StorageReview.com

SK hynix Platinum P41 SSD သုံးသပ်ချက်

Client ပေးရပါတယ်။  ◇  end User

SK hynix Platinum P41 သည် ကုမ္ပဏီ၏ နောက်ဆုံးပေါ် စားသုံးသူအဆင့် 22x80mm M.2 form factor NVMe SSD ဖြစ်ပြီး 176-layer NAND တပ်ဆင်ထားသော ၎င်းတို့၏ ပထမဆုံး Gen4 SSD ဖြစ်သည်။ 2TB အထိ သိုလှောင်နိုင်မှု နှင့် ACNS075 PHC631.00S-1 controller တို့ ပါဝင်သော P41 သည် ပါဝါထိရောက်မှုကို ထည့်သွင်းစဉ်းစား၍ ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသော ကုန်ကျစရိတ်သက်သာသော drive တစ်ခုဖြစ်သည်။

ဒီတည်ဆောက်ပုံက အကြောင်းအရာဖန်တီးသူတွေနဲ့ သူတို့ရဲ့ PC အတွက် မြန်နှုန်းမြင့် NVMe Gen4 ဖြေရှင်းချက်ကို ရှာဖွေနေတဲ့ တခြားသူတွေအတွက် အသင့်တော်ဆုံးဖြစ်စေပါတယ်။ ၂၀၂၀ ခုနှစ်မှာ ဈေးကွက်ရဲ့ ပထမဆုံး 128-layer NAND flash-based consumer Gen3 SSD ဖြစ်တဲ့ SK hynix Gold P31 ကို ကျွန်တော်တို့ ပြန်လည်သုံးသပ်ခဲ့ပြီး ၎င်းရဲ့တန်ဖိုးနဲ့ စွမ်းဆောင်ရည်ပရိုဖိုင်ကို အထင်ကြီးလေးစားခဲ့ပါတယ်။ ဒီသုံးသပ်ချက်မှာ SK က Platinum P41 နဲ့အတူ အဲဒါကို ဆက်လက်လုပ်ဆောင်သွားမယ်လို့ မျှော်လင့်ပါတယ်။

SK hynix Platinum P41 ရှေ့တံဆိပ်

SK hynix Platinum P41

SK hynix Platinum P41 သည် စွမ်းရည်အားလုံးအတွက် 7.0GB/s အထိ ဖတ်ရှုနိုင်ပြီး စွမ်းရည်မြင့် မော်ဒယ်များတွင် ရေးသားမှုလုပ်ဆောင်ချက်တွင် 6.5GB/s အထိ ရောက်ရှိနိုင်သည်ဟု ဖော်ပြထားရာ P31 ၏ ဖတ်ရှုမှုနှင့် ရေးသားမှုရလဒ်ထက် နှစ်ဆတိုးလာသည်။ 500GB မော်ဒယ်တွင် ရေးသားမှုအတွက် 4.7GB/s ရှိသည်ဟု ဖော်ပြထားပါသည်။

ကျပန်း 4K ဖတ်ရှုမှုများအတွက် 1TB နှင့် 2TB စွမ်းရည်များသည် ဖတ်ရှုမှု ၁.၄ သန်း IOPS နှင့် ရေးသားမှု ၁.၃ သန်း IOPS အသီးသီး ရရှိမည်ဟု မျှော်လင့်ရသည်။ 500GB မော်ဒယ်ကို ဖတ်ရှုမှု ၉၆၀,၀၀၀ IOPS နှင့် ရေးသားမှု ၁ သန်း IOPS ဖြင့် ကိုးကားထားသည်။

SK hynix Platinum P41 နောက်ကျောတံဆိပ်

ယုံကြည်စိတ်ချရမှုအရ P41 ကို 1,200 TBW (P31 နှင့် အတူတူပင်) သတ်မှတ်ထားပြီး အပူချိန်မြင့် လည်ပတ်မှုသက်တမ်း (HTOL) စမ်းသပ်မှု ၁,၀၀၀ နာရီ ကျယ်ကျယ်ပြန့်ပြန့် ဖြတ်သန်းခဲ့သည်။ ၎င်းတွင် MTBF အဆင့်သတ်မှတ်ချက် ၁.၅ သန်း နာရီလည်း ရှိသည်။

