Dell Pro Max Tower T2 ကို ယုံကြည်စိတ်ချရသော computing performance နှင့် hardware flexibility လိုအပ်သော professional များအတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားပါသည်။ ၎င်းတို့တွင် simulation၊ large-scale software compilation၊ virtualization၊ 3D visualization သို့မဟုတ် content production ပါဝင်နိုင်ပါသည်။ ကျယ်ဝန်းသော 32-liter chassis တွင် တပ်ဆင်ထားပြီး 24-core Intel Core Ultra CPU များ၊ high-end NVIDIA RTX Pro နှင့် AMD Radeon Pro GPU များ၊ 128 GB DDR5 ECC memory နှင့် data staging သို့မဟုတ် archiving အတွက် multi-terabyte HDD option များပါရှိသော Gen4 နှင့် Gen5 NVMe SSD များ ရောနှောပါဝင်ပါသည်။ ၎င်းတွင် local storage သို့မဟုတ် data archiving အတွက် multi-terabyte HDD များအတွက် option များလည်း ပါဝင်သည်။
T2 ကို ထူးခြားစေတာကတော့ မော်ဂျူလာ ဖွဲ့စည်းမှု ချဉ်းကပ်မှုပါပဲ။ ဒီပလက်ဖောင်းကို ပါဝါနည်း CAD ဒါမှမဟုတ် software development system အနေနဲ့ တည်ဆောက်နိုင်သလို high-end GPU တွေနဲ့ memory footprint ကြီးတွေပါတဲ့ fully loaded workstation အဖြစ်လည်း တိုးချဲ့နိုင်ပါတယ်။ vPro၊ Intel AMT၊ chassis intrusion detection နဲ့ modular I/O expansion လိုမျိုး Enterprise feature တွေကြောင့် တစ်ဦးချင်း professional တွေနဲ့ centralized managed IT environment နှစ်ခုလုံးအတွက် သင့်တော်ပါတယ်။
Dell Pro Max Tower T2 Desktop သည် ၎င်း၏နိမ့်သော configuration များဖြင့် ဒေါ်လာ ၁,၃၀၀ ခန့်မှစတင်ပြီး ထုတ်လုပ်မှုနှင့် ဖန်တီးမှုဆိုင်ရာ workloads များအတွက် ပြောင်းလွယ်ပြင်လွယ်ရှိသော entry point ကို ပေးစွမ်းသည်။ Intel Core Ultra 9 285K၊ NVIDIA RTX PRO 6000 နှင့် အများဆုံး 128GB memory နှင့် storage တပ်ဆင်ထားသော ကျွန်ုပ်တို့၏ အပြည့်အဝ configure လုပ်ထားသော review system ကို Dell ၏ အွန်လိုင်းစတိုးတွင် ဒေါ်လာ ၁၂,၇၁၃.၄၅ ဖြင့် ရောင်းချပေးပါသည်။ ဤကျယ်ပြန့်သော ဈေးနှုန်းအကွာအဝေးသည် Pro Max Tower T2 ကို workstation-class စွမ်းဆောင်ရည်ကို လိုအပ်သော ပရော်ဖက်ရှင်နယ် ဖန်တီးသူများမှစ၍ ရေရှည်တိုးတက်မှုအတွက် အစွမ်းထက်ပြီး ယုံကြည်စိတ်ချရသော desktop ကို ရှာဖွေနေသော စီးပွားရေးလုပ်ငန်းများအထိ အသုံးပြုသူအမျိုးမျိုးနှင့် ကိုက်ညီသော scalable platform တစ်ခုဖြစ်စေသည်။
Dell Pro Max Tower T2 ပရိုဆက်ဆာ ရွေးချယ်စရာများ
Dell Pro Max Tower T2 မှာ Intel Core Ultra မော်ဒယ်ကိုးမျိုးအပါအဝင် CPU ရွေးချယ်စရာအမျိုးမျိုးရှိပါတယ်။ အားလုံးက Intel ရဲ့ နောက်ဆုံးပေါ် Arrow Lake ဗိသုကာကို အသုံးပြုထားပြီး စွမ်းဆောင်ရည်နဲ့ စွမ်းဆောင်ရည် core တွေကို ချစ်ပ်တစ်လျှောက် ပိုင်းခြားထားပါတယ်။
| CPU ကိုမော်ဒယ် | cores / Threads | base နာရီ | နာရီ Boost | TDP |
| Intel Core Ultra 5 235 | 14C / 14T | 2.9 GHz အမြန်နှုန်း | 5.0 GHz အမြန်နှုန်း | 65W |
| Intel Core Ultra 5 245 | 14C / 14T | 3.0 GHz အမြန်နှုန်း | 5.1 GHz အမြန်နှုန်း | 65W |
| Intel Core Ultra 5 245K | 14C / 14T | 3.6 GHz အမြန်နှုန်း | 5.2 GHz အမြန်နှုန်း | 125W |
| Intel Core Ultra 7 265 | 20C / 20T | 2.4 GHz အမြန်နှုန်း | 5.3 GHz အမြန်နှုန်း | 65W |
| Intel Core Ultra 7 265K | 20C / 20T | 3.9 GHz အမြန်နှုန်း | 5.5 GHz အမြန်နှုန်း | 125W |
| Intel Core Ultra 9 285 | 24C / 24T | 2.5 GHz အမြန်နှုန်း | 5.6 GHz အမြန်နှုန်း | 65W |
| Intel Core Ultra 9 285K | 24C / 24T | 3.7 GHz အမြန်နှုန်း | 5.7 GHz အမြန်နှုန်း | 125W |
| Intel Core Ultra 5 235A vPro | 14C / 14T | 2.9 GHz အမြန်နှုန်း | 5.0 GHz အမြန်နှုန်း | 65W |
အခြေခံအဆင့် Ultra 5 235 နှင့် 245 နှစ်မျိုးစလုံးသည် 14-core၊ 14-thread ပရိုဆက်ဆာများဖြစ်ပြီး 65 watts ဖြင့် boost speeds 5.1 GHz အထိရှိသည်။ ၎င်းတို့သည် ရုံးလုပ်ငန်းထုတ်လုပ်မှု၊ ပေါ့ပါးသော development အလုပ် သို့မဟုတ် single-threaded task များအတွက် လုံလောက်သော မြန်နှုန်းရှိသည်။
ဝန်အားအောက်မှာ ပိုပြီးတသမတ်တည်းရှိတဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်ကို လိုအပ်ရင်၊ unlocked Ultra 5 245K က base frequency ကို မြှင့်တင်ပြီး power limit ကို 125 watts အထိ မြှင့်တင်ပေးပါတယ်။ ဒါကြောင့် video encode ရှည်တွေ၊ simulation tools တွေ ဒါမှမဟုတ် ရှုပ်ထွေးတဲ့ spreadsheet model တွေနဲ့ အလုပ်လုပ်တဲ့ user တွေအတွက် ပိုသင့်တော်ပါတယ်။
Ultra 7 စီးရီးကို အဆင့်မြှင့်တင်လိုက်တဲ့အခါ 20 cores နဲ့ multitasking အတွက် နေရာပိုရလာပါတယ်။ 265 နဲ့ 265K တို့ဟာ virtual machine အများအပြားကို လည်ပတ်ဖို့ ဒါမှမဟုတ် code project ကြီးတွေကို compile လုပ်ဖို့ အလွန်သင့်တော်ပါတယ်။ 265K ဗားရှင်းမှာ boost clocks ပိုများပြီး power allowance ပိုများတာကြောင့် core အားလုံးကို တစ်ပြိုင်နက် push လုပ်တဲ့ task တွေမှာ အထောက်အကူပြုပါတယ်။
အဆင့်မြင့်ဆုံး Ultra 9 285 နဲ့ 285K မှာ 24 cores ပါဝင်ပြီး အမြင့်ဆုံး boost speed လည်း ပါဝင်ပါတယ်။ ဒါတွေက parallel computing, simulation ဒါမှမဟုတ် content creation လို heavy workload တွေအတွက် အကောင်းဆုံးရွေးချယ်မှုတွေပါ။ ဒါပေမယ့် ဒီ CPU တွေက workstation-class Xeon ဒါမှမဟုတ် Threadripper ကနေရတဲ့ horsepower ထက် efficiency နဲ့ burst performance ကို ပိုဦးစားပေးပါတယ်။
vPro ဗားရှင်း Ultra 5 235A လည်း ရှိပါတယ်၊ အဲဒီမှာ 235 နဲ့ အတူတူပဲ 14-core layout ရှိပေမယ့် စီးပွားရေးလုပ်ငန်းကို အဓိကထားတဲ့ remote management နဲ့ security features တွေ ပါဝင်ပါတယ်။ local image classification နဲ့ voice processing လို AI tasks တွေအတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားတဲ့ onboard NPU လည်း ပါဝင်ပါတယ်။
ဒီစနစ်ကို 125W အခြေခံပါဝါအထိနဲ့ သိသိသာသာမြင့်မားတဲ့ turbo boost အဆင့်တွေရှိတဲ့ CPU တွေကို ပံ့ပိုးပေးဖို့ ဒီဇိုင်းထုတ်ထားပါတယ်။ 250W အဆင့်သတ်မှတ်ထားတဲ့ thermal နဲ့ power delivery platform နဲ့ဆိုရင် lower-end desktop system တွေထက် boost clock တွေကို ပိုကြာကြာထိန်းထားနိုင်ပြီး workload တွေကြာရှည်စွာလုပ်ဆောင်နေချိန်မှာ throttling ကို အနည်းဆုံးဖြစ်အောင် လုပ်ဆောင်ပေးပါတယ်။
Dell Pro Max Tower T2 GPU ရွေးချယ်စရာများ
Pro Max Tower T2 မှာ NVIDIA နဲ့ AMD နှစ်မျိုးလုံးက ပရော်ဖက်ရှင်နယ် ဂရပ်ဖစ်ကတ် အမျိုးအစား အများအပြားကို ပေးစွမ်းနိုင်တာကြောင့် အသုံးပြုသူတွေရဲ့ workload နဲ့ budget ပေါ်မူတည်ပြီး ပြောင်းလွယ်ပြင်လွယ်ရှိစေပါတယ်။ သင်ဟာ ပေါ့ပါးတဲ့ 3D မော်ဒယ်တွေ၊ အခြေခံ CAD တွေနဲ့ အလုပ်လုပ်နေတယ်ဆိုရင် ဒါမှမဟုတ် အထွေထွေ အလုပ်တွေအတွက် အရှိန်မြှင့်ဖို့ လိုအပ်တယ်ဆိုရင် NVIDIA RTX A400 (4GB) ဒါမှမဟုတ် A1000 (8GB) က ဒီအလုပ်ကို လုပ်ပေးပါလိမ့်မယ်။ ဒါတွေက GPU horsepower အများကြီး မလိုအပ်တဲ့ အသုံးပြုသူတွေအတွက် ကောင်းမွန်တဲ့ entry-level ရွေးချယ်မှုတွေပါ။
