ၎င်းသည် drive ၏ 100% ကိုအသုံးပြုပြီး ၎င်းတို့ကို တည်ငြိမ်သောအခြေအနေသို့ ယူဆောင်သွားသည့် full entropy စမ်းသပ်မှုများနှင့် ကွာခြားပါသည်။ ရလဒ်အနေဖြင့် ဤကိန်းဂဏန်းများသည် ပိုမိုမြင့်မားသော ရေရှည်တည်တံ့သော write speed များကို ထင်ဟပ်စေမည်ဖြစ်သည်။

ကိုယ်ရေးအချက်အလက်

  • 4K ကျပန်းဖတ်ရှုမှု- 100% ဖတ်ရှုမှု၊ 128 threads၊ 0-120% iorate
  • 4K ကျပန်းရေးသားမှု- 100% ရေးသားမှု၊ 128 threads၊ 0-120% iorate
  • ၆၄K စဉ်ဆက်မပြတ်ဖတ်ရှုမှု- ၁၀၀% ဖတ်ရှုမှု၊ ၁၆ ချည်၊ ၀-၁၂၀% iorate
  • ၆၄K အစဉ်လိုက်ရေးသားမှု- ၁၀၀% ရေးသားမှု၊ ၈ ချည်၊ ၀-၁၂၀% iorate
  • ၆၄K စဉ်ဆက်မပြတ်ဖတ်ရှုမှု- ၁၀၀% ဖတ်ရှုမှု၊ ၁၆ ချည်၊ ၀-၁၂၀% iorate
  • ၆၄K အစဉ်လိုက်ရေးသားမှု- ၁၀၀% ရေးသားမှု၊ ၈ ချည်၊ ၀-၁၂၀% iorate
  • 4K၊ 8K နှင့် 16K 70R/30W ကျပန်းရောနှောမှု၊ ချည် ၆၄ ခု၊ iorate ၀-၁၂၀%
  • ပေါင်းစပ်ဒေတာဘေ့စ်- SQL နှင့် Oracle
  • VDI အပြည့်အဝ Clone နှင့် ချိတ်ဆက်ထားသော Clone Traces များ

ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ ပထမဆုံး VDBench Workload Analysis, Random 4K Read မှာ Union Memory UH810a ဟာ latency 343.2µs မှာ 1.49 million IOPS နဲ့ အထင်ကြီးလောက်စရာ အမြင့်ဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်ကို ရရှိခဲ့ပြီး Memblaze ထက် အနည်းငယ်ပိုကောင်းပြီး စမ်းသပ်ထားတဲ့ drive တွေထဲမှာ ပထမနေရာရခဲ့ပါတယ်။

Union Memory UH810a 4K ဖတ်ရှုမှုစွမ်းဆောင်ရည် 4K ကျပန်းရေးသားမှုတွင် UH810a သည် ထိပ်ဆုံးတွင် ရှိနေခဲ့သည် (ဤတစ်ကြိမ်တွင် သိသာထင်ရှားသော အနားသတ်ဖြင့်)၊ 620K IOPS ဖြင့် 816.7µs ၏ latency ဖြင့် အမြင့်ဆုံးသို့ ရောက်ရှိခဲ့သည်။Union Memory UH810a 4K ရေးသားမှုစွမ်းဆောင်ရည်

64k sequential workloads သို့ ပြောင်းလဲလိုက်သောအခါ UH810a သည် အနည်းငယ်ကျဆင်းသွားပြီး latency တွင် 665µs ဖြင့် 6GB/s read (96K IOPS) ကို တင်ကာ တတိယနေရာတွင် ရပ်တည်ခဲ့သည်။Union Memory UH810a sequential 64K ဖတ်ရှုမှုစွမ်းဆောင်ရည်

64K ရေးသားမှုတွင် UH810a သည် 2.5GB/s (39K IOPS) ဖြင့် အမြင့်ဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်ရရှိပြီးနောက် နောက်ဆုံးတွင် စွမ်းဆောင်ရည်ကျဆင်းသွားခဲ့သည်။

Union Memory UH810a 64K အစဉ်လိုက်ရေးသားမှုစွမ်းဆောင်ရည်

နောက်တစ်ခုကတော့ ကျွန်တော်တို့ရဲ့ 16K sequential performance ပါ။ reads မှာ UH810a ဟာ စမ်းသပ်ထားတဲ့ drives တွေထဲမှာ နောက်ဆုံးအဆင့်မှာ 2.85GB/s (183,854 IOPS) latency 173.8µs နဲ့ နောက်ကျကျန်နေခဲ့ပါတယ်။