P41 တစ်ခုစီတွင် Macrium cloning software ၏ စိတ်ကြိုက်ထုတ်ဝေမှုတစ်ခု ပါရှိသောကြောင့် အသုံးပြုသူများသည် လိုအပ်သည့်အခါတွင် data transfer များနှင့် operating system migration များကို အလွယ်တကူ လုပ်ဆောင်နိုင်ပါသည်။ SK hynix သည် ၎င်းတို့၏ Easy Kit software ကိုလည်း ပါရှိသောကြောင့် အသုံးပြုသူများသည် P41 SSD ၏ စွမ်းဆောင်ရည်နှင့် အခြေအနေကို တစ်ချက်ကြည့်လိုက်ရုံဖြင့် အကဲဖြတ်နိုင်မည်ဖြစ်သည်။

၅ နှစ်အာမခံပါဝင်တဲ့ SK hynix Platinum P41 ရဲ့ ဈေးနှုန်းက ဒေါ်လာ ၁၀၅ (500GB)၊ ဒေါ်လာ ၁၅၀ (1TB) နဲ့ ဒေါ်လာ ၂၆၀ (2TB) ဝန်းကျင်ဖြစ်ပါတယ် ။ ဒီသုံးသပ်ချက်အတွက် 2TB စွမ်းရည်ကို ကြည့်ရှုသွားပါမယ်။

SK hynix Platinum P41 သတ်မှတ်ချက်များ

စွမ်းဆောင်ရည်မြှင့် 2TB 1TB 500GB
form ကို Factor M.2 2280 တစ်ဖက်၊ ACNS075 PHC631.00S-1 ထိန်းချုပ်ကိရိယာ
interface PCIe Gen4၊ လမ်းကြောင်း ၄ ခုအထိ
 

အဆက်မပြတ်စွမ်းဆောင်ရည်

ဖတ်

(အထိ)

 

7,000 MB / s

 

7,000 MB / s

 

7,000 MB / s

ရေးသား

(အထိ)

 

6,500 MB / s

 

6,500 MB / s

 

4,700 MB / s

 

ကျပန်းစွမ်းဆောင်ရည်

ဖတ်

(အထိ)

 

1,400K IOPS

 

1,400K IOPS

 

960K IOPS

ရေးသား

(အထိ)

 

1,300K IOPS

 

1,300K IOPS

 

1,000K IOPS

 

Power Consumption

တက်ကြွသောရေးသားမှု PS3 (@Idle) PS4 (@L1.2)
7.5W < ၅ မီလီဝပ် < ၅ မီလီဝပ်
 

NVMe ဒရိုက်ဗာပံ့ပိုးမှု

ဝင်းဒိုး ၈.၁ ၆၄ ဘစ်၊ ဝင်းဒိုး ၁၀ ၆၄ ဘစ်

Linux 14.04 64bit၊ Linux 15.04 64bit

 

တန်းစီ ပံ့ပိုးမှု

256 queues အထိ support လုပ်ပါတယ်

တန်းစီတိုင်းအတွက် တန်းစီအနက် ၁၀၂၄ အထိ ပံ့ပိုးပေးသည်

 

operating အပူချိန် Range

0 70 XNUMX မှ℃

အပူချိန်အာရုံခံကိရိယာ

 

သှေးလနျ့ခွငျး

လည်ပတ်မှု : 1,500G၊ ကြာချိန် 0.5ms

လည်ပတ်မှုမရှိသော : 1,500G၊ ကြာချိန် 0.5ms

 

တုန်ခါမှု

လည်ပတ်မှု : 20G၊ 20 ~ 2KHz (ကြိမ်နှုန်း)