real-time rendering၊ resolution မြင့်တဲ့ media editing ဒါမှမဟုတ် GPU-accelerated simulations လိုမျိုး ပိုလေးတဲ့ အလုပ်တွေအတွက် 16GB memory ပါတဲ့ RTX 2000 Ada က သိသိသာသာ တိုးတက်မှုတစ်ခုပါပဲ။ အဲဒီကနေ RTX 4000 Ada (20GB), 4500 Ada (24GB), ဒါမှမဟုတ် 5000 Ada (32GB) တွေနဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်မြင့် နယ်ပယ်ထဲကို ကူးပြောင်းနိုင်ပါတယ်။ ဒါတွေကို GPU-based ray tracing၊ large image datasets ဒါမှမဟုတ် 4K display အများအပြားကို စီမံခန့်ခွဲတာပဲဖြစ်ဖြစ် ရှုပ်ထွေးတဲ့ visual workflows တွေကို ကိုင်တွယ်ဖြေရှင်းရတဲ့ professional တွေအတွက် တည်ဆောက်ထားပါတယ်။
အပေါ်ဆုံးမှာတော့ Dell က RTX 6000 Ada (48GB) နဲ့ RTX Pro 6000 Blackwell Workstation Edition တို့ကို ပေးထားပြီး အဲဒါက အသစ်ထွက် GDDR7 memory ကိုသုံးထားတဲ့ 96GB card တစ်ခုပါ။ ဒါတွေက large-scale simulations, VFX, real-time ray tracing ဒါမှမဟုတ် AI model development တွေနဲ့ အလုပ်လုပ်နေတဲ့ user တွေအတွက် သင့်တော်တဲ့ GPU တွေပါ။ card နှစ်ခုစလုံးကို 600 watts အတွက် အဆင့်သတ်မှတ်ထားပြီး Dell ရဲ့ 1500W PSU option က full load အောက်မှာ လုံလောက်တဲ့ power ပေးပြီး အအေးခံပေးပါတယ်။
AMD ရဲ့ ထုတ်ကုန်တွေထဲမှာ Radeon Pro W7500 နဲ့ W7600 တို့ပါဝင်ပြီး တစ်ခုချင်းစီမှာ 8GB GDDR6 ပါရှိပါတယ်။ ဒီကတ်တွေက OpenCL workload များတဲ့ workload တွေနဲ့ ယေဘုယျ pro graphics အသုံးပြုမှုတွေမှာ ကောင်းကောင်းအလုပ်လုပ်နိုင်ပါတယ်။ video editor တွေ ဒါမှမဟုတ် simulation tool တွေလိုမျိုး AMD အတွက် ချိန်ညှိထားတဲ့ application တွေနဲ့ အလုပ်လုပ်နေတယ်ဆိုရင် သင့်တော်ပါတယ်။ Dell က ရွေးချယ်ထားတဲ့ မော်ဒယ်တွေမှာ dual-GPU configuration တွေကိုလည်း ပံ့ပိုးပေးတာကြောင့် parallel rendering လုပ်နေတဲ့ ဒါမှမဟုတ် compute-heavy pipelines တွေကို မြန်နှုန်းမြှင့်ဖို့ ကြိုးစားနေတဲ့ သူတွေအတွက် အပိုဆုကြေးတစ်ခုပါပဲ။
Dell Pro Max Tower T2 မှတ်ဉာဏ်နှင့် သိုလှောင်မှု ရွေးချယ်စရာများ
Pro Max Tower T2 သည် DDR5 မှတ်ဉာဏ် 128GB အထိ ပံ့ပိုးပေးပြီး သင့်လိုအပ်ချက်ပေါ် မူတည်၍ ECC နှင့် non-ECC ရွေးချယ်စရာများ ရှိပါသည်။ စွမ်းရည်နှင့် ထည့်သွင်းထားသော DIMM အရေအတွက်ပေါ် မူတည်၍ မြန်နှုန်းများသည် 5600 MT/s မှ 4400 MT/s အထိ ရှိပါသည်။ အခြေခံအသုံးပြုရန်အတွက် 8GB stick တစ်ခုတည်းဖြင့် စတင်နိုင်သည်၊ သို့မဟုတ် quad-channel layout တွင် slot လေးခုလုံးကို 128GB အတွက် 32GB မော်ဂျူးများဖြင့် ဖြည့်သွင်းနိုင်သည်။ ထိုစွမ်းရည်မျိုးသည် virtual machine များကို လည်ပတ်ရန်၊ dataset ကြီးများကို ကိုင်တွယ်ရန် သို့မဟုတ် swap ကို မနှိပ်ဘဲ resolution မြင့်မီဒီယာများနှင့် အလုပ်လုပ်ရန် ကူညီပေးသည်။
ECC မန်မိုရီကို အသုံးပြုသူတွေအတွက် Dell မှာ Reliable Memory Technology Pro လုပ်ဆောင်ချက် ပါဝင်ပါတယ်။ မန်မိုရီအမှားတွေကို စောစောစီးစီး သိရှိနိုင်အောင်၊ အထူးသဖြင့် ဒေတာပျက်စီးမှု ဒါမှမဟုတ် စနစ်ပျက်စီးမှုတွေ ဖြစ်စေနိုင်တဲ့ ထပ်ခါတလဲလဲ ချို့ယွင်းချက်တွေကို သိရှိနိုင်အောင် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားပါတယ်။ ဒါက uptime နဲ့ ဒေတာမှန်ကန်မှု အရေးကြီးတဲ့အခါ အရေးကြီးတဲ့ workflow တွေမှာ အထူးအသုံးဝင်ပါတယ်။
သိုလှောင်မှုဘက်တွင်၊ စနစ်သည် PCIe Gen4 နှင့် Gen5 NVMe SSD နှစ်မျိုးလုံးကို ပံ့ပိုးပေးပါသည်။ drive တစ်ခုလျှင် 4TB အထိ သိုလှောင်နိုင်စွမ်းရှိပြီး မော်ဒယ်အများအပြားသည် hardware-based encryption နှင့် FIPS လိုက်နာမှုကို ပံ့ပိုးပေးသောကြောင့် ထိန်းညှိထားသော သို့မဟုတ် ထိခိုက်လွယ်သောပတ်ဝန်းကျင်များတွင် အသုံးပြုရန် သင့်လျော်ပါသည်။ Dell သည် ဒေတာလုံခြုံရေးအတွက် self-encrypting drives (SEDs) များကိုလည်း ပေးဆောင်ပါသည်။ အစုလိုက်သိုလှောင်မှု လိုအပ်သော အသုံးပြုသူများအတွက်၊ chassis တွင် enterprise-class ရွေးချယ်စရာများအပါအဝင် 3.5-inch SATA hard drive သုံးခုအထိ ထည့်သွင်းနိုင်သည်။ ၎င်းသည် တက်ကြွသောအလုပ်အတွက် မြန်ဆန်သော SSD များကို backup များ သို့မဟုတ် ရေရှည်ဒေတာသိမ်းဆည်းရန်အတွက် HDD များနှင့် ပေါင်းစပ်နိုင်စေပါသည်။ RAID ပံ့ပိုးမှုလည်း ရရှိသောကြောင့် သင်၏ configuration ပေါ် မူတည်၍ redundancy သို့မဟုတ် performance-focused storage arrays များကို တည်ဆောက်နိုင်သည်။
Dell Pro Max Tower T2 – နည်းပညာဆိုင်ရာ သတ်မှတ်ချက်များ |
|
| မော်ဒယ်နံပါတ် | Dell Pro Max Tower T2, FCT2250 |
| ပရိုဆက်ဆာ ရွေးချယ်မှုများ | Intel Core Ultra 5 235 – 14C/14T, 3.4–5.0 GHz, 65W Intel Core Ultra 5 245 – 14C/14T, 3.5–5.1 GHz, 65W Intel Core Ultra 5 245K – 14C/14T၊ 4.2–5.2 GHz၊ 125W Intel Core Ultra 7 265 – 20C/20T, 2.4–5.3 GHz, 65W Intel Core Ultra 7 265K – 20C/20T၊ 3.9–5.5 GHz၊ 125W Intel Core Ultra 9 285 – 24C/24T, 2.5–5.6 GHz, 65W Intel Core Ultra 9 285K – 24C/24T၊ 3.7–5.7 GHz၊ 125W |
| ကွန်ပျူတာစက်လည်ပတ်ရေးစနစ်ပရိုဂရမ် | Windows ကို 11 မူလစာမျက်နှာ Windows ကို 11 Pro ကို Windows 11 Pro အမျိုးသားပညာရေး Windows ကို 11 လုပ်ငန်း Ubuntu Linux 24.04 LTS |
| မှတ်ဉာဏ် | 128GB DDR5 (ECC နှင့် Non-ECC) အထိ
ECC မဟုတ်သော: ECC: |
| အဓိက Hard Disk Drive များ | Solid-State Drives (NVMe): 256GB M.2 2230 PCIe Gen4၊ Class 35 512GB M.2 2280 PCIe Gen4 x4၊ Opal 2.0၊ Class 40 1 TB / 2 TB / 4 TB M.2 2280 PCIe Gen4 x4၊ Opal 2.0၊ Class 40 1 TB / 2 TB M.2 2280 PCIe Gen5 x4၊ Opal 2.0၊ FIPS ဟာ့ဒ်ဒရိုက်များ (SATA): ၄ တီဘီ၊ ၅၄၀၀ RPM ၄ တီဘီ၊ ၅၄၀၀ RPM ၄ တီဘီ၊ ၅၄၀၀ RPM 4 TB / 8 TB Enterprise HDD၊ 7200 RPM |
| ဂရပ်ဖစ် Options ကို | NVIDIA- RTX A400 (4GB GDDR6) RTX A1000 (8GB GDDR6) RTX 2000 Ada (16GB GDDR6) RTX 4000 Ada (20GB GDDR6) RTX 4500 Ada (24GB GDDR6) RTX 5000 Ada (32GB GDDR6) RTX 6000 Ada (48GB GDDR6) RTX PRO 6000 Blackwell Workstation Edition (96GB GDDR7, 600W) AMD: Radeon Pro W7500 (8GB GDDR6) Radeon Pro W7600 (8GB GDDR6) |
| ဖြစ်ရပ်မှန်အရောင် | Dell Standard Black |
| ကုန်ထုတ်စွမ်းအား software | Microsoft Office ၃၀ ရက် အစမ်းသုံးခွင့် Office Home and Business ၂၀၂၁ / Pro ၂၀၂၁ တိကျမှုအတွက် Dell Optimizer Dell ပံ့ပိုးမှုအကူအညီ DDRE (Dell တီထွင်ထားသော ပြန်လည်ထူထောင်ရေးပတ်ဝန်းကျင်) Intel WiFi တိုက်ရိုက် Teradici CAS+ Cloud Host |
| ဆိပ်ကမ်းများ | တပ်ဦး: USB 3.2 Gen1 (5GBps) ၂ ခု PowerShare ပါရှိသော USB 3.2 Gen1 (5GBps) ၁ ခု ၁ x USB-C 3.2 Gen 2 (10GBps) PowerShare ပါရှိသော USB-C 3.2 Gen2x2 (20GBps) ၁ ခု 1x နားကြပ်ပေါက် ၁ x ရွေးချယ်နိုင်သော SD 7.0 Express ကတ်ပေါက် ၂ x USB 2.0 (480 Mbps၊ SmartPower) USB 3.2 Gen2 (10GBps) ၂ ခု USB-C 3.2 Gen2x2 (20GBps) ၁ ခု ၁ x RJ45 (1GbE) ၂x DisplayPort 1.4a HBR3 ၁ x ရွေးချယ်နိုင်သော ပေါက် (TBT4 + USB-C + DP Alt Mode + HDMI 2.1၊ DP 2.1၊ VGA၊ LC Fiber၊ 5GbE၊ USB-A ၂ ခု) ၁ x Thunderbolt ပေါက် |
| optical Drive ကို | DVD-ROM ၈ ခု သို့မဟုတ် DVD+/-RW ၉.၅ မီလီမီတာ ၈ ခု ရွေးချယ်နိုင်သော စမတ်ကတ်ဖတ်စက် (CAC/PIV) |
| expansion slot | ၃ x SATA ၃.၅ လက်မ HDD ၁ x SATA ODD M.2 2230/2280 PCIe Gen4 ၁ ခု M.2 2230/2280 PCIe Gen5 ၁ ခု ၁ x Gen5 x16 (PEG GPU slot) ၁x အမြင့်အပြည့်၊ တစ်ဝက်အရှည် Gen3 x၄ (ပိတ်) ၁x အမြင့်အပြည့်၊ အရှည်အပြည့် Gen4 x၄ (အဖွင့်) ၁x အမြင့်အပြည့်၊ အရှည်အပြည့် Gen3 x၄ (အဖွင့်) |