Union Memory UH810a 16K ဖတ်ရှုမှုစွမ်းဆောင်ရည်

Union Memory drive သည် 16K write performance အတွက် အရှိန်အဟုန်မြှင့်ခဲ့ပြီး 157K IOPS (2.45GB/s) ဖြင့် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပြီး latency 97.7µs (သို့သော် အဆုံးတွင် မြင့်တက်သွားသည်) ရှိသည်။

Union Memory UH810a 16K ရေးသားစွမ်းဆောင်ရည်

ကျွန်ုပ်တို့၏ ရောနှောထားသော 70/30 4k ပရိုဖိုင် (ဖတ်ခြင်း ၇၀%၊ ရေးသားခြင်း ၃၀%) တွင် UH810a သည် latency 114.9µs ဖြင့် အမြင့်ဆုံး 535K IOPS ဖြင့် ဒုတိယနေရာတွင် ရပ်တည်ခဲ့သည်။

ကျွန်ုပ်တို့၏ ရောနှောထားသော 70/30 16k ပရိုဖိုင်တွင် UH810a သည် latency 33.52µs တွင် 192,559 IOPS ကို ရရှိခဲ့ပြီး စတုတ္ထနေရာတွင် ရပ်တည်ခဲ့သည်။

ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ နောက်ဆုံး ရောနှောပရိုဖိုင် (70/30 8k) မှာ UH810a ဟာ 350K IOPS မှာ latency 179.6µs နဲ့ တတိယနေရာမှာ ရပ်တည်နိုင်ခဲ့ပါတယ်။

ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ နောက်ထပ်စမ်းသပ်မှုတွေကတော့ SQL workloads တွေဖြစ်တဲ့ SQL, SQL 90-10 နဲ့ SQL 80-20 တို့ဖြစ်ပြီး စမ်းသပ်ပြီးသား drive အားလုံးမှာ အလားတူရလဒ်တွေ ပြသခဲ့ပါတယ်။ SQL ကနေစပြီး Union Memory drive ဟာ 127.6µs latency မှာ 249K IOPS အမြင့်ဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်နဲ့ စတုတ္ထနေရာမှာ ရပ်တည်ခဲ့ပါတယ်။

Union Memory UH810a SQL workload စွမ်းဆောင်ရည် SQL 90-10 သည် အလားတူစွမ်းဆောင်ရည်ကို တွေ့မြင်ခဲ့ရသော်လည်း UH810a သည် အဆင့်တစ်ခု ကျဆင်းသွားပြီး 245K IOPS တွင် 129.2µs latency ဖြင့် အမြင့်ဆုံးသို့ ရောက်ရှိခဲ့သည်။

SQL 80-20 နဲ့အတူ UH810a ဟာ Samsung နဲ့ Intel drive တွေနဲ့ အလားတူစွမ်းဆောင်ရည်ကို ရရှိခဲ့ပြီး နောက်ဆုံးမှာ latency 127.6µs မှာ 246K IOPS အထိ အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပါတယ်။

နောက်တစ်ခုကတော့ ကျွန်တော်တို့ရဲ့ Oracle workloads တွေဖြစ်တဲ့ Oracle၊ Oracle 90-10 နဲ့ Oracle 80-20 တို့ဖြစ်ပြီး UH810a ဟာ စမ်းသပ်မှုသုံးခုစလုံးမှာ ဒုတိယနေရာနဲ့ အနည်းငယ်နောက်ကျသွားခဲ့ပါတယ်။ Oracle ကနေစပြီး UH810a ဟာ 141.3µs မှာ 247K IOPS ရဲ့ အမြင့်ဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်ကို ရရှိခဲ့ပါတယ် ။

Oracle 90-10 အတွက် UH810a သည် 185K IOPS ဖြင့် latency 117.6µs အထိ အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့သည်။

Oracle 80-20 ကိုကြည့်မယ်ဆိုရင် UH810a ဟာ 114.9µs မှာ 188K IOPS ရဲ့ အမြင့်ဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်ကို ပြသခဲ့ပါတယ်။

ထို့နောက် ကျွန်ုပ်တို့သည် VDI clone စမ်းသပ်မှုဖြစ်သည့် Full နှင့် Linked သို့ ပြောင်းလဲခဲ့သည်။ VDI Full Clone (FC) Boot အတွက် UH810a သည် ကောင်းမွန်သောရလဒ်များကို ပြသခဲ့ပြီး 208K IOPS ဖြင့် latency 164.6µs ဖြင့် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့သည်။

VDI FC ကနဦးဝင်ရောက်ချိန်တွင် UH810a သည် 119K IOPS (247.4µs) တွင် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပြီး နောက်ဆုံးတွင် စွမ်းဆောင်ရည်သိသိသာသာကျဆင်းသွားခဲ့သည်။

