StorageReview.com

Crucial X10 သုံးသပ်ချက်- ကြီးမားသော စွမ်းရည်နှင့် ကောင်းမွန်သော စွမ်းဆောင်ရည်ရှိသော Compact SSD

end User  ◇  အိတ်ဆောင်သိုလှောင်

Crucial X10 သယ်ဆောင်ရလွယ်ကူသော SSD သည် ဗီဒီယိုတည်းဖြတ်သူများ၊ ဓာတ်ပုံဆရာများနှင့် စနစ်များစွာအသုံးပြုသော ပရော်ဖက်ရှင်နယ်များကဲ့သို့သော ဖိုင်ကြီးများဖြင့် မကြာခဏအလုပ်လုပ်သူများအတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသော မြန်ဆန်ပြီး တာရှည်ခံသော ပြင်ပ drive တစ်ခုဖြစ်သည်။ ၎င်းသည် တည်နေရာတွင် မြင့်မားသော resolution ဗီဒီယိုများကို တည်းဖြတ်ခြင်း၊ ခရီးသွားနေစဉ် image library များကို backup လုပ်ခြင်း သို့မဟုတ် စက်ပစ္စည်းများအကြား ပရောဂျက်ဖိုင်များကို လွှဲပြောင်းခြင်းကဲ့သို့သော အလုပ်များအတွက် အလွန်သင့်လျော်ပါသည်။ Crucial ၏ အစောပိုင်း X6 နှင့် X8 drive များနှင့် နှိုင်းယှဉ်ပါက X10 သည် မြန်နှုန်း၊ ဒီဇိုင်းနှင့် တည်ဆောက်မှုအရည်အသွေးတို့တွင် သိသာထင်ရှားသော တိုးတက်မှုများကို ပေးစွမ်းသည်။

အရေးကြီး X10 ပက်ကေ့ချ်

X10 သည် USB 3.2 Gen 2×2 interface ကိုအသုံးပြုထားပြီး တွဲဖက်အသုံးပြုနိုင်သော port နှင့်ချိတ်ဆက်သောအခါ 20Gbps အထိ လွှဲပြောင်းမှုအမြန်နှုန်းကို ပံ့ပိုးပေးသည်။ လက်တွေ့တွင် Crucial သည် drive ကို 2,100MB/s read နှင့် 2,000MB/s write speeds အထိ အဆင့်သတ်မှတ်ပေးသည်။ ၎င်းသည် drive မှ bitrate မြင့်မားသော 4K ဗီဒီယိုကို တိုက်ရိုက်တည်းဖြတ်ခြင်း၊ RAW ဓာတ်ပုံများစွာကို လျင်မြန်စွာ backup လုပ်ခြင်း သို့မဟုတ် အက်ပ်များနှင့် ပရောဂျက်ဖိုင်များကို သိသာထင်ရှားသော နှေးကွေးမှုမရှိဘဲ လုပ်ဆောင်ခြင်းကဲ့သို့သော အရာများအတွက်ပင် လုံလောက်သော မြန်နှုန်းဖြစ်သည်။ Gen 2×2 ကို ပံ့ပိုးပေးသော USB-C port ပါရှိသော laptop သို့မဟုတ် desktop အသစ်ကို အသုံးပြုနေပါက X10 သည် ဖိုင်များစွာအသုံးပြုသော အလုပ်များအတွင်း စောင့်ဆိုင်းချိန်ကို သိသိသာသာ လျှော့ချပေးနိုင်သည်။

Crucial မှာ USB-C ကြိုးတစ်ချောင်းပါဝင်ပြီး Windows၊ macOS၊ Linux၊ Android နဲ့ iPadOS တွေနဲ့ plug-and-play လုပ်နိုင်ပါတယ်။ စနစ်ဟောင်းတွေအတွက် USB-A adapter မပါဝင်ပေမယ့် ဒီ drive ဟာ သူတို့နဲ့ တွဲဖက်အသုံးပြုနိုင်ပါတယ် (legacy USB-A port တွေကို အသုံးပြုခြင်းက transfer speed ကို သိသိသာသာ ကန့်သတ်ထားတယ်ဆိုတာ သတိပြုပါ)။ ဒါပေမယ့် platform ကျယ်ကျယ်ပြန့်ပြန့် support ကြောင့် format လုပ်စရာမလိုဘဲ device အမျိုးမျိုးကနေ ဖိုင်တွေကို ရွှေ့ပြောင်းနိုင်ပါတယ်။