| ရှုထောင့် | အမြင့်: ၁၁၉ မီလီမီတာ (၄.၇ လက်မ) အနံ : 187.7 mm (7.40″) အနက်: ၄၃၈ မီလီမီတာ (၁၇.၂၄ လက်မ) အလေးချိန်: ၈.၁၇ ကီလိုဂရမ် (အနည်းဆုံး) – ၂၃ ကီလိုဂရမ် (အများဆုံး) |
| အသံနှင့် စပီကာများ | Waves MaxxAudio 14 ပါရှိသော စတီရီယိုစပီကာများ – Realtek ALC3204 |
| ကြိုးမဲ့ | Intel Wi-Fi 7 BE200၊ 2×2၊ Bluetooth 5.4 Qualcomm Wi-Fi 7 WCN7851၊ 2×2၊ Bluetooth 5.4 |
| ပါဝါထောက်ပံ့ရေး Options ကို | ၃၆၀ ဝပ် / ၅၀၀ ဝပ် / ၁၅၀၀ ဝပ် (အားလုံး 80PLUS ပလက်တီနမ် အသိအမှတ်ပြု) |
| chipset | အင်တယ် W880 |
| Hardware လုံခြုံရေး | Kensington သော့ပေါက် သော့ခလောက်ကွင်း သော့ခတ်နိုင်သော ကြိုးအဖုံး (ရွေးချယ်နိုင်သည်) သော့ခတ်နိုင်သော ရှေ့ဘောင် (ရွေးချယ်နိုင်သည်) ကိုယ်ထည်ကျူးကျော်ဝင်ရောက်မှုခလုတ် ယုံကြည်စိတ်ချရသော ပလက်ဖောင်း မော်ဂျူး (TPM 2.0) |
| စနစ်စီမံခန့်ခွဲမှု | Intel vPro (ကြိုးမဲ့ပါဝင်သည်) Intel စံစီမံခန့်ခွဲမှု (ISM) DASH (AMT မှတစ်ဆင့်) Dell Command Suite: SCCM၊ Out of Band၊ PowerShell၊ BIOS၊ ပိုင်ဆိုင်မှုစီမံခန့်ခွဲမှု |
Dell Pro Max Tower T2 ဒီဇိုင်းနှင့် တည်ဆောက်မှု
Dell Pro Max Tower T2 သည် ရိုးရာအလတ်စား 32L tower chassis ကို အသုံးပြုထားပြီး အပူချိန်စွမ်းဆောင်ရည်နှင့် hardware အသုံးပြုနိုင်စွမ်းကို ဦးစားပေးပါသည်။ ၎င်း၏ ရှေ့မျက်နှာပြင်တွင် multi-slot GPU များတပ်ဆင်ထားသော စနစ်များ သို့မဟုတ် စဉ်ဆက်မပြတ်ဝန်အားအောက်တွင် large-core CPU များကဲ့သို့သော high-wattage configuration များတွင် လေစီးဆင်းမှုကို စီမံခန့်ခွဲရန် ကူညီပေးသည့် full-length mesh ventilation grill ပါရှိသည်။ ရှေ့ panel တွင် 3.5-inch lockable storage bay နှင့် ပါးလွှာသော optical drive အတွက် optional slot များလည်း ပါဝင်ပြီး လိုအပ်သည့်နေရာတွင် user များကို legacy compatibility ပေးစွမ်းပါသည်။
လုံးဝဖြုတ်တပ်စရာမလိုဘဲ အတွင်းပိုင်းကို လျင်မြန်စွာဝင်ရောက်နိုင်ရန် ဘေးချိတ်နှင့် ချိတ်ဆွဲနိုင်သော လက်မစွပ်ပါရှိသည်။ Dell ၏ ကိုယ်ထည်ဒီဇိုင်းသည် ဝန်ဆောင်မှုပေးနိုင်မှုကို ဦးစားပေးထားသည်။
ရှေ့နှင့်နောက် ချိတ်ဆက်မှု
ရှေ့ဘက်အကန့်မှာ Pro Max Tower T2 မှာ USB-A 3.2 Gen 1 ports (5Gbps) နှစ်ခုပါဝင်ပြီး တစ်ခုကတော့ စနစ်ဖွင့်ထားချိန်မှာ ပြင်ပပစ္စည်းတွေကို အားသွင်းဖို့ PowerShare ကို ပံ့ပိုးပေးပါတယ်။ ပြီးတော့ USB-C ports နှစ်ခုကတော့ 10Gbps Gen2 နဲ့ 20Gbps အထိ မြန်နှုန်းမြင့် Gen2x2 port တွေဖြစ်ပြီး PowerShare လည်း ပါဝင်ပါတယ်။ global audio jack တစ်ခုလည်း ပါဝင်ပြီး external media တွေကို မြန်မြန်ဆန်ဆန် အသုံးပြုချင်သူတွေအတွက် optional SD Express 7.0 card reader တစ်ခုလည်း ပါဝင်ပါတယ်။
နောက်ဘက် I/O တွင် SmartPower ပါရှိသော USB 2.0 port နှစ်ခု၊ USB 3.2 Gen 2 port နှစ်ခု၊ USB-C 3.2 Gen2x2 port တစ်ခု (20Gbps) နှင့် standard display များကို ချိတ်ဆက်ရန်အတွက် dual DisplayPort 1.4a (HBR3) output များ ပါဝင်သည်။ modular expansion bay သည် DisplayPort 2.1၊ HDMI 2.1 (FRL)၊ VGA၊ Thunderbolt 4၊ dual USB-A 3.2 (10Gbps)၊ 5GbE Ethernet သို့မဟုတ် 5Gbps LC fiber အပါအဝင် နောက်ဘက်သို့ ချိတ်ဆက်မှု အပိုရွေးချယ်စရာများ ပေးပါသည်။ ဤ module များကို တစ်ကြိမ်လျှင် တစ်ခုသာ တပ်ဆင်နိုင်သောကြောင့် ရွေးချယ်မှုသည် ရည်ရွယ်ထားသော workflow ပေါ်တွင် မူတည်ပါသည်။ RJ45 port တစ်ခုတည်းသည် default build တွင် 1GbE networking ကို ပေးစွမ်းသော်လည်း WiFi 7 နှင့် Bluetooth 5.4 တို့ကို Intel သို့မဟုတ် Qualcomm wireless module များမှတစ်ဆင့် ထည့်သွင်းနိုင်သည်။
အတွင်းပိုင်း အပြင်အဆင်နှင့် ချဲ့ထွင်နိုင်မှု
အတွင်းပိုင်းကို ဝင်ရောက်ရန်အတွက် ချိတ်ထားသော ဝက်အူတစ်ခုတည်းကို ဖြည်ပြီး ဘေးဘက် panel ကို လွှတ်ပေးရန် latch တစ်ခုကို ဆွဲရန် လိုအပ်ပါသည်။ case တွင် ရှေ့ drive bays အတွက် ရွေးချယ်နိုင်သော lockable bezels များနှင့် အတွင်းပိုင်း intrusion detection ပါဝင်သည်။
ကိုယ်ထည်အတွင်းပိုင်းတွင်၊ T2 သည် Gen4 နှင့် Gen5 slot များရောနှော၍ full-height PCIe ကတ်များကို ပံ့ပိုးပေးထားပြီး PEG Gen5 x16 slot နှင့် storage သို့မဟုတ် I/O ကတ်များအတွက် full-length x4 slot လေးခုအထိ ပါဝင်သည်။ Drive ပံ့ပိုးမှုသည်လည်း အလားတူပြည့်စုံပြီး HDD များအတွက် 3.5-inch bays သုံးခုနှင့် Gen5-class ရွေးချယ်စရာများအပါအဝင် high-speed NVMe SSD များအတွက် M.2 slot များစွာပါရှိသည်။ configuration ပေါ်မူတည်၍ အသုံးပြုသူများသည် high-performance GPU တစ်ခုတည်းကို တပ်ဆင်နိုင်သည် သို့မဟုတ် dual-GPU setup များကို ရွေးချယ်နိုင်ပြီး ကတ်တစ်ခုစီကို 600W အထိ ဆွဲယူနိုင်သည်။ Power supply ရွေးချယ်မှုများသည် 360W မှ 1500W အထိရှိပြီး မည်သည့် pro-grade GPU ပေါင်းစပ်မှုကိုမဆို မတည်ငြိမ်မှု သို့မဟုတ် thermal throttling မရှိဘဲ လိုက်လျောညီထွေဖြစ်စေသည်။
Dell Pro Max Tower T2 စွမ်းဆောင်ရည်
hardware Configuration
- Intel Core Ultra 9 285K vPRO 24 Core CPU သည် 5.7GHz အထိ လည်ပတ်နိုင်သည်
- DDR5 4400MHz ECC မှတ်ဉာဏ် 128GB (4x32GB)
- NVIDIA RTX PRO 6000 Blackwell (600w) ဖြင့် 96GB GDDR7 မှတ်ဉာဏ်
- Windows အတွက် 2TB M.2 Gen 5 SSD + 2TB Gen 4 SSD သိုလှောင်မှု
စမ်းသပ်ပြီးသော စနစ်များ
Procyon AI ကွန်ပျူတာအမြင်
Procyon AI Computer Vision Benchmark သည် အဆင့်မြင့် neural network အမျိုးမျိုးကို အသုံးပြု၍ CPU များ၊ GPU များနှင့် သီးသန့် accelerator များတစ်လျှောက် AI inference စွမ်းဆောင်ရည်ကို တိုင်းတာသည်။ MobileNet V3၊ Inception V4၊ YOLO V3၊ DeepLab V3၊ Real ESRGAN နှင့် ResNet 50 အပါအဝင် မော်ဒယ်များကို အသုံးပြု၍ ရုပ်ပုံခွဲခြားခြင်း၊ အရာဝတ္ထုရှာဖွေခြင်း၊ အပိုင်းခွဲခြင်းနှင့် super-resolution ကဲ့သို့သော လုပ်ငန်းဆောင်တာများကို အကဲဖြတ်သည်။ NVIDIA TensorRT၊ Intel OpenVINO၊ Qualcomm SNPE၊ Microsoft Windows ML နှင့် Apple Core ML အပါအဝင် inference engine များစွာတွင် စမ်းသပ်မှုများကို လုပ်ဆောင်ပြီး hardware နှင့် software စွမ်းဆောင်ရည်ကို ကျယ်ပြန့်စွာ ပေးစွမ်းသည်။ ရလဒ်များကို float- နှင့် integer-optimized မော်ဒယ်များအတွက် အစီရင်ခံတင်ပြထားပြီး ပရော်ဖက်ရှင်နယ် workloads များအတွက် machine vision စွမ်းဆောင်ရည်ကို တသမတ်တည်း၊ လက်တွေ့ကျသော တိုင်းတာမှုတစ်ခု ပေးစွမ်းသည်။
Dell Pro Max Tower T2 သည် AI inference workloads များတွင် ကောင်းမွန်စွာ စွမ်းဆောင်ရည်ပြသခဲ့ပြီး Computer Vision suite တွင် GPU ရမှတ် စုစုပေါင်း 1,736 ဖြင့် အပြီးသတ်နိုင်ခဲ့သည်။ ResNet 50 နှင့် Inception V4 ကဲ့သို့သော task များသည် အသီးသီး 0.70ms နှင့် 1.73ms ဖြင့် ပြီးဆုံးခဲ့ပြီး RTX Pro 6000 သည် parallel image processing ကို မည်မျှထိရောက်စွာ ကိုင်တွယ်သည်ကို ပြသခဲ့သည်။ CPU inference time များသည် အားကောင်းနေဆဲဖြစ်ပြီး စုစုပေါင်းရမှတ်တွင် ပျမ်းမျှ 195 ရှိပြီး integrated GPU ရလဒ်များမှာ 142 တွင် တသမတ်တည်းရှိသည်။ အလုံးစုံပြောရလျှင် system ၏ Core Ultra 9 285K နှင့် RTX Pro 6000 တို့သည် စမ်းသပ်ထားသော မော်ဒယ်အားလုံးတွင် AI task execution ကို ချောမွေ့စွာ ပြသခဲ့ပြီး DeepLab နှင့် YOLO ကဲ့သို့သော လေးလံသော workloads များအောက်တွင်ပင် inference time နည်းပါးစွာ ထိန်းသိမ်းထားနိုင်ခဲ့သည်။
