Intel ရဲ့ Arc Pro B50 GPU ဟာ ကုမ္ပဏီရဲ့ ပရော်ဖက်ရှင်နယ် ဂရပ်ဖစ်လောကထဲကို တည်ငြိမ်စွာ တိုးချဲ့လာမှုမှာ နောက်ထပ် အဓိပ္ပာယ်ရှိတဲ့ မှတ်တိုင်တစ်ခု ဖြစ်ပါတယ်။ နှစ်ပေါင်းများစွာ Intel ရဲ့ GPU ရည်မှန်းချက်တွေဟာ ပြိုင်တူလမ်းကြောင်းနှစ်ခုမှာ ရှိနေခဲ့ပါတယ်- စားသုံးသူတွေအတွက် ဂိမ်းကစားခြင်းကို အဓိကထားတဲ့ Arc ကတ်တွေနဲ့ ဖန်တီးသူတွေ၊ အင်ဂျင်နီယာတွေနဲ့ ဆော့ဖ်ဝဲရေးသားသူတွေအတွက် workstation ကို အဓိကထားတဲ့ Arc Pro ထုတ်ကုန်တွေပါ။ B-series ဟာ Arc Pro A-series ကနေ ရရှိခဲ့တဲ့ သင်ခန်းစာတွေကို အခြေခံပြီး ဂိမ်းကစားခြင်း စံနှုန်းတွေထက် ပရော်ဖက်ရှင်နယ် workloads တွေကို ရည်ရွယ်တဲ့ ဒီဇိုင်း၊ driver နဲ့ software တိုးတက်မှုတွေကို ဆက်လက်လုပ်ဆောင်နေပါတယ်။
Arc Pro B-series မှာ လက်ရှိမှာ B50 နဲ့ B60 ဆိုတဲ့ မော်ဒယ်နှစ်ခုပါဝင်ပြီး တစ်ခုချင်းစီကို ယုံကြည်စိတ်ချရမှု၊ ISV အသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်နဲ့ CAD၊ visualization၊ simulation နဲ့ AI-assisted workflows တွေမှာ ခန့်မှန်းနိုင်တဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်တွေအတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားပါတယ်။ B50 ဟာ ထိရောက်တဲ့ entry point အဖြစ် ဆောင်ရွက်ပေးပါတယ်။ အရွယ်အစားသေးငယ်တဲ့ စနစ်တွေနဲ့ high-end card တွေရဲ့ power demands ဒါမှမဟုတ် thermal demands မရှိဘဲ ယုံကြည်စိတ်ချရတဲ့ acceleration လိုအပ်နေတဲ့ ပရော်ဖက်ရှင်နယ်တွေအတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားတဲ့ compact, low-power GPU တစ်ခုဖြစ်ပါတယ်။ B60 မှာ cores ပိုများ၊ memory bandwidth ပိုများနဲ့ VRAM ပိုများပြီး dataset ကြီးကြီးတွေ၊ inference workloads ပိုများ ဒါမှမဟုတ် Intel ရဲ့ Battlematrix reference platform လိုမျိုး multi-GPU workstation တွေအတွက် အဲဒီအခြေခံပေါ်မှာ တည်ဆောက်ထားပါတယ်။
NVIDIA က ပရော်ဖက်ရှင်နယ် GPU ဈေးကွက်မှာ ဦးဆောင်နေဆဲဖြစ်ပြီး AMD က ဈေးနှုန်းနဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်မှာ ထိရောက်စွာ ယှဉ်ပြိုင်နေဆဲဖြစ်ပေမယ့် Intel ရဲ့ Arc Pro B50 နဲ့ ချဉ်းကပ်မှုဟာ တစ်ညတည်းနဲ့ နှစ်ခုစလုံးကို အစားထိုးဖို့ မဟုတ်ပါဘူး။ ယင်းအစား Intel ရဲ့ oneAPI ဂေဟစနစ်ကတစ်ဆင့် ပါဝါထိရောက်မှု၊ တည်ငြိမ်တဲ့ drivers တွေနဲ့ ကျယ်ပြန့်တဲ့ application compatibility တွေကို အခြေခံပြီး တည်ဆောက်ထားတဲ့ ယုံကြည်စိတ်ချရတဲ့ စံနှုန်းအခြေပြု ရွေးချယ်စရာတစ်ခုကို ပံ့ပိုးပေးဖို့ပဲ ဖြစ်ပါတယ်။ B50 ဟာ Intel ရဲ့ Gaudi enterprise AI accelerators တွေနဲ့ ကုမ္ပဏီရဲ့ ကြီးထွားလာတဲ့ အတွေ့အကြုံကနေလည်း သွယ်ဝိုက်တဲ့ အကျိုးကျေးဇူးတွေ ရရှိပါတယ် ။ အဲဒီမှာ memory efficiency နဲ့ compute scaling မှာ architectural တိုးတက်မှုတွေ ပါဝင်ပြီး ဒီမျိုးဆက်ရဲ့ ဒီဇိုင်းအတွေးအခေါ်ကို အသိပေးပါတယ်။
အမည်ပေးပုံခြင်း ဆင်တူသော်လည်း Arc Pro B-series သည် Intel ၏ Arc B-series ဂိမ်း GPU များနှင့် ကွဲပြားကြောင်း သတိပြုသင့်သည်။ ဂိမ်းလိုင်းသည် ၎င်းတို့၏တန်ဖိုးနှင့်ထိုက်တန်သော စွမ်းဆောင်ရည်ကို ရှာဖွေနေသော ဝါသနာရှင်များနှင့် mainstream ကစားသမားများကို ပစ်မှတ်ထားပြီး Arc Pro B-series သည် အသိအမှတ်ပြု တည်ငြိမ်မှု၊ တိုးချဲ့ထားသော သက်တမ်းစက်ဝန်း ပံ့ပိုးမှုနှင့် ပရော်ဖက်ရှင်နယ်အဆင့် driver tuning တို့ကို အလေးပေးဖော်ပြသည်။ အတိုချုပ်ပြောရလျှင် B50 ကို ဂိမ်းကစားရန်အတွက် တည်ဆောက်ထားခြင်းမဟုတ်ဘဲ အလုပ်အတွက် တည်ဆောက်ထားခြင်း ဖြစ်သည်။