Crucial X10: X10 Pro ရဲ့ နောက်ဆက်တွဲ

X10 Pro ကို လွန်ခဲ့တဲ့နှစ်အနည်းငယ်က ကျွန်တော်တို့ အရင်က review လုပ်ခဲ့ဖူးပါတယ် ။ X10 မှာ USB 3.2 Gen 2×2 interface နဲ့ X10 အသစ်နဲ့ တူညီတဲ့ အမြင့်ဆုံး read/write speed တွေ ပါဝင်ပါတယ်။ ဒါပေမယ့် Crucial က X10 မှာ အဓိပ္ပာယ်ရှိတဲ့ အဆင့်မြှင့်တင်မှုတချို့ ပြုလုပ်ထားပါတယ်။ အထူးသဖြင့် Pro ရဲ့ အမြင့်ဆုံးပမာဏထက် နှစ်ဆပိုများတဲ့ 8TB အထိ သိုလှောင်နိုင်တဲ့ စွမ်းရည်တွေ ပိုမိုကျယ်ပြန့်စွာ ပါဝင်ပါတယ်။ ဒါ့အပြင် IP65 အဆင့်သတ်မှတ်ချက် မြင့်မားတာကြောင့် ဖုန်နဲ့ရေဒဏ်ကို ပိုမိုကောင်းမွန်စွာ ခံနိုင်ရည်ရှိသလို (Pro ရဲ့ IP55 နဲ့ နှိုင်းယှဉ်ရင်) ပြုတ်ကျမှုဒဏ်ကိုလည်း ပိုမိုကောင်းမွန်စွာ ကာကွယ်ပေးနိုင်ပါတယ်။ နောက်ဆုံးမှာတော့ X10 ဟာ Crucial ရဲ့ premium portable SSD လိုင်းရဲ့ ပိုမိုကောင်းမွန်တဲ့၊ နောက်မျိုးဆက် ဗားရှင်းတစ်ခုလို့ ခံစားရစေပါတယ်။

အရေးကြီး X10 port

Crucial ရဲ့ ပိုမိုကျယ်ပြန့်တဲ့ သယ်ဆောင်ရလွယ်ကူတဲ့ SSD မိသားစုထဲမှာ X10 ဟာ အခုဆိုရင် entry-level X6 နဲ့ balanced midrange X8 တို့ထက် ထိပ်ဆုံးမှာ ရပ်တည်နေပါတယ်။ X10 Pro ကို flagship အဖြစ် ထိရောက်စွာ အစားထိုးနိုင်ပြီး စွမ်းရည်မြင့်မားတဲ့ ရွေးချယ်စရာတွေ၊ သိမ်မွေ့တဲ့ ဒီဇိုင်းတိုးတက်မှုတွေနဲ့ ပိုမိုခေတ်မီတဲ့ အစိတ်အပိုင်းတွေကို ပေးစွမ်းပါတယ်။ သိုလှောင်မှု ပိုမိုလိုအပ်တဲ့ အသုံးပြုသူတွေ ဒါမှမဟုတ် မော်ဒယ်ဟောင်းတွေကနေ အဆင့်မြှင့်တင်လိုသူတွေအတွက် X10 ဟာ ဆွဲဆောင်မှုရှိတဲ့ အခြေအနေတစ်ခု ဖြစ်စေပါတယ်။ ဒါပေမယ့် သယ်ဆောင်ရလွယ်ကူတဲ့ SSD ဈေးကွက်ဟာ ယှဉ်ပြိုင်မှု မြင့်မားပြီး ရွေးချယ်စရာများစွာဟာ ဈေးနှုန်းနဲ့ တာရှည်ခံမှုအဆင့် အမျိုးမျိုးမှာ အလားတူ အမြန်နှုန်းနဲ့ ပုံစံတွေကို ပေးဆောင်ပါတယ်။ အောက်မှာ X10 ဟာ လက်တွေ့စမ်းသပ်မှုတွေမှာ ဘယ်လိုစွမ်းဆောင်ရည်ရှိလဲ၊ Crucial ရဲ့ ထိပ်တန်းနေရာမှာ ရပ်တည်နေဖို့ လုံလောက်တဲ့ စွမ်းဆောင်ရည် ရှိမရှိကို ဆန်းစစ်ပါမယ်။