| CPU ရလဒ်များ (ပျမ်းမျှအချိန် ms) | Dell Pro Max Tower T2 (Intel Core Ultra 9 285K) (NVIDIA RTX PRO 6000) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
| AI ကွန်ပျူတာအမြင် ಒಟ್ಟಾರೆရမှတ် | 195 | 195 | 190 |
| မိုဘိုင်းကွန်ရက် V3 | 0.96 ms | 1.00 ms | 0.97 ms |
| ResNet 50 | 7.05 ms | 6.98 ms | 7.29 ms |
| စတင်ခြင်း V4 | 18.45 ms | 19.53 ms | 20.76 ms |
| DeepLab V3 | 23.65 ms | 24.15 ms | 24.02 ms |
| ယိုလို V3 | 38.06 ms | 44.53 ms | 44.59 ms |
| REAL-ESRGAN | 2456.08 ms | 1,934.18 ms | 2,043.35 ms |
| CPU ပေါင်းစပ်ဂရပ်ဖစ်ရလဒ်များ (ပျမ်းမျှအချိန် ms) | |||
| AI ကွန်ပျူတာအမြင် ಒಟ್ಟಾರೆရမှတ် | 142 | 156 | 149 |
| မိုဘိုင်းကွန်ရက် V3 | 1.42 ms | 1.35 ms | 1.35 ms |
| ResNet 50 | 9.78 ms | 8.86 ms | 8.90 ms |
| စတင်ခြင်း V4 | 28.15 ms | 22.71 ms | 27.60 ms |
| DeepLab V3 | 42.57 ms | 37.80 ms | 38.68 ms |
| ယိုလို V3 | 56.60 ms | 54.03 ms | 57.56 ms |
| REAL-ESRGAN | 1891.53 ms | 1,878.42 ms | 1,910.57 ms |
GPU စမ်းသပ်မှုကို ကြည့်မယ်ဆိုရင် NVIDIA RTX PRO 6000 ဖြင့် ပါဝါပေးထားသော Dell Pro Max Tower T2 သည် workload တိုင်းတွင် ဦးဆောင်နေပြီး စုစုပေါင်းရမှတ် 1,736 ရရှိခဲ့သည်။ MobileNet V3 အတွက် 0.41 ms၊ ResNet 50 အတွက် 0.70 ms နှင့် Inception V4 အတွက် 1.73 ms အပါအဝင် အနိမ့်ဆုံး inference time များကို အဆက်မပြတ် ပေးစွမ်းနိုင်ခဲ့သည်။ RTX PRO 5000 GPU များ တပ်ဆင်ထားသော Pro Max 18 Plus နှင့် Pro Max 16 Plus နှစ်မျိုးလုံးသည် အလားတူ စုစုပေါင်းရမှတ် 1,032 နှင့် 1,023 ရရှိခဲ့ပြီး အဆင့်မြင့် Tower configuration ထက် inference time များသည် နှစ်ဆခန့် မြင့်မားသည်။
| GPU ရလဒ်များ (ပျမ်းမျှအချိန် ms) | Dell Pro Max Tower T2 (Intel Core Ultra 9 285K) (NVIDIA RTX PRO 6000) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
| AI ကွန်ပျူတာအမြင် ಒಟ್ಟಾರೆရမှတ် | 1,736 | 1,032 | 1,023 |
| မိုဘိုင်းကွန်ရက် V3 | 0.41 ms | 0.55 ms | 0.54 ms |
| ResNet 50 | 0.70 ms | 1.20 ms | 1.22 ms |
| စတင်ခြင်း V4 | 1.73 ms | 3.00 ms | 3.05 ms |
| DeepLab V3 | 9.40 ms | 13.05 ms | 12.82 ms |
| ယိုလို V3 | 3.27 ms | 5.63 ms | 5.80 ms |
| REAL-ESRGAN | 37.67 ms | 88.56 ms | 90.35 ms |
UL Procyon: AI စာသားထုတ်လုပ်ခြင်း
Procyon AI Text Generation Benchmark သည် တိကျပြီး တသမတ်တည်းရှိသော အကဲဖြတ်နည်းလမ်းကို ပေးဆောင်ခြင်းဖြင့် AI LLM စွမ်းဆောင်ရည်စမ်းသပ်မှုကို ပိုမိုကောင်းမွန်စေသည်။ ၎င်းသည် LLM မော်ဒယ်များစွာတွင် ထပ်ခါတလဲလဲစမ်းသပ်နိုင်စေပြီး မော်ဒယ်အရွယ်အစားကြီးများနှင့် ပြောင်းလဲနိုင်သောအချက်များ၏ ရှုပ်ထွေးမှုကို လျှော့ချပေးသည်။ AI ဟာ့ဒ်ဝဲဦးဆောင်သူများနှင့်အတူ တီထွင်ထားသောကြောင့် ပိုမိုယုံကြည်စိတ်ချရပြီး ထိရောက်သော စွမ်းဆောင်ရည်အကဲဖြတ်မှုများကို ပေးအပ်နိုင်ရန် ဒေသတွင်း AI အရှိန်မြှင့်ကိရိယာများအသုံးပြုမှုကို အကောင်းဆုံးဖြစ်အောင် ပြုလုပ်ပေးသည်။ အောက်တွင်တိုင်းတာထားသော ရလဒ်များကို TensorRT ကို အသုံးပြု၍ စမ်းသပ်ခဲ့သည်။
ဤနေရာတွင် Dell Pro Max Tower T2 သည် မော်ဒယ်အားလုံးတွင် အလွန်ထိရောက်စွာ စွမ်းဆောင်ရည်ပြသခဲ့သည်။ Phi စမ်းသပ်မှုသည် တစ်စက္ကန့်လျှင် တိုကင် ၃၀၇ ခု မြန်ဆန်သော output rate နှင့် ပထမတိုကင် latency ၀.၁၆ စက္ကန့်သာ ရှိပြီး ရမှတ် ၇,၀၀၂ ရရှိခဲ့သည်။ Mistral မော်ဒယ်သည် တစ်စက္ကန့်လျှင် တိုကင် ၇,၆၆၁ နှင့် ၂၅၇ မှတ်ဖြင့် အနီးကပ်လိုက်မီခဲ့ပြီး Llama3 နှင့် Llama2 တို့သည် အသီးသီး ၆,၅၉၅ နှင့် ၇,၇၈၂ မှတ် ထုတ်လုပ်ခဲ့သည်။ Output အချိန်များသည် ပထမတိုကင်ထုတ်လုပ်မှုအတွက် ၀.၁၉ မှ ၀.၂၉ စက္ကန့်အထိ တုံ့ပြန်မှုကောင်းမွန်ခဲ့ပြီး ಒಟ್ಟಾರೆကြာချိန်များသည် Phi တွင် ၉.၈ စက္ကန့်မှ Llama2 တွင် ၂၂ စက္ကန့်ခန့်အထိ တသမတ်တည်းရှိနေခဲ့သည်။
| UL Procyon: AI စာသားထုတ်လုပ်ခြင်း | Dell Pro Max Tower T2 (Intel Core Ultra 9 285K) (NVIDIA RTX PRO 6000) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
| Phi ၏ စုစုပေါင်းရမှတ် | 7,002 | 4,475 | 4,083 |
| ပထမဆုံးတိုကင်သို့ Phi ထုတ်ပေးချိန် | 0.161 ့ | 0.237 ့ | 0.274 ့ |
| တစ်စက္ကန့်လျှင် Phi အထွက်တိုကင်များ | ၈.၇၁၂ tok/s | ၈.၇၁၂ tok/s | ၁၇၈.၆၁၄ tok/s |
| Phi ၏ စုစုပေါင်းကြာချိန် | 9.885 ့ | 16.314 ့ | 17.133 ့ |
| Mistral ၏ စုစုပေါင်းရမှတ် | 7,661 | 4,295 | 3,993 |
| Mistral ထုတ်ပေးသည့်အချိန် ပထမဆုံးတိုကင်သို့ | 0.200 ့ | 0.347 ့ | 0.370 ့ |
| တစ်စက္ကန့်လျှင် Mistral Output Tokens များ | ၈.၇၁၂ tok/s | ၈.၇၁၂ tok/s | ၈.၇၁၂ tok/s |
| Mistral ၏ စုစုပေါင်းကြာချိန် | 11.891 ့ | 21.665 ့ | 22.887 ့ |
| Llama3 အလုံးစုံရမှတ် | 6,595 | 3,763 | 3,547 |
| Llama3 ထုတ်ပေးသည့်အချိန် ပထမဆုံးတိုကင်သို့ | 0.199 ့ | 0.344 ့ | 0.370 ့ |
| တစ်စက္ကန့်လျှင် Llama3 အထွက်တိုကင်များ | ၈.၇၁၂ tok/s | ၈.၇၁၂ tok/s | ၈.၇၁၂ tok/s |
| Llama3 ၏ စုစုပေါင်းကြာချိန် | 14.216 ့ | 25.165 ့ | 26.319 ့ |
| Llama2 အလုံးစုံရမှတ် | 7,782 | 4,155 | 4,044 |
| Llama2 ထုတ်ပေးသည့်အချိန် ပထမဆုံးတိုကင်သို့ | 0.298 ့ | 0.546 ့ | 0.558 ့ |
| တစ်စက္ကန့်လျှင် Llama2 အထွက်တိုကင်များ | ၈.၇၁၂ tok/s | ၈.၇၁၂ tok/s | ၈.၇၁၂ tok/s |
| Llama2 ၏ စုစုပေါင်းကြာချိန် | 22.321 ့ | 42.506 ့ | 43.855 ့ |
UL ပရိုဆိုင်ယွန်- AI ရုပ်ပုံမျိုးဆက်
Procyon AI Image Generation Benchmark သည် ပါဝါနည်း NPU များမှ အဆင့်မြင့် GPU များအထိ ဟာ့ဒ်ဝဲအမျိုးမျိုးတွင် AI inference စွမ်းဆောင်ရည်ကို တိုင်းတာရန်အတွက် တသမတ်တည်းနှင့် တိကျသောနည်းလမ်းကို ပေးပါသည်။ ၎င်းတွင် စမ်းသပ်မှုသုံးခုပါဝင်သည်- အဆင့်မြင့် GPU များအတွက် Stable Diffusion XL (FP16)၊ အလယ်အလတ်ပါဝါရှိသော GPU များအတွက် Stable Diffusion 1.5 (FP16) နှင့် ပါဝါနည်းစက်ပစ္စည်းများအတွက် Stable Diffusion 1.5 (INT8)။ benchmark သည် စနစ်တစ်ခုစီအတွက် အကောင်းဆုံး inference engine ကိုအသုံးပြုပြီး တရားမျှတပြီး နှိုင်းယှဉ်နိုင်သောရလဒ်များကို သေချာစေသည်။
AI Image Generation benchmark မှာ Dell Pro Max Tower T2 ဟာ Stable Diffusion မော်ဒယ်အများအပြားမှာ ခိုင်မာတဲ့ inference စွမ်းရည်ကို ပြသခဲ့ပါတယ်။ Stable Diffusion 1.5 (FP16) မှာ 8,742 မှတ်ရရှိခဲ့ပြီး ပုံတစ်ပုံကို ပျမ်းမျှ 0.71 စက္ကန့်နဲ့ စုစုပေါင်း 11.4 စက္ကန့် ရရှိခဲ့ပါတယ်။ တူညီတဲ့ စမ်းသပ်မှုရဲ့ INT8 ဗားရှင်းမှာ စနစ်ဟာ 79,262 မှတ် ရရှိခဲ့ပြီး ပုံတစ်ပုံချင်းစီကို 0.39 စက္ကန့်အတွင်း ပြီးမြောက်အောင် လုပ်ဆောင်နိုင်ခဲ့ပြီး စုစုပေါင်းအချိန် 3.15 စက္ကန့်သာ ကြာမြင့်ခဲ့ပါတယ်။ ပိုမိုတောင်းဆိုမှုများတဲ့ Stable Diffusion XL (FP16) ကို လုပ်ဆောင်တဲ့အခါ စနစ်ဟာ ကောင်းမွန်တဲ့ output ကို ထိန်းသိမ်းထားနိုင်ပြီး 6,868 မှတ်ရရှိခဲ့ပြီး 5.46 စက္ကန့်အတွင်း ရုပ်ပုံတွေကို ထုတ်လုပ်ပေးနိုင်ခဲ့ပါတယ်။