ဒီဇိုင်းပုံဖော်ခြင်း၊ AI တွက်ချက်ခြင်းနှင့် GPU အရှိန်မြှင့်တွက်ချက်ခြင်းစသည့် ရောနှောထားသော workload များတွင် အလုပ်လုပ်နေသော ဖန်တီးမှုဆိုင်ရာ ပရော်ဖက်ရှင်နယ်များ၊ အင်ဂျင်နီယာများနှင့် developer များအတွက် Intel Arc Pro B50 သည် ထိရောက်မှု၊ ယုံကြည်စိတ်ချရမှုနှင့် ကုန်ကျစရိတ်တို့ကို လက်တွေ့ကျကျ ဟန်ချက်ညီစေပါသည်။ ဒေါ်လာ ၃၄၉ ဝန်းကျင်ဖြင့် ၎င်းသည် စွမ်းဆောင်ရည်ဇယားများ၏ ထိပ်ဆုံးကို လိုက်လံရှာဖွေခြင်းထက် တသမတ်တည်းရှိမှုနှင့် ပရော်ဖက်ရှင်နယ်ပေါင်းစပ်မှုကို တန်ဖိုးထားသူများအတွက် သင့်လျော်သော ကတ်တစ်ခုဖြစ်သည်။
Intel Arc Pro B50 ဒီဇိုင်းနှင့် တည်ဆောက်မှု
ဟာ့ဒ်ဝဲကိုယ်တိုင်ကို ကြည့်မယ်ဆိုရင် Arc Pro B50 ဟာ သေးငယ်တဲ့ workstation တွေနဲ့ embedded platform တွေအတွက် သင့်တော်တဲ့ ကျစ်လျစ်ပြီး ပါဝါနည်းတဲ့ ဒီဇိုင်းကို တပ်ဆင်ထားပြီး အလျား ၆.၆ လက်မနဲ့ အနံ ၂.၇ လက်မ ရှိပါတယ်။ half-height bracket ကို အသုံးပြုထားတာကြောင့် small-form-factor workstation တွေ ဒါမှမဟုတ် embedded environment တွေလို နေရာအကန့်အသတ်ရှိတဲ့ စနစ်တွေမှာ တပ်ဆင်နိုင်ပါတယ်။ ကတ်ရဲ့ အလေးချိန်က ၃၃၀ ဂရမ်ရှိပြီး onboard fan အစား system airflow ကို အားကိုးပြီး passively cool လုပ်ထားပါတယ်။ ဒီဒီဇိုင်းက thermal load အပိုတွေကို ရှောင်ရှားနိုင်ပေမယ့် ဖြန့်ကျက်မှုပေါ်မူတည်ပြီး chassis airflow အတွက် စီစဉ်ဖို့ လိုအပ်နိုင်ပါတယ်။
B50 သည် PCIe slot မှတစ်ဆင့် ပါဝါ (70 watts TPD) ကို ဆွဲယူပြီး ပြင်ပ connector များ မလိုအပ်ပါ။ ၎င်းသည် prebuilt သို့မဟုတ် OEM စနစ်များတွင် အထူးသဖြင့် cable routing သို့မဟုတ် power headroom အကန့်အသတ်ရှိသည့်နေရာများတွင် ပေါင်းစပ်မှုကို ရိုးရှင်းစေနိုင်သည်။ Intel သည် ဤကတ်ကိုအသုံးပြုသည့် စနစ်များအတွက် အနည်းဆုံး 280 W power supply ကို အကြံပြုထားသည်။
Arc Pro B50 ကို Intel ရဲ့ Xe2 ဗိသုကာပေါ်မှာ တည်ဆောက်ထားပြီး TSMC ရဲ့ 5nm လုပ်ငန်းစဉ်ကို အသုံးပြုပြီး ထုတ်လုပ်ထားပါတယ်။ ၎င်းမှာ Xe cores ၁၆ ခုနဲ့ render slice လေးခု ပါဝင်ပြီး အထွေထွေအသုံးပြုမှု compute အတွက် vector engines ၁၂၈ ခုနဲ့ AI workloads အတွက် XMX engines ၁၂၈ ခု ပါဝင်ပါတယ်။ ဒီကတ်မှာ ray tracing unit ၁၆ ခုလည်း ပါဝင်ပါတယ်။ ဒီကတ်ဟာ base clock 1700 MHz မှာ လည်ပတ်ပြီး လိုအပ်တဲ့အခါ 2600 MHz အထိ မြှင့်တင်နိုင်ပါတယ်။ အမြင့်ဆုံး compute စွမ်းဆောင်ရည်က 10.65 TFLOPS (FP32) ဖြစ်ပြီး INT8 အတွက် TOPS ၁၇၀ ရှိပါတယ်။ ဒါကို AI inference မှာ အသုံးပြုလေ့ရှိပါတယ်။
၎င်းတွင် 128-bit bus ပေါ်တွင် လည်ပတ်နေသော 16GB GDDR6 မှတ်ဉာဏ် ပါရှိသည်။ ၎င်းသည် အဆင့်မြင့် GPU များတွင် တွေ့ရှိရသည်ထက် interface ကျဉ်းမြောင်းသော်လည်း 14Gbps မှတ်ဉာဏ်မော်ဂျူးများနှင့် တွဲဖက်ထားပြီး စုစုပေါင်း bandwidth ကို 224 GB/s အထိ မြှင့်တင်ပေးသည်။ 3D မော်ဒယ်များတွင် texture ကြီးများဖြင့် အလုပ်လုပ်ခြင်း၊ multi-layered video timelines သို့မဟုတ် local AI inference ကဲ့သို့သော ပရော်ဖက်ရှင်နယ် အလုပ်များစွာအတွက် ၎င်းသည် အလုပ်အများစုကို ချောမွေ့စွာလည်ပတ်စေရန် bandwidth လုံလောက်စွာ ပေးပါသည်။ ကတ်သည် PCIe 5.0 x8 interface မှတစ်ဆင့် ချိတ်ဆက်ထားပြီး (နှင့် PCIe မျိုးဆက်ဟောင်းများနှင့် တွဲဖက်အသုံးပြုနိုင်သည်)၊ ၎င်းသည် Gen5 စနစ်များတွင် ပုံမှန်ပရော်ဖက်ရှင်နယ် workloads များအတွက် bandwidth လုံလောက်စွာ ပေးစွမ်းသည်။