Crucial X10: အာမခံနှင့် ဈေးနှုန်း

၅ နှစ်အာမခံဖြင့် Crucial X10 ၏ လက်ရှိဈေးနှုန်းမှာ (affiliate link) 1TB မော်ဒယ်အတွက် $100၊ 2TB မော်ဒယ်အတွက် $249၊ 4TB မော်ဒယ်အတွက် $396၊ 6TB မော်ဒယ်အတွက် $559 နှင့် အမြင့်ဆုံး 8TB စွမ်းရည်အတွက် $440 ဖြစ်သည်။ ဤသုံးသပ်ချက်အတွက်၊ ကျွန်ုပ်တို့သည် 4TB ဗားရှင်းကို အာရုံစိုက်နေပါသည်။

Crucial X10 သတ်မှတ်ချက်များ

specification အသေးစိတ်
interface USB 3.2 Gen 2×2 (20Gbps)
connector USB မှတ်-C မှာ
စွမ်းရည် ၁ တီဘီ၊ ၂ တီဘီ၊ 4TB, 6TB, 8TB
sequential ဖတ် 2,100MB/s အထိ
sequential Write 2,000MB/s အထိ
လိုက်ဖက်တဲ့ ဝင်းဒိုး၊ မက်ခရိုဆော့စ်၊ လင်းနစ်၊ အန်းဒရွိုက်၊ iPadOS
ပါဝင်သော ကေဘယ်လ် USB-C မှ USB-C
ရှုထောင့် 65 x 50 x 10 mm (ခန့်မှန်း)
အလေးချိန် ၆၄၀ ဂရမ် (ခန့်မှန်းခြေအားဖြင့်)
Operating အပူချိန် ဒီဂရီစင်တီဂရိတ် 0 ဖို့ကို C ° 40
ကြာရှည်ခံမှု ရေနှင့်ဖုန်မှုန့်ဒဏ်ခံနိုင်သော IP65 အဆင့်သတ်မှတ်ချက်
အာမခံချက် 5 နှစ်ကန့်သတ်အာမခံ

အရေးကြီး X10 ဒီဇိုင်းနှင့်တည်ဆောက်ပါ

ရုပ်ပိုင်းဆိုင်ရာအရ X10 ကို ထိန်းချုပ်ထားသောပတ်ဝန်းကျင်ပြင်ပတွင် လက်တွေ့ကမ္ဘာအသုံးပြုရန် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသည်။ ၎င်း၏အရွယ်အစားမှာ 1.96 x 2.55 x 0.39 လက်မသာရှိပြီး အရွယ်အစားပိုမထည့်ဘဲ ကင်မရာအိတ်၏ အိတ်ကပ် သို့မဟုတ် ဘေးအိတ်ထဲသို့ ထည့်သွင်းနိုင်လောက်အောင် သေးငယ်သည်။ ကိုယ်ထည်ကို anodized အလူမီနီယမ်ဖြင့် ပြုလုပ်ထားပြီး ခိုင်ခံ့သော အထိအတွေ့ကို ပေးစွမ်းသည်။ နူးညံ့သော ရာဘာအောက်ခံသည် ကိရိယာကို ချထားသည့်အခါ သို့မဟုတ် ပြုတ်ကျသည့်အခါတွင် ဆုပ်ကိုင်မှုနှင့် တုန်ခါမှုကို အနည်းငယ် စုပ်ယူပေးသည်။