လည်ပတ်မှုမရှိသော : 20G၊ 20 ~ 2KHz (ကြိမ်နှုန်း)

 

 

ယုံကြည်စိတ်ချရသော

TBW 1,200TBW 750TBW 500TBW
MTBF ၁.၅ သန်း နာရီ
BER လွှဲပြောင်းထားသော 1015 bits တွင် error 1 ခုရှိသည်
အတိုင်းအတာ (၂၂.၀၀ ± ၀.၁၅) X (၈၀.၀၀ ± ၀.၁၅) X (အများဆုံး ၂.၃၈) မီလီမီတာ
အလေးချိန် 7.0g ± 5%
ဗို့အား ၃.၃V ± ၅%

SK hynix Platinum P41 စီမံခန့်ခွဲမှု

SK hynix Drive Manager Easy က အသုံးပြုသူတွေအတွက် စွမ်းရည်နဲ့ မော်ဒယ်အသေးစိတ်အချက်အလက်တွေအပါအဝင် drive အချက်အလက်တွေကို အလွယ်တကူရယူနိုင်အောင် SMART attributes တွေကနေတစ်ဆင့် လုပ်ဆောင်ပေးနိုင်သလို drive health ကိုလည်း အလွယ်တကူရယူနိုင်အောင် လုပ်ဆောင်ပေးနိုင်ပါတယ်။ အသုံးပြုသူတွေဟာ diagnostic test လုပ်ခြင်း၊ firmware update လုပ်ခြင်း၊ drive ကို လုံခြုံစွာ ဖျက်ခြင်းနဲ့ PSID (Physical Security Identifier) ​​ကို ပြန်လည်သတ်မှတ်ခြင်းတို့ကို လုပ်ဆောင်နိုင်ပါတယ်။ အလုံးစုံပြောရရင် interface ရိုးရှင်းပေမယ့် အတော်လေးကောင်းမွန်စွာ အလုပ်လုပ်ပါတယ်။

ဘယ်ဘက်အကန့်မှာ host system မှာ ရရှိနိုင်တဲ့ SK hynix drive အားလုံးကို ဦးစွာစာရင်းပြုစုပြီး SK မဟုတ်တဲ့ တခြား hynix drive တွေကို အောက်မှာ ဖော်ပြထားပါတယ်။ သတ်မှတ်ထားတဲ့ SSD ကို နှိပ်လိုက်တာနဲ့ Summary tab ကနေတစ်ဆင့် at-a-glance information ကို မြန်မြန်ဆန်ဆန်ပြသပေးပါလိမ့်မယ်။ ဒါမှာ drive အပူချိန်၊ ကျန်ရှိနေတဲ့သက်တမ်း၊ ကျန်ရှိနေတဲ့နေရာနဲ့ drive ရဲ့ overall stats တွေ ပါဝင်ပါတယ်။ tab အပေါ်က link တွေကနေတစ်ဆင့် Update Firmware နဲ့ Erase Drive အပိုင်းတွေကိုလည်း ဝင်ရောက်ကြည့်ရှုနိုင်ပါတယ်။

အပူချိန်ဖတ်ရှုမှုအထက်ရှိ ဘားကို အရောင်ကုဒ်ဖြင့် ဖော်ပြထားသည်။ ဤကိစ္စတွင် မီးခိုးရောင်ဖြစ်ပြီး စွမ်းရည်၏ 80% အောက်သာ အသုံးပြုသည်ဟု ဆိုလိုသည်။ အခြားရရှိနိုင်သော အရောင်များတွင် အနီရောင် (စွမ်းရည်၏ 90% ကို အသုံးပြုထားသည်) နှင့် လိမ္မော်ရောင် (စွမ်းရည်၏ 80% ကို အသုံးပြုထားသည်) တို့ ပါဝင်သည်။