B50 မှာ အပြည့်အဝပါဝင်တဲ့ DisplayPort 2.1 output လေးခုပါဝင်ပြီး မော်နီတာလေးခုအထိ တစ်ပြိုင်နက်တည်း ပြသနိုင်ပါတယ်။ bandwidth ပြဿနာမရှိဘဲ 60 Hz မှာ 8K အထိ resolution ဒါမှမဟုတ် 4K display အများအပြားကို ထောက်ပံ့ပေးပါတယ်။ ဒီ port တွေက UHBR 13.5 ကိုလည်း ထောက်ပံ့ပေးပါတယ်။ ဆိုလိုတာက high-refresh ဒါမှမဟုတ် high-resolution panel တွေအတွက် data rate မြင့်မားစွာ ရရှိနိုင်ပြီး display clarity နဲ့ color depth အတွက် အထူးအသုံးဝင်ပါတယ်။ မီဒီယာဘက်မှာဆိုရင် ကတ်မှာ H.264, H.265, VP9 နဲ့ AV1 အပါအဝင် standard codec တွေအတွက် full hardware acceleration ပါဝင်သလို Dolby Vision playback support လည်း ပါဝင်ပါတယ်။ application တွေနဲ့ framework တွေအတွက်ကတော့ DirectX 12 Ultimate, Vulkan 1.4, OpenGL 4.6 နဲ့ OpenCL 3.0 စတဲ့ API အားလုံးကို လွှမ်းခြုံထားပါတယ်။ ဒီကတ်က Intel ရဲ့ oneAPI, OpenVINO, XeSS နဲ့ PyTorch IPEX extension တွေကို ထောက်ပံ့ပေးပြီး AI နဲ့ machine learning workloads တွေမှာ စွမ်းဆောင်ရည်တိုးတက်စေဖို့ ဒီဇိုင်းထုတ်ထားပါတယ်။
Intel Arc Pro B50 သတ်မှတ်ချက်များ
| specification | အသေးစိတ် |
|---|---|
| GPU ကိုဗိသုကာပညာ | Xe2 (TSMC N5) |
| Xe-core များ | 16 |
| ပုံဖော်ခြင်း အပိုင်းများ | 4 |
| ဓာတ်မှန်ရိုက်ခြင်း ယူနစ်များ | 16 |
| XMX အင်ဂျင်များ | 128 |
| Vector အင်ဂျင်များ | 128 |
| ဂရပ်ဖစ်အခြေခံနာရီ | 1700 MHz |
| အမြင့်ဆုံး ဒိုင်းနမစ်နာရီ | 2600 MHz |
| GPU FP32 စွမ်းဆောင်ရည် | 10.65 TFLOPS |
| GPU အမြင့်ဆုံး ထိပ်တန်းများ (INT8) | 170 |
| စုစုပေါင်းဘုတ်အဖွဲ့ပါဝါ (TBP) | 70 ဒဗလျူ |
| မှတ်ဉာဏ် | 16 GB ကို GDDR6 |
| မှတ်ဉာဏ် Interface | 128-bit မှာ |
| မှတ်ဉာဏ် Bandwidth | 224 GB ကို / s နဲ့ |
| Memory Speed | 14 Gbps |
| PCIe မျက်နှာပြင် | PCIe 5.0 x8 |
| display ရလဒ်မျာ | 4x DisplayPort 2.1 (UHBR 13.5) |
| အမြင့်ဆုံးဆုံးဖြတ်ချက် | 60Hz @ 7680 x 4320 |
| H.264 / H.265 / AV1 / VP9 ပံ့ပိုးမှု | Yes |
| API ကိုပံ့ပိုးမှု | DirectX 12 Ultimate၊ Vulkan 1.4၊ OpenGL 4.6၊ OpenCL 3.0 |
| oneAPI / OpenVINO ပံ့ပိုးမှု | Yes |
| PyTorch IPEX တိုးချဲ့မှု | Yes |
| Intel XeSS ပံ့ပိုးမှု | Yes |
| form ကို Factor | ၆.၆ လက်မ x ၂.၇ လက်မ၊ အပေါက်နှစ်ပေါက် |
| အလေးချိန် | 330 ဂရမ် |
| Power က Connector | မရှိပါ (PCIe slot မှတစ်ဆင့် ပါဝါပေးသည်) |
| အနည်းဆုံး PSU | 280 ဒဗလျူ |
| အာမခံချက် | 3 အနှစ် |
| launch နေ့စွဲ | Q3 2025 |
Intel Arc Pro B50 စွမ်းဆောင်ရည်
စွမ်းဆောင်ရည်စမ်းသပ်မှုသည် Arc Pro B50 သည် AI inference၊ image generation၊ rendering နှင့် compute-heavy applications များတစ်လျှောက် real-world workloads များကို မည်သို့ကိုင်တွယ်သည်ကို အာရုံစိုက်သည်။
UL Procyon: AI စာသားထုတ်လုပ်ခြင်း
Procyon AI Text Generation Benchmark သည် တိကျပြီး တသမတ်တည်းရှိသော အကဲဖြတ်နည်းလမ်းကို ပေးဆောင်ခြင်းဖြင့် AI LLM စွမ်းဆောင်ရည်စမ်းသပ်မှုကို ပိုမိုကောင်းမွန်စေသည်။ ၎င်းသည် ကြီးမားသော မော်ဒယ်များနှင့် variable factor များ၏ ရှုပ်ထွေးမှုကို လျှော့ချနေစဉ်တွင် LLM မော်ဒယ်များစွာတွင် ထပ်ခါတလဲလဲ စမ်းသပ်ခွင့်ပြုသည်။ AI hardware ဦးဆောင်သူများဖြင့် တီထွင်ထားသောကြောင့် ပိုမိုယုံကြည်စိတ်ချရပြီး ထိရောက်သော စွမ်းဆောင်ရည် အကဲဖြတ်မှုများကို ပေးအပ်နိုင်ရန် ဒေသတွင်း AI accelerator များအသုံးပြုမှုကို အကောင်းဆုံးဖြစ်အောင် ပြုလုပ်ပေးသည်။ အောက်ပါရလဒ်များကို NVIDIA မော်ဒယ်များတွင် TensorRT နှင့် AMD မော်ဒယ်များတွင် ONNX ကို အသုံးပြု၍ တိုင်းတာခဲ့သည်။
Arc Pro B50 ဟာ ၎င်းရဲ့အတန်းအစားအတွက် ကောင်းမွန်စွာစွမ်းဆောင်ရည်ရှိပြီး AMD ရဲ့ RX 9060 XT နဲ့ 9070 တို့ထက် သာလွန်နေပြီး အလုံးစုံရမှတ်တွေမှာ RTX 5060 Ti နဲ့ ယှဉ်ပြိုင်နိုင်ပါတယ်။ ၎င်းရဲ့ အကြီးမားဆုံးအားသာချက်ကတော့ response time ပါ၊ အဘယ်ကြောင့်ဆိုသော် ၎င်းသည် မော်ဒယ်များတွင် ပထမဆုံးတိုကင်သို့ အမြန်ဆုံးပြန်ပေးသောကြောင့်ဖြစ်သည်။ Token throughput သည် NVIDIA ရဲ့ အသစ်ထွက်ကတ်များထက် နိမ့်ကျပါသည်။ သို့သော်၊ light inference သို့မဟုတ် AI features များပါသော design tools ကဲ့သို့သော အလုပ်များအတွက်၊ B50 သည် high-end hardware မရှိသူများအတွက် အကောင်းဆုံးရွေးချယ်မှုတစ်ခုဖြစ်သည်။