| UL Procyon: AI ပုံရိပ်ထုတ်လုပ်ခြင်း | Dell Pro Max Tower T2 (Intel Core Ultra 9 285K) (NVIDIA RTX PRO 6000) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
| တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု ၁.၅ (FP၁၆) – အလုံးစုံရမှတ် | 8,742 | 3,687 | 3,540 |
| တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု ၁.၅ (FP၁၆) – ಒಟ್ಟಾರೆအချိန် | 11.438 ့ | 27.119 ့ | 28.245 ့ |
| တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု ၁.၅ (FP၁၆) – ရုပ်ပုံထုတ်လုပ်သည့်အမြန်နှုန်း | ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ | ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ | ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ |
| တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု ၁.၅ (INT၈) – အလုံးစုံရမှတ် | 79,262 | 44,101 | 39,329 |
| တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု ၁.၅ (INT၈) – ಒಟ್ಟಾರೆအချိန် | 3.154 ့ | 5.669 ့ | 6.356 ့ |
| တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု ၁.၅ (INT8) – ရုပ်ပုံထုတ်လုပ်သည့်အမြန်နှုန်း | ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ | ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ | ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ |
| တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု XL (FP16) – အလုံးစုံရမှတ် | 6,868 | 3,170 | 3,017 |
| တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု XL (FP16) – ಒಟ್ಟಾರೆအချိန် | 87.353 ့ | 189.260 ့ | 198.869 ့ |
| တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု XL (FP16) – ရုပ်ပုံထုတ်လုပ်သည့်အမြန်နှုန်း | ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ | ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ | ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ |
SPEC workstation ၄
SPECworkstation 4.0 benchmark သည် workstation စွမ်းဆောင်ရည်၏ အဓိကရှုထောင့်အားလုံးကို အကဲဖြတ်ရန်အတွက် ပြီးပြည့်စုံသောကိရိယာတစ်ခုဖြစ်သည်။ ၎င်းသည် CPU၊ ဂရပ်ဖစ်၊ accelerator နှင့် disk စွမ်းဆောင်ရည်တို့၏ လက်တွေ့ကမ္ဘာတိုင်းတာမှုကို ပေးစွမ်းပြီး ကျွမ်းကျင်ပညာရှင်များအား ၎င်းတို့၏ hardware ရင်းနှီးမြှုပ်နှံမှုများနှင့်ပတ်သက်၍ အသိပေးဆုံးဖြတ်ချက်များချနိုင်စေပါသည်။ benchmark တွင် data science tasks နှင့် ONNX runtime-based inference tests များအပါအဝင် AI/ML workloads များကို အာရုံစိုက်သည့် သီးသန့်စမ်းသပ်မှုအစုံတစ်ခုပါဝင်ပြီး workstation ပတ်ဝန်းကျင်တွင် AI/ML ၏ တိုးပွားလာသော အရေးပါမှုကို ထင်ဟပ်စေသည်။ ၎င်းတွင် industry verticals ခုနစ်ခုနှင့် hardware subsystems လေးခု ပါဝင်ပြီး ယနေ့ခေတ် workstations များ၏ စွမ်းဆောင်ရည်ကို အသေးစိတ်နှင့် သက်ဆိုင်ရာတိုင်းတာမှုကို ပေးစွမ်းသည်။
SPECworkstation 4 benchmark မှာ Dell Pro Max Tower T2 ဟာ အမျိုးအစားအားလုံးမှာ ကောင်းမွန်စွာ စွမ်းဆောင်ရည်ပြသခဲ့ပြီး ပရော်ဖက်ရှင်နယ် workloads တွေအတွက် CPU နဲ့ GPU စွမ်းဆောင်ရည်ကို ဟန်ချက်ညီအောင် ပြသခဲ့ပါတယ်။ ရမှတ်တွေက Productivity & Development မှာ ၁.၄၅ ကနေ Media & Entertainment မှာ ၃.၄၆ အထိ ရှိပြီး Life Sciences (3.40) နဲ့ Energy (3.20) မှာ ကောင်းမွန်တဲ့ ရလဒ်တွေ ရရှိခဲ့ပါတယ်။ AI နဲ့ machine learning component ကတော့ ၂.၇၈ မှတ် ရရှိခဲ့ပြီး ခေတ်သစ် inference နဲ့ data science လုပ်ငန်းတွေမှာ စွမ်းဆောင်ရည်ကောင်းမွန်တဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်ကို ညွှန်ပြနေပါတယ်။
| SPECworkstation 4.0.0 (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) | Dell Pro Max Tower T2 (Intel Core Ultra 9 285K) (NVIDIA RTX PRO 6000) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
| AI & စက်သင်ယူမှု | 2.78 | 2.48 | 2.49 |
| စွမ်းအင်ဝန်ကြီးဌာန | 3.20 | 2.49 | 2.31 |
| ဘဏ္ဍာရေးဝန်ဆောင်မှု | 2.15 | 1.66 | 1.64 |
| ဘဝကသိပ္ပံ | 3.40 | 1.50 | 2.64 |
| မီဒီယာနှင့်ဖျော်ဖြေရေး | 3.46 | 2.66 | 2.23 |
| ကုန်ပစ္စည်းဒီဇိုင်း | 2.72 | 2.35 | 2.39 |
| ထုတ်လုပ်မှုနှင့် ဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်မှု | 1.45 | 1.35 | 1.37 |
SPECviewperf ၁၅
SPECviewperf 15 သည် OpenGL၊ DirectX နှင့် Vulkan API များတစ်လျှောက် 3D ဂရပ်ဖစ်စွမ်းဆောင်ရည်ကို အကဲဖြတ်ရန်အတွက် လုပ်ငန်းသုံးစံနှုန်းတစ်ခုဖြစ်သည်။ ၎င်းသည် blender-01 (Blender 3.6)၊ unreal_engine-01 (Unreal Engine 5.4၊ DirectX 12) နှင့် enscape-01 (Enscape 4.0၊ Vulkan ray tracing) ကဲ့သို့သော workloads အသစ်များအပြင် 3ds Max၊ CATIA၊ Creo၊ Maya နှင့် Solidworks အတွက် အပ်ဒိတ်လုပ်ထားသော traces များကို မိတ်ဆက်ပေးသည်။ ၎င်း၏ ပြန်လည်ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသော GUI၊ ခေတ်မီ application support နှင့် အဆင့်မြင့် rendering workloads များဖြင့် SPECviewperf 15 သည် ပရော်ဖက်ရှင်နယ်ဂရပ်ဖစ်စွမ်းဆောင်ရည်အပေါ် တသမတ်တည်းရှိသော လက်တွေ့ကမ္ဘာဆိုင်ရာ ထိုးထွင်းသိမြင်မှုများကို ပေးစွမ်းသည်။
ဤနေရာတွင် T2 သည် ဂရပ်ဖစ်များစွာအသုံးပြုသည့် workloads များတွင် ကောင်းမွန်သောစွမ်းဆောင်ရည်ကို ပြသခဲ့ပြီး Creo တွင် ၂၆၇.၆၇၊ Maya တွင် ၂၈၆.၃၁ နှင့် CATIA တွင် ၁၄၉.၀၇ ရရှိခဲ့သည်။ ၎င်းသည် energy-04 (409.76) နှင့် medical-04 (314.06) တို့တွင်လည်း မြင့်မားသောရမှတ်များကို မှတ်တမ်းတင်ခဲ့ပြီး နှစ်ခုစလုံးသည် real-time rendering နှင့် complex visualization ကို အလေးပေးပါသည်။ အဆုံးစွန်အားဖြင့် T2 သည် အဆင့်မြင့် 3D modeling၊ ဒီဇိုင်း သို့မဟုတ် အင်ဂျင်နီယာဆော့ဖ်ဝဲလ်ဖြင့် အလုပ်လုပ်သည့်အခါ တုံ့ပြန်မှုကောင်းမွန်ပြီး တည်ငြိမ်မည်ဖြစ်သည်။
| SPECviewperf (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) | Dell Pro Max Tower T2 (Intel Core Ultra 9 285K) (NVIDIA RTX PRO 6000) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
| 3dsmax-08 | 137.98 | 98.71 | 97.60 |
| ဘလင်းဒါ-၀၁ | 101.29 | 83.23 | 79.46 |
| ကာတီယာ-၀၇ | 149.07 | 113.18 | 107.91 |
| creo-04 | 267.67 | 247.79 | 238.60 |
| စွမ်းအင်-၁ | 409.76 | 170.27 | 161.60 |
| လွတ်မြောက်ရာ-၀၁ | 176.38 | 86.70 | 84.84 |
| မာယာ-၀၇ | 286.31 | 232.48 | 224.80 |
| ဆေးဘက်ဆိုင်ရာ-၀၄ | 314.06 | 210.51 | 206.08 |
| solidworks-၂၀၁၁ | 242.63 | 145.56 | 143.13 |
| unreal_engine-01 | 91.08 | 93.46 | 87.22 |
LuxMark
LuxMark သည် open-source ray-tracing renderer ဖြစ်သော LuxRender ကို အသုံးပြု၍ အလွန်အသေးစိတ်ကျသော 3D မြင်ကွင်းများကို ကိုင်တွယ်ရာတွင် စနစ်၏စွမ်းဆောင်ရည်ကို အကဲဖြတ်သည့် GPU benchmark တစ်ခုဖြစ်သည်။ ဤ benchmark သည် ဆာဗာများနှင့် workstation များ၏ graphical rendering စွမ်းရည်များကို အကဲဖြတ်ရန်အတွက် အထူးသဖြင့် visual effect များနှင့် architectural visualization application များအတွက် တိကျသောအလင်း simulation သည် အရေးကြီးပါသည်။