SK hynix Drive Manager Easy Kit အကျဉ်းချုပ်

Settings tab မှာ၊ ဖွင့်/ပိတ်ကို နှိပ်ခြင်းအားဖြင့် option အမျိုးမျိုးကို ဖွင့် သို့မဟုတ် ပိတ်နိုင်ပါတယ်။ မထောက်ပံ့ထားတဲ့ option တွေကို မီးခိုးရောင်နဲ့ ပြထားပါတယ်။

SK hynix Drive Manager လွယ်ကူသော Kit ဆက်တင်များ

SMART tab သည် threshold values ​​(ပုံမှန်လည်ပတ်မှုအောက်တွင် attribute များ မကျော်လွန်သင့်သော တန်ဖိုးများ)၊ worst values ​​(သတ်မှတ်ထားသော attribute ၏ အနိမ့်ဆုံးတန်ဖိုး) နှင့် raw values ​​(attribute များဖြစ်သည့် unprocessed data၊ လက်ရှိတန်ဖိုးများနှင့် max values ​​များကိုပြသသည်) အပါအဝင် သင့် drive ၏ SMART attribute အားလုံးကို ပြသသည်။

SK hynix Drive Manager လွယ်ကူသော Kit SMART

Details tab သည် serial number၊ firmware version နှင့် model number အပါအဝင် သင့် SK hynix drive အကြောင်း အချက်အလက်အမျိုးမျိုးကို ပြသသည်။

SK hynix Drive Manager Easy Kit အသေးစိတ်အချက်အလက်များ

firmware အဆင့်မြှင့်တင်မှုများ (အောင်မြင်သော ထည့်သွင်းမှုများနှင့် ပျက်ကွက်မှု နှစ်မျိုးလုံး)၊ SMART စမ်းသပ်မှု ပြီးစီးမှုနှင့် drive ဖျက်ခြင်းကဲ့သို့သော drive ဖြစ်ရပ်အားလုံးကို စာရင်းပြုစုထားသည့် Notifications box တစ်ခုလည်း ရှိပါသည်။ သတ်မှတ်ထားသော checkbox များကို ရွေးချယ်ပြီး “Remove selected” သို့မဟုတ် “Save selected” ကို နှိပ်ခြင်းဖြင့် notifications list မှ ဖြစ်ရပ်များကို ဖယ်ရှားနိုင်သည် သို့မဟုတ် သိမ်းဆည်းနိုင်သည်။

အလုံးစုံပြောရရင် SK Hynix Drive Manager ဟာ အသုံးပြုရလွယ်ကူပြီး အခြေခံအသွင်အပြင်နဲ့ အထိအတွေ့ကို ပေးစွမ်းနိုင်ပြီး တခြားအမှတ်တံဆိပ်အများစုရဲ့ drive management software မှာ ပေးစွမ်းနိုင်တဲ့ ပုံမှန်လုပ်ဆောင်ချက်တွေ ရှိပါတယ်။

SK hynix Platinum P41 စွမ်းဆောင်ရည်

ကျွန်ုပ်တို့သည် SK hynix Platinum P41 ၏ 2TB ဗားရှင်းကို ပြန်လည်သုံးသပ်ပြီး အောက်ပါ PCIe Gen4x4 drives များနှင့် နှိုင်းယှဉ်နေပါသည်။

VDBench လုပ်ငန်းဝန်အား ခွဲခြမ်းစိတ်ဖြာခြင်း

storage devices တွေကို benchmarking လုပ်တဲ့အခါ application testing က အကောင်းဆုံးဖြစ်ပြီး synthetic testing က ဒုတိယနေရာမှာ ရှိပါတယ်။ တကယ့် workloads တွေရဲ့ ပြီးပြည့်စုံတဲ့ ကိုယ်စားပြုမှု မဟုတ်ပေမယ့် synthetic testing တွေက repeatability factor ရှိတဲ့ storage devices တွေကို baseline လုပ်ဖို့ အထောက်အကူပြုပြီး ယှဉ်ပြိုင်တဲ့ solution တွေကြား apples-to-apples comparison လုပ်ရတာ လွယ်ကူစေပါတယ်။ ဒီ workloads တွေက “four corners” tests၊ common database transfer size tests ကနေ VDI environments အမျိုးမျိုးကနေ trace captures အထိ testing profiles အမျိုးမျိုးကို ပေးစွမ်းပါတယ်။