| UL Procyon: AI စာသားထုတ်လုပ်ခြင်း | Intel Arc Pro B50 | AMD Radeon RX 9060 XT | AMD Radeon RX 9070 | AMD Radeon RX 9070 XT | Nvidia GeForce RTX 5060 တီ | NVIDIA GeForce RTX 5070 FE |
| Phi ၏ စုစုပေါင်းရမှတ် | 2,593 | 1,281 | 1,933 | 2,080 | 2,870 | 3,453 |
| ပထမဆုံးတိုကင်သို့ Phi ထုတ်ပေးချိန် | 0.275 ့ | 1.473 ့ | 0.954 ့ | 0.855 ့ | 0.375 ့ | 0.323 ့ |
| တစ်စက္ကန့်လျှင် Phi အထွက်တိုကင်များ | 72.128 တိုကင်/s | 94.453 တိုကင်/s | 139.187 တိုကင်/s | 144.471 တိုကင်/s | 120.773 တိုကင်/s | 150.435 တိုကင်/s |
| Phi ၏ စုစုပေါင်းကြာချိန် | 39.179 ့ | 39.365 ့ | 26.989 ့ | 25.587 ့ | 25.216 ့ | 20.302 ့ |
| Mistral ၏ စုစုပေါင်းရမှတ် | 2,483 | 1,274 | 2,040 | 2,231 | 2,807 | 3,562 |
| Mistral ထုတ်ပေးသည့်အချိန် ပထမဆုံးတိုကင်သို့ | 0.346 ့ | 1.827 ့ | 1.109 ့ | 0.946 ့ | 0.526 ့ | 0.433 ့ |
| တစ်စက္ကန့်လျှင် Mistral Output Tokens များ | 46.799 တိုကင်/s | 65.115 တိုကင်/s | 101.300 တိုကင်/s | 103.348 တိုကင်/s | 91.057 တိုကင်/s | 120.507 တိုကင်/s |
| Mistral ၏ စုစုပေါင်းကြာချိန် | 59.907 ့ | 54.516 ့ | 34.960 ့ | 33.350 ့ | 33.377 ့ | 25.496 ့ |
| Llama3 အလုံးစုံရမှတ် | 2,427 | 1,150 | 1,904 | 2,070 | 2,599 | 3,125 |
| Llama3 ထုတ်ပေးသည့်အချိန် ပထမဆုံးတိုကင်သို့ | 0.311 ့ | 1.632 ့ | 0.981 ့ | 0.845 ့ | 0.449 ့ | 0.379 ့ |
| တစ်စက္ကန့်လျှင် Llama3 အထွက်တိုကင်များ | 45.031 တိုကင်/s | 53.167 တိုကင်/s | 87.594 တိုကင်/s | 89.102 တိုကင်/s | 74.709 တိုကင်/s | 100.388 တိုကင်/s |
| Llama3 ၏ စုစုပေါင်းကြာချိန် | 61.926 ့ | 62.563 ့ | 38.273 ့ | 36.742 ့ | 39.489 ့ | 29.720 ့ |
| Llama2 အလုံးစုံရမှတ် | - | 1,252 | 2,047 | 2,298 | 2,576 | 3,125 |
| Llama2 ထုတ်ပေးသည့်အချိန် ပထမဆုံးတိုကင်သို့ | - | 2.992 ့ | 1.926 ့ | 1.565 ့ | 0.844 ့ | 0.785 ့ |
| တစ်စက္ကန့်လျှင် Llama2 အထွက်တိုကင်များ | - | 34.654 တိုကင်/s | 59.673 တိုကင်/s | 61.127 တိုကင်/s | 41.386 တိုကင်/s | 56.647 တိုကင်/s |
| Llama2 ၏ စုစုပေါင်းကြာချိန် | - | 99.027 ့ | 59.100 ့ | 55.520 ့ | 71.302 ့ | 53.234 ့ |
UL ပရိုဆိုင်ယွန်- AI ရုပ်ပုံမျိုးဆက်
Procyon AI Image Generation Benchmark သည် ပါဝါနည်း NPU များမှ အဆင့်မြင့် GPU များအထိ ဟာ့ဒ်ဝဲအမျိုးမျိုးတွင် AI inference စွမ်းဆောင်ရည်ကို စဉ်ဆက်မပြတ်နှင့် တိကျစွာ တိုင်းတာပေးသည်။ ၎င်းတွင် စမ်းသပ်မှုသုံးခုပါဝင်သည်- အဆင့်မြင့် GPU များအတွက် Stable Diffusion XL (FP16)၊ အလယ်အလတ်ပါဝါရှိသော GPU များအတွက် Stable Diffusion 1.5 (FP16) နှင့် ပါဝါနည်းစက်ပစ္စည်းများအတွက် Stable Diffusion 1.5 (INT8)။ benchmark သည် စနစ်တစ်ခုစီအတွက် အကောင်းဆုံး inference engine ကိုအသုံးပြုပြီး တရားမျှတပြီး နှိုင်းယှဉ်နိုင်သောရလဒ်များကို သေချာစေသည်။
ရုပ်ပုံထုတ်လုပ်မှုစွမ်းဆောင်ရည်က B50 ရဲ့ ကန့်သတ်ချက်တွေကို ပြသနေပါတယ်။ ဒါပေမယ့် ပြဿနာမရှိဘဲ စမ်းသပ်မှုတိုင်းကို ပြီးမြောက်အောင်မြင်ခဲ့ပြီး INT8 ရလဒ်တွေအရ လိုအပ်တဲ့အခါ အကောင်းဆုံးဖြစ်အောင် ပြုလုပ်ထားတဲ့ inference model တွေကို ကိုင်တွယ်နိုင်တယ်ဆိုတာ ပြသနေပါတယ်။ မကြာခဏ ရုပ်ပုံထုတ်လုပ်မှုအတွက် အသင့်တော်ဆုံးတော့ မဟုတ်ပေမယ့် ပေါ့ပါးတဲ့ ဒါမှမဟုတ် ရံဖန်ရံခါ AI ဂရပ်ဖစ်အလုပ်တွေအတွက်တော့ အသုံးပြုနိုင်ပါတယ်။