Crucial X10 4tb ssd နောက်ကျော

ဒီ drive ဟာ ဖုန်နဲ့ရေဒဏ်ခံနိုင်ရည်အတွက် IP65 အဆင့်သတ်မှတ်ထားပြီး သုံးမီတာအမြင့်ကနေ ပြုတ်ကျမှုစမ်းသပ်မှုလည်း ပြုလုပ်ထားတာကြောင့် သွားလာလှုပ်ရှားရင်း အလုပ်လုပ်ရတဲ့ အသုံးပြုသူတွေအတွက် အသင့်တော်ဆုံးပါပဲ။ ဒီထဲမှာ ပြင်ပဓာတ်ပုံဆရာတွေ၊ ဒရုန်းလေယာဉ်မှူးတွေနဲ့ တည်နေရာမှာ အလုပ်လုပ်ရတဲ့ content ဖန်တီးသူတွေ၊ အခြေခံအားဖြင့် စားပွဲ ဒါမှမဟုတ် ရာသီဥတုထိန်းချုပ်ထားတဲ့နေရာကို အမြဲသွားစရာမလိုဘဲ ဖိုင်တွေကို မြန်မြန်ချဖို့ လိုအပ်သူတိုင်း ပါဝင်ပါတယ်။

အလုံးစုံပြောရရင် တည်ဆောက်မှုအရည်အသွေးက အလွန်ကောင်းမွန်ပြီး လက်ထဲမှာ ခိုင်ခံ့တယ်လို့ ခံစားရတာကြောင့် မခန့်မှန်းနိုင်တဲ့ ပတ်ဝန်းကျင်တွေမှာ drive ကိုသုံးတဲ့အခါ စိတ်အေးချမ်းသာစေပါတယ်။

အရေးကြီးသော X10 စွမ်းဆောင်ရည်

၎င်း၏စွမ်းဆောင်ရည်ကိုတိုင်းတာရန်အတွက်၊ BlackMagic Disk Speed ​​Test နှင့် IOMeter benchmarks (1-queue နှင့် 4-queue) တို့ကို အသုံးပြု၍ Crucial X10 (4TB) လွှဲပြောင်းမှုအမြန်နှုန်းများကို ကျွန်ုပ်တို့ အကဲဖြတ်ခဲ့ပါသည်။ အောက်ပါတို့အပါအဝင် အခြား USB 3.2 Gen 2×2 external drives များနှင့်လည်း နှိုင်းယှဉ်ကြည့်ပါမည်။

BlackMagic ဒစ်ခ် မြန်နှုန်းစမ်းသပ်ခြင်း

ပထမဦးစွာ external SSD များ၏ လက်တွေ့စွမ်းဆောင်ရည်ကို တိုင်းတာသည့် စံသတ်မှတ်ထားသော BlackMagic Disk Speed ​​စမ်းသပ်မှုဖြစ်သည်။

Crucial X10 က အရမ်းကောင်းမွန်စွာ စွမ်းဆောင်ရည်ရှိပါတယ်။ 1,784.2MB/s ရှိတဲ့ မြန်ဆန်တဲ့ read speed ကို ပေးစွမ်းနိုင်ခဲ့ပြီး Lexar SL600 , TEAMGROUP PD20 နဲ့ SL500 တို့နောက်မှာ ရပ်တည်နိုင်ခဲ့ပြီး ಒಟ್ಟಾರೆಯ ...

မောင်း ဖတ် ရေးသား
လက်ဇာ SL600 1,890.5MB / s နဲ့ 1,728.3MB / s နဲ့
TEAMGROUP PD20 1,800.7MB / s နဲ့ 1,633.5MB / s နဲ့
လက်ဇာ SL500 1,780.1MB / s နဲ့ 1,633.9MB / s နဲ့
အရေးကြီး X10 1,784.2MB / s နဲ့ 1,801.4MB / s နဲ့
Lexar Armor 700 1,771.4MB / s နဲ့ 1,630.6MB / s နဲ့
Crucial X10 Pro 1,723.1MB / s နဲ့ 1,564.0MB / s နဲ့
Samsung က T9 1,566.0MB / s နဲ့ 1,581.6MB / s နဲ့

IOMeter 1 တန်းစီခြင်း

နောက်ထပ်စမ်းသပ်မှုကတော့ single-queue IOMeter စမ်းသပ်မှုဖြစ်ပြီး ပိုပေါ့ပါးတဲ့ ဝန်အောက်မှာ sequential နဲ့ random read/write စွမ်းဆောင်ရည်ကို စစ်ဆေးပါတယ်။ ဒီမှာပြထားတဲ့ မြန်နှုန်းတွေက Sequential 2MB read and write အပိုင်းတွေမှာ BlackMagic စမ်းသပ်မှုရဲ့ မြန်နှုန်းတွေနဲ့ နီးစပ်ပေမယ့် 4-queue အပိုင်းမှာတော့ ကွာခြားချက်တချို့ကို မြင်တွေ့ရပါလိမ့်မယ်။