ဤစမ်းသပ်မှုအားလုံးသည် အသုံးများသော vdBench workload generator ကို အသုံးပြုထားပြီး၊ scripting engine သည် ကြီးမားသော compute testing cluster တွင် ရလဒ်များကို အလိုအလျောက်လုပ်ဆောင်ပြီး ဖမ်းယူပေးသည်။ ၎င်းသည် flash arrays နှင့် individual storage devices များအပါအဝင် storage devices အမျိုးမျိုးတွင် တူညီသော workloads များကို ထပ်ခါတလဲလဲလုပ်ဆောင်နိုင်စေပါသည်။ ဤ benchmarks များအတွက် ကျွန်ုပ်တို့၏ စမ်းသပ်မှုလုပ်ငန်းစဉ်သည် drive မျက်နှာပြင်တစ်ခုလုံးကို data များဖြင့် ဖြည့်ပြီးနောက် drive သည် application workloads များကို မည်သို့တုံ့ပြန်နိုင်သည်ကို တုပရန် drive စွမ်းရည်၏ 5% နှင့်ညီမျှသော drive အပိုင်းကို partition လုပ်သည်။ ၎င်းသည် drive ၏ 100% ကိုအသုံးပြုပြီး ၎င်းတို့ကို တည်ငြိမ်သောအခြေအနေသို့ ယူဆောင်သွားသည့် full entropy စမ်းသပ်မှုများနှင့် ကွာခြားပါသည်။ ရလဒ်အနေဖြင့်၊ ဤကိန်းဂဏန်းများသည် ပိုမိုမြင့်မားသော ရေရှည်တည်တံ့သော write speeds ကို ထင်ဟပ်စေမည်ဖြစ်သည်။

ကိုယ်ရေးအချက်အလက်

  • 4K ကျပန်းဖတ်ရှုမှု- 100% ဖတ်ရှုမှု၊ 128 threads၊ 0-120% iorate
  • 4K ကျပန်းရေးသားမှု- 100% ရေးသားမှု၊ 64 threads၊ 0-120% iorate
  • ၆၄K စဉ်ဆက်မပြတ်ဖတ်ရှုမှု- ၁၀၀% ဖတ်ရှုမှု၊ ၁၆ ချည်၊ ၀-၁၂၀% iorate
  • ၆၄K အစဉ်လိုက်ရေးသားမှု- ၁၀၀% ရေးသားမှု၊ ၈ ချည်၊ ၀-၁၂၀% iorate
  • VDI Boot၊ ကနဦးဝင်ရောက်မှုနှင့် တနင်္လာနေ့ဝင်ရောက်မှုခြေရာများ

ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ 4K ကျပန်းဖတ်ရှုမှုပရိုဖိုင်မှာ P41 ဟာ IOPS ၁ သန်း (အသာစီးရ) ကိုကျော်လွန်တဲ့ တစ်ခုတည်းသော drive ဖြစ်ပြီး 121.5ms မှာ IOPS ၁.၀၄ သန်းနဲ့ ပထမနေရာရရှိခဲ့ပါတယ်။ ဒါကြောင့် တခြား consumer SSD မော်ဒယ်အားလုံးထက် အများကြီးသာလွန်နေပြီး WD SN850 ကတော့ အနီးစပ်ဆုံးအဆင့်ကို ရောက်ရှိခဲ့ပါတယ်။ Phison E18-based SSD အားလုံးရဲ့ မြန်နှုန်းက ဒီမှာ ထက်ဝက်နီးပါးရှိပါတယ်။