| UL Procyon: AI Image Generation (အလုံးစုံရမှတ်- မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) | Intel Arc Pro B50 | AMD Radeon RX 9070 XT | Nvidia GeForce RTX 5060 တီ | AMD Radeon RX 9070 | AMD Radeon RX 9070 XT | NVIDIA GeForce RTX 5070 FE |
| တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု ၁.၅ (FP၁၆) — အလုံးစုံရမှတ် | 754 | 1,436 | 2,110 | 2,280 | 2,598 | 2,937 |
| တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု ၁.၅ (FP၁၆) — ಒಟ್ಟಾರೆအချိန် | 132.585 ့ | 69.633 ့ | 47.590 ့ | 43.858 ့ | 38.481 ့ | 34.038 ့ |
| တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု ၁.၅ (FP၁၆) — ရုပ်ပုံထုတ်လုပ်သည့်အမြန်နှုန်း | ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ | ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ | ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ | ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ | ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ | ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ |
| တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု ၁.၅ (INT၈) — အလုံးစုံရမှတ် | 5,020 | N / A | 27,705 | N / A | N / A | 36,320 |
| တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု ၁.၅ (INT၈) — ಒಟ್ಟಾರೆအချိန် | 49.795 ့ | N / A | 9.024 ့ | N / A | N / A | 6.883 ့ |
| တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု ၁.၅ (INT8) — ရုပ်ပုံထုတ်လုပ်သည့်အမြန်နှုန်း | ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ | N / A | ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ | N / A | N / A | ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ |
| တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု XL (FP16) — အလုံးစုံရမှတ် | 748 | 1,124 | 1,940 | 1,805 | 2,010 | 2,473 |
| တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု XL (FP16) — ಒಟ್ಟಾರೆအချိန် | 790.774 ့ | 533.736 ့ | 326.550 ့ | 332.400 ့ | 298.499 ့ | 242.606 ့ |
| တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု XL (FP16) — ရုပ်ပုံထုတ်လုပ်သည့်အမြန်နှုန်း | ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ | ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ | ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ | ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ | ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ | ၁၀၅.၂၃၇ စက္ကန့်/ပုံတစ်ပုံ |
လပ်စ်မာ့ခ်
Luxmark သည် open-source ray-tracing renderer ဖြစ်သော LuxRender ကိုအသုံးပြု၍ အလွန်အသေးစိတ်ကျသော 3D မြင်ကွင်းများဖြင့် စနစ်၏စွမ်းဆောင်ရည်ကို အကဲဖြတ်သည့် GPU benchmark တစ်ခုဖြစ်သည်။ ဤ benchmark သည် ဆာဗာများနှင့် workstation များ၏ graphical rendering စွမ်းရည်များကို အကဲဖြတ်ရန်အတွက် အထူးသဖြင့် visual effect များနှင့် architectural visualization application များတွင် တိကျသောအလင်း simulation သည် အရေးကြီးပါသည်။
LuxMark မှာ B50 ရလဒ်တွေက 5060 Ti ဒါမှမဟုတ် RX 9070 လိုမျိုး အလယ်အလတ်တန်းစား GPU တွေထက် အများကြီးနိမ့်ကျနေပြီး ဒါဟာ မမျှော်လင့်ထားတဲ့ကိစ္စတော့ မဟုတ်ပါဘူး။ ray-traced workloads တွေကို ပြီးမြောက်အောင် လုပ်ဆောင်နိုင်ပေမယ့် render speed ကတော့ အကန့်အသတ်ရှိပါတယ်။