Crucial X10 သည် အထင်ကြီးလောက်စရာ ကိန်းဂဏန်းများကို ထပ်မံပြသခဲ့ပြီး 1,814.9MB/s ဖြင့် sequential read speeds ဖြင့် ထိပ်ဆုံးတွင် ရပ်တည်နိုင်ခဲ့ပြီး 1,725MB/s write performance ဖြင့် BlackMagic score ၏ နောက်တွင် ရှိနေသည် ။ Random 2MB စွမ်းဆောင်ရည်သည် 1,366.1MB/s read နှင့် 1,145.5MB/s write ဖြင့် အလယ်အလတ်အဆင့်ရလဒ်များကို ပေးစွမ်းခဲ့ပြီး random write 4K စွမ်းဆောင်ရည်သည် အခြား drive အားလုံး၏ နောက်တွင် ရှိနေသည်။ သို့တိုင် X10 သည် အရေးကြီးဆုံးနေရာတွင် (ဖိုင်ကြီးများကို ဖတ်ရှုခြင်းနှင့် ရေးသားခြင်း) ခိုင်မာသောဟန်ချက်ညီမှုကို ပေးစွမ်းနိုင်သောကြောင့် ဗီဒီယိုတည်းဖြတ်ခြင်း သို့မဟုတ် ဂိမ်းသိုလှောင်မှုကဲ့သို့သော အလုပ်များအတွက် အထူးသင့်လျော်ပါသည်။

အပြည့်အစုံအကျဉ်းချုပ်ကတော့ ဒီလိုပါ။

မောင်း စီးရီး 2MB ဖတ်ရှုခြင်း 2MB ရေးသားမှု စဉ် ကျပန်း 2MB ဖတ်ရှုခြင်း ကျပန်း 2MB ရေးသားခြင်း ကျပန်း 4K ဖတ်ရှုခြင်း ကျပန်း 4K ရေးသားခြင်း
အရေးကြီး X10 1,814.9MB / s နဲ့ 1,725.0MB / s နဲ့ 1,366.1MB / s နဲ့ 1,145.5MB / s နဲ့ 6,689 IOPS 15,286 IOPS
TEAMGROUP PD20 1,799.88MB / s နဲ့ 1,497.28MB / s နဲ့ 1,439.38MB / s နဲ့ 1,359.07MB / s နဲ့ 5,198 IOPS 21,381 IOPS
လက်ဇာ SL600 1,769.56MB / s နဲ့ 1,423.40MB / s နဲ့ 1,439.85MB / s နဲ့ 1,286.14MB / s နဲ့ 4,879 IOPS 20,635 IOPS
လက်ဇာ SL500 1,705.97MB / s နဲ့ 1,427.0MB / s နဲ့ 1,336.21MB / s နဲ့ 1,320.19MB / s နဲ့ 4,901 IOPS 23,181 IOPS
Lexar Armor 700 1,692.62MB / s နဲ့ 1,419.46MB / s နဲ့ 1,358MB / s နဲ့ 1,287.16MB / s နဲ့ 4,902 IOPS 20,885 IOPS
Crucial X10 Pro 1,591.5MB / s နဲ့ 1,273.3MB / s နဲ့ 1,242.8MB / s နဲ့ 1,104.1MB / s နဲ့ 4,609 IOPS 19,988 IOPS
Samsung က T9 1,355MB / s နဲ့ 1,284MB / s နဲ့ 1,117MB / s နဲ့ 1,355MB / s နဲ့ 4,441 IOPS 16,643 IOPS

IOMeter 4 တန်းစီခြင်း

ကျွန်ုပ်တို့၏ နောက်ဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်စမ်းသပ်မှုမှာ 4-Queue IOMeter စမ်းသပ်မှုဖြစ်ပြီး၊ ၎င်းသည် multitasking သို့မဟုတ် ပိုလေးသော workloads များကို ပိုမိုကောင်းမွန်စွာတုပပေးသည်။