SK hynix Platinum P41 ကျပန်း 4K ဖတ်ရန် ၁၀၀% 4K ကျပန်းရေးသားမှုပရိုဖိုင်တွင် P41 သည် အတော်လေးကျဆင်းသွားပြီး 273k IOPS ဖြင့်သာ 462ms latency ရှိသည်။ ၎င်းသည် Phison E18-based အုပ်စုထက် များစွာနောက်ကျကျန်စေခဲ့သည်။

SK hynix Platinum P41 ကျပန်း 4K ရေးသားခြင်း

64K read transfer size ရှိသော ကျွန်ုပ်တို့၏ large-block sequential workload သို့ ပြောင်းလဲလိုက်သောအခါ P41 သည် latency 375.1ms ဖြင့် 5.3GB/s (85K IOPS) တွင် အမြင့်ဆုံးသို့ ရောက်ရှိခဲ့သည်။

SK hynix Platinum P41 sequential 64K Read

64K sequential write ကိုပြောင်းလိုက်တဲ့အခါ P41 ဟာ leaderboard ရဲ့အောက်ခြေနားမှာရှိပြီး latency 710ms မှာ 1.4GB/s သာရှိပါတယ်။

SK hynix Platinum P41 sequential 64K Write

VDI workload profile တွေထဲကို ကြည့်လိုက်ရင် P41 မှာ ရလဒ်တွေ ရောထွေးနေပါတယ်။ boot profile ကနေစပြီး SK hynix drive ဟာ latency 156.5ms နဲ့ အထင်ကြီးလောက်စရာ 220K IOPS peak အထိ ရောက်ရှိခဲ့ပါတယ်။

ကျွန်ုပ်တို့၏ VDI Initial Login စမ်းသပ်မှုတွင် P41 သည် leaderboard ၏ အောက်ဆုံးသို့ ပြန်လည်ကျဆင်းသွားပြီး latency 1,285ms တွင် 23K IOPS အမြင့်ဆုံးကို တိုင်းတာခဲ့သည်။

တနင်္လာနေ့ Login VDI အခြေအနေတွင် စွမ်းဆောင်ရည်ကို တိုင်းတာသည့် ကျွန်ုပ်တို့၏ နောက်ဆုံးစမ်းသပ်မှုတွင် P41 သည် 775.6ms latency တွင် 21K IOPS အမြင့်ဆုံးရှိခဲ့သည်။

Windows မှာ ကျွန်တော်တို့ရဲ့ Blackmagic စမ်းသပ်မှုမှာ P41 ဟာ 5.97GB/s read နဲ့ 6.05GB/s read ရရှိခဲ့ပါတယ်။

SK hynix Platinum P41 Blackmagic

ကောက်ချက်

SK hynix Platinum P41 သည် ကုမ္ပဏီ၏ ပထမဆုံး 176-layer NAND drive ဖြစ်ပြီး ဈေးကွက်သို့ ဝင်ရောက်လာခဲ့သည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ benchmarking တွင် စွမ်းဆောင်ရည်ရလဒ်များသည် အနည်းငယ် မညီမျှနိုင်သော်လည်း - တစ်ခါတစ်ရံတွင် ၎င်းသည် သိသာထင်ရှားသော အားသာချက်ဖြင့် အကောင်းဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်ရှိသော drive တစ်ခုဖြစ်ပြီး တစ်ခါတစ်ရံတွင် leaderboard ၏ အောက်ဆုံးအနီးတွင် ရှိနေတတ်သော်လည်း - P41 သည် အလုံးစုံရလဒ်ကောင်းများ ရှိနေဆဲဖြစ်သည်။