| Luxmark (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) | Intel Arc Pro B50 | AMD Radeon RX 9060 XT | Nvidia GeForce RTX 5060 တီ | AMD Radeon RX 9070 | AMD Radeon RX 9070 XT | NVIDIA GeForce RTX 5070 FE |
| အစားအသောက်ရမှတ် | 2,456 | 4,220 | 6,590 | 8,233 | 8,610 | 9,061 |
| ခန်းမရမှတ် | 5,158 | 8,007 | 15,348 | 16,566 | 16,758 | 22,062 |
Geekbench 6
Geekbench 6 သည် အလုံးစုံစနစ်စွမ်းဆောင်ရည်ကို တိုင်းတာသည့် cross-platform benchmark တစ်ခုဖြစ်သည်။ Geekbench Browser သည် မည်သည့်စနစ်နှင့်မဆို နှိုင်းယှဉ်နိုင်စေပါသည်။
၇၀,၀၀၀ ကျော်သာရှိတာကြောင့် ပါဝါနည်းပြီး ကျစ်လစ်တဲ့ GPU ကနေ မျှော်လင့်ထားတဲ့အတိုင်း စွမ်းဆောင်ရည်ကောင်းမွန်ပါတယ်။ လေးလံတဲ့ တွက်ချက်မှုအလုပ်တွေ ဒါမှမဟုတ် simulation အလုပ်တွေအတွက် တည်ဆောက်ထားတာမဟုတ်ပေမယ့် CAD နဲ့ pro app တွေမှာ အခြေခံ GPU အရှိန်မြှင့်တင်မှုအတွက်တော့ စွမ်းဆောင်ရည်ကောင်းမွန်ပါတယ်။
| Geekbench (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) | Intel Arc Pro B50 | AMD Radeon RX 9060 XT | AMD Radeon RX 9070 | Nvidia GeForce RTX 5060 တီ | NVIDIA GeForce RTX 5070 FE | AMD ၏ Radeon RX 9070 XT |
| GPU OpenCL ရမှတ် | 70,038 | 102,750 | 138,463 | 150,743 | 173,255 | 188,892 |
3DMark
3DMark Port Royal၊ Speed Way နှင့် Steel Nomad တို့သည် မတူညီသော အခြေအနေများတွင် စွမ်းဆောင်ရည်ကို စမ်းသပ်သည့် GPU benchmark များဖြစ်သည်။ Port Royal သည် ray tracing ကို အာရုံစိုက်ပြီး Speed Way သည် racing simulation များတွင် စွမ်းဆောင်ရည်ကို အကဲဖြတ်ပြီး Steel Nomad သည် မြင့်မားသော intensity၊ လက်တွေ့ကျသော ဂရပ်ဖစ်များဖြင့် GPU များကို စိန်ခေါ်သည်။ ၎င်းတို့သည် rendering၊ lighting နှင့် dynamic scenes များတွင် GPU စွမ်းရည်များကို အကဲဖြတ်သည်။
3DMark ရလဒ်များသည် entry-level gaming GPU များနှင့် နှိုင်းယှဉ်နိုင်သော စွမ်းဆောင်ရည်ထက် များစွာနိမ့်ကျနေပါသည်။ သို့သော် ၎င်းသည် မျှော်လင့်ထားသည့်အတိုင်းပင် ဖြစ်သည်။ ၎င်းသည် frame rate များ သို့မဟုတ် real-time rendering ထက် တည်ငြိမ်မှုနှင့် ပါဝါထိရောက်မှု ပိုမိုမြင့်မားသော workstation များတွင် ၎င်း၏ အခန်းကဏ္ဍနှင့် ကိုက်ညီပါသည်။
| 3DMark (မြင့်လေ ပိုကောင်းလေ) | Intel Arc Pro B50 | AMD Radeon RX 9060 XT | Nvidia GeForce RTX 5060 တီ | NVIDIA GeForce RTX 5070 FE | AMD Radeon RX 9070 | AMD Radeon RX 9070 XT |
| ဆိပ်ကမ်းတော်ဝင် | 4,197 | 9,751 | 10,432 | 14,026 | 15,760 | 17,989 |
| မြန်နှုန်းမြင့်လမ်း | 1,355 | 3,004 | 4,184 | 5,869 | 5,791 | 6,237 |
| သံမဏိ Nomad | 1,644 | 3,767 | 3,611 | 5,019 | 5,992 | 6,977 |
ဥဿဖရား ဗီဒီယို AI
Topaz Video AI သည် အဆင့်မြင့် AI မော်ဒယ်များကို အသုံးပြု၍ ဗီဒီယိုကို မြှင့်တင်ခြင်းနှင့် ပြန်လည်ရယူခြင်းအတွက် ပရော်ဖက်ရှင်နယ် အပလီကေးရှင်းတစ်ခုဖြစ်သည်။ ၎င်းသည် ဗီဒီယိုများကို 4K သို့မဟုတ် 8K သို့ မြှင့်တင်ခြင်း၊ မှုန်ဝါးနေသော အကြောင်းအရာများကို ပိုမိုထက်မြက်စေခြင်း၊ ဆူညံသံများ လျှော့ချခြင်း၊ မျက်နှာအသေးစိတ်အချက်အလက်များကို မြှင့်တင်ခြင်း၊ အဖြူအမည်း ဗီဒီယိုများကို အရောင်ခြယ်ခြင်းနှင့် ချောမွေ့သော ရွေ့လျားမှုအတွက် frame များကို interpolate လုပ်ခြင်း အပါအဝင် အလုပ်အမျိုးမျိုးကို ပံ့ပိုးပေးသည်။ ၎င်း suite တွင် ၎င်း၏ မတူညီသော ဗီဒီယို-မြှင့်တင်ခြင်း algorithms များတစ်လျှောက် စနစ်စွမ်းဆောင်ရည်ကို တိုင်းတာသည့် onboard benchmark တစ်ခု ပါဝင်ပြီး hardware platform များသည် လိုအပ်ချက်များသော AI ဗီဒီယို processing workloads များကို မည်မျှကောင်းမွန်စွာ ကိုင်တွယ်နိုင်သည်ကို ရှင်းရှင်းလင်းလင်း မြင်တွေ့နိုင်စေပါသည်။