LuxMark မှာ စနစ်ဟာ Hallbench မှာ ၅၆,၃၇၄ မှတ်နဲ့ Food scene မှာ ၂၄,၆၇၅ မှတ် ရရှိခဲ့ပါတယ်။ ဆိုလိုတာကတော့ T2 ဟာ ခိုင်မာတဲ့ ray tracing နဲ့ lighting simulation စွမ်းဆောင်ရည်ကို ပေးစွမ်းနိုင်ပြီး ရှုပ်ထွေးပြီး photorealistic မြင်ကွင်းတွေကို ထိရောက်စွာ ပုံဖော်နိုင်စေကာ visual effect တွေ၊ ဗိသုကာ ဒါမှမဟုတ် design visualization တွေမှာ အသုံးပြုသူတွေအတွက် အသုံးဝင်စေပါတယ်။
| LuxMark (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) | Dell Pro Max Tower T2 (Intel Core Ultra 9 285K) (NVIDIA RTX PRO 6000) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
| ဟောလ်ဘန်ချ် | 56,374 | 29,605 | 29,019 |
| အစားအသောက်များ | 24,675 | 13,042 | 12,684 |
7-Zip ချုံ့ခြင်း
7-Zip Compression Benchmark သည် ဖိသိပ်ခြင်းနှင့် ဖိသိပ်ခြင်းပြုလုပ်နေစဉ်အတွင်း CPU စွမ်းဆောင်ရည်ကို အကဲဖြတ်ပြီး GIPS (Giga Instructions Per Second) နှင့် CPU အသုံးပြုမှုကို တိုင်းတာသည်။ GIPS မြင့်မားခြင်းနှင့် ထိရောက်သော CPU အသုံးပြုမှုသည် သာလွန်ကောင်းမွန်သော စွမ်းဆောင်ရည်ကို ညွှန်ပြသည်။
T2 သည် ဤနေရာတွင် ကောင်းမွန်သော CPU throughput ကို ပြသခဲ့ပြီး စုစုပေါင်းစွမ်းဆောင်ရည်အဆင့်သတ်မှတ်ချက် 156.06 GIPS ရှိသည်။ Compression သည် 139.38 GIPS အထိရောက်ရှိခဲ့ပြီး decompression သည် 172.74 GIPS အထိရောက်ရှိခဲ့ပြီး နှစ်ခုစလုံးသည် ထိရောက်သော CPU အသုံးပြုမှု 2,000% ခန့်ကို ထိန်းသိမ်းထားနိုင်ခဲ့သည်။
| 7-Zip ဖိသိပ်မှု စံနှုန်း (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) | Dell Pro Max Tower T2 (Intel Core Ultra 9 285K) (NVIDIA RTX PRO 6000) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | ||
| compression | |||||
| လက်ရှိ CPU အသုံးပြုမှု | 1,954% | 1,905% | 1,799% | ||
| လက်ရှိ အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ||
| လက်ရှိခဲ့သည် Rating | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ||
| ရလဒ်အနေဖြင့် CPU အသုံးပြုမှု | 1,993% | 1,891% | 1,805% | ||
| ရလဒ်အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ||
| ရလဒ်အဆင့်သတ်မှတ်ချက် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ||
| decompress | |||||
| လက်ရှိ CPU အသုံးပြုမှု | 2,042% | 2,226% | 2,187% | ||
| လက်ရှိ အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ||
| လက်ရှိခဲ့သည် Rating | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ||
| ရလဒ်အနေဖြင့် CPU အသုံးပြုမှု | 2,072% | 2,242% | 2,202% | ||
| ရလဒ်အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ||
| ရလဒ်အဆင့်သတ်မှတ်ချက် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ||
| စုစုပေါင်း အဆင့်သတ်မှတ်ချက် | |||||
| စုစုပေါင်း CPU အသုံးပြုမှု | 2,032% | 2,067% | 2,004% | ||
| စုစုပေါင်း အဆင့်သတ်မှတ်ချက်/အသုံးပြုမှု | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ||
| စုစုပေါင်း အဆင့်သတ်မှတ်ချက် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ၁၀၇.၂၂၉ ဂျီပီအက်စ် | ||
Blackmagic RAW မြန်နှုန်းစမ်းသပ်မှု
Blackmagic RAW Speed Test သည် Blackmagic RAW codec ကို အသုံးပြု၍ ဗီဒီယိုဖွင့်ခြင်းနှင့် တည်းဖြတ်ခြင်းတို့ကို ကိုင်တွယ်ဖြေရှင်းခြင်းအတွက် စနစ်တစ်ခု၏ စွမ်းရည်များကို တိုင်းတာသည့် စွမ်းဆောင်ရည် benchmarking tool တစ်ခုဖြစ်သည်။ ၎င်းသည် စနစ်တစ်ခုသည် မြင့်မားသော resolution ဗီဒီယိုဖိုင်များကို မည်မျှကောင်းမွန်စွာ decode လုပ်၍ ဖွင့်သည်ကို အကဲဖြတ်ပြီး CPU နှင့် GPU-based processing နှစ်ခုလုံးအတွက် frame rate များကို အစီရင်ခံပါသည်။
Blackmagic RAW Speed Test မှာ T2 ဟာ 8K CPU decoding မှာ 119 FPS နဲ့ OpenCL GPU acceleration အောက်မှာ 182 FPS ရရှိခဲ့ပါတယ်။
| Blackmagic RAW မြန်နှုန်းစမ်းသပ်မှု | Dell Pro Max Tower T2 (Intel Core Ultra 9 285K) (NVIDIA RTX PRO 6000) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
|---|---|---|---|
| 8K CPU | 119 | 128 | 130 |
| 8K OPENCL | 182 | 168 | 184 |
Blackmagic ဒစ်ခ် မြန်နှုန်းစမ်းသပ်ခြင်း
Blackmagic Disk Speed Test သည် ဖတ်ရှုခြင်းနှင့် ရေးသားခြင်းအမြန်နှုန်းများကို တိုင်းတာခြင်းဖြင့် သိုလှောင်မှုစွမ်းဆောင်ရည်ကို အကဲဖြတ်ပြီး ဗီဒီယိုတည်းဖြတ်ခြင်းနှင့် ဖိုင်ကြီးများလွှဲပြောင်းခြင်းကဲ့သို့သော ဒေတာများစွာအသုံးပြုသည့် အလုပ်များကို စနစ်တစ်ခု ကိုင်တွယ်နိုင်စွမ်းကို ထိုးထွင်းသိမြင်စေပါသည်။
သိုလှောင်မှုစွမ်းဆောင်ရည်သည် အထင်ကြီးစရာကောင်းလောက်အောင် ကောင်းမွန်ပြီး အဆင့်ဆင့်ဖတ်ရှုမှုနှုန်း 8,222 MB/s နှင့် ရေးသားမှုနှုန်း 9,469 MB/s ရှိသည်။ ဤ throughput အဆင့်ဖြင့် အသုံးပြုသူများသည် ကြီးမားသော ပရောဂျက်များ သို့မဟုတ် dataset များအတွက် မြန်ဆန်သော loading အချိန်များ၊ မြန်ဆန်သော file transfer များနှင့် ချောမွေ့သော editing စွမ်းဆောင်ရည်များကို တွေ့ကြုံခံစားသင့်သည်။
| Disk Speed Test (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) | Dell Pro Max Tower T2 (Intel Core Ultra 9 285K) (NVIDIA RTX PRO 6000) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
| ဖတ် | 8,222.3MB / s နဲ့ | 7,776.1MB / s နဲ့ | 7,755.6MB / s နဲ့ |
| ရေးသား | 9,469.1MB / s နဲ့ | 6,022.0MB / s နဲ့ | 5,734.7MB / s နဲ့ |
Blender ၂.၆၅
Blender သည် open-source 3D modeling application တစ်ခုဖြစ်သည်။ ဤ benchmark ကို Blender Benchmark utility ကို အသုံးပြု၍ လုပ်ဆောင်ခဲ့သည်။ ရမှတ်ကို တစ်မိနစ်လျှင် နမူနာများဖြင့် တိုင်းတာပြီး မြင့်မားသောတန်ဖိုးများသည် ပိုမိုကောင်းမွန်သော စွမ်းဆောင်ရည်ကို ညွှန်ပြသည်။
Blender 4.5 မှာ Dell Pro Max Tower T2 ဟာ စမ်းသပ်ထားတဲ့ မြင်ကွင်းအားလုံးမှာ ချောမွေ့ပြီး တသမတ်တည်းရှိတဲ့ rendering ရလဒ်တွေကို ပေးစွမ်းနိုင်ခဲ့ပါတယ်။ Monster မှာ တစ်မိနစ်ကို sample ၂၄၇.၇ ခု၊ Junkshop မှာ ၁၆၁.၂ ခု နဲ့ Classroom မှာ ၁၂၆.၈ ခု ရရှိခဲ့ပြီး အသေးစိတ် modeling နဲ့ ray-traced workloads တွေအတွက် ခိုင်မာတဲ့ throughput ကို ပြသခဲ့ပါတယ်။
| Blender CPU (တစ်မိနစ်လျှင် နမူနာများ၊ မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) | Dell Pro Max Tower T2 (Intel Core Ultra 9 285K) (NVIDIA RTX PRO 6000) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
| ဧရာမသတ္တဝါကြီး | 247.7 | 237.1 | 208.48 |
| အမှိုက်ဆိုင် | 161.2 | 150.7 | 131.17 |
| စာသင်ခန်း | 126.8 | 94.5 | 92.26 |
GPU rendering scale သည် သိသိသာသာ မြင့်မားလာပြီး Monster တွင် တစ်မိနစ်လျှင် sample 8,025.6 ခု၊ Junkshop တွင် 4,234.8 ခု နှင့် Classroom တွင် 4,028.6 ခု ထုတ်လုပ်ပေးပါသည်။
| Blender GPU (တစ်မိနစ်လျှင် နမူနာများ၊ မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) | Dell Pro Max Tower T2 (Intel Core Ultra 9 285K) (NVIDIA RTX PRO 6000) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