Crucial X10 ဟာ အစဉ်လိုက်စွမ်းဆောင်ရည်မှာ ထိပ်ဆုံးနားက ဆက်လက်ရပ်တည်နေပါတယ်။ အစဉ်လိုက်ဖတ်ရှုမှုမှာ 2,000MB/s အထက်မှာ ရရှိခဲ့ပြီး အုပ်စုထဲမှာ အမြင့်ဆုံး အစဉ်လိုက်ရေးသားမှုအမြန်နှုန်း 1,913.3MB/s ရှိခဲ့ပါတယ် ။ ကျပန်းစွမ်းဆောင်ရည်ကလည်း ကောင်းမွန်စွာ ထိန်းသိမ်းထားနိုင်ပြီး အထူးသဖြင့် 4K ရေးသားမှုနှင့် ဖတ်ရှုမှုမှာ 4K ဖတ်ရှုမှုမှာ ထိပ်ဆုံးက ရပ်တည်နေပါတယ်။ Lexar SL600 နဲ့ Armor 700 လိုမျိုး drive တွေက ကျပန်း 2MB လုပ်ဆောင်ချက်တွေမှာ အနည်းငယ်သာ သာလွန်နေပေမယ့် X10 ကတော့ မက်ထရစ်တိုင်းမှာ ခိုင်မာတဲ့ တသမတ်တည်း ရှိနေပါတယ်။ အလုံးစုံပြောရရင် ဖိအားအောက်မှာ အထင်ကြီးလောက်စရာ စွမ်းဆောင်ရည်ကို ပေးစွမ်းနိုင်ခဲ့ပါတယ်။

မောင်း စီးရီး 2MB ဖတ်ရှုခြင်း 2MB ရေးသားမှု စဉ် ကျပန်း 2MB ဖတ်ရှုခြင်း ကျပန်း 2MB ရေးသားခြင်း ကျပန်း 4K ဖတ်ရှုခြင်း ကျပန်း 4K ရေးသားခြင်း
လက်ဇာ SL600 2,101.49MB / s နဲ့ 1,906.68MB / s နဲ့ 1,959.41MB / s နဲ့ 1,741.64MB / s နဲ့ 16,362 IOPS 60,755 IOPS
Lexar Armor 700 2,100.67MB / s နဲ့ 1,906.56MB / s နဲ့ 1,916.62MB / s နဲ့ 1,738.48MB / s နဲ့ 16,357 IOPS 60,606 IOPS
အရေးကြီး X10 2,008.6MB / s နဲ့ 1,913.3MB / s နဲ့ 1,848.0MB / s နဲ့ 1,226.0MB / s နဲ့ 20,556 IOPS 67,315 IOPS
လက်ဇာ SL500 1,997.36MB / s နဲ့ 1,806.0MB / s နဲ့ 1,693.18MB / s နဲ့ 1,643.2MB / s နဲ့ 15,623 IOPS 72,622 IOPS
Crucial X10 Pro 1,966.9MB / s နဲ့ 1,736.2MB / s နဲ့ 1,863.8MB / s နဲ့ 1,447.9MB / s နဲ့ 15,333 IOPS 67,206 IOPS
Samsung က T9 1,944MB / s နဲ့ 1,766MB / s နဲ့ 1,468MB / s နဲ့ 1,493MB / s နဲ့ 18,925 IOPS 32,358 IOPS
TEAMGROUP PD20 1,505.85MB / s နဲ့ 1,759.06MB / s နဲ့ 913.25MB / s နဲ့ 807.55MB / s နဲ့ 15,396 IOPS 63,640 IOPS