Topaz မှာ Intel Arc Pro B50 ဟာ ပါဝါနည်းပြီး slot-powered workstation GPU အတွက် မျှော်လင့်ချက်တွေနဲ့ ကိုက်ညီတဲ့ စွမ်းဆောင်ရည် အသင့်အတင့်ကို ပေးစွမ်းခဲ့ပါတယ်။
Artemis မော်ဒယ်မှာ 1× မှာ 10.50 fps ရရှိခဲ့ပြီး 4× မှာ 2.47 fps အထိ ကျဆင်းသွားခဲ့ပြီး အခြေခံ မြှင့်တင်မှု ဒါမှမဟုတ် ဆူညံသံလျှော့ချတဲ့ အလုပ်တွေကို ကိုင်တွယ်နိုင်ပေမယ့် ပိုလေးတဲ့ upscaling က GPU ကို မြန်မြန်ဆန်ဆန် ထိခိုက်စေတယ်လို့ ဖော်ပြနေပါတယ်။ Iris နဲ့ Proteus မော်ဒယ်တွေကလည်း အလားတူ စွမ်းဆောင်ရည်တွေ ပေးစွမ်းခဲ့ပြီး 1× မှာ 8–10 fps နဲ့ 4× မှာ 3 fps အောက် ရှိခဲ့ပါတယ်။ ဒါဟာ AI-driven workloads တွေအတွက် ကတ်ရဲ့ compute headroom အကန့်အသတ်ရှိတာကို ထင်ဟပ်စေပါတယ်။
Nyx၊ Rhea နှင့် RXL ကဲ့သို့သော ပိုမိုတောင်းဆိုမှုများသော ပိုက်လိုင်းများသည် 2 fps အောက်တွင် ရှိနေသောကြောင့် Arc Pro B50 သည် ကြီးမားသော အချိန်ကာလ သို့မဟုတ် multi-frame processing အတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားခြင်း မဟုတ်ကြောင်း အတည်ပြုပါသည်။ Apollo နှင့် Aion ကဲ့သို့သော ပေါ့ပါးသော မော်ဒယ်များသည် အသီးသီး 8.49 fps နှင့် 25.12 fps သို့ ရောက်ရှိခဲ့ပြီး GPU အသုံးပြုမှု နည်းပါးသည့်အခါတွင် ပိုမိုကောင်းမွန်သော စွမ်းဆောင်ရည်ကို ပြသနေပါသည်။
အလုံးစုံပြောရရင် Arc Pro B50 ဟာ ပေါ့ပါးတဲ့ 1080p ဗီဒီယို မြှင့်တင်မှု အလုပ်တွေအတွက် အလုပ်လုပ်ပေမယ့် upscaling အကြီးအကျယ်လုပ်ခြင်း ဒါမှမဟုတ် AI-assisted restoration အတွက် ပါဝါနည်းပါတယ်။ ထုတ်လုပ်မှု အများအပြားသုံးမယ့်အစား ရံဖန်ရံခါ preview လုပ်ခြင်း ဒါမှမဟုတ် batch ပေါ့ပေါ့ပါးပါး အလုပ်လုပ်ဖို့အတွက် အသင့်တော်ဆုံးပါ။
Blender
Intel Arc Pro B50 သည် Blender ၏ စမ်းသပ်မှုမြင်ကွင်းများတွင် အသင့်အတင့်စွမ်းဆောင်ရည်ကို ပေးစွမ်းခဲ့ပြီး PCIe bus မှ ၎င်း၏ပါဝါအားလုံးကို တိုက်ရိုက်ရယူသည့် ကတ်တစ်ခုအတွက် မျှော်လင့်ချက်များနှင့် ကိုက်ညီပါသည်။
Monster scene မှာဆိုရင် ကတ်ဟာ တစ်မိနစ်ကို samples 738.16 ခုအထိ ရောက်ရှိခဲ့ပြီး external power ကို မှီခိုစရာမလိုဘဲ medium-complexity geometry နဲ့ shading workloads တွေကို ကိုင်တွယ်နိုင်တယ်ဆိုတာကို ပြသနေတဲ့ ကျိုးကြောင်းဆီလျော်တဲ့ ကိန်းဂဏန်းတစ်ခုပါပဲ။ ဒါပေမယ့် wattage မြင့် workstation GPU တွေကနေ မျှော်လင့်ထားတာထက် စွမ်းဆောင်ရည်က နိမ့်နေပါတယ်။
Junkshop မြင်ကွင်းက ပိုပြီးစိန်ခေါ်မှုဖြစ်စေခဲ့ပြီး Arc Pro B50 က တစ်မိနစ်ကို sample ၄၀၅.၂၃ ခုကို လုပ်ဆောင်နိုင်ခဲ့ပါတယ်။ ဒီစမ်းသပ်မှုက texture density နဲ့ ray tracing ကို အလေးပေးဖော်ပြခဲ့ပြီး ရလဒ်တွေက ကတ်ရဲ့ power envelope နိမ့်ကျမှုကြောင့် bandwidth နဲ့ compute ကန့်သတ်ချက်တွေကို ညွှန်ပြနေပါတယ်။
Classroom မြင်ကွင်းမှာ GPU ဟာ တစ်မိနစ်ကို sample ၄၁၄.၆၂ ခု ထုတ်လုပ်ပေးနိုင်ခဲ့ပြီး rendering stability ကို တသမတ်တည်း ထိန်းသိမ်းထားနိုင်ပေမယ့် ပိုပြီး ခိုင်မာပြီး တက်ကြွစွာ ပါဝါပေးထားတဲ့ option တွေနဲ့တော့ နှိုင်းယှဉ်ရင် အားနည်းနေပါသေးတယ်။
| Blender Benchmark (တစ်မိနစ်လျှင် နမူနာများ၊ များလေ ပိုကောင်းလေ) | Blender ၂.၆၅ | Blender ၂.၆၅ | Blender ၂.၆၅ |
| ဧရာမသတ္တဝါကြီး | 632.94 | 650.88 | 738.16 |
| အမှိုက်ဆိုင် | 293.15 | 344.19 | 405.23 |
| စာသင်ခန်း | 329.82 | 358.63 | 414.62 |
ပါဝါသုံးစွဲမှု: Intel B50