အဓိကအချက်များတွင် 4k random reads တွင် IOPS ၁.၀၄ သန်း (စမ်းသပ်ပြီးသော drive များထဲတွင် အကောင်းဆုံးဖြစ်ပြီး ကျွန်ုပ်တို့၏ ပထမဆုံး consumer SSD သည် 1M IOPS ထက် ကျော်လွန်ခဲ့သည်)၊ 4k random writes တွင် IOPS ၂၇၃K၊ 64k sequential reads တွင် 5.3GB/s နှင့် 64k sequential writes တွင် 1.4GB/s (write score နှစ်ခုစလုံးသည် ဦးဆောင်သူများထက် များစွာနောက်ကျနေသည်) တို့ ပါဝင်သည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ VDI benchmarks များတွင် P41 သည် boot လုပ်ချိန်တွင် IOPS ၂၂၀K (ထပ်မံ၍ အကောင်းဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်ရှိသော drive)၊ initial login တွင် IOPS ၂၃K နှင့် Monday login တွင် ၂၁K အမြင့်ဆုံးရရှိခဲ့သည်။

ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ Blackmagic စမ်းသပ်မှုမှာ P41 ဟာ 5.97GB/s read နဲ့ 6.05GB/s read အထိ ရောက်ရှိခဲ့ပြီး Gen4 consumer drive performance spectrum ရဲ့ အလယ်အလတ်အဆင့်မှာ ရှိနေပါတယ်။ ဒီ drive ဟာ VMware မှာ storage အတွက် format လုပ်မထားတာကြောင့် SQL စမ်းသပ်မှုတွေမှာ မပါဝင်ခဲ့ဘူးဆိုတာ သတိပြုပါ။

ကျွန်တော်တို့ရဲ့ workload စမ်းသပ်မှုအချို့မှာ စွမ်းဆောင်ရည် အနည်းငယ် မညီမျှပေမယ့် P41 က ဈေးနှုန်း/စွမ်းဆောင်ရည် အချိုးကောင်းနဲ့ ပြန်လည်ဖြည့်ဆည်းပေးနိုင်ခဲ့ပြီး ဒေါ်လာ ၁၀၅ (500GB)၊ ဒေါ်လာ ၁၅၀ (1TB) နဲ့ ဒေါ်လာ ၂၆၀ (2TB) ဝန်းကျင်နဲ့ ရောင်းချပေးခဲ့ပါတယ်။ နှိုင်းယှဉ်ကြည့်မယ်ဆိုရင် WD Black SN850 နဲ့ Micron 3400 လိုင်းရဲ့ 1TB မော်ဒယ်နှစ်ခုစလုံးက ဒေါ်လာ ၁၉၀ လောက်နဲ့ ရောင်းချနေပြီး Samsung 980 Pro ကတော့ လက်ရှိမှာ ဒေါ်လာ ၁၅၅ (ဒါပေမယ့် အဲဒါက ရောင်းချနေတဲ့ ဈေးနှုန်းပါ) နဲ့ ရောင်းချနေပါတယ်။

အဆုံးစွန်အားဖြင့်၊ သင်သည် ကောင်းမွန်သော read performance ရှိသည့် ဈေးနှုန်းသင့်တင့်သော Gen4 SSD ကို ရှာဖွေနေပါက SK hynix Platinum P41 သည် သင့်လျော်သော ရွေးချယ်မှုတစ်ခုဖြစ်သည်။ ၎င်းသည် အထူးသဖြင့် လက်လီအရောင်းဆိုင်တွင် အချိန်အတော်ကြာ ရောင်းချပြီးနောက် ဈေးနှုန်းများ ကျဆင်းသွားပါက SK hynix ၏ တန်ဖိုးအဆိုပြုချက်ကို အားကောင်းစေပါသည်။

StorageReview မှာ ပါဝင်လုပ်ဆောင်ပါ

သတင်းလွှာ | YouTube | ပေါ့ဒ်ကတ်စ် iTunes / Spotify | Instagram | Twitter | TikTok | RSS Feed

Lyle Smith

Lyle သည် StorageReview အတွက် စာရေးဆရာတစ်ဦးဖြစ်ပြီး အသုံးပြုသူနှင့် စီးပွားရေးလုပ်ငန်း IT အကြောင်းအရာများစွာကို လွှမ်းခြုံထားသည်။