ကောက်ချက်

Crucial X10 သည် ၎င်း၏ရှေ့ပြေး X10 Pro ထက် သိသိသာသာတိုးတက်ကောင်းမွန်သော ခိုင်မာပြီး မြင့်မားသောစွမ်းဆောင်ရည်ရှိသော သယ်ဆောင်ရလွယ်ကူသည့် SSD တစ်ခုဖြစ်သည်။ ၎င်းတွင် USB 3.2 Gen 2×2 interface နှင့် စွမ်းဆောင်ရည်ပရိုဖိုင်ကို ဆက်လက်ထိန်းသိမ်းထားသော်လည်း မရှိမဖြစ်လိုအပ်သော အဆင့်မြှင့်တင်မှုများစွာကို မိတ်ဆက်ပေးထားသည်- 8TB အထိ ချဲ့ထွင်ထားသော စွမ်းရည်ရွေးချယ်မှုများ၊ ဖုန်နှင့်ရေဒဏ်ခံနိုင်ရည်ပိုမိုကောင်းမွန်စေရန် IP65 အဆင့်သတ်မှတ်ချက်မြင့်မားခြင်းနှင့် တည်ဆောက်မှုကြာရှည်ခံမှုအနည်းငယ်တိုးတက်ကောင်းမွန်လာခြင်းတို့ဖြစ်သည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏စမ်းသပ်မှုတွင် X10 သည် အထူးသဖြင့် အစဉ်လိုက်ရေးသားမှုအလုပ်များတွင် ဇယားထိပ်ဆုံးအနီးတွင် အဆက်မပြတ်စွမ်းဆောင်ရည်ရှိခဲ့ပြီး ဖိုင်ကြီးများနှင့် bitrate မြင့်မားသောအကြောင်းအရာများကို ကိုင်တွယ်သော ဖန်တီးသူများအတွက် သင့်လျော်စေသည်။

ဒါပေမယ့် သယ်ဆောင်ရလွယ်ကူတဲ့ SSD နေရာလွတ်မှာ အလားတူ specified Gen 2×2 drives တွေနဲ့ ပြည့်နှက်နေပြီး အဲဒီ drives အများစုဟာ ဈေးနှုန်းသက်သာစွာနဲ့ လက်တွေ့ကမ္ဘာရဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်ကို ပေးစွမ်းနိုင်ပါတယ်။ Lexar၊ TEAMGROUP နဲ့ Samsung တို့လို ပြိုင်ဘက်ထုတ်ကုန်တွေဟာ အထူးသဖြင့် mainstream 1TB နဲ့ 2TB အဆင့်တွေမှာ ဈေးနှုန်းသက်သာစွာနဲ့ ရနိုင်ပါတယ်။ Crucial က သူ့ရဲ့ အားသာချက်တစ်ခုကတော့ 6TB နဲ့ 8TB မော်ဒယ်တွေမှာ ရှားပါးနေဆဲဖြစ်ပြီး storage လိုအပ်ချက်ပိုများတဲ့ ပရော်ဖက်ရှင်နယ်တွေအတွက် အားသာချက်တစ်ခုပါပဲ။ X10 ဟာ gigabyte တစ်ခုချင်းစီရဲ့ ဈေးနှုန်းမှာ အမြဲတမ်း အနိုင်ရမှာမဟုတ်ပေမယ့် စွမ်းဆောင်ရည်၊ တာရှည်ခံမှုနဲ့ စွယ်စုံရအသုံးပြုနိုင်မှုတို့ကြားက ခိုင်မာတဲ့ဟန်ချက်ညီမှုကို ပေးစွမ်းနိုင်တာကြောင့် အသုံးပြုသူတွေအတွက် အကောင်းဆုံးရွေးချယ်မှုတစ်ခု ဖြစ်စေပါတယ်။

Amazon မှာ Crucial X10 (တွဲဖက်လင့်ခ်) ရနိုင်ပါတယ်။

StorageReview အကောင်းဆုံး ၂၀၂၆: အကောင်းဆုံး စွမ်းရည်မြင့် သယ်ဆောင်ရလွယ်ကူသော SSD

ဦးဆောင်သူစာရင်း- Crucial X10 သည် ကျွန်ုပ်တို့၏ အကောင်းဆုံး သယ်ဆောင်ရလွယ်ကူသော SSD များ ဦးဆောင်သူစာရင်းတွင် အကောင်းဆုံး စွမ်းရည်မြင့် သယ်ဆောင်ရလွယ်ကူသော SSD ကို ရရှိထားသည် ။

StorageReview မှာ ပါဝင်လုပ်ဆောင်ပါ

သတင်းလွှာ | YouTube | ပေါ့ဒ်ကတ်စ် iTunes / Spotify | Instagram | Twitter | TikTok | RSS Feed

Lyle Smith

Lyle သည် StorageReview အတွက် စာရေးဆရာတစ်ဦးဖြစ်ပြီး အသုံးပြုသူနှင့် စီးပွားရေးလုပ်ငန်း IT အကြောင်းအရာများစွာကို လွှမ်းခြုံထားသည်။