VDI FC Monday Login ဖြင့် Union Memory UH810a သည် 162.5µs latency တွင် 97K IOPS ၏ ခိုင်မာသောအမြင့်ဆုံးကို ပြသခဲ့ပြီး ၎င်းသည် မြန်နှုန်းမြင့် Memblaze drive နှင့် မဝေးလှပါ။

VDI Linked Clone (LC) Boot အတွက် UH810a သည် 177.7µs ဖြင့် ခိုင်မာသော 90K IOPS တွင် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့ပြီး တည်ငြိမ်သောစွမ်းဆောင်ရည်ကို ပြသခဲ့သည်။

VDI LC Initial Login မှာ UH810a ရဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်ဟာ တစ်လျှောက်လုံးမှာ အလွန်တသမတ်တည်းရှိပြီး 146.8µs သာရှိတဲ့ latency မှာ 53K IOPS အမြင့်ဆုံးကို ပြသခဲ့ပါတယ်။

VDI LC Monday Login အတွက် UH810a သည် ၎င်း၏ အထင်ကြီးလောက်သော ခိုင်မာသော စွမ်းဆောင်ရည်ကို ဆက်လက်ထိန်းသိမ်းထားပြီး 75K IOPS ဝန်းကျင်တွင် 209.2µs latency ဖြင့် ဒုတိယ နေရာအတွက် လုံလောက်ပါသည်။

ကောက်ချက်

Union Memory ရဲ့ StorageReview Labs ကို ပထမဆုံးသွားရောက်ခဲ့တဲ့ခရီးစဉ်ဟာ အလုံးစုံအောင်မြင်တဲ့ လုပ်ငန်းတစ်ခုပါပဲ။ UH810a Series မှာ 3D TLC NAND၊ 1.92TB ကနေ 7.5BTB အထိ သိုလှောင်နိုင်တဲ့ စွမ်းရည်တွေ၊ in-house controller နဲ့ flash-aware RAID၊ end-to-end data path protection၊ advanced ECC၊ secure erase နဲ့ power-loss protection လိုမျိုး အသုံးဝင်တဲ့ enterprise-grade features တွေ ပါဝင်ပါတယ်။ အသုံးပြုသူတွေဟာ drive ကို power cycle လုပ်စရာမလိုဘဲ online firmware update ကိုလည်း လုပ်ဆောင်နိုင်ပါတယ်။

Union Memory UH810a ရှေ့မြင်ကွင်း

Union Memory က UH810a ကို ဖတ်ရှုမှုအားကောင်းတဲ့ ဖြေရှင်းချက်တစ်ခုအဖြစ် ဖော်ပြပေမယ့် (တကယ်ကို မှန်ကန်ကြောင်း သက်သေပြခဲ့ပါတယ်)၊ ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ စမ်းသပ်မှုအများစုမှာလည်း အထင်ကြီးလောက်စရာ ရေးသားစွမ်းဆောင်ရည်ကို ပေးစွမ်းနိုင်ခဲ့ပါတယ်။

ဒါပေမယ့် UH810a ကို အလားတူ သတ်မှတ်ချက်များနှင့် အသုံးချမှုများရှိသော အခြား PCIe Gen4 enterprise 7.68TB SSD ငါးခုနှင့် စမ်းသပ်ခဲ့ပါတယ်- Samsung PM9A3 ၊ Memblaze PBlaze6 6920၊ Intel P5510 ၊ Micron 7400 Pro နှင့် မကြာသေးမီက KIOXIA CD6 ။ ကျွန်ုပ်တို့၏ ခွဲခြမ်းစိတ်ဖြာမှုအတွင်း application workload analysis နှင့် VDBench workloads နှစ်ခုလုံးကို ကြည့်ရှုခဲ့ပါတယ် ။

ကျွန်ုပ်တို့၏ Sysbench စမ်းသပ်မှုများတွင် UH810a သည် စုစုပေါင်းရမှတ် 10,322 TPS၊ ပျမ်းမျှ latency 12.40ms နှင့် အဆိုးဆုံးအခြေအနေတွင် 22.50ms ဖြင့် အလွန်ကောင်းမွန်စွာ စွမ်းဆောင်ရည်ပြသခဲ့သည်။ ရလဒ်များသည် ကျွန်ုပ်တို့၏ SQL Server transactional benchmark တွင် အလားတူဇာတ်လမ်းကို ပြောပြခဲ့ပြီး အမျိုးအစားနှစ်ခုလုံးတွင် တတိယနေရာအတွက် 12,650.3 TPS နှင့် ပျမ်းမျှ latency 2.83ms ရရှိခဲ့သည်။