ပါဝါသုံးစွဲမှုသည် မည်သည့် high-end သို့မဟုတ် low-end computing platform တွင်မဆို သိသာထင်ရှားသော အစိတ်အပိုင်းတစ်ခုဖြစ်သည်။ GPU မျိုးဆက်သစ်တစ်ခုစီသည် load အောက်တွင် ပါဝါပိုမိုသုံးစွဲပြီး ဆိုလိုသည်မှာ power supply များ ပိုမိုများပြားလာပြီး အအေးပေးရန်အတွက် လေစီးဆင်းမှု လုံလောက်စွာရှိသည်။ သို့သော် ပါဝါစွမ်းဆောင်ရည်နှင့်ပတ်သက်၍ အခြားရှုထောင့်တစ်ခုရှိသည်- ပိုမိုမြန်ဆန်သော GPU များသည် ပိုမိုမြင့်မားစွာ မြင့်တက်လာနိုင်သော်လည်း workload တစ်ခုစီ၏ ကြာချိန်သည် လျော့ကျသွားသည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ စမ်းသပ်ဓာတ်ခွဲခန်းတွင် Quarch Mains Analyzer ကို အသုံးပြုခြင်းဖြင့် Procyon AI Image Generator Stable Diffusion XL FP16 စမ်းသပ်မှုကို လုပ်ဆောင်နေစဉ်တွင် သုံးစွဲသော စုစုပေါင်းစနစ်ပါဝါကို တိုင်းတာခဲ့သည် ။ ဤ workload သည် GPU တစ်ခုစီကို ၎င်း၏ power limit များအထိ တွန်းပို့ခဲ့ပြီး ထုတ်လုပ်ထားသော image တစ်ခုစီအတွက် သတ်မှတ်ထားသော start နှင့် stop point များကို အလွယ်တကူမြင်နိုင်သည်။
စမ်းသပ်မှုတွင် Intel Arc Pro B50 သည် စမ်းသပ်ထားသော ကတ်အားလုံးတွင် 70W တွင် အနိမ့်ဆုံးပါဝါသုံးစွဲမှုရှိသည်။ Procyon AI image-generating စမ်းသပ်မှုကို လုပ်ဆောင်နေစဉ်တွင် စနစ်၏ ပါဝါသုံးစွဲမှုသည် နောက်ခံအဆင့် 151W မှ ပျမ်းမျှဝန် 384W အထိ မြင့်တက်လာခဲ့သည်။ စနစ်၏ အမြင့်ဆုံးပါဝါသုံးစွဲမှု 586W ကို ကျွန်ုပ်တို့ တိုင်းတာခဲ့သည်။ ဒုတိယမှ နောက်ဆုံးပုံရိပ်ကို ထုတ်လုပ်ရန်အချိန်ကို 49.9 စက္ကန့်ဖြင့် တိုင်းတာခဲ့ပြီး ထိုကာလအတွင်း 5.32 Wh ကို အသုံးပြုခဲ့သည်။ Intel Arc Pro B50 ကို PCIe slot မှ ပါဝါအနည်းငယ်သာ ထုတ်ယူရန် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသော်လည်း ဤစမ်းသပ်မှုတွင် ပုံတစ်ပုံထုတ်လုပ်ရန် လိုအပ်သောကြာချိန်အတွင်း ပါဝါပိုမိုအသုံးပြုသည်။
| တည်ငြိမ်သော ပျံ့နှံ့မှု XL FP16 ရုပ်ပုံပါဝါကို အသုံးပြုထားသည် (နည်းလေ ပိုကောင်းလေ) | Intel Arc Pro B50 | AMD Radeon RX 9070 | AMD ၏ Radeon RX 9070 XT | PNY NVIDIA GeForce RTX 5060 တီ | NVIDIA GeForce RTX 5070 FE |
| ပါဝါသုံးစွဲမှု | 5.32 Wh | 4 Wh | 3.41Wh | 2.13 Wh | 2.46Wh |
| စမ်းသပ်ကာလ | 49.9 ့ | 33 s | 17.4 ့ | 20.2 ့ | 19.2 ့ |
ကောက်ချက်
Arc Pro B50 ဟာ ပရော်ဖက်ရှင်နယ် GPU ဈေးကွက်မှာ အမြန်ဆုံးကတ်ဖြစ်ဖို့ ရည်ရွယ်တာမဟုတ်ပါဘူး။ ယင်းအစား၊ ယုံကြည်စိတ်ချရတဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်၊ တည်ငြိမ်တဲ့ drivers တွေနဲ့ ကျယ်ပြန့်တဲ့ application support တွေကို ကျစ်လျစ်ပြီး ပါဝါသက်သာတဲ့ form factor မှာ ပေးစွမ်းနိုင်ပါတယ်။ ကျွန်တော်တို့ရဲ့ စမ်းသပ်မှုမှာ workload တိုင်းကို မတည်ငြိမ်မှု ဒါမှမဟုတ် အပူချိန်စိုးရိမ်မှုမရှိဘဲ ကိုင်တွယ်ဖြေရှင်းပေးနိုင်ပြီး ၎င်းရဲ့ ကျစ်လျစ်တဲ့ footprint က ပိုကြီးတဲ့ ဒါမှမဟုတ် ပိုမြင့်တဲ့ wattage GPU တွေကို မတပ်ဆင်နိုင်တဲ့ လက်ရှိ workstation တွေအတွက် အလွယ်တကူ တပ်ဆင်နိုင်ပါတယ်။
CAD၊ ဒီဇိုင်း visualization သို့မဟုတ် အမြင့်ဆုံး throughput ထက် ခန့်မှန်းနိုင်သော စွမ်းဆောင်ရည်နှင့် လိုက်ဖက်ညီမှု လိုအပ်သော AI-assisted application များတွင် လုပ်ကိုင်နေသော ပရော်ဖက်ရှင်နယ်များအတွက် B50 သည် လက်တွေ့ကျပြီး ကုန်ကျစရိတ်သက်သာသော ရွေးချယ်မှုတစ်ခုဖြစ်သည်။ ဒေါ်လာ ၃၄၉ ခန့်ဖြင့် ၎င်းသည် form factor တည်ဆောက်မှုများ၊ OEM ပေါင်းစပ်မှုများနှင့် workstation node များစွာကို ဖြန့်ကျက်သည့် ဓာတ်ခွဲခန်းများအတွက် ရှင်းလင်းသော တန်ဖိုးအဆိုပြုချက်ကို ပေးဆောင်သည်။ သင်၏ ဦးစားပေးမှာ ပရော်ဖက်ရှင်နယ် workflows များနှင့် ချောမွေ့စွာ ပေါင်းစပ်ထားသော တိတ်ဆိတ်ပြီး ယုံကြည်စိတ်ချရသော အရှိန်မြှင့်တင်မှုဖြစ်ပါက Arc Pro B50 သည် စမတ်ကျပြီး ကျိုးကြောင်းဆီလျော်သော ရွေးချယ်မှုတစ်ခုဖြစ်သည်။




အမေဇုံ