| ဧရာမသတ္တဝါကြီး | 8,025.6 | 3,928.6 | 3,875.04 |
| အမှိုက်ဆိုင် | 4,234.8 | 2150.1 | 2,149.53 |
| စာသင်ခန်း | 4,028.6 | 2010.2 | 2000.89 |
y-cruncher
y-cruncher သည် multithreaded နှင့် scalable program တစ်ခုဖြစ်ပြီး၊ Pi နှင့် အခြားသင်္ချာ constant များကို trillion digits အထိ တွက်ချက်နိုင်သည်။ ၂၀၀၉ ခုနှစ်တွင် စတင်မိတ်ဆက်ချိန်မှစ၍ ၎င်းသည် overclocker များနှင့် hardware ဝါသနာရှင်များအတွက် ရေပန်းစားသော benchmarking နှင့် stress-testing application တစ်ခု ဖြစ်လာခဲ့သည်။
T2 သည် Pi တွက်ချက်မှုများကို ထိရောက်စွာ ပြီးမြောက်ခဲ့ပြီး ဂဏန်း ၁ ဘီလီယံ စမ်းသပ်မှုကို ၂၀.၃၉၉ စက္ကန့်အတွင်း အပြီးသတ်ခဲ့ပြီး ဂဏန်း ၁၀ ဘီလီယံအတွက် ၂၈၃.၅၇ စက္ကန့်အထိ ချိန်ညှိနိုင်ခဲ့သည်။ ဂဏန်း ၂.၅ ဘီလီယံနှင့် ၅ ဘီလီယံ၏ အချိန်များသည် အသီးသီး ၅၈.၈၀၈ စက္ကန့်နှင့် ၁၃၁.၈၆၅ စက္ကန့်တွင် ရောက်ရှိလာခဲ့ပြီး တည်ငြိမ်သော ချိန်ညှိမှုနှင့် ခိုင်မာသော multithreaded တသမတ်တည်းရှိမှုကို ပြသခဲ့သည်။
| Y-Cruncher (စုစုပေါင်း တွက်ချက်ချိန်) | Dell Pro Max Tower T2 (Intel Core Ultra 9 285K) (NVIDIA RTX PRO 6000) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
|---|---|---|---|
| 1 ဘီလီယံ | 20.399 ့ | 20.081 ့ | 22.782 ့ |
| 2.5 ဘီလီယံ | 58.808 ့ | 59.228 ့ | 64.209 ့ |
| 5 ဘီလီယံ | 131.865 ့ | 142.822 ့ | 150.615 ့ |
| 10 ဘီလီယံ | 283.577 ့ | 311.805 ့ | 332.901 ့ |
Geekbench 6
Geekbench 6 သည် အလုံးစုံစနစ်စွမ်းဆောင်ရည်ကို တိုင်းတာသည့် cross-platform benchmark တစ်ခုဖြစ်သည်။
Tower T2 ဟာ single-core မှာ 2,968 မှတ်နဲ့ multicore စွမ်းဆောင်ရည်မှာ 18,055 မှတ် ရရှိထားပြီး GPU OpenCL ရမှတ် 358,272 မှတ် ရရှိထားပါတယ်။ ဒါဟာ ထိရောက်တဲ့ single-thread responsiveness နဲ့ လေးလံတဲ့ multitasking နဲ့ parallel workloads တွေအတွက် multicore throughput မြင့်မားတာကို ညွှန်ပြနေပါတယ်။
| Geekbench 6 (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) | Dell Pro Max Tower T2 (Intel Core Ultra 9 285K) (NVIDIA RTX PRO 6000) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
|---|---|---|---|
| CPU Single-Core | 2,968 | 2,977 | 3,032 |
| CPU မာလ်တီကော် | 18,055 | 20,717 | 20,978 |
| GPU OpenCL | 358,272 | 240,530 | 245,286 |
V Ray
V -Ray Benchmark သည် အဆင့်မြင့် V-Ray 6 အင်ဂျင်များကို အသုံးပြု၍ CPU များ၊ NVIDIA GPU များ သို့မဟုတ် နှစ်မျိုးလုံး၏ rendering စွမ်းဆောင်ရည်ကို တိုင်းတာသည်။ ၎င်းသည် အသုံးပြုသူများ ၎င်းတို့၏စနစ်များ၏ rendering စွမ်းရည်များကို အကဲဖြတ်ရန်နှင့် နှိုင်းယှဉ်နိုင်ရန် မြန်ဆန်သော စမ်းသပ်မှုများနှင့် ရိုးရှင်းသော အမှတ်ပေးစနစ်ကို အသုံးပြုသည်။ ၎င်းသည် ထိရောက်သော စွမ်းဆောင်ရည်ဆိုင်ရာ ထိုးထွင်းသိမြင်မှုများကို ရှာဖွေနေသော ပရော်ဖက်ရှင်နယ်များအတွက် မရှိမဖြစ်ကိရိယာတစ်ခုဖြစ်သည်။
V-Ray 6 benchmark ကို အသုံးပြုပြီး T2 သည် 11,994 မှတ် ရရှိခဲ့ပြီး CPU နှင့် GPU မောင်းနှင်သော လုပ်ငန်းဆောင်တာ နှစ်မျိုးလုံးတွင် ကောင်းမွန်သော rendering စွမ်းဆောင်ရည်ကို ပြသခဲ့သည်။
| Vray (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) | Dell Pro Max Tower T2 (Intel Core Ultra 9 285K) (NVIDIA RTX PRO 6000) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
|---|---|---|---|
| နိုင်ပြီ | 11,994 | 8,191 | 7,804 |
ဥဿဖရား ဗီဒီယို AI
Topaz Video AI သည် အဆင့်မြင့် AI မော်ဒယ်များကို အသုံးပြု၍ ဗီဒီယိုကို မြှင့်တင်ခြင်းနှင့် ပြန်လည်ရယူခြင်းအတွက် ပရော်ဖက်ရှင်နယ် အပလီကေးရှင်းတစ်ခုဖြစ်သည်။ ၎င်းသည် ဗီဒီယိုများကို 4K သို့မဟုတ် 8K သို့ မြှင့်တင်ခြင်း၊ မှုန်ဝါးနေသော အကြောင်းအရာများကို ပိုမိုထက်မြက်စေခြင်း၊ ဆူညံသံများ လျှော့ချခြင်း၊ မျက်နှာအသေးစိတ်အချက်အလက်များကို မြှင့်တင်ခြင်း၊ အဖြူအမည်း ဗီဒီယိုများကို အရောင်ခြယ်ခြင်းနှင့် ချောမွေ့သော ရွေ့လျားမှုအတွက် frame များကို interpolate လုပ်ခြင်း အပါအဝင် အလုပ်အမျိုးမျိုးကို ပံ့ပိုးပေးသည်။ ၎င်း suite တွင် ၎င်း၏ မတူညီသော ဗီဒီယို-မြှင့်တင်ခြင်း algorithms များတစ်လျှောက် စနစ်စွမ်းဆောင်ရည်ကို တိုင်းတာသည့် onboard benchmark တစ်ခု ပါဝင်ပြီး hardware platform များသည် လိုအပ်ချက်များသော AI ဗီဒီယို processing workloads များကို မည်မျှကောင်းမွန်စွာ ကိုင်တွယ်နိုင်သည်ကို ရှင်းရှင်းလင်းလင်း မြင်တွေ့နိုင်စေပါသည်။
Topaz Video AI benchmark သည် AI-assisted video processing စွမ်းရည်ကို ဟန်ချက်ညီအောင်ပြသခဲ့သည်။ ၎င်း၏ မော်ဒယ်များ၏ စွမ်းဆောင်ရည်သည် Proteus (1x) တွင် တစ်စက္ကန့်လျှင် 42.08 frames၊ Artemis (1x) တွင် 35.88 FPS နှင့် Iris (1x) တွင် 33.79 FPS အထိ ရောက်ရှိခဲ့သည်။ 2x နှင့် 4x upscaling တွင်ပင် frame rates များသည် တည်ငြိမ်နေပြီး လိုအပ်ချက်များသော enhancement နှင့် restoration workloads များအောက်တွင်ပင် တသမတ်တည်း playback ဖြင့် ရှိနေခဲ့သည်။
| Topaz ဗီဒီယို AI Benchmark (တစ်စက္ကန့်လျှင် ဖရိမ်များ၊ မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) | Dell Pro Max Tower T2 (Intel Core Ultra 9 285K) (NVIDIA RTX PRO 6000) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ပုံစံ | 1X | 2X | 4X | 1X | 2X | 4X | 1X | 2X | 4X |
| အာတေမိ | 35.88 | 11.52 | 3.13 | 31.10 | 16.94 | 4.22 | 29.50 | 12.34 | 3.36 |
| Iris က | 33.79 | 12.99 | 3.59 | 27.77 | 16.07 | 4.16 | 27.25 | 4.40 | 3.74 |
| Proteus | 42.08 | 13.28 | 3.62 | 28.56 | 18.70 | 4.70 | 27.34 | 16.92 | 4.66 |
| GAIA | 21.40 | 12.25 | 3.58 | 38.53 | 5.88 | 4.27 | 7.85 | 5.61 | 3.91 |
| Nyx | 20.08 | 13.69 | - | 0.86 | - | - | 7.86 | - | - |
| နစ်စ် ဖာ့စ် | 35.29 | - | - | 19.64 | - | - | 18.31 | - | - |
| Rhea | - | - | - | - | - | 3.20 | - | - | 3.14 |
| RXL | - | - | - | - | - | 3.06 | - | - | 3.03 |
| Hyperion HDR | 21.97 | - | - | 19.39 | - | - | 19.12 | - | - |
| Apollo | 25.96 | - | - | 33.49 | - | - | 33.14 | - | - |
| AION တို့ဖြစ်တယ် | 31.32 | - | - | 25.06 | - | - | 24.35 | - | - |
| အေပီဖတ်စ် | 52.80 | - | - | 43.90 | - | - | 59.29 | - | - |
| Chronos | 22.76 | - | - | 20.43 | - | - | 19.92 | - | - |
| CHFast | 33.39 | - | - | 30.88 | - | - | 27.82 | - | - |
PCMark ၀၄
PCMark 10 သည် ခေတ်မီရုံးပတ်ဝန်းကျင်များအတွက် အလုံးစုံစနစ်စွမ်းဆောင်ရည်ကို တိုင်းတာသည့် လုပ်ငန်းသုံးစံနှုန်းစံနှုန်းတစ်ခုဖြစ်သည်။ ၎င်းတွင် ထုတ်လုပ်မှု၊ ဝဘ်ကြည့်ရှုခြင်း၊ ဗီဒီယိုကွန်ဖရင့်နှင့် အကြောင်းအရာဖန်တီးမှုကဲ့သို့သော နေ့စဉ်လုပ်ငန်းဆောင်တာများကို အကဲဖြတ်သည့် အပ်ဒိတ်လုပ်ထားသော Windows 10 workloads များ ပါရှိသည်။ benchmark သည် လုပ်ဆောင်ရလွယ်ကူပြီး အဆင့်များစွာဖြင့် အမှတ်ပေးခြင်း (အဆင့်မြင့်အလုံးစုံမှ အသေးစိတ် workload ရမှတ်များအထိ) ကို ပေးစွမ်းပြီး ဘက်ထရီသက်တမ်းနှင့် သိုလှောင်မှုစမ်းသပ်မှုများ ပါဝင်သည်။ UL Solutions သည် ယခုအခါ အပလီကေးရှင်းအခြေခံ စမ်းသပ်မှုအသစ်များအတွက် Procyon ကို အကြံပြုထားသော်လည်း PCMark 10 သည် ယေဘုယျ PC စွမ်းဆောင်ရည်ကို အကဲဖြတ်ရန်အတွက် ယုံကြည်စိတ်ချရပြီး ကျယ်ကျယ်ပြန့်ပြန့်အသုံးပြုသည့်ကိရိယာတစ်ခုအဖြစ် ရှိနေဆဲဖြစ်သည်။