VDBench ကိုပြောင်းလိုက်တဲ့အခါ UH810a ဟာ read နဲ့ write နှစ်မျိုးလုံးမှာ ခိုင်မာတဲ့ရလဒ်တွေကို ဆက်လက်ပြသနေပါတယ်။ အဓိကအချက်တွေကတော့ 4k workloads မှာ 1.49 million IOPS read နဲ့ 620K IOPS write တို့ဖြစ်ပါတယ် (ရလဒ်နှစ်ခုစလုံးဟာ စွမ်းဆောင်ရည်မှာ စံနှုန်းသစ်တွေကို သတ်မှတ်ပေးခဲ့ပါတယ်)၊ sequential workloads တွေအတွင်းမှာ 64K read မှာ 6GB/s၊ 64K write မှာ 2.5GB/s၊ 16K read မှာ 2.85GB/s read နဲ့ 16K write မှာ 2.45GB/s ရရှိခဲ့ပါတယ်။ ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ ရောနှော 70/30 profiles တွေက 4K မှာ 535K IOPS၊ 8K မှာ 350K IOPS နဲ့ 16K မှာ 192K IOPS တွေကို မှတ်တမ်းတင်ခဲ့ပါတယ်။

ကျွန်ုပ်တို့၏ SQL စမ်းသပ်မှုတွင် UH810a သည် SQL 90-10 တွင် 249K IOPS၊ SQL 80-20 တွင် 245K IOPS နှင့် 246K IOPS တို့၏ အမြင့်ဆုံးစံချိန်တင်မှုများကို မြင်တွေ့ခဲ့ရပြီး အားလုံးနီးပါးထက် နောက်ကျကျန်နေခဲ့သည်။ Oracle workloads များသည်လည်း အလားတူဇာတ်လမ်းကို ပြောပြခဲ့ပြီး Oracle 90-10 တွင် 247K IOPS၊ 185K IOPS နှင့် Oracle 80-20 တွင် 188K IOPS မှတ်တမ်းတင်ခဲ့သည်။

နောက်တစ်ခုကတော့ ကျွန်တော်တို့ရဲ့ VDI Clone စမ်းသပ်မှုတွေဖြစ်တဲ့ Full နဲ့ Linked တို့ပါ။ Full Clone မှာ boot မှာ 208K IOPS၊ Initial Login မှာ 119K IOPS နဲ့ Monday Login မှာ 97K IOPS တွေကို တွေ့ခဲ့ရပါတယ်။ Linked Clone မှာ UH810a ဟာ boot မှာ 90K IOPS၊ Initial Login မှာ 53K IOPS နဲ့ Monday Login မှာ 75K IOPS အမြင့်ဆုံးကို ပြသခဲ့ပြီး အားလုံးက leaderboard ရဲ့ ထိပ်ဆုံးနားမှာပဲ ရှိနေပါတယ်။

အလုံးစုံပြောရရင် Union Memory ရဲ့ UH810a ဟာ အထင်ကြီးလောက်စရာ ပြသမှုတစ်ခုဖြစ်ပြီး လူသိများတဲ့ အမှတ်တံဆိပ်တွေနဲ့ ရင်ပေါင်တန်းနိုင်ခဲ့ပါတယ် (တစ်ခါတစ်ရံမှာတောင် သာလွန်ခဲ့ပါတယ်)။ စမ်းသပ်ပြီးသား drive အားလုံးထဲမှာ ပထမနေရာမှာ ရပ်တည်ခဲ့တဲ့ သူ့ရဲ့ 4K read and write စွမ်းဆောင်ရည်မှာ ဒီအချက်ကို အထူးထင်ရှားစွာ တွေ့မြင်နိုင်ပါတယ်။ သူတို့ရဲ့ storage solution တွေကို ကျွန်တော်တို့ရဲ့ lab မှာ ပိုပြီးမြင်တွေ့ချင်ပါသေးတယ်။

မန်မိုရီယူနီယံ UH810a

StorageReview မှာ ပါဝင်လုပ်ဆောင်ပါ

သတင်းလွှာ | YouTube | ပေါ့ဒ်ကတ်စ် iTunes / Spotify | Instagram | Twitter | TikTok | RSS Feed

Lyle Smith

Lyle သည် StorageReview အတွက် စာရေးဆရာတစ်ဦးဖြစ်ပြီး အသုံးပြုသူနှင့် စီးပွားရေးလုပ်ငန်း IT အကြောင်းအရာများစွာကို လွှမ်းခြုံထားသည်။

ယခင်ပို့စ်-

နောက်ပို့စ်-