PCMark 10 မှာ Tower T2 ဟာ စုစုပေါင်းရမှတ် ၉,၄၂၈ ရရှိခဲ့ပြီး အသုံးပြုသူတွေဟာ ထုတ်လုပ်မှုစွမ်းအား၊ အကြောင်းအရာဖန်တီးမှုနဲ့ နေ့စဉ်လုပ်ငန်းဆောင်တာတွေမှာ ခိုင်မာတဲ့ အထွေထွေစနစ်စွမ်းဆောင်ရည်ကို ခံစားရရှိမှာ ဖြစ်ပါတယ်။
| PCMark 10 (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) | Dell Pro Max Tower T2 (Intel Core Ultra 9 285K) (NVIDIA RTX PRO 6000) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
|---|---|---|---|
| နိုင်ပြီ | 9,428 | 8,581 | 8,471 |
3DMark CPU
3DMark CPU Profile သည် processor စွမ်းဆောင်ရည်ကို threading အဆင့်ခြောက်ဆင့်ဖြစ်သည့် 1, 2, 4, 8, 16 နှင့် max threads များတွင် အကဲဖြတ်သည်။ စမ်းသပ်မှုတစ်ခုစီသည် CPU သည် thread အရေအတွက်အမျိုးမျိုးအောက်တွင် မည်မျှကောင်းမွန်စွာ ချိန်ညှိနိုင်သည်ကို အကဲဖြတ်ရန် boid-based simulation workload တစ်ခုတည်းကို လုပ်ဆောင်ပြီး GPU ပါဝင်မှု အနည်းဆုံးဖြစ်သည်။ benchmark သည် ဂိမ်းကစားခြင်း၊ အကြောင်းအရာဖန်တီးခြင်းနှင့် rendering ကဲ့သို့သော အလုပ်များအတွက် single-thread စွမ်းဆောင်ရည်နှင့် multithreaded အလားအလာကို ဖော်ထုတ်ရန် ကူညီပေးသည်။ thread ရှစ်ခုရှိ ရမှတ်များသည် ခေတ်မီ DirectX 12 ဂိမ်းစွမ်းဆောင်ရည်နှင့် မကြာခဏ ကိုက်ညီလေ့ရှိပြီး 1- မှ 4-thread ရလဒ်များသည် အဟောင်းများ သို့မဟုတ် esports ဂိမ်းအခြေအနေများကို ထင်ဟပ်စေသည်။
ဤနေရာတွင် T2 သည် အများဆုံး thread များအောက်တွင် ၁၇,၅၅၈ မှတ်ဖြင့် အမြင့်ဆုံးရောက်ရှိခဲ့သည်။ thread ၁၆ ခုနှင့် ၈ ခုတွင် ရမှတ်များသည် အသီးသီး ၁၄,၁၁၀ နှင့် ၉,၄၇၃ သို့ ရောက်ရှိခဲ့ပြီး single-thread စွမ်းဆောင်ရည်မှာ ၁,၃၇၇ ဖြစ်သည်။
| 3DMark CPU ပရိုဖိုင် (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) | Dell Pro Max Tower T2 (Intel Core Ultra 9 285K) (NVIDIA RTX PRO 6000) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
|---|---|---|---|
| မက်စ်ချည်များ | 17,558 | 16,497 | 16,832 |
| 16 တွင် Threads | 14,110 | 13,224 | 13,658 |
| 8 တွင် Threads | 9,473 | 7,658 | 9,028 |
| 4 ချည် | 5,182 | 4,583 | 4,799 |
| 2 ချည် | 2,689 | 2,435 | 2,464 |
| 1 ချည် | 1,377 | 1,234 | 1,263 |
3DMark သိုလှောင်မှု
3DMark Storage Benchmark သည် ဂိမ်းများတင်ခြင်း၊ တိုးတက်မှုကို သိမ်းဆည်းခြင်း၊ ဂိမ်းဖိုင်များ ထည့်သွင်းခြင်းနှင့် ဂိမ်းကစားခြင်းကို မှတ်တမ်းတင်ခြင်းကဲ့သို့သော အလုပ်များကို တိုင်းတာခြင်းဖြင့် သင့် SSD ၏ ဂိမ်းစွမ်းဆောင်ရည်ကို စမ်းသပ်ပါသည်။ ၎င်းသည် သင့်သိုလှောင်မှု၏ လက်တွေ့ကမ္ဘာဂိမ်းကစားခြင်းတွင် မည်မျှကောင်းမွန်စွာ လုပ်ဆောင်နိုင်သည်ကို အကဲဖြတ်ပြီး တိကျသော စွမ်းဆောင်ရည်ဆိုင်ရာ ထိုးထွင်းသိမြင်မှုများကို ပေးစွမ်းနိုင်ရန် နောက်ဆုံးပေါ် သိုလှောင်မှုနည်းပညာများကို ပံ့ပိုးပေးပါသည်။
Tower T2 သည် ရမှတ် 3,552 ရရှိခဲ့ပြီး ဂိမ်းကြီးများကို ထည့်သွင်းခြင်း၊ သိမ်းဆည်းခြင်းနှင့် အကြောင်းအရာ မှတ်တမ်းတင်ခြင်းကဲ့သို့သော ဖိုင်များစွာ အသုံးပြုသည့် လုပ်ဆောင်ချက်များတွင် loading နှင့် transfer လုပ်ချိန်များ မြန်ဆန်ကြောင်း ညွှန်ပြနေပါသည်။
| 3DMark Storage (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) | Dell Pro Max Tower T2 (Intel Core Ultra 9 285K) (NVIDIA RTX PRO 6000) | Dell Pro Max 18 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) | Dell Pro Max 16 Plus (Intel Core Ultra 9 285HX) (NVIDIA RTX PRO 5000) |
|---|---|---|---|
| နိုင်ပြီ | 3,552 | 2,368 | 2,172 |
ကောက်ချက်
Dell Pro Max Tower T2 သည် Dell ၏ ယနေ့အထိ စွမ်းဆောင်ရည်အမြင့်ဆုံး single-GPU workstation များထဲမှ တစ်ခုအဖြစ် ထင်ရှားပါသည်။ ၎င်းတွင် ခိုင်မာသော CPU စွမ်းဆောင်ရည်၊ အစွမ်းထက်သော ဂရပ်ဖစ်ရွေးချယ်မှုများနှင့် ၎င်း၏ 32-liter chassis ကို စမတ်ကျကျအသုံးပြုနိုင်သော ဒီဇိုင်းတို့ကို ပေါင်းစပ်ထားသည်။ Dell ၏ ပိုကြီးသော tower များသည် dual GPU configuration များ သို့မဟုတ် expanded PCIe layouts များမှတစ်ဆင့် ပိုမိုမြင့်မားသော စွမ်းဆောင်ရည်ကို ရရှိနိုင်သော်လည်း Max Pro သည် ထိရောက်မှုနှင့် ဟန်ချက်ညီမှုကို အာရုံစိုက်သည်။ ၎င်းသည် ပရော်ဖက်ရှင်နယ် workloads များအတွက် အလွန်ကောင်းမွန်သော compute နှင့် graphics စွမ်းအားကို ပေးစွမ်းသည်။
စမ်းသပ်မှုတွင် T2 သည် ပရော်ဖက်ရှင်နယ် benchmark အမျိုးမျိုးတွင် ခိုင်မာသောရလဒ်များကို ပေးဆောင်ခဲ့သည်။ SPECviewperf နှင့် Blender ကဲ့သို့သော workload များသည် မြင့်မားသော GPU throughput ကို ညွှန်ပြနေပြီး SPECworkstation နှင့် y-cruncher တို့သည် Core Ultra 9 285K ၏ multicore စွမ်းဆောင်ရည်ကို အလေးပေးဖော်ပြခဲ့သည်။ UL Procyon ကဲ့သို့သော AI နှင့် image-generation စမ်းသပ်မှုများသည် စက်သင်ယူမှု၊ rendering နှင့် content creation အပါအဝင် ခေတ်မီ workload များကို ကိုင်တွယ်ဖြေရှင်းနိုင်သည့် စနစ်၏စွမ်းရည်ကို အတည်ပြုခဲ့သည်။ 3D modeling နှင့် simulation မှ ဗီဒီယိုနှင့် data processing အထိ အမျိုးအစားအားလုံးတွင် စွမ်းဆောင်ရည်သည် စဉ်ဆက်မပြတ်မြင့်မားနေခဲ့သည်။
ဒီဇိုင်းရှုထောင့်မှကြည့်လျှင် Dell သည် ၎င်း၏ ပါဝါရွေးချယ်မှုများစွာနှင့် အထူးပြု workflow များအတွက် modular I/O ပံ့ပိုးမှုဖြင့် ပြောင်းလွယ်ပြင်လွယ်ရှိမှုနှင့် ဝန်ဆောင်မှုပေးနိုင်မှု နှစ်မျိုးလုံးအတွက် chassis ကို တည်ဆောက်ခဲ့သည်။ ၎င်း၏ component layout နှင့် ချဲ့ထွင်နိုင်မှုတို့က ပိုကြီးသော system ၏ ကြီးမားသော အစိတ်အပိုင်းများမပါဘဲ ပြောင်းလဲနေသော project လိုအပ်ချက်များကို လိုက်လျောညီထွေဖြစ်အောင် ပြုလုပ်နိုင်သော workstation တစ်ခု လိုအပ်သော user များအတွက် အလွန်ကောင်းမွန်စေသည်။
အလုံးစုံပြောရရင် Dell Pro Max Tower T2 ဟာ စွမ်းဆောင်ရည်မြင့်မားပါတယ်။ Dell ရဲ့ ပိုကြီးတဲ့စနစ်တွေဟာ multi-GPU setup တွေနဲ့ ပိုမိုမြင့်မားတဲ့ scale လုပ်လို့ရပေမယ့် ဒီမော်ဒယ်ဟာ သိပ်သည်းပြီး ကောင်းမွန်စွာတည်ဆောက်ထားတဲ့ chassis မှာ single-GPU စွမ်းရည်ကောင်းမွန်ပြီး workstation အဆင့်ယုံကြည်စိတ်ချရမှုကို လိုချင်တဲ့အသုံးပြုသူတွေအတွက် ထင်ရှားပါတယ်။ ပါဝါ၊ ပြောင်းလွယ်ပြင်လွယ်ရှိမှုနဲ့ footprint အကြား စမတ်ကျတဲ့ဟန်ချက်ညီမှုကို ဖော်ဆောင်ပေးတာကြောင့် Dell ရဲ့ flagship tower တွေရဲ့ အရွယ်အစား ဒါမှမဟုတ် ကုန်ကျစရိတ်မရှိဘဲ စွမ်းဆောင်ရည်မြင့်မားတဲ့ professional တွေအတွက် ခိုင်မာတဲ့ရွေးချယ်မှုတစ်ခုဖြစ်စေပါတယ်။
Dell Pro Max Tower T2 ထုတ်ကုန်စာမျက်နှာ
ဦးဆောင်သူစာရင်း- Dell Pro Max Tower T2 သည် အကောင်းဆုံး Desktop Workstations ဦးဆောင်သူစာရင်းတွင် အကောင်းဆုံးတန်ဖိုးတစ်ခုတည်းသော GPU Workstation နေရာကို ရယူထားသည်။ ဤစနစ်ရှိ RTX PRO 6000 သည် ကျွန်ုပ်တို့၏ အကောင်းဆုံး Enterprise GPUs ဦးဆောင်သူစာရင်းတွင် အကောင်းဆုံး Enterprise Inference GPU ၏နောက်ကွယ်ရှိ single-card နံပါတ်များကို ထုတ်လုပ်ပေးခဲ့သည် ။




အမေဇုံ